Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-08 20:59:31

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11351) Sontir Fel válasza kockaharcos (#11348) üzenetére


Sontir Fel
őstag

Egy sima, mezei bekebeli ref. kartya. Nincs baja, megy es teszi a dolgot :DDD

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#11352) SzlobiG válasza kockaharcos (#11348) üzenetére


SzlobiG
félisten

De most nem tetted fel az új bios-t rá? AB még mindég a régi...

(#11353) haddent válasza kockaharcos (#11348) üzenetére


haddent
addikt

Nem kell leírni megint, csak belinkelnéd, hogy mi volt a baj a Gigával?

(#11354) E1even válasza stormy8906 (#11344) üzenetére


E1even
senior tag

Az utolsó előtti bekezdésben írnak a Boost-ról, és egy kép/ábra is van mellékelve arról, hogy hogyan működik. ;) :D

"Régen az égre néztünk és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk a porban."

(#11355) stormy8906 válasza E1even (#11354) üzenetére


stormy8906
tag

Köszi,ugy látom a Catalystban kell ügyeskedni...

(#11356) kockaharcos válasza SzlobiG (#11352) üzenetére


kockaharcos
senior tag

Felraktam rá az F2-es bioszt, ami a gyári oldalon van, nem ismeri fel vele a kártyát, tehát hiába telepítem a drivert, felrakja, majd kiír egy hibaüzenetet.

A problémám(im) a ventilátorvezérléssel,annak kijelzésével, tuninggal(tehát feszültség emelésre semelyik programmal nem tudtam rávenni) Ráraktam egy gyári ATI biost, ami 1050MHz-es, és 1.256V-ot ad a kártyának, azzal pedig nem hajlandó elindulni egy játék sem.
Ha nvidiánál nem kellett szenvednem semmivel, akkor itt is elvárnám,hogy menjen normálisan, és ne írja senki,hogy ez user error, mert nem az, teljesen friss rendszer, ab is 2.2.4 volt fent, amivel kb semmi nem változott. Tehát teljesen mind1.

Az,hogy 50%-on pörög,idle-ben, és nem megy lentebb, véleményem szerint elfogadhatatlan, mikor egy halk kártyát szerettem volna.

Lényegében ennyi, nem kell megindokolni az elállást, nem is írok én nekik semmit, visszaküldöm és kész.
:R

Meg az,hogy itt olvastam fél éven keresztül,hogy cata max, 1.175V-os kariknál, ez 1050mhz-en már hibázik, 1070nél már fagy. Tudom,nincs garancia a további OC-ra, de ha a "mezei" refek mennek, akkor ez is menjen a csodanyákkal+hűtéssel. Meg ultradurablefícsőrextrával. De nem.
Veszek egy lightninget, vagy egy 670-et, és élek boldogan tovább, ezt meg betudom egy "tévedésnek".

Köszönöm mindenkinek aki valamilyen módon segített volna a hibát megoldani. :R :R

[ Szerkesztve ]

(#11357) SzlobiG válasza kockaharcos (#11356) üzenetére


SzlobiG
félisten

Innét az F92-est tetted fel?

(#11358) kockaharcos válasza SzlobiG (#11357) üzenetére


kockaharcos
senior tag

Te most viccelsz velem?? Ez egy HD7970 !!!!!!! :DDD :DDD :DDD
De azért tisztelet :R

[ Szerkesztve ]

(#11359) SSJmeszes


SSJmeszes
senior tag

Ti mit tennétek?

CF rendszerem van, és az egyik kártya azt hiszem hibás! Sőt elég valószínű.

Tehát maga az alaplap és VGA érintkezéssel van gond. Alaplapnak 100% hogy nincs baja, mert a másik kártyám tökéletes mind kettő foglalatban!

Egy picit is megkoppintom menet közben a vgat egy bizonyos ponton, azonnal befagy az egész.
Alátartottam és úgy koppintottam meg semmi baja! Most úgy használom, hogy aláraktam egy cerkát amivel kipockoltam, hogy ne mozduljon el.

Elég sok fejfájást okozott és végre rájöttem mi okozza! Viszont szerintem elég neki annyi, ha begyorsul a Vga hűtő avagy véletlen asztallökés vagy bármi!

Szerintetek gariztasam, vagy éljek így vele?

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#11360) kockaharcos válasza SSJmeszes (#11359) üzenetére


kockaharcos
senior tag

Gariztasd, egy kártyával bőven kibírsz 2 hetet :D

(#11361) SzlobiG válasza kockaharcos (#11358) üzenetére


SzlobiG
félisten

Bocs benéztem mer pont kerestem az enyémhez aztán a rossz linket raktam be.:DD

Kellett neked a jó 680-at eladni.:D

(#11362) kockaharcos válasza SzlobiG (#11361) üzenetére


kockaharcos
senior tag

Ne is mond, bánom is. De megoldjuk :)

(#11363) SSJmeszes válasza kockaharcos (#11362) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

Én a helyedben még kipróbálnám azt az MSI-t!
Én arra vágytam nagyon még VGA vásárlás előtt!
Csak sajnos a vásárlás után jött 2-3hónappal!:-/

[ Szerkesztve ]

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#11364) Gerisz


Gerisz
addikt

Rendeltem egy 7950 DCII V2 Top-ot.
Jól tettem? 85k-ért. Nagyon vonz a három év gari (meg a fekete nyák :) )

Elég csendes? Mert nekem az kell! 700rpm fölé nem szeretem a ventiket vinni a házban.

[ Szerkesztve ]

(#11365) ÁdiBá


ÁdiBá
addikt

Dirt2 sorozat sem éppen erőssége a GTX680 SLi-nek.
Haverral kipróbáltuk FullHD+maximum grafikán.
GTX680 SLi OC 130Min/150Átlag
HD7970CF OC 160Min/190Átlag

ÁdiBá

(#11366) SzlobiG válasza ÁdiBá (#11365) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ja csak esős pálya ne legyen azonnal feleződik a CF.:D Szal sokat ér a magasabb FPS, ha van olyan pálya ahol megfeleződik és idegesítő mer akkora FPS különbséget megérzel, de azt a kb 30-at nem.

(#11367) ÁdiBá válasza SzlobiG (#11366) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Ez így van. Csak az a vicc hogy Kepleren is az a gond, haver rágja is a fülem ezerrel. Megöli azt is. Csak jobban...
Hamarosan sikerül letesztelnem az Sli 2560-ban is a Radeonhoz képest. Arra igazán kíváncsi leszek, meg persze a barátom is. Aki a GTX680 Sli oda passzolja nekem.

Én szerintem ahol a kepler erősebb volt, pár tesztben fullHdban, ott már 2560 ban a radeon behozza azt az előnyt is. De majd kiderül. :B

Persze ezzel nem az a célom hogy fikázzam a keplert. Csak szimpla kíváncsiság, és a kapott tapasztalatokat szeretném itt megosztani. Ennyi az egész.

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#11368) SzlobiG válasza ÁdiBá (#11367) üzenetére


SzlobiG
félisten

Akkor nem szóltam.:)

2560-ba erősebb a radeon ez nem kérdés.

Dirt 2 bench egy kártyával mennyit ad? (fullosan)

(#11369) ÁdiBá válasza SzlobiG (#11368) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Nem tudom. Nem néztük meg semmit egy kártyával sajnos! :O
De lehet szánunk rá majd egy napot.

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#11370) haddent válasza SzlobiG (#11368) üzenetére


haddent
addikt

Ez nekem magas... valaki el tudná magyarázni, miért tud ott erősebb lenni a radeon ahol nagyobb számítási teljesítmény kell (magas felbontás), de full hd -ban csak azonos, vagy akár alul is marad?

(#11371) ÁdiBá válasza haddent (#11370) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Erre a kérdésre ajánlatos végig olvasni a HD7970 tesztet.
Amúgy FullHD fölötti felbontásban egyértelmű hogy egyre jobban fog a program a memória vezérlőre támaszkodni és a memória kapacitásra. Így már logikus hogy a 384Bit(HD) a 256Bit(GTX) ellen nem mondható kis különbségnek, nem beszélve a memória méretéről ami szintén 50% nagyobb mint ami egy átlagos kepleren található.

ÁdiBá

(#11372) haddent válasza ÁdiBá (#11371) üzenetére


haddent
addikt

Ez eddig világos most így, köszi. De akkor full hd -ban miért nem tudja elverni? (Illetve hát simán el tudja csak kicsit meg kell ráncigálni, de miért?)

(#11373) ÁdiBá válasza haddent (#11372) üzenetére


ÁdiBá
addikt

FullHD felbontást én a mai kártyákhoz mérten nem neveznék már *annyira magas felbontásnak.
Ehhez a felbontáshoz bőven elég még a 2Giga videomemória, még lehet picit fölötte is.
Amúgy FullHD felbontásban is már erősebb a HD7970. Én személy szerint HD7970CF teszteltem le GTX680Sli-vel. Míg a Radeonok gyorsabbak voltak Dirt sorozatban (mind háromban) Metroban, Heaven markban, SniperElite,Stalker,CrySis2, CrySis Warhead, Vantage programokban, addig túl oldalon BF3, Lost Planet 2, és a FArCry2 illetve a BATMAN AC, 3DMARK11 nevet mondanám. Igaz, csak hajszállal volt jobb a kepler, de jobb volt.

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#11374) haddent válasza ÁdiBá (#11373) üzenetére


haddent
addikt

:R Így már tiszta a dolog, nyilván rengeteget számít az optimalizáltság

(#11375) ÁdiBá válasza haddent (#11374) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Így van. Hiába van bitang erős hardverünk ha a program komoly hibákkal küzd. (Lásd Metro2033 illetve GTA4)

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#11376) gbors válasza haddent (#11372) üzenetére


gbors
nagyúr

kicsit bonyolultabb ennél a történet, mert anno a GTX580 és a HD6970 között is szűkült a különbség 25x16-ban, pedig az 580-asnak több volt a sávszélessége. lehet, hogy az a fő oka, hogy az AMD jobban optimalizál a magasabb felbontásra, de az is lehet, hogy Fermi (és a Kepler) szétdobott setupjához van köze - végső soron, minél nagyobb a felbontás, annál kisebb a frame-ben részarányosan az az idő, amit a setup tesz ki.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#11377) peterm711 válasza ÁdiBá (#11373) üzenetére


peterm711
aktív tag

Heaven benchmarkban nem gyorsabb a 7970, nézz át a 680-as topikba, most mindenki eredményeket postol, majd futtass egyet 1 kártyával. Az lehet hogy cf-nél más a helyzet a skálázódás miatt, de single kártya biztos, hogy lassabb.

(#11378) ÁdiBá válasza peterm711 (#11377) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Ilyen eredményekhez nem tudok viszonyítani hiszen azért én teljesen maximumon teszteltem le a kártyákat.
Nem fogok szórakozni normál tesszelációval mikor 7970CF és 680SLi van.
Kizárólag azonos beállítás mellett azonos rendszerben néztem meg ezeket, és gyorsabb volt a 7970CF igaz emelt órajelen csak.
Saját tesztem.
Itt lehet látni hogy a kepler már 1200 mhzen se éri be a Radeon-t, ha pirosakat meghúzod....

Hozzá tesztem, ez FullHD kimaxolva (8xAA,16AF, és extrém tesszeláció amit bírt a program.)

(#11379) SSJmeszes Persze... ezzel teljesen egyetértek. De gondolom a végeredményt te is tudod mi lenne...

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#11379) SSJmeszes válasza ÁdiBá (#11378) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

Jó, de ahogy nézem az SLI nek is alapból nagyobb az órajele ami nem hanyagolandó.
Szerintem kellett volna egy olyan tesztet ahol teljesen azonos órajelet adsz nekik.

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#11380) haddent


haddent
addikt

Az miért lehet, hogy HD7950 -el a YouTube néha elkezd villogni (ilyen fekte csík "beleszaggat", eltűnik majd megint ..)? 12.9 Catalyst van fennt. Néha még a Counter Strike:Global Offensive -vel is van egy kis baj, hasonló villódzás, csak más forma stb...
Nem hinném, hogy hardveres probléma, mert más, nagy vaskos nehéz játékokkal semmi baja soha (Ghost Recon Future Soldier, Sleeping Dogs, Dishonored - na ez nem nagy vaskos, de akkor sincs baja)

(#11381) kockaharcos válasza SSJmeszes (#11379) üzenetére


kockaharcos
senior tag

De az nem baj ugye,hogy kevesebb számoló egység van benne? Ez az azonos órajel véleményem szerint badarság. :U

(#11382) SSJmeszes válasza kockaharcos (#11381) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

Az mindegy!
Mivel azzal nem tudsz mit kezdeni!
Órajelekkel meg tudsz!

Amit te írsz az alap kártya tulajdonság!

[ Szerkesztve ]

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#11383) peterm711 válasza ÁdiBá (#11378) üzenetére


peterm711
aktív tag

igaz emelt órajelen csak :K még az OC 1010 MHz-es MSI-m se hozza az alapórajeles gtx 680-at. Lehet hogy magasabb tesselációnál már más volna a helyzet, meg kéne kérni a 680 tulajokat, hogy futtassanak egyet ;]

[link]

[ Szerkesztve ]

(#11384) stranger28


stranger28
addikt

Megint ez a farokméregetés. :(

(#11385) subaruwrc válasza stranger28 (#11384) üzenetére


subaruwrc
félisten

:DDD :C

(#11386) laca000 válasza stranger28 (#11384) üzenetére


laca000
őstag

Szerintem ezt már pszihológusnak kéne kezelni :))

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#11387) SzlobiG válasza laca000 (#11386) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ádibá kezdi el mindég.:D

(#11388) heffe


heffe
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy szűz w7 és egy 7950 vapor-x boost.
A bios kapcsoló alapra állítva.
Egy furmark sima hd-ban burn in tesztelve még az alap 850-es frekit sem tudja tartani, visszaveszi magát 500 MHz-re és ugrál össze vissza. Az asic érték 92,4 és terhelés alatt 0,97 V a GPU feszültsége.
Kipróbáltam 12.8 és 12.9 driverrel illetve két táppal is próbáltam de maradtam az FSP Aurum 550-nél de a probléma megmaradt. Elképzelhető, hogy a felhasználónak külön kell mókolni imitt amott, hogy a gyári beállításokat hozza a kártya? :F :F :F

(#11389) SzlobiG válasza heffe (#11388) üzenetére


SzlobiG
félisten

Furmarkot felejtsd el túl nagy terhelést ad a kártyának amibe a védelem aktív és így vissza veszi az órajelet. Inkább futtass egy 3Dmarkot és nézd meg GPU-Z-vel.

(#11390) SSJmeszes válasza heffe (#11388) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

Vagy ott van a Heaven! Az is kihajtja a kártyádat!

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#11391) ÁdiBá válasza peterm711 (#11383) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Engem nem igazán foglalkoztat ez a dolog.
Nálam személyesen itt volt a két darab GTX680, meg is húztam őket, végletekig, míg nem fagytak.
Azt hiszel el amit akarsz. Én lemértem őket és innentől kezdve befejeztem.
Egy adott számítógépben, saját rendszeremben mértem le ezeket az adatokat MrNorb fórumtárs jelenlétében.
Adott eszközök.
HEAVEN MARK GTX680SLI
HEAVEN MARK HD7970CF
A kedvedért megkerestem a képeket ami által készítettem a grafikont.
Most tényleg befejeztem...

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#11392) peterm711 válasza ÁdiBá (#11391) üzenetére


peterm711
aktív tag

Én egy kártyáról beszéltem, te meg jösz itt nekem a cf sli tesztekkel, azt is irtam, hogy cf skálázódás jobb mint az sli, tehát nem vitás, hogy a cf gyorsabb lesz.
Csak a te kedvedért, heaven benchmark minden csutka max 8x aa, 16x anistropy, tesselation extreme, amit hiányoltál:

Msi ref 680, alapórajelen, ezért én is lebutítottam a 7970-et ref ólajelekre, hogy igazságos legyen, és ez lett az eredmény. Azt állitottam reggel 1db 680 gyorsabb heaven-ben 1 db 7970-nél, és itt az eredmény, olvasd el hogy mit irtam, ne csak write only.

(#11393) ÁdiBá válasza peterm711 (#11392) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Megnéztem.
Nálam GHZ Editionos bios van fent a kártyákon így lemértem azon, és lemértem csökkentett órajelen.
HD7970 925/1375
HD7970 1050/1500
Crossfire hatásfoka kemény 90-100%.
Most másfél FPS ért vitáztál velem hogy jobb a GTX680?
Egy órát elpazaroltam az életemből ez miatt.
Minimum FPS azért jól bemértétek.... :U

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#11394) stranger28 válasza stranger28 (#11384) üzenetére


stranger28
addikt

up

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.