Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) DarthPeeter válasza csigi (#400) üzenetére


DarthPeeter
aktív tag

Igen akkor jó volt.Hát szétszedtem 3-szor is de most neki állok kompresszorral na az majd kitakarítja izmosan amit nem bírtam elérni :) Ha ez sem jó akkor Bios-t frissítek ha az a gond. Köszönöm a tanácsokat ;)

(#402) ERPY


ERPY
őstag

Egy olyan kérdésem volna, hogy sima AB9-ben hova érdemes kötni a 2db SATA2-es vinyómat?
A SATA1 és SATA2-re, vagy a SATA8 és SATA9-re?
Van valami jelentőssége, esetleg sebességbeli különbség?

(#403) Gorneck válasza ERPY (#402) üzenetére


Gorneck
titán

Az inteles vezérlőre...ott meg mind1...Én pl első 3-ra szoktam kötni őket...laptól függetlenül...

Gorneck#1239

(#404) DarthPeeter


DarthPeeter
aktív tag

Helló.Hát én kitakarítottam a pci felületeket de ugyan ezt csinálja :O .Na de sebaj még Bios-t nem frissítettem hátha az segít most másik kérdésem lenne.A sima AB-9-be belemegy 1066-os Ram??? Lehet hülyét kérdezek mert 800 van ráírva dehát próba csereszenye :D .Vagy ha nem megy bele akkor a 800-ast lehet feljebb húzni valamennyivel?Azért kérdezem mert szeretném a Core2 E6300-asomat 3.2Ghz-re húzni legalább .

(#405) Vigneau válasza DarthPeeter (#404) üzenetére


Vigneau
félisten

Megy benne az 1066-os RAM, ne aggódj. ;)
Viszont húzható a 800-as is, csak jó legyen.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#406) DarthPeeter válasza Vigneau (#405) üzenetére


DarthPeeter
aktív tag

Hmm szupi köszi :DD .És ha húzni akarom a procit te melyikre voksolnál?Érezhető a különbség a 800 és az 1066 között? 2000Ft árban a különbség és ha lényegesen jobb az 1066 akkor arra áldozok egy kicsit többet :)

(#407) Brumi˘ válasza Vigneau (#405) üzenetére


Brumi˘
addikt

Sajna nem minden 800-as ram húzható benne. :( A GeIL és az A-data ramjai jól futnak benne 1000 környékén, de a Super Talentem nem ment benne 850 felett az istenért se. :( Nah de sebaj estére már a p5k lesz a helyén! :))

[Szerkesztve]

(#408) éN79 válasza DarthPeeter (#406) üzenetére


éN79
addikt

800 CL4 és 1000 CL5 mondhatni közel azonosan teljesít, márpedig olyan ram, ami 1000-en CL4-ben megy...., van természetesen, megfelelő fesszel, de azért ritka, és nem Kingmax valószínüleg.

(#409) Brumi˘ válasza éN79 (#408) üzenetére


Brumi˘
addikt

Nekem olyan van. :) Csak éppen az ab9-ben nem volt hajlandó működni 1000-en 4-4-3-8-ba. :(

(#410) Vigneau válasza DarthPeeter (#406) üzenetére


Vigneau
félisten

Ezért is írtam a 800-asra, hogy jó legyen. Az 1066-os RAM-okban meg elvileg már ''gyárilag'' ott a tartalék, amire szükségünk van. Ami engem illet, egyébként is 1:1-ben hajtom a RAM-ot a proci FSB-jével.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#411) DarthPeeter válasza éN79 (#408) üzenetére


DarthPeeter
aktív tag

Tehát a proci húzása szempontjából nem lényeges hogy 800-as vagy 1000-es ram van a gépben?
- 1 GB/800 MHz DDR2 Kingmax Mars dobozos 3 év garancia: 9900,-
- 1 GB/1066 MHz DDR2 Kingmax Mars dobozos 3 év garancia: 11.900,-

Én ezen a 2-őn gondolkozok,igaz Kingmax de nincs túl sok pénzem :DDD szal ezek jöhetnek szóba és az érdekel melyikkel lehet jobban húzni a procit.

Láttam Kingstone-t is közel hasonló árban az mennyivel jobb?

(#412) éN79 válasza Brumi˘ (#409) üzenetére


éN79
addikt

Pedig az én fejemben is megfordult egy ST kit beszerzése, így viszont már töröltem is végérvényesen azon túl, hogy amúgy se törtem magam agyon, pedig szimpatikus ramok, mondhatni. :U

(#413) éN79 válasza DarthPeeter (#411) üzenetére


éN79
addikt

Ha a ramot 1:1-ben hajtod a cpu-val akkor jelen ramok közül tényleg inkább az 1066-os, mert a 800-as Kingmaxok nem mindegyike tuningbajnok, az 1066-os meg legalább tuti megy 1000-en. :)
Annak kihajtásához meg 450 feletti FSB-n kellene járatni a procid (akkor is csak 900 körül mennének a ramok, ha jól számoltam), ami úgy nagyjából a lap vége is.

(#414) lajos001 válasza lajos001 (#397) üzenetére


lajos001
aktív tag

Ghostra valaki?
Mindenki csak tuningol, senki sem ghostol? :)

(#415) DarthPeeter válasza éN79 (#413) üzenetére


DarthPeeter
aktív tag

Köszönöm ez érdekelt engem igazán.Akkor veszek 1066-osat hiába Kingmax ha bírja a terhelést :) 450-es FSB-t inkább nem erőltetném :DDD

(#416) DarthPeeter válasza lajos001 (#414) üzenetére


DarthPeeter
aktív tag

Új Ghost-ot nem ismerem de a régiek nekem mentek simán.

(#417) éN79 válasza lajos001 (#414) üzenetére


éN79
addikt

Én a Paragon ''ghost'' programját szoktam használni, de emlékeim szerint nincs gondja az AB9-cel. :U Igaz elég régen használtam... :U

(#418) Vigneau válasza lajos001 (#414) üzenetére


Vigneau
félisten

Én a Ghost-tal befürödtem. Ha lusti vagyok, akkor megpróbálom lapcsere előtt az alaplapi drivereket leszedni, majd az új lap berakása után imádkozni, hogy csak a drivereket kelljen újratelepíteni. A mostani Windows-om is megért már vagy 4 alaplapot.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#419) rétisün válasza éN79 (#417) üzenetére


rétisün
veterán

akkor Te még azt sem tudod, hogy az ominózus paragon drive backup (ami egyébként egy nagyon jó kis progi, és a chip magazinhoz osztogatják 8-as SE verziót) nem vista kompatibilis. a 8.5 (ha jól emlékszem) már jó hozzá. ez mondjuk csak annyit jelent, hogy nem indul vista alól, xp alól indítva biztos el lehet vele menteni a vista partíciót is....(vagy a cd-jéről bootolva)

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#420) lajos001


lajos001
aktív tag

Van egy régi Ghostom is, azzal is megpróbáltam, de az sem indúl el. A következő hibaüzenettel áll le: ''no CD-Rom drives detected at all''
Miért nem látja a Pio DVD írómat? :F
A másik gépen egy LG íróval és AW8 lappal tökéletesen működik.

(#421) mandras81


mandras81
senior tag

Sziasztok!

Mekkora az a max. hőmérséklet, ami még elmegy cpu-nál/magoknál Orthos közben?

(#422) Brumi˘ válasza mandras81 (#421) üzenetére


Brumi˘
addikt

75-80°C mert azt mással úgyse nagyon melegited fel annyira. ;)

(#423) csigi


csigi
addikt

Tegnap feltettem a 20-as bioszt. Persze előtte beolvastam a már korábban kimentett alapállapotot, nehogy gond legyen. Flash lement, bioszba beolvasom a szintén kimentett tuningos verziót. Win elindít, látszólag minden rendben.
De azért csak ránézek Everest-el, mi hogy megy. És a ramjaim DDR700-on mennek 900 helyett. Furi, vissza bioszba, ott rendesen 900-ra van állítva -> irány windows -> 700. :((
Erre már elállítottam a romosztót valami másra, mentettem, majd visszaállítottam 900-ra.
Azóta jó... nem egészen 100%-os ez a bioszmentés-visszaolvasás dolog? :U

nofene

(#424) Vigneau válasza csigi (#423) üzenetére


Vigneau
félisten

Nekem ilyen gondom nem volt, de mindig jól átnézem a visszamentett állapotot. DFI már viccelt meg. Jellemzően más biosnál nem működtek a korábbi állapotok.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#425) éN79 válasza csigi (#423) üzenetére


éN79
addikt

Én hírtelen felindulásból történt flashelésem elött uGuruban os alatt visszavettem defaultra, flash, pipa kivéve a cmos reset elől, újraindít, és minden ugyanolyan beállításokkal ment, mint elötte. :F

(#426) csigi válasza éN79 (#425) üzenetére


csigi
addikt

Ja én a szoftveres cmos reset pipával csináltam, alaplapi pöcökhöz nem nyúltam.
Esetleg itt lehet akkor a kutya elesve... :F

Mindegy már, ahogy Vigneau is mondja nem egészen bízom az ilyenekben, ezért is néztem át Everest-el a winben a dolgokat. Ezután is így fogom csinálni.

Köszi skacok. :R

nofene

(#427) Mrdevil


Mrdevil
addikt

Sziasztok.
Volna egy olyan problémám,hogy :
Adott egy Seagate Barracuda 7200.7 ST3160023A 160GB-os vinyo.
A Garija májusban járt le :O
Egyik naprol a másikra egy bekapcs után nem találta meg a vista,a bios viszont látja,
csak pirosan villog amikor kiirja az ide-s eszközöket.
Megprobáltam egy másik gépben ugyan ez volt a gond.
Lenne rajta egy pár fontos foto amit természetesen elötte nem mentettem le :W
ezeket szeretném vissza hozni valahogy.
Azért irtam ezt le ide,mert ha jol emlékszem találkozott már itt valaki ilyen vinyo halállal ebben a lapban.
Gondolkoztam hogy talán egy ugyanilyen elektronikával megoldodna a gondom.
Köszi.

-{PoH}- Patriots of Hungary - Tatyla and Friends ( TaF ) Hardcore PS5 klán.

(#428) PonPon


PonPon
senior tag

Hali! Szerintetek az megoldhato valahogy, hogy az uGuruban a ventillátor szabályzásnál 8V-nál kevesebbet lehessen küldeni?

[Szerkesztve]

(#429) éN79 válasza PonPon (#428) üzenetére


éN79
addikt

Nézd meg, hogy speedfannal tudod-e szabályoznik az adott ventit, de lehet a uGuru miatt egyltalán nem fog menni. Nálam az alacsony feszültségen járatás elég prózai módon van megoldva, a cpu hűtő venti elé (is) be van iktatva egy talán 5V-os ''ellenállás'', így állandó 5V-on jár, de egy sima kb. 1000 Ft-os manuális potméterrel is jól járhatsz.

(#430) kispéé válasza Mrdevil (#427) üzenetére


kispéé
aktív tag

szia!
igen,nekem volt ilyen vinyóhalál.sajnos már nem sok jót mondthatok,ha már pirosan villog,akkor már nagy a baj.nálam is ugyanez volt.esetleg annyit nézz meg,hogy pl. a hdsentinellel nézd meg a smart értékeket,ha látsz vmi gyanús eltérést,akkor a vinyó haldoklik.ha jók az értékek,akkor pedig vmilyen recorvery progival próbálkozhatsz.nem ajánlok egyet sem most,mert nekem egyik se vált be.

(#431) Vigneau válasza éN79 (#429) üzenetére


Vigneau
félisten

Nekem sem jutott eszembe más. Szerintem sem tud uGuru-n keresztül 8V-nál kevesebbet adni a ventinek. De ha mégis, én is nyitott vagyok az új ismeretekre. ;)

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#432) éN79 válasza Vigneau (#431) üzenetére


éN79
addikt

Megnéztem, a speedfan nem tud vele mit kezdeni, vélhetően a uguru miatt nem lát egy csomó beállítást, így marad a hardveres mód.

(#433) rétisün válasza éN79 (#432) üzenetére


rétisün
veterán

ezt a µGuru-speedfan ''összeférhetetlenséget'' én is megerősíthetem (igaz még anno az AV8-ammal futottam bele, de ugy látszik azóta se sikerült összebékíteni őket)

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#434) maross


maross
veterán

lenne egy problemam. most jottem haza nyaralasbol, benyomom a gepet, es kb 5 perc utan semmi elozmeny nelkul restartol, csak browser volt inditva. mondom jol van, elofordul. de kovetkezore megint eljatszotta fel oran belul. leszedtem a procit 400fsbre kb 410rol (eddig totalstabil volt, soha nem fagyott). tegnap ezzel ment is 3-4orat. ma bekapcsolom, 20 percen belul megint restart. nem tudtam nem eszrevenni, hogy az ocgurun ugral a fesz, 1.31az alap, leugrik 1.24 - 1.26okon porog neha, es nagyon sokszor 1.15 (se alatta, se folotte 1.1-1.2 kozott). mitol lehet ez? megmakkant volna a tapom? (chieftek 400) vagy valami masoknal is elofordulo laphiba? koszi, maross.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#435) Vigneau válasza maross (#434) üzenetére


Vigneau
félisten

Az EIST miatt ugrálhat esetleg. Ha kikapcsolod a biosban, akkor nézd meg az uGuru-ban, hogy ismét fennáll-e a helyzet.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#436) maross válasza Vigneau (#435) üzenetére


maross
veterán

kozben megint levagott. leszedtem alapfeszre (csak egy poccintes volt rajta) most 1.13 - 1.28 kozott ugral jellemzoen. megkeresem amit mondtal. everest, ocguru szerint ez van, biosban stabil 1.28, meg se rezzen, csak a tobbi fesz (chipset stb).

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#437) PonPon válasza éN79 (#429) üzenetére


PonPon
senior tag

speed fan nem müködik az tény! Probáltam
5V-os ellenálás olyan nincs :DD azt Ohm-ba mérik...5V-os stabilizátorra gondoltál, de értem! Azért köszi

(#438) éN79 válasza PonPon (#437) üzenetére


éN79
addikt

Ahh, igazad lesz :R , elektronikához végképp nem értek. :B

(#439) csigi válasza PonPon (#437) üzenetére


csigi
addikt

Nekem van egy régi (Titan?) hátlapi potis szabályozóm. Ha érdekel 0,5K-ért a Tiéd.

nofene

(#440) maross válasza Vigneau (#435) üzenetére


maross
veterán

nem segitett, ugyanugy ugral everest es uguru alatt. biosban jo, 0.01eket ingadozik.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#441) Gorneck válasza maross (#440) üzenetére


Gorneck
titán

C1E is kapcsold ki...

Gorneck#1239

(#442) Joe215 válasza Mrdevil (#427) üzenetére


Joe215
aktív tag

Én anno még egy IBM 80 Gb -os vinyóval jártam így.
Indulásnál furcsa keregő hangokat adott ki.
Természetesen 1,5 év összes videója és fényképe rajta, kimentve CD-re semmi.
:F
Vittem mindenhova mondták pár kilóért leszedik. :O
Hát annyit nem ért az egész. Vettem egy másik vinyót ezt pedig félreraktam majd csak lesz valami.
Aztán gondoltam egyet vesztenivalóm nincs. Rákötöttem a lapra bekapcs.
Mikor felállt a redszer óvatos rázogatás ill. földhöz csapkodás és láss csodát elindult. ;]
Gyorsan lementettem mindent utána még 2-3 hónapig működött aztán végleg beadta a kulcsot.
Természetesen mindez a gari lejárta után egy hónappal történt. :(

(#443) Vigneau válasza Gorneck (#441) üzenetére


Vigneau
félisten

Az is lehet, egyszerűbb lenne letiltania mindent a CPU Feature-ben.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#444) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Előre bocsánat béna kérdésemért, és hozzánemértésemért, de a 266MHZ-es FSB-s E6400-nak hogyan lesz 1066MHZ-es FSB-je?
Oké hogy beszorzom néggyel, de miért néggyel?
És a memória MHZ-ét pedig miért csak a 266 duplájával kell számolni???
Köszönöm... :R
Ha nagyon noob a kérdés jöhet priviben is a válasz... :B
Jah és azért került ide a kérdés, mert AB9-es lapba akarom a proccot, tudom hogy támogatja, de nemértem, mert a lap specifikációnál pedig 800MHZ-es FSB van megadva...
Szal belevagyok keveredve rendesen... :F

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#445) éN79 válasza Ferdzsoo (#444) üzenetére


éN79
addikt

Az AB9-es lapok már az 1333 fsb-jű cpu-kat is fogadják, tehát az 1066-ossal nem lesz semmi gond.
Hogy miért 4? Intelt kellene kérdezni, de mindenesetre quad pumped a cpu (V. mi), ezért 4X. A memó meg DDR (2), azért 2X.

Szóval ez messze nem volt a legtökéletesebb válasz, de nagyjából erről van szó. :U

(#446) Ferdzsoo válasza éN79 (#445) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

'' Szóval ez messze nem volt a legtökéletesebb válasz, de nagyjából erről van szó. ''

LOOOOL. Mennyire őszinte! :DDD
Azért közelebb kerültem a megértéshez, köszönöm! :R

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#447) éN79 válasza Ferdzsoo (#446) üzenetére


éN79
addikt

No, egy nálam jóval egzaktabb megfogalmazás:
[link]

(#448) maross válasza Gorneck (#441) üzenetére


maross
veterán

azt is kiprobalom :)

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#449) maross válasza Vigneau (#443) üzenetére


maross
veterán

igaz, kezdem ezzel :)

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#450) Gorneck válasza Vigneau (#443) üzenetére


Gorneck
titán

Nem kell hisz csak két feature foglalkozik a fesz, szorzó és órajel buzerálással...

Gorneck#1239

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.