Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PROHARDVER! interaktív  »  Adblockerek a PH-n (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#851) Cucuska2 válasza Busterftw (#850) üzenetére


Cucuska2
őstag

Én meg azt nem értem, hogy az miben különbözik a jelenlegi prémium rendszertől.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#852) Parci válasza Busterftw (#850) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

kevés hervasztóbb dolgot tudok elképzelni, mint hogy userek halálosan komolyan gondolják, ahogy a zsebünkben turkálnak és eldöntik helyettünk, hogy mennyit kereshetünk. csak részben hibáztatnék emiatt bárkit ugyanakkor, sajnos a 40 év szocializmus ilyen téren megtette hatását.

egyébként elon musk "tömheti a zsebét"? kinek lehet profitja és mekkora?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#853) Lauda válasza Busterftw (#847) üzenetére


Lauda
félisten

Aki nem tudatosan blokkol, annak a felugró ablakok felhívják erre a figyelmét. Aki pedig szándékosan blokkol, annak mindegy mit csinálsz, mert már az alap gondolkodása hibás/olyan irányú, hogy őt nem érdekli miből és hogyan működik az oldal. Ő használja és kész, a többit leszarja. Arra azért kíváncsi lennék, hogy akik így gondolkodnak, mit tennének, ha bedőlne az oldal. Elégedetten hátradőlne és azt mondaná, ezek olyan bénák, hogy csődbe vitték az oldalt......

[ Szerkesztve ]

(#854) Parci válasza Lauda (#853) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

"Elégedetten hátradőlne és azt mondaná, ezek olyan bénák, hogy csődbe vitték az oldalt......"

:K

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#855) dqdb válasza Parci (#854) üzenetére


dqdb
nagyúr

Tudod, az a fránya sapka, vagy nincs, vagy van :DDD

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#856) Busterftw válasza Parci (#852) üzenetére


Busterftw
veterán

En nem akarom eldonteni mennyit kereshettek, nem tudtam, hogy jutalekot kaptok es nem fix fizut.
30 eves vagyok, aligha erintett a szocializmus.
Viszont ha ez a hozzaallas, akkor oszintebben kellene az userekkel kommunikalni, mert a ket hangvetel erosen uti egymast.
A kozhiedelemmel ellentetben nem a reklamokbol eltek, hanem az userekbol.

Lauda
Aki tudatosan blokkol, annak meg felugro ablak sincs. Aki nem tudatosan blokkol, annak mi lesz az elso reakcioja? Fiam, virus van a gepen, gyere tuntesd el mert mindig felugrik valami.

Ez a gond, hogy dobalozunk a szamokkal. Parci szerint tobbseg azt se tudja blokkol, szerintem az oldal temajabol kifolyolag meg a tulnyomo resz tudatosan bongeszik.

Ezt mondjuk a 2010-es elemzessel a ph! irta az olvasokrol, ott van a Mediaajanlatban.
"Az NRC-TGI Visitor Lifestyle Research 2010-es felmérése szerint a PROHARDVER!, a Mobilarena és különösen az IT café olvasótábora szignifikánsan eltér a hazai internetes átlagtól: jellemző, hogy az oldalt az átlaghoz képest lényegesen magasabb képzettségű, jobban kereső, városban élő férfiak olvassák."

Kellene kerni egy friss jelentest, de ahol telt az ido, a felhasznalok meg tech savvybbak lettek.

[ Szerkesztve ]

(#857) Lauda válasza Busterftw (#856) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem nagyon elmentél fröcsögésbe. Azt sem egészen értem, mit értesz oldal témájának. Azt gondolom, senkire nem tartoznak a számok. Te egy felhasználó vagy, aki használ egy szolgáltatást. Ennek feltételeit neked kell elfogadni mikor használod, nem az üzemeltetőnek kell bizonygatni feléd, hogy mi miért van. Ehhez semmi közöd nincsen. Szerintem.

(#858) Parci válasza Busterftw (#856) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

fizut alkalmazottak kapnak, osztaléka egy cégnek van a közgazdaságtanban. a nyereségességünkhöz pedig tényleg senkinek semmi köze. nem olyan régóta szólunk a reklámok miatt, pedig blokkerek vannak ezer éve, szóval aki akarja, elképzeli, hogy amíg nem fájt nekünk igazán, nem szekáltuk vele a usereket.

a tartalmat viszont nem szeretnénk bevétel nélkül szolgáltatni, így vagy úgy, de meg kell keresnünk rá a lóvét, nem alapítvány vagyunk. ezt kellene megértenie azoknak a usereknek is, akik szerint az oldal van értük és nem fordítva :U (az oldal szolgáltat, a user eldönti, hogy igénybe veszi-e. de úgy nem dönthet, hogy igen, viszont nem "fizet").

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#859) Busterftw válasza Lauda (#857) üzenetére


Busterftw
veterán

Szerintem meg higgadtan leirtam a velemenyem, aztan jottek a mit kepszelsz magadrol stilusu valaszok mindenre, csak arra nem amit felvetettem.
Sot meg probaltam alatamasztani a mondandom, de arra mar nem sikerult reagalni, inkabb frocsogok es letudva.

(#860) Lauda válasza Busterftw (#859) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem eleve a téma amit feszegetsz nem tartozik ránk. A tv2-t is számonkéred, hogy mennyi a bevétele, mert neked reklámokat kell nézned? Abszurd komolyan. :F

szerk: (#862) Busterftw látom nincs értelme érdemben reagálni.

[ Szerkesztve ]

(#861) Busterftw válasza Parci (#858) üzenetére


Busterftw
veterán

"és eldöntik helyettünk, hogy mennyit kereshetünk"
En emiatt irtam a jutalekos rendszert, mert ebbol az jott le, hogy a reklambevetelbol aranyosan kapod a fizut.
De ezek szerint akkor fix fizu van, tehat mi aztan nem dontjuk el, mennyit kerestek.

Az oldal szolgaltatast nyujt, amit az userek igenybe vesznek, viszont megfelelo szamu userek nelkul eleg nehez lesz a cegeket meggyozni, hogy itt jo ROI van.
200 feliratkozoval a Youtube csatornamon en sem kapok ingyen telot bemutatni, kapja az akinek van 400ezer. Ha blokkoljak, ha nem.

Ordogi kor ez, megertem, de userek nelkul nincsenek reklamok.

[ Szerkesztve ]

(#862) Busterftw válasza Lauda (#860) üzenetére


Busterftw
veterán

A tv2 musor kozben elsoteti a kepet es keri a nezoket, hogy a film utan nezd am vegig a reklamot, ne kapcsolj el, mert tonkremegyunk? Vagy hogy a Netlix az rossz nekunk?

[ Szerkesztve ]

(#863) Parci válasza Busterftw (#861) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

"En emiatt irtam a jutalekos rendszert, mert a reklambevetelbol aranyosan kapod a fizut.
De ezek szerint akkor fix fizu van, tehat mi aztan nem dontjuk el, mennyit kerestek."

tegyük félre, hogy egyelőre nem is értem, hogy mit akarsz ebből kihámozni, látszólag nem érted a munkabér és az osztalék közti különbséget. egyszerűen csak zárjuk rövidre azzal, hogy ehhez egy usernek sincs semmi köze, tehát nem kell "rendszert" javasolni, semmit sem kell kezdeni vele.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#864) Samott válasza Busterftw (#861) üzenetére


Samott
addikt

De aki reklamot blokkol, az nem szamit juzernek se. Hiszen a reklamozo szempontjabol nem letezik.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#865) Parci válasza Busterftw (#862) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a tv2-n nem tudod kiszűrni a reklámot, nincs rá eszközöd, persze, hogy nem kér semmit. nehogy leírd, hogy addig átkapcsolsz vagy elfordulsz, mert ezt a webes reklámoknál is meg tudnád csinálni, de az adblokker nem ez.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#866) Busterftw válasza Parci (#863) üzenetére


Busterftw
veterán

De ertem a kulonbseget.
Tehat akkor van lehetoseg fix kiadasokat osszeszedni, kiirni es osszeszedni a lovet.
Erre akartam kilyukadni. Nem a zsebetekben turkalas a cel, de ha elolvasod az elso hsz-em, ez vilagosan le van irva, hogy mukodik.

Ott a patreon pelda. Vannak tierek, a szolgaltato kiirja tier 1-ben, hogy havi 400 dollar a kiadas. Szerver, software licence, kaja, hogy a contentet csinalja.
Tier X meg 1500 dollar havonta, ha ez megvan otthagyja a melot es fulltime ezzel foglakozik.

(#867) Parci válasza Busterftw (#866) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ez tök jópofa (tényleg), amíg egy emberről van szó, aki hobbiként csinálja a tartalmát.

mi egy jövőre húsz éves kiadó vagyunk, cégként, fizetéssel, sok emberrel, könyvelővel, irodával, szerverrel, programozóval, sales-essel.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#868) ledgeri válasza Parci (#841) üzenetére


ledgeri
nagyúr

A félmondat -és a gondolatmenetem- kiegészült volna, ha felkerested volna az előző hsz-em... De látván, hogy ez nem igazán akar megtörténni -mert úgy válaszolsz, hogy látszik, hogy nem kerested vissza-, ez a topik is csak gőzengedő...
Köszönöm, hogy az eddig tapasztalt rugalmatlanságra -a témában- ráerősítettél!
Csak annyit kérnék, hogy ha a "piac eldönti" végjátékban jön az autoBAN, legyen pár napom átnézni, mit is mentenék innen!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#869) Lauda válasza Parci (#867) üzenetére


Lauda
félisten

Azért a vacsoranyugtákkal készülj, az lesz a következő amit majd kérnek. 5 évre visszamenőleg, hogy nem-e a te túlzott jóléted miatt van szükség most reklámokra és felugró ablakokra......

:DDD ;] :P

[ Szerkesztve ]

(#870) Parci válasza ledgeri (#868) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

szerintem kitalálhattad volna a választ a kérdésedre magad is: nincs, nem is láttam még ilyet weboldalon, a fáccsét leszámítva, ahol 3-4 klikkel kérheted, hogy egy adott reklámot ne láss többet, de nem ér semmit, mert látsz ezer mást, akár tök hasonlót is.

no meg ki állna neki fejleszteni, hogy a reklámok témák szerint legyenek kategorizálva, amiket aztán a user magának paraméterezget, hogy mit akar látni és mit nem? mert mi eléggé el nem ítélhető módon nem ölnénk ebbe időt.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#871) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Búék mindenkinek...

Gyorsan meg is írom, mielőtt a topik bezárásra kerül. :D

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#872) Busterftw válasza Parci (#867) üzenetére


Busterftw
veterán

A jopofa az, hogy ennyi ember munkajat az adblockos temaval veszelybe sodorjatok es ilyen konnyen veszed/veszitek.
Mert a cikkek hangulata, az ehhez valo hozzaallas ugye csodkozeli allapotokat sugallnak es ha nem kapcsolod ki akkor lesz am nemulass neked, kedves user.
Ez alapjan probal az ember beszelni rola, megerteni mi a helyzet, hogy mit lehetne, de
az elmult x ora beszelgetesei meg inkabb azt suggaljak, hogy ne blokkolj, mert nem lesz osztalek es extraprofit, amugy is mit kepzelsz te, kedves user.

[ Szerkesztve ]

(#873) Narxis válasza Parci (#867) üzenetére


Narxis
nagyúr

Lehet, hogy inkább tovább nyújtozkódtatok annál mint ameddig a takarótok ér... Át kellene gondolni a kiadásokat de megértem, hogy egyszerűbb a kb. 5%-nyi adblockoló ellen fellépni.

Thanos was right.

(#874) Parci válasza Busterftw (#872) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jól van, legyőztél a kitartásoddal, tiéd az utolsó szó.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#875) Parci válasza Narxis (#873) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

50% (és megint valaki, aki a pénzünket akarja helyettünk beosztani)

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#876) Narxis válasza Parci (#875) üzenetére


Narxis
nagyúr

Én nem osztottam be semmit de a magyar piacon ti nem fogtok a végtelenségig növekedni. Emlékszem honnan indultatok és mi volt itt 15 éve, ahogy írod most már egy profi infrastruktúra van a lapcsalád köré építve ez pedig komoly kiadásokkal jár. Nem ti vagytok az egyetlen portál ahol ez beszédtéma de úgy gondolom te bennfentesebb vagy ebben csak hát ha már lépni kell valamit valamerre akkor egyszerűbb reklámblokkolók ellen. Az az 50% pedig gyanúsan magas.

Thanos was right.

(#877) Parci válasza Narxis (#876) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ennyire elterjedt dolog ez már, IT olvasóknál pedig pláne, a teljes netes átlag sokkal kevesebb, vmi 20% körül rémlik.

nyilván, hogy ha veszteségbe fordulunk, akkor költséget kell csökkenteni, nincs jótündér vagy gázszerelő, annyit tudunk költeni, amennyit megkeresünk. reklámokkal.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#878) DS39 válasza Polarstar (#871) üzenetére


DS39
nagyúr

BÚÉK 🍾

2020-ban kevesebb procit terhelő (Voda) reklámot kívánok mindenkinek. 😀

(#879) Parci válasza DS39 (#878) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

búék! évek óta képtelenek normálisat csinálni :(, de egyetértek.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#880) laceszgamer válasza Parci (#877) üzenetére


laceszgamer
addikt

20% az még nem is olyan vészes, azt hittem mindenhol megvan legalább 50 körül. Jó persze gondolom azt a 20-at is bőven megérzik.

Én abban reménykedek, hogy hosszú távon lesz valami mindenkinek jó alternatíva. :)

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#881) Busterftw válasza Parci (#874) üzenetére


Busterftw
veterán

Utolsó szó legyen BUÉK. :R

(#882) BemAnyó válasza BemAnyó (#799) üzenetére


BemAnyó
senior tag

Értem én hogy senkit se érdekel a problémám (ami nem túl korrekt mert én pl nem gondolkoztam fizessek e mert szeretem az oldalt), de az van hogy emiatt már nem igazán látogatom az oldalt, igaz az 5mp picit túlzás volt, most stopperrel lemértem és 6mp enként ugrik fel az a bosszantó ablak ami meggátolja hogy bejelentkezzek :W , ami kis gyakorlás után kb 3. össze is jön. Mielőtt jönnek az ötletek hogy én mit csináljak másképp köszönöm, de nem kérek belőlük. Ha ez feltétel hogy bejelentkezve maradjak vagy mentsem a böngészőben az adataimat akkor ez nekem ennyi volt, már most is csak néha megnézem hogy javítva lett e (igen szerintem ez egy ordas hiba), de sajnos nem.

amúgy ja,

BUÉK

[ Szerkesztve ]

(#883) Parci válasza BemAnyó (#882) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

te is megtehetnéd, hogy válaszolsz. nincs olyan, hogy 5 mp-enként ugrik fel, mert egyszer ugrik fel, aztán 4 órán át békén hagy. nálad nem így van? ha nem, akkor pontosan hogy van? nem tiltod a sütiket/cookie-kat is véletlenül?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#884) BemAnyó válasza Parci (#883) üzenetére


BemAnyó
senior tag

Szia, nem tiltom le a sütiket, de nem is tárolom őket, Ahogy betöltött az oldal onnan kezdbve folyamatosan 6mp ként felugrik a kis ablak ami megszakítja a belépés folyamatát, eléggé bosszantó.

(#885) Parci válasza BemAnyó (#884) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

na, még mindig nem értem. betölt az oldal, 6 mp után felugrik. nyomsz egy f5-öt (frissítést), és utána mi történik? megint felugrik 6 mp után vagy akkor már nem? mert nem lenne szabad neki.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#886) azbest válasza Parci (#885) üzenetére


azbest
félisten

Valami nocookies addont használhat. Az inkognitó mód sem dobja el egy sessionon belül a cookikat. Sajnos ez folyamatos panasz lesz azok közt, akik gondolkodó mód helyett paranoiás módon interneteznek úgy, hogy fogalmuk sincs, hogy mit jelent vagy mire jó az, amit tiltogatnak.

[ Szerkesztve ]

(#887) dqdb válasza azbest (#886) üzenetére


dqdb
nagyúr

fogalmuk sincs, hogy mit jelent vagy mire jó az, amit tiltogatnak
De hát nem érted, hogy a süti rossz? :DDD Ha rákérdeznél, akkor a sessionStorage és localStorage már jók lennének, mert arról nem hallottak.

Parci: tegyetek a figyelmeztetés aljára login formot valami olyasmi szöveggel, ha prémium vagy, itt jelentkezz be a reklámmentességért.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#888) totya694


totya694
őstag

Üdv!

Miért nincs rendes számlaszámos prémium tagság vásárlási lehetőség? :U :))

Üdv:Attila

(#889) Lauda válasza totya694 (#888) üzenetére


Lauda
félisten

Ezt hogy érted? Ha kérsz számlát kapsz róla.

(#890) totya694 válasza Lauda (#889) üzenetére


totya694
őstag

Nem a számla a fontos ha nem az utalási "lehetőség"
[link] Barion,PayPal ezek nekem nincsenek...

Üdv:Attila

(#891) csako válasza totya694 (#888) üzenetére


csako
veterán

Gondolom az utalást nehezebb (vagy nem is lehet?) automatikusan hozzákötni a felhasználónévhez.

(#890) totya694: Barion=sima bankkártyás fizetés. Az sincs, csak bankszámlád?

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#892) Parci válasza totya694 (#890) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nincs utalás. bankkártya van és paypal és nem is lesz máshogy, nincs kapacitásunk másra sajnos.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#893) totya694 válasza Parci (#892) üzenetére


totya694
őstag

Ha nem hát nem...
Akkor marad minden a régiben...

Üdv:Attila

(#894) Lauda válasza totya694 (#893) üzenetére


Lauda
félisten

Paypal fiókot pár perc alatt lehet készíteni. ;)

Segítség a regisztrációhoz:
https://prohardver.hu/tema/paypal_informaciok_v_tol/hsz_1-25.html
https://prohardver.hu/tema/paypal/friss.html

(#895) cskamacska válasza totya694 (#893) üzenetére


cskamacska
addikt

Barion effektíve bármit megeszik, legócskább Maestro kártyával is működik.(tesztelve :B )

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#896) Polarstar válasza totya694 (#893) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Sajnos azt kell mondanom, hogy a Péjpali lassan kötelező lesz.
Nekem nincs még és kellemetlenül szembesültem vele, hogy egy Etsy kereskedőnél CSAK azzal lehet fizetni.
De az év végi vásárlásomnál is meglepődtem, hogy a a kártyámat vásárláskor a kereskedőnél nem a kereskedő, vagy bank, hanem a PayPal kezelte! (Igen euró sz.r váltással!!)
El kell fogadni, hogy sok helyen Európában fizetéskor egyeduralkodó a PayPal. (És addig tedd a kezed össze, míg nem kínai partner, vagy a kedves gázszerelő kezeli a pénzeidet.)

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#897) CptAdamica válasza Polarstar (#896) üzenetére


CptAdamica
veterán

Mondjuk érdemes beállítani, hogy ne a PayPal váltsa a valutát, hanem a bankot. A PayPal elég drágán váltja.

Megyen!

(#898) totya694


totya694
őstag

Köszi mindenkinek az infót :R
Most fogom a számlám megszüntetni csak gondoltam előtte elutalom az éves díjjat.....

Üdv:Attila

(#899) Polarstar válasza CptAdamica (#897) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Nem volt más lehetőségem.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#900) Cucuska2 válasza totya694 (#898) üzenetére


Cucuska2
őstag

És nem lesz bankszámlád? Hová fogod kapni a fizetésed? Nyugdíjas vagy?

[ Szerkesztve ]

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

Útvonal

Fórumok  »  PROHARDVER! interaktív  »  Adblockerek a PH-n (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.