Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:01:26

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ R9 290 / 290X / 390 / 390X téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27901) -Solt- válasza RolEnD_ (#27891) üzenetére


-Solt-
veterán

Akkor nézned kéne valami jól szellőző házat, vagy a mostaniban belőni rendesen a szellőzést. Szemből, oldalról, vagy alulról befelé a friss levegő, hátul és fölül meg ki a meleg...

Szerintem "über" módban több feszt kap, és ezért nincs BS, de ez csak egy tipp. A hőmérsékletnek biztos nincs köze hozzá...

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#27902) RolEnD_ válasza -Solt- (#27901) üzenetére


RolEnD_
tag

A házat most vettem, pont ezen okok miatt. :(((

Ok, majd trükközök valamit a ventikkel. Egyébként már próbáltam, van 2db 14cm-es Alpenföhn ventilátorom, de ha beépítem, brutál hangos lesz. Ha az oldalára rakom a háznak, hogy a rácson keresztül szívja a levegőt rá a VGA-ra, valami embertelen hangja van. Azon gondolkodtam, hogy kivágom a rácsozott részt, hogy szabadon szívhassa a levegőt, csak új a ház, annyira nem szeretném vagdosni. PWM kontrollált ventiket csak ventiszabályzóval tudom állítani?

(#27903) -Solt- válasza RolEnD_ (#27902) üzenetére


-Solt-
veterán

Milyen házad van?

www.smart-bus.hu

(#27904) A.C.E. válasza RolEnD_ (#27902) üzenetére


A.C.E.
aktív tag

Próbáld egy ilyen ventivel hüteni a kártya hátoldalát, nálam bevált, vrm max -10 fok.

[ Szerkesztve ]

F.P.S. FOREVER!

(#27905) RolEnD_ válasza -Solt- (#27903) üzenetére


RolEnD_
tag

Corsair 200R

[link]

(#27906) RolEnD_ válasza A.C.E. (#27904) üzenetére


RolEnD_
tag

Az a baj, hogy már beruháztam 2db 14cm-es ventire, plusz egy 12cm-esre és egyiket sem tudom használni, mert hangos.
Most egy venti szabályzón gondolkodom. Lecserélem a VGA-ra szerelteket valami erősebbre (most max. 800rpm-et tudnak), rákötöm a szabályzóra és beállítom az arany középutat, hogy ne melegedjen és hangos se legyen.

(#27907) irhejja válasza RolEnD_ (#27905) üzenetére


irhejja
tag

Abban szerintem sajnos nem sok hideg levegőt kap előlről a videokártya... :F

Milyen 140 mm-es ventilátort vettél, hogy ennyire hangos?

[ Szerkesztve ]

(#27908) A.C.E. válasza RolEnD_ (#27905) üzenetére


A.C.E.
aktív tag

Nekem 20 cm ventillátor tolja oldalról a 290x hibrid hűtésű vga-ra a friss levegőt.

F.P.S. FOREVER!

(#27909) RolEnD_ válasza irhejja (#27907) üzenetére


RolEnD_
tag

Elöl és hátul fent van bent gyári 12cm-es Corsair venti. Mind a kettőt 7V-ra kötöttem. 12V-on ordítanak. Hátul kitolja a meleget így, de valószínűleg az első nem küld elég hideg levegőt a kártyára.
2db 14cm-es PWM-es Alpenföhn ventit vettem. 12V-on hangosak, 7V-on jó, de ha ráteszem a ház oldalára, tetejére, a rácsok miatt olyan hangos lesz a szélzaj, hogy zavaró.

(#27910) A.C.E. válasza irhejja (#27907) üzenetére


A.C.E.
aktív tag

Egyetértek. Meg oldalról se.

F.P.S. FOREVER!

(#27911) -Solt- válasza RolEnD_ (#27905) üzenetére


-Solt-
veterán

No, pedig ezt azért jól be lehetne lőni... előre 1, oldalra 2, (akár slim, ha kevés a hely) hátulra 1, felülre 2 db olyan venti aminek alacsony fordulaton nagy a légszállítása és nem is hangos. Itt segítenek: [link]

www.smart-bus.hu

(#27912) RolEnD_ válasza -Solt- (#27911) üzenetére


RolEnD_
tag

Oké srácok, köszönöm! Trükközök tovább. Legalább az kiderült, hogy nem a Morpheussal, illetve a kártyával van a probléma (a BS más kérdés). Így is már túlbeszéltük a témát, Köszi a segítséget! :R

(#27913) Speed® válasza irhejja (#27896) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Hirtelen ráguglizva az "Uber" ASUSéknál is az agresszívabb ventiszabályzásról szól, a módosított hűtéshez igazítva persze, nem a ref. profillal. Emellett ugye adott esetben fail-safe megoldás is, bár kvázi minek, ha úgysincs lehetőség módosításra, max. más típus BIOSával lehetne gondot okozni.

RolEnD_
Ha Uberben hibátlan, a Silent mód agresszívabb throttlingolása lehet a kulcs, ott az órajelkapuzás gondolom nagyobb léptékben működik és lehet azt nem bírja..+fesszel sem vált stabillá? A hőmérsékletértékeid annyira azért nem gázosak..egyébként nem tudom emlékszel-e a nálam járt ACXIIImal szerelt 290es históriára..az se volt meleg, mégis esett-kelt, több konfigban is tesztelve..a tulajnál meg állítólag minden rendben volt, miután visszakerült hozzá :F Hasonló szituációkat elkerülendő döntöttem úgy, hogy 780 :B

Az a 200R kvázi szita, van hely ventiknek..használd ki. Alulra a táp elé egy felfelé fújó segít, hogy friss levegőt kapjon a kari, az oldallap alsó pozíciójában meg ki kell tesztelni, mi a jobb..ha ráfújja a levegőt a karira, ami esélyes, hogy ellendolgozna a Morpheusról távozni kívánó légtömegnek vagy ha kifelé szívóra lövöd be, hogy mielőbb távozzon a bordáról szétkergetett 300W abból a szegmensből. A felső oldallapi venti a proci szintjén csak zavar, ha nem gyári/topdown megoldás hűti, inkább a hátsó/felső helyre tennék kifelé dolgozó venti(ke)t,, hogy meglegyen a kéményhatás rendesen. Ilyesmi felállásban ha jól van belőve a ventik légszállítása, nem szabad gond legyen, ill. akár jobb is lehet a helyzet, mint nyitott oldallal..lehet hülyén hangzik, de én füsttel szoktam ellenőrizni, hogysmint optimális ilyen téren a gép, 4-5 füstölő összegumizva hatékony tud lenni ;p

(#27914) RolEnD_ válasza Speed® (#27913) üzenetére


RolEnD_
tag

Köszönöm a kimerítő választ és a segítséget neked is!
Próbáltam +feszt adni neki, sajnos nem segített. Bár még csak tegnap próbáltam 1-1 órát, eddig az Uber mód jónak tűnik. Ha így marad, nem bolygatom.

Valószínű alulra fogok tenni egy ventit, ami tolja a levegőt a kártyára, ahogy mondtad, de ahhoz egy elég agresszív kábel menedzsmentre lesz szükség. :) Na mindegy, majd a hosszú hétvégén kisakkozom. :R

(#27915) gerenda110 válasza RolEnD_ (#27914) üzenetére


gerenda110
aktív tag


ez most nálam zártházzal uber módban ref hűtéssel (Zalman Z11 Plus házam van.)


ez meg nyitott oldallal. Afterburnerben belőttem a dolgot és ezt értem el. ez jónak számít?

[ Szerkesztve ]

Az élet szép. Ha tetszik, Ha nem!

(#27916) Xmister válasza gerenda110 (#27915) üzenetére


Xmister
senior tag

Annak a 4500RPM-nek azért kemény hangja lehet...

(#27917) gerenda110 válasza Xmister (#27916) üzenetére


gerenda110
aktív tag

füles a fejemen van, nem zavar

Az élet szép. Ha tetszik, Ha nem!

(#27918) Prosector válasza gerenda110 (#27915) üzenetére


Prosector
addikt

Ref. kártyád van, h ekkora ventifordulat kell ilyen homerseklethez?

(#27919) Laja333


Laja333
őstag

Ezt próbáltátok már Witcher 3-ban, CrapWorks-el?

[link]

(#27920) Anubris válasza Laja333 (#27919) üzenetére


Anubris
őstag

Ma amúgy jött ki új patch ami többet közt: Improves Nvidia Hairworks performance.

(#27921) Yllgrim válasza Laja333 (#27919) üzenetére


Yllgrim
őstag

En most akartam posztolni errol, mert hairworks bekapcsolva, SSAO es Foliage Visibility - Highon, minden mas max-on, 42 FPS, uh mukodik rendesen.

szerk: elotte 44 volt, ha Hairworks-ot benyomtam leesett 28-ra... :)

[ Szerkesztve ]

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#27922) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Hol lehet bekapcsolni a mantle-t a Sniper Elite III-ban?

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#27923) GAbre válasza MiklosSaS (#27922) üzenetére


GAbre
veterán

Nem a menüben.
Vmi lanchernél ha jól tudom,a játék előtti beállításoknál.

Avatar

(#27924) MiklosSaS válasza GAbre (#27923) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Megvan :R

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#27925) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Megall az eszem hogy milyen szepen fut mantle-van es anelkul ez a jatek a 290X-en. Szerintem jobban megyen mint a ket elozo kartyamon (780Ti/980), :C :C :C

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#27926) Joshi válasza MiklosSaS (#27925) üzenetére


Joshi
titán

A Sniper Elite III hogy fut Mantle nélkül? :U Bocs, DX-en? :B

[ Szerkesztve ]

(#27927) MiklosSaS válasza Joshi (#27926) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Siman, szepen...gyonyoruen.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#27928) Joshi válasza MiklosSaS (#27927) üzenetére


Joshi
titán

Hát ez az, akkor mi értelme a Mantle-nak? Gondolod hogy akinek 290-es kártyája van az gagyi procival nyomul? Szerintem a Mantle az halálra van ítélve.

(#27929) Habugi válasza Joshi (#27928) üzenetére


Habugi
addikt

"Hát ez az, akkor mi értelme a Mantle-nak?"

Létezik egy világ, egy valóság az Intel+Hawaii-on kívül/felül is! ;)

"Szerintem a Mantle az halálra van ítélve."

Azt mondod így a Win10/DX12 kapujában?
Kemény kéremszépen, te tudsz valamit! :K

A Mantle nem egy csodafegyver, hanem egy eszköz, kieszközölt némi változást.

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#27930) Joshi válasza Habugi (#27929) üzenetére


Joshi
titán

Már most is halott, 10 játékból jó ha 3 támogatja. Ez elég gáz, de tudom hogy mindenhol és mindenütt az érdekek húzódnak erről nem én tehetek. Sajnos még a DX12-őt meg sem említettem, ha megérkezik még rosszabb lesz az arány.

(#27931) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Itt vannak a meresek. CPU: 4.5 GHz, VGA: 1092 MHz, ramok: 2133 MHz.

Beallitasok:

Mantle OFF:

Mantle ON:

Erzesre mintha a mantle-val picivel simabb volna. De anelkul is nagyon rendben van. Ez a jatek nagyon fekszik a Radeonoknak.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#27932) GAbre válasza Joshi (#27930) üzenetére


GAbre
veterán

Igen nem sok támogatja,de nem is ez a lényeg.
Adtak 1 kis pluszt,igazából a bf4 mellé csinálták ezt szerintem,csak páran átvették.
Nincs miért panaszkodni,nem a mantle-ért vesz r9es kártyát az ember.
De az nem baj,ha van ahol ki tudsz nyomni többi fps-t :)

miklosss2012:Maximumra kicsit durva az 2x több fps.
Mondjuk mantle elvileg nem sokat ér,már 4ghz fölé húzott procival,ha jól tudom.

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#27933) Habugi válasza Joshi (#27930) üzenetére


Habugi
addikt

Nagyon sokan a Mantle mögé képzeltek dolgokat, az elmúlt fél évben ha nem olvastam 3-5k postot (csak ezen a fórumon..) amiről világított hogy az írója abban a félreértésben él/élt, miszerint az AMD azért jött elő a Mantléval mert át akarta venni az "API" világuralmat meg elérje hogy minden játék támogassa és hasonó marhaságok, akkor egyet sem.

Időrendben annyira szépen le lehet követni az egészet, a kauzalitást, az egész folyamatot.
Felhasználták marketing célokra is? Jóhogy.., annyi pénzel és/vagy olyan helyzetben amiben vannak ki ne tette volna? Ez is érted, pár i7-es jóképességű mindenhol magáénak érezte azt az ígéretet amit itt-ott elszórtak miszerint "40% faster", ment a hurrogás hogy nem lett meg, katasztrófa..! :D :C

A legnagyobb "hiba" egyébként az volt, hogy a BF4 mellé debütált, az egy óriási baklövés volt, pláne hogy patch formájában. Gondolom nem szorul magyarázatra hogy miért..
Viszont az AMD simán elérte vele amit akart, legalább valaki meglépte ezt, ideje volt.

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#27934) MiklosSaS válasza Joshi (#27930) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Most miert is kell a Mantle miatt bantani az AMD-et? Kiadott valamit plusszba, amit meg egy gyarto sem csinalt. Jahh, hogy a 3770K/4770K kaliberu processzoroknal nincs ertelme....ez van. De lehet annak hasznos dolog volna (ha nagyobb lenne a tamogatas) akinek i3 vagy FX-4300 van a gepeben es szerzett maganak az aprorol egy 280X kartyat.

Masik dolog meg, ha nem jott volna a mantle...akkor ebben az evben vajon megjelenne a DX12 ? Vagy eltolodna 2-3 evre.....

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#27935) Joshi válasza MiklosSaS (#27931) üzenetére


Joshi
titán

Várjunk csak, most az hogy DX-hez képest Mantle max fps 300 fölött van, azaz dupla annyi, de az átlag gyakorlatilag alig változott az mitől jobb? :F Az átlag ugyan úgy iszonyatosan kevés tehát szerintem semmi pluszt nem adott hozzá. :( Egyébként meg a Min fps a lényeg nem a Max, mert a max az lehet csak egy pillanat is ami egyébként az esetedben is tisztán látszik.

(#27932) GAbre a Mantle lényege a gpu közvetlenebb hozzáférése, ezáltal az erőforrás hatékonyabb kihasználása. Most tök mind1 hogy alsó/közép/felső kategóriás kártyákról beszélünk, minden kategóriában érezhetőnek kellene lennie a hatásának.

A többiek hsz-ére nem írom le ugyan ezt, a lényeg hogy a Mantle ötlet jó ez oké csak ez kevés. A mai világban csak egy ötlet nem elég, sokkal tovább kell menni amihez pénz kell. Na ez a bibi.

(#27936) MiklosSaS válasza Joshi (#27935) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

En igy latom a mantle-nek a lenyeget:

i7 + 290X...+ 2-3 FPS

i3 + 290X ...ott mar lehet mantle nelkul 40 FPS az atlag egy jatekban FHD-ben es mantle-val pedig 60 korul.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#27937) Joshi válasza MiklosSaS (#27936) üzenetére


Joshi
titán

Szerinted az i3 + 290X logikus párosítás? ;] Hagyjuk már ezt a Mantle sz@rságot, néhány éven belül nem is fogunk hallani róla.

ui.: még1x leírom hogy a Mantle és társainak mi is lenne a lényege:
A Mantle lényege a gpu közvetlenebb hozzáférése, ezáltal az erőforrás hatékonyabb kihasználása. Most tök mind1 hogy alsó/közép/felső kategóriás kártyákról beszélünk, minden kategóriában érezhetőnek kellene lennie a hatásának.
Ez a sablon duma csak éppen nem így működik. ;]

[ Szerkesztve ]

(#27938) gerenda110 válasza Prosector (#27918) üzenetére


gerenda110
aktív tag

Igen ref kartya

Az élet szép. Ha tetszik, Ha nem!

(#27939) RolEnD_ válasza gerenda110 (#27915) üzenetére


RolEnD_
tag

Ebben az esetben nem sok értelmét látom a nyitott háznak. Tegnap délután 3 órát szenvedtem a kábelezéssel, plusz beszereltem 4db ventit a házba. Szerinted ért valamit? :) Nem.
Este ugyan úgy 90 fok fölé ment a VRM hőmérséklete. Használd, ne foglalkozz a hőmérsékletekkel.

(#27940) Casoli válasza Joshi (#27937) üzenetére


Casoli
őstag

Nem mindenkinek tellik i7-re. Sokan használnak 4-6 magos AMD-t is.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#27941) Malibutomi válasza Joshi (#27928) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Igen halalra van itelve...Vulkan remlik?
Ugyanaz mint a mantle, csak mar nem gyartospecifikus.

[ Szerkesztve ]

(#27942) gerenda110 válasza RolEnD_ (#27939) üzenetére


gerenda110
aktív tag

Jah jat engem nem erdekel a hofok... Csak a hang egy picit mert engem nem zavar mert fules van a fejemen de a konyhaban is lehet hallani....most akarok venni valami tagasabb hazat strykert vagy troopert

Az élet szép. Ha tetszik, Ha nem!

(#27943) mackosajt válasza Joshi (#27937) üzenetére


mackosajt
addikt

A szemellenzőt leveve mi lenne, ha úgy néznél a mantle felé, mint ami megmozgatta a Microsoft fejlesztőit, akik felkeltek a komabol, és megindult a dx12 gyorsabb fejlesztése? ;)

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#27944) Yllgrim válasza Joshi (#27937) üzenetére


Yllgrim
őstag

Ugy latom nem sikerult megertened a lenyeget, roviden, a Mantle nem lett sikeres.

A DX12 es a Vulkan az a Mantle, tehat innentol kezdve minden termek ami ezt tamogatja az "Mantle". A hangsuly a Minden es a Mantle szavakon van.

DX12-Vulkan megjelenes par het, honap onnantol nincs megallas. :R

ps: mondjuk adhattak volna ki tobb Mantle-s jatekot is, de hat ilyen ez a pop szakma... :))

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#27945) CsonkaImo válasza mackosajt (#27943) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Azóta mindenki saját lowel API-t fejleszt. Így felkeverte az allóvizet egy csődbe tartó cég.

(#27946) irhejja válasza Joshi (#27937) üzenetére


irhejja
tag

Nekem egy FX-8350 van összepárosítva az R9 290X-el. Logikus vagy nem logikus, ez van.

Nekem eddig nagyon jól jött a Mantle, mind a Thief-ben mind a BF4-ben nagyon érezhető volt a javulás. És tervbe van véve a Battlefield Hardline, a Star Wars Battlefront, a Dragon Age Inquisition, a Sniper Elite III, a Star Citizen... ez mind olyan játék amivel játszani fogok és amiben "ingyen" plusz teljesítményt kapok majd (így is úgy is Radeon-om lenne).

Öcsém gépében egy R9 280X van egy FX-8320 mellet, ezeket a játékokat ő is játszani fogja, várhatóan ott is lesz érezhető különbség...

(#27947) vg válasza irhejja (#27946) üzenetére


vg
addikt

Nekem 8320 és asus 290, tökéletes.

(#27948) lowzor válasza Joshi (#27935) üzenetére


lowzor
veterán

A min FPS is csak egy pillanat.
Megakad egy pillanatra a program, aztán máris 2 FPS-t fog kimérni min FPS-nek, közben meg lehet, hogy vajsimán fut az egész.

(#27946) irhejja:

BF4-ben azért hoz ennyit, mert katasztrofálisan van megcsinálva a DX mode AMD-nél. Vagy nem fordítottak rá elég pénzt/ fejlesztést, vagy direkt van így, hogy übernek lásd a Mantle-t.

[ Szerkesztve ]

(#27949) irhejja válasza lowzor (#27948) üzenetére


irhejja
tag

Hogy az miért van az egy dolog, engem igazából nem is érdekel. Összességében a Mantle játékok úgy tűnik érezhetően jobban futnak mint a nem Mantle játékok. Mindez "ingyen". A többi nem érdekel :)

(#27950) Olajka02 válasza lowzor (#27948) üzenetére


Olajka02
aktív tag

Azért az valljuk be őszintén, hogy egy felső kategóriás kártyánál is érezhető a mantel ki, vagy bekapcsolása BF4 alatt, és ott nem 20FPS-ről (tehát a kártya nem annyival futattja folyamatosan a játékot mantle nélkül) beszélünk nagy átlagban.
Ha egy 290-es karit nézek, akkor az a BF4-et simán mozgatja 1080p-ben 40-70 FPS-sel (ultra beállítások mellett), és ha ehhez még a mantle hozzá ad 4-7FPS-t, akkor ha a program lett elbaszarintva, akkor is egy pozitív jelenség a felhasználók szemében.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.