Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) #96302336 válasza Sdi (#350) üzenetére


#96302336
törölt tag

Sima, vagy Pro a lap?

(#352) mandras81


mandras81
senior tag

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a segítséget, szerencsére megoldódott a probléma. :R

Az következett be, ami már motoszkált a fejemben, hogy valami banális dolog miatt nem jön össze! Nahát kiderült, hogy in-kom-pa-ti-bi-lis a lap és az allnet wifi kártya!!! :))

Szóval, vettem egy asus-t, és vígan muzsikál! :C

Mégegyszer köszi mindent, de nem megyek messzire, és sűrűn fogom olvasgatni ezt a totyikot!

(#353) Sdi válasza #96302336 (#351) üzenetére


Sdi
addikt

Sima, de ez már úgy néz ki tárgytalan :D


mandras81

Megkönnyebbültem, hogy nem a lappal van a gond :C

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/

(#354) lajos001 válasza Zájec (#347) üzenetére


lajos001
aktív tag

Órákat próbálkoztam az értékek állítgatásával, de a fordulatszám egy fikarcnyit sem változott. Nem lehet, hogy az a baj, hogy ennek a hűtőnek a csatiján csak 3 tű van 4 helyett?
Mit kell állítanom a biosban, hogy a hűtőt passzivan is tudjam használni? Ugyanis, ha lehúzom a csatlakozót sípol és el sem indúl a gép.
Van itthon egy gyári hűtőm (amit eredetileg kaptam a procihoz) és azt dugtam rá a csatlakozóra így el tudtam indítani passzivan. A hőfok 37-39 között mozgott. Szerintem ez a hűtő elvinné az E4300-at passzivan is, így lenne létjogosultsága, különben kivágom a szemétbe (a gyári hűtő sokkal csendesebb) :( .



[Szerkesztve]

(#355) Sdi válasza lajos001 (#354) üzenetére


Sdi
addikt

A bios-ban az Abit EQ-ban a Fan Speed Monitoring-nál ki lehet kapcsolni a riasztást és leállítást / nem indulást / a Cpu Fan Speed-nél. Ha másképp nem működik, ezeket kapcsold ki, majd a proci venti csatiját dugd rá egy 3 pines alaplapi csatira és azt szabályozd, így mindenképpen működnie kell.

[Szerkesztve]

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/

(#356) rbclio válasza Vigneau (#339) üzenetére


rbclio
csendes tag

Helló! sikerült a felfogatást megoldani???? :D remélem jó lett?

rb.

(#357) lajos001 válasza Sdi (#355) üzenetére


lajos001
aktív tag

Köszi, kipróbálom!

(#358) Zájec válasza lajos001 (#354) üzenetére


Zájec
veterán

órákat probálkoztál és semmi? nemáá.... valami nem kerek ..
nyomtál utána APPLY és OK-t ? de nem csak user define mod van...
cool , quiet , normal .
azt itrad hogy Hyper tx-ed van.. az 4 pines.. tuti hogy lehet..

(#359) Brumi˘ válasza Zájec (#358) üzenetére


Brumi˘
addikt

Elm hyper txből 2 féle van. Van olyan amin csak 3as csati van, ha jól tudom.

(#360) mandras81 válasza Sdi (#353) üzenetére


mandras81
senior tag

Bíztam benne, hogy nem a lap a gond!

De csak én lehetek ilyen szerencsétlen, hogy veszek egy jó kis lapot, és kiderül, hogy a kártya meg inkompatibilis!

Amúgy meg, csak megköszönhetem az inkompatibilitást, mert ez az asus sokkal jobb, stabilabb, és a net is gyorsabb rajta! :C

(#361) lajos001 válasza Zájec (#358) üzenetére


lajos001
aktív tag

Bizony, hogy leokéztam, de semmi.
Ilyen hűtőm van [link] és sajnos csak 3 tűs a csatija :O .
Tudom, hogy más mód is van, azokat is sorban kipróbáltam és semmit nem változott a fordulatszám. Ellenben, amikor rákötöttem a 4 tűs gyári hűtőt az szép csendesen pörgött 800-as fordulaton. Azt hittem a guta megüt!

(#362) lajos001 válasza Sdi (#355) üzenetére


lajos001
aktív tag

A Fan Speed Monitor kikapcsolásán kívül még a CPU Fan EQ Controlt is disabled-re kelett állítanom és így már sikerült a Sysfan csatira raknom a hűtőt. Most jóval csendesebb.
Köszönöm az ötletet! :R

Bootolásnál el lehet tüntetni a JMicron és az AHCI bejentkező képernyőt? Utóbbit nem is használom. Kicsit gyorsítani szeretném a bootolást. :)

(#363) Zájec válasza lajos001 (#361) üzenetére


Zájec
veterán

értem akkor neked 3pines van o.k.
probáld a 12v levenni 8v-ra és átállitani a hömérséklet értékeket magasabbra..

nekem pl a hátsó 12cn ventim ilyen.. 1400 és 960 között tudom szabályozni..
evvel a példával..

de egyébként a hyperTX automata evvel a 3pinel , nem probléma..
nagyon hüt és csendes azon a fordulatszámon..faxa hütö
nem olyan siralmas ahogy mondod..
75 a high limit a cpu-nál.. szóljál ha azt eltudod érni.. :P

(#364) lajos001 válasza Zájec (#363) üzenetére


lajos001
aktív tag

Megcsináltam, olyan halk lett a gépem, hogy már csak a vinyó kerregése hallatszik amikor olvas. Jöhetnének már a memóriakártyák (megfizethető áron) vinyó helyett ;] .
Hálásan köszönöm a segítségedet! :R
A bootolással kapcsolatos kérdéseimre nincs ötleted?

A proci hőfoka most 32-34 fok, még a végén megfagy. :DDD

[Szerkesztve]

(#365) Sdi


Sdi
addikt

mandras81, lajos001 örülök :C , hogy mindkettőtöknek sikerült megoldani a problémáját :D .

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/

(#366) Zájec válasza lajos001 (#364) üzenetére


Zájec
veterán

szivesen. halkabb lett a géped? hangos volt a HyperTX ? most mennyire tudtad levinni a
a volt-ot. milyen értékeket állitottál be?
a bootal kapcsolatban csak 1lövésem van. a first boot:hard disk a többi disabled..
mert alpból a flopyra rakja az elsőt..

az uGuru szerint 32-34fok? alapon van ?
nemértelek , lejebb vitted a fordulatszámot és hidegebb lett a procid? az nem stimmel.

(#367) lajos001 válasza Zájec (#366) üzenetére


lajos001
aktív tag

Igen halkabb lett. Most a Sysfan csatlakozóra van kötve, a feszt min. 8V max. 8,5V-ra állítottam, így a bios szerint 1200 körül pörög a tegnapi 1920 helyett. Így már tényleg csendes.
Jelenleg a hőfok 34-35 fok. Tegnap éjjel és most délelőtt azért volt 32-34 mert az ablak nyitva volt a gép mellett és jött rá a hűvös levegő. Egyébként az este passzivan hajtva volt 37 fokos, tényleg jó ez a hűtő, simán elvinné passzivan is. Én nem húzom a procit, nincs rá szükségem.
Mint látható a szoba levegőjének a hőmérséklete többet számít mint a 4 voltos feszcsökkenés miatti fordulatszám csökkenés. Persze ez a hűtőteljesítményre vonatkozik, ugyanis hangban nagyon is számít a fordulatszám esése.

[Szerkesztve]

(#368) mandras81


mandras81
senior tag

Sziasztok!

Az uGuru-ból tuningoljam a lapot (feszkóemelés, stb.), vagy inkább Bios-ból?

És a stabilitás teszteléséről egy picit bővebben tudnátok írni (tudom, már sokszor volt szó ilyesmiről, de az alapokat sehol nem találtam meg)? Mivel, és mennyi ideig teszteljek?


Ja, és a procim jelenleg 53 fokos, pedig (állítólag) egy nem rossz thermaltake [link] hűtő van rajta. Ez nagyon sok? a core2 e6300-as proci 2,8-on van, egyéb tuningot nem csináltam még.

[Szerkesztve]

(#369) Brumi˘ válasza mandras81 (#368) üzenetére


Brumi˘
addikt

Biosbol tuningolj! Stabilitás tesztnek az orthosst tudom javasolni. Ha megy 1 órát utánna nem szokott para lenni, de a profik 24h-t futtatják. (nekem nincs annyi türelmem, kb 15 perc után mindig lelövöm :) )

Ha terheletlenül 53°C a procid az kicsit soknak tűnik. Nekem az e6400 3,4-en hyper tx-el 38°C terheletlenül és 60-65°C terhelve.

(#370) mandras81 válasza Brumi˘ (#369) üzenetére


mandras81
senior tag

A hőfok csak a hűtő hibája lehet? A guru szerint 2280 körül pörög a venti. Az sem valami kevés... :O

(#371) Brumi˘ válasza mandras81 (#370) üzenetére


Brumi˘
addikt

Nem, de a hűtő se túl pro. :( Mivel nézted a hőfokot?

(#372) mandras81 válasza Brumi˘ (#371) üzenetére


mandras81
senior tag

uguru... :((

Ez elszomorít, mert egész jó paraméterei vannak annak a hűtőnek, és nagyon ajánlották.

Na, majd megpróbálom visszacserélni egy jobbra!

Csak a Hyper Tx? (ilyen szempontból egy picikét árérzékeny vagyok...)

(#373) Brumi˘ válasza mandras81 (#372) üzenetére


Brumi˘
addikt

Hőmérő proginak a coretemp 0.95-öt ajánlom. Hűtőbe pedig a hyper tx-et.

(#374) mandras81 válasza Brumi˘ (#373) üzenetére


mandras81
senior tag

:R

(#375) btf


btf
aktív tag

Sziasztok!

A közeljövőben szeretnék venni egy AB9 vagy Pro lapot.

Visszaolvasgattam a topikokban, és elég sok rémtörténettel kellett szembesülnöm (HDD, DVD-író probléma,menet közben elszállt a PCI-Express foglalat, valakinek el se indult a lap... :O )

Ha esetleg mostanában veszek egy ilyet, akkor kell biost frissítenem?

Elég jó áron mennek ezek a lapok a PH!-n, Pro-t vagy simát vegyek?

Mellé 2x1GB A-Data DDR2 800, egy E6300 proc lesz, nem lesz tuningolva semmi sem.

Ha ezt a két lapot nem, akkor melyik árban azonos Abit lapot ajánljátok?

“Keep away from people who try to belittle your ambitions. Small people always do that, but the really great make you feel that you, too, can become great.” - Mark Twain | "PS4 Pro = PS4 Professional" - Alex Battaglia (Digital Foundry - 2021)

(#376) Brumi˘ válasza btf (#375) üzenetére


Brumi˘
addikt

Itt az enyém ez frissítve van és húzva sem volt bajom sem idével, sem satával, az express problémáról meg nem is hallotam még :B . [link]

(#377) xXxPongi


xXxPongi
tag

Szeretem a lapot (AB9 pro), de sok a gond vele, ami perxe nem jelenti azt, hogy nem orvosolható:

-eddig egyik memóriámat sem tudta azonnal kezelni, pedig mindenkinek mentek ilyen mem-k (a-data, geil) egyből benne. Nálam A-data-nál csak egy rammal (single) jutottam be bios-ba, utána időzítéseket, órajeleket, feszeket fixálni és ment rendesen. Geil-nél ment 2 rammal is, de ott is fixálgatni kellett mindent, még jó, hogy a feszt is, mert 1,8-t adott csak 2*1giga 800as ultrának (de egy darabig ment így is gond nélkül).

-A2 vagy 2A -s hiba bejött olyan bios-nál ahol elvileg már javították (amúgy csak egy sima indításkor jött a hiba, semmi nem volt elötte), bár emlékeznék, hogy mi volt a megoldás kulcsa és azzal segíthetnék esetlegesen másoknak az elkövetkezendőkben.

-a másik, hogy sokáig nem tuningltam a cpu-t aztán jött a ram és hát miért hadjam veszni: e6420 fel lett tornászva a ram mellé (8*400), kapott egy kis feszt is (hidak is ahogy kell). Sokáig jó volt és semmi hiba, erre vettem egy hangkarit amivel driver hibák lehettek volna (voltak is, de orvosolva lettek). De a kari is kapott softmod-ot, szóval lehetett volna még mindíg a ludas. A vga-n is cseréltem és modoltam bios-t. Erre a gép fogja és határozatlan időközönként újraindult (inkább neveztem volna kikapcsolásnak és vissza). Na akkor most hol a baki ha eddig nem volt semmi? Perxe, hogy hiába a másik op (amivel 1-2 napig semmi restart), hiába a hangkari kivétele, a vga bios visszatétele. A hangkari kivétele után beugrottam winbe, de a kövi restart már végzetes volt a bios-ra, behalt. Eljutotunk oda, hogy mégiscsak az alaplap (bár nem csak ő) :B Eleve minnél kisebb fesz melett lett tuningolva a cpu, de sajna bios nem volt reális. Igaz, hangsúlyozom: stabil volt a rendszer a hangkariig. A lényeg, hogy így legalább kiderült: biosban 1.375@valóban 1.29 (nálam). Meg perxe végre nyilatkoztak egy-két helyen arról, hogy e6420-nak ők mennyi feszt adnak (ott dettó ez a hiba, bár nemtom milyen lappal ''Biosban 1.475V...1.392V''). Nálam legalább 1.465V-hoz járul 1.41V :)

sry! ki kellett adnom magamból :DDD Meg aztán hátha van benne valami fontos info egyeseknek.

Sajnálom, de olvashatatlan az aláírásom!

(#378) lazydog válasza btf (#375) üzenetére


lazydog
addikt

Szerintem nyugodtan vedd meg az AB9 Pro lapot, és ne törődj a rémhírekkel.
Ha pedig egy kicsit előrelátóbb lennél, akkor Abit IP35 lapot vennél.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#379) proper válasza btf (#375) üzenetére


proper
őstag

jól beszél a fórumtárs :R inkább p35 lapot kell már venni, nem drágák és tuningosak
pciE problémárol még nem is halottam ;]
sata dvd problémám volt tuning közben de az uj táppal eltünt a gond is :Y

(#380) Zájec válasza proper (#379) üzenetére


Zájec
veterán

sajna azért nagyon fapados az IP35 , IP35-E.. de olcso viszonylag..
az AB9 sokkal jobban felszerelt és támogatja az 1333fsb új procikat.

(#381) Vigneau válasza rbclio (#356) üzenetére


Vigneau
félisten

Minden tiszteletem a munkátoké. Viszont még így sem fért el rendesen a hűtő - erről írtam a QuadGT topikban is. Ráadásul minden előjel nélkül meghalt a lapom. Tönkrement a PWM, nem kap a proci feszt... :O

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#382) mandras81


mandras81
senior tag

Sziasztok!

Emelgettem a lapban alapfeszen egy picit a frekvenciát, most 400-on vagyok egy e 6300-zal, az ugye 2800, a memóriák meg 800-on mennek (ugye ez még nem igazán nevezhető tuningnak egy core2-nél). Ha innen szeretnék emelni még egy pár 10 Mhz-et, akkor mit kell azonkívül beállítani? Értem ez alatt a memóriákat, vagy akármi mást. Vagy csak simán emelek 410-re, aztán tesztelem?

Ja, a memória 2x1 Gb Geil Ultra

[Szerkesztve]

(#383) éN79 válasza mandras81 (#382) üzenetére


éN79
addikt

Azért az 50%-os OC éppenséggel nem nevezhető egyszerű kis ''finomhangolásnak'', szóval nyugodtan tekints rá mint tuningra. :DDD
A ramjaid bírják a sebességet, nyugodtan told az FSB-t feljebb, ha akarod. A lap talán 440-450-ig elmegy, ha szerencséd van, meg persze a procinak is bírnia kell.

[Szerkesztve]

(#384) Vigneau válasza mandras81 (#382) üzenetére


Vigneau
félisten

Nálam alapfeszen 400MHz volt a határ. Utána már emelni kellett az MCH-t.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#385) mandras81 válasza Vigneau (#384) üzenetére


mandras81
senior tag

Értem.

És mennyi az a maghőfok, és procihőfok, ameddig még elmehetek?

És Orthos alatt nem baj, ha felmegy 70 fölé?

És a RAM időzítéseket honnan a fenéből szedjem??? :F

Minél többet foglalkozok a kérdéssel, egyre több kérdés lesz... :O

[Szerkesztve]

(#386) éN79 válasza mandras81 (#385) üzenetére


éN79
addikt

Milyen hűtővel? Nálam ugyanilyen sebességen kb. 56 fokos orthos alatt.
Nem mondom hogy sok, de ezt már nem nagyon hajszolnám így tovább, legalábbis azzal a hűtővel nem. Ez ugye még nem a Hyper TX?

ram időzítések ''szedésénél'' mire gondolsz?

[Szerkesztve]

(#387) mandras81 válasza éN79 (#386) üzenetére


mandras81
senior tag

Ma vettem egy Scyte Katana II-t, mert a másik hűtő egy nagy rakás sz@r volt!

Ez alapjáraton (vagyis 2800-on) 38-39 fokon tartja a procit, és 46-47 fokon a magokat.

És ezzel még nem próbáltam orthos-t, csak a másikkal, de ott bizony felment 80-ig is közben, le is lőttem gyorsan.

A ramoknál meg erre a 4-4-4-12, vagy 5-7-7-20-2T-38, vagy ilyesmikre gondolok, mert hiába olvastam utána, akkor sem világos. :F Úgy látszik, hogy ilyen téren korlátolt vagyok, vagy mi a fene! :P

Ja, és mi a PWM?

[Szerkesztve]

(#388) Vigneau válasza mandras81 (#387) üzenetére


Vigneau
félisten

A RAM-ok időzítései pofonegyszerűek, sorban úgy vannak leírva, ahogy a biosban be kell őket állítani.
A PWM pedig amolyan feszültségelőállító és stabilizáló áramkör, ami hajlamos a melegedésre.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#389) mandras81 válasza Vigneau (#388) üzenetére


mandras81
senior tag

A ranok sorrendjét értem, csak hogy melyiket használjam, és miért?

(#390) Vigneau válasza mandras81 (#389) üzenetére


Vigneau
félisten

A magasabb értékek a lazábbak, azaz itt nagyobb FSB-t tudsz elérni. Viszont nem lesznek feltétlenül túl jók az Everest írás-olvasás eredményeid.
800-on próbáld meg a gyári értékekkel használni a RAM-jaid. Kb. 1.9-2.0V környékén.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#391) xXxPongi


xXxPongi
tag

Üdv!
új bios-t ? [link]

xaraxom most a lappal, mert még beazonosíthatatlan restartjaim vannak. Mem-t teszteltem, de igaz nem sokat, cpu-t is kicseréltem, de még nem volt restart és a másik gép-ben sincs hiba. Annyi ami látható eddig, hogy cpu hőmérsékleteket nem akarja írni semmi, de érdekesen, ha orthos fut és benyomom rajta a sensort akkor már everest is írja...

Sajnálom, de olvashatatlan az aláírásom!

(#392) éN79 válasza xXxPongi (#391) üzenetére


éN79
addikt

Új bios fölpattintva (20-as), eddig nem vettem észre különbséget, ugyanúgy nem megy tovább a cuccom. :)
Lusta voltam, és megint kivettem a FlashMenu-ben a Settings/Clear CMOS elöl a pipát, így legalább újraindul manuális cmos reset nélkül is.

(#393) Vigneau válasza éN79 (#392) üzenetére


Vigneau
félisten

Ezek szerint Te maradtál a Windows-os frissítésnél. Bevallom, a Gigán vasárnap én is így csináltam... :B
Este MSN? ;)

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#394) éN79 válasza Vigneau (#393) üzenetére


éN79
addikt

Én lusta vagyok rendesen. :B
MSN: asszony még nincs itthon, ha nem lesz túl fáradt, akkor jelentkezünk. ;)

(#395) Vigneau válasza éN79 (#394) üzenetére


Vigneau
félisten

Azt látom. Én meg lüke, mert nem találtam dosos megoldást... :DDD
Rendben. ;)

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#396) csigi válasza éN79 (#392) üzenetére


csigi
addikt

No, ha nem láttál semmi különöset, akkor én is felteszem azt a 20-ast. Különösen mert a 19 kimaradt valahogy a nagy nyaralásban...

nofene

(#397) lajos001


lajos001
aktív tag

Pár napja vettem én is egy ilyen lapot (AB9), de a 10-es Ghost nem működik vele. Szerettem volna leghostolni telepítés után a partíciót, de nem indúl el a Ghost. Azt hiszem a JMicron zavar be. :F
Van valami ötletetek?

[Szerkesztve]

(#398) DarthPeeter


DarthPeeter
aktív tag

Heló! Nekem lenne egy kis gondom :B Van egy AB-9-es lapom.Hozzá egy Geforce 7900 GTO-m.Na én elvittem a vk-mat haverhoz hogy megnézzük hogy döcög a 6600GT helyében :DDD és mikor hazavittem a karimat nem indult a gép csak alapjáraton volt( zúg a gép + fekete képernyő).Na mondom nagyon jó lesz ha bekakilt a vk-m.Erre gondoltam egyet és reseteltem a BIOS-t.Szuper elindult a gép örültem magamnak de mikor kapcsolnám be újból szintén behalt ugyan úgy.Na még 1 BIOS reset.Megy szuper.DE ezt mindíg meg kell csinálnom minden indításnál és kezdek ideges lenni emiatt :W Gondolom csak az alaplap lehet a gonosz mert ha a vk lenne az el sem indulna a gép sehogy sem sztem. Az elem sincs lemerülve az alaplapban mert ezt is mondták nekem mint lehetséges hibaforrás. Kérek valakit akinek nagyon nagy szíve van hogy segítsen nekem :U

(#399) Vigneau válasza DarthPeeter (#398) üzenetére


Vigneau
félisten

Szedd szét a gépet, meg rakd össze ismét. Esetleg flasheld újra a biost.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#400) csigi válasza DarthPeeter (#398) üzenetére


csigi
addikt

És a videókari mozgatása előtt jó volt? Ha igen megint szedd ki - tedd be - porold le - fújj bele, ilyesmi volt?

nofene

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.