Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:37:58

LOGOUT.hu

AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 5***(X) "Zen 3" (AM4) topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33401) Rowon válasza Rowon (#33400) üzenetére


Rowon
veterán

A Thermalright Phantom Spirit hozza az NH-D15 szintjét és 20-22k között van az ára (volt, mert most nincs magyarországi készlet belőle kb. sehol).

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#33402) pandras83


pandras83
senior tag

Szevasztok

Kifejezetten erről a párosról szeretnék érdeklődni: 5800X3D + Noctua NHD12L. Sajnos csak pc partpartpickeren volt pár konfig de kevés infóval. Van valakinek itt ilyen kombója? Elég lehet erre a cpura egy ilyen D12L?

Cyberfuck Patchrunner

(#33403) wwenigma válasza Biga123 (#33379) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Ha CO-t allitasz akkor a preferalt magsorrend valtozhat és ha egy kevesbe jo mag átsorolódik, lehetséges hogy plussz CO kell a stabilitáshoz.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#33404) vezeralmos2 válasza pandras83 (#33402) üzenetére


vezeralmos2
senior tag

Hali

Az egy nagyon jó kis hűtő.

Ha normálisan kezeli az alaplapod akkor szinte bármilyen ésszerű 4 csöves hűtő elég rá, ha nem, akkor szinte semmi nem elég neki, mert szigetel a 3D cache.
A CPU fogyasztást nézd meg Cinebench-el és [Urih CPU Benchmark] -al , ha így nem nagyon megy 110 watt fölé akkor semmi ok az aggodalomra, szerény véleményem szerint ettől nagyobb fogyasztás már nem egészséges ennek a CPU-nak.
(Egyesek nem értenek ezzel egyet, az az ő bajuk)
120 watton már akármit teszel rá thermal throttlingolni fog.
(Esetleg rá lehet kötni aktív klímaberendezést ami 0 fokon tartja a cpu-t :DD :DD )

Prime 95-el NE teszteld, mert az finoman szólva is káros a CPU-ra, azzal 130 watt fölé megy.

Legjobb eredményeket persze egy Rog Strix AIO 360-as vízzel tudsz elérni, de ekkora összeget nem feltétlen adnék ki érte, főleg ha már megvan a Noctua.

[ Szerkesztve ]

A Sandy Bridge legendája

(#33405) Rowon válasza pandras83 (#33402) üzenetére


Rowon
veterán

Szia,

Én nem ajánlom rá. Ikertornyos hűtő két ventilátorral és jól szellőző ház.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#33406) Rowon válasza Rowon (#33405) üzenetére


Rowon
veterán

Bocs, elnéztem. Akár jó is lehet, de alacsonyabb áron találnál nagyobb teljesítményű hűtőt is. Sőt, ennek az árának a feléért.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#33407) Vertexis


Vertexis
lelkes újonc

Sziasztok. 5800X az alany. Burst Assassin 120 elég lehet rá? 2 tornyost nem akarok meg 1-1.5 kilós tömböket rá, nézegettem teszteket kb max 10%-ban szokott lemaradni ez a hűtő. Ez alapján én aztvettem ki hogy elég de jól esne egy kis itteni eligazítás is. Van beaállítva takarékos PBO, 100W alatt van a fogyasztás. Jelenleg Aio-val 60 fokot sem ér el játékban most éppen fut a CPU-z stress így 65. Úgy gondolom hogy 75 fok körül lesz a plafo játékok alatt és akkor most szerintem túloztam is kicsit az pedig szerintem élhető hőfök. De javítsatok ki ha tévedek, ha nagyon macera akkor megy vissza aztán jön egy 5700X. Köszi. :R

(#33408) vezeralmos2 válasza Vertexis (#33407) üzenetére


vezeralmos2
senior tag

Ha van már rajta AIO, akkor miért cserélnéd le egy sima hűtőre? :Y

A Sandy Bridge legendája

(#33409) Vertexis válasza vezeralmos2 (#33408) üzenetére


Vertexis
lelkes újonc

Mert nem bízok benne hosszútávon. Hiába szeretem, hangtalanul pródukálja ezt a hőmérsékletet, maradnék a jól bevált jobban szeretett formánál. :) Rengeteg negatív dolgot lehet olvasni az Aio-ról, nem akarok belőle kapni.

(#33410) Rowon válasza Vertexis (#33409) üzenetére


Rowon
veterán

Én rá merném próbálni a BA-t. 12k forint, nem egy nagy érvágás, és a csomagba kapsz hozzá második ventilátorhoz való felerősítő pálcákat is, ha esetleg tuningolni szeretnéd. 2 darab P12 Max ventilátor rá és had szóljon a hangorkán. :C

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#33411) vezeralmos2 válasza Vertexis (#33409) üzenetére


vezeralmos2
senior tag

Értem.
A Burst Assasin teljesen elég rá amúgy, csak egy torony de brutál a 6 hőcső.
Kapsz a dobozban hozzá felfogatókat második ventilátorhoz.
Kb. 1500 ft-ért kapsz is új Arctic P12 ventit, a gyárit javaslom nyomó oldalt meghagyni, mert jó minőségű.
Én ajánlom rátenni a másodikat, mert nagyobb légáramod lesz, csendesebben.

Pasztából pedig MX-4-et nem javaslom rá, mert sok a hamisítvány, szerintem fel van higítva, és fél év alatt nagyon sokat romlik a hővezető képessége. Én vettem anno ilyen 4 grammost és sajnos ez volt vele a tapasztalat, régebbi Arctic paszták jók voltak. :((( :(((

Thermal Grizzly Kyronaut Extreme paszta mehet rá, és hozzá se kell többet nyúlni, évente kifújatod kompresszorral.

A Sandy Bridge legendája

(#33412) droti25


droti25
őstag

Sziasztok

BIOS frissítésnél mire kell odafigyelni?
Mindegy milyen pendrive?Mindegy milyen fájlrendszerre formázom?
Nekem egy 256GB Scandisk 3.2es pendriveom van. Fat32-re nem lehet formázni csak NTFS és exFAT-ra.
Rég csináltam már nagyon és nem akarom elrontani, ezért inkább kérdezek :)

[ Szerkesztve ]

(#33413) knoxhu válasza vezeralmos2 (#33411) üzenetére


knoxhu
senior tag

Ebből a pasztából mennyi kell CPU-ra? (Van 1 és 5.5 grammos kiszerelés, nekem meg két CPU-t kéne kennem :) )

(#33414) vezeralmos2 válasza knoxhu (#33413) üzenetére


vezeralmos2
senior tag

Ha csak a CPU-ra kell akkor elég 1 gramm is.

[ Szerkesztve ]

A Sandy Bridge legendája

(#33415) knoxhu válasza vezeralmos2 (#33414) üzenetére


knoxhu
senior tag

Csak két CPU-t kell kennem, VGA nincs tervben. Köszi!

(#33416) vezeralmos2 válasza knoxhu (#33415) üzenetére


vezeralmos2
senior tag

Két CPU-ra viszont lehet érdemes a nagyobbat venni!

A Sandy Bridge legendája

(#33417) 4264adam válasza vezeralmos2 (#33411) üzenetére


4264adam
veterán

Nem az MX-5-re akartad írni ezt?
Azokbol volt hamisítvány és rossz kenhetőség elég hamar meg is szüntették a gyártást és jött az MX-6.

MX-4 velünk van már több mint 8 éve

(#33418) vezeralmos2 válasza 4264adam (#33417) üzenetére


vezeralmos2
senior tag

MX-4 re írtam.
Évekkel ezelőtt is volt MX-4-em, és határozottan tartósabb volt a mostani MX-4 pasztámtól.

A Sandy Bridge legendája

(#33419) Rowon válasza 4264adam (#33417) üzenetére


Rowon
veterán

Erre találta ki az Arctic a QR kódos ellenőrzést, hogy eredeti-e a termék... [link] Nagy forgalommal rendelkező, régóta piacon lévő webshoptól kell venni, nem az Ebayről. Az MX-5-nél én konkrétan gyártási hibás szériáról olvastam, meg teljesen összeragadt IHS + hűtő beszámolókról. A TG-nek is megvan a saját ellenőrző felülete: [link]

Nincs az MX-4-nek semmi baja, venni kell és használni.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#33420) 4264adam válasza Rowon (#33419) üzenetére


4264adam
veterán

Szerintem is ár értek bajnok még mindig az MX-4.

(#33421) jokeph válasza droti25 (#33412) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv !
Odafigyelni:
1. biztos hogy a lapodhoz valót akard feltenni (adott szériában az alaplap REV xx száma is számíthat).

2. úgy csináld, ahogy az a gyártó leírja (adott lapoknál szükség lehet a BIOS frissítés többlépcsős folyamatának betartására).

3. szünetmentes táp nem kötelező de erősen javítja az esélyeket a sikerhez.

4. ha a lap BIOS_FlashBack képes, akkor a 3. pont nem annyira problémás.

Pendive: általában mindegy, bár volt már olyan pendrive-hoz szerencsém, amivel egyszerűen nem akarodzott menni.
Tudsz bármekkora pendrivot FAT/FAT32-re formázni, a lemezkezelőben törlöd a pendive kötetét, majd létrehozol egy pl. 512 MB-os particíót, ezt már lehet, a többi részével nem kell foglalkozni a pendrive-nak.

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#33422) Rowon válasza 4264adam (#33420) üzenetére


Rowon
veterán

Tudtommal az Arctic nem tette közzé a hővezetési képességét a pasztának, én a neten több helyen 8,5 W/(m*K)-t olvasok (hogy ezt honnan vették, nem tudom). Az elég jó, főleg, hogy a csúcs nemfém-paszták ilyen 12-13 körül vannak.

4 gramm 1500 forint, csak venni kell és kenni kell.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#33423) droti25 válasza jokeph (#33421) üzenetére


droti25
őstag

Thx :R

(#33424) pandras83 válasza Rowon (#33405) üzenetére


pandras83
senior tag

Üdv

Már megvan a hűtő(ami mellesleg dupla tornyos és két venti is mehet rá) illetve LL O11 Air Mini a ház. Piszkál a gondolat hogy vegyek egy B550-et a B350 helyett meg egy 5800X3D-t az 5600-ot váltva.

[ Szerkesztve ]

Cyberfuck Patchrunner

(#33425) Floyd80 válasza Rowon (#33422) üzenetére


Floyd80
addikt

Why doesn’t ARCTIC communicate thermal conductivity values?

ARCTIC made a conscious decision not to specify any values for the thermal conductivity of its thermal paste and thermal pads, because many manufacturers invent, artificially inflate or embellish this value. Thermal paste has a thermal conductivity of 1 to 4 W/mK. Values outside of this range, such as 12.5 W/mK, are at odds with the truth. Many competitors quote values above 4 W/mK to suggest better performance. This often leads to false expectations and dissatisfied users.
ARCTIC offers its customers innovative thermal interface materials at the best possible price-performance ratio instead of relying on manipulated performance data.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#33426) DravenMoral válasza Floyd80 (#33425) üzenetére


DravenMoral
senior tag

A teljesítményeket összemérve, egy Thermal Grizzly Kryonaut-al, ami 12.5w/mk-s elméletben, valóban nincs sok különbség. Anyagában mások, és ennyi.
Aláírom, mert tapasztaltam, hogy a Kryonaut hoz kb. 4fokot minuszban, ami jó, de annyiért, amennyibe kerül, legközelebb meg fogom gondolni már, hogy megveszem e.
(Persze meg fogom venni, mert a 4fok az 4fok, de arányaiban mérve túl drága)

[ Szerkesztve ]

(#33427) Rowon válasza Floyd80 (#33425) üzenetére


Rowon
veterán

Szerintem csak valami marketingduma, egyébként olvastam én is a honlapjukon.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#33428) vezeralmos2


vezeralmos2
senior tag

Kivettem a Ballistix mellől a Nanya kingstont, és fel"húztam" 3400MHz-re. FCLK nyilván 1700-ra tettem.
Nem valami acélos eredmény de jól megy így is, egy hajszállal gyorsabb is mint kevert modulokkal. Mondjuk nekem a 16GB is elég egyelőre...
De lehet veszek még bele ballistixet hogy egyforma legyen :D

Mások meddig húzogatták ezt a Ballistix kitet? Kinek mennyit bírt? Hallottam legendákat hogy szerencsés példányok még 4GHz-et is mennek. Piros színű az enyém, nem tudom számít-e a színe.
Én nem állok neki most kísérletezni csak kiváncsi vagyok.

A Sandy Bridge legendája

(#33429) Biga123 válasza vezeralmos2 (#33428) üzenetére


Biga123
addikt

A legenda igaz.

Ezt úgy h nem értek hozzá :B

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#33430) vezeralmos2 válasza Biga123 (#33429) üzenetére


vezeralmos2
senior tag

Két modullal erősebb lett pár ezer ponttal, ez marha érdekes.
Pedig ugyan úgy 4216MHz van

[ Szerkesztve ]

A Sandy Bridge legendája

(#33431) vezeralmos2 válasza Biga123 (#33429) üzenetére


vezeralmos2
senior tag

Az még csak 3733MHz :P :D

A Sandy Bridge legendája

(#33432) Biga123 válasza vezeralmos2 (#33431) üzenetére


Biga123
addikt

Mint írtam is nem értek hozzá, ez sima zen dram kalkulátor bepötyögés .
De ha valaki ért is hozzá a 4000 4200 meglehet, meg nálam lehet a proci nem bír magasabb IF et. Nem is erőltettem nagyon feljebb, hisz kb ez már az optimális elvileg.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#33433) vezeralmos2 válasza Biga123 (#33432) üzenetére


vezeralmos2
senior tag

A memória írást nagyon keveslem egyébként.
Egy 10 éves Haswell i7 gyorsabban írja a lassú DDR3 ramokat.
Épp ezért hiába gyengébb a 9900K, szerintem veszek alá Maximus lapot.

9900k 3600/3800-as ramokkal egyes gamek alatt masszívan lenyomja az összes 3000 szériás Ryzent, és még az 5000 szériából is egy jópárat, vagy hasonló szinten van velük.
X3D az egyetlen ami lényegesen gyorsabb.

Nyilván itt is vannak eltérések kék/piros oldalra.

[ Szerkesztve ]

A Sandy Bridge legendája

(#33434) Biga123 válasza vezeralmos2 (#33433) üzenetére


Biga123
addikt

Mem írás felezett a proci felépítése miatt.
de volt már róla szó soxor.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#33435) vezeralmos2 válasza Biga123 (#33434) üzenetére


vezeralmos2
senior tag

Igen igen, X3D-nél ez nem nagyon számít mert akkora L3 cache van benne.
De ha gamelsz, és mellette megy a multitasking, meg minden is, akkor loading time-nál, és 1% lowokon érezheted a felezett memória sebességet.

A Sandy Bridge legendája

(#33436) Biga123 válasza vezeralmos2 (#33435) üzenetére


Biga123
addikt

“és mellette megy a multitasking”
Már mért menne ? ;]
Én ha játszom, akkor játszom.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#33437) kovsol


kovsol
titán

Túl sokat képzeltek bele ebbe a memória sebesség témába. És már teljesen más architektúrák is ide vannak keverve.

May the Force be with you!

(#33438) kovsol válasza vezeralmos2 (#33428) üzenetére


kovsol
titán

Az mitől van amúgy, hogy nektek a cache sebesség ilyen lassú?
Most már kíváncsiságból leszedtem az aidát de csak tiral verzióm van :D így van amit nem mutat, és látom a Cache segesség sokkal több nálam.


Sima tesztet nyomva kiírja a két letakart értéket is.
Write: 54 176MB/s
Copy: 51 831MB/s

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#33439) mmdms válasza kovsol (#33438) üzenetére


mmdms
addikt

Több mag, több szálon éri el a cache-t?Könnyen kideríthető, tilts le 4 magot.

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#33440) wwenigma válasza vezeralmos2 (#33435) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Ne már...teljesen mas architektura, semmi ertelme az összehasonlitgatasoknak. Rengeteg dolognak nincs ertelme amiket felhozol hasonlo temaban a topikban miota megjelentél...

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#33441) vezeralmos2 válasza kovsol (#33438) üzenetére


vezeralmos2
senior tag

Mert a miénken csak egy chiplet van, a tiéden kettő, ezért tűnik az gyorsabbnak.
5900X = 2x 5600X
5950X= 2x 5800X
Kéne egy X3D5950X3D, szóval 16 mag, és mind a kettőn 3D V-Cache.

A Sandy Bridge legendája

(#33442) vezeralmos2 válasza wwenigma (#33440) üzenetére


vezeralmos2
senior tag

Javíts ki ha rosszra válaszolok, de nem hiszem hogy értelmetlen lenne amit írtam.
Rengeteg Ryzen processzor tulajdonos panaszkodik masszív akadozásról játékokban(0.1% low FPS), és jómagam is tapasztaltam a problémát előző processzorommal.
5000 szériára ez már kevésbé igaz, előzőekre nagyon.
Nem beszélve arról hogy az AMD nagyon kényes arra hogy milyen memóriát teszel mellé.

A Sandy Bridge legendája

(#33443) droti25


droti25
őstag

Sziasztok!

Frissítettem az Asus prime b550m-a lapom biosát a legújabbra(3404}.
Csináltam egy C23 tesztet.
A kérdésem az, hogy nem kellett volna minden magnak elérnie a max 4650mhz-es órajelet?
A Bios alapbeállításon van kikapcsolt PBO-val.

(#33444) vezeralmos2 válasza droti25 (#33443) üzenetére


vezeralmos2
senior tag

Cinebench pontot is kicsit keveslem, egy ezressel többet kéne hozzon.

A Sandy Bridge legendája

(#33445) RetepNyaraB válasza droti25 (#33443) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Nem kell elérnie, legfeljebb a két legjobb magnak. Ha többnek sikerül, örvendetes. Alapon nem ad elég kakaót a lap a procinak ahhoz, hogy minden mag egyszerre maxra boostoljon. Vagy egyszerűen egyéb limitek működésbe lépnek. Pici piszkálással megoldható és akkor a pontszám is feljebb megy, úgy 12k tájára-kicsivel alá.

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#33446) 4264adam válasza vezeralmos2 (#33442) üzenetére


4264adam
veterán

Megfordítottad a valóságot. Az Intel haklis a RAM órajelre. AMD DDR4 érában 3000-320Mhz-en már mindent tudott DDR5 érában 600Mhz CL30-32 a sweet spot és az Intel kedveli a minél magasabb órajeleket.

Ertsd úgy hogy ellaposodik a görbe

Az IPC erősödés miatt pedig felesleges architektúrákat hasonlítani

[ Szerkesztve ]

(#33447) vezeralmos2 válasza 4264adam (#33446) üzenetére


vezeralmos2
senior tag

Intel háklis a ram órajelre? Minden nap tanul az ember valami újat. :Y :Y

Mondjuk az tény, hogy minél gyorsabb a kékek mellett a RAM, annál erősebb és erősebb lesz.

A Sandy Bridge legendája

(#33448) abridabri


abridabri
veterán

Olyan probléma van szüleim gépével(B550 AORUS PRO V2+ Ryzen5600G+2x16gb TEAM GROUP 16GB T-Force Delta RGB DDR4 3600MHz CL18 +1db M2 ssd/ nincs dvga) már a megvétele óta ( 1+év ) , hogy random megfagy ,ha ott van hagyva a gép idle ben . Ha épp használják ,akkor minden oké. Semmi tuning.
Konkrétan kikapcsol a gép ,de a venti RGB led -el továbbra is mennek. Utána bekapcsolásra sem mindíg reagál ,vagy ha igen akkor sem bootol , csak pirosan világít a RAM led a lapon. Ramokat ki-be rakva már jó . Próbáltam visszavenni 2400mhzre a ramokat , vettem egy másik RAM kitet (gskill 3000 cl14), azzal is ugyanez van . Szóval tuti nem ram baja van.
PBO offon is ugyanezt csinálja .
Adtam egy kis plussz feszt a VSOC -nak is, de nem segít .
Frissítettem már biost is .
Mitől lehet ez az idle lekapcsolás ? :F

[ Szerkesztve ]

(#33449) Csupingo válasza abridabri (#33448) üzenetére


Csupingo
veterán

Ha a biosban a cool n quiet-et kikapcsolnád (PSS support), az nem segítene? Esetleg egy kis +offset feszültség a cpu-nak? Lehet, hogy terhelés nélkül nagyon leesik. Vagy megnézni, hogy fix feszültséggel, órajellel is csinálja e.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#33450) DravenMoral válasza abridabri (#33448) üzenetére


DravenMoral
senior tag

Szia. Esetleg próbáld meg ezt, hátha segít számodra.
"Open up the "Power Options" in control panel
Choose "Change Plan Settings" for the plan that you are using.
Choose "Change advanced power settings"Expand "Sleep" categoryExpand "Hibernate after"Click the field and select the whole number of minutes
- It’s usually "180" so I selected this and deleted (it may vary)Type "Never" then hit the "Apply" button
Click "Ok" to close the window"

Ha nem jó, akkor a hibernációt kell kikapcsolnod. Sokan ezt is írták hibának, ha nem teljesen kompatibilisek a ramok a lappal, vagy csak a proci nem szereti azokat.
Itt egy videó róla: [link]
Kipróbálnám kikapcsolni az alvó állapot kezdeményezését, a "Vezérlőpult\Hardver és hang\Energiagazdálkodási lehetőségek"-ben.

Írják hasonló problémával rendelkező emberek "Redditen", hogy nekik a tápegység csere segített, szóval lehet ez oldaná meg a problémát. Esetleg van kölcsön táp? (Ha az előző nem oldaná meg a problémádat.)

Írta egy ember, hogy neki túlfeszvédelemmel ellátott konnektorba volt dugva a gép és a monitor, és az csinálta ezt neki. Átdugta sima konnektorba, onnantól kezdve jó lett számára.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.