Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Alaplap OFF topik

Hozzászólások

(#851) bluyoo válasza MiklosSaS (#850) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Csak irigykedsz, hogy a Black diamond-nak ilyen jó csajokra van pénze! :P

Bazinga!

(#852) Mahrenburg válasza MiklosSaS (#850) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Ezt mire érted? :F

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#853) MiklosSaS válasza Mahrenburg (#852) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Meg van merszed megszolalni? Mit csinaltal abbol a gyonyoru alaplapbol? Rab@sztad azt a kinai fake Asus matricat...meg fekete diamond....meg sovany kurv@.... :W :W :W

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#854) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Mindig nagyon boldog vagyok amikor uj alaplap gyarto probal betorni a monoton quad uralomba (Asus, Gigabyte, MSI, ASrock). Jo hir szamunkra amikor a Biostar vagy az Ecs probalkozik...de meg az eVGA is rendben van, hiaba aranyban merik lapjaikat...es a bios-uk eleg gyermek cipoben jarnak.

Visszont amikor egy nagyon komoly gyarto probalgatja szarnyait a "customer" szegmensben annak kifejezetten tudok orulni. Sajnos mar az Epox (nagy kedvencem), DFI, Abit....mar csak legenda az oreg motorosok koreben....az Intel sem gyartja tovabb a hulladek alaplapjait....
A mai nap megtalaltam ezt a lapot....Supermicro C7Z97-OCE. Stabil es minosegi alkatreszekbol osszeallitva, vagyis hozzak a szerver iparban hasznalt minoseget.
Igaz nem egy kifejezetten tuningra keszult lap, de annak aki jo minoseget szeretne es nem csilli-villi "gamer" alaplapot annak nagyon jo alternativa lehet. Kulonosen hogy 169 $ koruli az arcedulaja.
Meg ha csiszolgatjak picit az UEFI-t, a VRM-et akkor volna benne alternativa....kulonosen hogy szerver minoseget kepvisel.

Egyenlore tapsot erdemel a probalkozasaert. :C

U.I. Es maris van ket darab Z170-es lapjuk:

C7Z170-SQ

C7Z170-M




Mondjuk az UEFI-je szamomra kicsit meg meredek kinezetre, de szerintem hasznalhato. Egy atlagos tuning (4.2 - 4.5 GHz) szerintem gond nelkul rendben volna.

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#855) MiklosSaS válasza MiklosSaS (#854) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Es ha mar alaplap akkor itt van negy exotikus lap:

ECS:


SuperMicron: (fotok a fentebb emlitett lapokrol)


~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#856) Teaway válasza MiklosSaS (#854) üzenetére


Teaway
veterán

A legendákról jut eszembe még két ősi gyártó, a Shuttle és a Tyan.

Nincs itthon csokid??

(#857) Mahrenburg


Mahrenburg
senior tag

Jó Reggelt Mindenkinek!

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#858) bluyoo válasza Mahrenburg (#857) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Jó reggelit! :DDD

Bazinga!

(#859) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Szevasztok! :P

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#860) Popes válasza MiklosSaS (#859) üzenetére


Popes
őstag

Megy már az új vas?

Mahrenburg A végén még megszokom a reggeli pörgést.(bár most egész visszafogott voltál :) )

bluyoo Megy még valahol ez a sorozat?

[ Szerkesztve ]

Deus ex machina

(#861) MiklosSaS válasza Popes (#860) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Sajnos annyira nem bejovos:(

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#862) bluyoo válasza Popes (#860) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szerintem már nem. Pedig jókat lehetett rajta röhögni. :D

(#861) miklosss2012
Egy gyártó sem tökéletes.

Bazinga!

(#863) Popes válasza MiklosSaS (#861) üzenetére


Popes
őstag

Nálad valami árulás van mert ahogy néztem a PH-s tesztet ott azért megvan a 4.7ghz 1.3v alatt. Sajnálnám ha pont ezt cseszte volna el az MSI, de a lapcsere után kiderül hogy a kocka vagy a lap hunyó.(mondjuk lehet még egy kis játszadozás után rájössz a Skylake trükkjére mert még elég friss az élmény :) )

Deus ex machina

(#864) Teaway válasza MiklosSaS (#861) üzenetére


Teaway
veterán

Lehet, hogy a VIII HERO jobb lesz :)

Nincs itthon csokid??

(#865) MiklosSaS válasza Popes (#863) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Meglatjuk...elso korben lecserelem a lapot. Aztan meglatjuk...es eleg ideges leszek akkor lecserelem az egesz platformot, oszt johet az MPower, de X99-ben!

@Teaway: tudom, tudom...te mindig az Asus irtad.....en voltam makacs.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#866) Teaway válasza MiklosSaS (#865) üzenetére


Teaway
veterán

Megvenni egy MSI lapot, amire régóta vágysz, nagyon jó érzés. Miként az a tény is, hogy módodban áll pénzt kiadni olyan dolgokra, amelyekre nincs feltétlenül szükséged. Önmagunk ilyesfajta kényeztetése helyénvaló, elvégre miért is dolgoznánk éjt nappallá téve, ha nem élvezhetjük munkánk gyümölcsét – a pénzt és az általa teremtett lehetőséget. Az egészséges határ megtartása azonban nagyon nehéz.
Az alaplapmániás számára a pénzköltés, a sokszor felesleges lapok csereberélése már régen nem erről szól. Bár eleinte valóban a szükségletek kielégítése a cél, az alaplapmániás egyre inkább úgy érzi, minden MSI-re szüksége van, amit meglát. Az a pillanat, amikor megvásárolja a lapot, hihetetlen boldogsággal tölti el, szervezetében endorfin szabadul fel, ugyanakkor, miután otthon unboxingot hajtott végre, pánikszerűen venni akar még egy MSI lapot. Egy jobbat, szebbet, újabbat.
Az MSI mánia pótcselekvés, amely mögött többnyire az egyéb márkák háttérbe szorítása áll. Hogy miért éppen a vásárlás pótolja az érzelemhiányt? Az ok egyszerű: a fogyasztói társadalom szépen lassan arra nevel mindenkit, hogy lapkat cserélgetni jó dolog. Az egy hónaposat már érdemes lecserélni, a régit eladni, de a legjobb az, ha egyből mindenből kettőt tartunk otthon, és lehetőleg mindkettő MSI legyen. Nem csoda, ha a márkafüggőségben szenvedő ember így próbálja meglelni boldogságát.

(forrás: Lám Luca és Teaway: Függőségi betegségek - alaplapmánia)

:DD :D :DD

Nincs itthon csokid??

(#867) Mahrenburg válasza bluyoo (#858) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Vezérigazgató Úr (#858) - Gyerekkorom óta nem reggeliztem, a kávé kiütéssel győzött... :D

DonSasss (#859) - Hello! :DD

Popes (#860) - Ez már valami, már keményebb nótákat szeretnél.... :))

A hard rock+kávé kombónál nincs jobb ébresztő! :D

Teaway (#866) - :DDD

Ez a félmondat mintha rólam szólna: "Az a pillanat, amikor megvásárolja a lapot, hihetetlen boldogsággal tölti el, szervezetében endorfin szabadul fel... " :))

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#868) Popes válasza Mahrenburg (#867) üzenetére


Popes
őstag

Én ezt küldöm neked a kávédhoz LINK :B (ezt néha meghallgatom) de sokat hallgatom ezt a rádiót is LINK (de ez nem neked való :N )

Deus ex machina

(#869) Teaway válasza MiklosSaS (#758) üzenetére


Teaway
veterán

Jó lenne, ha a nézettség-számláló csak akkor lépne egyet, ha vki végignézi :)

Nincs itthon csokid??

(#870) Mahrenburg válasza Popes (#868) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

"Én ezt küldöm neked a kávédhoz LINK" - Ebben a nótában van "szundi"- funkció, hagy visszaszundítani, majd újra és újra felébreszt. Még a végére ha raktak volna egy gyors "Wake up"-blokkot, akkor már kávé sem kellene... :))

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#871) Popes válasza Mahrenburg (#870) üzenetére


Popes
őstag

Ráéreztél, négyszer szoktam nyomni a szundit a telefonon,(ennyit enged) és ha nem keltem fel, be van állítva 10 perccel későbbre egy újabb ébresztés agresszívabb dallammal. :R (pedig régebben amíg nem voltam ilyen kimerült simán a kávét ittam mire megszólalt)

Deus ex machina

(#872) Mahrenburg


Mahrenburg
senior tag

Jó Reggelt Mindenkinek!

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#873) MiklosSaS válasza Mahrenburg (#872) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Neked is!

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#874) bluyoo


bluyoo
nagyúr

Jó étvágyat!
"Jó ebédhez szól a nóta" :)

Bazinga!

(#875) Popes válasza bluyoo (#874) üzenetére


Popes
őstag

Jó hogy szóltál, megyek is ebédelni. :D

Deus ex machina

(#876) Mahrenburg válasza Popes (#875) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Tényleg, idő van, megyek én is ebédelni... :))

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#877) MiklosSaS válasza Mahrenburg (#876) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Jo etvagyat!

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#878) Popes válasza Mahrenburg (#876) üzenetére


Popes
őstag

Ezt hívják úgy hogy estebéd? :U
De azért ezt se kapkodd el mert soká lesz még vacsora. :DDD

Deus ex machina

(#879) Mahrenburg válasza MiklosSaS (#877) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Köszönöm! :DD Aztán lehet, hogy inkább iszom egy kávét, reggeli helyett már bevált... :D

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#880) Mahrenburg válasza Popes (#878) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Hát, ha beleszámítjuk, hogy reggel csak kávét fogyasztok, akkor a vacsora csak holnap délben esedékes... :))

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#881) Mahrenburg


Mahrenburg
senior tag

Jó Reggelt Mindenkinek!

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#882) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Sziasztok!

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#883) Mahrenburg válasza MiklosSaS (#882) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Remélem, ezzel elégedett leszel.

[ Szerkesztve ]

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#884) MiklosSaS válasza Mahrenburg (#883) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

En is remelem...nagyon sajnalom az MSI-t :((

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#885) Mahrenburg


Mahrenburg
senior tag

Teaway - Vélhetően a H81-Gameren is csak egy van, a négy memóriafoglalatot csak megkötésekkel lehet használni: Specifikációk/Memória: "Az Intel® lapkakészlet korlátozásai miatt az alaplap csak egyoldalas memóriákat képes kezelni, ha mind a négy memóriahely be van töltve, és ezek 1066 MHz-es DDR3-nak megfelelő maximális átviteli sebességgel fognak működni."

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#886) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Jo napot!

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#887) Teaway válasza Mahrenburg (#885) üzenetére


Teaway
veterán

Ez akár igaz is lehet, de ki használ manapság 1066 MHz-es DDR3-at?

Nincs itthon csokid??

(#888) CJ4567 válasza Teaway (#887) üzenetére


CJ4567
veterán

Én 800MHz DDR2-t :DDD

No Sana No Life

(#889) Mahrenburg válasza MiklosSaS (#886) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

DonSasss - Unalommentes Szép Jó Napot! :))

Teaway (#887) - Bármilyen magasabb órajelű memóriát beletehetsz (feltéve, ha "egyoldalas"), de csak "1066 MHz-es DDR3-nak megfelelő maximális átviteli sebességgel fognak működni" 4 memóriafoglalat használata esetén.

CJ4567 (#888) - Ha jól rémlik, megfelelő időzítésekkel még gyorsabb is a DDR3-as 1333 MHz-es memóriáknál.

[ Szerkesztve ]

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#890) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Jó reggelt, pásztorok!

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#891) Popes válasza MiklosSaS (#890) üzenetére


Popes
őstag

Jó estét!

Csak nekem új hogy már ilyen is van?

B150 Express chipset

Deus ex machina

(#892) DR|FTK|NG


DR|FTK|NG
veterán


Mahrenburg

:DDD :DDD :DDD

(#893) Teaway válasza Popes (#891) üzenetére


Teaway
veterán

GA-B150M-D3H
2,5 hónapos, nem olyan régi :)

Nincs itthon csokid??

(#894) Mahrenburg válasza MiklosSaS (#890) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Jó Reggelt Mindenkinek!

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#895) Mahrenburg válasza DR|FTK|NG (#892) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

:))

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#896) MiklosSaS válasza Mahrenburg (#895) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Megint nedveset almodtal? :D

Jo reggelt!

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#897) Mahrenburg válasza MiklosSaS (#896) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

:DD

Álmodozni jó, de igazából kevesebbel is beérném, már akkor is örülnék, ha végre az AMD kihozna valami értékelhető új architektúrás CPU-t/APU-t, de lassan már ez is álomnak tűnik... :))

[ Szerkesztve ]

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#898) MiklosSaS válasza Mahrenburg (#897) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

A PH! legjobb topicjaba linkeltem egy hirt. Mikozben a ceg oraiasi vesztesegekkel kuzd...magyarul fetreng a szarban, a top vezetok busas penzeket osztanak maguk kozott szet.

Lizukanak (Lisa Su AMD CEO) : 11.8 millio $
Brian Krzanich's ( Intel CEO) : 11.2 millio $
Jen-Hsun Huang (NV CEO) : 9.3 millio $

Tehat Lizukanak kell a penz, nincs mese...tobb penzt kap mint az intel CEO-ja...de azt elfelejti hogy az Intel a Celeronokbol arulja ki a duplajat az AMD osszes bevetelenek.

Valami nincs itt rendben...lehet erzik a vesztuket es tomkodik a zsebeket amig lehet.

Az AMD reszvenyei a melyponton vannak...$2.4-rol sulyedtek $1.7-re....15 darab AMD reszveny er annyit mint 1 darab Intel...szoval van baj eleg....Lizuka meg a tobbiek tomkodik a zsebjuket.

Intel
NASDAQ:INTC
$27.54
- $0.82
(-2.91%)

Nvidia
NASDAQ:NVDA
$22.16
- $0.83
(-3.61%)

Advanced Micro Devices, Inc.
NASDAQ:AMD
- $0.10
$1.70

forras

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#899) Teaway válasza MiklosSaS (#898) üzenetére


Teaway
veterán

„Brian Krzanich's ( Intel CEO) : 11.2 millio $”

Miért nem elég neki a 11m? A maradék kétszázezer dollárt pedig igazán szétoszthatná itt a Topic-ban. Én 35ezret szeretnék, a többit vihetitek :D

[ Szerkesztve ]

Nincs itthon csokid??

(#900) Mahrenburg válasza MiklosSaS (#898) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

DonSasss (#898) - Ez csak akkor lenne érthető, ha valami olyannal rukkolna elő az AMD a közeljövőben, ami hatalmas előrelépés lenne a jelenlegi helyzetéhez viszonyítva... Hát... ...legyen így...

Jelenleg még azon se csodálkoznék, ha a VIA összeszöszmötölne egy új CPU-architektúrát, s véletlenül találna egy bérgyártót is, s szégyenszemre előbb hozná ki, mint az AMD a sajátját... :U

Még az is félő, hogy mire megjelenhetne a Zen, addigra "elfogy" a cég... :W S ezt nagyon nem szeretném... :O

Mondjuk akkor a VIA lenne a második legnagyobb x86-CPU-nagyhatalom, s akkor az Intel dicsősége hamar véget érne... :))

Teaway (#899) - Miért pont 35 ezer? :D

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Alaplap OFF topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.