Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Alaplap OFF topik

Hozzászólások

(#1701) MiklosSaS válasza Mahrenburg (#1698) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Gondolom 3 millio regi olasz liraban jo ha kifizetem....tobbet az en szememben nem ernek,

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#1702) Teaway válasza Mahrenburg (#1698) üzenetére


Teaway
veterán

USD, HUF vagy EUR?

Nincs itthon csokid??

(#1703) Mahrenburg válasza MiklosSaS (#1701) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Sasss (#1701) - Az halban mennyi?

Teaway (#1702) - Nyers hal.

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#1704) MiklosSaS válasza Mahrenburg (#1703) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Fél kiló másod osztályu hal.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#1705) Mahrenburg válasza MiklosSaS (#1704) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Családi kedvezmény?

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#1706) MiklosSaS válasza Mahrenburg (#1705) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

5 % elég?

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#1707) Mahrenburg válasza MiklosSaS (#1706) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Úgy értettem, hogy családi kedvezményt kaptál, hogy ennyiért elmennek a kertedbe koncertet adni? :))

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#1708) Teaway válasza Mahrenburg (#1703) üzenetére


Teaway
veterán

Az edényfejűek is annak számítanak? (pl. tintahal)

(#1707) Mahrenburg: És a kertben golfpálya-minőségű gyepnek kell lennie, vagy jó a két láb magas vadkender is?

[ Szerkesztve ]

Nincs itthon csokid??

(#1709) MiklosSaS válasza Mahrenburg (#1707) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Jut eszembe, the hatalmas GN'R rajongó vagy. Még a szekrény ajtódon is az van :D

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#1710) Mahrenburg válasza Teaway (#1708) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Teaway (#1708) - Antarktisz nemzeti valutájának rubrikájában mindössze annyi szerepel: "nyers hal", ez alapján akár tintahal is lehetne, de eddig csak pikkelyes halat láttam a hétköznapi pénzforgalomban.

Szerintem nincs jelentősége, mivel Sasss amúgy is beborítja alaplapokkal az egész kertet a koncert idejére.

Sasss (#1709) - Az a folt a tiéden volt... :D (Itt az Antarktiszon még egy szekrényem sincs, szörnyűek a munkakörülmények, megfordult a fejemben, hogy csatlakozom a pingvinszakszervezethez... :O )

És egy jó hír, Jim este jön, addig bírjátok ki valahogy...

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#1711) jim bcs válasza Mahrenburg (#1710) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Szerintem ebből nem tudják hová is megyek, vagy jövök majd este :DDD

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#1712) Mahrenburg válasza jim bcs (#1711) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Az a lényeg, hogy legalább ide visszataláltál... :D

Megszakítjuk adásunkat: szenzációs jó hír: Jim már meg is jött, pedig még nincs is este!

____

(Természetesen az alábbi kép nem Jimet ábrázolja, a félreértések elkerülése végett... )

[ Szerkesztve ]

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#1713) Teaway válasza Mahrenburg (#1712) üzenetére


Teaway
veterán

Nagy hiba!! :D

Nincs itthon csokid??

(#1714) MiklosSaS válasza Mahrenburg (#1710) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Eh, régi szép idõk...a topic is más volt...

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#1715) Mahrenburg válasza Teaway (#1713) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Teaway (#1713) - Akkor mindig szelfiket követelnénk, de így érthető okokból nem erőltetjük... :D

DonSasss (#1709) - A mindent megszépítő emlékezet, mely próbál előtörni a múlt sötét dobozából... :))

[ Szerkesztve ]

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#1716) jim bcs válasza Mahrenburg (#1712) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#1712) Mahrenburg
Még szerencse, igen magamhoz nyúlnék :DDD Egyébként ma pl. este 6-ig dolgozok.

(#1714) miklosss2012
Én sem tűntem el, csak kicsit elfoglalt vagyok mostanában, attól, hogy nem gagyogok állandóan még jelen vagyok és figyelem mi történik :D Igencsak lenne min társalogni egy élő topic találkozón, természetesen tudatmódosító italok mindenképpen vónának a helyszínül szolgáló objektumban ;]

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#1717) DR|FTK|NG


DR|FTK|NG
veterán

ISA slotos H81-es alaplap:

(#1718) MiklosSaS válasza DR|FTK|NG (#1717) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ipari alaplap, munka gépekben. Mi néha még floppy-t is használunk.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#1719) Mahrenburg válasza jim bcs (#1716) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Jim (#1716) - Esetleg a topictalálkozó lehetne itt az Antarktiszon, így nem lenne vita, mivel mindenkinek körülbelül ugyanannyit kellene utaznia, én meg már itt is vagyok...

DonSasss (#1718) - Az alaplapgyárban a pingvinek bonyolultabb számítási műveletekhez sokszor a jól bevált technológiákat használják:

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#1720) DR|FTK|NG válasza Mahrenburg (#1719) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Ezen írtam az MSI Z97 Mpower AC-hez is a BIOS-t.

(#1721) Mahrenburg válasza DR|FTK|NG (#1720) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Sikere is lett, Sasss is imádta... Hiába, ami jó, az jó...

[ Szerkesztve ]

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#1722) jim bcs válasza Mahrenburg (#1719) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Dehogynem lenne, te már ott vagy. Megnézzük ki hol lakik és keresünk egy csillagpontot, na akkor nem lesz :D

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#1723) DR|FTK|NG válasza Mahrenburg (#1721) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

(#1724) Mahrenburg válasza jim bcs (#1722) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Jim (#1722) - Úgy kell hozzáállni, hogy én már előre idejöttem évekkel ezelőtt, hogy előkészítsem a topictalálkozót...

Drift (#1723) - Megmondtam, vagy nemmegmondtam? A VIA visszatért! :C
Mindenki azt hitte, hogy az Intel azért jön elő nyolcnál több magos HEDT-CPU-val, mert tart az AMD új Zen-CPU-itól, de én sejtettem, hogy valójában az érkező VIA-CPU-tól xarta össze magát... Ha van Intel-részvényetek, addig adjátok el, amíg ér valamit...
_____

Antarktisz-kompatibilis H170 Pro4-változat

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#1725) DR|FTK|NG válasza Mahrenburg (#1724) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Ettől senki sem fog tartani, mert nem lehet ehhez hasonlóan jót alkotni.

Nem néz ki rosszul ez alaplap, lehet benne non-K-s procit is tuningolni, és nem vészesen drága. :Y

(#1726) Mahrenburg válasza DR|FTK|NG (#1725) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Hogy működik ez a non-K-tuning?

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#1727) DR|FTK|NG válasza Mahrenburg (#1726) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

A PCI-E-nek és a DMI-nak különálló BCLK generátora van: [link]
Azaz nem megy a rendszer instabilitására, ha módosítod a BCLK órajelet, így a procit nem csak a szorzó állításával lehet tuningolni. Ezt a gyártók(pl Asus, ASRock, Gigabyte, MSI) ravaszan kihasználták, és marketingezték.
Majd az Intel lelőtte, és az ASRock akcióba lépett. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1728) Mahrenburg válasza DR|FTK|NG (#1727) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Akkor, ha jól értem, 2 mag/2 szálas CPU-k esetében is működik. Kb. mekkora teljesítménynövekedést lehet elérni a BCLK órajel-emelésével?

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#1729) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Sziasztok!

A socket 1151-es, alsós alaplapok miért olyan drágák? Az megvan hogy mondjuk a cpu hozzá az, na de az alaplap? Itt van pl ez amit kinéztem: H110M A legolcsóbb helyen is 22,5K. Mi indokolja ezt, mert szerintem kb semmi :D

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#1730) Mahrenburg válasza Apollyon (#1729) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Hello!

A ITX-alaplapok mindig felülárazottak voltak, általában meghaladják a hasonló kategóriájú mATX-lapok árát (néha nem is kicsivel). Az általad linkelt lap még nem is olyan rossz ár-érték arányú az ITX-lapokhoz képest, mivel legalább van hűtőborda a FET-eken, s a tápkör sem a legminimalistább. Mostanság (ha jól sejtem a forint mostani értéke miatt) a belépő szintű mATX-alaplapok, melyek ára a 1155-ös korszakban alig haladta meg a 10e Ft-ot, most nem egyszer inkább közelebb van az áruk a 20e-hez...

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#1731) Apollyon válasza Mahrenburg (#1730) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Értem, köszi. Amúgy az is megvan hogy az intel chipsetes dolgok többe kerülnek, de azért nem gondoltam volna hogy ennyivel. Jó pár éve laptopot használok, nem néztem egyáltalán ezeket. Most viszont szétnéztem AMD téren is, ott 10K-ért is van alaplap ITX-ben, ezért is lepődtem meg a dolgon. De még a specifikációkat is összehasonlítva, jól le van maradva az AMD, végül is nem csoda hogy a kékek mennyivel drágábbak.

Ha meg már új konfigot állítok össze, DDR4 az alap, a 9 éves DDR3-ra nem látom értelmét már építeni.

Akkor mondhatjuk azt, hogy az ITX azért lehet drágább mert jobban össze kell nyomorítani az áramköröket? Mert egy mATX-ben azért több az anyag :D

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#1732) DR|FTK|NG válasza Mahrenburg (#1728) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Néhány embernek sikerült 4,4-4,5GHz-re feltornászniuk az i3 6100-uk magórajelét. HWBot-on ~4,4GHz az átlag órajel légen.
Elméletben nem olyan nehéz, csak a RAM órajelét kell visszaosztanod.

(#1733) jim bcs válasza Apollyon (#1731) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Amennyivel drágább az intel annyival jobb.

ˇMert egy mATX-ben azért több az anyagˇ
Ez csak félig igaz, nagyobb a lap mérete, az itx-en is van minden földi jó ami bőségesen elég ;) Én pl. inkább ráspórolok és itx-et veszek, nekem már az matx is sok.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#1734) Teaway válasza Mahrenburg (#1724) üzenetére


Teaway
veterán

„Ha van Intel-részvényetek, addig adjátok el, amíg ér valamit...”

Mégis, kinek? :F

Nincs itthon csokid??

(#1735) Apollyon válasza jim bcs (#1733) üzenetére


Apollyon
Korrektor

ITX nekem is nagyon bejön, imádom az ilyen minimalista cuccokat. Szerintem akkor be is ruházok szép lassan a már linkelt alaplapra. Már csak a professzort kell kitalálnom, i3 legyen, vagy pentium, T-s verzió kell az fix.

Nekem ez az eljövendő STX platform is nagyon tetszik: [link] Remélem mielőbb lesz belőle valami. Jó lenne ha nem forrasztott cuccok jönnének hanem cserélhető prockósak.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#1736) MiklosSaS válasza Mahrenburg (#1728) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Cserébe instabilitás és le kell mondani az energia takarékosságról...nincs speedStep, nincs hõfok és ha jól emlékszem a fesz is fix.

Megéri? Ahol nem baXik 2 mag 3.5 GHz-en, ott 4+-on sem fog. Inkább egy olcsó H lap és egy i5. Téged ismerve az elkövetkezõ 20 évre elég volna a teljesitménye neked.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#1737) Mahrenburg válasza Apollyon (#1731) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Iscariah (#1731) - Ha jól sejtem, a 10 ezres AMD-alaplapok azok AM1-esek, melyek némileg kakukktojások, mivel max 25 W-os TDP-s, eredetileg mobil gépekbe tervezett Kabini SoC-ket fogadnak, melyek kiszolgálására a legpuritánabb, bordázatlan 2+1-es tápkörrel rendelkező alaplap is bőven elég, s egy AM1-es SoC+alaplap kombóért nem is kérhetnek sokkal többet, mint az integrált Kabini Soc-vel szerelt alaplapokért.

Talán azért drágábbak az ITX-alaplapok, mivel manapság is rétegterméknek számítanak, ezért nem lehet olyan nagy számban értékesíteni őket, mint a mATX-lapokat, így a fejlesztés kevésbé térül meg, ráadásul egy mATX-alapdesignból viszonylag kevés változtatással több típust is ki lehet alakítani, s a belépő szintű mATX-lapok teszik ki az alaplap-eladások oroszlánrészét.

Milyen teljesítményű gépet szeretnél építeni? CPU-ba integrált GPU-t, vagy dVGA-t szeretnél?

Drift (#1732) - Az nem is rossz, akkor elméletileg egy Celeronnal is át lehet lépni a 3 GHz-et. Köszönöm szépen! :)

A VIA-CPU-hoz írt BIOS-od engedi majd az ilyen jellegű tuningot? :D

Jim (#1733) - " ...nekem már a matx is sok." - Nem azt akartad írni , hogy " ...nekem már az ITX is doszt elég."? :))

Teaway (#1734) - Azt nem tudom, csak azt látom, hogy valami elindult, körülöttem az összes pingvin vadul vásárolja fel a VIA-részvényeket... :D

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#1738) Mahrenburg válasza MiklosSaS (#1736) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Csak elméleti síkon érdekelt. :)

Már 22-23e körül is láttam Aprón Sandy i5-öt, az lenne számomra a legkézenfekvőbb fejlesztés, de igazából az is felesleges lenne nekem.

(Igazából persze egy Zen-architektúrás APU-t szeretnék, de ha ilyen ütemben halad az AMD a fejlesztéssel, akkor azt már csak az unokáink fogják látni... :O )

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#1739) Apollyon válasza Mahrenburg (#1737) üzenetére


Apollyon
Korrektor

"Milyen teljesítményű gépet szeretnél építeni? CPU-ba integrált GPU-t, vagy dVGA-t szeretnél?"

Alacsony fogyasztásút. Most Core2 Duo-m van, ráadásul notebook, ennél szerintem bármelyik skylake-es cpu jobb lesz. De pentium és 6100T között vacillálok. Nézegettem az AMD-t is, de sajnos labdába se rúghat.

DVGA nem kell, csak IGP. Amire nekem kell, bőven elég lesz. Egy 1680x1050-es monitort kell meghajtania. Jelenleg az agyalapi integrált intelt használom, mert terhelve is kb 40 fok. Néha UT99-ezni is szoktam, az meg már egy sim kártyán is elfut.

Más játék nem érdekel, illetve de, UT4, meg GTA V, majd egyszer valamikor, de nem most. Viszont szeretném ha sokáig elég lenne a gép, mondjuk 5-8 évig. Ha még most is kihúzom egy lassan 8 éves TP-vel, akkor szerintem jó leszek, főleg a jelenlegi tendenciát ismerve, nem avul el 2 év alatt egy gép. (Régen 1 év volt max)

Ja, az még fontos hogy linuxot használok, amin azért szintén sokkal tovább támogatott a hardver a nyílt driverek miatt, szinte forever.

Szóval most összevadászgatom az alkatrészeket. Előbb kell egy ITX ház paneltáppal, nem túl nagy, de még akkora hogy beférjen a gyári intel heatsink. Tuningról szó sem lehet.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#1740) jim bcs válasza Mahrenburg (#1737) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#1737) Mahrenburg
Nem, így is egyértelmű, hogy nekem az itx doszt elég :D

(#1739) Iscariah
Mehet az itx egy i5-el. Érdemes szétnézni az aprón itx és proci ügyben is, pl. most van garanciás MSI B85I GAMING amire rá is csaphatsz ha tetszik.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#1741) Apollyon válasza jim bcs (#1740) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Nope, i5 most nem kell, és már az alaplap pontos típusa is megvan hogy mi lesz. Most a költséghatékonyság és a fogyasztás a lényeg. Azért még nem most akarok gta-zni :D

i5 majd talán akkor ha már olcsóbb lesz. De ahogy nézem eléggé tartják az árakat a többéves core i procik is... Melós gépemben most i5-3470 van, ahogy nézem még mindig elég drágának számít újonnan.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#1742) jim bcs válasza Apollyon (#1741) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Most nem, de később kelleni fog :D Az új generációs i5-ösök még használtan is elég sokáig jó árban lesznek, majd később beruházol egyre amikor szükségét érzed.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#1743) bluyoo


bluyoo
nagyúr

Hi!
1000 éve nem jártam erre!
Na uraim, hajnalban én is apa lettem! :DD
Gergő kemény 3500g -al megszületett! :)

Bazinga!

(#1744) MiklosSaS válasza bluyoo (#1743) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Gratulálok! Üdv. a klubban :C , simán ment minden?

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#1745) bluyoo válasza MiklosSaS (#1744) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Köszönjük! :R
Hát kicsit keményre sikeredett a hajrá, de szerencsére komplikációmentes volt.
12 óra alatt meglett a csöppség. :)

Bazinga!

(#1746) DR|FTK|NG válasza bluyoo (#1743) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Szia.

Gratulálok én is. :C

(#1747) MiklosSaS válasza bluyoo (#1745) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Na az jó, nálunk sem volt sima minden...de már 6 hónapja. Sírás? Evés?

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#1748) bluyoo válasza DR|FTK|NG (#1746) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Köszönjük! :R

(#1747) miklosss2012
2 percesen a kezemben elkezdett sírni, hát van tüdeje.
Még mindig sípol a fülem. :DDD Oda a lépcsőház nyugalma! ;]
Amúgy az arctörlés után máris hallatta a hangját, nem kellett pacskolni sem.
Szerencsére az evéssel sincs gond, mindketten tanulják a dolgot, szépen lassan összeszoknak.
Nálatok, szépen cseperedik a kicsi? Gondolom öregedtél pár évet a 6 hónap alatt. :))
Bár te már tapasztalt apuka vagy. Nekem még minden új.

Bazinga!

(#1749) CJ4567 válasza bluyoo (#1745) üzenetére


CJ4567
veterán

Gratulálok :C

No Sana No Life

(#1750) Mahrenburg válasza bluyoo (#1743) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Gratulálok! Sok Boldogságot! :C

Most, hogy megszületett Vezérigazgató Junior, most már Rá lehet bízni azokat a teendőket, amiket eddig Te végeztél (főzés, mosás, takarítás, elektromos készülékek javítása), így remélhetőleg több időd lesz ide a topicba írni... :))

A fürdőszobában még megvan a gödör?

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Alaplap OFF topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.