Hirdetés
- Viber: ingyen telefonálás a mobilodon
- Hieronymus: Hogyan parkolj hátramenetben profi módon
- Luck Dragon: Óraátállítás
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Geri Bátyó: Agglegénykonyha 14 – Kések, késélezés
- hmzs: Fujitsu Futro S920 csúcsra járatva
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Gurulunk, WAZE?!
-
LOGOUT
Amazon topic
Új hozzászólás Aktív témák
-
martonl
senior tag
válasz
#20238798
#10081
üzenetére
+1
Esetleg ha a töltő konnektor oldali kábele nem cserélhető, akkor szükséges lehet egy utazó adapter hozzá a konnektor eltérő alakja miatt. A legrosszabb eset az, ha a töltő csak 110V-ról képes menni, akkor olyan adapter kell ami tápot is konvertál. Ilyen eset egyre ritkább, de nem lehetetlen. Ez esetben legjobb itt szerezni egy töltőt hozzá, mert az 50/60Hz eltérése miatt a kapcsolóüzemű tápokkal egyéb gond is lehet. -
martonl
senior tag
válasz
Imi1981
#10074
üzenetére
Hallottam, hogy a Kasperskyvel előfordulhatnak frissítési problémák. Azt nem tudom, honnan szedi ezeket, orosz szerverekről, de gondolom van tükrözésük másfelé is. Tehát ezt csak hallottam, megerősíteni nem tudom és a valóságtartalmát sem tudom ellenőrizni az információnak.
-
martonl
senior tag
Ez így van, ahogy írod. Viszont más eladó esetén is kiírják, ha áfa nélkül számláz. Eddig ez is pontos információ volt nálam, de most már nem az. Sőt, mint írtam, még a megrendelés visszaigazoló e-mailben is az áfa nélküli ár látszik, aztán amikor vonják az összeget, jön a hidegzuhany. És utólag a megrendelés történetben is módosítják az árat ilyenkor. Kizárólag a visszaigazoló e-mail a bizonyíték ilyen esetben.
Egyébként nem értem, ha ez egyszer rendelet, akkor miért nem alkalmazzák. A másik fele pl. az emag. Ha marketplace-ről külföldi partnertől vásárolok, akkor az áfát utólag kell visszakönyörögni. Volt is ebből már probléma. -
martonl
senior tag
válasz
sajtos365
#10034
üzenetére
Nem, én az üzleti fiókról írok. Eu.-n belül ha valaki exportál, és egy másik országban továbbértékesítési céllal vásárolja meg egy Eu. adószámmal rendelkező cég, akkor az áfát egyszer sem szabad felszámítani. Az áfát csak egyszer, a végső értékesítésnél, a célországban fogják megfizetni. Valahogy így szól a rendelet.
Tehát ebben az esetben a külföldi áfa nélküli nettó árat kell fizetni.
Magán fióknál ez nem érdekes, ott azonnal megfizeted az áfát. -
martonl
senior tag
Ha esetleg valaki üzleti fiókkal lenne regisztrálva a német részen, vigyázzon, mert mostanában nekem többször felszámították az áfát. A megrendelés visszaigazoló e-mailben még a rendes ár lászik, aztán simán levonják a kártyáról az áfás árat.
Ilyenkor szétteszik a kezüket, hogy az eladó így számláz és ők nem tudnak mit tenni. Legjobb minél gyorsabban törölni a rendelést ilyen esetben.
Új hozzászólás Aktív témák
- Lenovo ThinkPad X1 Carbon Gen 9 i7-1185G7 32 GB RAM Iris Xe 4k kijelző törésgarancia
- WELOCK smart lock ToucA51 okoszár
- Dell Precision 5520 15,6" FHD, Xeon E3-1505M v6, 16GB RAM, Quadro 4GB VGA, SSD, jó akku, számla, gar
- Telefon felvásárlás!! iPhone 13 Mini/iPhone 13/iPhone 13 Pro/iPhone 13 Pro Max
- Apple iPhone 17 Pro Max - Deep Blue - 256GB - ONE - ÚJ - 3 Év Jótállás.
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
