Hirdetés

2024. június 27., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 5830 / 5850 / 5870 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#16501) Dj Dekko! válasza Daniel (#16500) üzenetére


Dj Dekko!
őstag

Én a Sapphire híve vagyok.... volt pár féle ati kártyám, de a sapphire még nem hagyott soha cserben.
Én minden képen ezt ajánlom hogy ha nem sokallod az árát.
SAPPHIRE VAPOR-X HD5870 1GB GDDR5 PCIE
Másrészt biztos most akarsz videó kártyát venni mikor a nyakunkon az új sorozat?
1-2 Hónap és beköszöntenek az újak, ráadásul jön a GTX 560 is és árverseny alakul ki megint, így az AMD is csökkenti a kártyái árát...
Lehet hogy 2 hónap alatt 20 ezer ft simán buksz... elképzelhető. :U

(#16502) Dasfaf


Dasfaf
tag

Hello, az lenne a problémám, hogy az XFX Radeon hd 5850 Black edition típusú videókártyámmal valahogy néha becsíkozódik a kép, játék közben, vagyis így végigmegy a képernyőn egy kis csík, általában ha kis videó van a játékban és mondjuk oldalra fordul a kamera, ha simán előre nézek vagy fel-le akkor sose csinál ilyet. Mi lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

(#16503) Giot válasza Daniel (#16500) üzenetére


Giot
addikt

Egyetértek Dj Dekko kollégával! De azt ne feledd hogy bármely VGA gyártótól ki lehet fogni hibásat.

(#16502) Dasfaf: Esetleg a vertikális szinkronizáció kikapcsolása? :) Ha az nem akkor egy driver cserét kellene megejteni.

[ Szerkesztve ]

(#16504) Daniel válasza Dj Dekko! (#16501) üzenetére


Daniel
tag

Tenyleg szep darab ez a Sapphire :)
Anno volt Toxic HD 4870-esem a Sapphire-tol - tenyleg nagyon megbizhato es jo kartya volt.

A VAPOR-X jobb hutest produkal mint a Gigabyte 2 ventis megoldasa?
Kulonben ar szempontjabol a HD 5870 Vapor-X OC 1GB GDDR5 nalunk 1920 NIS (azaz 106e FT) a Gigabyte 1750 NIS (azaz 97e FT) araval szemben.

Nalunk most megkezdodott a keszletek uritese (pl. az ASUS kartyak kulon rendelese abbol allt volna hogy az egyik eszakon talalhato boltbol lett volna athozatva - ott is csak 2db maradt es nem lesz uj rendeles).

(#16505) Giot válasza Daniel (#16504) üzenetére


Giot
addikt

A Vapor-X halk és hatékony. Az biztos hogy hatékonyság tekintetében a Giga 2 ventis megoldására sem lehet panasz. A Vapor-koz képest csendes működés inkább a kérdéses.

(#16506) Giot


Giot
addikt

[link] Az új 6850 Toxic! (Link from Isc) Hm érdekes hűtés van rajta kiváncsi vagyok a hatékonyságára.

(#16507) Dj Dekko! válasza Giot (#16506) üzenetére


Dj Dekko!
őstag

Nekem valahogy ez az egész új sorozat nem igazán jön be.
Lehet csak azért gondolom így mert még nincs kint az igazán csúcs 6950/6970/6990-es kártyák.
Ha megérkeznek a piacra ezek a kártyák, szerintem megveszem a párját a mostani 5850 esemnek, és kihagyom a 6xxx ATi sorozatot...
Főleg tesztelgettem, nem mai kártyák azért az 5850/5870-esek.
Új cod, új lost planet, kifogástalanul muzsikál még rajta. Full HD ban különösebb kompromisszumok nélkül.
Itt felmerülhet a kérdés, minek több?! :U

(#16508) Giot válasza Dj Dekko! (#16507) üzenetére


Giot
addikt

Így van lehet nekem is kimarad ez a széria! Jelenleg mindenre elég FullHD felbontáson is.
Viszont aki most vált 4850/70-ről azoknak jó vétel a 6850/70. Az 1ik komám is most vált 4850-6850-re. Simán jól jár vele hisz "közel" 5850 teljesítményt kap. Lényegesen korrektebb áron!

(#16509) Karex válasza Giot (#16432) üzenetére


Karex
senior tag

Időközben beszéltem Abuval, innen is köszönöm neki a választ.
Tanácsára írtam egy support ticketet a sapphire helpdesknek, amiben elsírtam világfájdalmamat.

Három órán belül reagáltak rá, és egy taiwani emberke tört angolsággal elmagyarázta hogyan frissítsek biost a vga-n, és adott is ehhez egy megfelelő verziót.

Ezt sikeresen fel is raktam a kártyára, azóta annyi változás volt, hogy a Dirt2 és a Stalker bench már nem fagy, a Black Opsról pedig inkább lemondok. :) (az még mindig kivágja a gépet)

Még egy kérdés: egyszer azért a stalker teszt is megijesztett, bekapcsolt "MSAA for A-tested objects" mellett egyszer produkálta a hibát. Másodjára már nem... Azt hittem, végre fogtam valami konkrét kiváltó okot is.

Egyébként másnak nem hibázott azzal az opcióval?

(#16510) Giot válasza Karex (#16509) üzenetére


Giot
addikt

Furcsa hogy Bios frissítést ajánlottak de hát csak jobban tudják ők. És úgy tűnik hogy segített is ha nem is lett 100%-os. Azokból a játékokból amikkel nyűg volt kb mennyi lett jó?

(#16511) Karex válasza Giot (#16510) üzenetére


Karex
senior tag

Már Abu is szürkehalált tippelt, amit bios frissítés megold. Most úgy látszik, félsiker. Amit írtam előző hsz-ben az továbbra is igaz (msaa, valaki?)
Ezen kívül a Red Faction javult, AvP ugyanúgy hibázik...

(#16512) Rajjmen


Rajjmen
aktív tag

Sziasztok!

Volna egy kérdésem hozzátok:
Van egy Sapphire 5870-em és bármit kötök rá HDMI-n keresztül, akkor a kép kisebb lesz mint amekkorát a kijelző megengedni. Azt jelenti hogy minden oldalon van pár cm-nyi fekete csík. Ezt eljátszotta a monitorommal és a TV-mel is. Mindkettő FullHD-s LED-es. A monitort próbáltam DVI-HDMI és HDMI-HDMI kábellal is és egyikkel se tudtam "a képernyő méretéhez nyújtani". A TV-t csak HDMI-HDMI kábellal próbáltam.
Most épp a Catalist 10.10 van a gépemen.
Print screen esetén a képen úgy látszik, mintha nem lenne semmi gond.

A VGA BIOS-s még a gyári.

Valakinek volna valami ötlete, hogy mit kéne megpróbálnom vagy tennem?
Segítségeteket előre is köszönöm.

Üdv.
Rajjmen

[ Szerkesztve ]

(#16513) Daffni2 válasza Rajjmen (#16512) üzenetére


Daffni2
addikt

A megoldás:

"Aki ad,az nyer"

(#16514) Rajjmen válasza Daffni2 (#16513) üzenetére


Rajjmen
aktív tag

Köszönöm a választ! :R
Délután megpróbálom megkeresni, mert már végig jártam a Catalyst-et ezt keresve, de nem találtam HDMI-re.

Még egyszer köszönöm!

(#16515) ThodEE


ThodEE
őstag

XFX 5870 hez is jó az MSI aftebörner, vagy inkább ezzel probálkozzak: AMDGPUClockTool_v0.9.26.0 :F

:R :R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#16516) lamantin válasza CptMisi (#16459) üzenetére


lamantin
tag

szia, próbáld meg szerintem speedfan- nal, ha még nem próbáltad volna. Nálam is ez jelentett megoldást (egy GTX470-en, 3-pinnel, alaplapi csatlakozón). Idle 30%, max 70%, így a hőmérséklet 32°C és 65°C között van a terheltségtől függően. Ha 50°C fölé megy akkor rögtön felugrik 100%-ra a fordulatszám, de be lehet állítani, hogy alámérje a hőmérsékletet. Szerintem -20°C ideális. Így maximum 70°C-nál kapcsol fel teljes fordulatra. :K Ventiszabályzóval is próbáltam, úgy idegesítő "motorhangja" lesz, nem ajánlom :( .

[ Szerkesztve ]

(#16517) jonner válasza Daniel (#16504) üzenetére


jonner
tag

Nekem olyan gigám van és teljesen meg vagyok vele elégedve. Hangja szinte semmi, az eddigi legmagasabb hőmérséklete pedig hatvan egynéhány fok volt. Jól lehet húzni, én alapból a Sapphire Toxic órajelén használom játékoknál, de jóval följebb is tudtam húzni gond nélkül, csak nem volt értelme, mert full hd-ban, minden maxon fut tökéletesen minden rajta.

(#16518) Daffni2 válasza Rajjmen (#16514) üzenetére


Daffni2
addikt

Rossz helyen kerested:

"Aki ad,az nyer"

(#16519) Rajjmen válasza Daffni2 (#16518) üzenetére


Rajjmen
aktív tag

Nagyon szépen köszönöm! Így megtaláltam és sikerült beállítanom!

:R :R

(#16520) Jocy


Jocy
aktív tag

Tölthető a 10.11! [link]
Ami érdekes,úgy tűnik,hogy ismét van powerplay tuning mellett is.Legalábbis nálam megy :F

[ Szerkesztve ]

(#16521) shteer válasza Jocy (#16520) üzenetére


shteer
titán

nálam nem :)

szerk: de én trixx-et használok erre

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#16522) Karex válasza Jocy (#16520) üzenetére


Karex
senior tag

Enabling Overdrive through the Catalyst™ Control Center for single display systems no longer results in GPU clocks running at high levels in non-GPU intensive scenarios

Juhé. \o/

(#16523) Jocy válasza Karex (#16522) üzenetére


Jocy
aktív tag

Abu szerint fejlesztettek az overdrive modulon,remélem ezt már meghagyják a későbbi meghajtókban is.

(#16524) SzlobiG válasza ThodEE (#16515) üzenetére


SzlobiG
félisten

Jó.

(#16525) Laraxior


Laraxior
titán

aux voltage az minek ad feszt? alapon:1.149V

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#16526) malacka87


malacka87
senior tag

Sziasztok!

Érdeklődnék hogy mi lehet a baj az alábbi konfiggal ismerősöm nem nagyon ért hozzá azt mondta kérdezzem meg itt! Most vette az 5830-at.
Asrock n68-s
Amd Athlon 6400+x2
ddr2 2giga ram
msi 5830 Twin Frozen

Hd felbontásban játszik és azt mondja kevés az fps-e low beállítások mellett is. Proci kevés neki ha jól sejtem igaz? Köszi előre is!

btag:Sveryn#2510 uplay:MoRu_PManiac87 Origin:partymaniac87 World of Warships:partymaniac87 E60 520I

(#16527) yodamastah válasza Karex (#16424) üzenetére


yodamastah
őstag

Enis GSOD-al szivok mostanaban. Eyefinityt hasznalok (Asus 5850), es nalam raadasul rejtelyes a hiba. Azt csinalja ugyanis, hogy ha bekapcslom a gepet, elinditom a jatekot (iRacing), utana 10 percen belul szinte biztos a szurke kepernyo... nyomok 1 resetet, majd utana soha tobbet nem fagy le a gep, akar 10-12 orat is ment mar gond nelkul az elso GSOD utan. Mar komplett gepet csereltem a VGA alatt, de nincs valtozas. Tuning van boven (i5 750, 4ghz), de alap CPU orajeleken is ugyanazt csinalja. A VGA gyari orajelen hajtva a jelenseg nagyon ritka, de egy kis tuning es jon a GSOD. A vicces hogy amugy ilyen 850/1150-en utana megy tovabb stabilan, csak az elso fagyast kell kibojtolni :) PRobaltam mar mindenfele fesz/orajel/driver kombot nem sokat segitett... az erdekesseg hogy ez csak azota jott elo amiota elkezdtem eyefinity-vel tolni elotte soha nem is lattam szurke csikos fagyast... ja es persze az olyan teszteket mint a furmark siman birja magas orajaleken is....

[ Szerkesztve ]

(#16528) Karex válasza yodamastah (#16527) üzenetére


Karex
senior tag

Hmm...

Szóval nálad csak grey hiba? Én úgy vettem észre, hogy mindig az utolsó képkocka színvilágában fagy meg a kép. :) Ezért a vramra gyanakodtam egy ideig, de ez a szemétláda szintetikus tesztekben sosem hibázik... Furmark, vga memory stress test bármeddig bírja.

Annyi, hogy az eyefinityt nem használom, viszont én is próbáltam más komponensekkel, sőt más gépben is, már vga bios csere is volt, de a hiba maradt.
Sapphire már hülyének néz (általuk ajánlott bios update után...) és azt mondja biztos nagyobb táp kell...

Neked azért az eyefinity és a tuning elég gyanús, de nekem azok nélkül is csinálja. Na meg a restart után is hanyattesik ugyanúgy.

(#16529) mandju


mandju
senior tag

Na, a 10.11 drivernek köszönhetően sikerült végre elérni, hogy a kártyám alapjáraton 157/300 on menjen...

pár hónapja írtam, hogy nem veszi vissza az órajeleket (nem volt tuning) és azóta sem sikerült rájönni, hogy mi volt a hiba...

viszont az új driverrel működik és ez a lényeg! asus HD5850 akkor volt róla szó, hogy másnál is jelentkezett ez a hiba, úgyhogy hajra driverre fel!

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#16530) yodamastah válasza Karex (#16528) üzenetére


yodamastah
őstag

Nos valoban nem mindig grey, van amikor szines. Nalam az a fura, hogy a jelenlegi beallitason elso inditas utan szinte tuti hogy lefagy, aztan restart es utana 10 oran keresztul nem fagy le... vicces de ez van. Gyak most csereltem a vga alatt komplett gepet, minden egyes eleme uj lett, es ugyanugy folytatta ezt a mokat :)

Mindegy egyelore hagyom mert mashogy nem tudok 3 monitoros konfigot epiteni, esetleg lehet beprobalok a 6os sorozatbol egy rovid teszt erejeig hatha csak az en kartyam a szar.
(ja gariztatni probaltam, visszaadtak hogy semmi baja hehe)

[ Szerkesztve ]

(#16531) HSM válasza yodamastah (#16527) üzenetére


HSM
félisten

Én azért próbálkoznék tuningolatlan procival/rammal/VGA-val is.... Illetve az energiatakarékos funkciók (alaplapiak) kikapcsolásával....

(#16532) daneeeeee


daneeeeee
aktív tag

Válasz Malacka87 fórumtársnak !

Hát az za igazság, hogy nem csak a proci kevés hanem úgy az egész gép ami a vidkártya körül van.
Bár nem tudom mivel játszik és milyen felbontáson / az 5830 se bír mindent/ de a legtöbb játékkal el kell hogy bírkozzon 1080p-ben.
Mindenképpen próbáljátok ki egy másik gépben, ha esetleg a vidkari lenne a hibás.
Ha ott jól muzsikál akkor sajnos a többi komponensben lessz a hiba (egy gép frissítés lehet hogy nem ártana)

[ Szerkesztve ]

(#16533) Karex válasza HSM (#16531) üzenetére


Karex
senior tag

Ó jön már a szokásos... Nem azért írunk egymásnak, illetve nektek kisregényeket, hogy továbbra is egységsugarú usernek nézzetek. :)
A probléma több konfig alatt, alapbeállításokkal (még cmos reset is volt), gyártó által küldött friss vga biossal is fennáll. Egyszerűen van néhány kártya az 5xxx szériában, ami nem hajlandó a fizika, illetve elektronika elfogadott törvényei szerint működni, mi pedig próbálunk rájönni, miért. Mert amint látható, a gyártó széttárja a karját, és gariztatni sem lehet ilyen random hibát.

yodamastah: én is úgy vagyok vele, hogy cserélem majd hamarosan valami jobb sorsú kártyára... a mostani pedig talál egy boldogabb tulajt, akinél sosem fog előjönni ez a hiba.

(#16534) HSM válasza Karex (#16533) üzenetére


HSM
félisten

Ezt mér nekem írod? Láttam a Te problémád is, nem volt rá ötletem, kussban is maradtam, ahogy kell. :F Ellenben yodamastah problémája esetén lenne értelme a dolognak, ezt a szürkehalált elvileg a PCI-e vezérlő nem megfelelő működése illetve energiatakarékossága okozza. Ezért írtam, amit írtam. Ha akrja, kipróbálja, ha meg annyira pro user vagy már nézte, akkor meg úgyse. A hozzászólások közt elfér, nem tudom, mi a probléma.

(#16535) Karex válasza HSM (#16534) üzenetére


Karex
senior tag

Sorry, egyáltalán nem offenzívnak szántam, de amikor már sokadik próbálkozás után, és több fórumon is a triviális dolgokkal nyaggatnak, akkor valahol kiakadok. Igazad van, ez amúgy sem az én problémám, csak valamiért magamra vettem, mert már hetek óta szenvedek én is hasonló jelenséggel. Úgyhogy még egyszer elnézést, és köszi hogy segíteni próbáltál.

(#16536) tom_tol


tom_tol
addikt

na jövök én is
adott egy 5870 dvi csatin egy 22" monitor, hdmi-n egy plazma tv
kiterjesztett asztalt használok
a mai esemény: bsod bccode a, újraindulás majd képernyő vibrálás stb.
kiterjesztett asztal ki minden rendben, kiterjesztett asztal vissza kis furmark szintúgy minden rendben, azóta hiba nincs
gondolom driver lehet de azért jöhetnek a meglátások a dologról
még annyit hogy ha mkv-t lejátszás közben húzom át a tv-re akkor a teljes képernyőre váltás után 10-ből 9x nem lesz jó csak ha újraindítom az MPC-HC-t (mintha kevés lenne a vas)
driver az asus oldalán fellelhető legújabb 8.782

(#16537) Dj Dekko!


Dj Dekko!
őstag

Szerintetek a jövőre megjelenő PCI-e 3.0 Inkompatibilis lesz a 2.1 es verziókkal?!
Erősen aggaszt hiszen jövőre az öreg Quad Core rendszeremet leszeretném váltani egy korszerűbb i7es rendszerre ami már 3.0 csatikkal lesz felszerelve....
(USB 3.0, SATA 3.0, PCI-e 3.0)
Viszont az 5850-esemmel teljes mértékig elégedett vagyok. Így fölöslegesnek tartom cserélni.
Viszont mekkora szívás már, kijön a 6990 es... jövőre egy új foglalat...:D azt nem lenne hozzá kártya?! 150 ropis kártyát nem tudod belerakni egy korszerű alaplapba?!
Csak nem! :D
Úgy hogy bízom benne hogy a 3.0 Kompatibilis lesz a 2.1 el is ;]

(#16538) malacka87 válasza daneeeeee (#16532) üzenetére


malacka87
senior tag

Köszi szépen a választ! Akkor megnézzük másik gépben is!

btag:Sveryn#2510 uplay:MoRu_PManiac87 Origin:partymaniac87 World of Warships:partymaniac87 E60 520I

(#16539) Baryka007 válasza Dj Dekko! (#16537) üzenetére


Baryka007
őstag

Ezt így meghallva lehet hogy lemondok a gépcseréről most akartam Corei7 et venni egy HD5830 1Gb al mert a 2 éves jószágomban egy E2200 as 2.20ghz-s dual core lakozik 3gb rammal és egy HD4850 1GB os karival, ahogy így olvasom ezt a hsz-t gondolom majd lejebb fog menni minden mostani cuccnak az ára lehet hogy elhalasztom akkor a számítógép vásárlást :(

(#16540) HSM válasza Karex (#16535) üzenetére


HSM
félisten

Ok, semmi gáz. :R Sajnálom amúgy, hogy nálad ilyen gondok vannak. :( Amúgy írtad, hogy volt sima 5870 és 5850 is... Azokkal semmi gond nem volt?

(#16536) tom_tol: Szerintem az AMD oldalán elérhető drivert használd, az Asus oldala 2-3 hónappal is le szokott maradni. (Legalábbis a 4890-emnél ez volt)
Amúgy bizononyos módokban a kiterjesztett asztalok közötti videóablak áthúzás nem működik, még anno egy 3650-el ökörködtem ezzel, és ott ha áthúztad, csak egy üres keret ment át, ha visszahúztad, visszamászott bele a kép is. Vicces volt. :DD

(#16537) Dj Dekko!: Szerintem senkinek sem lenne érdeke, hogy a PCI-E 3.0 ne legyen kompatibilis a 2-vel... Azért nem sűrűn játszanak be ilyesmiket... Meg akkor szvsz nem PCIe-nek hívnák az új foglalatot.
Mondjuk PCIe 3.0-as gépet még nem láttam, a SATA3-nak az értelme közelíti a 0-t jelenleg, az USB 3 pedig hasznos, de nem nélkülözhetetlen, és kevés hozzá még a motyó is.

(#16539) Baryka007: Nemsoká jönnek a Sandy Bridge 1155-ös procik, azokat mindenképp érdemes lenne megvárnod... :D Meg a karácsonyi szezont elkerülni.... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#16541) Karex válasza HSM (#16540) üzenetére


Karex
senior tag

Semmi gond nem volt... Kezdtem egy Powercolor 5850-el. Ott kellett volna megállnom. Persze hülye voltam, gondoltam én mennyivel jobb lesz egy sapphire 5870. Aztán láttam, hogy ez, a gyári hűtéssel már nem egészséges hőmérsékleteket produkál. Jó, akkor vegyünk sapphire Vapor-x 5870-et.
1 hónap használat után tűnt fel, hogy pixelhibákat dobál függőlegesen a monitorra. 2-3D-ben is. Gariban cserélték a mostanira, ami meg néha hanyattvágja magát.

Amennyire ajánlják itt egyesek a sapphire-t, én annyira nem. :D

Story of my life. :)

[ Szerkesztve ]

(#16542) tom_tol válasza HSM (#16540) üzenetére


tom_tol
addikt

hát nem tudom eddig az asus driverek jobban bejöttek
amúgy melyiket? a 10.10 vagy a hotfix-t ?
azt gondolnám a 3650 óta történt némi előrelépés de lehet hogy mégsem :D

[ Szerkesztve ]

(#16543) yodamastah válasza HSM (#16531) üzenetére


yodamastah
őstag

Tuningolatlan cpu/ram mar megvolt... a vga orajelek tesztelgetesen meg probalkozom, gyanus hogy a vga ram iranybol jon a gond. Neze majd egy kis unredclockot stb... Az energiagazdalkodas tippet koszonom, ezt meg nem probaltam. Igazabol egyebkent vga tuning annyira nem kell, mert cpu limites az alkalmazas amit futtat a gep. De amugy nem artana ha menne egy kis tuning, mert jobban tetszik a 8xfsaa mint a 4x :D

[ Szerkesztve ]

(#16544) Dj Dekko! válasza HSM (#16540) üzenetére


Dj Dekko!
őstag

Pedig nyáron már várhatok, bár említették hogy grafikus vezérlők is átállnak 3.0 -ra... úgy hogy szerintem kompatibilis lesz, de lényegében 25% gyorsulást írtak a 2.1 hez képest, csak a foglalat. :U

(#16545) HSM válasza Karex (#16541) üzenetére


HSM
félisten

Akkor miért nem váltasz vissza valami 5850-félére? Megmondom a frankót, nekem elég sok rossz tapasztalatom van a nem refi karikkal, vagy jó, vagy nem, és sajnos több a nem....
A sapphire saját cuccai közt is akadnak igen jók, meg nem annyira jól sikerültek is, hogy úgy mondjam. A Sapphire nagy rákfenéje, hogy olcsóbb alkatrészekből építkezik, ami könnyen a minőség rovására megy.
Vagy itt vannak a friss 6850/6870-ek, elég sok refi is, talán azok is megérnének egy próbát, és még pénzed is maradna. :D Vagy vmi használt refi 5850, talán mind közül az a legjobb mindent összevetve....

(#16542) tom_tol: Nekem 10.10 van fenn megjelenése óta, nem volt vele bajom, a 10.11 is szimpi nekem....

(#16543) yodamastah: Amíg nincs stabilitás, addig nincs honnan elindulni tuningolni... :D

(#16544) Dj Dekko!:Semmi értelmét nem látom ennek az új PCI-nak. Elég memória kell a VGA-ra, és olyan beállítást kell belőni a játékban, ami nem tölti ezt a memóriát túl. Ilyenkor még az 1.0-s 16-os slot is bőven túl sok.... Ha meg kevés a VRAM, akkor a 32 sávos PCI 5.0-d is fújhatod, mert be fog szaggatni, mint a huzat.....

[ Szerkesztve ]

(#16546) Dreamie


Dreamie
őstag

Hali!

Felraktam az új 10.11-es csodát... Érdekes dolgok történtek... Valakinek csinált olyat, hogy újraindította a gépet, felállt a rendszer és 5 sec után elsötétült a képernyő? Ez most az új driver csinálja, vagy mi lehet az oka? Tegyek fel régebbit? :D

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

(#16547) Karex válasza HSM (#16545) üzenetére


Karex
senior tag

Várok a 69xx-re, vagy valami jóárasított 580-as nvidiára. Lefelé már csak nem építkezem. :)

Ezt a spórolós módszert nem ismertem a gyártótól, de akkor a jövőben inkább elkerülöm. Legközelebb inkább 5k-val többet adok normális vga márkáért, de ez a szopás még egyszer nem kell...

[ Szerkesztve ]

(#16548) Dreamie válasza Dreamie (#16546) üzenetére


Dreamie
őstag

hát... ezt úgy megszívtam.... vissza kellett állítsam a rendszert, mert csak csökkentett módban indult el a windows, szal én nem frissítek asszem mostanság drivert! :D

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

(#16549) Dj Dekko! válasza Dreamie (#16548) üzenetére


Dj Dekko!
őstag

Én nem tapasztaltam semmiféle hibát.
Bár volt anno hogy felraktam a valamelyik 10.10X drivert, ugye mert van (a,b,c,d,e) de hogy minek ennyi?! :P Persze fele a 6850-6870 re lett írva.
Feltelepítettem telepítés végét a gépem Kék halállal zárta. ;]

(#16550) borat26


borat26
aktív tag

Szerintem nincs semmi gond az nVidiaval, csupán másfél év lemaradását próbálják behozni kisebb trükkökkel. A végeredményt mindenki láthatja. :)) :DD

ASROCK B365 M Pro4 |Intel I5-9400F|Corsair Vengeance 2x8GB DDR4 2666 Kit|Gigabyte GTX 1070 Windforce 8GB OC |Thermaltake Element V3|Zalman ZM600 LXII|LG 29WN600

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 5830 / 5850 / 5870 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.