Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#19951) Mr.Mercury


Mr.Mercury
aktív tag

Ok, köszi! :R

Mercury

(#19952) SSJ2Vegeta1


SSJ2Vegeta1
csendes tag

Már korábban írtam, hogy kék halál gonddal szenvedek, főleg mióta 4x2Gb ram van.
Szóval, tegnap 4-5 nap után a régi fesz beállításokkal próbáltam újra videót kódolni, és vagy 5-6 órán át kódoltam is, és semmi gond nem volt, ma megint próbálkoztam, igaz most más milyen kódolással, ami inkább Ram használó, és 2 óra után kép szétesik, majd kék halál, újraindítás. 2-3 hétig nem volt gond, majd kb mióta ez a hideg van, azóta van ez, bár nem tudom ez mennyire okozhat gondot, max pár fokkal van hidegebb bent.

Minden ram egyforma, 1600Mhz-esek, de 1333-on mennek.
Valaki említett valami 2T-t, az nem tudom mi, hol lehet állítani/megnézni.

Illetve a C-n is már alig van helyem, mert mikor egyszer próbáltam a NB-t emelni 1.1750-ről 1.18 valamire, akkor már el sem indult a gép fagyás után, csak ha kivettem 2 ramot, de a c-ről eltűnt vagy 2gb hely és azóta sem jött vissza ez a hely. Most megint a fagyás után eltűnt még 600 mb hely, lehet majd holnap már visszafog jönni ha pihent a gép, mert már volt ilyen, de már fárasztó ez is. Tempeket töröltem, a videó kódoló program temp-je eleve máshol van, a lapozófájl is máshol van, szóval nem tudom mi foglalja a helyet...

(#19953) Gyufaaa válasza SSJ2Vegeta1 (#19952) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Az adatlapodat töltsd ki légyszi. Cuccokat...
A hideg nem árt neki. A 2T az pedig a Command Rate beállítása. Így keresd a ramok időzítései közt. Általában az utolsó. Az NB-t tuningolod? 4 modulnál a stabilitáshoz már elkélhet neki az 1.2v, ha instabil a rendszer. Az nem sok.

(#19954) Z10N válasza SSJ2Vegeta1 (#19952) üzenetére


Z10N
veterán

A 2T-t, a DRAM beallitasnal kell a CommanRate-t atallitani, de ha nem nyultal hozza alapbol azon szokott lenni altalaban. 8GB-nal a win mar nem csinal lapozo es hibernacios file-t azert telt meg a C: ujbol.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#19955) Z10N válasza SSJ2Vegeta1 (#19952) üzenetére


Z10N
veterán

A 2T-t, a DRAM beallitasnal kell a CommantRate-t atallitani, de ha nem nyultal hozza alapbol azon szokott lenni altalaban. 8GB-nal a win mar nem csinal lapozo es hibernacios file-t azert telt meg a C: ujbol.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#19956) rumkola válasza Z10N (#19955) üzenetére


rumkola
veterán

hogyne csimálna már???

(#19957) Z10N válasza rumkola (#19956) üzenetére


Z10N
veterán

Akkor pontositok, nekem win7 x64-nel nem csinal. :)

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#19958) audi100td válasza Z10N (#19957) üzenetére


audi100td
nagyúr

Nekem igen, csak kikapcsoltam mind a kettőt.

(#19959) norbi0604


norbi0604
aktív tag

a hibernálásnak fent tartott memóriát hol lehet megszüntetni vagy feloldani?:D

(#19960) audi100td válasza norbi0604 (#19959) üzenetére


audi100td
nagyúr

parancssorba beírod, hogy "powercfg -h off", majd enter

ha a hibernációt szeretnéd kikapcsolni/hibernációsfájlt törölni

(#19961) Gézengúz válasza norbi0604 (#19959) üzenetére


Gézengúz
addikt

Esetleg....

[link]

(#19962) SSJ2Vegeta1 válasza Gyufaaa (#19953) üzenetére


SSJ2Vegeta1
csendes tag

Kitöltve.
2T-n van a RAM.

OverDrive-al most 1.2-re raktam az NB-t akkor, majd a napokban kiderül, hogy így meddig fog működni, a CPU meg 1.3-on van.

Az "eltűnt" 2,5 GB hely viszont nem akar előkerülni a C-n, ezzel lehet csinálni valamit?
Mert oké, hogy azért nem csak a rendszer meg a programok van a C-n, de azért vicces, hogy a kb 10Gb szabad hely mára már csak pár 100 Mb-ot jelent. Persze 2-3 év után talán ez nem is meglepő.

(#19963) Gyufaaa válasza SSJ2Vegeta1 (#19962) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Ha teheted ne OD-vel állítsd a feszeket, hanem BIOS-ban. Ennyi idő után azért egy CCleaner-t megérdemelne a gép... Ha mindennek tudod a jelszvát, akkor mindent pipálj i benne. Ha nem, akkor hagyd alapon, ahogy bepipálta.

A procid unlockolt. Tesztelve lett, hogy elég e neki a feszültség?

[ Szerkesztve ]

(#19964) SSJ2Vegeta1 válasza Gyufaaa (#19963) üzenetére


SSJ2Vegeta1
csendes tag

Biosban melyikkel tudom állítani az NB-t? Mert ismerős által próbálkoztam abban állítani, de az OD ugyanúgy az alapbeállításokat mutatta.
YT-n van fent videó a biosomról.

Lefuttatom ezt a CCleaner-t.

Már mióta megvan a gép (2-3 éve), azóta X4-be használom és az alap feszültség beállításokkal, most, hogy meg lett a +2x2Gb RAM, állandó kék halál gondok voltak terhelés alatt, így ismerős állítgatott OD-vel: CPU 1.350 > 1.300-ra, NB 1.150 > 1.175-re. 3 hétig ment is így, azóta szenvedek újra vele. Előbb próbáltam egy kódolást, NB 1.200-on volt, CPU 1.300, de olyan 5-10 perc 100%-os terhelés után újraindult a gép, de most legalább nem volt a szokásos kép szétesés+kék halál.

(#19965) LLKobe válasza SSJ2Vegeta1 (#19964) üzenetére


LLKobe
veterán

Proci feszét minek csökkentette? Annak semmi értelme nem volt. Sztem amiatt kékhalálozik.

Ha plusz ram lett beledobva, valszeg annak, vagy az NB-nek kéne egy kis feszkót adni, vagy lazítani a ramok időzítésén.

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#19966) SSJ2Vegeta1 válasza LLKobe (#19965) üzenetére


SSJ2Vegeta1
csendes tag

NB már 1.200-on van.
Melyiket kéne még?
OD programban ezek vannak: MemVDDQ, Mem VIT, NB Core

Ha itt sikerülne jól beállítani, akkor állítanám a Biosban is.

Szerk.:
Prime tesztet futtattam az előbb, CPU VID 1.350-en volt, NB 1.200-on, de ugyanúgy a 2. körben újraindult a gép.

CCleaner futtatása után lett komoly 1.2Gb helyem a C-n, de az újraindulás után ismét lecsökkent 384 Mb-ra... ahányszor indul újra a gép terhelés alatt, annyiszor csökken a hely, vagy nem tudom...

[ Szerkesztve ]

(#19967) LLKobe válasza SSJ2Vegeta1 (#19966) üzenetére


LLKobe
veterán

Nem hinném hogy a szabad helynek köze van az újraindulásokhoz, de azért az nagyon kevés. Szabadíts fel 4-5 gigát, legyen a lapozófájlnak helye. DDR2 vagy DDR3 ramod van?

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#19968) LLKobe válasza LLKobe (#19967) üzenetére


LLKobe
veterán

Látom DDR3. Adj neki 1,65v-ot biosból, és állítsd 1333-ra. Időzítések 9-9-9-27-re, és tesztelj. Ha így is elhasal a gép, kizárhatod hogy a ramok miatt van.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#19969) SSJ2Vegeta1 válasza LLKobe (#19968) üzenetére


SSJ2Vegeta1
csendes tag

Igazából már csak egy reinstall segítene ezen a hely dolgon, mert már vagy 10gb cuccot elpakoltam az elmúlt hónapokban, de mindig megtelik "szeméttel", amit nem találok.

A lapozófájl másik partíción, winyón van, ahol 30Gb körüli hely van, ezzel a beállítással:
Min: 8190 Max: 12285

Itt van a biosom:
http://www.youtube.com/watch?v=XaVWDYEbHYo

Megtudod mondani, hogy melyiket emeljem 1.65-re?
Illetve melyik az NB, ami 1.200-re emelnék akkor.
A ramok 1333-on futnak eleve, a proci miatt, nem tudom milyen módon lehet emelni, de nem is terveztem. Időzítéseket hol tudom beállítani?

(#19970) ricshard444 válasza SSJ2Vegeta1 (#19969) üzenetére


ricshard444
veterán

Kapcsold ki a hibernálást

Vannak dolgok...

(#19971) Sabre


Sabre
őstag

Látom mindenki a freezer 13 pro-t nyomja, én is csak egy simát tudtam venni és tegnap beépíteni. Ellenben level 2 amiről indul -> SEMMI hangja. Majd az intel burn teszten 1.4V-on felmegy egészen 51-52 fokig :))

a c3 procim nekem is akkor antituning, mert 3600 fölé nem bírom vinni egyszerűen, pedig cseréltem alatta lapot is ( asrock n68-s -> asrock 870 extreme 3 ) :(

(#19972) SSJ2Vegeta1 válasza ricshard444 (#19970) üzenetére


SSJ2Vegeta1
csendes tag

Ki van szerintem, mivel nincs ilyen lehetőség a leállítás mellett, mikor cmd-be próbáltam ki/bekapcsolni, akkor valami hibára hivatkozva nem is engedte.
---------------
Nem tudom jókat állítottam-e Biosban, de terhelés nélkül, böngészés közben szétesett a kép és lefagyott, újra sem indult, az OD amúgy nem is mutatott változást, pedig gondolom kéne neki ha Biosban módosítom a feszültségeket.

CPU OverVoltage: 1.350
VDDNB OverVoltage: 1.200
Memory OverVoltage: 1.650

Ezeket módosítottam Auto-ról.
Miután visszaraktam auto-ra, ugyanúgy jött ez a hiba: Kék halál - SYSTEM_SERVICE_EXPECTION

Most kivettem a két új Ramot, mert a múltkori meghülyülésnél is az segített ha pihent néhány órát.

Hibás szektoros winyó okozhat gondot?
Csak tárolásra használom.

Illetve ha csak terhelés alatt van gond, azt mi okozhatja esetleg Ramon kívül?
Mert ha OD-be állítom a feszt csak, akkor nem szokott terhelés nélkül gond lenni.

Holnap amúgy szerintem újratelepítem a gépet ha lesz hozzá erőm, kedvem, mert már tényleg itt van az ideje, most csináltam megint majdnem 3 Gb helyet C-n, de már lassan ott tartok, hogy 50Gb-ból 4-10Gb csak saját cucc, a többi a win+telepített programok+szemét, ami ugye csak növekszik hibák esetén.

(#19973) HabyRolika


HabyRolika
tag

Sziasztok!

Jelenleg így állok a proci húzással illetve a géppel! [link]

húzhatom még bátran felfelé 3.8 - 4Ghz környékére vagy még valamit állítanom kellene elötte?!

Köszönöm a segítséget!

Bad Boys Bad Boys a Laci haja dús a Laci haja dús, mint a rántott hús :)

(#19974) kaszas19 válasza HabyRolika (#19973) üzenetére


kaszas19
senior tag

szia
Mehetsz még felfele de csak is fix feszültséggel szóval ha húzod akkor ne hagyd auton a beállításokat és teszteld hogy meddig stabil a gép ha nem akkor + feszt neki.

(#19975) HabyRolika válasza kaszas19 (#19974) üzenetére


HabyRolika
tag

1.33volt van neki beállítva BIOS-ban és ezt a képet is Prime95 futtatása közben csináltam!
amúgy pontosan hogy kell beállítani a Prime95-öt mert én ahogy feltettem úgy is indítottam és kb 2 nap alatt sem akart végezni :) de hibát sem jelzett sehogy

Bad Boys Bad Boys a Laci haja dús a Laci haja dús, mint a rántott hús :)

(#19976) kaszas19 válasza HabyRolika (#19975) üzenetére


kaszas19
senior tag

options\torture test\in-place FFT s funkciót válaszd ki mert ez dolgozza meg a legjobban a gépet ez a funkció a ramokat is teszteli ha valami nem okés tuti hiba.

(#19977) HabyRolika válasza kaszas19 (#19976) üzenetére


HabyRolika
tag

köszönöm!
legalább ez is ilyen jó hosszú folyamat? vagy ez addig fut amíg ki nincs kapcsolva?

[ Szerkesztve ]

Bad Boys Bad Boys a Laci haja dús a Laci haja dús, mint a rántott hús :)

(#19978) kaszas19 válasza HabyRolika (#19977) üzenetére


kaszas19
senior tag

addig még lenem állítod vagy nem kapcsolod ki a gépet esetleg nincs valami áramszünet :DDD 2óra teszt után ha nem jelez hibát stabil géped van.

(#19979) HabyRolika válasza kaszas19 (#19978) üzenetére


HabyRolika
tag

áháááááá :W akkor ezért ment nekem napokig amikor bekapcsoltam a gépet :DDD :DDD :DDD
Köszi az infót :D

Bad Boys Bad Boys a Laci haja dús a Laci haja dús, mint a rántott hús :)

(#19980) kaszas19 válasza HabyRolika (#19979) üzenetére


kaszas19
senior tag

:R szivesen és sok sikert hozzá.
Amúgy ha jól vagyok infórmálódva akkor 3,6GHZ felett nincs nagy FPS növekedés fogyasztás annál inkább és többlet hő.

(#19981) HabyRolika válasza kaszas19 (#19980) üzenetére


HabyRolika
tag

okés köszönöm ezt az infót is....mindig tanul valami újat az ember :)

Bad Boys Bad Boys a Laci haja dús a Laci haja dús, mint a rántott hús :)

(#19982) kaszas19 válasza HabyRolika (#19981) üzenetére


kaszas19
senior tag

nagyon szívesen ha tudok segítek.Pedig áruló lettem és I7-re váltottam de még attól figyelem a dolgokat az AMD frontvonalon is:)

(#19983) HabyRolika válasza kaszas19 (#19982) üzenetére


HabyRolika
tag

és mi a pálya azon az oldalon? jobb váltani vagy anyagiakban nem éri meg?

Bad Boys Bad Boys a Laci haja dús a Laci haja dús, mint a rántott hús :)

(#19984) kaszas19 válasza HabyRolika (#19983) üzenetére


kaszas19
senior tag

Hát az az igazság hogy nagyon nem bántam meg a váltást:) nem össze hasonlítható az AMD-vel én pl a másik alkatrészek eladásából finanszíroztam ezt pont ki jött minden proci lap VGA.

(#19985) LLKobe válasza kaszas19 (#19984) üzenetére


LLKobe
veterán

Miről váltottál?

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#19986) kaszas19 válasza LLKobe (#19985) üzenetére


kaszas19
senior tag

asus crosshair III formula AMD Phenom II X4B55

(#19987) LLKobe válasza kaszas19 (#19986) üzenetére


LLKobe
veterán

No mindegy, én elégedett vagyok most az X6-tal :D

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#19988) HabyRolika válasza kaszas19 (#19986) üzenetére


HabyRolika
tag

közel 2 óra után így állok :)[link]

Bad Boys Bad Boys a Laci haja dús a Laci haja dús, mint a rántott hús :)

(#19989) Sabre válasza HabyRolika (#19988) üzenetére


Sabre
őstag

pár beállítást elárulhatnál mert nekem a 18x szorzó 1.4V ( ami nálam alapfesz ) a max amit kitudtam sajtolni eddig... :R

(#19990) HabyRolika válasza Sabre (#19989) üzenetére


HabyRolika
tag

lefotózom a BIOS-t és küldöm!

Bad Boys Bad Boys a Laci haja dús a Laci haja dús, mint a rántott hús :)

(#19991) HabyRolika válasza Sabre (#19989) üzenetére


HabyRolika
tag

tessék nekem így van beállítva:[link]
[link]

Bad Boys Bad Boys a Laci haja dús a Laci haja dús, mint a rántott hús :)

(#19992) Sabre válasza HabyRolika (#19991) üzenetére


Sabre
őstag

:R

látom a voltage controlnál nálad minden auto-n van? :Y
és így is viszi lazán? szvsz a procim lesz a gyenge ha neked így szalad ezekkel a beállításokkal.. :(

(#19993) HabyRolika válasza Sabre (#19992) üzenetére


HabyRolika
tag

azokhoz nem merek nyúlni nem tudom hogy mivel mit rontok el!

Bad Boys Bad Boys a Laci haja dús a Laci haja dús, mint a rántott hús :)

(#19994) LLKobe válasza HabyRolika (#19991) üzenetére


LLKobe
veterán

Mi ez az active core control? :F

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#19995) HabyRolika válasza LLKobe (#19994) üzenetére


HabyRolika
tag

őszinte leszek!!!

HALVÁNY LILA FINGOM SINCS!!!!!
de míg ez nem volt engedélyezve már 3.6Ghz-en is lefagyott a gép :W

Bad Boys Bad Boys a Laci haja dús a Laci haja dús, mint a rántott hús :)

(#19996) LLKobe válasza HabyRolika (#19995) üzenetére


LLKobe
veterán

Ha jól tudom az csak arra való, hogy tetszés szerint tilthatsz le/ engedélyezhetsz magokat, a tuninghoz elméletileg nem sok köze van.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#19997) Gyufaaa válasza LLKobe (#19996) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Jól tudod.

(#19998) Malibutomi válasza HabyRolika (#19995) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Nem rossz proci, nekem 1,35-ön viszi a 3,8-at, 1,4-en a 3,9-etm de a 4Gh-hez már 1,4375-öt kell beállítanom, ott már eléggé melegszik, maxon megy a cpu hűtő ventije akkor megáll 52-53 fokon, de amúgy melegedne tovább.

(#19999) ricshard444


ricshard444
veterán

1100T-t kipróbáltam 2 maggal, 4500mhz-ig jutottam normális fesszel 4 magosítva meg 4260ig,ha 4 magos lenne csak lelenne tiltva 2 mag akkor egész jól nyomná 4.3ghz-n ;]

Vannak dolgok...

(#20000) ricshard444 válasza ricshard444 (#19999) üzenetére


ricshard444
veterán

Kipróbáltam 1 maggal is,de nemment tovább 4500nál úgysem ;]

Vannak dolgok...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.