Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) Brumi˘ válasza éN79 (#298) üzenetére


Brumi˘
addikt

Nekem sem mindegy melyik slotba vannak. A 4 együtt úgy ment hogy a-data - geil - a-data - geil. A másik érdekes dolog az az hogy míg az 1-3 slotban mennek a vitesták 1200-at 2,3V-on addig a 2-4 slotba márt 1000-et is csak 2,4V-tal. A geilek mindenhogy mennek 1000en.

(#302) Bébá


Bébá
tag

Sziasztok.Kéne 1 kis segitség.Van 2 ata-s vinyom szeretném tudni hova dugjam az alaplapon és a biosban milyen beállitást használjak a legjobb teljesitmény eléréséhez.A másik kérdésem a következö lenne Geil 800 Mhz-s Ramokat használok a gép nincs huzva a ramok 1.85V feszen mennek mégis forróak. Másnál is melegszik 40-50 fok vagy csak nálam van valami galiba.Elöre is kössz a segitséget.

(#303) proper válasza Bébá (#302) üzenetére


proper
őstag

nekem is geil van 2.1-et kapnak és melegnek se mondanám öket :R
ha jók az emlékleim 1 ide csatlakozo van a lapon igy sok lehetöséged nincs a csatlakoztatás terén

(#304) Bébá válasza proper (#303) üzenetére


Bébá
tag

SataII-s a vinyom nem ide-s.Van 8 sata csati az alaplapon, a kérdés melyikre dugjam, és a biosban mire állitsam RAID ACHI vagy maradjon az IDE beállitáson?

(#305) proper válasza Bébá (#304) üzenetére


proper
őstag

ezt nem te irtad? ''2 ata-s vinyom szeretném tudni hova dugjam''

nem mindegy hogy ata vagy sata ;]

(#306) Sdi válasza Bébá (#304) üzenetére


Sdi
addikt

1-3, IDE. Ha raid-re rakod őket akkor több dolgot is be kellene állítani.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#307) Bébá válasza proper (#305) üzenetére


Bébá
tag

Nem ohajtok kötözködni de az én tudomásom szerint két féle csatolofelület van ATA és IDE.Régebben nézni kellet hogy SATA 1 vagy Sata 2-es a vinyo.Az eggyik 1,5 Mb/s a másik 3Mb/s sebbességet tud. De lehet hogy Gb/s.De lehet hogy tévedek.

(#308) Bébá válasza Sdi (#306) üzenetére


Bébá
tag

Az ACHI beállitás mit takar?

(#309) Gorneck válasza Bébá (#308) üzenetére


Gorneck
titán

Ha úgy telepíted az oprendszert akkor az NCQ-s vinyóknál élni fog ez a feature...

Gorneck#1239

(#310) Bébá válasza Gorneck (#309) üzenetére


Bébá
tag

Köszi de megkéne néznem hogy tudja-e a vinyom és eggyáltalán ez mit befolyásol?Azt olvastam hogy RAID 0-ban van sebesség növekedés de megvan ahátul ütöje is adatvesztésnél mindent buksz.RAID 1-ben maradnak az adatok.De gözöm sincs mit hol és hogyan kell beállitani.

(#311) proper válasza Bébá (#307) üzenetére


proper
őstag

egy kis infó a maxtor oldalárol

Interface Capacity
SATA 3.0Gb/s 40GB
SATA 3.0Gb/s 80GB
SATA 3.0Gb/s 160GB
Ultra ATA/100 40GB
Ultra ATA/100 80GB
Ultra ATA/100 160GB

ha azt mondod ata/ide/pata ugyanarra fog mindenki gondolni, és aztán jön a sata

(#312) Bébá válasza proper (#311) üzenetére


Bébá
tag

Mindig tanul az ember :R

(#313) csigi válasza éN79 (#292) üzenetére


csigi
addikt

300 fölött nem néztem. Nincs kedvem hozzá, ha ment volna 400-on, akkor csináltam volna egy összehasonlítást a 7X400 meg a 10X280 között, de így... Szép kerek szám az a 3GHz és majdnem alapfeszen, sőt igazából csak 1,31 Volton.
A ramok 900-on mennek 5-5-5-15 2T 2 Volton.
A proci alapon 29-30 fokos. Terhelve meg elfelejtettem, este megnézem majd. :B
Super PI: 18,735 Neked?

nofene

(#314) Zájec válasza csigi (#313) üzenetére


Zájec
veterán

alapon 29-30 :U :F az jo hideg... ezt az uGuruban mutatja??

nekem a 2140 procim 39 fokos és az állitolag hidegebb mint a E 4xxx széria.

(#315) csigi válasza Zájec (#314) üzenetére


csigi
addikt

Igen annyi. uGuru is Everest is ezt mondja. Utóbbiban még a magok is látszódnak, most pl.: CPU:28, Mag1:28, Mag2:27 fokosak.
Mindez 1800MHz-en egy Zalman9500-ös hűtővel 24 fokos szobában van...
Gyanúsan alacsony szerinted? És a lenti 49 fok terhelten (3000MHz) az normális?

éN79: Imént megnéztem procit, 10 perc Orthos után 49 fokos volt uGuruban.

nofene

(#316) Vigneau válasza csigi (#315) üzenetére


Vigneau
félisten

Azért érződik a hideg áldásos hatása nálam is. Íme 450-en a rendszer:

Hőmérsékletek
Alaplap 35 °C (95 °F)
CPU 45 °C (113 °F)
1. CPU / 1. mag 54 °C (129 °F)
1. CPU / 2. mag 54 °C (129 °F)
PWM1 68 °C (154 °F)
PWM2 70 °C (158 °F)
PWM3 69 °C (156 °F)
PWM4 68 °C (154 °F)
PWM5 67 °C (153 °F)
GPU 44 °C (111 °F)
WDC WD2500JS-00MHB0 48 °C (118 °F)

Hűtőventilátorok
CPU 1020 RPM
Aux2 1860 RPM
Aux3 1020 RPM
Aux4 720 RPM

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#317) Zájec válasza csigi (#315) üzenetére


Zájec
veterán

ha annyit ir, akkor annyi.. pláne ha te mondod. szvsz ez csont alapon.. értem :R
én 2.8 alapfeszen mondtam az én eredményemet.. lemegy 37fokra is most ...
nameg a zalman is hüti pláne... és picivel hidegebb van nálad,mint nálam.

a 49fokos terhelt jol hangzik nálad.
nálam 15 perc után, jelenleg cpu 53 , sys 27 , pwm 39 fok.

(#318) éN79 válasza csigi (#313) üzenetére


éN79
addikt

A legjobb 18,281m @2800 és 1000-en a ramok, szerintem.
Most így 3 giga rammal, 2800 és 800 CL4: 18.625 sec.

A ''melegedés'' meg mondhatni nálad is nagyon szimpi, szerencsére már egyáltalalán nem melegszenek ezek a procik, legalábbis az újabbak. :U

(#319) csigi válasza Vigneau (#316) üzenetére


csigi
addikt

A vincsid... nem sok az a 48 fok? Hűtés neki?

Zájec: Nálad meg a PWM kevés. :P Nekem terhelve valami 45-50 fok körül van.

éN79: 2,8GHz-en is megelőztél... ez felháborító! :DDD

[Szerkesztve]

nofene

(#320) Zájec válasza csigi (#319) üzenetére


Zájec
veterán

az a szélmalomkerék miatt van [kép]
képes akár 10-15 fokot is hüteni rajta...

szerintem is sok neki.. én beraktam a 12s venti főlé és 31 fokos. [kép]

csigi , ugye nem te vagy a kandikamerás képen ?!: [kép]

[Szerkesztve]

(#321) csigi válasza Zájec (#320) üzenetére


csigi
addikt

Egen, magam is gondoltam már, hogy egy alaplapra nerőlegesen fújó hűtő sokat segítene. De a ezüst 9500 látványa eltántorít... ;)

Remélem nem én vagyok. Legalábbis nem tudok róla. Miaz?

nofene

(#322) Zájec válasza csigi (#321) üzenetére


Zájec
veterán

persze hogy nem te vagy rajta, látom .. neked sokkal szebb házad van van.. :)

dobnál egy képet ide a topikba a gépkuckoról.. megnézném.. [kép]


(#323) éN79 válasza Zájec (#322) üzenetére


éN79
addikt

Itt a kuckója csiginek: [link]

csigi: néztük Vigneauval a procinkat, superpi-ben sokat számít a nagyobb cache.

mod: miért, mit? :DDD

[Szerkesztve]

(#324) Sdi válasza éN79 (#323) üzenetére


Sdi
addikt

Te mit linkeltél :F :DDD

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#325) Zájec válasza éN79 (#323) üzenetére


Zájec
veterán

keveselte az 1 képet ;] igaza van.. én is több képet vártam töled.. :))

(#326) mandras81


mandras81
senior tag

Sziasztok!

Böngészgettem itt a topic-ot, de nem találtam az én problémámhoz hasonlót (ha csak figyelmetlen voltam, azért elnézéseteket kérem):

Két napja vettem egy AB9-es rendszert, összeraktam, muzsikál szépen, illetve muzsikálna, de nem bírom felrakni a hálókártyám driver-ét (Allnet 54mbit Wireless PCI Adapter 802.11g). Egyszerűen megfagy a rendszer, akárhányszor próbálom. Újrainstalláltam az xp-t, akkor sincs semmi változás. Átraktam a kártyát a másik pci slot-ba, akkor sincs semmi változás. Szóval, most tanácstalan vagyok. Esetleg a BIOS-ban valami beállítás????

Esetleg valakinek valami tapasztalat ilyen téren?

Illetve még egy kérdés: ha csak a frekvenciákat akarom húzni a procin (e6300)/memórián (2x1Gb Geil Ultra)/videókártyán (Asus EN8600GT), akkor elég nekem hűtésnek egy ilyen procihűtő [link], és egy 420-as Thermaltake táp, vagy szerezzek be hozzá még valamit? Ha igen, mit?

Ezer hála!

[Szerkesztve]

(#327) Sdi válasza mandras81 (#326) üzenetére


Sdi
addikt

Hali

Próbáltad már, hogy az alaplapi lan letiltod és úgy rakod fel, hátha azzal ütközik valamiért ?

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#328) éN79 válasza mandras81 (#326) üzenetére


éN79
addikt

Tuning kérdésedre: nem néz ki rosszul az a hűtő, de a teljesítményét nem ismerem sajnos. Azt sem tudom milyen árkategóriában van, de ha 5-6K közötti, akkor én inkább egy Cooler Master Hyper TX-et vennék, aminek nagyon jó a hatásfoka és igencsak halk is. A táp pedig bőven elég lesz, másra meg nincs szükséged a sikeres túlhajtáshoz.

(#329) mandras81 válasza Sdi (#327) üzenetére


mandras81
senior tag

Köszönöm szépen a gyors segítséget mindkettőtöknek!

Sdi: egyébként, ez ugye a te ex-lapod. Nem volt véletlenül wireless-ed? Nem tapasztaltál hasonlót?

Amúgy remekül működik, köszi mégegyszer! :R

(#330) Sdi válasza mandras81 (#329) üzenetére


Sdi
addikt

Nem használtam, csak az alaplapi hálókarit. Több gépem nincs, de routerem igen, az viszont madzagos még.

Jó kis lap az :)

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#331) mandras81 válasza Sdi (#330) üzenetére


mandras81
senior tag

Ezt a alaplapi lan letiltást még nem próbáltam. Remélem, hogy ez lesz a megoldás... :F

(#332) Sdi válasza mandras81 (#331) üzenetére


Sdi
addikt

Nem tudom mi mással akadhatna össze :F , egyébként olvastam hogy a Giga P35-ös topikban is problémázott egy srác a külső hálókarival, neki nem látta az XP.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#333) mandras81 válasza Sdi (#332) üzenetére


mandras81
senior tag

És az megoldódott? Ha igen, akkor nem emlékszel véletlenül, hogy mi volt a megoldás?

(#334) csigi válasza Zájec (#322) üzenetére


csigi
addikt

Ment egy mail a kuckómról... ;)

nofene

(#335) Sdi válasza mandras81 (#333) üzenetére


Sdi
addikt

Neki az alaplapi tiltás nem volt megoldás, mert szüksége lett volna mindkettőre, több géphez. A routeres megoldást javasolták neki.

[Szerkesztve]

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#336) mandras81 válasza Sdi (#335) üzenetére


mandras81
senior tag

Ühüm. :))

Akkor marad a feszült várakozás, amíg ki nem próbálom otthon... :O

(#337) Zájec válasza csigi (#334) üzenetére


Zájec
veterán

kőszi :) de,, u.azt az 1 képet kaptam meg. nincs több? :U

(#338) rbclio válasza Vigneau (#316) üzenetére


rbclio
csendes tag

Helló!!! meglett a marás. Holnap beviszem! addíg is: tuning :D

rb.

(#339) Vigneau válasza rbclio (#338) üzenetére


Vigneau
félisten

Dánke sőn!!! Majd várom. :R :C

mandras81: Most értem haza. Holnap 17 után válaszolok, ahogy igértem. ;)

[Szerkesztve]

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#340) mandras81


mandras81
senior tag

Sziasztok!

Sajna, a tegnap említett wireless kártya installálás problémáján nem segített az integrált lan letiltása. Gyakorlatilag már mindent letiltottam össze-vissza, és úgysincs semmi. :W

Már csak egy reményem van, hogy a kártya a hibás (bár az előző lapban tökéletesen muzsikált), úgyhogy megpróbálom egy másik lapban. :((

Más: win xp simplicity-t használok, és tegnap akartam telepíteni egy divx codec-et, és egy memória-címben való ütközésre, vagy valami hasonlóra hivatkozva megszakította. Instabil lenne?

(#341) éN79 válasza mandras81 (#340) üzenetére


éN79
addikt

simplicity-ről csak annyit, hogy nálam egy két program egyáltalán nem ment fel rá, ami az XP SP2 (normális) változatára meg igen. :U
(hanyagolom is)

(#342) lajos001


lajos001
aktív tag

Sziasztok!

A napokban vettem én is egy ilyen lapot, az XP telepítéssel nem volt gondom. Ma viszont azt vettem észre, hogy ha a Pio DVD íróból telepítek fel programot annyira lefogja a gépet, hogy ha közben zenét hallgatok teljesen lelassul a lejátszás, az egérmutató is lassan, akadozva megy. HDD-ről való telepítéskor viszont semmi ilyesmi nem jelentkezik. Mi lehet a gond?
A DVD író az IDE portra van csatlakoztatva.

2. Hogyan tudnám lentebb venni a CPU hűtő (Cooler Master Hyper TX) ventijének a fordulatszámát? A proci hőfoka 35 fok a venti meg pörög 1860-t.

(#343) Zájec válasza lajos001 (#342) üzenetére


Zájec
veterán

a fordulatszámot a uGuru-ban tudod változtatni. SETUP / FAN EQ..
4 beaáll. közül az user define-be tudod piszkálni lépésekben.. (tempareture)
ahogy csökkented ugy növeli hozzá a fordulatszámot.. meg forditva..
többi a fantázia dolga.. tehát uGuru mindig!..
az elsőt nemtudom.. ki kell prob. másikat v valami sata -t..

(#344) Brumi˘ válasza lajos001 (#342) üzenetére


Brumi˘
addikt

Az alaplap driverei fent vannak rendesen? Mert nekem akkor parázott rá csak amikor nem voltak feltéve. A venti fordulatot pedig biosbol is lehet állítani, de szerintem egyszerűbb uguruból.

(#345) lajos001 válasza Brumi˘ (#344) üzenetére


lajos001
aktív tag

Az alaplapi telepítőről nem raktam fel a JMicron drivert, most hogy felraktam megoldódott a probléma.
Köszi!

(#346) lajos001 válasza Zájec (#343) üzenetére


lajos001
aktív tag

Nem értem én ennek az ugurunak a logikáját..... :F
A hőmérsékletnél van két opció: high és Low, a feszültségnél szintén, de százalékos arányban. A következő értékek vannak jelenleg beállítva: Temp. high = 65°C, low = 33°C,
Voltage high = 100%, low = 30%. Ez azt jelenti, hogy ha a hőmérséklet 33 fok akkor a venti a feszültség 30%-át kapja és ahogy közelít a 65 fokhoz úgy kap magasabb feszültséget, azaz nagyobb fordulatszámot? Vagy hogy kell érteni? :F

(#347) Zájec válasza lajos001 (#346) üzenetére


Zájec
veterán

a temp.high 65 , vidd le mondjuk40-35-re... megváltozik a határérték és felpörög a venti..

(#348) mandras81


mandras81
senior tag

Sziasztok!

A #326-ban felvázolt wifi lan kártya driver install tekintetében egyre tanácstalanabb vagyok. Mondjuk, azóta szűkült a lehetséges hibák köre: felraktam másik xp-t az én gépemre, ugyanúgy lefagyott a driver install; átvittem szomszédhoz, az ő gépére csont nélkül felment, ergo nálam lehet valami bios-beli, vagy hardveres gebasz. :W

Esetleg azóta valaki nem hallott hasonlót?

Ma szerzek egy másik kártyát, és azt is bepróbálom, hátha csak inkompatibilitási probléma van, és az alaplap kimondottan ezt a kártyát nem szereti. De, ha ez sem jön össze, akkor... :F

(#349) #96302336 válasza mandras81 (#348) üzenetére


#96302336
törölt tag

Melyik BIOS van fenn a lapodon? Hátha egy újabb segíthet.
Amit mindenképpen fel kell, hogy dobjál, az a jmicron driver, amennyiben IDE eszközöd van, ha nincs, akkor BIOS-ban is tiltsd le a jmicron vezérlőt. SP2 is szükséges, mert PCI eszközként van a uguru a lapon, és, ha nincs installva a microguru, akkor lesz egy ismeretlen PCI eszköz az eszközkezelőben. Ha midezek fenn vannak, és jönnek a hibák, akkor passz.

(#350) Sdi válasza #96302336 (#349) üzenetére


Sdi
addikt

A legújabb bios-a van.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.