Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#24051) Micsurin válasza fanti (#24050) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Oda is kérdéses UE5 alá ha rákeresgélsz... :)
Nem egészen értem miért jó nekünk ha beomlik a PC gaming de biztos.

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#24052) fanti válasza Micsurin (#24051) üzenetére


fanti
addikt

Akkor felvilágosítalak.

Azért jó, mert megszűnik ez a mai tendencia, azaz CSAK A GÉMING húzza előre a fejlesztéseket, mert semmi mással nem lehet megindokolni az 5-6-7GHz-eket...és a 6-7-800 wattokat fogyiban...
Persze szponzorációs ráhatások miatt félrekódolt játékok...mert ugye kell az indok a fejlesztésre, és ezért direkte szarra kell megírni egy játékot, azaz szaggasson, laggoljon, ugorjon ki, stb...

És ez már most is nagyon sántít...nem teljesen hülyék az emberek azért, vannak akik használják az agyukat és rájönnek arra, hogy ha játékokról van szó, akkor egy félmillás konzollal pont ott vannak mint egy egymillás PC-vel, csak amíg a konzolra 6-7 évig semmit sem költ, addig az egy millás PC szintentartása évi 500 ezer...

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#24054) Bossp válasza Motion_Blur (#24027) üzenetére


Bossp
addikt

Hmm érdekes hogy a 6900xt-m kevesebbet eszik 1V 2425 / 2150 FT-vel 4-k ban :D

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#24061) spleenszuru


spleenszuru
őstag

Sziasztok!

FHD-re melyik 6xxx kártya az ajánlott, 60 és pl. 144 Hz monitorokkal?
Ami azért képes high-maxon vinni a játékokat.

6700 XT? Esetleg még 6600 XT is meg tud birkózni velük?

Köszi.

Malaka!

(#24062) PROHARDVER!


PROHARDVER!

Legyetek kedvesek a folyamatos offolást befejezni.

(#24063) F.B.I. válasza spleenszuru (#24061) üzenetére


F.B.I.
veterán

Ha 144Hz-es monitorod van, én már 6700XT-ét vennék, később olcsóbb váltani is róla. :K

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#24064) Pug válasza spleenszuru (#24061) üzenetére


Pug
veterán

Függ a játék csokortól, de én 6700XT alá nem lőnék

(#24065) spleenszuru válasza F.B.I. (#24063) üzenetére


spleenszuru
őstag

Hasonlóan gondoltam én is, hogy már 6700 XT a minimum.

Ismerősnek érdeklődöm amúgy, váltana régi vasról, asszem RX 480, 6600 XT-t mondott, de gondoltam rátok kérdezek, sztem azt a 6600-at el lehet már engedni.

Viszont 6700 esetében, hűtések itt is a Red Devil, Sapphire Nitro+, és az XFX Merc az ajánlottak, vagy itt szóba jöhet pl. Sapphire Pulse is, vagy PC Hellhound?

[ Szerkesztve ]

Malaka!

(#24066) hackeeeee válasza fanti (#24041) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ő.. ez így ebben a formában nem igaz, mert pl. egy Cod 720p-ben is képes tele pakolni 16GB vram-ot is (tapasztalat).

Véleményem szubjektív...

(#24067) fanti válasza hackeeeee (#24066) üzenetére


fanti
addikt

Na, látod, itt kezdődnek a bajok.

Fizikailag képtelenség 720p-ben 16GB VRAM-ot megtölteni, ez csak szándékosan sikerülhet.
Én csak annyit mondanék, hogy a COD MW nálam 4K-n és maximum grafikán is beéri lazán 10-12GB VRAM használattal, úgyhogy elképzelésem sincs róla, hogy neked a 720p-ben miképp lehetséges a 16GB-ot megtölteni.

Viszont ugye multit a PH-sok 99%-a szerint minimum grafikán érdemes játszani, hiszen ott a minél gyorsabb és folyamatosabb játékmenet a fontos, de pl. Medium fölé sosem szabad menni multiban. Ennek ellenére én mind a BF1-et, a BF V-t és a Battlefront II-őt is 4K max grafon tolom mert nekem úgy tetszik, és egyikőjük sem tud 10GB VRAM-ot megenni így sem, mi több a pazar szépségű BF 1 az ilyen 5-6GB VRAM használattal beéri, de a Battlefront II sem kér többet, a BF V képes csak ilyen 7-8GB-ot benyalni.
És mindezt 4K-ban és maximum grafikán. Ja, és ezekben a multikban nincsen FSR.

És azért őszintén, a COD MW maximális grafikai részletesség mellett hozza kb. azt a grafikai szintet, mint a BF 1 low settings esetén...úgyhogy nagy programozói zsenialitás kelhetett a leprogramozásához... :))

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#24068) Micsurin válasza Micsurin (#23908) üzenetére


Micsurin
nagyúr


Szerintem ha megjön a viz akkor meg lesz az a 12300 is :DDD
Nem megy feljebb mert a PureRock2-vel nem bírja el a kézi OC-t ettől fentebb, így is 82-85 közt mocorog ha többet kap akkor a spike miatt leveszi az órajelet az 5700x. :((( BQ és a 150W TDP meg a francokat... :DDD

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#24069) fejesg2 válasza fanti (#24067) üzenetére


fejesg2
aktív tag

Egyet kell értsek veled, én is kimaxokt grafikával játszom kb ezeket 1440p-ben, 144Hz-en és semmi problémám nincs.

Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van!

(#24070) Bossp válasza hackeeeee (#24066) üzenetére


Bossp
addikt

Nem pakolja tele. Lefoglalja :D. Keressetek már rá... nem véletlen hogy be lehet állítani mennyit foglaljon le.

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#24071) Ellia válasza spleenszuru (#24065) üzenetére


Ellia
addikt

Nekem Hellhound van használatban, teljesen jó a hűtése.

(#24072) hackeeeee válasza fanti (#24067) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Lehetetlen, de ezt csinálja. :DDD És csak a cod, semmi más.

Nekem 4K-ban 15,9GB-n áll. Mint kb. bármelyik felbontáson, de nem csak nálam, pl. sógoromnál is.

Nincs vele semmi baj, faccán működik, csak telepakolja a vramot.

De, kb. tök mindegy, kb. az 5. vagy 6. konfigom van, amd-intel, radeon-nvidia váltással, mindegyiknél ez volt.. a 3080Ti-vel is teleírta a vramot, és kb. meg sem moccant a vram használat sehová sem..

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#24073) ggurga


ggurga
csendes tag

Sziasztok!
Vettem a gépembe egy Ryzen 5600-at és egy RX6650XT-t. Tegnap este kicseréltem a processzort és a videokártyát is, és azóta nincs kép, csak no signal már a bekapcsoláskor. Hiába raktam vissza a régi RX580-at, azzal sincs kép, pedig a csere előtt tökéletesen működött.
A gép:
MSI B350M Mortar (kb egy hete frissítettem a legújabb biosra, ami támogatja az 5600-at)
AMD Ryzen 5 2400G cserélve 5600-ra
Corsair Vengeance 2x8GB 3000MHz DDR4
XFX RX580 8GB és ASUS Dual RX 6650 XT 8GB
Samsung 980 1TB SSD
Seagate Barracuda 3TB HDD
Be quiet! PURE POWER 10 - CM 400W tápegység, de másik gépből kipróbáltam egy Be quiet! System Power 10 450W tápot és azzal sem megy, pedig nem fogyaszt a réginél többet sem a CPU, sem a VGA.
Több helyen olvastam, hogy segíthet, ha néhány percre kiveszem az alaplapi elemet, de ettől nem változott semmi. A kártyát többször cserélgettem, mindig rendesen bedugva a tápcsatlakozót, van is rajta egy led, ami kikapcsolt állapotban is pirosan világít, ha nincs rádugva a 8 pin-es csatlakozó.
Még van egy nagyon régi Radeon HD4850-em is, de azzal nem tudtam kipróbálni, mert nem találtam DVI-HDMI átalakítót otthon.
Majd ma este még megnézem, hogy történik-e valami, ha visszarakom a 2400G-t, akár valamelyik kártyával, akár anélkül. A biosban le volt tiltva az apu gpu része vagy az alaplapi kimenet (5 éve csináltam, nem tudom mit kell ilyenkor letiltani), nem tudom, hogy bios frissítsékor ez visszaáll-e, mert pl a RAM órajeleket újra be kellett állítani a frissítés után.
Van valakinek ötlete, hogy mi lehet a baj?

(#24074) Raggie válasza ggurga (#24073) üzenetére


Raggie
őstag

Előző procit próbáltad már visszatenni?
Csak egy RAM modullal próbáltad?
Alaplapi tápcsatit érdemes kihúzni és újra bedugni.
Elsőre ezek jutottak eszembe.

Clint Eastwood FTW

(#24075) Petykemano


Petykemano
veterán

Sziasztok

Még nem kísérleteztem túl.sokat, csak érdeklődöm.
Az XFX 6600 SWFT 210 karit úgy helyeztem be, hogy átkapcsoltam silent biosra. Nem találtam részletes leírást, mivel jár ez.
Mindenesetre azt tapasztalom, hogy nincs zero RPM opció és 30%-nál nem lehet alacsonyabbra állítani a fan speedet, ami egy 1600-1650 körüli pörgést jelent. Az adrenalin quiet módjában lemegy 1500-ra.

Eközben az adrenalin 30-33°-ot mér. Nem tűnik indokoltnak ez a magas fordulatszám.

Elképhelhető, hogy a silent BIOS ebben a tekintetben más lehetőségeket kínál, és jobban járnék, ha visszabillenteném default BIOS-ra?

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#24076) Raggie válasza Petykemano (#24075) üzenetére


Raggie
őstag

Adrenalin-ban sem tudod aktiválni a zeroRPM-et a ventiszabályzás fülön?

Clint Eastwood FTW

(#24077) ANOka válasza ggurga (#24073) üzenetére


ANOka
őstag

Proci csere után CLEAR CMOS-t próbáltad?
Sztem a problémád nem ennek a topiknak a témája...

(#24078) Raggie válasza ANOka (#24077) üzenetére


Raggie
őstag

Az alaplapi elem kivétele az gyakorlatilag clear CMOS.

Clint Eastwood FTW

(#24079) Petykemano válasza Raggie (#24076) üzenetére


Petykemano
veterán

Ott nincs ilyen opció, ahol lennie kéne. A legmanuálisabb ventibeállításokig lemenve se.
Előző kartyával volt.
Más szoftvert nem próbáltam. Gondoltam először megkérdezem, hogy a BIOS switch erre hatással lehet-e

[ Szerkesztve ]

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#24080) spleenszuru válasza Petykemano (#24079) üzenetére


spleenszuru
őstag

MPT-ben megnézhetnéd, egyáltalán a silent biosba benne van a zero RPM funkció?
Esetleg valami oknál fogva hiányzik belőle a pipa.

Tudom ez hülyén hangzik és látszik, mivel silent biosról beszélünk, leírni is fura, de azért ránézni lehet érdemes.

Malaka!

(#24081) ANOka válasza Raggie (#24078) üzenetére


ANOka
őstag

Figyelmetlenül (nem) olvastam át az eredeti hozzászólást...:B

(#24082) Petykemano válasza spleenszuru (#24080) üzenetére


Petykemano
veterán

Köszönöm a gondolkodást.

Mielőtt benyomtam a gépet ma, átkapcsoltam a default BIOS-ra és megjelent a funkció.
Be is volt kapcsolva, mikor néztem és alkalmazza is.

Az adrenalin szerint desktop módban:
Most nem pörög.
35° - 35°
2 monitorral 7-10W fogyasztást jelez.
Ezzel elégedett vagyok.

Mégegyszer köszönöm.
Álmomban nem gondoltam volna, hogy pont a "silent" módban nem lesz benne ez a funkció. Persze az is igaz, hogy egy youtube videóban úgy nevezték "mining BIOS". Ha innen nézzük, oda valóban szükségtelen feature.

Ez is egy tanulság.

ui:
Hónapok óta vártam, hogy az RX 6600 ára lemenjen 100eFt alá, mert úgy voltam vele, hogy annál nem vagyok hajlandó többet kifizetni érte. Végül az árcsökkenésre vonatkozó várakozásaim teljesültek.
Valószínűleg persze szép lassan csökkenhet még valamennyit. 5600G-t is az első nagyobb eséskor 73eFt-ért vettem és azóta már volt 50eFt táján is.

Kiváncsi vagyok, hogyért fog érkezni a kisebb lapkával bíró várhatóan szintén 8GB-os Navi33. Persze sosem szabadna utólag árakat nézegetni, de mindenképpen tanulságos lehet abban, hogy érdemes lett-e volna tovább várni.

[ Szerkesztve ]

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#24083) HSM válasza Petykemano (#24082) üzenetére


HSM
félisten

A fogyasztásról jut eszembe... Ryzen 5600 mellett én azt vettem még észre, hogy ha a PCIe energiatakrékosságnál engedélyezem a legtakarékosabb módot, akkor vagy 7W-al csökken a teljes gép fogyasztása üresben, elsősorban a CPU SoC fogyasztás csökken. Számomra elég meggyőző volt, így már 50W alá is megy az üresjárat egy 6800XT-vel multimonitorral, a komplett gépre (monitor nélkül) nézve.

(#24084) IzI


IzI
senior tag

Hi

Giga 6800-ról van vkinek tapasztalata,melegedés,stb? Tesztet nem találtam sajnos

(#24085) F.B.I. válasza HSM (#24083) üzenetére


F.B.I.
veterán

Ezt BIOS-ban? Milyen lap? :Y

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#24087) bobalazs válasza HSM (#24083) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Mi ez a PCIe energiatakrékosság?

(#24088) mpierre válasza bobalazs (#24087) üzenetére


mpierre
veterán

Win ficsőr. Energiagazdálkodási lehetőségek közt kell keresni.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#24089) Vigneau válasza ScomComputer (#24086) üzenetére


Vigneau
félisten

Köszi szépen! :R És már több, mint 1 millió letöltésnél jár...

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#24090) gorgo válasza Petykemano (#24082) üzenetére


gorgo
őstag

"Kiváncsi vagyok, hogyért fog érkezni a kisebb lapkával bíró várhatóan szintén 8GB-os Navi33."
és hogy mikor...

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#24091) HSM válasza F.B.I. (#24085) üzenetére


HSM
félisten

Nem BIOS-ban, hanem az energiatakarékossági win10 profilban lehet állítani. Ez a konfigom, így beállítva ahogy az első méréseknél írom: [link] , azaz csak a limiten emelt PBO alapórajelen, 3733Mhz szinkron ramokkal és finomhangolt subtimingekkel, minden más kb. gyári alapérték, azaz pl. C-state-ek engedélyezve vannak.
Ha a vezérlőpultban engedélyezem a PCIE maximális energiatakarékosságot az általam használt kiegyensúlyozott profilban, akkor 48W-ot mérek a konnektoros mérőn, ha a profil alapértelmezett mérsékelt beállításán hagyom, akkor 57W az üresjárati fogyasztás. Mindezt egy SATA3-as rendszer SSD-ről, két NVMe SSD-vel, és egy 2.5"-os HDD-vel, két 18 centis + 1db 12-es házhűtő ventivel, kis fordulatszámon hajtva terhelés nélkül. CPU-n egy Noctua NF-P12 redux-1300 PWM. Táp egy Gold minősítésű Corsair RM750X.
Érdekes, hogy HWiNFO-ban a SoC fogyasztásán is remekül látszik, ha maximális takarékosság van, akkor 3.8W-ra is lemegy, míg a mérsékelten nem megy 6W alá. :K
De ez tényleg üresjárat, amikor nem fut semmi a gépen.

[ Szerkesztve ]

(#24092) HSM válasza HSM (#24091) üzenetére


HSM
félisten

Ami lemaradt, egy Intel AX210-es WIFI is belefért ebbe a fogyasztásba, viszont az egér és billentyűzet egy saját tápos USB-switchből veszi az energiát. És persze a SoC az a CPU SoC fogyasztása.

[ Szerkesztve ]

(#24093) trek81 válasza IzI (#24084) üzenetére


trek81
senior tag

Van... Azt használok :) teljesen rendben van

B450M.. B450aorus itx.....Ryzen 5600G--Ryzen 3600/// ...32Gb ddr4 3600mhz...Gtx1660Super.

(#24094) F.B.I. válasza HSM (#24091) üzenetére


F.B.I.
veterán

Az komoly. :C

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#24095) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Végül a 6650 XT mellett döntöttem. Ezek közül szerintetek melyiknek a legjobb a hűtése? [link]

:R

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#24096) AxBattler válasza Archttila (#24095) üzenetére


AxBattler
félisten

Sapphire Pulse

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#24097) Archttila válasza AxBattler (#24096) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Az ASUS ROG nem éri meg felárat? A csendes hutes mellett a 0 RPM fontos lenne, az OC nem annyira... :)

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#24098) Micsurin válasza Archttila (#24097) üzenetére


Micsurin
nagyúr

A 6700 Pulse is 0rpm meglepne ha az nem tudná :)

UV+OC és a hangját se fogos hallani nálam a 6700 fut most 55 fokon 81-82-es HotSpottal és sírí csendben van pedig a 0rpm-et kilőttem, hogy 10%-ról induljon a venti mert akkor eleve alacsonyabb hőfokról kell dolgozzon.:)

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#24099) Archttila válasza Micsurin (#24098) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Akkor szerinted is elég a Pulse? Annyira nem ragaszkodom az Asus-hoz sőt!.. csak ugye látszólag annak a legjobb a hűtése.

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#24100) AxBattler válasza Archttila (#24099) üzenetére


AxBattler
félisten

annak a legjobb a hűtése
legdrágább a marketingje

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.