- MasterDeeJay: Noname 1TB-os SATA SSD teszt
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- erkxt: A Roidmi becsődölt – és senki nem szól egy szót sem?
- hcl: MS Office365 Linuxon
- f(x)=exp(x): A laposföld elmebaj: Vissza a jövőbe!
- droidic: Így beszélhetsz élő emberrel EA supportban
- eBay-es kütyük kis pénzért
- Négymagos Xeon(!) CPU LGA775-ös deszkában
- bambano: Bambanő háza tája
-
LOGOUT
AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!
Új hozzászólás Aktív témák
-
Czo
addikt
A bootolas "tobb" alkatreszbol tevodik ossze. BIOS-hoz BIOS Extension, EFI-hez EFI Network Stack es Network Drvier kell. Az alaplapi UEFI implementaciok altalaban szoktak tartalmazni a network stacket. Ha a halokartya integralt, akkor jo 15 eve kb, a kartyahoz valo BIOS extension, illetve UEFI-nel a network driver az benne van az alaplap flash chipben. Tehat, lenyegeben az ez elotti karyakhoz kell a BIOS extension. Ezt vagy a halokartya gyartotol, vagy 3rd party forrasbol szerzed be, ilyen 3rd party forras az ipxe/gpxe projekt (en pl pont azzal szorakozok, hogy a P1-es Thinkpadem nem tud a PCMCIA halokartyarol bootolni, de tud floppyrol, ezert probalok floppyra osszehozni PCMCIA stacket es halokartyadrivert, hogy floppyrol betoltve a 20-30 kByte meretu bootreszt, a maradekot mar halokartyarol tegye. az ipxe/gpxeben nincs ehhez tamogatas).
Ha megvan a boot "rom", akkor mar csak el kell inditani, es az osszeszedett bootolasi methodusnak megfelelo szervereket kell osszerakni. En PXE-t hasznalok, ehhez a PXE-hez ad romokat a gpxe/ipxe projekt is.
PXE-nel DHCP szerverre van szukseg, ami adott DHCP opcionak dolgokat kuld (a DHCP nem csak IP beallitasokat tud adni, hanem "kulcs - ertek" tipusu valaszcsomagokat kapnak a DHCP kerdezok, ezeknek egy resze az IP beallitas, de osszesen 255 fajta mas opciot is adhat). Ilyen opcio peldaul az, ami megmondja, hogy hol a TFTP boot szerver illetve, hogy mit kell rola betolteni.
Igy maris eljutottunk oda, hogy a gep halozatrol betolti a cuccot. Nekem az OpenWRT-s router az, ami ezeket a speci DHCP opciokat kuldi (a beepitett DHCP szerver kepes ra), illetve, a TFTP szerver is ezen van (van beledugva egy 128 gigas pendrive, arra felmasolva dostol, Win NT-n at, Windows XP-n keresztul, Linuxoktol kezdve, minden ami kellhet). A Linuxok es Windowsok bootolasahoz SMB es sima FTP is van a routeren, pont azert, hogy semmi extra gep ne kelljen, csak es kizarolag a router.
Ezek utan lehet tovabb trukkozni, pl. a SYSLINUX csomagban talalhato PXELINUX nevu cuccal, amivel menut lehet tolni a boot kepernyo elejere, igy valaszthatova vallnak az inditando operacios rendszerek.
Szerintem, ennel nincs kenyelmesebb megoldas, IBM 5160-val mar mukodik (sima, mezei 5150-es PC-vel nem probaltam meg), azota pedig mindennel.
Új hozzászólás Aktív témák
- Csere-Beszámítás! Asus Rog Strix G731GU Gamer Noti! I7 9750H / GTX 1660TI / 16GB D4 / 512 SSD
- LG 32SQ700S-W - 32" VA Smart - 3840x2160 4K UHD - 62Hz 5ms - WebOS - Wifi + BT - USB-C - Hangszórók
- Bomba ár! Dell Precision M4800 i7-4800MQ I 16GB I 256SSD I 15,6" FHD I K1100M I Cam I W10 I Gari!
- BESZÁMÍTÁS! Gigabyte Z370M i5 9400F 16GB DDR4 512GB SSD RX 5700XT 8GB ZALMAN S2 TG Corsair S650W
- Ikea Eilif Paraván - Asztali elválasztó
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged