Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PROHARDVER! interaktív  »  Adblockerek a PH-n (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#501) Yahhher válasza Parci (#494) üzenetére


Yahhher
aktív tag

Szia.

Parci, sajnos az sem megoldás tényleg, hogy a bejelentkezés előtt felugrik az ablak, és nem tudok továbblépni. Én pl. nem minden helyzetben tudok mit kezdeni a blokkolással, nem nálam van a blokkolás fizikailag itt céges környezetben. Én fizetek, ennyit tudok tenni ilyen esetben. Otthon az egyik gépem blokkol(ezt kapom csomagban..), a másik nem. Ezt tudom megtenni. Mégis szívatva vagyok a belépéssel. Vegyétek ki, csináljátok máshogy, szűrjetek máshogy vagy mittudomén pls. Így igazából cseszhetem a szolgáltatást amit igénybe veszek, mert akkor meg minek.

Üdv B.

u.i.: az miért van, hogy mondjuk 10-ből 1szer meg tovább enged a felugró ablak után, és beléphetek?

[ Szerkesztve ]

(#502) Rhino666 válasza Parci (#490) üzenetére


Rhino666
őstag

Hálás vagyok, hogy elolvastad és vetted a fáradtságot hogy érdemben reagálj rá, erre valahogy nem számítottam.

Viszont! Ha konverzióban mérik a reklámokat, akkor annak az alapja feltételezem a átkattintás/megjelenítés arány, nem? Ha igen, és a reklámblokkolót használók egyik napról a másikra kikapcsonák a blokkolást, de ugyanúgy nem kattintanának semmire, mint eddig, akkor nem éppen hogy rontanák ezt az arányt? :F Tfh. 20%-os átkattintás helyett most már csak 10% volna, mivel kétszer annyi emberből ugyanannyi kattintott. Így nem ugyanazt a bevételt produkálná, ami még mindig ugyanúgy kevés?

Hát, én sem a kövek alatt gubbasztottam az elmúlt 10 évben és végignéztem, ahogy a YouTube gazdaggá tett néhány videóst, aztán szép lassan átvándorolt mindenki Twitch-re, mert a reklámból származó bevételek durván visszaestek, az előfizetés alapú tartalomszolgáltatás vette át a szerepét. És ez az egész internetre igaz, ahogy én látom.

Nem az a közösség bomlasztása, hogy megkéritek a felhasználót, hogy ne blokkoljon, de még csak nem is az, hogy blokkerrel jelenleg nem működik az oldal (ami ugye nem a ti hibátok), hanem az, hogy belesinyítjátok a felhasználói szerződésbe, nyaggató macskát dobáltok és a bosszús panaszos ügyfelet úgy kezelitek, hogy el lehet húzni ha nem tetszik.

Nyilván nem olyan egyszerű a megoldás, ahogy vázoltam, mert rengeteg mindenbe nem látok bele, kockázastos vállalkozás, DE. Ha van választási lehetőség a biztos halál és a bizonytalanság között, akkor nem logikus az utóbbit választani? :F

Nem kell az adblockeres témába tekerni erőforrást, éppen ez a lényeg. Aki blokkol, blokkolni fog és semmiképp nem átkattintani! Olyan megoldást kell találni, amivel függetleníteni lehet a bevételt a reklámblokkolóktól, mert a reklámblokkolás egész addig (egyre növekvő) jelenség lesz, amíg létezni fognak reklámok.

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#503) Parci válasza Nazo (#498) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a valós kapacitás a valós lapletöltés, igen. blokkolók nélkül mindegyiken ott lenne egy reklám (ha mondjuk azon az oldalon éppen fut kampány azon a felületen). blokkolóval pedig a felükön jelenik meg csak.

azt nem tudhatjuk, hogy ha hirtelen minden blokkoló kikapcsolja a blokkolást, hogyan változik egy reklám hatékonysága, de elég fontos, hogy nem az a fontos nekünk, hogy az a user is lássa a reklámot, aki azonnal idegrohamot kap tőle, ők valószínűleg tényleg annyira hardcore arcok, hogy elvből sem érdeklődnének iránta. viszont ők vannak kevesebben, sokkal többen vannak, akik valamiért blokkolnak, sokszor azt sem tudják, hogy blokkolnak. valaki felrakta, valamikor felrakta stb.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#504) Parci válasza Yahhher (#501) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem kapod mindig a felugrót, csak x időközönként. ha felugrik, nyomsz egy frissítést és elvileg tovább tudsz menni.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#505) DS39 válasza Rhino666 (#480) üzenetére


DS39
nagyúr

egyébként ez a hírlevél dolog nem lenne hülyeség, hetente egyszer mindenki kapna a kiválasztott site-ok cikkeiből egy kedvcsinálót, hátha nem olvasta alapon. persze úgy kellene megvalósítani, mint máshol, hogy ha nem kér valaki, akkor kikapcsolható legyen.

(#506) dqdb válasza Yahhher (#501) üzenetére


dqdb
nagyúr

Az Értem, kikapcsolom mellé kellene valami olyasmi, hogy ha prémium előfizető vagy, akkor jelentkezz be, felhasználónév és jelszó mező alá, valamint belépés gomb.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#507) Parci válasza Rhino666 (#502) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát, pedig ez a jellemző, reagálni szoktunk. lehet, hogy ha valaki belénkszáll ezerrel, akkor sommásan, de van kommunikáció, mindig is volt.

a konverzió mérése sokkal komplikáltabb ennél a két nagyon alap mutatónál (megjelenés és átkattintás). nem akarok ebbe nagyon belemenni, bizonyos szint fölött nem is tudok, de ma már annyira okosak ezek a rendszerek, hogy "követik" a felhasználót (könyörgöm, senki se a KGB-re asszociáljon, se a kínai államra) és azt mérik, hogy mennyire és hol érdeklődött még, végül vásárolt-e (igen, ha aztán az Auchanban veszi meg a lábával, azt nem méri) stb. sokkal szofisztikáltabban megy ez már jóideje (sztem lassan tíz éve), mint hogy "átkattintás alapon fizetünk" vagy ilyesmi.

egészen biztosak vagyunk benne, hogy ha csak az blokkolna, aki tiszta erőből, mindenképpen és ellentmondást nem tűrve blokkolni akar, akkor 50% helyett inkább 1-2-5% hiányozna, az is csak azért, mert IT oldalként itt felülreprezentált ez az arány. viszont ma már annyira kényelmes és egyszerű egy adblockert bekapcsolni, sőt, néha már a böngésző csinálja (ez is nagy téma: a google-nek ez kényelmes, érdekes módon a saját adwords reklámjait nem szűri a chrome, tereli át a népet a youtube-ra, üti a nagy médiát és helyette összeszedi az elérést ötezer pistike-blogból stb.), hogy ez a végeredmény.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#508) lezso6 válasza dqdb (#506) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az a baj, hogy bugos még mindig a hufilter, s azért nem tud belépni. Konkrétan annyira bugos, hogy a jQuery $() függvényét blokkolja. Aki tudja mit a csinál a függvény, az tudja ez kurva nagy baj, mert enélkül gyakorlatilag szinte semmi sem megy. :(

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#509) Rhino666 válasza Parci (#507) üzenetére


Rhino666
őstag

Ebből én azt látom, hogy nem vagytok biztosak benne, csak sejtitek, hogy nektek jó volna, ha kevesebben blokkolnának. Csak aztán nehogy az legyen a végeredmény, hogy minden blokkoló beadja a derekát, lekapcsolják az adblockert és még kevesebb lesz a bevétel, mert a konverziós arányt rontja a sok meddő megjenelítés... :DDD

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#510) Parci válasza Rhino666 (#509) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a "konverzió arányt" nem ronthatja, mert a konverzió nem romlik ettől, az abszolút mértékét nézik (meg a kampány árát). ezen felül nem minden hirdetés arról szól, hogy "vegyél iphone-t most itt 4 ft-ért", imidzs kampányoknál eleve nem cél a nagy átkattintási ráta sem már. stb.

szóval nem sejtjük, tudjuk, de többet úgy sem tehetünk, mint hogy határozottan szólunk érte.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#511) Rhino666 válasza Parci (#510) üzenetére


Rhino666
őstag

Tehát azt állítod, hogy a konverzió abszolút mértéke alapján fizetnek a kampányért, nem számít a megjelenítési arány.

Azt is állítod, hogy ha kikapcsolnák a felhasználók az adblockert, de nem kattintanak a reklámokra, akkor kétszer annyi volna a bevétel a reklámkampányokból.

Csak én érzem itt az ellentmondást? :)

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#512) Parci válasza Rhino666 (#511) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

légyszi indulj ki abból, hogy nem hazudok vagy hülyeséget beszélek és úgy értelmezd, amit leírtam :)

sokféle reklám van, más-más céllal. van, aminél csak az számít, hogy x ft-ból hány user fog tőlem z ft-os terméket venni. olyan is van, amire gondoltál, hogy "minden kattintásért adok x ft-ot" (de nagyon kevés). és olyan is van, aminél arra gyúrnak, hogy égjen be a retinádba, hogy a coca-cola a király. millió célja lehet egy-egy reklámozónak, azt eleve többféleképpen méri.

egész biztosan csak jobb, sokkal jobb helyzetbe kerülnénk, ha a userek fele nem blokkolna. ;)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#513) Rhino666 válasza Parci (#512) üzenetére


Rhino666
őstag

Abból indultam ki, hogy nem hazudsz vagy hülyeséget beszélsz, ezért nem azt írtam, hogy "ez így egy nagy baromság". Abból indultam ki, hogy valószínűleg rosszul értelmezem amit írsz, mert számomra ez így ellentmondás.

Mondjuk nálam ott kezdődik az egész kétely, hogy feltételezem, hogy aki szándékosan veszi a fáradtságot hogy tudatosan blokkolja a reklámokat, az nem ér pénzt a reklámozó fél számára. Tehát ha már ennyire hiperszuper-összetett agyonbonyolított, MI-val csipkézett sémák alapján mérik a reklámkampányok hatékonyságát, akkor hogy lehet olyan könnyen átb@szarintani őket a palánkon, hogy tfh. 1.000.000 potenciális megjelenítés mellé toltok még 1.000.000 meddő megjelenítést (adblockert egyik napról a másikra kikapcsoló felhasználók) és hirtelen megduplázódik a bevétel..?! :F

Na mindegy, tudjuk be ezt annak, hogy nem értek hozzá.

[ Szerkesztve ]

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#514) Parci válasza Rhino666 (#513) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

de épp ezt mondom: a blokkolók zöme nem ilyen tudatos blokker. amúgy meg a hirtelen megjelenő korábbi blokkolók nem okoznak zavart, a miértre van magyarázat, amúgy meg mérik a reklámkiszolgálók, hogy akkor végül mit műveltek a userek.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#515) Rhino666 válasza Parci (#514) üzenetére


Rhino666
őstag

Szóval kb. a felhasználók 50%-a használ adblockert, akiknek a 80%-a potenciális konverzió volna?

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#516) Parci válasza Rhino666 (#515) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a felhasználók fele használ adblockert, de közülük a túlnyomó többség nem de facto reklámellenes, így nagyjából hasonlóan viselkednének egy-egy kampánynál, mint a többi, nem blokkoló user. így pontos :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#517) menledge válasza Parci (#503) üzenetére


menledge
senior tag

Eddig csak read only voltam ebben a topicban.

Én már régóta használok reklámblókkolót, több okból is. Egyrészt utálom a reklámokat, szerencsére egyáltalán nem hatnak rám. Erőforrást vesznek el, villognak, mozognak, zavarnak, stb.

Viszont, mindkét oldalt megértem, és én is pl. ezért kikapcsoltam itt. Legalább is egyelőre. De a másik oldalnál is vannak jogos észrevételek, és amilyen hardcorenak, önfejűnek, stb vannak titulálva a reklámblokkolók, a lap tulajdonosain ugyan ezt lehet érezni, csak a másik szemszögből. De ezt már többen is jelezték, remélhetőleg észreveszitek ezt is.

Amiért viszont írtam: "sokkal többen vannak, akik valamiért blokkolnak, sokszor azt sem tudják, hogy blokkolnak. valaki felrakta, valamikor felrakta stb."

Ezt egyáltalán nem így gondolom. Aki blokkol az nem véletlen van (nagyrészt), és igen van olyan akinek valaki felrakta, mivel ezt jól ismerem. Én magam a családban, barátoknál, munkahelyen raktam fel reklámblokkolót. Lehet ennél az embereknél valakit érdekelne a reklám/termék, DE utána meg az van, hogy lassú a gépem... vírust kaptam... felugró ablak van és nem tudok tovább lépni... stb.-stb. Sajnos ez a legnagyobb baj, hogy a reklámok stb. sokkal nagyobb gondot okoznak általánosságban, és ezért van szükség a blokkolókra, ha tudatosan, ha anélkül. Amikor jönnek ezekkel a panaszokkal, pont nem érdekel, hogy ő itt rákattint vagy máshol a reklámra, de másik 1000 helyen meg zavarná. Ezért ez az egyszerűbb megoldás.

Ezért szélmalomharc ez valóban, mert hiába a kérés, akit zavar nagyon, úgy is blokkolja, akinek valamiért felrakták annak oka van.

Közben jött még hsz (#514, #516) erre vonatkozóan. Pont erre próbáltam reagálni. Szerintem ez hatalmas tévedés. A blokkolók nagy része tudatosan blokkol, kisebb rész nem tudatos bizonyos esetekben, de pontosan megvan az oka ott is a blokkolásnak! (Mert ha a nagyi gépe lassú és vírusos és stb. akkor rárakom, blokkol mindent és nem érdekel, hogy ő igazából egy normális fórumon megnézne egy reklámot de másik 10 retek oldalnál meg szívna, akkor blokkolás van és kész.)

[ Szerkesztve ]

(#518) Rhino666 válasza Parci (#516) üzenetére


Rhino666
őstag

Próbálom megérteni a felhasználók megcímzett 40%-át. Miért tesz fel adblockert valaki, ha nem reklámellenes? Azt azért kizárnám, hogy "az unoka rakta fel nekik", elvégre egy IT szakmai oldalt böngésznek.

Ennyire könnyen manipulálhatóak volnának az emberek?

- bekapcsolom a reklámblokkolót, mert nem vagyok kíváncsi a reklámokra
- légyszi kapcsold ki, hogy több legyen a bevételünk
- oké, kikapcsoltam... jé, egy alzamanó *klikk* megnézem mit árulnak az alzán

:F

És mi a különbség aközött az 50% között, aki nem használ adblockert és aközött a 40% között, aki "nem tudja, hogy miért használja"?

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#519) Parci válasza menledge (#517) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hardcore-nak a hardcore-t titulálom, aki képben van, tudja, hogy mit csinál és nagyon nem fog reklámot nézni, akkor sem, ha piros hó esik. ez nem pejoratív jelző amúgy sem, szimpla tény. feketeöves. és épp azt mondtam, hogy ennyire tudatos, felkészült user jóval kevesebb van, mint olyan, aki valamiért blokkol. mert mondjuk felrakta egy másik, idegesítő oldal miatt egy éve, valahol, de amúgy a ph-val semmi baja.

a példád pedig épp jó: felraktad valakinek, aki kezdőbb netező és rákattintana amúgy mindenre, mert sok szemét oldal van, ahol ilyennel be is támadják. ennek isszuk meg implicite mi is a levét, mert mi ugyan nem csinálunk ilyet, de mégis blokkolva lesznek nálunk is reklámok, ha ide téved olvasni.

és hát épp ez a lényeg: hátha a felhívás hatására nálunk kikapcsolja. win-win.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#520) Parci válasza Rhino666 (#518) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

"És mi a különbség aközött az 50% között, aki nem használ adblockert és aközött a 40% között, aki "nem tudja, hogy miért használja"?"

nem értem a kérdésed, mert hát épp ez az, hogy számunkra jó esetben semmi. :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#521) mézespálinka válasza Parci (#520) üzenetére


mézespálinka
senior tag

"egészen biztosak vagyunk benne, hogy ha csak az blokkolna, aki tiszta erőből, mindenképpen és ellentmondást nem tűrve blokkolni akar, akkor 50% helyett inkább 1-2-5% hiányozna, az is csak azért, mert IT oldalként itt felülreprezentált ez az arány. "

Ti most tényleg 50% bevételt kockáztattok 1-2-5% userért? :Y

(#522) Rhino666 válasza Parci (#520) üzenetére


Rhino666
őstag

Vagyis egy IT lapcsalád látogatóinak 40%-a nincs olyan technikai szinten, hogy tudja hogy egyáltalán van fent adblockere, vagy ha tudja, akkor nem tudja hogy hol kell kikakpcsolni, vagy ha azt is tudja hogy hol kell kikapcsolni, akkor nem fogja fel, hogy azért félig üres a pH!, mert nem jelennek meg a reklámok?

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#523) Parci válasza mézespálinka (#521) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

:U

olvasd el mégegyszer légyszi: nem, 50% blokkol, akiből 45-49%-nyi nem feketeöves blokkoló, és akár ki is kapcsolhatja a felhívásra. a maradék 1-2-5% az, aki akkor is blokkolna, ha piros hó esik.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#524) samujózsi válasza CptAdamica (#485) üzenetére


samujózsi
tag

Erre tudnék ellenpéldát... :U
Sok, nagyon sok cég dolgozik úgy, hogy a legtöbb amit kapsz, egy automata válasz.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#525) menledge válasza Parci (#519) üzenetére


menledge
senior tag

Tudom, hogy jó példa :K

Na de viccet félretéve. Felrakom 30 embernek mert rinyál. Mindenki látogat általánosságban 100 oldalt, amiből van 2-3 normális. Nyilván nem fogok mindenki nyűgjével foglalkozni, hanem tiltok mindent. Szerintem ez érthető. Persze értem, hogy ettől Ti meg más rendesebb oldalak szívnak. De ezért írtam, hogy szerintem sajnos ez tényleg szélmalomharc, mivel a kezdőknél, tudatlanoknál, nem lesz mindig egy supporter, aki a rendes oldalaknál kikapcsolja.

(#526) Parci válasza Rhino666 (#522) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igen. nézd csak meg ebben a topikban a kommenteket. olvasta a felhívást, idejött, szólt, hogy nincs adblocker, mégis macskát kap, aztán együtt megfejtettük, hogy melyik kiegészítő blokkolt mégis. nem olyan egyszerű ez, szó sincs arról, hogy bárki bárkit debilnek nézne.

srácok, lezárhatjuk a témát. eléggé körbejártuk szerintem.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#527) Parci válasza menledge (#525) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

gondold magad a helyünkbe: egy próbát azért megér, nem?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#528) mézespálinka válasza Parci (#523) üzenetére


mézespálinka
senior tag

Igen, én is erre gondoltam. Ha kötelező kikapcsolni a usereknek a blokkolót, akkor MAXIMUM a "feketeöves" blokkolók nem fogják látogatni az oldalt (azaz 1-2-5% látogatót buktok MAXIMUM). Cserébe a 45-49%-nyi tuti fix 10000% hogy letölti/megnézi/kattint a reklámot/ra.
(azt nem figyelembe véve, hogy az 1-2-5% között is lehet olyan aki prémiumért fizet és neki így nincs reklám)
Nem?

(#529) Parci válasza samujózsi (#524) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

őszintén szólva sosem értettem ezeket a vádakat, hogy mi csak leszarjuk ezt-azt. megfordítanám: hamarjában egyetlen, komoly méretű hazai portált sem tudnék mondani, ahol így beszélgetnek a userekkel, válaszolnak a felvetett dolgokra stb.

(ez nem összekeverendő azzal, hogy néha azt várják el tőlünk, hogy minden felvetést minimum implementáljunk és mi az, hogy ő már tegnap megírta, hogy legyen vmi így-úgy)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#530) Parci válasza mézespálinka (#528) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ja, értelek. ha lehet, nem szívesen üldöznénk el innen senkit. ha idővel muszáj lesz, akkor muszáj lesz, de induljunk ki abból, hogy az érvelés mindig jobb az erőszaknál. meg azt később is lehet, ha az érvek nem hatnak.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#531) menledge válasza Parci (#527) üzenetére


menledge
senior tag

Persze! Ezért is írtam az első hszm-be, hogy megértem mindkét félt. Titeket sem hibáztatlak. Csupán az én véleményem, hogy hosszabb távon más megoldás lesz a nyerő összességében. :)

(#532) Rhino666 válasza Parci (#526) üzenetére


Rhino666
őstag

Körbejártuk, a lapcsalád felhasználói bázisa:

- 50% "manipulálható" - szereti a reklámokat, az ő jelenlétük természetes
- 40% "debil" - nem tudja, hogy van fent adblockere, őket meg kell váltani
- 10% "hardcore" - kiveszi a szátokból az ételt, húzzon innen más oldalra

:DDD

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#533) Parci válasza Rhino666 (#532) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

kiszűrted a lényeget :DDD

(sajnos lesz, aki vérig sértődik majd ennek mentén még így is :U (ő tényleg debil ;]))

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#534) CptAdamica válasza Parci (#529) üzenetére


CptAdamica
veterán

Mondjuk én egy komoly hazai portált sem tudnék mondani, ami ennyit törődik a reklámblokkolókkal. Tényleg csak nálatok látom ezt, de gondolom máshol is gond, ők hogy oldják meg ezt a témát?

Megyen!

(#535) Rhino666 válasza CptAdamica (#534) üzenetére


Rhino666
őstag

Más üzleti modell. ;]

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#536) mézespálinka válasza Parci (#530) üzenetére


mézespálinka
senior tag

Kiindulhattok ebből, de az 5xx hozzászólás túlnyomó részében azt írtátok (erre a kérdésre), hogy NEM működik az, hogy választást adtok a felhasználóknak. ....

(#537) DS39 válasza CptAdamica (#534) üzenetére


DS39
nagyúr

sehogy. náluk ez nem téma, mert más az olvasói kör. egy nevesebb hírportál közönsége 99%-a nem kocka réteg, IE-t használ vagy egy natúr Chrome-ot, és megjelennek a reklámok.
itt ez egy IT portál, ahol a közönség 80-90% kocka réteg, nem kell csodálkozni hogy nagy arányú a blokkolás.

(#538) Rhino666 válasza DS39 (#537) üzenetére


Rhino666
őstag

Én is ezt hittem, de fentebb Parci kijavított, hogy nem ilyenek az arányok.

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#539) samujózsi válasza DS39 (#537) üzenetére


samujózsi
tag

Nem akartam ezt feszegetni, de mi a helyzet a többi IT portállal?
Hup, hwsw; prog.hu, pcforum.hu; computerworld, pcworld; talán még az sg.hu is ide tartozhat. Más nem jut eszembe hirtelen.
Velük/náluk mi van? Jó ideje nem jártam már egyiken sem.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#540) Parci válasza Rhino666 (#538) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az is lehet, hogy tévedek és jóval magasabb a hardcore userek aránya. akkor viszont tényleg nem fog segíteni a meggyőzés, csak az erőszak (vagy az sem)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#541) pn4hvq válasza Parci (#540) üzenetére


pn4hvq
senior tag

De pl. a fórum tekintetében benne lehet az is, hogy a hc userek, akik esetlegesen az érdemi hozzászólások nagy százalékát generálták, elmennek. Ha ők kiesnek a hozzászólók közül, akkor ki fogja az általuk beírt érdemi hozzászólásokat írni? Ha ezek a hozzászólások elmaradnak, akkor valószínűleg csökkenni fog magának a fórumnak a látogatottsága is. Ha az előző gondolatmenetet folytatom, akkor kevesebb lesz a nem hc látogatók száma is, még kevesebb reklámmegjelenésetek lesz...
Így elkezd az egész gurulni a lejtőn, aminek a vége a gödör alja.

(#542) másodnick válasza Corleone33 (#422) üzenetére


másodnick
újonc

A 444-nél egyébként is gyönyörű volt, hogy már hónapok óta többen jelezték a kommentek között, hogy idén nem megy támogatás, ha tovább korlátozzák a kommentelési lehetőséget. Erre kb teljesen kivégezték a kommentelést és pár napra rá jött a címlapos cikk, amiben 12 millát tarhálnak, mert őket agyonnyomják az óriáscégek és a politika.

(#543) Parci válasza pn4hvq (#541) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ez is egy forgatókönyv. jellemzően ezzel fenyeget minket az a user, aki személyes sértésnek veszi, hogy nem könnyítjük meg a blokkolást. nyilván meg kell tippelnünk, hogy ennek mekkora az esélye és jól dönteni.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#544) Parci válasza másodnick (#542) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ezt a vonalat itt ne bontsuk ki nagyon lehetőleg, tényleg off

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#545) mézespálinka válasza Parci (#543) üzenetére


mézespálinka
senior tag

Á de ez a hangsúly már megint mi? Most akkor ők meg írják hogy ti meg nem meritek meglépni pedig azzal fenyegetőztök, hogy ha nem hat a szép szó akkor erőszakkal meglépitek? :(

[ Szerkesztve ]

(#546) Parci válasza mézespálinka (#545) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

értem, hogy te siettetnéd. lehet, hogy neked lesz igazad. egyelőre ott tartunk, ahol most tartunk.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#547) DS39 válasza Rhino666 (#538) üzenetére


DS39
nagyúr

Szerintem amit írtam nagyjából egyezik, mert ha 80-90% fele blokkol, akkor ott vagyunk, amit Parci írt.
A hangsúly azon van hogy itt jóval nagyobb arányú lehet a blokker használat mint az origo-n. (de nem ismerjük, hogy melyik cég, milyen alap büdzsével rendelkezik)

[ Szerkesztve ]

(#548) -Skylake- válasza DS39 (#547) üzenetére


-Skylake-
addikt

Szerintem tulzottan optimista feltetelezes ez a 80-90% a kockak aranya. Forumokat olvasva nagyon nem ez a kep rajzolodik ki, epp ellenkezoleg. Vannak nehanyan akik ertenek dolgokhoz es ok egymassal beszelgetnek. Ebbe a beszelgetesbe folynak bele es folynak ki belole a randomok, akiknek annyi kozuk van az informatikahoz, hogy van otthon aram.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#549) -Skylake- válasza zsolt_64 (#198) üzenetére


-Skylake-
addikt

Tehát a "minél kevésbé ért hozzá" itt az a forma , aki 7 éve web fejlesztő ? Ezt jól értem ?

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#550) KRi2 válasza Viktor0610 (#427) üzenetére


KRi2
aktív tag

Csinálhat bármit az oldal a cookie-jaimmal?
Nem.

Futtathat az oldal a gépemen miner scriptet?
Nem.

Kikapcsolhatják Parciék a pH-t?
Igen.

Bocs a trollkodásért, musz volt ;]

||| | || ||||| | ||| ||

Útvonal

Fórumok  »  PROHARDVER! interaktív  »  Adblockerek a PH-n (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.