Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Vigneau válasza kneedeep (#190) üzenetére


Vigneau
félisten

Egy picit lemaradtam. Milyen hibáról tudnak a 19-es bios kapcsán a mérnökök?

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#202) Vigneau válasza Ambi (#179) üzenetére


Vigneau
félisten

Ha nem megy Patrick tanácsa, akkor ki kell venni a chipet és vagy a Mikronika - keress rá a neten (valahol a Petőfi híd budai hídfőjénél van) -, vagy egy szakavatott kéz újraflasheli Neked.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#203) kneedeep válasza Vigneau (#201) üzenetére


kneedeep
tag

19 alatt az ich8r nem látja AHCI módban a vinyókat, illetve jmicron alatt nem működik a raid..

(#204) Patrick válasza kneedeep (#203) üzenetére


Patrick
addikt

Mit takar a vinyók AHCI módban való futtatása? :F Szükséges az? Vagy csak raid esetén kell?

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#205) kneedeep válasza Patrick (#204) üzenetére


kneedeep
tag

ahci legnagyobb előnye az NCQ.. sokan lehuzzák, de nekem soha nem volt vele bajom...

egy kérdés.. szerintetek, miért nem akar nekem 4gb kingmax 1066 ram hiba nélkül menni az ab9pro lapomban???
1066 -on majd kiugranak a piros hibák a monitoromból memtest alatt.. pedig külön-külön semmi bajuk.. játszottam már az időzítésekkel, de nem sok eredménynel, ha meg több feszt adok nekik, akkor bemelegednek és hibáznak külön-külön is:)

(#206) Patrick válasza kneedeep (#205) üzenetére


Patrick
addikt

Értem, hát remélem kijavítják a 20-as biosban :D

Amúgy ez Sata 150 és 300-ra is érvényes igaz?

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#207) kneedeep válasza Patrick (#206) üzenetére


kneedeep
tag

minden sata-ra:)

(#208) Patrick válasza kneedeep (#207) üzenetére


Patrick
addikt

Köszi, király :D

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#209) maross válasza Brumi˘ (#200) üzenetére


maross
veterán

elvesztettem afonalat, ramoknak ki tudom valsztani 533/667/800at, utana lenne meg egy sor, amiben altalaban x:y aranyt is be lehet allitani, na ez leszukult egy opciora, az 1:1re, de mivel 533 van kivalasztva, itt is 533at ir. most nem vagyok a gepem elott, de majd megnezem meddig birja, es mennyin is megy valojaban. vagy majd kuldok egy screenshotot digigeppel.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#210) Zájec válasza maross (#209) üzenetére


Zájec
veterán

űdv :D maross te tényleg itt laksz a szomszédban ?
(én a kassa streeten lakom a sulitól nemmessze..) :)

(#211) ashot


ashot
tag

szasztok

néztem az új biosokat, ezek szerint ha frissitek akkor belemegy az AB9-embe az 1333fsb-s proci, és kis is hajtja azt?

[ Szerkesztve ]

(#212) Brumi˘ válasza maross (#209) üzenetére


Brumi˘
addikt

Okés hogy ki tudod választani a ramoknak hogy 533/667/800, de ezek akkor érvényesesk ha 266os fsbvel 1066os strappal jártaod a procit. Ha már 400on van az fsb-d akkor az 533-as opciónál 800at kap a ram, a 667-esnél 1000et, a 800as beállításnál pedig 1200at. Remélem kicsit világossab így már.

(#213) Zájec


Zájec
veterán

visszaraktam az 1.5 biost csak igy müködik a dolog..
negativ tapasztalatom hogy az 1.5 utáni biosokal nem műxik a mikrofon,
a team speak2 ezt használjuk a CallofDuty2-ben a játék alatt...
hosszas kinlodás és mikrofon cserélgetés után dübbentem rá erre a problémára.
a megoldás az 1.5 bios visszarakása volt. sajana az uj 1.9biossal sem müködött
rendesen.. valamiért ősszegerjed a hang...

ez visszatérö probléma, ezt korábban már leirtam..
szóval valamit nagyon elbaxták az abiték az integrált hangnál.. :(

(#214) Patrick válasza Zájec (#213) üzenetére


Patrick
addikt

Nagyon bízom benne, hogy az új biosban ezek a problémák korrigálva lesznek. :F

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#215) proper


proper
őstag

valakinek van vagy volt abit serilell, tapasztalatok? nekem nem akarja a jót :W

(#216) Zájec válasza Patrick (#214) üzenetére


Zájec
veterán

hát ez az... az utolso négy bios kiadásban ( 1.6-1.7-1.8-1.9 ) nem sikerűlt
korrigálni... vagy nem tudnak a problémáról...
kiváncsi vagyok , milyen modositás hatására ment el a dolog...
mindenesetre én nem tudok meglenni nélküle.. sokat játszom, és baj hogy nem
tudok komunikálni a csapattársaimmal a teamspeaken...
nekem ez jobban számit mint az 1333fsb..
végül is az 1.5 bios is faszán müküdik... tuning terén sincs semmi baj az1.5-el...
szóval ahogy elnézem, jo nekem a régi 1.5bios is..

proper: abit serilell, tapasztalatok?.. az micsoda?

(#217) proper válasza Zájec (#216) üzenetére


proper
őstag

hát ez [link] ide---->sata átalakitó

(#218) kispéé válasza kneedeep (#205) üzenetére


kispéé
aktív tag

Van vmi más előnye a AHCI módnak?Csak mert én IDE módban hajtom az egyetlen sata-s winyómat:)

(#219) kispéé válasza proper (#215) üzenetére


kispéé
aktív tag

nekem van egy serielell-em,amikor még 2db 120GB IDE-s vinyóm volt,azt rádugtam a jmicronra.A másikat meg átalakítóval a jmicron satara,tehát a sata8 sata9 portra. a inteles satán,valamiért nem ismerte fel a bios.
így müködtek egy darabig,míg nem behalt mindkettő vinyóm rövid időn belül,mai napg ismeretlen hiba miatt,rajta sok fontos cucccal:( nem tudni mitől,én a jmicron sz@r vezérlőjére gyanakszok.

(#220) Sdi válasza kispéé (#218) üzenetére


Sdi
addikt

Nincs

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#221) proper válasza kispéé (#219) üzenetére


proper
őstag

akkor nálam is az lehet a bibi hogy az ich8r-el vezérelt sata nem szereti ezt a megoldást
de nekem más satám nincs sajna :O
majd max e-sata portra megprobálom rákötni hátha mert az jmicron-on van

(#222) Vigneau válasza Zájec (#216) üzenetére


Vigneau
félisten

Anno az NF7-S-hez adták kiegészítőnek. Nagyon hasznos találmány. ;)

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#223) Brumi˘ válasza Vigneau (#222) üzenetére


Brumi˘
addikt

Én anno se az NF7-S v2.0-hoz, se az NF7-SL v2.0-hoz nem kaptam :( , pedig most jól jönne.

(#224) rétisün válasza Brumi˘ (#223) üzenetére


rétisün
veterán

én itt a ph!-n vettem, most már meg nem mondom kitől :B az mondjuk nem egészen igy néz ki (igaz, nem is gyári abit cucc). egy darabig használtam, aztán azt vettem észre, hogy a plextorom ledje egyfolytában sárgán világít, pedig nem szokása :D kiderült, hogy az átalakító halt be (ez még a jobbik eset), a dvd-író IDE kábelen kifogástalanul működik....

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#225) Vigneau válasza Brumi˘ (#223) üzenetére


Vigneau
félisten

Fura, nekem 1-et adtak hozzá, aztán szereztem még egyet. Vinyóhoz jó volt, de a DVD-knél nem tudtam bebootolni, ha azt használtam.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#226) Vigneau válasza kneedeep (#203) üzenetére


Vigneau
félisten

Így érthető, én miért nem találkozom ilyen hibákkal: 1 vinyó és egy DVD író van nálam mindössze...

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#227) éN79


éN79
addikt

He-he...., nyaralás elött áramtalanítottam a kis gépcsodát, ma hazaértem, bekapcsolom, és láss csodát...semmi. Vicces, cmos reset ezerrel, jópárszor, semmi. Csak ki kellett venni az egyik kingmaxot, így 3 modullal már elindult, visszatoltam a 4.-et is, azóta jó. Hiába no, nem szereti ha nem használják... ;]

(#228) csigi válasza éN79 (#227) üzenetére


csigi
addikt

Nyaralt egyet közben a géped is? ;) Neked már többször is volt ilyen, hogy ramokat ide-oda teszed és megjavul, igaz?

Nekem hiba nélkül ment 3GHz-en egyből, amit nyaralás előtt csak ímmel-ámmal teszteltem. Sőt azóta már átvitte a kánikulát is, ezért úgy tekintem, hogy ezután már mindent kell bírnia... :U

nofene

(#229) Vigneau válasza éN79 (#227) üzenetére


Vigneau
félisten

Nem semmi. Nálam szerencsére elindult a gép, már meg is kapta az új biost.
Most azon tanakodom, hogy egy Zalman ZM-NBF47 elfér-e a déli hídon, ha ''befigyel'' egy 8800GTS méretű kártya.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#230) éN79 válasza csigi (#228) üzenetére


éN79
addikt

Úgy tűnik ''ő'' is kikapcsolódott valóban, a szó legszorosabb értelmében. És igazad van, nálam már több konstellácioban előfordult, hogy a ramokkal való bűvészkedés megoldotta a problémát.
Az a 3GHz becsületes eredmény, főleg hogy ebben a dög melegben is vitte stabilan, na az már döfi. :C

Vigneau: nem lesz az nagy borda oda? Egy HR5 Sli (v. mi fene) nem lenne jobb megoldás? (nocsak, miért, befigyel egy olyan méretű kártya? ;) )


[Szerkesztve]

(#231) Vigneau válasza éN79 (#230) üzenetére


Vigneau
félisten

Már megvan a HR-05, csak az az északi hídra kerül, a HR-09 némi átalakítás után pedig a PWM-re. Azonban a déli hídra is gondoltam valami más hűtést, mert elég sovány ez a 15mm magas gyári borda.

Nem vagy MSN ready? Mellesleg miért ne figyelhetne be az a fránya GTS? ;) Csak egy borulós kamion hiányzik... :B Bár inkább erősen várom az esetleges 8700GTS-t.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#232) proper válasza Vigneau (#231) üzenetére


proper
őstag

nem fog elférni, nekem csak 7900gs van és az is belog fölé, nemhogy egy gts :DDD
hr05 sli oda a megoldás vagy a jts féle sli-s cumo
a hütés fedi le a déli hidat, de az enyém batár, nemtom a gts mennyi fog belogni de nem bizakodnék tulságosan :R

(#233) Vigneau válasza proper (#232) üzenetére


Vigneau
félisten

Ettől félek én is, pedig kinéztem egy jó kis ZM-NBF47 bordát rá. Mint tudod, nekem is egy 7900GS van a gépben. Ahogy sasolgattam, fűrészeléssel lenne csak jó a 47mm-es Zalman borda, ha megérkezne a GTS.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#234) csigi válasza Vigneau (#231) üzenetére


csigi
addikt

Te az összes gyári bordát le akarod cserélni Thermalright cuccokra? Az már döfi lesz. :C
Ha megvagy vele, kérünk egy képet!

nofene

(#235) Vigneau válasza csigi (#234) üzenetére


Vigneau
félisten

Kettő biztosan le lesz cserélve, a déli hídon töröm még az agyam, hogy mi legyen vele. A szokásos, vajon ''elfér-e a VGA-m tőle'' kérdésbe szaladtam bele. :U

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#236) kbalint


kbalint
csendes tag

Sziasztok!

Vista telepítése csak akkor sikerül, ha a Sata5 v. Sata6-ba dugom be a HDD-t. Egyébként mindig ujraindul.
Xp installálásakor ez nem jelentkezik, megy rendesen Sata1-en.
Biosból az 1.9-es van. (DVD a Sata2-n)
Rossz az ICH8R vezérlő :F ?
Lassan a garanciaidő vége felé járok, lehet ebből esetleg késöbb problémám?

Előre is köszönöm

(#237) Sdi válasza kbalint (#236) üzenetére


Sdi
addikt

Próbáld meg, hogy a dvd-t hátrább rakod / 5-6 / a vinyót meg az 1-re.
Nekem a vinyók az 1-3-on vannak, a dvd-m vagy az 5-ön vagy a 6-on és pont most instaláltam vistát. Minden hiba nélkül.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#238) Vigneau válasza Sdi (#237) üzenetére


Vigneau
félisten

Ezek szerint mégis csak számíthat, hogy hova teszed a DVD-t? Nálam a SATA1-en van a vinyó, SATA2-n a DVD. Orthos stabil 470-es FSB-n mégsem tudok DVD-t írni, 450-en viszont minden rendben.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#239) kbalint válasza Sdi (#237) üzenetére


kbalint
csendes tag

Kipróbáltam (hdd: Sata1, dvd:Sata5), de a vista kb. 5mp-ig töltődött, és ujraindult.
Nemtudom mitől lehet ez. Vista alatt frissítettem minden drivert a legujabbra, de az sem segített. Vagy kifogtam egy hibás darabot? Végülis engem nem zavar, hogy a sata5-ön van a vinyó, csak nehogy garancia lejárta után legyen vmi komolyabb hiba.

(#240) kbalint


kbalint
csendes tag

Mikor még megvolt az IDE-s vinyóm (1.8-as bios), azon volt a vista.
Akkor betöltés után sem látta a Satás hdd-t, csak akkor ha az eszközkezelőben az ''Intel(R) ICH8 4 port Serial ATA Storage Controller - 2820'' -at tiltottam, majd engedélyeztem. Ezek után sorban megtalálta a satán lévő partíciókat.

(#241) csigi válasza Vigneau (#235) üzenetére


csigi
addikt

Belenéztem tegnap este, nekem nem férne el egy egyenes, magas hűtő a videókaritól (illetve a hűtésétől). :U
Meg vedd figyelembe, hogy szoktad cserélgetni is a videókártyád. Legyen ráhagyás benne.

nofene

(#242) Vigneau válasza csigi (#241) üzenetére


Vigneau
félisten

Tudom, tudom. Eddig úgy néz ki, hogy az marad változatlan. Hacsak nem találok valami jó és olcsó megoldást.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#243) maross válasza Brumi˘ (#212) üzenetére


maross
veterán

igen, en is ilyesmire gondoltam, koszi. most 420mhzen jaratom, 2.94ghz. 440en mar nem bootolt a windows, kozotte nem probaltam. majd meg frissitek egy biost, ha lustasagom engedi. egy occso 800mhz seitec ramtol mit varhat az ember defaulton ? az lesz a szuk keresztmetszet, vagy a lap nem fogja birni? (elvileg a proc birja).

kis offtopic: beadtam a vidkarimat gariztatni, valaki tud adni egy linket arrol, hogy mennyi ideig halogathatjak ezt? mert nekem 15munkanap remlik, es az mar eltelt. elvileg vissza kene adniuk a kartya arat, de ha az a jelenlegi ara lenne, akkor nem erdekel, ha viszont az eredeti, akkor megeri verni az asztalt.


[Szerkesztve]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#244) Vigneau válasza maross (#243) üzenetére


Vigneau
félisten

1. A RAM-oknál próbáltál lazítani az időzítéseken? A tREF például sokat segíthet.

2. Szerintem kezdj el a fogyasztóvédelemmel példálózni.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#245) maross válasza Vigneau (#244) üzenetére


maross
veterán

idozitesekkel meg nem foglalkoztam, defaulton van. a64nel jobban megerte jobb idozitesre rakni a ramot mint parx10 mhzel feljebb defaulton hagyni, de ddr2-nel fogalmam nincs mi szamit jonak :). 850korul mar kiakadhatnak a ramok? adtam neki +0.1 feszt is.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#246) Vigneau válasza maross (#245) üzenetére


Vigneau
félisten

A Zeppelinem sem bírt többet 850-860MHz-nél. Ott viszont már 5-7-7-20-2T-42 kellett neki.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#247) éN79 válasza maross (#243) üzenetére


éN79
addikt

15 napon belül szerintem csak a hibát kell feltárniuk, ha hibásnak ítélik és a garanciális cserét javasolják, akkor némelyik galád nem átallik megvárni, hogy a gyártó rendezze felé a tényleges cserét, nem ad a saját készletéből (nekem anno volt egy 6 hónapos 9800PRO cserém a mustárban, azóta nagyívben próbálom kerülni őket).

(#248) kispéé


kispéé
aktív tag

hali!csak kiváncsiságképpen kérdezem,hogy a 6300-ast megéri-e lecserélni egy 4300-asra?Meddig lehet elhúzni egy 4300-ast 800mhzes ramokkal?

(#249) éN79 válasza kispéé (#248) üzenetére


éN79
addikt

A nagyobb szorzó miatt esetleg jobban járhatsz, ha a lapod nem bírja a magasabb FSB-t és a proci is partner. Mostani átlag kb. 3000-3200 környékén elszaladgál, ennél magasabb is lehet persze..., viszont szvsz. nem éri meg lecserélned, igen keveset kapnál a mostani procidért, mondhatni szinte 1:1-ben tudnád csak megoldani, de ha az a pár száz MHz számít, akkor nincs mese... :U

(#250) proper válasza kispéé (#248) üzenetére


proper
őstag

cserélhetünk procit ha gondolod :DDD ha már te is ide valosi vagy

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.