Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) csigi válasza Joe215 (#750) üzenetére


csigi
addikt

Köszönöm! :B :R

nofene

(#752) Gorneck válasza csigi (#751) üzenetére


Gorneck
titán

Ha nagyon válogatol...[link]

Gorneck#1239

(#753) csigi válasza Gorneck (#752) üzenetére


csigi
addikt

Hogy lehet, hogy itt újabb van, mint az Intel oldalán?
Neked is köszi. :R

nofene

(#754) --Disztroj--


--Disztroj--
senior tag

Hi All!

Megtörtént tennap a nagy xp telepítés és szerencsére siker koronázta fáradozásaimat.
Az új vinyóval és rendszerrel hasít a gépe a srácnak. :))
(Annyira, hogy az xp neki félszer annyi idő alatt tölt be mint nekem, ami azért is furcsa, mert elvileg az enyémnek kéne leköröznie az övét.
Ez attól van hogy friss a rendszere, vagy ez a vinyótól függ?)

A régi vinyója viszont nagyon furcsán viselkedik.
Rákötöttem a kis komiszt, erre a xp üdvözlőlap elött rákérdezett hogy átvizsgálja e a rákötött vinyót.Erre hagyott kb. 5 másodpercet hogy döntsek akarom e ezt(A bejelentkezési módnál bezzeg képes fél percvet várni :(( )
Hagytam hagy csinálja, de arra nem számítottam, hogy kb 3/4 órán keresztül fog okoskodni.

Miután végzett, bejött az Xp és nem jelentekezett probléma(felismerte, elfogadta, megszerette)
Csakhogy... miután eljöttem a sráctól, kb. 1 órával késöbb hívott, hogy a D meghajtó egyszerűen fogta magát és eltűnt.
Mondtam neki hogy indítsa újra, de egy idő után ugyanúgy eltűnt.

Ezt vajon mi a retek okozhatja? :F
A jumper slave-n, de lehet ezzel kell játszani?

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#755) csigi válasza --Disztroj-- (#754) üzenetére


csigi
addikt

Friss XP-men hármat sikál a kék csík, most úgy 3 hónap meg egy halom progi után hatnál tartok. Szerintem fél-egy évente illik újratenni. Bár ez erősen függ attól, ki mennyire nyúzza az oprendszerét...

nofene

(#756) --Disztroj-- válasza csigi (#755) üzenetére


--Disztroj--
senior tag

nekem 12-14 et átlagban :( :W
Ez elég aggasztó akkor... pláne hogy a tuningom sem egy egeterengető... sajnos


[Szerkesztve]

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#757) --Disztroj--


--Disztroj--
senior tag

ja hogy oprendszer nyúzás.... (valahogy a tuningot értettem indoknak :B )

Akkor ezek szerint a progik méretétől és mennyiségétől függ az egész?
Mert akkor van oka lassulni...

A vinyóval kapcsolatban van tipped?

[Szerkesztve]

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#758) éN79 válasza --Disztroj-- (#757) üzenetére


éN79
addikt

Hdd-t a win eszközkezelő látja rendesen (felügyeleti eszközök, lemezkezelés)?

(#759) --Disztroj-- válasza éN79 (#758) üzenetére


--Disztroj--
senior tag

Ó igen!
Mielött eljöttem volna, direkt megnéztem mindent és nem volt gond.

Ilyet én még nem láttam :( ... szellem hdd

Attól tartok(más tippem nincs), hogy a vírus kikezdte teljesen szegényt.
Alapozom ezt arra, hogy mikor még a régi konfigja volt és a vírusírtó nem szuperált rendesn, megpróbáltam letölteni neki egy jobbat, de nem jött össze, mert a gép nem engedett olyan oldalakat látogatni, ahol szerepelt az virus/anti-virus szó.
Kvázi megvédte magát :)

Lehet hogy ez az első gépezet, mely öntudatára ébredt? :DDD

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#760) éN79 válasza --Disztroj-- (#759) üzenetére


éN79
addikt

:DDD
De nem úgy volt hogy újra húztátok a rendszert? Az eszközkezelő driver fel lett pakolva (már ha kellett egyáltalán) ?

(#761) --Disztroj-- válasza éN79 (#760) üzenetére


--Disztroj--
senior tag

De, úgy volt! :)

Feltettem az abit cd-ről minden fontosnak vélt cuccost.(chipset, lan, audio)
Hang mondjuk nincs...a driver nem nagyon hatotta meg. ez az abitoknál lassan megszokott, bár ezért nem szabad használni alalplapi cuccosokat.

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#762) Joe215 válasza --Disztroj-- (#761) üzenetére


Joe215
aktív tag

Szólj a barátodnak, ha eddig nem szedte le a cuccost a winyóról akkor gyorsan tegye meg.
Nálam is így kezdődött, a vége winyó halál volt. :Y
Rajta 2 év összes le nem mentett fényképei és videói. :W

(#763) PPSH


PPSH
őstag

hi emberek.az mitol van hogy a dvd irom nem tudja megolvasni a lemezeket :Y eddig meg jo volt a masik lappal,de most pl beteszek egy gamestaros DVD-t es nem latja a demo mappat :Y :W pedig ha html-ben hozza be az autoplay akkor ott latja de onnan se lehet foltenni :( :R

Cort Z40(EMG 81+85)+Marshall MA100H+Marshall M412A 300W

(#764) --Disztroj-- válasza Joe215 (#762) üzenetére


--Disztroj--
senior tag

Én is ezt tanácsoltam neki és elvileg megvannak a régi cuccai dvd-n, csak az újabb dolgait fájlalja hogy elvesznek hamarosan.
Tegééééény...
Remélem ha ledarálom neki a vinyeszt, utána tudja használni jól.
Bár lehet hogy Skynet nem hagyja magát :DDD

Más..

A memókat 950mhz körül hajtottam cl5-ben(5-5-5-15) és az orhos kb 20perven belül riasztott.
Alapfeszen nem kéne bírnia ennek a nyavajás A-data -nak ezt a beállítást?
Vagy a 2.05-2.1V az alapból kell neki ehhez?

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#765) éN79 válasza --Disztroj-- (#764) üzenetére


éN79
addikt

Úgy tudom 2.1V ( nálam 2.05 is elég) kell neki, és a nyavajás 800+-astól azért még ezen is szép eredmény ám az. ;)

(#766) --Disztroj-- válasza éN79 (#765) üzenetére


--Disztroj--
senior tag

Na jó, nem szidom a kis huncutot, de azé megvárom mit szól az othos 2.05re emelés után. ;]

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#767) #96302336 válasza PPSH (#763) üzenetére


#96302336
törölt tag

Jmicron drivert dobd fel.

(#768) Gorneck válasza csigi (#753) üzenetére


Gorneck
titán

Van béta és már tesztelt, de nem hivatalos vagy mi a manó...

Gorneck#1239

(#769) csigi válasza Gorneck (#768) üzenetére


csigi
addikt

Nos fedobtam a legutolsót, amire WHQL van biggyesztve, végül is jó lett... Az első újraindításnál, csak egy vibráló csík fogadott a képernyő tetején a win helyet. :Y
Aztán másodszorra elindult hibátlanul.

nofene

(#770) Gorneck válasza csigi (#769) üzenetére


Gorneck
titán

Nekem is az van fent Vista alatt...hibamentes egy ideje...

Gorneck#1239

(#771) bearchaser77


bearchaser77
csendes tag

HELP!
a lent említett konfig a következő beállításokkal megy:
fsb:267Mhz
psb:1066Mhz
ram:800Mhz
pcix:100Mhz.
A gondom a hangkártyával van, eddíg működött faint modra, az egyik indításnál közölte, hogy a drivert nem sikerült elnindítani. driver le , majd fel, akkor azért kiabált, mert nem talált a driverrel kompatibilis eszközt, de akkor még az eszközkezelőben láttam, csak felkiáltó jelesen. átraktam a másik pci portba, ott is u.a. kipróbáltam másik gépben, ott műxik a kártya, ha visszarakom az enyémbe már nem is jelenik meg mint új hardver.
merre keressem a hibát?

köszönöm!

[Szerkesztve]

Gigabyte ga-ma 790X DS4; amd phenom 9550@2800; geil 2*2GB 1066@1016Mhz; gigabyte ati radeon 4850, Samsung 320Gb SATA 2, pioneer DVR 216D DVD

(#772) Vigneau válasza PPSH (#763) üzenetére


Vigneau
félisten

Nálam 450-es FSB feletti tuningnál volt hasonló jelenség.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#773) éN79 válasza bearchaser77 (#771) üzenetére


éN79
addikt

Nekem ExtremeGamerrel volt már ilyen, Vista alatt. CMOS reset, hangkártya váltogatása a slotok között valamint az illeszkedés ''viszgálata'' és egyszer csak jó lett, asszem az alulról 2. slotban, remélem nálad is ez a hiba.

(#774) bearchaser77


bearchaser77
csendes tag

kösz mindenkinek, megoldódott.
driversweeper3.x-el a driver kipucol, és újrarak, simán műxik.
de mégegyszer köszi.

Gigabyte ga-ma 790X DS4; amd phenom 9550@2800; geil 2*2GB 1066@1016Mhz; gigabyte ati radeon 4850, Samsung 320Gb SATA 2, pioneer DVR 216D DVD

(#775) éN79


éN79
addikt

Urak, kicsit megtréfált az új, 21-es bios. Gondoltam update-elek, el is kezdtem annak rendje és módja szerint, tuningról alapra váltottam, nekhogy gebasz legyen, erre az első és második flash fázis során már őrületes képi dolgokat művelt, a harmadik és egyben utolsó fázisban (verifájing) viszont gyönörűen lefagyott a gép! :F
Pár perc néma főhajtás után már azon gondolkodtam mit mondjak kedvenc számtekboltomban, aztán lesz ami lesz alapon reset, de erre nem reagált, így kikapcs majd újraindítás és láss csodát, 21-es bios, Vista feláll hibátlanul.
Ho-ho-hó, nem úgy van az, én nem adom magam ilyen könnyen, gyorsan melegében újraflash, csak úgy az íze kedvéért, erre most már az első fázis 33%-ánál megállt az óra, se kép-se hang (na ja, itt már tuning alatt toltam, mint a nagyok) de az egér még mocorgott. Már majdnem nyúltam a végérvényes kikapcsoló gomb felé, amikor egyszer csak jó 3-4 percnyi tetszhalott állapot után kiírja nekem, hogy bios update száxeszfulli, és valóban.
Mit ne mondjak, őszültem egy kicsit...

(#776) zolinagy


zolinagy
csendes tag

Sziasztok!
Ma vettem egy Kingmax DDRII-es 1066-os 1Gb-os RAM-ot, és az a problémám, hogy az Everest-ben nem látja az 1066-ot hanem csak a 800-as 5.5.5.18-as időzítéssel.
A típusa: KLED48F-A8KI5 és hiába beállítom az időzítést 5.5.5.15-re akkor sem lesz jó, vagy esetleg nem is lehetséges hogy 1066-on használjam?
Még egy dolog: felraktam az új 2,1-es BIOS-t és nem tudok belemenni az uGuru-ba, ez mitől van?
Ha van valakinek valami ötlete szóljon!
Előre is köszi!

(#777) --Disztroj-- válasza éN79 (#775) üzenetére


--Disztroj--
senior tag

Azigen!


Komolyan mondom, a legkeményebb számítógépes játék a gép karbantartása :DD

...

Valszeg újrarakom a rendszert, mert kiváncsi vagyok, utána mennyi lesz a betöltési idő(meg már ráfér azé')

A tuningot állítsam vissza alapra, vagy nem szükséges?

Érdemes a legújabb drivereket rápakolni (ha már úgyis aktuális), azaz mellőzhetem a cd-n meglévők egy részét?

Kérdezem ezt, mert kissé befostam az eseted láttán (én már rég vízbefolytottam volna magam :DDD )

[Szerkesztve]

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#778) éN79 válasza zolinagy (#776) üzenetére


éN79
addikt

Bakker, tényleg. Én is megnéztem most, mert os alatt működött a uGuru de biosban inaktív volt, így vissza is tettem a 20-as biost, nagyon furcsa mindenesetre, ráadásul nálam eltünt Vista alatt a ''vezérlőpult'' tartalma.

--Disztroj-- : néha tényleg jót tesz egy teljes rendszer reinstall, valóban felgyorsul tőle a boot folyamat, és tudja legalább az ember hogy tiszta rendszere van.

[Szerkesztve]

(#779) --Disztroj-- válasza éN79 (#778) üzenetére


--Disztroj--
senior tag

Ok, meglesz!

A kérdésekre van ötleted? :U :D



[Szerkesztve]

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#780) éN79 válasza --Disztroj-- (#779) üzenetére


éN79
addikt

''A tuningot állítsam vissza alapra, vagy nem szükséges?'' Én többnyire tuningolt rendszerrel szoktam telepíteni (általában olyannal, ami már éles rendszer esetén stabil volt), úgyhogy szvsz. nyugodtan hagyhatod a mostani stabil tuningos beállításaidat arra a 15 percre amíg a win felmegy.

''Érdemes a legújabb drivereket rápakolni (ha már úgyis aktuális), azaz mellőzhetem a cd-n meglévők egy részét?'' Igen, érdemes, általában jobbításokat tartalmaznak, kivéve pl. a most megjelent 21-es biost. Én speicel szeretem minél naprakészebben tartani a rendszert, igaz amióta intel-t (ezt) nyúzom, azóta pl. az alaplapi eszközök driverével nem szórakoztam frissítés terén, de amúgy se okoz sok gondot az intel féle megoldás, hibát nem követhetsz el ha frissíted.

(#781) --Disztroj-- válasza éN79 (#780) üzenetére


--Disztroj--
senior tag

Ok!
Köszi!
Akkor most el is intézem a dolgot ;]

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#782) Vigneau válasza éN79 (#775) üzenetére


Vigneau
félisten

Látom, kisért a sors Nálad is. Émlékszel, mikor az én bios-om újra kellett flash-elni? ;)

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#783) éN79 válasza Vigneau (#782) üzenetére


éN79
addikt

Na igen, be is tojtam, ráadásul akaratosságom árán ugyebár 2X kísértettem a sorsot, de kopp-kopp, rendben van.

(#784) csigi válasza éN79 (#783) üzenetére


csigi
addikt

Bátor voltál, főleg a második menetben! :Y
Nem lehet, hogy a Vista-nak nem tetszik az Abit-féle flesselőprogi? Vista allat használtad már korábban, illetve a 20-as visszaírásakor jól ment?
Most elgondolkodtam erősen, hogy kicsit kivárok az új biosszal. Pedig szeretem magam is a legújabbat feltenni.

nofene

(#785) éN79 válasza csigi (#784) üzenetére


éN79
addikt

Vista alatt tökéletes, már asussal is próbáltam, de abittal is sokszor már, úgyhogy nem ez volt a baj, ráadásul a 20-ast simán visszatoltam.
A felügyeleti eszközök eltűnése Vista alatt meg egy Java alkalmazásnak volt ''köszönhető''. :(((

(#786) csigi válasza éN79 (#785) üzenetére


csigi
addikt

No, akkor megvárnám a 22-est... Ha tényleg döglött a 21, akkor pár nap alatt ki kellene jönnie. :F
Mindenesetre köszi az infót! :R

nofene

(#787) éN79 válasza csigi (#786) üzenetére


éN79
addikt

Küldtem nekik jelzést a ''hibáról'', no nem ettől fogják valószínüleg javítani, de remélem jelzésértékű lesz nekik, NF8-nál anno legalábbis válaszoltak, igaz addigra megoldottam magam a problémát. :DDD

(#788) csigi válasza éN79 (#787) üzenetére


csigi
addikt

Ez dícséretes, ha valamit válaszolnak, légyszi meséld el majd itt.

nofene

(#789) --Disztroj--


--Disztroj--
senior tag

Nah, megtörtént az újrarakás, de nem járt sok haszonnal.
A chipset driver felrakása után Ismét 15-20 :Y sikálás megy beinduláskor.
A driver elött 7et ment

Talán az IDE-s dvd lassít ennyit?
Vagy a vinyó lassú?
Vagy a driver, kell egyáltalán?

:F :( :((

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#790) éN79 válasza --Disztroj-- (#789) üzenetére


éN79
addikt

IDE-s vinyó szivathat, csigi-t kérdezd ő hogy haszálja. Nálam szerencsére sata2-vel nincs ilyen gond. :U

(#791) --Disztroj--


--Disztroj--
senior tag

kétszer ment :B

[Szerkesztve]

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#792) --Disztroj-- válasza éN79 (#790) üzenetére


--Disztroj--
senior tag

Akkor az ok, hogy az IDE-s lassít
De az hogy lehet, hogy az abitos driverek után így belassul a boot folyamat???

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#793) éN79 válasza --Disztroj-- (#792) üzenetére


éN79
addikt

Igaz nekem Vista van, de én nem tettem fel drivereket emlékeim szerint, legalábbis a merezvlemez vezérlőkét (ide) nem, úgyhogy sajna nem tudok érdemben nyilatkozni. NV chipes amd-s deszkáknál sokan nem rakták fel az ide vezérlőt hasonló okok miatt.

(#794) csigi válasza --Disztroj-- (#789) üzenetére


csigi
addikt

Nekem régebben bejött, hogy a win eszközkezelőjében a nem használt IDE csatornákat letiltottam. Anélkül harminc valamennyit sikált a csík, tiltás után 3-4-et (friss rendszeren)
Próbáld meg, bár az nV chipset-el volt :U


éN79: Már egy fia ide cuccom sincs, az AB9-re váltáskor is a két sata cuccal veszkődtem. De nekem wint telepíteni/vincsit formázni sem sikerült, az más hiba volt... a megoldása pedig az lett, hogy másik sata dugóra került a dvd író.
Azt se értettük meg, mi lehetett. :DDD

nofene

(#795) --Disztroj-- válasza éN79 (#793) üzenetére


--Disztroj--
senior tag

Akkor a Lan és Audio-n kívül gyakorlatilag nincs értelme feltenni a többi drivert?

Egyáltalán nem bánnám, csak furcsa egy kicsit.

Mind1, sztem újrarakom az egészet ismét, amíg még friss ;]

[Szerkesztve]

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#796) ashot


ashot
tag

szasztok

ahoz kellene segitség, hogy ab9-es lapom van és egy e6400 as procim, amit 3,2-őn szeretnék hajtani, de az istennek sem engedi 350fsb fölé, a memóriát is leszabájoztam az nem lehet prob, eddig fesz emelés nélkül ment ,de már próbáltam minden feszt, akkor is megáll 350-él, nem indul a gép és sippantgat.

segedelmeteket előre is köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#797) --Disztroj--


--Disztroj--
senior tag

Megen újratettem az xp-t, hogy utánajárjak a dolognak, de csak friss állapotában volt hajlandó rövid idő alatt betölteni.
Ahogy raktam fel a drivereket, úgy nőtt a töltési idő :((
Nem értem, hogy korlátozhatja ennyire az IDE dvd ezt az egészet. :(

ashot : A biosban tuningolsz?(gondolom igen, de hátha...)
Az Eist és C1 ki van kapcsolva?

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#798) éN79 válasza ashot (#796) üzenetére


éN79
addikt

A memót hogy szabályoztad le? Mi volt a biosban a várható ram freki a tuning után: (1066-os PSB és 533-as dram freki a beállítás, mert akkor 400-as FSB-n 800-on kellene ketyegnie). Amúgy meg lehet annyit bír a procid, de az a valószínűtlenebb. Időzítések by spd-n vannak?

(#799) ashot válasza éN79 (#798) üzenetére


ashot
tag

a várható freki 700mhz-re jött ki 2,8 gigaherzen, amugy igen, ha menne a 400-as fsb akkor pont 800 mhz lenne.az időzitéseket nem néztem, everest 4-4-4-12-őt ír. Én sem hiszem el hogy ennyit birna a proci, hőmérsékletek rendben vannak, Heeelp pliiiz

[ Szerkesztve ]

(#800) éN79 válasza ashot (#799) üzenetére


éN79
addikt

Procinak egy egység, ramoknak 2.0V, MCH és ICHIO-nak is egy-egy egység plusz fesz még egyáltalán nem erthát. De ha a procid kevésbé virgonc, akkor viszont lehet hogy simán kell neki biosban 1.4-1.45V a vdroppnak köszönhetően.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.