Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PROHARDVER! interaktív  »  Adblockerek a PH-n (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#801) #38742016


#38742016
törölt tag

Sziasztok!

Az mitől lehet, hogy whitelisten van az oldal Adblock-ban, mégis néha feljön az ablak, hogy kapcsoljam ki? Reklámok sem jelennek meg kb sehol, nagyon ritkán csak. A FF beépített követés védelme blokkolhatja?

Firefox 71.0, Adblock Plus 3.7
Ezeken kívül még I don't care about cookies-t használok.



[ Szerkesztve ]

(#802) csako válasza #38742016 (#801) üzenetére


csako
veterán

Igen, az FF követésvédelme miatt van.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#803) #38742016 válasza csako (#802) üzenetére


#38742016
törölt tag

Köszi, ott is whitelistre raktam az oldalt, és megjavult. :R

(#804) #38742016


#38742016
törölt tag

Sorry a sok egymás utáni kommentért. :B

Szerintem a mobilos böngészőket is be lehetne rakni a kivétel hozzáadásos leírásba, Samsung Internet-nél nem volt egyértelmű, hiába kerestem a böngészőn belül az Adblock beállításait, magában az appban kell megcsinálni:



Egyébként nem értem azokat, akik hisztiznek rajta, tisztelet a kivételnek, aki tud normálisan véleményt nyilvánítani. :R
Szinte mindenhol használok Adblock-ot, de itt észre se veszem, hogy ki van kapcsolva, abba a +5Mb net használatba és a 30ms-el lassabb oldal betöltésbe szerintem még senki se halt bele.
Nincsenek szarrá JavaScriptelve, amik már attól 100%-on hajtják a CPU-t, hogy megnyitod az oldalt, nincsenek az ember pofájába ugráló ablakok, semmi hasonló dolog, ami okot adna a blokkolásra.

(#805) Lauda válasza wanted5 (#800) üzenetére


Lauda
félisten

megpróbálni olyan reklámanyagot gyártani, amit elfogad az emberek nagy része.

Háát szerintem meg kell becsülni azokat a cégeket, akik reklámoznának. Ezen kívül hogy is méred fel, hogy az emberek nagy részének mi az elfogadható?

a 'kapcsold ki az adblockot vagy fizess' nagyon lusta és konzervatív hozzáállás.

A felhasználói oldalról az "akkor is blokkolok és főleg nem fogok előfizetni" hozzáállást minek lehet nevezni?

Ezeket most komolyan.

[ Szerkesztve ]

(#806) wanted5 válasza Lauda (#805) üzenetére


wanted5
őstag

Tudom nem teljesen releváns, de videós példát tudok hozni.
Vegyünk 2 nagyon egyszerű esetet a youtuveról pl. Természetesen kikapcsolt adblockkal.
1. Az adott videóban a yt algoritmusa által rakot reklámok vannak, adottbesetben a legrosszabbkor megszakítva a tartalmat.
2. A videóban 0 reklám van, az elején/végén a készítő által normálisan, viccesen felvezetett szponzorblokkal (reklámmal)
Döntsd el te hogy melyik a jobb.

A sima reklámoknál is arra kéne törekedni hogy ne képbemászó, idegesítő legyen, hanem ok ott van, lássuk kész.
Pl én mindig is gyűlöltem minden oldalnál amikor háttérnek egy kattintható reklámot raktak be. Anno ez volt az oka amiért adblockot keztem használni.

Azt pedig nem mondtam hogy a felhasználók se hibásak, csupán annyit hogy nem csak őket kell hibáztatni és felhasználói szemszögből is nézni kéne a dolgokat minden döntésnél.

(#807) Lauda válasza wanted5 (#806) üzenetére


Lauda
félisten

Én úgy tudom a youtube esetében is a hirdető állítja azt be, hogy hol jelenjen meg reklám, tehát nem a youtube osztja be. Van valami szabályozás, hogy miként oszthatod el a reklámokat, de tehetsz az elejére, bele a videóba, a végébe stb. Szerintem akkor jobb, ha az elején van, viszont megtekintés szempontjából ez nem biztos, hogy jó. Amíg a reklám megy csinálhatsz mást is, viszont ha már elkezdted nézni a videót, nem biztos, hogy leteszed a telefont/nézel mást. Szerintem ezt is embere válogatja.

Parci már sokat írt ezzel kapcsolatban (nem csak itt, évek óta téma). Törekednek ezekre a dolgokra, amennyire lehet, nyilván senkinek nem jó, ha az olvasók nyomják a csengőt a reklámok mérete, elhelyezése miatt.

Szerintem nem hibáztat minket senki. Viszont azt gondolom nem igazán látjuk a másik oldalt és biztosan nem unalmukban vezetnek be ilyen megoldásokat. A felhasználói oldalnak is el kellene oda jutni agyilag, hogy amit használ oldal az nem csak úgy odateremtődött, hanem azt működtetni kell. Ennek óriási lehet a költsége, amiket muszáj fedezni valamiből. Na most ha a felhasználók ehhez nem akarnak hozzájárulni, akkor a történetnek csak egy befejezése lehet. És nem szeretnék tényleg senki zsebében turkálni, de ha bírja elviselni a reklámokat, azt a havi 415 forintot tényleg észreveszi valaki a büdzsében? ;)

Amúgy szerintem egyre drasztikusabb lesz majd mindenhol ez a reklám téma. Lásd indavideó és valószínű a youtube is keményíteni fog, mert jelenleg még simán ki lehet blokkolni a reklámokat. Az origonak is volt olyan reklámja, amit ha kiszedtél, eltűnt az oldal. Annó volt is erről blogom, csak azóta már töröltem.

Parci hozzászólásait olvasgasd át, szerintem sok minden tisztább lesz. ;)

[ Szerkesztve ]

(#808) wanted5 válasza Lauda (#807) üzenetére


wanted5
őstag

Eltekintve mindenféle oldaltól.
Maga a reklám az emberiség egyik legnagyobb rákfenéje.

(#809) S e t h válasza wanted5 (#808) üzenetére


S e t h
nagyúr

Nagyjából köszönhetjük neki(is), hogy 10 fok körüli karácsony van és egyre élhetetlenebb a bolygó.
Persze demagóg vagyok, mindenki fogyasszon csak minél többet, jó is az.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#810) Lauda válasza S e t h (#809) üzenetére


Lauda
félisten

Voltak ennél melegebb decemberek 50-80 éve is, nincs ebben semmi extra.

(#811) laceszgamer válasza wanted5 (#800) üzenetére


laceszgamer
addikt

Mondjuk a legnagyobb kérdés, hogy mi az amit elfogad? Itt megint csak az a kategória, hogy egyéni vélemények, nálam pl a 3 legutáltabb a politikai, a különféle " tegye ezt, hogy megszünjenek a panaszai..., csak egy csepp ebből naponta... " és társai gusztustalankodós reklámok - AdBlock tulajdonképp ezek miatt került fel - és a YT-n video előtt, közben felugrók.

De más embernek valószínűleg más lesz amit kifejezetten nem szeret, illetve ott vannak a mobilnetesek akik az adatforgalom miatt bosszúsak sokszor amit a reklámok úgymond kéretlenül visznek.

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#812) Parci válasza wanted5 (#806) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igen, csak ez fordítva működik: mi hajtunk keményen, hogy az ügynökség hozzon reklámot. ezeket nem mi gyártjuk, nem mi diktálunk, nem mi alakítjuk ki, nagyon maximum vétójogunk van, az is úgy, hogy ha élünk vele, jó eséllyel az a hirdető többet felénk sem néz (mert más nem kukacoskodik annyit).

másrészt, egy csomó formátumot és témát mindig is visszadobtunk, pedig elég sok pénztől elestünk miatta:
- hírleveles szekálás sosem volt
- politika, vallás, kutyafüle sosem volt
- popup, overlay és társai gyakorlatilag sosem voltak

és igen, volt, aki közölte, hogy ne gondoljuk, hogy ő animált reklámot fog nézni, legyen csak statikus. mindenkinek máshol van az ingerküszöbe.

csak a legtöbb balhézó user szólásszadsági és antireklámos szabadságharcra futtatja ki az egész témát en bloc, ezekbe bele sem gondolva.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#813) laceszgamer válasza Parci (#812) üzenetére


laceszgamer
addikt

Amúgy nem elhetne más oldalakat megkérdezni, hogy miként csinálják? Mert pl most így nem akarom a neveket leírni, de több autós oldalt is látogatok, ott egyszer sem láttam ilyen anti adblock cikket, de sok bulvár meg hasonló oldalon se. Gondolom valami alternatív bevételi forrásuk van, vagy valahogy megoldják mégis, hogy nem a reklámoktól függenek.

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#814) Parci válasza laceszgamer (#813) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

szerinted ez ilyen egyszerű, van valami tuti tipp, ami egyszerűen másoknak nem jutott eszébe, de páraknak igen? jó lenne, de kb. kizártnak tartom.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#815) S e t h válasza Lauda (#810) üzenetére


S e t h
nagyúr

De van, nem is kevés.
Az utóbbi 10 évhez hasonló átlag feletti hőmérséklet a mérések óta nem volt, lehet bagatellizálni, de nem érdemes

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#816) Lauda válasza S e t h (#815) üzenetére


Lauda
félisten

[link] De végülis ez nem ide tartozik.

[ Szerkesztve ]

(#817) laceszgamer válasza Parci (#814) üzenetére


laceszgamer
addikt

Én csak abból indultam ki, hogy sok helyen nem nagyon látni, hogy esetleg bármilyen módon próbálnák jelezni, hogy ne blokkoljanak, ebből gondoltam hogy valami más úton szerzik a bevételt.

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#818) Intruder2k5 válasza laceszgamer (#817) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mert más oldalaknak más célközönségük van, ide túlnyomórészt informatikában jártas társaság szokott jönni, akiknek a nagyobb hányada képes feltelepíteni egy adblock-ot, de nem biztos, hogy ez minden oldalon így van, vagy legalábbis - az oldal szemszögéből nézve - jobb ez az arány.

(#819) laceszgamer válasza Intruder2k5 (#818) üzenetére


laceszgamer
addikt

Igaz, ebben lehet valami.

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#820) ubyegon2 válasza Intruder2k5 (#818) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

ide túlnyomórészt informatikában jártas társaság szokott jönni

Aham, az NL Café-hoz viszonyítva mindenképp! :D Nekem pár szaktopikot olvasgatva rendszeresen, nem mindig ez a benyomásom.

[ Szerkesztve ]

(#821) S e t h válasza Lauda (#816) üzenetére


S e t h
nagyúr

De végülis ez nem ide tartozik.
Ebben egyetértünk. Az átlaghoz nincs köze a szélsőértékeknek.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#822) #32577792


#32577792
törölt tag

Üdv
Nos, amíg nem kezdett rátelepedni a felugró szép üzenet, eszembe sem volt, hogy blokkolót használok, annál is inkább, mert több gépről lépek be, vannak, ahol nincs beállítva.
Igyekszem kevés időmből, keveset itt tölteni. Valaki írt a régi időkről, talán ennek is köze van hozzá.
De legfőképpen az, hogy olyanok jönnek az arcomba, akiknek működési engedélyüknek sem lenne szabad lenniük. (alza, c.oázis pl.)
Ezeket én személy szerint nem viselem el.
Mit lehetne tenni?
Támogatom a független (legalábbis remélem) újságírást, anyagilag is. Nem egyet, többet is. Aztán elkezdték képembe nyomni a sírásaikat. Meguntam, töröltem a havi utalást.
Megértem, hogy mány-mány-mány kell mindenhez. Volt egy javaslat, hogy talán itt is ezt kellene:
Kitenni, hogy az éves működéshez kell 100Ft.
Az eddig tapasztalat alapján tagságból befolyik: 35,5Ft/év
Reklámokból: 55,89Ft/év Ennek 70%-a 10-12. hónapban.
Hiányzik: 100- (a+b)
Jelenleg van 1234 tagunk. Erre kapunk ilyen ajánlatot, de mivel saját mérésünk alapján 32,456% nem blokkol csak, nem folyik be az összeg mindössze 78%-a.
Kérünk benneteket, hogy segítsetek a blokkolás szüneteltetésével és 2 hét múlva mutatjuk, hogy mi történt!

Nyilván bele lehet kötni, hogy ez kunyera, nekiállnak majd beszólogatni, hogy miért kap annyit és miért nem ingyen dolgozik itt mindenki?
Azt gondolom, hogy ez a kisebbség, az elhanyagolható kisebbség lenne.
Ez viszont kiváltja a dacos kisgyerek effektust.
Azzal, hogy jönnek a felugrók, csak kérdezem, hogy mi változott pontosan? Gondolom tudjátok mérni?
Köszönöm

(#823) Parci válasza #32577792 (#822) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

https://prohardver.hu/muvelet/premium/listaz.php

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#824) #32577792 válasza Parci (#823) üzenetére


#32577792
törölt tag

Köszönöm, ismerem. ("Valaki írt a régi időkről, talán ennek is köze van hozzá.")
Szólamaim nem erről szóltak.
Másik böngészőt használok, hogy a bevételt ne vegyem el ebben a fontos időben.

[ Szerkesztve ]

(#825) jimmy399 válasza PHM (#759) üzenetére


jimmy399
senior tag

Nyilván nem egy 7. generációs procival futok, hanem egy CORE2DUO-val...

[ Szerkesztve ]

--- N/A ---

(#826) Parci válasza #32577792 (#824) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ezt köszönjük. egyébként az üzenet hatására nőtt a reklámmegtekintések száma, nem a duplájára, de egyértelműen.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#827) Beri


Beri
addikt

Az mennyire normális, hogy az oldalon az első kattintásra POPUP NYÍLIK??!

https://gahu.hit.gemius.pl/popupredir/extradata=11911,10602,812350,10739118&times=1577616311363,1577616312661,1577616310491&userdata=6773701948176568676,1577125384,1577616309,1577616309,1577576964&lsdata=pgYnZykAMbRm82fUlpxQPIAxr8NCpxhRXHn1dSGbrlf.u7Z_M9CaBmy1uHfzVMI_QqNJN31vZMruEOsKq0pcUuCtaN8w/vKX8GvDs2hgQA/&lsadd=KlxbQQXGsGXt5aX80GFGoMG_G8MS&url=https://gasurvey.gemius.com/recruiting/index.php?sid=95861&lang=hu&g=11911&o=812350&id=Jn61QN2QKXPWf.5rsQ7ubv27&v=0&c=0&xc=88E86B13

eladó Aromamizer RDTA V1

(#828) Parci válasza Beri (#827) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

sajnos normális, az auditunkat biztosító cég készít felmérést (része a látogatóauditnak) így évek óta, én meg évek óta könyörgöm, hogy kapcsolják ki nálunk, de hasztalan. keresem a lehetőségét, hogy az egész auditot lemondjuk, mert nem tudok jobbat :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#829) dqdb válasza Parci (#828) üzenetére


dqdb
nagyúr

A miért van prémiumként is bekapcsolva a reklámblokkoló kérdésre részemről Gemius a válasz.

Nagyon nem normális dolog, hogy egy oldalt meglátogatva egy 3rd party szolgáltatás, amelyik az oldallal áll jogi kapcsolatban és nem a látogatóval, és csak auditálna a háttérben, popupot dob fel. Az pedig, hogy nagy kegyesen van az oldalukon opt-out opció, szintén nem megoldás, ez tipikusan olyasmi, aminek opt-innek kellene lennie, de legalább figyelembe kellene venniük a böngésző DNT beállítást.

Mivel az így gyűjtött statisztikai adatokra minden elmondható, csak az nem, hogy reprezentatív, ezért nem is értem, miért erőltetik, csak a blokkolót telepítők számát növelik.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#830) lezso6 válasza dqdb (#829) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ha másképp nem megy, akkor kérdőíves izére legfeljebb mi magunk írunk integrált blokkoló szkriptet. :DDD ;]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#831) dqdb válasza lezso6 (#830) üzenetére


dqdb
nagyúr

Nem lesz vele nehéz dolgod, mert nincsen obfuszkálva a forrás és nincsenek az objektumaik rendesen bezárva, így elég fejbe csapni a gemius_hcconn.append_script metódust sajáttal, ami bizonyos címek esetében lenyeli a hívást és a többinél továbbítja az eredeti implementációnak.

Az marha rondán néz ki, hogy mousedown és unload/beforeload eseményekre is megy a Gemius oldala felé jelentés, nem csak betöltéskor.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#832) lezso6 válasza dqdb (#831) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Navárj, de én nem az egész Gemiust akarom fejbecsapni, csak a popupot. :D Előbbi esetén egyszerűbb kivenni a scriptet az oldalból. :)

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#833) dqdb válasza lezso6 (#832) üzenetére


dqdb
nagyúr

Azért írtam, hogy a címet kell figyelni annál a függvénynél, és a hívások nagy részét továbbengedni. Minden esemény hatására aszinkron módon egy-egy szerverükön tárolt scriptet fűznek az oldalhoz, és ennek a címét kell figyelni.

Vagy nemes egyszerűséggel a window.open metódust ütöd fejbe, hogy a Gemius oldalára mutató oldalakra ne tegyen semmit, míg minden másra igen. Ezt az opciót szerintem megnézem még valamikor este.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#834) lezso6 válasza dqdb (#833) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ja, igen így működhetne. :K Csak tudni kéne a pontos működést, azt sajnos nem sikerült kibogoznom még. Meg eleve nem tudom reprodukálni a gemius kérdőív feldobását, ez nagyban megnehezíti a dolgom. :(

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#835) Cucuska2 válasza wanted5 (#800) üzenetére


Cucuska2
őstag

.
.
.
Háhá, ráfrissítettem az oldalra direkt, hogy van-e új hsz, de mivel a 800. volt, ezért nem jelent meg alatta egy sem! Viszont mivel azóta sok új hsz keletkezett, és már nem releváns, ezért kitöröltem a mondanivalómat.

[ Szerkesztve ]

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#836) Busterftw válasza #32577792 (#822) üzenetére


Busterftw
veterán

Hasonlot en is javasoltam az elozo "Pliz kapcsold ki az adblockert, meg a csunya hufilter" cikk alatt.
Ki kell rakni egy csuszkat a havi koltsegekkel az oldalra (szerver, fizetesek stb), aztan ha az betelik akkor reklam kikapcs.
Tucat oldal csinalja.

Ez az atlathatosag mindenkinek jol jonne. Az userek is tudnak, hogy valoban segitik az elofizetessel az oldalt, tisztaban vannak mire megy el a love.

Ez lenne a legjobb megoldas.

(#837) laceszgamer válasza Busterftw (#836) üzenetére


laceszgamer
addikt

Lehet üzleti titok itt vagy iylesmi, vagy simán nem szeretnék, ha bárki " turkálhatna a zsebükben ".

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#838) lezso6 válasza Busterftw (#836) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

"Ki kell rakni egy csuszkat a havi koltsegekkel az oldalra (szerver, fizetesek stb), aztan ha az betelik akkor reklam kikapcs.
Tucat oldal csinalja."

Hol? Mit? :F

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#839) azbest válasza Busterftw (#836) üzenetére


azbest
félisten

Aha.. mert a szerződések úgy működnek, hogy erre a hónapra már nem kell több ezért nem teljesítik a rájuk vonatkozó vállalást. Meg a pénzmag csak úgy lineárisan csepeg, mindig azonos tempóban, ahelyett, hogy néha beesne nekik egy-egy jobb szerződés a vegetálós vagy minuszos hónapok közé.

Ha valami közhasznú alapítvány lennének vagy ilyesmi, akkor esetleg lenne ebben az "átláthatóság" témában realitás. Ha nem hiszed el nekik, hogy bevétel nélkül nem lehet üzemelni, akkor nézd meg a sorban megszűnő papír alapú magazinokat, amelyeket lassan követnek az elektronikusak is.

(#840) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Kíváncsian várom, hogy a ~18 óra múlva a hónapnak nem lesz vége, vagy januári is nagyon fontos lesz... esetleg bejön valami kompromisszumos megoldás, amire mindkét oldal bólinthat (lásd nem ranting, és talán emiatt lényegében staff által ignorált korábbi hsz-em kérdése!)!

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#841) Parci válasza ledgeri (#840) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mire számítasz, mi az elvárásod? mi az, hogy mindkét oldal bólinthat :F. az ilyen elejtett félmondatok elég sokat elárulnak egy-egy user gondolkodásáról, de tényleg :Y

srácok, lehet utálni minket, szoktak is sokan, de továbbra is fenntartjuk a jogot, hogy úgy szolgáltassunk tartalmat, ahogy jónak látjuk. a piac dönti el, hogy jó döntéseket hozunk-e. enyhülés nem valószínű, sokkal inkább azt, hogy ahogy más oldalak is szigorítanak, megyünk mi is az árral.

az viszont, hogy a december kritikus, tény, nem duma, bárhogy gúnyolódnak rajta páran. vegyétek észre, hogy mennyi tartalom került ki olyankor, amikor a legtöbb user nem dolgozik, maximum a fórumban balhézik adblockerek miatt, mert ráér.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#842) Busterftw válasza laceszgamer (#837) üzenetére


Busterftw
veterán

Nem kell osszeget kiirni ha nem lehet, eleg a progress bar.

(#838) lezso6
Ehhez hasonlot kell elkepzelni. "Wiki" szeru oldalakon is gyakran latni, osszeggel.
Ennyi osszeg kell havonta a mukodesukhoz, ha nem jon ossze gondban vagyunk.
Transzparens uzenet. A penzt, kiadast mindenki megerti.

(#839) azbest
En elhiszem nekik, az atlathatosag itt eros uzenetkent mukodne, mert a 6 havonta kijovo az adblock gonosz cikkek nem ernek semmit, foleg ha azt meg egy felorankent megfejelik egy egesz oldalas macskas popup-al.
Senki nem irta, hogy ne jojjon be tobb love, de ha meg van a minimum (szerver, fizetesek), akkor reklam kikapcs.

De ugyanigy lehetne kiirni egy szaros videokartyara is penzt, aztan akkor nem szuletnenek felvarrol a tesztek se.

(#843) Lauda válasza Busterftw (#842) üzenetére


Lauda
félisten

Aki nem akar semmilyen módon hozzájárulni az oldal működéséhez, annak mindegy mit teszel ki. Max beleköt abba, hogy mi kerül olyan sokba azon a valamin.

(#844) Samott válasza Lauda (#843) üzenetére


Samott
addikt

Pontosan. Ha elofizetsz vagy engeded a reklamokat, akkor ez a figyelmeztetes csak akkor jon, ha valami technikai gond van. Ugy gondolom ezert van ez a topic. Ami ezen tul van az nem szamit: csak olyan kapja, aki amugy se termel bevetelt az oldalnak. Neki ket lehetosege van: vagy engedelyezi a reklamokat vagy elofizet. Ezen tul hogy itt van, vagy sem, nem oszt nem szoroz, miert kene foglalkozni a nyugjevel?

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#845) Cucuska2 válasza Busterftw (#842) üzenetére


Cucuska2
őstag

Lezso konkrét példát kért, te pedig több weboldalt említettél.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#846) Parci válasza Busterftw (#842) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

"Senki nem irta, hogy ne jojjon be tobb love, de ha meg van a minimum (szerver, fizetesek), akkor reklam kikapcs."

tegnap elvittem a családot étterembe. ne haragudj, többet nem fordul elő.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#847) Busterftw válasza Cucuska2 (#845) üzenetére


Busterftw
veterán

Tobb weboldalon lattam mar, nem pedig konkret weboldalakat emlitettem.
Nem emlekszem konkret peldara, probaltam visszakeresni, de mint emlitettem a Wikixxxx oldalakon lattam mar biztosan.

Ez miben befolyasolja az otletet?

Lauda
Parci szerint az oldalat hasznalok tulnyomo resze tisztaban sincs vele, hogy adblockert hasznal. Tehat oket kellene megcelozni tudatosabban.
Te a Parci szerinti 5% hardcore userrol beszelsz, aki tudja mit csinal es blokkol.

Bar szerintem ezek az aranyok nem helyesek. Sokkal tobben blokkolnak tudatosan es ez megtobb lesz, ha megtobb macskas popup lesz.

Parci
Lehet a reggeli kave hianya miatt, de nem ertem.

[ Szerkesztve ]

(#848) Parci válasza Busterftw (#847) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mi az, hogy megvan a minimum? milyen minimum? hol a határ? profitja lehet a cégnek, vagy azt már nem illik, hogy szegény user reklámot legyen kénytelen elszenvedni a cég profitja érdekében?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#849) Cucuska2 válasza Busterftw (#847) üzenetére


Cucuska2
őstag

Ez miben befolyasolja az otletet?
Valahogyan emlékszem rá vs. tessék, itt van, pontosan így csinálják.

Konkrét példák nélkül ködszurkálás, amit csinálsz.

[ Szerkesztve ]

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#850) Busterftw válasza Parci (#848) üzenetére


Busterftw
veterán

A minimum az az, hogy ne csukjon be az oldal.
Havi kiadasok, amiket fedezni kell.
Lehet profit, irjatok be azt is. De irtam is, hogy ha kell uj cucc a ceghez (hardver stb) azt is ki lehet irni.
De most zsebtomesrol van szo, vagy az oldal tuleleserol?

Mert az adblockeres cikkek hangvetele az utobbi, a mit kepzelsz ki vagy te hsz-d meg az elobbi.

Cucuska2
Amint belebotlok egybe, potolom.
De linkelhetnem a patreon.com vagy a buymeacoffee.com oldalakat. Elv ugyanaz.
Nem nagyon fogom fel, miert olyan nehez ezt elkepzelni.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  PROHARDVER! interaktív  »  Adblockerek a PH-n (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.