Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Alaplap OFF topik

Hozzászólások

(#1751) bluyoo válasza Mahrenburg (#1750) üzenetére


bluyoo
nagyúr

(#1749) CJ4567
Köszönjük! :R

Vagy inkább még több házimunka az enyém. :)
Szerencsére kész van teljesen. Csak lusta vagyok még írni is. :B

Bazinga!

(#1752) MiklosSaS válasza bluyoo (#1748) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Én inkább azt mondom fiatalodtam. Frankó dolog játszani velük...

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#1753) bluyoo válasza MiklosSaS (#1752) üzenetére


bluyoo
nagyúr

A közös legózást már én is várom :)

Bazinga!

(#1754) Teaway válasza bluyoo (#1745) üzenetére


Teaway
veterán

„12 óra alatt meglett a csöppség”

Mások 9 hónapot várnak rá... :D Gratula!

Nincs itthon csokid??

(#1755) jim bcs válasza bluyoo (#1745) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Akkor itt is Gratulálok egyet! :C

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#1756) bluyoo válasza Teaway (#1754) üzenetére


bluyoo
nagyúr

36 éves vagyok, igyekeznünk kell. :DDD
Köszönjük! :)

(#1755) jim bcs
:R

Bazinga!

(#1757) MiklosSaS válasza bluyoo (#1756) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ven-ember :D

en 37.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#1758) bluyoo válasza MiklosSaS (#1757) üzenetére


bluyoo
nagyúr

De gyerek ügyben is előrébb vagy tata. :D

Bazinga!

(#1759) MiklosSaS válasza bluyoo (#1758) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Mint mindenben ;] , fiacskám :D

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#1760) Teaway válasza MiklosSaS (#1759) üzenetére


Teaway
veterán

Nagyúrnak nem lehet Nagyúr fiacskája :D

Nincs itthon csokid??

(#1761) MiklosSaS válasza Teaway (#1760) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

És az unoka miért szól be ? ;]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#1762) Teaway válasza MiklosSaS (#1761) üzenetére


Teaway
veterán

Nem én tehetek róla, hogy ilyen alacsony a rangom :)

Nincs itthon csokid??

(#1763) bluyoo válasza MiklosSaS (#1759) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Nono, nem eszik olyan forrón! :)

Bazinga!

(#1764) MiklosSaS válasza bluyoo (#1763) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Komolyra forditva a dolgokat. Hiányolom az írásod az alaplap topicból, bele bele olvasgatok néha...szerintem kicsit el van higulva, már nincs meg az a színvonal ami volt amikor aktivabb voltál.

Ez nem reklamáció, csak kérdés, kiváncsiság....

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#1765) bluyoo válasza MiklosSaS (#1764) üzenetére


bluyoo
nagyúr

:R
Mostanában valóban jóval passzívabb vagyok. Jelenleg a munkám mellett nem nagyon tudok írni, itthon meg az időm nagy részét offline töltöm. Na meg néha úgy éreztem, hogy "kisajátítom" a topic-ot, azt meg nem szeretném ha megmondóembernek tűnnék. Szerencsére a lapos topic-ban az indulatok nem jellemzőek, szóval csendőrködni sem kell, max. off-ba teszek egy-két agymenést. :)
De igyekszem majd aktívabb lenni. :)

Bazinga!

(#1766) jim bcs válasza MiklosSaS (#1764) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Elhúzták az asrock fanok, én ezért sem látogatom, jobban szeretem a békét :DDD

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#1767) MiklosSaS válasza jim bcs (#1766) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Igen, a "mordor" nv offból jöttek. Olvasgatom én is, de inkább nem írok be mert háboru volna belõle.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#1768) jim bcs válasza MiklosSaS (#1767) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Nem tudom honnan jöttek, de egy csordából az tuti. Csak az a baj, hogy ez már valahol gond, azért mi annak idején ajánltunk asus-msi-giga hármast elvétve asrock-al, most meg mintha a 3-as nem is létezne. Lehet, hogy most a skylake alá nagyon betalált az asrock, de nem annyival, hogy nincs tőle jobb és talicska számra legyen ajánlva. Legalább az asztali gépes topic változott és vegyesen ajánl. Most ha benézel akkor a milyen asrock lapot vegyek a gép alá szaga van, ami nem feltétlen jó irány. Nem baj, reméljük lassan majd jön bluyoo és rendet tesz, ha nem sikerül akkor megmarad nekünk ez mint nosztalgia topic :D

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#1769) MiklosSaS válasza jim bcs (#1768) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Hát, mit mondjak szerintem jó volna ezt a topicot kicsit felfuttatni, megtanitani @Mahrenburgot hogy kell topicot csinálni...meg felkésziteni a Topicgazda címre. :D

Az alaplap ON-ra pedig igen, ajánlják ugy hogy néha fogalmuk sincs semmirõl.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#1770) DR|FTK|NG


DR|FTK|NG
veterán

Van egy alaplapom, ami nem működik rendesen, a következő hibát produkálja: ha áramhoz kötöm, és elindítom, akkor10 mp-ig megy, majd leáll, 5 mp múlva(amikor a ventik abbahagyják a mozgást) újraindul, és ezután már megy nem áll le, és mindeközben nem ad képet(villog a monitor bekapcsológombja).
A lap régebben produkál olyat, hogy egyszer ment az egyik RAM-mal, másszor nem, harmadszor pedig csak más helyen. Amikor eltettem néhány hónappal ezelőtt, akkor nem produkált ilyen hibát.
Mindent bekötöttem, mi lehet a hibája? :F Már 1-2 órája ezzel szenvedek.

Monitor: Ok.
CPU: Elvileg ez is Ok.
RAM: Mint ahogy fentebb is írtam. Kipróbálom egy másikkal is.
HDD: Ez is jó.
Táp: Hárommal is teszteltem, mind a három jó.
Ház: Minek? ;]

Kipróbálom másik RAM-mal, és megnézem a procit is(hátha).

(#1771) Teaway válasza bluyoo (#1765) üzenetére


Teaway
veterán

„azt meg nem szeretném ha megmondóembernek tűnnék”

Írj bátran! Eddig jókat mondtál! :)

(#1770) DR|FTK|NG: Milyen lap?

[ Szerkesztve ]

Nincs itthon csokid??

(#1772) DR|FTK|NG válasza DR|FTK|NG (#1770) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

RAM-okkal szinte agyonpróbáltam, de semmi. Megnéztem a procit is, van rajta paszta, és nincsen elhajolt láb a foglalaton. :F


Teaway(#1771)
Pegatron 2A84H(HP DX7500 gépből)

[ Szerkesztve ]

(#1773) jim bcs válasza MiklosSaS (#1769) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

"szerintem jó volna ezt a topicot kicsit felfuttatni"
Amiről azt gondolod, hogy most akarod, azt valójában nem akarod :N Szerintem jobb ez így, ez a maréknyi összetartó ember akik majdnem egy család, mintsem beszabadul egy rakás 15 éves csürhe és csőlátásban egy márka iránt fanatikus trónkövetelő módjára röpke 1 hét alatt összedöntik azt, ami fel lett építve nagy keservesen, úgy, hogy hardvereket csak újságokban láttak.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#1774) DR|FTK|NG válasza jim bcs (#1773) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

A 14-16 éves korosztályban is akadnak normális emberek. :K

(#1775) MiklosSaS válasza jim bcs (#1773) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Igaz ez is...

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#1776) DR|FTK|NG válasza DR|FTK|NG (#1772) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Kivettem az elemet, majd visszatettem. Nem jó, a bekapcsoltságot jelző LED se világít a bekapcsoló alkalmatosságomon.

(#1777) jim bcs válasza DR|FTK|NG (#1774) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Nem erre céloztam de akkor idézem az előző sorból a lényeget ->

1 hét alatt összedöntik azt, ami fel lett építve nagy keservesen, úgy, hogy hardvereket csak újságokban láttak

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#1778) DR|FTK|NG válasza jim bcs (#1777) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Eddigi tapasztalataim alapján nem a tizenévesek a legnagyobb trollok, de a trollság/nap arányuk a köztük levő trolloké a trollok között is magas(nem annyira kitartóak).
Szerk.: PH!-n 1 hét alatt a banhammer nagy valószínűséggel lecsapna a tettesekre, ha beszabadulnának a trollok. :K

Azt a deszkát lehet, hogy kukázni fogom(ha nem sikerül életre keltenem), habár egy kicsit szomorú leszek miatta... 16GB DDR2-es RAM is mehet bele(bár 4GB-os DDR2-es modulom mostanában nem lesz, és abba az alaplapba/gépbe a 8GB is sok). :D

[ Szerkesztve ]

(#1779) Mahrenburg válasza bluyoo (#1751) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Vezérigazgató Úr (#1751) - Csak azért kérdtem, mert akkor rögtön megismerkedhetett volna a bányászat alapjaival, de így akkor bűn lenne felbontani a frissen elkészült fürdőszobát... Esetleg megkérhetnéd az egyik jólelkű szomszédot, hogy Vezérigazgató Junior hadd ássa fel a fürdőszobáját...

DonSasss (#1752) - "Már megint jön Apa, s biztosan játszani akar... Egy kicsit békén hagyhatna, így sohasem érek a "Hogyan alapítsunk alaplapgyárat az Antarktiszon?" című könyv végére..."

Vezérigazgató Úr (#1753) -

Jim (#1755) - Hogyhogy "itt is"? Csak nem titokban máshova jártok offolni? :Y

Sasss (#1769) - Taníts Főnök! :D

Komolyra fordítva, ha van javaslatod a topic jobbá tételére, örömmel veszem, de... Szóval alapesetben ennyi masszív offolásnál már "reklámoztam" volna az AlaplapOffot az anyatopicban, de ahogy Jim fentebb írta, (hogyan is írjam diplomatikusan... tehát: ) a mennyiségi többlet nem feltétlenül jelent előrelépést...
Némileg megijedtem, mivel a "törzsgárda" nem csak innen, de szinte az anyatopicból is eltűnt, de most örömmel látom, hogy itt újra együtt vagyunk, s remélem az anyatopicban is majd újra a "régi szelek fújnak"...

[ Szerkesztve ]

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#1780) MiklosSaS válasza Mahrenburg (#1779) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Az utolso bekezdesed a lenyeg...kozben en is atgondoltam egy Jim kutyusnak igaza van....

Lehet atkoltozom ide az FX OFF-bol...amiota ellenem fordult, mar nem erzem hogy ottvagyok otthon.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#1781) bluyoo válasza Mahrenburg (#1779) üzenetére


bluyoo
nagyúr

A szomszéd is a napokban végzett a felújítással, szóval oda sem mehetünk túrni. :)
De sajna amúgy is késik a családi idill.
A kórházban elkapott valami bacit, úgyhogy most az újszülött intenzíven van a kincsünk. :(
A feleségem tőle 2Km-re a szülészeten, én meg majd 20-ra tőlük. :W
De a legó az király! Mit nekünk tűzoltóautó meg hasonlók.
De ezt figyeljétek:

100Kg teherbírás, billenős meg minden! A dömper a legjobb!! :DDD

(#1771) Teaway
:R Igyekszik az ember.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#1782) MiklosSaS válasza bluyoo (#1781) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Nagyon sajnálom...remélem hamar rendbe jön a gyermek.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#1783) DR|FTK|NG válasza bluyoo (#1781) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Jobbulást a fiadnak.

(#1784) bluyoo válasza MiklosSaS (#1782) üzenetére


bluyoo
nagyúr

(#1783) DR|FTK|NG
Köszönjük! Reméljük a jövő héten hazakerülnek.

Bazinga!

(#1785) Popes


Popes
őstag

Mi ez a nagy pörgés az Alaplap OFF-ban? (feltámadt mindenki?)

bluyoo Gratula, és jobbulást a picinek!

Sass Te meg azért ne mondj le az FXoff-ról, majd a természetes kiválasztódás előbb utóbb orvosolja a problémát. :K

Mahreburgi, te meg nézz rá a csapatépítésért felelős pingu körmére hogy eddig miért nem tudta jobban összerántani a csapatot. :P

Deus ex machina

(#1786) MiklosSaS válasza Popes (#1785) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Te is feltámadtál?

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#1787) Popes válasza MiklosSaS (#1786) üzenetére


Popes
őstag

Most volt egy kis időm, meg jó látni hogy van egy kis mozgolódás. :)
Szoktam olvasgatni, meg egy-két helyre írogatni is de sokszor azért nem írok mert nem biztos hogy időben tudnék reagálni a viszontválaszra.
Követem a dolgokat(magamban válaszolok is, :D és véleményt formálok) de mire leírnám már akad valami ami fontosabb az offline életemben mint az adott téma és másra kell koncentrálnom. :(
De remélem hogy egyszer fordul a kocka és én is feltámadok! :))

[ Szerkesztve ]

Deus ex machina

(#1788) MiklosSaS válasza Popes (#1787) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Pedig te a közösség pillérje vagy!/

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#1789) Mahrenburg válasza MiklosSaS (#1780) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

DonSasss (#1780) - Akkor legalább senki sem vetheti a szemedre, hogy ellen-off-topicot nyitottál... :D

Ha megengedsz egy javaslatot, ne lásd ennyire végletesen a helyzetet, nem hiszem, hogy ellened fordultak. Az év elején történtek csak egy megdöbbentő fordulat keltette feszültségtúltengés eredményei voltak, s erősen remélem, nem lesz hosszútávú hatásuk. Ha jól érzem, ős-BaziOff-topictársunk év eleji szomorú, s egyben sajnos gyűlölködést kiváltó távozása is azért történt, mert úgy érezte, hogy ellene vannak/vagyunk, pedig én biztos nem fordultam ellene a legkisebb mértékben sem, szerintem Te sem, és senki más sem, ha lehet Te ne ess ebbe a hibába. (Persze az is hozzá tartozik, hogy nem igazán értem a történteket, mivel alapból mindig a legjobbat próbálom feltételezni, így lehet, hogy nem vettem észre valamit vagy nem tudok valamiről.) Ezzel természetesen nem azt akarom sugallni, hogy ne sűrítsd meg az AlaplapOffban tett látogatásaidat, örülök, ha többet írsz ide, de teljesen ne fordíts hátat a BaziOffnak se.

Bárhogy is döntesz, egy biztos, itt mindig otthonra lelsz, mint ahogy természetesen minden topiclakóra is igaz ez, ha rajtam múlik, akkor ez így is marad.

Vezérigazgató Úr (#1781) - Villámgyors gyógyulást Gergőnek!

100 kg teherbírás, az igen! :D A régi Tátra teherautókra hasonlít.

Popes (#1785) - Végre Te is itt kísértesz! :C

" ...nézz a csapatépítésért felelős pingu körmére hogy eddig miért nem tudta jobban összerántani a csapatot." - Tényleg, jó hogy szóltál... Drift azonnal rántsd össze a csapatot! :DD

[ Szerkesztve ]

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#1790) MiklosSaS válasza Mahrenburg (#1789) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Akkor legalább senki sem vetheti a szemedre, hogy ellen-off-topicot nyitottál... - en nem a "mester" vagyok. En nadragot hordok....
Ugy gondoltam hogy hamar kiturlak ebbol a topicbol, aztan majd mehet itt is az OFF-olas.. ;] ;] ;]

Viccet felreteve, igazad van egy pontig. De remelem ebben az evben sikerul majd egy telefonos eszmecsere, ott majd meselek bovebben.

Apropo...facebook, skype, WhatsUp....ezek kozul hasznalsz valamelyiket? Mert ha igen, akkor ugathatunk es nem volnek vezetekes telefonhoz kotve...

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#1791) Mahrenburg válasza MiklosSaS (#1790) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

"En nadragot hordok... " - Azért néha kivételt teszel...

Ha ki akarnál túrni a topicból, ahhoz azért a többieknek is lenne egy-két szava... Vélhetően támogatnák a kezdeményezésedet... :DD

Remélem mielőbb összejön, eléggé dühös voltam, hogy pont akkor nem voltam telefonközelben... :(((

A felsoroltak közül sajna egyiket sem.

Ugathatunk? Le kell mennünk kutyába? :Y Épp elég nehéz hozzászoknom a pingvinekkel való együttéléshez, most még el kell sajátítanom egy másik állatfaj kommunikációját is? Azt akarod, hogy kutyául érezzem magam? :))

[ Szerkesztve ]

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#1792) Teaway válasza DR|FTK|NG (#1776) üzenetére


Teaway
veterán

Sajnos nincs tippem se :((

Nincs itthon csokid??

(#1793) DR|FTK|NG válasza Teaway (#1792) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Hétvégén, vagy valamikor a közeljövőben megpróbálom megint.
A jó oldala: ha akkor sem jó, akkor lesz egy mATX alaplapom dísznek, 2×2GB DDR2-es RAM tartalékba(vagy a "Retro" PC-hez), egy Pentium Dual-Core akármi(szintúgy jó lesz a "Retro" PC-hez), és egy CPU hűtő(aminek a ventije nem csendes). :))
Igaz, ezzel is elkezdhettem volna a "Retro" PC-t, de ebben a deszkában nem lehetett tuningolni, és egy kis tuning az mindig jól jön(nem csak a +erő miatt, hanem ha többedleges gép, akkor jó vele játszadozni).

[ Szerkesztve ]

(#1794) MiklosSaS válasza Mahrenburg (#1791) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Te mindig mindent megtalálsz/megcsinálsz?

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#1795) bluyoo válasza Popes (#1785) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Köszönjük!
A nagyobb bajt szerencsére megúsztuk. Így "csak" egy 5napos antibiotikumúra.

(#1789) Mahrenburg
Köszi!
Ha minden jól megy, Pénteken már itthon lesz. Én meg a melóhelyen! :W
Hogy felismerted! Mert bizony az egy Tatra!

Bazinga!

(#1796) Mahrenburg válasza MiklosSaS (#1794) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Sasss (#1794) - Először ezzel akartam illusztrálni. :))

Vezérigazgató Úr (#1795) - Remélem már együtt van az anyukájával.

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#1797) MiklosSaS válasza Mahrenburg (#1796) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

:C :C :C

Regi szep idok...

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#1798) Mahrenburg válasza MiklosSaS (#1797) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Hát igen, a régi szép idők... Emlékszel még, amikor Cокол-rádión hallgattuk az Aranycsapat mérkőzéseinek közvetítését?

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#1799) MiklosSaS válasza Mahrenburg (#1798) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Vagy amikor feketen processzor gyarat alapitottunk az oroszoknal? Csinaltuk a fake pentiumokat, ezzel szabotaltuk az Intelt....eladtuk intelkent, kozben AMD volt a kupak alatt :D

Mondjuk akkor is annyit sikkasztottal tolem.... :W

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#1800) Mahrenburg válasza MiklosSaS (#1799) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

:DDD

" ...eladtuk Intelkent, kozben AMD volt a kupak alatt... " - Ennek eredményeként lett az Intel piacvezető processzorgyártó... Esetleg most megpróbálhatnánk fordítva, hátha javulna az AMD megítélése... :))

"Mondjuk akkor is annyit sikkasztottal tolem... " - Én soha ilyet... Bár ha belegondolok, több tonna hal van elásva Szibériában egy csak általam ismert jeges hómező alatt, ki tudja mit hoz a jövő, jól jöhet még... :U

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Alaplap OFF topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.