Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Akril kád tisztítása (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) kymco


kymco
veterán

Tudja valaki, hogy mivel lehet károsodás nélkül akril kádat tisztítani? Azt gondolom, hogy karcmentes tisztítószerrel nem. De a vízkő miatt a ''korszerű'' egyéb fürdőszobai tisztítószerek tartalmaznak savakat (citromsav, foszforsav ...etc). Melyik nem teszi tönkre a kád fényét?
Köszi előre is a választ!

www.refujvaros.hu

(#2) kymco


kymco
veterán

UP

www.refujvaros.hu

(#3) Yaye válasza kymco (#1) üzenetére


Yaye
őstag

Nem vagy túl óvatos? Szerinted milyen hatása lenne a piaci helyzetére mondjuk egy Henkel-nek, ha a fürdőszobai tisztítószerei szétmarnák a fürdőkádat?! Hiszen többek között épp arra valók hogy ilyesmit pucolj velük. És a logika is ellene szól, mind a fürdőkád-, mind a tisztítószergyártók szemszögéből nézve. Én tuti tök nyugodtan nekiállnék vmi karcmentessel, miután meggyőződtem róla, hogy a csomagolásán biztosan nincs föltüntetve, hogy nem lehet vele műanyag cuccokat pucolni.

Aztán ha mégis szétmarná (ami szerintem kizárt, de amilyen szerencsém nekem lenni szokot... :D ), akkor jöhet a fogyasztóvédelem.

(#4) Panther válasza Yaye (#3) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Háát, azért az akril... nem tudom. Lehet hogy jobban teszi hogy óvatos.

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#5) kymco


kymco
veterán

Csak én vagyok ily burzsuj, hogy ilyen kádban pilledek esténként? Nincs senki, aki hasonlóban áztatja csülkeit?

www.refujvaros.hu

(#6) Yaye válasza Panther (#4) üzenetére


Yaye
őstag

Jó, bevallom, nekem sem akril kádam van otthon. De hát az istenért, azért az akril szaniter nem épp újdonság, milliószám van Európa-szerte, nehogy már most kiderüljön hogy nem lehet őket pucolni a direkt fürdőszobába szánt folyékony tisztítószerekkel... Szvsz a folyékony ''súroló''szereket pont azért találták ki, hogy kényes műanyag felületeket, amikert a súrolópor szétkarcolna, lehessen tisztítani velük. Ha a teljesen általánosnak számító akril kádakat nem lehetne velük pucolni, az egyfelől tök gáz lenne a termékre nézve (használhatatlan lenne), másrészt az ilyesmit rá kell írni a csomagolásra.

(#7) Husky


Husky
aktív tag

Vízkő ellen sósav. Műanyagot nem bánt. Persze csak gumikesztyűben. ;] ... Elvileg
ecettel is lemegy, csak az meg büdös és lassú. (Próbáld ki a leglágyabb tisztítót
valahol a kád legeldugottabb részén, ahol nem nagyon látszik. De sztem se kellene
bántania a kádat.)

Rendszergazda vagyok. Ha röhögni lát, mentsen!

(#8) Husky válasza Husky (#7) üzenetére


Husky
aktív tag

A gugli talált egy ilyet, hogy http://www.ezermester2000.hu/2003/06/hidromasszazs.htm ...
semmi értelmes nincs benne, viszont utal arra, hogy vannak direkt akrilkádakhoz
kifejlesztett tisztító/fertőtlenítőszerek... ha nagyon biztosra akarsz menni, esetleg
érdeklődd körbe ezt...

(Én viszont előbb kipróbálnám a súrolószermentes megoldást. Bármit, ami nem
karcol. És kipróbálható a kád eldugott részén. Ja, a sósavval vigyázz, mert a fém
lefolyót természetesen megeszi vacsorára... :) )

Rendszergazda vagyok. Ha röhögni lát, mentsen!

(#9) kymco


kymco
veterán

Na jó, a hétvégén kísérlet lesz!!! :)

www.refujvaros.hu

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Akril kád tisztítása (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.