Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mongi

    senior tag

    Üdv Urak!

    Adott egy MSI Radeon R9 270X Gaming 2GB ITX kártya, amin egyszerűen nem tudom beállítani a ventilátor szabályozását.

    Gyári szűz windows 10 esetén (de próbakép win7 x64-en is) csak 100%-on hajlandó menni a ventilátor a kártyán. A gyári oldalon lévő driverrel lett telepítve.

    Amúgy nemrég szervizbe küldtem, mert RNG módon pár másodpercre elsötétült vele a monitor majd minden ment tovább.
    Mióta visszaküldték azzal, hogy javították, azóta csak 100%-on hajlandó menni a ventije.

    MSI afterburner szerint le van véve 20-30%-ra a fordulat, de az marad fixen 3200RPM körül, nem csökkenti a sebességet. Ez igen idegesítő mert eddig minden rendben volt vele.
    Csak a drivert telepítve is ugyanez a hiba afterburner nélkül is

    A registry takarítást természetesen megcsináltam, szűz rendszeren is ez a hiba.Már démonűző sámántáncot is jártam a gépek körül, de csak nem akar múlni a hiba ;]

    Mit érdemes tennem még, vagy küldjem megint vissza az anyjuk keservébe ezt a kártyát?
    Eddig meg voltam vele elégedve, tette a dolgát. :R

    Válaszotokat előre is kösznve
    mongi

  • mongi

    senior tag

    Hello mindenkinek :)

    Volna egy kis problémám egy grafikus kártyával, mégpedig egy Gigabyte HD7850 GV-R785OC-2GD típusúval.
    A hiba:
    - Rendszertelen időközönként (ezért nem prezentálok fotót hozzá) vékony, 1-2 pixel széles csík villog be a képernyőn. Olyan mint amikor a régebbi tv-adásokat zavarta a rendőrségi/mentős CD-rádiózás.
    Mind 2d mind 3d alkalmazások alatt kijön ez a hiba, Furmark alatt nincs hiba, nincs semmi artifact.
    Az alaplapi vga-val (core i5 -ös) a hiba nem jelentkezik, tehát alószínülég a vga a ludas.
    Mi okozhatja ezt? A gép vadonat új, húzva nem volt soha.A táp bőven elég kell legyen mert az is 65W-os FSP.

    A gép paraméterei:
    - Gigabyte GA-Q77M-D2H
    - Intel Core i5-3570, Quad Core, 3.40GHz
    - Gigabyte Radeon HD 7850, 2GB DDR5
    - Kingston SSD 120GB HyperX 3K
    - 2x Kingston 8GB HyperX Blue 1600MHz
    - Lite-On Blu-ray 2xBD-RE
    - Fortron ATX RAIDER 650W
    - Aerocool ATX PGS Vs-9 ADVANCE
    - Genius optical wireless mouse DX-ECO
    - I-BOX INFERNO billentyűzet
    - Acer LCD 24,0" LED - G246HQLAbd

    A válaszokat / ötleteket előre is köszönöm
    mongi

Új hozzászólás Aktív témák