Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD vs Intel processzorok topicja (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-06-18 16:20:34

LOGOUT.hu

Az AMD vs. INTEL vs. NVIDIA topikban - ami eredetileg VGA topik volt - felmerült, hogy ne legyen a VGA-ra korlátozva a beszélgetés. Tekintettel arra, hogy ez a topik jóval kisebb forgalmú, így ezt most bezárjuk, és a másik topikkal összevonva ott folytatódik tovább a CPU, processzor téma is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) Habugi válasza MK VII (#100) üzenetére


Habugi
addikt

Ez meg is magyarázza az első teszt gyászmisébe illő szálkezelését, kb egy meg nem nevezett egyszálas teszt, nálad/nálatok szebben pörög.

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#102) MK VII válasza Habugi (#101) üzenetére


MK VII
veterán

Ja szebben pörög, de zsebre tehetem kb. mikor Witcher 3-ban meg hiányzik még 2 mag 2 szál minimum... :D
Ez van... Magy majd a levesbe úgyis ez a proci csak még össze kell kaparnom a következőre a rávalót. :)

(#103) CJ4567


CJ4567
veterán

1360x768 full max grafika, átlag fps kb. 15 volt :DDD

No Sana No Life

(#104) Dark KillerX


Dark KillerX
addikt

Brutál procid van ;]

Én úgy gondolom,hogy ha eltekintünk az egyszálas gyenge teljesítménytől,akkor nagyon is rendbe vannak ezek a procik,főleg ár-teljesítmény szempontjából!És ha netalántán szerencsénk van vásárláskor,akkor egy jobb tuningos darabbal simán hozhatjuk,vagy megközelíthetjük akár egy jóval erősebb Intel proci teljesítményét,ami azért jelentős szempont lehet a vásárlás tekintetében,de persze ez függ attól tényleg,hogy milyen darabot fogunk ki,és hogy az adott terület ahol alkalmazzuk (játék,munka),mennyire használja ki a procit.

(#105) MK VII válasza CJ4567 (#103) üzenetére


MK VII
veterán

Jó kis 8400-as. Nagyon sokáig használtam én is. :)

(#106) V!ck


V!ck
aktív tag

Sziasztok tunerek :R

Beugrok én is egy M5A97 EVO R2-vel és egy FX 8320-szal :)
4500MHz-en járatom, Windows 10 alatt.

A 4 threads nálam is gyatra volt, de átállítottam teljesítménycentrikusra az energiagazdálkodást és nekem is megoldotta a problémát.

[ Szerkesztve ]

Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#107) Victor91


Victor91
tag

Sziasztok tuningosok!

Beszálnék én is, egy Maximus VI Extreme + i7 4790k-val

A proci 5Ghz-en megy. A grafikus tesztnél minden maxon volt 1680x1050-es felbontáson. MSI GTX 970 Vidikarival. 1530/7800Mhz. 24/7-es beállítások.

A biztonsági öv nem akadályoz annyira a mozgásban mint a tolószék...

(#108) lovas001 válasza Victor91 (#107) üzenetére


lovas001
aktív tag

Az szép a i7 el azért már erősen esélytelen versenybe szállni :D

Nem tudta, hogy lehetetlen, ezért megcsinálta.

(#109) MK VII válasza Victor91 (#107) üzenetére


MK VII
veterán

Üdv itt.. :)
Szép eredmények, de a BlackHole teszteddel valami hibádzik szerintem..
blu79 több pontot kapott 4,8ghz-en. Nem lehet, hogy a memóriáid miatt a procid nem tekert úgy ahogy kellett volna? Lehet, hogy meg kéne próbálnod csak egy kittel.

Amúgy az a Resident Evil teszt csodálatos :) :R

(#110) Victor91 válasza lovas001 (#108) üzenetére


Victor91
tag

Még egy picit javítottam is! :)

Szerk: RAM érzékeny és CPU Cache érzékeny a progi. Most felhúztam a cache-t is, mindjárt nagyobb lett a pontszám. A RAM '"csak" 2000Mhz-n megy. Valószínűleg egy komolyabb 2400-2666+-os KIT-el jobban szaladna.

[ Szerkesztve ]

A biztonsági öv nem akadályoz annyira a mozgásban mint a tolószék...

(#111) MK VII válasza Victor91 (#110) üzenetére


MK VII
veterán

Na...
Az első 18k fölötti eredmény.. :) Szép...

(#112) kulcsarbence


kulcsarbence
tag

Nekem miért nem indul el a Black Hole Benchmark? Legújabb .net framework is fent van pedig.

Kép

(#113) MK VII válasza kulcsarbence (#112) üzenetére


MK VII
veterán

Hát x...
Frissítsd a rendszered.. Telepítsd fel az összes Windows Update által felkínált, ajánlott frissítést. :U
Esetleg próbáld meg rendszergazdaként futtatni.
Tényleg nem tudom mi lehet nálad a hiba. Látod nekünk csont nélkül elindult.

[ Szerkesztve ]

(#114) kulcsarbence


kulcsarbence
tag

RealBench 2.4

[ Szerkesztve ]

(#115) blu79 válasza Victor91 (#110) üzenetére


blu79
addikt

Szia, nekem a ram 2400 megy , a cachet meg nem állítottam, én is meglepődtem hogy első tesztnél nem nagyon kaptál több pontot mint én 5Ghz-en

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#116) blu79


blu79
addikt

ezt a tesztet közvetlen pár óra gta v után csináltam, ideje sem volt kihűlni a gépnek :D :

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#117) MK VII válasza kulcsarbence (#114) üzenetére


MK VII
veterán

A ramjaiddal kezdhetnél amúgy valamit... 1600mhz CL11-ben mennek. Az nagyon nem jó...
Persze, ha annyit tudnak a ramok akkor oké.. Egy kicsit azért, ha foglalkozol a memóriáiddal szerintem sokkal jobb időzítéseket el tudsz érni és a rendszered is sokkal direktebb lesz! ;)

(#118) kulcsarbence válasza MK VII (#117) üzenetére


kulcsarbence
tag

És mit jelentenek ezek az idozitések? Minél kisebb annál jobb? Mikor megvettem be lettek szerelve a gépbe és azóta úgy vannak gyári értékeken, minden hardver. Ha megpiszkálom a RAM-okat akkor ott se veszthetek garanciát ugye? :D

(#119) Victor91 válasza blu79 (#115) üzenetére


Victor91
tag

Szia!

Egészen biztos,hogy a memóriák miatt van ez. A tesztprogramok elég érzékenyek a RAM sebességre és időzítésre.

A biztonsági öv nem akadályoz annyira a mozgásban mint a tolószék...

(#120) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Latom van tema a topicban, meg e vegen en is lenyomok par darab tesztet. :D

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#121) V!ck válasza MiklosSaS (#120) üzenetére


V!ck
aktív tag

Igazából ezt el is várjuk :P

Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#122) MiklosSaS válasza V!ck (#121) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Jol van na, este lenyomok en is par tesztet ha lesz idom.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#123) ThodEE


ThodEE
őstag

CPU 4.2GHz :R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#124) MK VII válasza ThodEE (#123) üzenetére


MK VII
veterán

Húha.. Ezt a képet, hogy sikerült összehoznod? :)
Amúgy keveslem egy olyan processzortól ezt a teljesítményt. Megy az többet is szerintem.

(#125) ThodEE válasza ThodEE (#123) üzenetére


ThodEE
őstag

Ez nem terheli rendesen mert 320W fölé nem ment a felvett teljesitmény még RE6 alatt 360 at is elérte :C

(#124) MK VII

Ez ilyen rendes processzor nem megy ez sehova itt van stabilan az asztalon, különben valszeg a progi nem szereti a nagy felbontást :R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#126) Victor91


Victor91
tag

Született egy pár új eredmény:

G.Skill TridentX CL10-es kittel :)

A biztonsági öv nem akadályoz annyira a mozgásban mint a tolószék...

(#127) blu79 válasza Victor91 (#126) üzenetére


blu79
addikt

- szia, grat az eredményedhez, DE az előző eredményedhez visszatérve ezt produkálta az enyém 4,8-on :

- és a mostani eredményedtől sem vagyok messze 4,8-on, ezt érdekesnek találom :F , ha megjön a CLU akkor felmegyek én is 5Ghz-re és megnézem ott is.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#128) Victor91 válasza blu79 (#127) üzenetére


Victor91
tag

Kíváncsi vagyok mennyit fog hozni, de szerintem kb egyforma eredmények fognak születni. :K
Ha meg elhagynál látványosan akkor betudható szerintem a Z87 vs Z97-nek.

Vagy csak szoftveresen nem oké itt valami nálam.. megeshet :)

[ Szerkesztve ]

A biztonsági öv nem akadályoz annyira a mozgásban mint a tolószék...

(#129) pzolika9512


pzolika9512
aktív tag

én is jövök nemsokára :DD dobok fel eredményt majd, athlon 860k-ról :D 7850 társaságában :R

|| Én, ha valakinek ígérek valamit, meg is tartom. Ha pénzt ígérek, azt is megtartom. Megtartom magamnak. A pénzt. ||

(#130) MK VII válasza pzolika9512 (#129) üzenetére


MK VII
veterán

Az jó lesz! Hozd az eredményeidet! ;)

(#131) pzolika9512 válasza MK VII (#130) üzenetére


pzolika9512
aktív tag

kíváncsi vagyok, hogy az én 100 ezres konfigom mit fog produkálni, de majd csak hétfő fele fog összeállni a gép :R

|| Én, ha valakinek ígérek valamit, meg is tartom. Ha pénzt ígérek, azt is megtartom. Megtartom magamnak. A pénzt. ||

(#132) Hencso


Hencso
Ármester

Sziasztok meg jöttem énis az FX 8350 esel 4.7 Ghz n!:)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#133) pzolika9512


pzolika9512
aktív tag

Na a 20 ezer forintos proci tarol mindent :DD na jó nem, de nagyon megéri az árát :K

fölöttem lévő FX 8350-hez képest nem is rossz! pedig 30 ezer forint a különbség a két proci közt :R

[ Szerkesztve ]

|| Én, ha valakinek ígérek valamit, meg is tartom. Ha pénzt ígérek, azt is megtartom. Megtartom magamnak. A pénzt. ||

(#134) Hencso válasza pzolika9512 (#133) üzenetére


Hencso
Ármester

jaja ügyes kis athlon :D nekem elfogyott a hűtésem :D most épített vízre hajtok aztán kicsit feljebb skálázom az órajeleket :D

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#135) pzolika9512 válasza Hencso (#134) üzenetére


pzolika9512
aktív tag

én is majd megpróbálom picit húzni :D csak még kínai nekem ez az uefi bios :D

|| Én, ha valakinek ígérek valamit, meg is tartom. Ha pénzt ígérek, azt is megtartom. Megtartom magamnak. A pénzt. ||

(#136) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

i7-5775C

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#137) lovas001 válasza MiklosSaS (#136) üzenetére


lovas001
aktív tag

Hát kemény a cucc az már tuti, ha egyszer váltok kékre valszeg 6xxx széria lesz a i7 nél. Ennyi fesszel nem is nagyon termel már hőt mivel fogok télen hűteni XD

Nem tudta, hogy lehetetlen, ezért megcsinálta.

(#138) MiklosSaS válasza lovas001 (#137) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Jol csinalja az intel. Csinalhatna jobban is ha volna valaki aki szoritana...

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#139) Petykemano válasza MiklosSaS (#136) üzenetére


Petykemano
veterán

A Broadwell pedig kicsit kisiklott, eléggé össze is kavarodtak a dolgok, mert a skylake-nek kellett volna IGP-ben dobbantania. Egymásra csúsztak a szériák. És ennek ellenére is szépen duruzsolnak.
Olyan ez, mint mikor oylan fölénnyel vezetsz a futóversenyen, hogy a célegyenesben ki is kötődhet a cipőfűződ, orra is eshetsz benne és kényelmesen felállhatsz és bekocoghatsz a célba, akkor is nyersz.

Pont ezért serintem nem szerencsés az AMD-hez viszonyítani azon a teljesítmény- és árszínvonalon az AMD-nek nincs terméke: "A Ferrari legújabb sportmodellje 4,3mp alatt gyorsul 100-ra, ami mérföldekkel jobb a volkswagennél és most először végre az új modell csomagtere is nagyobb, mint egy 4 ajtós középkategóriás VW modellé." :C

[ Szerkesztve ]

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#140) pzolika9512 válasza Petykemano (#139) üzenetére


pzolika9512
aktív tag

hasonlítani tényleg nem érdemes, az amd a szegény emberek platformja, olcsó pénzért kapsz viszonylag egy erős procit :R

|| Én, ha valakinek ígérek valamit, meg is tartom. Ha pénzt ígérek, azt is megtartom. Megtartom magamnak. A pénzt. ||

(#141) MiklosSaS válasza pzolika9512 (#140) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Hmmm...jobb alaplap, dragabv huto...

FX-nel mar ez nagyon nem igaz.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#142) ThodEE válasza lovas001 (#137) üzenetére


ThodEE
őstag

Fűttened kell majd télen, meg ha ilyen kevés hőt termel akkor majd nyáron is ;]

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#143) Hencso


Hencso
Ármester

milyen jó hogy olcsó az FX jah átlag 3 fps van egy 4790k vs FX 9590 közöt GTX Titán X SLI ;] ;] ;] ;]

Íme egy egészen jól szemléttető videó a KÉKek Táborának lehet hogy utálni fogtok vagy elhiszitek vagy nem! És az AMD nem a szegények intele vagy minek gúnyoljátok mert akiknek van esze nem baszki az ablakon 120k egy 4790K ra :D ráadásul had ne mondjam a 4xxx széria betegségét a kupak alatt remélem sok emberke delid eletet már amiért lehet rossz májúnak tűnök de az ha elrontják fájdalmas összeg a tárcáknak :S

amiről beszéltem videó a nyelvet nem tudom mit gagyog de a teszt eredményeket látni lehet ..

Én annyira nem lennék büszke a KéKek re... de kinek a pap kinek a papné!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#144) pzolika9512 válasza Hencso (#143) üzenetére


pzolika9512
aktív tag

azér látom az amd jön fel szépen :DD én inkább veszek olcsón kicsit gyengébbet, amit ki is tudok használni! minthogy drágán erőset, amit esetek nagy részében nem használsz, max programozásnál meg hasonlóknál!

szerk:: a drágánál az intelt értem :R

[ Szerkesztve ]

|| Én, ha valakinek ígérek valamit, meg is tartom. Ha pénzt ígérek, azt is megtartom. Megtartom magamnak. A pénzt. ||

(#145) MiklosSaS válasza Hencso (#143) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Na akkor induljon:

1. ugye azt te is tudod amit a szakik 99 %-a, nem? Ok, elmondom.....4K-ban mar hangyafaCCt szamit a processzor. FHD es FHD alatt isszonyuan terhelodik, 2K (azaz 1440p-ben) mar fogjuk ra hogy kezd javulni a helyzet.

2. nekem volt FX-6100, FX-8320/8350. Atment a kezem alatt 4100, 8150, 6300, 8370...ismerem az FX-et, tudom mire kepes. Igen, az intelnel delidelni kell...ha 4.2-4.4 GHz-nel nagyobb orajelet szeretnel, a 4790K eseteben pedig 4.7-nel magasabbat. De nincs az az FX ami meg 6 GHz-en is erosebb lenne egy 4.5 GHz-en jaro 4770K/4790K processzoroknal.

3. Na ja, ket emberke beszelget egy szamomra idegen nyelven, es kozben mutogatna valami tablazatokat ahol latni lehet nemi szamokat. Semmi teszt metodus, semmi garancia hogy hitelesek a mert eredmenyek. Csinaljak neked olyan tablazatott ahol a Celeron erosebb mint az FX-9590-en 5.4 GHz-en ?

Azzal a linkel menj vissza az FX-be, ott imadjatok.

De mivel en faCCa es jo fej gyerek vagyok, mutatok neked eredeti es teljesen realis teszteket. Amiket olyan gyerekek csinalnak akiknek minden gyarto kuld darabokat tesztelesre, es tobbet adnak a velemenyukre mint barki masnak.

Itt az igazi 8350-es szintje! Van itt minden, szintetikus teszt, jatek, munka meg fogyasztas.








De lehet hogy te hitetlen emberke vagy es nem hiszel az ismeretlen tesztnek...itt a hazai tesztek. Es azt tegyuk hozza hogy egy 4790K alapon olyan 20 %-al erosebb mint egy 3770K alapon.





Sony Vegas-ban meg 4.8 GHz-en sem eri utol az alap 3770K-t :Y . Mondjuk ezen en is meglepodtem egy kicsit.

Jah, tuningolva a 300 W koruli fogyasztasrol sem kellene megfeledkezni...

Jah, es vegul a rangsor. Picivel gyengebb mint a 3570K.

Most akkor hogy is van ez?! :F Teljesen ossze vagyok zavarodva....hazudik a vilaghiru majdnem 20 ev tapasztalattal rendelkezo lab501.ro...es termeszetesen hazudik a PH! is...mivel az FX-9590 (ami tulajdonkeppen egy tuningolt 8350) pariban van egy 4790K-val.....fura hogy a tesztek alapjan a 3570K (ami mar 3 eves arhitektura, es akkor is kozep kategoria volt) utan kullog.

Na en annyira erre nem lennek buszke, de ahogyan te mondod...kinek a pap, es kinek a papne!

Meg egy bonusz kep, sok szeretettel tolem, neked! :R

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#146) MK VII válasza Hencso (#143) üzenetére


MK VII
veterán

Nem utál téged senki és legfőképp nem tartunk rosszmájúnak.. Én legalább is személy szerint..

Annyit elfelejtettél hozzátenni, hogy a 4790K tök felesleges játékra.. Egy 4690K is hozza ugyan ezt a teljesítményt ami 30 ropival olcsóbb egy 4790K-nál és közel azonos árban van egy FX9590-el.
Viszont míg egy FX9590-hez egy jobb fajta vizes hűtés kell addig a 4690K-ra egy 15 ezres hűtő bőven elég.

Senki nem vonta kétségbe egyébként az FX teljesítményét..

Személy véleményem szerint sokat ugráltok az FX topikban ezen a témán amúgy.. Nézd meg a Haswell topikot és nézd meg az FX topikot amit minden nap olvasok..
FX topikban saját magatok gerjesztitek a feszültségeket és pattogtok a kihajcsa nem hajcsa ki dolgon és tudtok nap mint nap vitázni egymással ilyen dolgokon..
Míg a Haswell topik egyszerűen csak arra van használva amire való.. Segítség nyújtásra és a tapasztalatok megosztására..

Szerintem túl van lihegve ez az egész dolog ott nálatok..
Vagy gondoljak arra, hogy tisztában vagytok az FX hátrányával és saját magatoknak akarjátok bizonygatni, hogy, de hát hisz jó ez még netezni is?

Delidről meg annyit, hogy aki nekiugrik az tudja mit vállal.. Nem szükséges megcsinálni ahhoz, hogy hozza azt a teljesítményt amit kell.. Aki bevállalja az rábízza olyanra aki biztos kézzel meg tudja csinálni aki nem adja oda az meg elfogadja, ha elrontja... Ennyi.. Azt hiszem ilyen személyes dolgokon felesleges ugrálni..

Az a videó meg amit linkeltél számomra nem hiteles egyáltalán.. Ül két ember egy polc előtt amin számítógépes alkatrészek vannak és feljönnek képek adatokkal, hogy ez meg az mennyi fps-t hozott bizonyos játékokban..
És??? Hol van a konfig? Hol van a konkrét teszt ami alapján kijöttek ezek az eredmények.. Ráadásul 4K-ban már a VGA az aminek dolgoznia kell inkább..

Én nem vagyok büszke rá, hogy félig kék konfigom van, de nem is bánom.. Egyszerűen csak használom... :R

A helyesírásod borzasztó!!

[ Szerkesztve ]

(#147) MiklosSaS válasza MK VII (#146) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ez a lenyeg. Majdnem minden FX tulajdonos be kell naponta bizonyitnia maganak hogy az FX a jo es mindent kihajt!

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#148) bozont válasza Hencso (#143) üzenetére


bozont
veterán

Be is b@szna, ha 4k-ban cpu limit lenne, még az SLI ellenére is, szerintem ott még egy Semproncs/Celeroncs is kihajtaná a TX-eket. :D
Az a baj, kerestem, de nem találtam igazán jó átfogó videótesztet, ahol sok ma is népszerű single és multi játék (régiek és újak közül is) szerepel. Méghozzá legalább egy 980 társaságában, 1080p/1440p és 2560p min/med és max beállítások mellett. Egy ilyen teszt jól megmutatná a különbségeket általánosságban és hogy mikor beszélhetünk inkább gpu limitről.
Ha lenne lehetőségem simán összedobnám, pedig legalább 40-50 játékról van szó, még ha 2-3 hónapig is tartana.

Na meg sokan amúgy alapnak veszik a tuningot, pedig a felhasználók elég elenyésző hányada alkalmazza és itt pl jól látszik (perze nem mert igazából elég kevés játékkal mértek), hogy tuning nélkül az i5 4440 jobb vétel mint az FX8350.

mod.: Jah, igen delid csak 4,5Ghz+ mellé kell már igazán ahogy megfigyeltem, addig meg elég egy jobb hűtő is.

[ Szerkesztve ]

(#149) MiklosSaS válasza bozont (#148) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Megint attol a ket "Janoskatol" linkeltek?

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#150) bozont válasza MiklosSaS (#149) üzenetére


bozont
veterán

Csak azért linkeltem onnan mert ő is, csak hogy ne érje szó a ház elejét. De ahogy írtam, nem nagyon találni igazán jó átfogó tesztet játék szempontjából, még írottat sem. :(

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD vs Intel processzorok topicja (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.