Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16051) Beri válasza rumkola (#16041) üzenetére


Beri
addikt

FSB-vel tuningolt proccc ugyanolyan órajelen gyorsabb, mint a szorzóval tuningolt.
Mivel FSB már nem létezik, így teljesen mindegy, hogy az adott órajeleket (CPU, NB, RAM) hogyan állítod elő, az eredmény ugyanaz.

- = Zk = -:
64fok alatt kell tartani a cpu-t és oké? mivan ha fölé megy? mekkora százalék elfogadott eme esetnek?
Ha fölé megy, károsodhat a processzor. Nincs elfogadott plusz százalék, nem szabad fölé menni és kész.

apollo12:
mit akarsz a pehnom-ok csak 1600 ig birják
Ez is csak félreértelmezés. A CPU memóriavezérlője adott órajelen jár. Az, hogy te a memória szorzóját meddig tudod feljebb pöckölni, innentől csak a laptól függ.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#16052) sith7 válasza apollo12 (#16048) üzenetére


sith7
nagyúr

köszi

(#16053) apollo12 válasza - = Zk = - (#16050) üzenetére


apollo12
veterán

hát láttam olyat hogy egy 940be 1.5volton 70Cfokon megy neki 24/7 ben

2éve megvan neki a proci

[ Szerkesztve ]

(#16054) nanus válasza apollo12 (#16053) üzenetére


nanus
senior tag

Amig megy.... :DDD biztos sűrün cseréli a procit ;]

[ Szerkesztve ]

(#16055) - = Zk = - válasza Beri (#16051) üzenetére


- = Zk = -
félisten

értem. ezentúl odafigyelek.

#16053) apollo12
noigen. nekem alapon megy, legtöbbet. vagyis szinte mindíg.

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#16056) Fr@nkieWilde


Fr@nkieWilde
senior tag

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy egy Phenom 2 955 BE procinak mennyi a gyári feszültség beállítása?

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#16057) Gerisz válasza Fr@nkieWilde (#16056) üzenetére


Gerisz
addikt


HERR Z

tesztjei szerint
1,25-1,42-ig

[ Szerkesztve ]

(#16058) Fr@nkieWilde válasza Gerisz (#16057) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Rendben, köszönöm szépen a gyors választ. :R

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#16059) powermause válasza - = Zk = - (#16050) üzenetére

..a PhenomII 940BE lekapcsol 65C' nél. :U Nem vár az semmire se...

powermause

(#16060) - = Zk = - válasza powermause (#16059) üzenetére


- = Zk = -
félisten

megnyugodtam, köszönöm :R

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#16061) Alastair' válasza powermause (#16059) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Nem a cpu kapcsol le, hanem az alaplap, ha úgy van beállítva a bios.

Alister from Hell

(#16062) - = Zk = - válasza Alastair' (#16061) üzenetére


- = Zk = -
félisten

nah, akkor ezt meg köll lesnem.
hol van elrejtve? :B

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#16063) Alastair' válasza - = Zk = - (#16062) üzenetére


Alastair'
nagyúr

PC Healt Status

Alister from Hell

(#16064) - = Zk = - válasza Alastair' (#16063) üzenetére


- = Zk = -
félisten

köszönteeem...! ;)

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#16065) sith7


sith7
nagyúr

felhúztam a procit 4 ghz - re, és a 6850 - et 850/1100 - ra ...
Elvileg, ha jól látom , akkor most semmilyen limitem nincs , ugye ? /vga, proci/

(#16066) Alastair' válasza sith7 (#16065) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Méréseim szerint 3.6-on már elég az X4 a 6850-esnek. Mennyi fesz kell a 4GHz-hez?

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#16067) Beri válasza sith7 (#16065) üzenetére


Beri
addikt

Ha semmilyen limited nem lenne (ami kivitelezhetetlen), akkor végtelen sok fps-ed lenne.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#16068) sith7 válasza Beri (#16067) üzenetére


sith7
nagyúr

Úgy értettem, hogy kb. egyforma pontszámot hoz a cpu, és a vga is, előző procival 11800 körül volt a cpu pontszám

Lord Vader
Ahogy a képen is látod, pontosan 1,4 volt :))

3,6 - on lehet úgy, hogy a 6850 nincs húzva ?

[ Szerkesztve ]

(#16069) Alastair' válasza sith7 (#16068) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Nekem a 6850 820/1100-en megy, PCS+ verzió.
Azt a kis vackot nem néztem, ezért nem láttam az 1.4 voltot, ha észreveszem nem kérdezem.
Mivel a 3.6-hoz elég neki 1.275 volt, viszont a 4.0GHz-hez már 1.375 kell, ezért sem használom annyin. A gyorsulás annyira minimális, hogy nem éri meg azt a + fogyasztást és + hőt.
De a vantage-ot veszed most alapul, akkor próbáld ki, ugyan azon a vga órajeleken, úgy, hogy a proci alapon, 3.6-on, 3.8-on majd 4.0GHz-en megy. Nézd meg a vga score mennyit fog változni.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#16070) Alastair' válasza sith7 (#16065) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Alister from Hell

(#16071) Beri válasza sith7 (#16068) üzenetére


Beri
addikt

Úgy értettem, hogy kb. egyforma pontszámot hoz a cpu, és a vga is
Ez nem jelent semmit. Meg egy vantage score eleve nem számít 2011-ben, amikor egykártyás világcsúcsot lehet felállítani egy 6850-essel.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#16072) Crossfit007


Crossfit007
senior tag

Én annyit vettem észre, mióta új alaplapom van, és DDR3-1600-as RAM-jaim, melyeket 1800-ra sikerült rántanom cl8-as!! időzítések mellett, GTA4-ben olyan 4-5 fps-t rádobott pluszban, hogy az ihajj... :)
Azóta kimaxolt grafikán 30 alá nem esett még egyszer sem a játék IceNHancer 1.25-el!
FPS se ingazodik úgy mint régen, beáll stabil 35-40 közé.
Pedig a procim a régi 4200-4300MHz helyett most "csak" 4162MHz-en jár.
Photoworxx-ben is 42880 pontom van ezekkel a ramok-al, 3D Mark 11-ben +300 pont, tehát nagyon sok tévhittel ellentétben igenis számít a játékok alatt is a RAM-ok sebessége, persze, egy bizonyos határtól ( pl. 1700-1800MHz cl8 ). :D
HT emelése is dob, de csak akkor ha 2600 fölé visszük az órajelét.
Nekem 2700-as HT 3D Mark 11-ben +40 pontot hozott, igaz nem egetverő, de ez is dobhat egy minimálisat a teljesítményen.
Olvastam külföldi fórumokon a HT emelése hatással van a PCI-E busz kommunikálására is, így az adatátviteli sebességét növeli valamelyest.
Tehát programok, játékok alatt nem csak a CPU-VGA a mérvadó.

[ Szerkesztve ]

(#16073) Cole86 válasza Alastair' (#16069) üzenetére


Cole86
senior tag

Vader és kedves más hozzáértő kollegák : Ezek szerint akkor nekem elég lenne 3700on hajtott 955ös a gtx 480asomhoz 1680x1050es felbontáson high és very high beállításokon?

Csak mert akarok váltani lehet.. Nekem 1,4es feszen viszi 3700at lazán. sajnos alulfeszelni nem igen tudom és plusz feszültségre sem lehet feljebb. Szerintem a lapomban lehet a gond, bár nem tudom.

Szóval a kérdés ,h ki tudja -e hajtani és kb hány %osan?

köszi a választ előre is. :R

>> War..WAR never changes! << Köszönöm a belém fektetett bizalmatokat,lojalitásotokat,még látjuk egymást..! "Ha keresel, megtalálsz a mátrixban"! Ha valamire szükséged lenne, illetve garanciális ügyekben továbbra is rendelkezésre álló email: skylinepc-hungary@hotmail.com - - - I'll be back! : P

(#16074) Gyufaaa válasza Cole86 (#16073) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Igen. Elég neki. Nem lesz vele para. Főleg, ha még FullHD-ra is váltanál, akkor pedig kétségtelen. :K

(#16075) Cole86 válasza Gyufaaa (#16074) üzenetére


Cole86
senior tag

Mondjuk ha megrángatom a kártyám akkor simán 580as szinten van.. ott is elég? :Y

>> War..WAR never changes! << Köszönöm a belém fektetett bizalmatokat,lojalitásotokat,még látjuk egymást..! "Ha keresel, megtalálsz a mátrixban"! Ha valamire szükséged lenne, illetve garanciális ügyekben továbbra is rendelkezésre álló email: skylinepc-hungary@hotmail.com - - - I'll be back! : P

(#16076) Gyufaaa válasza Cole86 (#16075) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Igen. Bár nagyobb felbontáson még biztosabb a dolog, de elég lesz neki itt a 3.7Ghz.

"Mondjuk ha megrángatom a kártyám akkor simán 580as szinten van.." Ezt hagyjuk. Már egy másik topikban kitárgyaltuk.

[ Szerkesztve ]

(#16077) Cole86 válasza Gyufaaa (#16076) üzenetére


Cole86
senior tag

Köszi. :R

>> War..WAR never changes! << Köszönöm a belém fektetett bizalmatokat,lojalitásotokat,még látjuk egymást..! "Ha keresel, megtalálsz a mátrixban"! Ha valamire szükséged lenne, illetve garanciális ügyekben továbbra is rendelkezésre álló email: skylinepc-hungary@hotmail.com - - - I'll be back! : P

(#16078) Gyufaaa válasza Cole86 (#16077) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Nem rábeszélni szeretnélek, de vehetnél egy nagyobb monitort. :DDD Viccet félre téve. Tutira megszűnne az esetleges procilimited és a VGA is kitombolhatná magát. :U

(#16079) Cole86 válasza Gyufaaa (#16078) üzenetére


Cole86
senior tag

Te ez a monitor 20,5colos.

Egész nagy nekem az előző 17eshez képest. Ha lesz majd feles pénzem és lesz valami jó monitor 30körül akkor veszek egy újat ,de az nem mostanság lesz. Ezzel bőven elégedett vagyok:)

>> War..WAR never changes! << Köszönöm a belém fektetett bizalmatokat,lojalitásotokat,még látjuk egymást..! "Ha keresel, megtalálsz a mátrixban"! Ha valamire szükséged lenne, illetve garanciális ügyekben továbbra is rendelkezésre álló email: skylinepc-hungary@hotmail.com - - - I'll be back! : P

(#16080) Gyufaaa válasza Cole86 (#16079) üzenetére


Gyufaaa
veterán

:P Csak piszkálódom részben , illetve infózok róla, hogy a nagyobb felbontásban a hardvereiddel nem járnál rosszul. (nemrég vitték el a 24" LED FullHD-s monitoromat 30k-ban. Van rá esély, hogy találsz. ;] )

(#16081) sith7 válasza Alastair' (#16070) üzenetére


sith7
nagyúr

Ezt most nem értem .... úgyanazon az órajelen, hogyan lett neked több pontja a gpud - nak ? :F

Más gyártó ?

Megnéztem, szinte semmit nem változott a gpu score ... 3,8 - 4,0 ghz - en :Y :(

[ Szerkesztve ]

(#16082) eldiablo


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Sziasztok!

Ugyan nem vagyok teljesen amatőr a témában, de az elmúlt pár évben elszaladt mellettem teljesen az informatikai világ. Én még leragadtam a pénégy világban.
Van e esetleg olyan olvasmány, ami segítségemre lehet, hogy megértsek néhány dolgot, mint például mi a gyakorlati különbség a "stepping"-ek között.
Olvasgatom Oliverda írását, de még elég sok a fehér folt.
Van egy remek 955-ös procim és szeretném a fogyasztását csökkenteni, amellett, hogy nem veszítek sokat a teljesítményéből.
Ha jól értettem, ezt a feszültség csökkentésével érhetem el.
Nos 3214Mhz-en 1.176V-on stabilan működik. Ez nekem kb. mekkora teljesítmény és mekkora fogyasztásbeli különbséget jelent?

Remélem nem tettem fel túl béna kérdéseket. :B

(#16083) Gyufaaa válasza eldiablo (#16082) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Látod látod. Szerintem még nem is született alulfeszeléses blog. Egy tuti. Szép eredmény az. Teljesítménybeli különbséged nem lesz, mivel a gyári órajelen hajtod. Max alacsonyabb TDP-vel beéri a procid. NB órajelét is alapon hagytad?

Szerk.: közben ráakadtam egy topikra.

[ Szerkesztve ]

(#16084) Alastair' válasza sith7 (#16081) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Nem a gyártón van a lényeg. A titka az optimalizált 24/7-es tuning. Az én procim jobban hajtja a vga-t 3.6-on, mint neked 4.0-án. Miért? Mert minden érték és fesz halál pontosan ki van tesztelve, nem hibázik semmi a rendszerben.

Alister from Hell

(#16085) sith7 válasza Alastair' (#16084) üzenetére


sith7
nagyúr

értem, ok ... nekem semmi nincs kitesztelve, én csak birka módjára használom, feltoltam 4 ghz - re és örültem magamnak

(#16086) nanus válasza Alastair' (#16084) üzenetére


nanus
senior tag

Vagy csak más (driver)Catalyst ver. használsz :DD ;]

(#16087) Alastair' válasza nanus (#16086) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Tévedés, az nem hoz ekkora különbséget. Nekem az NB is fel van húzva 2.4-re, az is dob azért rajta.

Alister from Hell

(#16088) sith7 válasza Alastair' (#16087) üzenetére


sith7
nagyúr

A mi ? :B

(#16089) Gyufaaa válasza sith7 (#16088) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Északi híd órajele. Tuningnál érdemes emelni. Sokat számít.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#16090) sith7 válasza Gyufaaa (#16089) üzenetére


sith7
nagyúr

Hogyan ?
Hol ?
Meddig szabad ? :F

Meg valahol olvastam ilyen ram időzítésekről, annak is van jelentősége ?

aha.... köszi a linket, próbálom értelmezni :R

[ Szerkesztve ]

(#16091) Gyufaaa válasza sith7 (#16090) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Nagyon jó írás! Ha az olvasmány után is van kérdésed, akkor tedd majd fel.

Alapfeszen 2200-2400Mhz-et bírnak. Kis feszemeléssel a 2600-2800Mhz is megy.

(#16092) sith7 válasza Gyufaaa (#16091) üzenetére


sith7
nagyúr

Biztos, hogy ez magyarul van ? :DDD

(#16093) Gyufaaa válasza sith7 (#16092) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Nah? Ködös? :DDD

Szerk.: Olvasd csak. Miután belépsz a BIOSba könnyebben fogod értelmezni. :K

[ Szerkesztve ]

(#16094) sith7 válasza Gyufaaa (#16093) üzenetére


sith7
nagyúr

Az ... :F

többször kell elolvasnom ...

ezek a ram időzítések hatással vannak valamire ?

[ Szerkesztve ]

(#16095) Gyufaaa válasza sith7 (#16094) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Részben. De nem akkora mértékben mint az NB órajele.

Szerk.: Az sosem baj ha az időzítés alacsony. Bár annyira nem észrevehető, de még is...

[ Szerkesztve ]

(#16096) sith7 válasza Gyufaaa (#16095) üzenetére


sith7
nagyúr

ok, akkor azt nem variálom, most megpróbálom ezt az NB - t megkeresni, és mondjuk 2200 - ra megemelni

szerk.:
Nekem most az Aida szerint 9-9-9-24- 33 ... ezt most ha lejjebb veszem jobb lesz ?
Mennyire , hogyan ? :F

[ Szerkesztve ]

(#16097) Gyufaaa válasza sith7 (#16096) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Azt vinni fogja alapból. Szerintem a 2400-al is megpróbálkozhatsz mindjárt. Procid steppingje c3-as?

[ Szerkesztve ]

(#16098) sith7 válasza Gyufaaa (#16097) üzenetére


sith7
nagyúr

ok :))

Cpu - z:
Revision: RB-C3 ... akkor az ?

szerk.: látom felette van, hogy Stepping: 3 :B

[ Szerkesztve ]

(#16099) Gyufaaa válasza sith7 (#16098) üzenetére


Gyufaaa
veterán

C3. Korrekt!
Tuning "barát"!

Hogy értsd mit jelent.:

"A stepping a processzor gyártásánál felhasznált szilícium-mag verziószámát jelenti. Magasabb stepping szám/kód többnyire azt jelenti, hogy pár CPU hibát orvosoltak, az adott proci által kibocsátott hőt sikerült lejjebb szorítani és a kibocsátás/frekvenciák nőttek. Leginkább úgy képzelhetjük el, mint egy új BIOS verziót, tele hibajavításokkal."

[ Szerkesztve ]

(#16100) Alastair' válasza sith7 (#16098) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Ha az "fsb"-t 200-on hagytad, akkor an NB szorzóját emeld fel 10-ről, 12-re. Így már 2.4-en fog menni. 2.6-on nekem már nem megy, feszt meg én nem emelek.
A cpu feszt is próbáld minél lentebb venni. Ha pl. 3.6-on akarod használni, teszteld ki, mi az a legkisebb fesz amin még stabil. Nekem 1.4 az alapfesz, de 1.275-ön már stabil.

Rammal azért óvatosan, mert ha nagyon leveszed az időzítést, nem fog elindulni a gép.

Próbáld ki ezt:
200x18 1.275 volt
NB: 200x12 alapfesz
HT: 2200 alapfesz

A memória időzítésekkel még várj, előbb a proci legyen stabil. Addig azokat hagyd autón.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.