Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PROHARDVER! interaktív  »  Adblockerek a PH-n (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#201) pn4hvq válasza zsolt_64 (#198) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Ha én minden kérdésre "nem tudom"-mal felelek, akkor az azt jelenti, hogy mindenhez értek? :DDD

(#202) lezso6 válasza zsolt_64 (#198) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Dunning-Kruger effektus. Mondjuk ha valaki közel 7 év tapasztalat után se jut túl a Dunning-Kruger görbe első inflexiós pontján, akkor ott valami nagyon nem stimmel.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#203) sepsi0


sepsi0
őstag

Sziasztok!

Lehet senkit nem érdekel amit írok, de leírom. :)
Én sok internetes szolgáltatásra előfizetek, de mindegyikre csak havonta, soha nem fizetek több hónapot előre, hiába van akármilyen kedvezmény.
Egy szolgáltatást fizetünk ki egy évre, Teamspeak szerver, de azt a haverokkal összedobjuk. Elvből nem fogok hónapokat előre fizetni.
Ha csináltok egy 1 hónap/500ft előfizetést, amit PayPal-al tudok fizetni és átkülditek a lehetőséget PM-ben, én leszek az első, aki előfizet. Nekem ennyit megér.
Ezt már a prémium indulásakor is leírtam, akkor le is lettem hurrogva.
Hozzá teszem, hogy nincs bekapcsolva semmilyen blokkoló az oldalatokon, de ha a Logout-os oldal is megszünik, elgondolkodom pl az app használatán. A Hardveraprot is fentartásokkal "használgatom", de nagyon visszavettem a látogatásából, mert mobilon egyszerűen nem jól használható, de tudom ez nem ide tarozik. :R

Annyit még hozzátennék, hogy a prémium funkciók nem érdekelnének, nem azért fizetnék elő. A reklámokkal is elvagyok, amíg nem másznak az arcomba. Csak támogatnék....

[ Szerkesztve ]

(#204) Viktor0610 válasza sepsi0 (#203) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Gondolom, azért nincs olyan rövid időtartamú, kis összegű támogatás, mert a PayPal sápja után kb. nem maradna belőle semmi.

Samsung Galaxy A54

(#205) zsolt_64 válasza Yahhher (#200) üzenetére


zsolt_64
senior tag

Fogalmazzunk inkább úgy hogy Magyarországon a Foci és Informatika területén magas a Dunnig-Kruger szindrómában szenvedők száma ;)
Egyébként ha a fennti linkre kattintasz és elolvasod a wiki-t akkor a 4. pont ad némi reményt :D

[ Szerkesztve ]

(#206) sepsi0 válasza Viktor0610 (#204) üzenetére


sepsi0
őstag

Szerintem %-al dolgoznak (utána kellene nézni) , de lehet kártyás vásárlás is részemről, bár ott is van sáp gondolom.

Mondjuk az sem rossz ötlet, hogy bizonyos topikokat csak előfizetéssel lehetne látogatni. Pl BB topikok.

[ Szerkesztve ]

(#207) mézespálinka


mézespálinka
senior tag

Legyen az oldal fizetős, vagy legyen kötelező kikapcsolni az adblockereket.
Ezzel
-megszűnne a fejfájása az antiadblockereknek
-megszűnne a fejfájása az adblocker usereknek
-lenne bevétel
-nem kellene semmilyen veszekedést/vitát lefolytatni semmilyen topikban :))

(#208) samujózsi válasza mézespálinka (#207) üzenetére


samujózsi
tag

(Pedig denagyon nem akartam ebbe belefolyni, mert olyan parttalan és meddő ez az egész)
Esetleg mi lenne, ha bekerülne egy saját mérőkód az oldalba, ami semmi mást nem tesz, csak méri, mondjuk egy hónapon át, hogy mekkora bevételkiesést okoz ténylegesen a blokkolt reklám (úgy számolva, hogy aki blokkolja, az akkor sem kattint reklámra, ha megjelenik nála) és ezt az egy hónap után publikálnák a tulajdonosok? Esetleg havi rendszerességgel.
Ezzel szerintem (hangsúlyozom, szerintem) inkább meg lehetne győzni a blokkolókat, mint a jelenlegi, már nagyon agresszív megoldással. Már feltéve, hogy a meggyőzés a cél, nem a büntetés.

A saját azért lenne fontos, mert azt tényleg csak célzottan lehet kiiktatni, míg a mindenféle statisztikai szolgáltatások scriptjeit a legtöbb blocker eleve tiltja.

[ Szerkesztve ]

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#209) Parci válasza samujózsi (#208) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

száz dolgot kitalálnak, ezeret a bitang blokkerek! ha majd ez lesz, majd akkor ő nem blokkol, na de addig mekkora szemétség minden.

hogyan méred, hogy mennyi pénzt nem kerestél meg? felhívod a vodafone ügynökségét, hogy mi lett volna, ha? nem gugli kontextuálhirdik mennek nálunk.

egyébként teljesen igazad van, ez a topik egészen fölösleges. de nem tudunk mit csinálni, mert a szemét ph által terrorizált szegény blokkerek valahova mindenképp felháborodnának, és akkor már jobb, ha mind ide háborodik.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#210) V/


V/
titán

Olvasgattam itt a hozzászólásokat, de nem igazán volt megfelelő válasz.
Mielőtt belépnék a rendszeretek már kutakodik a böngészőmben, az ilyen nem kívánatos tevékenység megelőzése érdekében használom a uBlock Origin kiegészítőt ami reklámblokkoló is egyben.
Ez is és az összes reklámblokkoló képes átengedni, kihagyni meghatározott oldalakat.
Ne a macskát küldjétek, tegyetek közzé egy listát a Prohardver oldalakról, amit kivételként megadhatunk a nem csak reklámblokkolásra használható programoknak.

Konkrétan hogyan jelentkezik anyagi veszteség nektek ha mondjuk a uBlock Origin be van kapcsolva?
Ha azt számoljátok hogy hány ember használ reklámblokkolót, annak meg semmi köze ahhoz hogy az adott Alza, Vodafone reklámot hányan nézik meg.
Az ha a reklámoknál nincs számolva hogy hányan nézték meg, a reklám hatékonysága vagy az elszámolás miatt, akkor a felszólításotoknak nincs értelme.
Hiszen az reklámozók a reklámjukat megtekintők száma alapján szoktak fizetni vagy azzal mérik le hogy volt-e valami haszna.
Vagy azt kell igazolni a megbízók felé, hogy hány ember látogatja az oldalt akik így elméletben akár meg is nézhetik a reklámjuk?
Mi van a böngészőkbe beépített automatikus blokkolókkal? Azokat a hirdetők ellen építették be?

Miért nem belépés után történik az ellenőrzés hogy egy követés korlátozót használok vagy nem használok?
De hozzáteszem, engem nem zavarnak itt a reklámok, egyébként sem reklám alapján szoktam dönteni.
A gondom a kényszerítés arra, hogy egy védelmi mechanizmust kikapcsoljak, aminek az eddigi információim alapján semmi köze a Prohardver reklám bevételeihez.

[ Szerkesztve ]

(#211) Lord Myn válasza CptAdamica (#196) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Akkora baromságokat írsz, hogy ha ezt élőben adnád elő, három embernek kellene lefogni, hogy neked ne rontsak (sajnálom, a korral jár, a toleranciaszintem 0-ra csökkent az emberi ostobasággal szemben...).
Megvannak a lehetőségeid, ha egyik sem tetszik, ne gyere többet (viszlát...!). De te hajtogatod a hülyeséged, mert neked minden ingyen jár. :W

Én is visszasírom a 15 évvel ezelőtti időket, mert a PH!-n jóval kevesebb volt a hülye, visszasírom azért is, mert a 'plebsz' jó részének még nem jutott internet, plusz azért is mert érezhetően kevesebben voltunk egyáltalán a Földön... (de legalábbis a civilizáltnak mondott területeken) :O

"War does not determine who is right - only who is left."

(#212) mézespálinka


mézespálinka
senior tag

Miért nem lehet kötelezővé tenni az adblocker kiiktatását :F Addig ne látszódjon a tartalom.

(#213) Parci válasza V/ (#210) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a "rendszerünk" úgy "kutakodik" (szóval a géped böngészője által letöltött, a gépeden lokálisan futó js), mint egy adblocker. ugyanazt csinálja, csak fordított előjellel. minek raksz fel ilyen kiegészítőt, ami minden oldalon "kutakodik" a gépeden? (ez már tényleg ilyen A hálózat csapdájában" szint, mindjárt megjelenik a titkos Pi-jel a sarokban és jön érted a CIA)

én nem is értem, hogy mi a kérdés. de a reklámkampányok konverziómérését ne akard légyszi megfejteni, az egy szakma, nem úgy működik, hogy "most akkor azért fizet, mert megjelent vagy azért, mert klikkoltam". sokkal összetettebb kérdés ez, és nagyon hatékonyan mérik ma már (egy csomó mutatóval), hogy milyen hatása van egy reklámnak.

tényleg vannak itt páran, akik helyettünk akarják megfejteni, hogy igazából nincs is értelme a kérésünknek :F, meg láthatóan nem túl mély html ismeretekkel rettegnek az orosz-kém kódtól.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#214) Parci válasza mézespálinka (#212) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

el fogunk jutni idáig, pláne, ha még sokáig ömlik a fogalmatlan demagógia a témában

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#215) Parci válasza Lord Myn (#211) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát az offtopik résszel én is így vagyok :(. imádtam a netet anno, a legklasszabb dolog volt a világon. ha melléteszem a mait, hiába sokkal modernebb, amitől a régi jó volt, már alig van benne.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#216) ubyegon2 válasza Lord Myn (#211) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ha már említetted a civilizált kifejezést......nem hagyhatnád el a korcsmai színvonalat?
Kifejezetten visszatetsző ez az erőszakossággal való fenyegetés, virtuális szinten meg nevetséges is, mivel nem tudod/látod, hogy éppen kinek mit ígérsz. ;)

(#217) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

na, emberek. nekem úgy tűnik, hogy nincs igazán értelme itt lennem a topikban.

korábban megkaptam, hogy magára hagyom mindig idővel az ilyen jellegű témákat, de az a helyzet, hogy nem visz előre egy tapodtat sem, viszont szeretném megőrizni a maradék épelméjűségemet, meg motivációmat, hogy ne keressek más munkát és zárjuk be ezt a szép lapcsaládot a pé-be.

egyáltalán nem meggyőzés kérdése ez az egész, nem meggyőzni akarunk senkit (szemmel láthatóan alig van, akit lehet), nekünk az volt fontos, hogy értsék a userek, hogy miért kérjük, amit. ezért írtunk cikket róla, ezért van most a felhívás is. ezen felül nem igazán azon múlik, hogy háborog-e valaki, haragszik-e ránk valaki, nincs is igazán választási lehetőségünk, ha hagynánk a blokkereket, egy feleakkora site lennénk, mint valójában. aki látott már közgazdaságtant, tudja, hogy ez mit jelent egy kompetitív piacon. a reklámjainkat sem mi választjuk, ez az egész nekünk is egy kényszerpálya.

a blokkolás témakörben tett lépéseink nem rosszindulatból születnek, hanem piaci szükségszerűségből, ezen felül nem is büntetések. csináljuk a dolgunk, aztán ennyi, igyekeztünk minél több alternatívát kínálni a felhasználóknak, hogy semmire se legyenek kizárólagosan rákényszerítve.

sziasztok!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#218) Lord Myn válasza Parci (#215) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Abszolút egyetértek! :K A régi netnek "lelke" volt, de talán pont azért, mert nem jutott mindenkihez, így javarészt a kockák használták.

(#216) ubyegon2: A virtuális dologban tulajdonkéépen igazad van, de sajnos, ahogy megidősödtem, ilyen lettem; való életben is ingerült és aggresszív vagyok az ostobasággal szemben, függetlenül attól, hogy ki az opponens. Van akivel lehet észérvekkel vitázni, van akivel nem, az érintett fórumtárs nem az... (és itt most nem csak a #196-os bejegyzésére gondolok, hanem az előtte lévő összesre is!)

"War does not determine who is right - only who is left."

(#219) mézespálinka válasza Parci (#217) üzenetére


mézespálinka
senior tag

"a blokkolás témakörben tett lépéseink nem rosszindulatból születnek, hanem piaci szükségszerűségből, ezen felül nem is büntetések. csináljuk a dolgunk, aztán ennyi, igyekeztünk minél több alternatívát kínálni a felhasználóknak, hogy semmire se legyenek kizárólagosan rákényszerítve."

Tényleg nem értem, ha nem működik, hogy van a usernek 3 lehetősége miért nem lesz 1? Pl. legyen fizetős az egész ph lapcsalád tartalmának megtekintése. Vagy legyen kötelező kikapcsolni az adblockert. Készpont' Megpróbáltátok, nem megy. Akkor lépni kell.

(#220) V/ válasza Parci (#213) üzenetére


V/
titán

Nem kaptam választ a kérdésemre, csak sértést.
Ha valaki a böngészőjében reklámblokkolót használ a Prohardver oldalit böngészve az miként okoz bevételkiesést itt? Akkor ne válaszoljon senki. Ám legyen.

Emlékeztetőül: De hozzáteszem, engem nem zavarnak itt a reklámok,
Lenne két kérésem amit már többször megfogalmaztam:
1. Miért nem belépés után történik az ellenőrzés hogy egy követés korlátozót használok vagy nem használok?
2. Tegyetek közzé egy listát a Prohardver oldalakról, amit kivételként megadhatunk a nem csak reklámblokkolásra használható programoknak. Miért csak kikapcsolásban gondolkodtok?

[ Szerkesztve ]

(#221) samujózsi válasza Parci (#209) üzenetére


samujózsi
tag

Hát azt mondjátok (elfogadom, nem értek hozzá), hogy az is bevétel kiesés, ha nem jelenik meg a reklám. Gondolom, van valami szerződés a reklám szerverek üzemeltetőivel, hogy hirdetésenként mennyit kaptok ti /megjelenés. Ebből elég jó közelítő értéket lehet számolni, hogy mennyi a tényleges bevételkiesés. Szerintem.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#222) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Én megértem, hogy a normál oldalon jön a figyelmeztetés, de a mobil oldalakon mi szükség van rá.
Nem mindenki rendelkezik szuper , hipermodern iPhone XY pro -val stb.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#223) Lauda válasza V/ (#220) üzenetére


Lauda
félisten

A belépésnek ehhez szerintem nem sok köze van. A reklám szempontjából tök mindegy, hogy be vagy lépve vagy nem vagy belépve.

(#224) zsolt_64 válasza Parci (#217) üzenetére


zsolt_64
senior tag

1 embert azért sikerült meggyőzni... én kikapcsoltam a UBO-t, bár az első reakcióm nekem is a kikerülés keresése volt. Lehet hogy még fejlődőképes vagyok ? :U

(#225) V/ válasza Lauda (#223) üzenetére


V/
titán

Annyi a köze hogy amikor a belépési oldalra kattintottam jött ez a kép:

Amíg nem kapcsoltam ki nem tudtam belépni.
Igazad van a reklám az ott van az oldalon, ha nem lépek be akkor is.

El szeretném olvasni ezt: nekünk az volt fontos, hogy értsék a userek, hogy miért kérjük, amit. ezért írtunk cikket róla

[ Szerkesztve ]

(#226) Viktor0610 válasza V/ (#220) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

1. Erre a másik topikban írtam már választ, de kitöröltem, mert Parci beírt.
Azért nem belépés után van az ellenőrzés, mert sokan érkeznek úgy az oldalra, hogy nincsenek belépve. Velük is kell számolni, ha a reklám hatékonysága (vagy akármilyen más mérőszám) a kérdés.
2. Ezt nem értem. Fehérlistára a portál összes oldalával, és problem solved. A blokkolók (szűrők készítői?, nem értek hozzá) direkt mennek a Ph! dolgaira, ez már a prémium bevezetésekor is előkerült. Nem gonolod, hogy bármilyen, a Ph! által készített listát majd figyelembe vesznek.

Samsung Galaxy A54

(#227) Nazo válasza V/ (#220) üzenetére


Nazo
tag

Nem is fogsz választ kapni.
Mint fentebb kifejtették ennek a témának nem az a célja hogy értelmes diskurzus legyen, vagy akár csak válaszoljanak, esetleg elgondolkozzanak a másik oldal érvein.
Eldöntötték hogy most ez ilyen lesz, ez van.

(#228) Lauda válasza V/ (#225) üzenetére


Lauda
félisten

Ha úgy használod az oldalt, hogy nem lépsz be, akkor is feldobja időnként.

(#229) lezso6 válasza V/ (#225) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Egyszer dobja csak fel, oldalfrissítésre legközelebb már nem fogja, s be tudsz lépni.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#230) Intruder2k5 válasza CptAdamica (#189) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

És újfent megérkeztünk a 10 000 000 webprogramozó országába. Hurrá!

(#231) ubyegon2 válasza Lord Myn (#218) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Megértem a reakciódat egyébként, de a virtuális fenyegetés tényleg nem épp azt a célt éri el, amit szeretnél, így aztán.....a valós fenyegetéstől meg alapból irtózom, talán túl sokáig voltam erőszak szervezetnek tagja, meg amúgy is. Épp elég erőszak van mindenfelé a világban és ha egy ilyen idiótaságról van szó, akkor kicsit túlzás is így megoldani. Érdekes is lenne azért szétverni valakinek a fejét, hogy másoknak pár millióval több csurranjon. :N

Más alapokra kellene helyezni a direkt támogatást, ha így nem hatékony, egy havi díj tényleg nem sok, csak éppen az embereknek van 30 féle más irányú kiadása, amit fontosabbnak tart. Vonzóbbá kell tenni, akciókkal, fene tudja mikkel a támogatást, ha technomágusoknak ez nem megy, nem gond, vannak ennek szakértői. Befektetés nélkül nincs haszon. Sajna ez van.

(egyébként néha direkt rákattanok a fenti nagy reklámra, ha nem mobilneten vagyok, de a mostani Windowsos majomságra sajna nem tudnék, még ha fizetnének érte, akkor sem)

[ Szerkesztve ]

(#232) V/ válasza Viktor0610 (#226) üzenetére


V/
titán

Akkor nem érted, magának a kiegészítőnek megadhatom hogy mely oldalaknál ne működjön. Aktív amikor a böngészőt elindítom, de ha egy kivétel oldalra megyek ott lekapcsol, meg csinálja automatikusan.
Azt gondoltam hogy ha már készít valaki ilyen macskás képet, akkor valaki egy listát is tud. De akkor majd én megcsinálom magamnak, ha ez itt problémás. Bár nem ezzel akartam épp foglalkozni.

[ Szerkesztve ]

(#233) Nazo válasza V/ (#232) üzenetére


Nazo
tag

Nem céljuk segíteni rajtad ha te gonosz blokkolós vagy.
Ha blokkolni tudsz, tudj feloldani is, vagy nézzed a cicát. (Amúgy a macskás képet jó ötletnek tartom, egy kicsit kevésbé agresszív már így a popup, ha más nem, ennyi haszna volt ennek a témának)

(#234) lezso6 válasza Nazo (#233) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az előbb írtam neki választ, ne kavard már a szart... :U

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#235) bazsi83vp


bazsi83vp
senior tag

Szerintem az OTTHONI gépén mindenki megtehetné azt a szívességet, hogy fehér listára teszi ezeket az oldalakat. (cégest ne babráld, ne aggódj, én azt se teszem)
Persze ott vannak a mobilnetesek, akik valahol szintén megérthetőek, hogy nem akarnak plusz adatforgalmat stb. bár gondolom ott is csak 1x tölt le 1 reklámot és utána gyorsítótárból megy a dolog (mobilokhoz annyira nem értek, de gondolom ott is spórolnak így az adatforgalommal).

Az oldalnak bevétel kell és ez részben a reklámmegjelenítésből/-kattintásból jön össze.
Persze cserébe az oldal remélhetőleg nem fog megint kibaszni megint ilyen több megás reklámokat, mint pár éve volt valamelyikért a morgás.

(#236) CptAdamica válasza Intruder2k5 (#230) üzenetére


CptAdamica
veterán

Figyelj, tényleg semmi fölényeskedés nélkül. Oldal legnagyobb hányada a hírek felsorolása/kibontása. Ezek szűrése/lapozás/rendezése. Fórum szintén ez, témák kibontása/felsorolása kategorizálva megspékelve a hozzászólás írásával/képfeltöltéssel. Aztán ott vannak még az aloldalak/felhasználók és a hozzá kapcsolódó műveletek, jogosultságok kezelése, privát üzenetek. Ha ügyesen van megírva a motor, akkor a mutációk fejlesztése sem nehéz.

Az évi 20k-s költség igen túlzás, mert most volt kompletten újrahúzva az egész. Ettől függetlenül bármelyik szakmában lévő embernek megmutatod nem fogja hasra dobni magát ezektől a funkcióktól. Kb minden nap ezeket csinálom.

[ Szerkesztve ]

Megyen!

(#237) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Kérem vissza a meglepett macskát! :DDD :DDD :C :C

Eltünt! Pedig nem nyúltam semmihez! :D

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#238) Intruder2k5 válasza CptAdamica (#236) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Végül sokkal nem több a facebook se. Sőt, ott még topikok sincsenek, csak hírek, timeline, felhasználókezelés, és a jogosultságok, mielőtt kifelejteném. Szóval egyszerűbb mint a PH. Értem, nincs több kérdésem.

(#239) V/ válasza V/ (#225) üzenetére


V/
titán

Na megtaláltam a 2016-03-14 10:00 keletkezésű cikket, olvasom, gondolom ez aktuális még.

No kár volt elolvasni.
1. Nincs konkrétum hogy miben is nyilvánul meg az hogy a Prohardeer oldalit böngészve aktív egy reklámblokkoló és ebből bevétel kiesés van.
2. Nem reklámok elkerülése végett használatos a prémium funkció, bár legfőbb elemnek van írva, de ugye vissza is kapcsolhatom és akkor már megszűnt funkciónak lenni. Azon kívül van még 5 számomra lényegesen fontosabb funkció és és elsődlegesen azért váltottam meg.
3. Ez egy durva sértés:
Minimális leegyszerűsítéssel élve az a user, aki nem fogyaszt semmilyen reklámot nálunk, nem is látja azokat, a kiadó léte szempontjából értéktelen.
Az éves prémium tagságú tag, mert mondjuk azért vette meg hogy ne fogyasszon reklámot akkor értéktelen?

Tényleg teljesen értelmetlen volt ezzel foglalkoznom, nem lesz reklámblokkolás, a prémium tagság egyéb funkcióinak elvesztését megoldom, de nem fogom a képernyőn látható reklámokat megnézni, annak ellenére hogy ott vannak, no így értéktelen user leszek.

Nem várok reakciót, mindent elolvastam és egyértelmű a szituáció.

[ Szerkesztve ]

(#241) CptAdamica válasza Intruder2k5 (#238) üzenetére


CptAdamica
veterán

Azért a Facebook kicsit más téma, ami már nekem is nagy falat lenne. Igen, főoldalon csak a hírfolyam is látszik, de ehhez kell egy bonyolultabb algoritmus is, hogy mikor mit láss. Aztán még ott vannak a csoportok/live streamek/játékok/alkalmazások/sokkal mélyebb jogosultság kezelés/API-k/csomó tömörítési eljárás/terhelés elosztás világszerte és stb, stb.

[ Szerkesztve ]

Megyen!

(#242) samujózsi válasza CptAdamica (#241) üzenetére


samujózsi
tag

Apróságokat kifelejtesz a húszezredből: megfelelő méretű hardver, a szükséges rendelkezésreállással, fejlesző, üzemeltetők, szerkesztők bére stb.
És máris picit több, mint 20k/év... :DDD

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#243) Lauda válasza V/ (#239) üzenetére


Lauda
félisten

Érdekes, ugyan ezt a cikket elolvastam és teljesen egyértelműen következik belőle, hogy a reklám adja a bevételt és a blokkoló ennek gátat szab. :F

(#244) V/ válasza Lauda (#243) üzenetére


V/
titán

Hogyan történik ez? Be van kapcsolva a reklámblokkoló és ezért nem lesz bevétel mert........???? Prohardver köteles jelenteni a hirdetés feladójának hogy hány "tiszta", blokkoló nélküli user használja, látja az oldalát?
Melyik oldalán olvastad cikkben?
De a reklámjaikat én engedélyezem, nem azért van a kiegészítő, hogy az övék tiltva legyenek.

[ Szerkesztve ]

(#245) Lauda válasza V/ (#244) üzenetére


Lauda
félisten

Az első és a második oldalt olvasd át.

(#246) #89309696 válasza zsolt_64 (#205) üzenetére


#89309696
törölt tag

És az autószerelésben is. Meg a ház körüli teendőkben is. Az állattartásban is. A gyereknevelésben is... Mindenben.
Az lett a baj mára, hogy régen mindenki az ilyen fajta hülyeségét a krimóban egy fröccs fölött beszélte meg max 3 emberel, ma viszont az internet szétszórja 300 emberre és ezek még tovább kapcsolódnak másokkal és csak terjed és terjed. Nem tudsz mást csinálni csak felkészíteni az idegrendszered az új világra.

(#247) Parci válasza V/ (#244) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mert nem tudunk kiszolgálni mondjuk 1 millió megjelenést, csak 400 ezret. tehát nem tudunk 1 millió megjelenésnyi kampányt bevállalni (mert nem teljesülne), hanem csak 400 ezernyit.

de miért fontos, hogy megértsd itt és most az egész reklámpiacot? mi következik belőle? el akarod dönteni, hogy jogosan kérjük-e vagy csak szemétkedünk és trükközünk? vagy mi :F

a login "előtti" ellenőrzésnek meg azért nincs értelme, mert teljesen független a reklámmegjelenéstől, hogy valaki be van-e lépve (és többen nincsenek, mint ahányan igen). nekünk az a lényeg, hogy a reklám megjelenjen, az a user dolga, hogy mire használja az oldalt.

remélem választ kaptál a kérdéseidre, mert irgalmatlan fárasztó győzködni valakit, aki full laikus, de mégis mindent számonkér és mindent érteni akar. (nincs gond a tudásvággyal, de ezt nem tudom én és itt megoldani)

"Minimális leegyszerűsítéssel élve az a user, aki nem fogyaszt semmilyen reklámot nálunk, nem is látja azokat, a kiadó léte szempontjából értéktelen."

Az éves prémium tagságú tag, mert mondjuk azért vette meg hogy ne fogyasszon reklámot akkor értéktelen?

SZERINTED? :W gyorsan kerestél valamit kiragadva, hogy megsértődhess? a cikket elolvasva légyszives válaszold meg magadnak ezt a tök fölösleges kérdést. (segítek: NYILVÁN örülünk a prémium tagoknak, MI CSINÁLTUK A FEJLESZTÉSÉT, NYILVÁN azért, mert nekünk az is megfelel)

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#248) #89309696 válasza Parci (#197) üzenetére


#89309696
törölt tag

Szerintem nektek a havi kiadásotok 7 számjegyű is van. Csak kicsit kell belegondolni, van vagy 10 házigazda akik fizetést kapnak, nyilván nem minimálbért, be is vannak jelentve, adózni kell utánuk, az épületet is fenn kell tartani villannyal, vízzel, csatornával, fűtéssel, ha bérlitek akkor azt is fizetni kell. A szerver energia és internetfelhasználása is rájön még. És akkor csak az alapok amik eszembe jutottak, biztos van még sokkal több kiadás meg a rengeteg cucc amit egyszer megvásároltatok és az árát vissza kell osztani az időben.
Nem zsebekben akarok turkálni, csak hátha így megértik az emberek, hogy nem csak egy berregő doboz után kel fizetni havonta, hanem egy komplett többszemélyes munkahelyről van szó.
Szerintem sokan abban a tévhitben vannak, hogy úgy működik, mint otthon a NAS, bedobja a ruhásszekrénybe a dobozkát és működik.

[ Szerkesztve ]

(#249) Narxis


Narxis
nagyúr

Gyerekek mint veterán reklámblokkoló mondom, hogy nem lesz számottevő változás amíg láthatjuk az oldalt reklámblokkolás mellett. Ennyi. Ha még ideiglenesen se meritek ezt meglépni akkor nincs miről beszélni. 640-edjére futjuk ugyanazokat a köröket ebben a vitában.

Thanos was right.

(#250) Parci válasza #89309696 (#248) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

természetesen 7 számjegyű, és rohadtul nem egyessel kezdődik, de ne beszéljünk erről, mert azonnal jön két feketeöves közgazdász, akik kiszámolják, hogy hazudunk és megállna a ph a feléből is.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Útvonal

Fórumok  »  PROHARDVER! interaktív  »  Adblockerek a PH-n (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.