Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PROHARDVER! interaktív  »  Adblockerek a PH-n (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#51) Parci válasza PDA_FAN (#50) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

annyit korrigálnék, hogy nem :DDD , minket nem vett meg soha senki, ugyanazok tulajdonolják a ph-t, akik 19 éve gründolták. a pdamania más, azt eladta anno a tulaj a sanomának.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#52) janeszgol válasza PDA_FAN (#50) üzenetére


janeszgol
félisten

Te sem tudod hogyan működik egy vállalkozás. Anno a lelkes csapatok 7/24-ben elérhető szervereket adtak? Szerinted lehetséges az, hogy egy vállalkozás évtizedekig lelkes amatőr szintjén maradjon?
Inkább sétálj a friss levegőn.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#53) Polarstar válasza Parci (#51) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Na basszus... Miket lehet megtudni..... :( Letettem róla egy ideje már, mert rettenetes volt. Most megnéztem. :W

Nem lehet, hogy a loginhoz, vagy valami interakcióhoz köti a browser, jelen esetben az én Operám is a blokolást? Mert bejelentkezés előtt figyelmeztet, de bejelentkezés után csönd van és béke? :U

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#54) lezso6 válasza Polarstar (#53) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az Operában van beépített blokkoló, azt kell kikapcsolni. Belépés után meg ugye azért nem figyelmeztet többet, mert prémium tag vagy. :)

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#55) Feketelaszlo


Feketelaszlo
senior tag

Én meg félig értek egyet. A saját tartalma (cikk, teszt, stb.) alá mindenki olyan színes-szagos reklámot tesz, amit nem szégyell, de a fórum mondjuk saját tartalom? Hát, az alapját végül is a lapcsalád hostolja, írja és papíron az oda tartozó szellemi termék, de mégis csak a fizetés nélküli közösség hozza az oldal letöltéseket meg nekik köszönhetően lesz az oldalakra mutató csomó kereső találat a magas színvonalon karban tartott topikok meg tonnányi hozzászólás révén (lehet van egy-két veterán fórumozó, aki már kitermelte pár családi nyaralás árát).
Szóval Ph!, IT café, GAMEPOD, Mobilaréna: Legyen reklám, ha kell akkor úgy, ahogy nektek kívánatos.
Logout: Határeset, de mivel soha nem írtam rajta blogot nem is érint annyira.
Fórum: Lehetőleg ne legyen reklám, de reklámblokkolás kikapcsolására való felszólítás semmiképpen.

(#56) janeszgol válasza Feketelaszlo (#55) üzenetére


janeszgol
félisten

Tudod te mennyi reklám van a fórumokon? Én most kereken kettőt látok. Fent a címnél, oldalt egyet. Kb mindig is ennyi reklám volt a fórumokon. Néha a harmadik hozzászólás helyén is van egy csík.
Nyomjuk be a Majka: Belehalok című számát?

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#57) Viktor0610 válasza Feketelaszlo (#55) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem értelek.
Ha én nem lennék prémium ÉS a fórumon nem lenne reklám, akkor én egy darab reklámot nem látnék, mert én cikket ritkán olvasok.

Mivel a fórum felületét is Parciék adják, szerintem teljesen jogos, hogy:
- ott is van reklám,
- ott is kérnek a blokkoló kikapcsolására.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#58) CptAdamica


CptAdamica
veterán

Amúgy köztes megoldásnak nem csinálnátok meg, hogy a fórumon ne csesztessen ezzel az idétlen scripttel? Akkor maradna a főoldal, meg a cikkek, ahol amúgy is a reklámok többsége jelenik meg. Fórumon bekapcsolt blokkolóval is látok egy reklámot, kikapcsolt blokkolóval meg van max 2 reklám. De ez így elég gáz, hogy írod a hozzászólást, aztán bevágja a pofámba a gusztustalan felületet...

Megyen!

(#59) Viktor0610 válasza CptAdamica (#58) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Az meg sem fordul a fejedben, hogy kikapcsold a blokkolót? :U

Nem baj, de akkor ne tedd szóvá, ha a fórum üzemeltetői akkor ezt ilyen formán és időközönként kérik tőled.

Samsung Galaxy A54

(#60) Parci válasza CptAdamica (#58) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én értem, hogy zavar a "gusztustalan felület", de nem tudom világosabban leírni: nekünk nem opció, hogy még csak szóvá sem tesszük, hogy vagy tudunk elég reklámot megjeleníteni, vagy szép lassan csődbe megyünk.

jó lenne, ha mindenki picit a fenntarthatóságra is gondolna. amikor a saját kapuja előtt rendet tart, fát ültet. amikor nem szemetel akkor sem, ha nem veszik észre. amikor ingyenes tartalmat nem fogyaszt úgy, hogy megakadályozza a megtérülését az előállítójának.

ezek a dolgok nem "csak úgy" vannak, maguktól és örökké. ha nem lesz mit ennie a szerkesztőknek, keresnek más munkát, weboldal meg nem lesz. ez nem fenyegetés, meg nyomásgyakorlás, ez csak egy tök egyszerű közgazdasági tény.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#61) Parci válasza Feketelaszlo (#55) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a lapcsalád felületein tudunk reklámot adni. nem egy fórum vagyunk és nem egy cikkarchívum, minden együtt vagyunk, apróstul, logoutostul, cikkestül, fórumostul. semmi értelme kiemelni ezt vagy azt, mert együtt jöttek létre és nőttek nagyra és együtt tarthatók fenn. vagy még úgy sem.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#62) CptAdamica válasza Viktor0610 (#59) üzenetére


CptAdamica
veterán

Sajnos mint legtöbben, én is utálom a reklámokat. És sajnos nincs pénzem minden általam kedvelt oldalra előfizetni, amit olvasok. De itt inkább arról van szó, hogy ezt lehetne igényesen is közölni, nem úgy, hogy 15 percenként pofádba robban egy undorító felület mindenféle korlátozás, vagy feltétel nélkül. Nézed a cikkben lévő Youtube videót és egyszer csak ezt kapod, írod a hozzászólást és mindent törölve ezt kapod. Szerinted ez felhasználóbarát? Szerinted ez arra ösztönzi a felhasználót, hogy támogasson egy ilyen oldalt, ami feláldozza az igényességet a reklámokért cserébe?

Komolyan nem lehetne egy ilyen állandó undorító felületet rakni alulra, ami folyamatosan ott van, de közben mégis használható az oldal?

[ Szerkesztve ]

Megyen!

(#63) Viktor0610 válasza CptAdamica (#62) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Alulra, hogy ne lásd, mi? ;]
Annak meg mi értelme lenne?

OK, a hozzászólás törlése nem szerencsés.
De ha én pl. kapnék egy ilyen felugrót, kikapcsolnám a blokkolót, és mindenki boldog.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#64) CptAdamica válasza Viktor0610 (#63) üzenetére


CptAdamica
veterán

Úgy ennyi lenne.

Megyen!

(#65) prolad


prolad
őstag

Nekem csak azért furcsa ez a felugró üzenet, mert itt a PH-n hiába van bekapcsolva adblock plus (csak a munkahelyi gépen,ott valamennyire elvárárs), pont ugyanazt látom, mintha ki lenne kapcsolva. Mivel más oldalakon szűri a reklámokat, feltételezem, hogy itt született valami megoldás, ami megkerüli a blokkolót. Akkor viszont felesleges a felugró ablak, akit érdekel ez az egész, az úgyis kikapcsolja, akir meg nem, az hadd higgye, hogy okosabb volt és kijátszotta a rendszert, az a néhány reklám úgyis megjelenik.

Ha nem a fent leírt helyzet van és az oldal mégse tudja megkerülni a blokkolókat, akkor viszont a felugró ablakot ne lehessen csak úgy leokézni és használni tovább az oldalt, mert ez így eléggé félmegoldás.

Egyébként ameddig statikus és az oldal témájához illeszkedő reklámok vannak,addig oké (pl. most valami JIRA-s reklám van, az teljesen oké, leszámítva, hogy már így is túl sokat látom munkában, de ez legyen az én bajom :D).

(#66) janeszgol válasza CptAdamica (#62) üzenetére


janeszgol
félisten

"Szerinted ez arra ösztönzi a felhasználót, hogy támogasson egy ilyen oldalt, ami feláldozza az igényességet a reklámokért cserébe?"
Pont te áldozod fel az igényességet, ugyanis nálad robban ez az üzenet. Nálam nem, és a reklámok is teljesen kulturáltak. Pont erről beszélünk évek óta.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#67) csako válasza lezso6 (#48) üzenetére


csako
veterán

Privát módban jobban véd a "továbbbfejlesztett követés elleni védelem"

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#68) csako válasza CptAdamica (#62) üzenetére


csako
veterán

Nem kell mindegyikre, elég erre az egyre is :D Azért itt tényleg alacsony az ára...


Ennek az üzenetek a lényege, hogy a felhasználó tegyen végre valamit: kikapcsolja a blokkot, fizet vagy elmegy. Más weboldalakon akár még csak bele se tudsz nézni a cikkekbe blokkolóval...

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#69) Parci válasza CptAdamica (#64) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ez lehetne jó és ilyet is akartunk, viszont az van, hogy a blokkoló filterlistákat készítő kishaverok 5 mp alatt blokkolják magát ezt az üzenetet is, és onnantól nem látja a user. az egész képernyőst viszont nem tudják. szóval kényszermegoldás.

mellesleg mennyire jópofa, hogy azért kell ezt tennünk, mert a bithaxor szabadságharcos filteríró képtelen felfogni, hogy mondjuk ezt az ablakot nem kéne blokkolnia :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#70) Nazo válasza csako (#68) üzenetére


Nazo
tag

Vagy blokkolja a blokkoló blokkolót.
Mert ugye azért használunk reklámblokkolót mert idegesítenek a reklámok. Ha egy még idegesítőbb valamit tolnak az arcomba akkor nem az az első reakcióm hogy jó akkor végülis ENNÉL tényleg kevésbé idegesítőek a reklámok, bámuljuk inkább azokat, hanem hogy azt is blokkolom a fenébe.
Pont az ilyen agresszív fellépés miatt léteznek a blokkolók.
Ha kúltúráltan jelezne mint pl san01 (#64) példája akkor még talán el is gondolkoznék a dolgon.

[ Szerkesztve ]

(#71) janeszgol válasza Nazo (#70) üzenetére


janeszgol
félisten

Dehogy gondolkodtok. Volt 10 évetek a gondolkodásra. Vagy még több.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#72) Parci válasza Nazo (#70) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

aha :N (eddig is tudtál róla)

az álszentség nem kéne, gyerekek. akik így is úgy is blokkolni fognak és égnek és földnek kell összeszakadnia ahhoz, hogy ez ne így legyen, tegyék már meg, hogy nem írják ide, hogy "de ha amaz lett volna, akkor talán elgondolkodtam volna, de így persze tutisemnem".

kösz.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#73) Parci válasza janeszgol (#71) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

érik a zárásra ez a topik is. ha valami nem jól működik vagy nagy ötlet van, jöhet, de az, ahogy a hardcore blokkerek itt verik az asztalt, hogy ne zavaró üzenet szóljon nekik, teljesen redundáns dolog, nincs mit hatszor hatszor hatszor hatszor hatszor hatszor elmondani rajta.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#75) csako válasza Nazo (#70) üzenetére


csako
veterán

Ja, hát igen, azt is lehet.
Kinek mi, én egészen addig blokkoltam itt a reklámokat, míg nem volt "legális" alternatívája. Sok időt töltök itt, megérdemli.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#76) CptAdamica válasza Parci (#69) üzenetére


CptAdamica
veterán

Generáljatok hozzá ugyan úgy random class neveket és akkor már csak a tartalmát kell trükkösen kiírni és nem tudnak rá elvileg szűrni. Ezt viszont át kell gondolni és úgy kiíratni, hogy a blokkoló ne tudja olvasni.

Megyen!

(#77) janeszgol válasza Parci (#73) üzenetére


janeszgol
félisten

Őszinte leszek én azért vagyok ebben a témában ennyire agresszív, mert két dolgot utálok:

1, a mindenhol blokkolókat. Miattuk lettek agresszívak a reklámok. Legalább azokat az oldalakat tisztelnék meg (és nem zsarolva), ahol teljesen kulturált a reklámozás. PH, gyakorikerdesek, ncore.

2, az agresszív reklámozókat. Őket pedig ellenőrizzék és kerüljék az oldalak, különben én kerülöm azt az oldalt.

A Google és az Apple is dolgozik a blokkolók normális megoldásán, ahogy a Firefox. Most ott tartunk, hogy az FF agresszívan tilt, az Apple nem tudom hol tart, a Google pedig lehet kiveszi a böngészőből a beépítettet, és inkább a keresési listából szűri azokat az oldalakat, ahol agresszív reklámozás folyik. Szerintem ez utóbbi lehet a megoldás.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#78) Nazo válasza Parci (#72) üzenetére


Nazo
tag

Jó akkor fogadjuk el hogy álszent vagyok és én ha a világ összeszakad is blokkolni fogok, nem ez a lényeg.
Csak arra az ellentmondásra akartam volna rámutatni, hogy sokan azért blokkolják a reklámokat mert idegesítik őket.
Akkor az biztos jó irány hogy ezeknek az embereknek hogy eltűrjék a kellemetlenséget egy még nagyobb kellemetlenséget kapnak cserébe?
Nem tudom kultúráltabban megfogalmazni ennél, szóval ha ezt is habzószájú hardcore blocker asztalverésnek tituláljátok, akkor igérem többet nem szólok a témához.

(#79) Feketelaszlo válasza Viktor0610 (#57) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

Hát ha ezt szemrehányásnak szántad, akkor valószínűleg teljesen igazad van, mert én nem írok sem túl sok, sem túl hasznos hozzászólást, melyekkel a fórum hírnevét öregbíteném és az igénybe vett fórumszolgáltatások árát kiegyenlíteném, de arra semmi szükség, hogy te a magad részéről szerénykedj, hiszen az általad itt kreált hozzáadott érték miatt (függetlenül attól, hogy telefonvásárlásról adsz tanácsot vagy valamelyik GSM szolgáltatót ekézed épp) sok száz ember kattint az oldalra. S közülük sokaknak nincs Adblockere. Azt, hogy közülük mennyien mennek át a fórumról cikkeket olvasni már képezheti vitatárgyát - el tudom képzelni, hogy ma már a fórum valójában sokkal értékesebb a hirdetők számára, mint a címlap (sőt, élnék a gyanúval, hogy ez így van) -, tehát abban elfogadható megalkuvás, hogy a fórumon legyen-e valamicske reklám, de ha a reklámblokkoló-blokkoló megakadályoz téged abban, hogy megírj egy olyan blogbejegyzést vagy fórumhozzászólást ami akár százas nagyságrendű Google-találatot meg külső linket eredményezne az oldalra (s így a reklámkattintásokra), akkor a lapcsalád végül is saját magát lövi lábon.
De az szerintem nem is lehet kérdés, hogy - akármennyire is profi a fórumfelület - a tartalom termeli az igazi bevételt. Azt meg az utóbbi időben "mi", tagok gyártjuk (de főleg "ti", a legaktívabb fórumozók).

[ Szerkesztve ]

(#80) darvinya válasza Parci (#69) üzenetére


darvinya
titán

Anno volt egy saját buli ház, amit egy 3-as testvér örökölt házukból hoztak létre.
Eleinte csak szűk kisebb társaság bulizta ki sulis hétkönapot.
Aztán egy idő után jöttek az ismeretlenek.
Ez ellen jelképes összegű tagságít csináltunk.
Nem segített.
Ekkor már tagságis belépőt szedtünk, s aki balhézott, attól tagsági díjját belépéskor várható károkozás letétére kényszerítettük.
Ekkor értették meg, hogy fenntarthatóság és nem tulajdonlás mit jelent.

Én egyszerűen nagyon lázadozokat belépési díjra kötelezném.
Ha meg ki akarja játszani, akkor kitiltanám, mert úgysem akar fizetni, akkor nem gyarapítja az oldalt.

PSti

Pont olyanok mint a gyerekek.
Egyik ebből okul, másik abból okul.
Nincs tökéletes megoldás.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#81) PSti


PSti
tag

Srácok, nem azt kéne kihangsúlyozni az üzenetben, hogy a PH éhen hal, mert ez átlag látogatót ez nem érdekli. Bocs, hogy ezt írom, de ez a helyzet. Az viszont érdekelné őket, hogy mit kapnak pluszban. Tehát ne az legyen, hogy nyaklevest kap, ha nem csinálja, hanem az, hogy csokit kap, ha igen. Ki kéne emelni, hogy mit kap vele, akkor talán elgondolkodna rajta. A lelki zsarolás süket fülekre fog találni szerintem. Nem támadásnak írtam.

(#82) Viktor0610 válasza Feketelaszlo (#79) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem szemrehányás volt, plusz Parci is leírta az okot, amiért nem lehet ezt így megoldani.

Samsung Galaxy A54

(#83) aprokaroka87 válasza Nazo (#78) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Szerintem még mindig nem mindegy, hogy mit, hol és hogyan reklámoznak.

Mondok egy tipikus példát, fut a ph! oldalakon az alza.hu reklámja, itt vagy máshol meglátom, persze szolidan azzal nincs komoly bajom.

De amikor a tv-ben meghallom, hogy alza.huuuu, blekk frájdéj....
Én már lassan agygörcsöt kapok.

Gondolj bele, ha nagyon genyók lennének Parciék, megoldhatnák hogy minden oldal megnyitás, hsz irás, szerkesztés, törlés... közben egy felugró ablakban mindig az futna.

Én is használok reklámbkolót igen, és valahol meglehet érteni, mert az egész reklámpiac egy hatalmas pöcegödör, ahol simán képedbe tolnak olyat ami mögött még tartalom sincs.

(#84) Lauda válasza Feketelaszlo (#55) üzenetére


Lauda
félisten

Azt gondolom, aki csak a fórumot használja is járuljon hozzá annak működéséhez. Hiszen ebben a az életben semmi sincs ingyen. A fórum működtetése is pénzbe kerül. Hiába adja a fórumozó a tartalmat, ha nincs fórum, nincs hova írnod sem.

[ Szerkesztve ]

(#85) Narxis válasza #20749568 (#74) üzenetére


Narxis
nagyúr

Kell egy gyűjtőtopik ahol kipanaszkodhatják magukat az emberek. Engem nem zavar ez a felugró ablak de ettől függetlenül továbbra is blokkolom a reklámokat mert így szoktam meg. Ha holnaptól emiatt megszűnik a PH azt nagyon fogom sajnálni de azért eret vágni nem fogok magamon, a napi 40 honlap helyett amit megnézek lesz 39. Ez van. Mondjuk én már cikkeket itt alig olvasok, inkább a fórum miatt vagyok itt de azt is egyre kevesebbet.

Thanos was right.

(#86) KRi2


KRi2
aktív tag

Jó sok csúsztatás, féligazság repül alacsonyan, és valahol félúton lehet az igazság. Ehhez raknék hozzá énis.

Még mindig Ti vagytok magyarország legnagyobb HW-s portálja, oldala. A legnagyobb multinacinális cégek reklámoznak nálatok (microsoft,asus,voda...). Mégis a saját felhasználóitokat szivatjátok (perpill). Az adblokkolók elleni harcba nemtudom már mennyi munkát toltatok bele. Ti tudjátok hogy mekkora az olvasottsága egy-egy cikknek, egy-egy fórumnak, mi az "értéke" a pH-nak. Ha eljönne a vég, balgaság lenne kizárólag a blokkolókra mutogatni.
Magam részéről nagyon unom XY.dik termék bemutatóját. A "bemutató" maga a reklám, és nem a mellette ugráló banner. Akkor is reklám maradhat, ha termékről kritikusan írtok. Nyílván szar terméket, nem is kéne árulni embereknek. Ja, mégsem olyan csuda mint a reklámban. Ebben segíthettek. én a "tetszett", "ajánlott" plecsniken kívűl még semmit sem láttam itt. Szeretném ha nemcsak csúcstermékeket mutatnátok be, mert a kárpátokban vagyunk. Szeretném ha a cégeket, a termékeket megversenyeztetnétek egymással, helyettem. Ne az olvasóitok legyenek a termékek. Csináljatok összehasonlító teszteket, írjátok meg bátran a véleményeteket, negatív dolgokat is, ne a kommentekből kelljen kiderítenem hogy mi is a szitu. álljatok ki magatokért, a cégekkel szemben, miértünk.
Igérem ha számomra valóban értékes cikket fogok olvasni, kikapcsolom az adblockert, és még rá is fogok klikkelni a reklámra.

||| | || ||||| | ||| ||

(#87) D1Rect válasza KRi2 (#86) üzenetére


D1Rect
félisten

Ha rákeresek egy termékre, a tesztről/hírről azonnal a fórumot olvasom.
A tesztet csak az után, ha jól összeveszett a fél topik azon, hogy ez a jó termék vagy van szebb/jobb.

(#88) Viktor0610 válasza KRi2 (#86) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Vicces az önellentmondás.
Nem kapcsolod ki a blokkolót, mert így szoktad meg, de a hozzászólás végén azt írod, mégis kikapcsolod, ha...

Szerintem sosem kapcsolnád ki -igérem, utoljára írom le-, viszont akkor hagyd, hogy Parciék úgy és akkor kérjenek a blokkoló kikapcsolására, ahogy ők akarják.

Nem kötelező az oldalt olvasni, de az kifejezetten gagyi, ahogy a blokkoló userek lázadnak a felugró ellen.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#89) bazsi83vp


bazsi83vp
senior tag

Arra egyébként nincs opció, hogy a nagyon nyafizók meg tudják a következőképp oldani:
Van blokkoló, de elhiteti az oldallal, hogy megjelent a reklám, miközben a valóságban nem?
(az pedig jogosan feltételezzük, hogy rá ugye nem kattint, akkor sem, ha ténylegesen megjelenne.)

(#90) KRi2 válasza Viktor0610 (#88) üzenetére


KRi2
aktív tag

Volt már rá példa hogy direkt kikapcsoltam a blockert egy jó cikknél, amit az utolsó betüig elolvastam, értékeltem, még olyan is lehetett ami épp nem volt hasznomra, segítségemre, de sütött róla hogy ebbe raktak melót, megérte. Igaz ez elenyésző számmal volt, de ez nem engem minősít. A cikkek többségénél azt érzem, hogy már megint rámakarnak sózni valamit.

Ha valaki "szereti" a pH-t, akkor nem akar neki rosszat, még a blokkolót is kikapcsolja szépszóra. Ha viszont a többség nem "szereti", akkor annak az okára érdemes lenne odafigyelni.

Nemtudom hogy hol élsz, de irtóra gagyi hogy a firefox legelső kiegészítője a mai napig a reklámblokkoló. Meghogy a chrome, opera, ie mamár alapból rak bele blokkolót. De örülök hogy Te a 2000-es években ragadtál, élmény lehet a böngészés számodra :)

||| | || ||||| | ||| ||

(#91) villamos válasza bazsi83vp (#89) üzenetére


villamos
őstag

Régen tudtak olyat a blokkolók, hogy szépen letöltötték a gépre a reklámhoz tartozó objektumokat, csak éppen a böngésző elől elrejtették, és a reklám helyett egy helyörző jelent meg az éppen böngészett oldalon. A kecske is jóllakott, és a káposzta is megmaradt. De most már ezt nem csinálják.

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#92) Lauda válasza KRi2 (#90) üzenetére


Lauda
félisten

A többség amúgy mit jelent itt?

[ Szerkesztve ]

(#93) bazsi83vp válasza villamos (#91) üzenetére


bazsi83vp
senior tag

Például ez is egy jó megoldás lehetne a legtöbb úgyse nyom rá a delikvens esetre. (kivéve ügye amikor valaki mobilnetes forgalmat akarja csökkenteni, de szerintem az csak egy kis szelete a blokkolók használóinak)

(#94) Viktor0610 válasza KRi2 (#90) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem tudom, miket láttál bele a hozzászólásomba, a végkövetkeztetés pedig pláne megmosolyogtató.

Használok blokkolót én is, de az oldalon kikapcsoltam, illetve a prémiumra is előfizettem, de ez nyilván nem várható el mindenkitől.
A blokkoló kikapcsolása azért elvárható lenne.

De OK, ne kapcsolja ki a reklámszűrést. De akkor ne írjon postot, ne hőbörögjön, hogy szemét PH, mindog az arcába tolja ezt a képet.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#95) Parci válasza KRi2 (#86) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

"Még mindig Ti vagytok magyarország legnagyobb HW-s portálja, oldala. A legnagyobb multinacinális cégek reklámoznak nálatok (microsoft,asus,voda...). Mégis a saját felhasználóitokat szivatjátok (perpill)."

na de épp ez a lényeg: a blokkolóhasználat miatt mostanra a tényleges bannermegjelenítési kapacitásunk az igazi olvasottsághoz képest kevesebb, mint a felére esett. ez ilyenkor, az év utolsó 3 hónapjában például egészen konkrétan fele annyi bevételt jelent, mert szinte biztosan lenne több hirdető/hirdetés, csak nem tudjuk kiszolgálni.

tehát ez mérhetően, forintosítva, konkrétan milliók.

amin úgy kéne változtatnunk, hogy kétszer annyi emberrel kétszer annyi tartalmat csinálunk? hát, csak az kétszer annyiba kerül, úgy meg már megint nem jön ki a matek. ráadásul csak ideig-óráig lenne jó, mert ha a blokkerhasználat felmegy 70%-ra, megint fel kéne venni 3-4 embert. fizikai képtelenség.

az a helyzet, hogy amíg 10-20%-os veszteség volt, meg sem szólaltunk (!).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#96) Nazo válasza Viktor0610 (#94) üzenetére


Nazo
tag

Szerintem meg az is elvárható lenne hogy ne nyomjon az oldal az arcomba kényelmetlen felugró ablakokat.
Lehet mondani hogy de hát csak a blokkoló miatt kapod, igen de pont ezek miatt blokkolok mindent.
Itt most hasraütök, de tegyük fel hogy a felhasználók 20%a használ blokkolót. Tényleg okos dolog idegesíteni a felhasználóim 20%-át? (Érdekes lenne mondjuk valami statisztika hogy mennyien használnak blokkolót manapság)

(#97) janeszgol válasza Nazo (#96) üzenetére


janeszgol
félisten

Inkább 20% nem használ. Ez valósabb lehet.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#98) laceszgamer válasza Parci (#69) üzenetére


laceszgamer
addikt

Kényszermegoldás, csak ezek szerint nem működik jól. Tekintve, hogy pl a FF privát módja simán bekergíti, pedig reklámok is megjelennek. Nem mellesleg ahogy írtam emiatt kellet bekapcsolni a blokkolót, mert máshogy használhatatlan volt a dolog, szóval ha manuálisan meg lehet vele oldani, akkor az sem lehetetlen, hogy beletegyék ezt aki csinálja, vagy nem tudom hogy szokták ezeket fejleszteni.

Amúgy csak mellékes vélemény de ennél az agresszív megoldásnál tényleg lehetne valami értelmesebb, mert sok ember esetében szerintem épp ellenkezőjét éri el. Aki csak azért is blokkol, az blokkolni fogja ezt az üzenetet is, akit idegesít és reklámot sem akar, az simán elkerüli az oldalt, a maradék meg vagy együtt él vele vagy kikapcsol.

Valami úgymond barátibb módon is meglehetne ezt oldani, akár cikkek végére odaírni, ha tetszett kérlek támogass minket kapcsold ki, vagy bármi hasonló, a lényeg, hogy ne agresszív megoldás legyen mert arra ugranak sokan.

Részemről naponta párszor kikapcsolom a blokkolót, aztán amint így sem ugrándozik be a felirat, marad is kikapcsolva újra. :)

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#99) solena


solena
tag

Az adblockerpártiaknak: mi lenne, ha csak kipróbálná, milyen kikapcsolt blockerrel az oldal. De nem öt percre (mert az nem idő), hanem pár napra, egy hétre. Szerintem hozzá lehet szokni, mert tényleg nem gáz a mennyiség. Szerintem.

(Mert az oldal használatáért fizetni kell. Vagy prémiumtagsággal, vagy reklámok elviselésével. Akinek meg ez a konstrukció nem tetszik, csinálja jobban, ha tudja)

Ba'jur, beskar'gam, Ara'nov, aliit, Mando'a bal Mand'alor, An vencuyan mhi. - Resol'nare

(#100) Cucuska2


Cucuska2
őstag

Én nekem defaulton be van kapcsolva a blokkoló laptopon, főleg akkus üzemidő miatt.
Ha egy oldal megkér, hogy kapcsoljam ki, és érdekel a tartalma, kikapcsolom.
Ha nem érdekel a tartalma, bezárom a fület.

Gondolom ha fizetős lenne az oldal ÉS lenne reklám (mint a TV-ben), akkor biztos sokkal többen használnák.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

Útvonal

Fórumok  »  PROHARDVER! interaktív  »  Adblockerek a PH-n (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.