Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Alaplap OFF topik

Hozzászólások

(#1451) Teaway válasza jim bcs (#1449) üzenetére


Teaway
veterán

Pont ezt akartam én is kérdezni.

Nincs itthon csokid??

(#1452) Mahrenburg válasza MiklosSaS (#1443) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

DonSasss (#1443) - "Szukseg van normalis arcokra!" - Ha jól értelmezem a mondatot, akkor arra célzol ezzel, hogy rám nincs szükség... :O

Drift (#1446) - Micro ATX mivolta okán próbálnád ki?

DonSasss (#1447) - Azaz már a postára adás előtt szétkapkodták a hölgyeket? :O

Vezérigazgató Úr (#1448) - A fürdőszoba! Ott pont nem kerestünk... Máskor alaposabbak leszünk. :K

Node az a lényeg, hogy előkerültél! :C

Emlékszem, hogy kibővítésre került a konyhátok, hogy elférjen az 1.sz. Gyáregység, valamint a hálószoba, hogy elférjen mind a 200 titkárnőd, de nem gondoltam volna, hogy ennek folyományaként 120 kilométert kell megtenni a fürdőszobáig... :Y

Jim (#1449) - Így nem izzadnak meg...

DonSasss (#1450) - Természetesen hozzám, és máris küldöm a pingvineket...

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#1453) jim bcs válasza Mahrenburg (#1452) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Ott a pont :DDD

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#1454) DR|FTK|NG válasza Mahrenburg (#1452) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Az egyetlen egy mATX-es 970/990-es lap(többről nem tudok). :)

(#1455) bluyoo válasza jim bcs (#1449) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Nem izzadok, kevesebbet kell fürödni! :P
Viccet félretéve addig halogattuk, hogy most már muszáj volt lépni. Na meg a kőművesnek mikor nincs annyi munkája? Igen, télen. Így a két öreg tud segíteni. :)
Fel volt újítva az előző lakó által,de ritka igénytelen munka ... plusz a járólap balesetveszélyesen csúszott.
Egyszóval még a baba előtt rendbe akartam tenni a kis lakásunk rózsaszín :W szégyenfoltját. :)

(#1452) Mahrenburg
"A fürdőszoba! Ott pont nem kerestünk... " Lehet éppen a szerelőaknában lógtam fejjel lefelé. Gondolom azért nem láttál, mert csak a cipőm orra látszott ki. :DDD
"Emlékszem, hogy kibővítésre került a konyhátok, hogy elférjen az 1.sz. Gyáregység, ......." Basszus, ez a sztori sem idén volt. :)
"Így nem izzadnak meg..." Most olvasom ... egyre gondoltunk.

(#1450) miklosss2012
Majd ha megyek látogatóba tesómékhoz beugrok a fúrókalapáccsal, percek alatt szétkapok mindent amire rámutatsz. Ehhez értek a legjobban. ;] Az összeszerelést még gyakorolnom kell. :DDD

Bazinga!

(#1456) jim bcs válasza bluyoo (#1455) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

"még a baba előtt rendbe akartam tenni a kis lakásunk"
Így már érthető, ilyenkor nincs az az évszak ami bármiben is gátolna ;)

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#1457) Popes válasza Mahrenburg (#1445) üzenetére


Popes
őstag

Nem kell keresni,(tudod) rossz pénz nem vész el. :P

Viszont az on-ba nem kaptam választ LINK ezért offolom egy kicsit a topikodat hátha itt valakinek mégis van ötlete. :U

Deus ex machina

(#1458) Mahrenburg válasza jim bcs (#1453) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Jim (#1453) - Egy pont halban kifejezve mennyit ér?

Drift (#1454) - Egy FX 9xxx társaságában kitűnő netezős/filmnézős gép lehetne...

Vezérigazgató Úr (#1455) - Röstellem, hogy nem ismertem meg a cipőd orrát, pedig sokszor láttam amikor még fejlesztési igazgató voltam, s leszidtál, én meg bűnbánó arccal, földre szegezett tekintettel hallgattam a vezérigazgatói fejmosást...

Remélhetőleg a közeli jövőben a fiókodban sárguló fizetésemelési kérelmem pozitív elbírálása tekintetében is egyre fogunk gondolni...

Én is is szívesen megyek Sassshoz rombolni, biztos jó buli lesz... :C

Popes (#1457) - Aktualizálva a mondást: Rossz hal nem vész el...

Nem számít offnak az off-topicban egy szakmai kérdés, és (legalábbis őszintén remélem) ez a topic mindannyiunké. (Ráadásul az alapötlet BomiBoogieé még régről, és Sasss indítványára nyitottam meg.)

Miért szeretnél mATX lapot?

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#1459) DR|FTK|NG válasza Mahrenburg (#1458) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

...és a képért egy Titan X felelne. :DDD

FX-6300-at, vagy FX-83××-at próbálnék ki benne.

(#1460) Mahrenburg válasza DR|FTK|NG (#1459) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Azért nem kell nagyzolni, egy 980 Ti is (épphogy) elegendő e célra...

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#1461) DR|FTK|NG válasza Mahrenburg (#1460) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Ha kiadok érte akármennyit(jelen esetben nagyon keveset), akkor sem elég az, hogy épphogy elegendő.

[ Szerkesztve ]

(#1462) Mahrenburg válasza DR|FTK|NG (#1461) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Jogos, végül is a 980 Ti az AVI-nál újabb formátumokkal csak alacsony felbontáson birkózik meg, és miért is kötnénk felesleges kompromisszumot? Legyen akkor a Titan...

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#1463) MiklosSaS válasza Mahrenburg (#1458) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ha tõlem kérded akkor azért mert AMD-éznék egy kicsit de a ház az mATX-es..volna egy mITXA is de a hütõ nem férne be.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#1464) Mahrenburg válasza MiklosSaS (#1463) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Popesnek írtam erre a felvetésére. :)

Lelkem mélyén, legbelül azért sejtettem, hogy net/filmPC-nek szeretnéd, s nem az X99-es helyett... :D

Valld be, hogy azért szeretnél AMD-t, hogy bevegyenek a Bazi Off által megsebzett lelkek off topikjába... ;]

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#1465) MiklosSaS válasza Mahrenburg (#1464) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

A francot sem érdekli az a topic. Csak AMD-ézni támadt kedvem.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#1466) Mahrenburg válasza MiklosSaS (#1465) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Csak hülyültem, ne vedd mán komolyan... :)

Mostanában olyan érzékeny mindenki... :O

De sebaj, egy biztos, ennél már csak jobb lehet ez az év... :DD

Hullámtörő:

[ Szerkesztve ]

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#1467) Mahrenburg


Mahrenburg
senior tag

Vezérigazgató Úr - Ha már így benne vagy, esetleg beleírhatnád az ajánlóba, hogy mik kellenek a lakásfelújításhoz, ezzel elébe mehetnél az esetleges később felmerülő igénynek, erősítve a topic szolgáltató jellegét... :))

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#1468) Mahrenburg válasza Mahrenburg (#1210) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Nocsak, úgy tűnik a tervezők ihletet kaptak :)) :

Supermicro C7Z170-OCE:

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#1469) #Morcosmedve válasza Mahrenburg (#1468) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Ez meg mi a tosz? :D

(igen, látom, hogy alaplap, de elég gyengus és összeszedetlen, azon túl, hogy számomra megkérdőjelezendő a gyártó)

© asszongya'hogy

(#1470) Mahrenburg


Mahrenburg
senior tag

Gigabyte X170-Extreme ECC:

Gigabyte X150-PRO ECC:

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#1471) DR|FTK|NG válasza Mahrenburg (#1470) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Előbbi Ok, második nem annyira.

Amúgy az Asus TUF mióta Ultra Durable? :DDD

(#1472) MiklosSaS válasza #Morcosmedve (#1469) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Jajjj, itt elbuktal kedves Pete! ;]

Supermicro egy nagyon kemeny es minosegi szerver alaplap es szamitogep gyarto ceg. A professzionalis csilli-villi mentes vilagban a legjobbak...ertsd ugy hogy peldaul a 6 fazisu VRM joval erosebb mint a Giga/Asus/MSI/Asrock/stb lapokon a 20 fazisu, duplazott, trukozott VRM-ek.

Nezd meg ezt peldaul, semmi csilli-villi de minden nagyon minosegi alkatreszbol. Kvazi megprobaljak lehozni a szerver minoseget mainstreamLacinak is...csak Lacika meg nem tudja :D

Nezd meg, igy nez ki egy egyszeru de baromira eros es stabil VRM:


~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#1473) Mahrenburg válasza #Morcosmedve (#1469) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Hpeter (#1469) - Amennyire én tudom, a Supermicro szerver-alaplap-"nagyhatalom", azaz kitűnő minőségű, hosszú évekig állandó használat mellett stabilan működő, "elpusztíthatatlan" alaplapjairól híres. Ezen alaplap az átlagfogyasztó felé való "kikacsintás", mely ha a szerverekbe szánt testvéreihez hasonló tulajdonságokkal bír, akkor megfontolandó alternatíva. Design tekintetében némileg tetten érhető a cég fő irányvonala, iparibb hatást kelt a "négy nagy" gyártó lapjaihoz képest, de ez akár vonzó is lehet, ha emögött minőségi kialakítás áll.

Drift (#1471) - Van még pár "nem annyira":

GA-X150-PLUS WS

GA-X150M-PRO ECC

És ami mindent visz :D :

GA-X150M-PLUS WS

Sasss (#1472) - Ámen! :D

[ Szerkesztve ]

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#1474) MiklosSaS válasza Mahrenburg (#1473) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ha kicsit majd baratsagosabb lesz a BIOS is, szerintem nagyon jo alternativa lesz. Majd en is ki fogok egy ehez hasonlo lapot kiprobalni. Kar hogy amikor az MSI-t vettem ez nem volt kapahto.


Igaz a dizajnon meg van mit fejlodni....:)

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#1475) DR|FTK|NG válasza Mahrenburg (#1473) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

A GA-X150M-PRO ECC-ben látok fantáziát. :))

(#1476) bluyoo válasza Mahrenburg (#1458) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Idén kaptam 0,5%-ot, ennyire te is számíthatsz! ;]
"Én is is szívesen megyek Sassshoz rombolni, biztos jó buli lesz.." Valami keményebb zene, aztán mehet a pogó! :DDD

(#1456) jim bcs
Mindent a kis trónörökösért!

(#1467) Mahrenburg
Egy dolog kell: PÉNZ
Kb. a tervezett 1,5-2 szerese. :D

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#1477) #Morcosmedve válasza MiklosSaS (#1474) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Igen, én ezekre gondoltam. Engem nem érdekel, hogy szerverbe mit tesznek, az érdekel, hogy ami nekem kell milyen és hát le is írtad itt a hsz-ben :)

© asszongya'hogy

(#1478) MiklosSaS válasza bluyoo (#1476) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

De kedvesek vagytok!

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#1479) jim bcs válasza Mahrenburg (#1458) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#1458) Mahrenburg
3,75 :DDD

(#1467) Mahrenburg
:DDD pénz, de abból temérdek.

(#1470) Mahrenburg
Ez jobban tetszik nekem mint a TUF színei és legalább egy patent audio van rajta, mindkettő baba.

(#1476) bluyoo
Erről beszélek én is és inkább a 3x-osa lesz az :DDD

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#1480) bluyoo válasza MiklosSaS (#1478) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Mindent a közösségért! :DDD
Viccet félretéve az egyik leg..rabb munka a vésés, vágás, bontás. Tényleg nagy szívesség lenne ha Mahrenburg-al önként mennénk bontani. ;]
Inkább két nap építés mint egy nap bontás.

(#1479) jim bcs
Ne is mond. A járólapcseréből teljes felújítás lett. Semmi nem maradt a régi, csak a WC csésze.
Kényszerből a teljes vízvezetékrendszert is ki kellett cserélnem .... :W Még így, hogy én csináltam sem mondható olcsónak.
Szerencse, hogy kicsi a lakás. :DDD
Kedden befejezem a villanyszerelést, beszerelem az új fi relét, stb. Majd nekiállok a fürdőszobaszekrénynek.
A tervek már megvannak, csak ki kell kivágni, összeszerelni, impregnálni, lakkozni, felszerelni. :o

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#1481) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Napot!

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#1482) Mahrenburg válasza MiklosSaS (#1474) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

DonSasss (#1474) - Szerintem jó a design így, én a minőségre, strapabírásra asszociálok az "ipari jelleg" láttán. Így legalább egyedibb, nem ugyanannak stílusnak a sokadik klónját látjuk, mint a többi gyártó esetében.

Drift (#1475) - Na meg 2+1-es tápkört... :))

Vezérigazgató Úr (#1476) - Most meghatódtam, hát mégsem felejtetted el... Kevéssel is beérem, egy-két nyers hallal többet kapok, már az is elég...

Végül is akkor az alaplapokkal kapcsolatban is bekerülhet az Összefoglalóba, manapság azokért is 1,5-2-szeres árat kérnek...

DonSasss (#1478) - Mint mindig, ez csak természetes, ránk mindig számíthatsz! :K

Jim (#1479) - 3,75? :Y Azta, akkor elkezdem gyűjteni a pontokat! :C

Vezérigazgató Úr (#1490) - " ...vésés, vágás, bontás." - Túlbonyolítod. Minden rendes háztartásban van egy aknavető, de ha nem, akkor pár kézigránát biztosan...

Mit szólnál hozzá, ha a fürdőszobaszekrény elkészülte után elmennénk Sassssal, és csapnánk egy aknavetős/kézigránátos bulit a romokon? Biztos mindannyian jól szórakoznánk...

Popes - Miért szeretnél mATX-re váltani?

[ Szerkesztve ]

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#1483) DR|FTK|NG válasza Mahrenburg (#1482) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Azt főleg. :K

Mondjuk egy modban(vagy egy szép, egyedi gépben tudnám elképzelni, máshogy nem) tökmindegy, hogy milyen VRM van rajta.

[ Szerkesztve ]

(#1484) Mahrenburg válasza DR|FTK|NG (#1483) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Ha csak esztétikai szerepet játszik, akkor be se kell kapcsolni, sőt CPU sem kell bele, s akkor még sok is a tápellátása... :D

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#1485) DR|FTK|NG válasza Mahrenburg (#1484) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Igazad van. :D

Rájöttem, hogy ennek a deszkának a VRM részét a hamarosan érkező Celeron G3902E-hez tervezték. :D

(#1486) Popes válasza Mahrenburg (#1482) üzenetére


Popes
őstag

Mert az eddig nekem tetsző elrendezésű házak mind mATX-ek voltak és még ATX-be nem találtam olyat ami minden kritériumnak megfelelt volna. :(

Deus ex machina

(#1487) DR|FTK|NG válasza Popes (#1486) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Miért, mik a kritériumaid?

(#1488) Popes válasza DR|FTK|NG (#1487) üzenetére


Popes
őstag

Legyen jól szellőző, jó kábelmenedzsment, férjen el benne a hűtőm, USB3, kinézet(relatív mert nekem kell hogy tetszetős legyen, nem kell sok HDD ODD hely mert csak 2.5-es HDD-k SSD-k mennek bele, plusz mATX-be tetszenek a vízszintes tálcás házak.

Deus ex machina

(#1489) DR|FTK|NG


DR|FTK|NG
veterán

Biostar Racing H170GT3



$94,40 lesz.

Forrás: techPowerUp

[ Szerkesztve ]

(#1490) MiklosSaS válasza DR|FTK|NG (#1489) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Jol nez ki! Vegre nem Asus/MSI/Giga/ASRock... :C

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#1491) DR|FTK|NG válasza MiklosSaS (#1490) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Anno akartam Biostar-t venni, de lebeszéltek róla, és HW gyilkos Bio$z@r-nak nevezték.
Mondjuk azok az emberek se láttak még számítógépet belülről. :DDD

HTPC-ben el tudnám képzelni, ha a LED-et ki lehetne vezetni kívülre(ki is lehet, csak kicsit gányolni kéne :D ), és belül semennyi sem lenne(ha a TV/kivetítő/monitor egy szobában van a PC-vel).
Persze, a jó hangkeltő alapfeltétel, nem tudom, hogy ez a Biostar mennyire tesz eleget ennek.

A LED valami ilyesmi miatt volna jó, de akkor úgy, hogy jáCCás közben is menne, nem csak XMBC-s film közben: [link]

(#1492) jim bcs válasza DR|FTK|NG (#1489) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Még ugyancsak jó lett, korrekt audio, patent uefi, dual bios, heatsink led, LED FUN feature, érintőgombok és minden mai finomság rajta van :K

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#1493) Popes


Popes
őstag

Megvan az új házam! ;]

kp

Deus ex machina

(#1494) jim bcs válasza Popes (#1493) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Na menjél innen, háááá mi-e te? :DDD

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#1495) Popes válasza jim bcs (#1494) üzenetére


Popes
őstag

Nem látod? Hangszigetelt. :DDD

Ja, és selymes a tapintása is.

[ Szerkesztve ]

Deus ex machina

(#1496) MiklosSaS válasza Popes (#1493) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Bundas :D

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#1497) jim bcs válasza MiklosSaS (#1496) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#1496) miklosss2012
De mindjárt vége a télnek :DDD

(#1495) Popes
Majdnem bőgtem a röhögéstől mikor megláttam :DDD Nagyon NDK :DDD :DDD ááááá nem bírom :DDD :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#1498) Popes válasza jim bcs (#1497) üzenetére


Popes
őstag

Nem nem, ez CCCP ;]

Deus ex machina

(#1499) Popes


Popes
őstag

Ja, amúgy mi van Mahrenburg-al? Csak nem áthelyezték Szibériába a pingvinekkel együtt mert saját céljaikra(halzabálásra :W ) használták fel az Asrock FX-es alaplapok fejlesztésére szánt költségét? (Vagy Mahrenburg a VIA fizetett ügynöke?)

Deus ex machina

(#1500) #Morcosmedve válasza Popes (#1493) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

camouflage! :DDD

Más:
Biostar lap tovabbra is bazári.

© asszongya'hogy

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Alaplap OFF topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.