- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- KRTLPC: Ki és hogyan élt túl? Volt ám fennakadás
- SzőkeKapitán: Világ vége túlélők topicja
- sziku69: Szólánc.
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Meggyi001: Anya, tudsz segíteni a matekban?....Nem érek rá kisfiam, majd segít a ChatGPT...
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- Jack Hunter: Kínai erősítő vásárlási tippek
- bitpork: Phautós tali a Balcsinál 2025 Augusztus 2 napján (szombat)
-
LOGOUT
Új hozzászólás Aktív témák
-
wwenigma
Jómunkásember
válasz
Dragon3000 #17614 üzenetére
Elméletileg nem mukodik mert FW szinten zárták le, csak bennevan az opcio. De kb. az emberek 99%-a sose fogja megtudni.
-
wwenigma
Jómunkásember
válasz
TylerDurden #17502 üzenetére
Ez rohadt érdekes, én gariztatnám ezzel a címszóval, valami megment benne. Lapodon nem frissítettél biost mostanában? Az ujabb agesa verziót egyes gyartok nem ajanljak csak ha 3xxx procit hasznalsz, nem e egy ilyen bug jött elő (pl. visszajelzés nem jó).
-
wwenigma
Jómunkásember
válasz
TylerDurden #17495 üzenetére
Paszta alatta, elmozdult hűtő?
-
wwenigma
Jómunkásember
válasz
Dragon3000 #17287 üzenetére
Nem, mivel a CPU datasheetjén nem szerepel a funkció támogatása. Attól hogy be van drótozva és egyes esetekben életjelet mutathat, nem szükségszerűen fognak foglalkozni vele plane miutan kivezették a tamogatasat.
-
wwenigma
Jómunkásember
válasz
csacsi77 #17265 üzenetére
Ahogy gugliztam 2015-ben minden gyártó kivezette a tamogatasat szoval nem csoda ha nem megy. A processzor specifikaciojanal nem szerepel mar VGA tamogatas.
-
wwenigma
Jómunkásember
Megnézed hogy van e előfeltétele a frissitesnek, szokott kérni pl. EC firmware frissitest is.
Nekem peldaul ha most indulnek el pl. F30-as biosrol akkor eloszor EC Firmware frissites, majd F40 és utana a legutolsó.
Neked ugy nezem ilyen nincs, csak annyi hogy a legutolso AMD chipset drivert rakd fel frissites elott.
-
wwenigma
Jómunkásember
válasz
direwolf #17162 üzenetére
A prociban 1000 hőmérsékletszenzor van és figyeli az automatika minden porcikáját hogy a leghatékonyabb legyen, ez mar nem egy "faék" amit beallitasz és megy annyit folyamatosan. Gyk. megadod neki a max értékeket, ha az stabil akkor arra fog ugrani terhelésnél , felulbiralva a gyari ertekeket.
Van visszajelzes csak az a helyzet hogy 1ms alatt képes C-stat-et váltani, 3xxx prociknál csak a Ryzen Master tudja jol mutatni e miatt, a többi monitorozo program csak az utolso allapotot tudja mutatni amin volt.
-
wwenigma
Jómunkásember
Szerintem tökmindegy milyen rendszered van, ha egy elemét lelassitod akkor lassulni fog maximum más mértékben. Jelen esetben az IF frekvencia is visszaesik es ha jol sejtem a magok közötti kommunikacio is azon alapul tehat ezert tapasztalhatod a lassulast.
Ami megzavart az az hogy direktben az IF-re hivatkoztál ami 3xxx rendszeren kulon allithato 2xxx esetén pedig a memória órajelétől fugg. Igy javasolt hogy legyen bekapcsolva az XMP.
-
wwenigma
Jómunkásember
Ezt most komolyan kerdezed? Kikötöd a kutyát és mér nem szalad a betörő után effektus...
Nem tudom milyen lapról beszélsz de egyreszt igen, lehet kulon allitani, masreszt valamilyen 3xxx procid van azaz rossz topik, harmadreszt pedig miert nem hasznalod az XMP profilt?
Tomko78: 1xxx/2xxx prociknál már jó ideje nem kell a Ryzen balanced profil mert windows update-en erkezett frissites az utemezohoz és az alap balanced profil tartalmazza. 3xxx prociknál van kulonbség a Ryzen balanced és az alap Balanced profil között, az alap Balanced profil 15ms-onként engedi az órajelváltást (lassabban reagál) míg a Ryzen balanced profil 1ms-onként.
-
wwenigma
Jómunkásember
válasz
direwolf #16893 üzenetére
Nem rég volt de mar nem emlekszem, talan egy kis minuszos offszet volt rajta. Az biztos hogy nem húztam hanem alapon használtam.
asdf74: tényleg nem emlekszem mar hogy volt es hulyeséget nem akarok mondani, esetleg még a hűtés szólhat bele.
Egy regebbi reddit topik alapjan a 3,6-3,7GHz all core orajel teljes terheles alatt a normalis és az X-es procik boostolnak all core 3,9GHz környékére. Nekem nem X volt, lehet csak siman elfelejtettem mennyin jart, ez esetben elnezest mert neked egy szalon a screenshot alapjan megvan a 3,9GHz...
-
wwenigma
Jómunkásember
válasz
direwolf #16886 üzenetére
Kifejezetten jo hasonlat mert Zen2-nél ha keves a fesz akkor alacsonyabb a teljesitmeny bár órajel latszolag megvan, Zen+ eseten hasonlo csak orajelben jelentkezik.
asdf74: 1,16V-ot adsz neki mikozben a normal mennyi is? Első körben ne ofszetelj és nezd meg ugy mit megy. Bár most nezem ez mar nem ofszetes ertek ami meglehetosen furcsa.
-
wwenigma
Jómunkásember
válasz
BerserkGuts #16864 üzenetére
-
wwenigma
Jómunkásember
válasz
djgala #16839 üzenetére
Milyen értéken? Bios AMD Overclock menuben és AMD CBS menuben allithato de az EDC az az Electrical Design Control azaz amit tud a lapod. Be lehet allitani hogy kiolvassa alaplapból viszont manualisan csak ovatosan mert ez az amit elmeletileg bir a lapod VRM-je. Nem ismerem, nem mondok erteket inkabb.
-
-
wwenigma
Jómunkásember
válasz
Albigator #16670 üzenetére
Most keresem vissza a hozzaszolasaimban mikor mivel és hogy volt a rendszer hajtva. Es egy kicsit beneztem.
Szoval valami miatt 2700x feszultségeket neztem mikor a kollegának 2600van.
2600 esetén jónak tunik, my fault, sorry. Itt a Wraith Prism coolerrel néztem: [link]
Én nem tapasztaltam ujraindulast gyari hutovel sem csak meleg volt mint a dög stressz teszt alatt, szerintem az alaplap hővédelme kapcsolhat le, ezt kene megnezni illetve egy teljes HWinfo kép minden szenzorral.
Amit tanácsolnék hogy biost alapra allitani, memoriat XMP profilt bekapcsolni es manualisan 29xx-re tenni. Hűtő rögzitest megnezni és egy -0,1V offszetet hasznalni ahogy irta is. A gyári kis coolert pedig cserélni egy nagyobbra.
-
wwenigma
Jómunkásember
válasz
MZsoltee #16616 üzenetére
PBO az X-es procinál van.
A technológiai oka meg jo ha erdekel mert akkor tudni fogod hogy mit és miért csinalsz.
Allcore terhelésnél kapsz teljesitmenyt mert alapbol az alacsonyabb lesz. A komolyabb hutes pedig alacsonyabb homersekletet hoz de itt is nevetseges, 10k koruli "komolyabb" hutesrol beszelunk. A gyarit mindenkeppen erdemes elfelejteni szerintem.
-
wwenigma
Jómunkásember
-
wwenigma
Jómunkásember
válasz
Lidércfajzat #16593 üzenetére
Tuningra nincs garancia és pláne nem lehet copyzni videóból... stressz teszt volt miután beallitottad?
-
wwenigma
Jómunkásember
2600-ról váltottam.....
3700x tapasztalatok az elso oraban. [link]
-
wwenigma
Jómunkásember
válasz
ScomComputer #16356 üzenetére
Én 3700x-ről próbálom lebeszélni magam ilyenekkel.
Patriot Viper 4 2*8GB DDR4-3400 CL16 ramra csereltem az eddigi Aegis 3000-es modulokat, erdekes hogy szvsz erezhetoen gyorsult a rendszer...28,5ezret megért.
-
wwenigma
Jómunkásember
válasz
viperabácsi #16209 üzenetére
AMD SenseMI [link]
A little background is needed
AMD Ryzen processors feature AMD SenseMI technology, a sophisticated package of sensing
and adapting features that (amongst other capabilities) allow the underlying microarchitecture to
rapidly execute fine adjustments to voltage and frequency for peak performance. These changes
can occur as quickly as 1 millisecond on an AMD Ryzen CPU. However, this intended
functionality depends on the integrated power management in Ryzen being in absolute control.
After all, nothing knows the hardware better than the hardware itself!
Transitions between frequencies and voltages are governed by “P-States.” P-states are frequency/voltage
combinations requested by the operating system. Processors receive these requests all the time,
and act on them by selecting matching states built into the hardware.
The Windows-default Balanced plan, in the interest of balancing power and performance, sets higher
thresholds and longer timers for transitions into faster P-states than the High Performance plan.
This can sometimes limit how quickly our processor responds to “go faster” promptings from
high-demand applications.
Secondly, the default Balanced plan attempts to park all logical processors beyond the first 10% whenever
possible. On an 8C16T AMD Ryzen 7 1800X, for example, logical processor 0 (physical core) and logical
processor 1 (SMT core) stay awake, while the remaining 14 logical processors can be parked at any time.
Resuming from a parked state has a latency cost that can affect performance, too.Gondolom masodpercenkent olvassa ki de ha gyorsabban is akkor mivel processzormuvelet a kiolvasás ezert amikor beterheli mar fel is huzta az orajelet a proci.
Siman win10 feladatkezeloben latszik hogy visszabbveszi de mint mondtam szinte semmit nem jelent az allandoan magasnak tűnő órajel mert a fogyasztásban jelent maximum 5W különbséget.
-
wwenigma
Jómunkásember
válasz
viperabácsi #16207 üzenetére
De, visszaskalaz csak az 1mp-es frissites nem koveti le mert ezredmasodpercenkent valt pstate-et a beepitett cucc a prociban. Csupan nem latod.
-
wwenigma
Jómunkásember
válasz
viperabácsi #16205 üzenetére
Ha furcsaságot tapasztalsz esetleg érdemes a masikra raprobalni, hatha koze van hozza de egyebkent igen, mert a szemnek is jobb hogy latod ahogy visszaskalaz.
-
wwenigma
Jómunkásember
válasz
viperabácsi #16203 üzenetére
Igazabol rajtad áll, a két profil kozott kb. 5W uresjarati fogyasztaskulonbség van a win10es profil javára. Ugyanakkor a régi ryzen balanced oem profilt amit regebben lehetett letolteni es telepiteni mar nem javasoljak hasznalni, az uj pedig amit a mostani chipset driverek raknak fel azok elmeletileg mar a 3xxx szeria miatt vannak benne.-
-
wwenigma
Jómunkásember
válasz
viperabácsi #16198 üzenetére
5W kulonbseg van a ryzen es a win10 balanced profil kozott. A prociban levő automatika akar 100x is valt pstate-et amig a win 1x...
-
wwenigma
Jómunkásember
válasz
viperabácsi #16171 üzenetére
Meg tudnad magyarazni hogy miert jo az, ha nem skalaz vissza a proci és mindig max órajelen jar?
Egyebkent icipicit intelligensebb a ryzen mint az intel vagy mint a wines utemező, sokkal gyorsabban reagálja le a terhelés valtozast a beepitett automatika mint ahogy te azt kintrol allitanad pl. win ütemezővel...
-
wwenigma
Jómunkásember
Utolsó Patriot 16GB Viper 4 DDR4 3400MHz CL16 KIT PV416G340C6K -et vettem iponról 28890ft pénzért 5 év garival, kivancsi vagyok mennyire megy le az ára...elméletileg a 16-18-18-18 miatt hynix chipes.
-
wwenigma
Jómunkásember
Uj chipset driver, megint van ryzen power plan! [link] Utolso Win10 frissites kell hozza amiben javitottak a ccx-ek kozott ugralo szalak problemajat.
Mukodik minden chipsethez a pakk.
AMD Chipset Drivers
Revision Number
1.07.07.0725
File Size
50.8 MB
Release Date
7/7/2019
Download*
Driver Details
Supports:
Windows® 7/10 for
2nd Gen AMD Ryzen™ Desktop Processor
7th-Gen AMD A-Series Processors
AMD Ryzen™ Desktop Processor
AMD X470 Chipset
AMD X370 Chipset
AMD B450 Chipset
AMD B350 Chipset
AMD A320 Chipset
Windows® 10 only for
3rd Gen AMD Ryzen™ Desktop Processor
2nd Gen AMD Ryzen™ Threadripper™ Processor
AMD Ryzen™ Threadripper™ Processor
AMD Ryzen™ Desktop Processor with Radeon™ Vega Graphics
AMD Ryzen™ Mobile Processor with Radeon™ Vega Graphics
AMD X399 Chipset
AMD X570 Chipset
This is an all-new chipset software installer with updated UI, optimized package size, package versioning unique to the chipset drivers, and improved installer performance.
Package Includes:
AMD Chipset Drivers
AMD Ryzen™ Power Plans (required for UEFI CPPC2 in Windows® 10 May 2019 Update)pitepeti71: kar hogy nalunk 50e ez a ram.
-
wwenigma
Jómunkásember
válasz
SECTORnooB #15680 üzenetére
Meglátjuk mennyit hagytak benne, ez az automata tuning nagyon jol mukodik. Igazabol en ezzel is elégedett vagyok mert sokat léptek előre.
-
wwenigma
Jómunkásember
válasz
Walter_White #15674 üzenetére
A laptól nagymértékben függ mivel a jelet el kell juttatnia a vezerlo es a memora között illetve a PCIe sávoknál ugyanugy a proci és az eszköz között. Nagyon nagy frekvenciáról beszélünk, 8GHz-es jelet kell átvinni ha jol tudom. [link][link] A PCIe gen5-nél marad a frekvencia viszont nő az átvitt adat. De valaki javitson ki ha tévedek. Szóval nem a memória hanem a perifériák és a déli híd fele épitett kapcsolat miatt drágul meg az alaplap kialakítása. Ha erre nincs szükséged akkor egy B450/X470-es lap bőven elég lesz az uj Ryzen 3xxx-ek alá és persze megfelelő VRM is kell ha többre vágysz mint 8mag.
-
wwenigma
Jómunkásember
Stock Ryzen 5 2600 és Ryzen 5 3600.
Memória amihez parositva volt:
R5 2600 - DDR4-3000MHz 16-18-18-38-56 1T
R5 3600 - DDR4-3200MHz 14-14-14-34-48 1TWin10 verzió és patch ismeretlen de figyelni kell majd a teszteket hogy Win10 1903 és minimum a 2019.06.16-os chipset driver legyen a fejlesztett utemező miatt. Valoszinuleg ahol intelnek kedvezni akarnak ott regebbit fognak hasznalni.
-
wwenigma
Jómunkásember
válasz
Viktor77 #15648 üzenetére
Én javaslom hogy ha tetszik akkor egy ilyet szerezz be apróról, szép cucc. Bár nekem zart hazban van. és csak az oldalventin szűrődik ki a fénye.
Tesómnak németorszagbol vettem amugy ilyet mert olcsobb volt hazahozatni mailboxde-n keresztul mint amit itthon kertek erte eppen...
Nagyon nem mértem és nem tuningoltam de ez full terhelesen 61-62 fokon tartja a procit igy alapon...két tesztet talaltam rola anno: [link] [link]. Annyira talan nem nez ki jol de Hardocp tesztben egy 170W-ot zabalo huzott 1700 volt alatta...
Nem bantam meg, kellett a topflow hogy hutse alatta az alaplapot is.
-
wwenigma
Jómunkásember
-
wwenigma
Jómunkásember
-
wwenigma
Jómunkásember
válasz
burriebonz #15276 üzenetére
Attol fugg milyen szerencséd van illetve az alaplap, pl. ami offszet allitassal tud csak feszt szabalyozni ott elotte meg kell keresni milyen feszre kell offszetelni.
Én el vagyok mar lustulva es ezert inkabb azt mondom, egy X-es proci jobb választás...plane ha nem akarsz manualisan allitgatni semmit csak hasznalni es magasabb az all core orajele is.
No meg sokan ugy tuningolnak hogy alapon is bőven elég lenne a jószág.
-
wwenigma
Jómunkásember
válasz
burriebonz #15264 üzenetére
Általában a problémák a "felröccentemből" adódnak...
Új hozzászólás Aktív témák
- Autós topik
- Konteó topic
- Mérlegeli a csúcstechnológiás chipgyártásból való kilépést is az Intel
- Milyen belső merevlemezt vegyek?
- Asztrofotózás
- Bittorrent topik
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- Napelem
- Xiaomi 15 - kicsi telefon nagy energiával
- Samsung Galaxy Watch6 Classic - tekerd!
- További aktív témák...
- Bomba ár! HP EliteBook 830 G5 - i5-8G I 8GB I 256GB SSD I 13,3" FHD I HDMI I Cam I W11 I Gari!
- ÁRCSÖKKENTÉS ASUS HD6870 videókártya
- ÚJ Lenovo ThinkPad X13 Gen 5 - 13.3" WUXGA IPS - Ultra 5 135U - 16GB - 512GB - Win11 - 2,5 év gari
- Szinte új, minőségi, állítható ritkítóolló
- Bomba ár! Fujitsu LifeBook U7310 - i5-10GEN I 16GB I 256SSD I 13,3" FHD I HDMI I Cam I W11 I Gari!