Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-08 20:59:31

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4502) ÁdiBá


ÁdiBá
addikt

Kipróbáltam mit megy a HD7970 CF, de valami félelmetes komolyan.
Elindítottam a METRO2033-at, 80 - 90 fps kimaxolva FullHD-ban.
Sőt, valahol 120FPS...
Mondom ezzel miva*. :))
Nagyon jól skálázódik a CF. Csak úgy darál a két kártya.
Egy darabig úgy érzem elég lesz ez a teljesítmény 1-2 évig. :P

#4504) ricshard444 Én szinte semmit nem hallottam még a két magos felépítésről, csak némi információ morzsákat a Tenerife chipről.

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#4503) radi8tor válasza ÁdiBá (#4502) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Bezony, nekem is hiányzik már az érzés ismét. :O

⭐ Stella

(#4504) ricshard444 válasza ÁdiBá (#4502) üzenetére


ricshard444
veterán

Jut eszembe,mikor jöhet a 2 magos 7990,mert jó-jó az 1 mag, de nem olyan bika,mint egy durva 2 magos kari ;]

radi8tor1: köszi,nem mintha megtudnám majd venni,de álmodozni lehet :P

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#4505) radi8tor válasza ricshard444 (#4504) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Április körül várható.

⭐ Stella

(#4506) ÁdiBá válasza rambustibi (#4438) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Igazából ASUS-t rendeltem, fel is hívtak miatta hogy minden oké, majd rá egy órára kaptam még egy hívást hogy gond van az ASUS HD7970 típusú kártyával. A gyártó behívta így véletlenül a kollégák gondolom nem frissítették az oldalt hogy már nincs raktáron.
Így a boltos Zafir-t javasolt, persze említette hogy megvárhatom a következő szállítmányt az ASUS-ból. De, végül is. Referencia mind két modell így nem igazán zavart... (nem utolsó sorban olcsóbb volt a Zafir.)

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#4512) ZozzHUN válasza BeLucZ (#4511) üzenetére


ZozzHUN
addikt

Nana, Guru3D teszt az hiteles, több vga-val is teszteltem ugyanazt a benchmarkot és eddig 100%-os pontosság volt. (GTX580,HD6950, HD6970, GTX570, és még talán más is , de most így hirtelen nem emlékszem többre)

(#4515) Sontir Fel


Sontir Fel
őstag

Atolvasva a mai napi termest, azt szurtem le, hogy 24/7be boven elegendo az 1125/1575 eeesss Tirexit szeretik random userek kostolgatni. :DDD

Ma voltam subarunal, elhataroztam hogy majd jol megrangatom a kartyat pedig :Y

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#4516) ZozzHUN válasza Keksz03 (#4513) üzenetére


ZozzHUN
addikt

Ph tesztet is néztem, hát... inkább nem mondok semmit...

(#4519) DjDanee87 válasza ÁdiBá (#4502) üzenetére


DjDanee87
addikt

Nem túlzás CF fullHDra?

(#4520) Cybertrone válasza DjDanee87 (#4519) üzenetére


Cybertrone
veterán

De kicsit, de legalabb nincsenek gondjai fps teren! Es ez tobbet er mindennel!

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#4521) ÁdiBá válasza DjDanee87 (#4519) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Lehet.
Sokat gyorsult a gép grafikai teljesítménye fullHD-ban egy plusz kártya miatt, ami számomra sokat jelent. Persze gondolom magasabb felbontásban is helyt állnának.
Annyi bizonyos hogy egy darabig nem hiszem hogy hozzá kell nyúlni. :B
Kineveti a rendszer a brutális látványjavító alkalmazásokat, extrém grafikai beállításokat, úgy hogy számomra megérte beruházni CF-re.
Na meg kitudja, lehet kedvet kapok és vásárolok valami normálisabb monitort, akkor pedig jól jöhet a CF. :U

(#4520) Cybertrone :K

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#4522) MPowerPH válasza ÁdiBá (#4521) üzenetére


MPowerPH
félisten

Most nem azért de... Nálam is full hd a maximum. De én 1db kártyával sem éreztem sehol azt az említett beállításomon, hogy elfogyna a kraft. Még csak elő sem fordul olyan, hogy a min. 35FPS közelébe kerülne a game.
Szerintem ha nem benchels, akkor 1440p alatti felbontásokra fölösleges a CF, inkább többmonitoros üzemmódra van értelme. De ez szubjektív vélemény. :D Én nem gamelek, kifejezetten benchelni vettem a VGA-t.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#4523) ÁdiBá válasza MPowerPH (#4522) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Persze ezzel is egyetértek.
Én erre csak annyit tudok mondani, soha nincs, nem is lesz elég gyors számítógép a világon amíg így fejlődik az ipar. ;)
Én láttam mit megy 1 kártya (igaz csak 1 hónapig), és most látom mit teljesít kettő.
Nekem megérte. Ennyi. Pont a végére. :B

ÁdiBá

(#4524) deicide válasza gainwardgs (#4477) üzenetére


deicide
veterán

Ezek szerint nem csak nekem jön be Victoria Justice... :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#4525) gainwardgs válasza deicide (#4524) üzenetére


gainwardgs
addikt

Azt se tom ki az jó nő legyen a háttér az a lényeg :DDD

(#4526) peterm711


peterm711
aktív tag

Próbáltam ma picit tuningolni a kártyát, de nem sok sikerrel. CCC-be a csúszkát felhúztam +20-ra, majd a többit AB-ben csináltam (gpu 1125 MHz), majd lefuttattam egy vantage-et, és a gpu score 100 ponnttal kevesebb lett mint alapon. Mit szúrhattam el? Bocs a hülye kérdésért, de ez az első ati kártyám, nem volt dolgom még catalyst-tel :B
Következő kérdésem az lenne, hogy hogyan lehet megoldani azt, hogy a gpu frekvenciát lehessen 1125 fölé is állitani?

(#4527) Cybertrone válasza peterm711 (#4526) üzenetére


Cybertrone
veterán

Enableunofficialoverclocking--->1 csak ezredszer írom le... AB cfg-ben az utolsó, pár sorban van!

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#4528) ZozzHUN válasza Cybertrone (#4527) üzenetére


ZozzHUN
addikt

Nekem ha 1est beallitok akkor 0ra ugrik a clock. Otlet?

[ Szerkesztve ]

(#4529) peterm711 válasza Cybertrone (#4527) üzenetére


peterm711
aktív tag

Köszi, azért ne kapd fel a vizet :) 2.2-es beta AB van fent, és azonn nem kellett semmit szerkeszteni ezen kívül, mint az előző verziókban. My fault, sorry!

Be lehetne irni az első hsz-be, hogy könnyebb legyen megtalálni, úgyis 100an fogják kérdezni még :)

[ Szerkesztve ]

(#4530) Cybertrone válasza ZozzHUN (#4528) üzenetére


Cybertrone
veterán

Indítsd újra az AB-t :R

coonee:
Nekem eddig minden AB-ben át kellet írni! :R Nem kaptam fel, csak mondtam! :K

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#4531) p87 válasza ZozzHUN (#4528) üzenetére


p87
senior tag

Másold be a Windows/syswow64 mappába a ezt a fájlt.
Nekem is volt ilyen jelenségem, ez megoldotta.

[ Szerkesztve ]

(#4532) ZozzHUN válasza p87 (#4531) üzenetére


ZozzHUN
addikt

Hazamegyek megnezem :R

[ Szerkesztve ]

(#4533) peterm711 válasza Cybertrone (#4530) üzenetére


peterm711
aktív tag

Meg vagyok áldva ezzel a vacakkal, nem működik egyik se. 2.2betan átirtam az unofficial overclockingot 1-re. Ennek hatására az össze csúszka 0-n van kivéve a ventifordulatot, mondom sebaj, beállitom manuálisan őket. Úgy is volt, majd apply, és ugyanúgy megy minden defaulton. :W
Visszatettem a 2.1-et, ezen is beállitottam, de mintha nem is csináltam volna semmit, fesz letiltva, monitorozás szintén :F
Fogalmam sincs mi baja....Át tudnád esetleg küldeni a te cfg-det?

(#4534) Cybertrone válasza peterm711 (#4533) üzenetére


Cybertrone
veterán

[ATIADLHAL]
UnofficialOverclockingEULA =
UnofficialOverclockingMode = 0(Ezt 1-re)
AccessibilityCheckingPeriod = 0
UnifiedMemoryUsageMonitoring = 1

Ezt a cfg-ből másoltam ki ezek a sorok a lényegesek, és kiemeltem amit át kell írni, mennie kell!

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#4535) peterm711 válasza Cybertrone (#4534) üzenetére


peterm711
aktív tag

Igen, pontosan igy van és nem megy :W

(#4536) Cybertrone válasza peterm711 (#4535) üzenetére


Cybertrone
veterán

A linkelt képen csak a feszt nem tudod állítani, azt ki kell pipállni a beállításokban! :R Bár ahogy látom a driver verziót sem ismeri az AB-d... valami nem okés ott!

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#4537) peterm711 válasza Cybertrone (#4536) üzenetére


peterm711
aktív tag

Ki van pipálva minden, nem idegesítenélek itt titeket, ha csak egy pipán múlna a dolog.

(#4538) p87 válasza peterm711 (#4535) üzenetére


p87
senior tag

Ne csodálkozz ősrégi 2.1-es el.
Gyaluld le, úgy hogy semmilyen beállítást nem őrzöl meg, és rakd fel ezt.

(#4539) coonee : Ja ok, de ha te is picit feljebb olvasol pont írtam a megoldást a minden 0-ra állás ellen. :))

[ Szerkesztve ]

(#4539) peterm711 válasza p87 (#4538) üzenetére


peterm711
aktív tag

Ha visszaolvasol picit, akkor láthatod, hogy 2.2-betárol váltottam vissza 2.1-re, mert az is szarakodik.

(#4540) peterm711 válasza p87 (#4538) üzenetére


peterm711
aktív tag

Haah, működik, köszi szépen. Nézek is egy tuning eredményt, hogy mit bír a kicsike alapon. :C

(#4541) kemalboy01


kemalboy01
tag

Sapphire hd 7970 referencia modellre keresek komoly hűtőt.Valaki tud segíteni?

(#4542) ZozzHUN válasza kemalboy01 (#4541) üzenetére


ZozzHUN
addikt

(#4543) Keksz03


Keksz03
senior tag

látom mindenki méricskélt, meg tudnátok mondani h melyik driver a jobb? úgy néz ki újrarakom a windowst és akkor azt tenném fel amelyik a jobb! 12.1 vagy a 12.2 pre-certified?

Samsung Galaxy S23+ 512GB / LG CX 48" OLED / PS5 / Ryzen 5 5600X, 16GB, RTX 3060 Ti

(#4544) tetris válasza ZozzHUN (#4542) üzenetére


tetris
tag

Állítólag a VRM hűtése elég gáz...

Fölösleges körök elkerülése végett: Igen, ami hirdetésem aktív, az még megvan. Posta csak vevő költségére és felelősségére.

(#4545) tetris válasza peterm711 (#4526) üzenetére


tetris
tag

Inditsd az MSI AB-t "-xcl" kapcsolókkal (csak egyszer), ekkor majd rebootolni akar, azt engedd neki és unlockolva lesz a cccben is és ab-ben is minden.

Fölösleges körök elkerülése végett: Igen, ami hirdetésem aktív, az még megvan. Posta csak vevő költségére és felelősségére.

(#4546) MarcZ válasza ZozzHUN (#4542) üzenetére


MarcZ
senior tag

Avval ugrik a garancia, nem?

A man's got to do what a man's got to do.

(#4547) deicide válasza p87 (#4531) üzenetére


deicide
veterán

:Y tényleg megoldotta, nekem is nullák voltak az értékek az új bétával és ezután jó lett, köszönöm.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#4548) Keksz03 válasza MarcZ (#4546) üzenetére


Keksz03
senior tag

hát elvileg minden esetben ugrik ha leszeded az eredeti hűtést de ha szépen csinálod, nem kalapáccsal vered le róla akkor ha gáz van vissza tudod tenni és mehet garba!

Samsung Galaxy S23+ 512GB / LG CX 48" OLED / PS5 / Ryzen 5 5600X, 16GB, RTX 3060 Ti

(#4549) radi8tor válasza Keksz03 (#4548) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ez azért érdekes, mert ASUS DCUII-höz adnak külön VRM hűtőt folyékony nitrós tuninghoz. Ahhoz meg ugye le kell szedni a hűtőt.
Szerintem csak akkor ugrik a gari, ha van ott matrica. Vagy megsérül a GPU hűtő cserénél (sarkazás).

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#4550) Keksz03 válasza radi8tor (#4549) üzenetére


Keksz03
senior tag

hát ez valóban erről nem tudtam...sztem matrica/csavarok megfestése stb okossággal oldották meg, ha a DCII-nél megengedett akkor gondolom ott a külsérelmi nyom lehet az egyetlen ok amiért nem garizzák! de ref kártyáról én úgy tudom h nem megengedett a hűtő eltávolítása!

Samsung Galaxy S23+ 512GB / LG CX 48" OLED / PS5 / Ryzen 5 5600X, 16GB, RTX 3060 Ti

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.