Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) éN79 válasza Zájec (#497) üzenetére


éN79
addikt

Nem gondolsz rosszra, pontosan arra gondoltam, és hogy miért minősítettem nem túl kirívó jelzővel? Bár bőségesen elég lehet nemcsak hétköznapi igények kielégítésére, de p35-ös lapok esetén azért (nem) ritkán 500+-ot is látni, szóval erre gondoltam, amikor ledegradáltam a teljesítményét. P965 esetén is pl. a DS4 v. akár a Quad GT is erősebb ebben egy picit, holott egy hétköznapi halandónak az életben nem lesz szüksége rá. :B

Mellesleg nálam vagy a proci nem szereti a 400-nál nagyobb FSB-t vagy a lap annyira nem komálja, lévén nem kevés próbálkozás után (feszemelés, fícsör kikapcsolás ahol kell) végül is stabilnak a kerek 400 mutatkozott ''csak'', ami szerencsére bőven elég, max én vagyok lúzer, ha többet szeretnék nagyobb szorzójú procit kéne beszereznem de egyelőre ez is bőven elég. ;)

[Szerkesztve]

(#502) csigi válasza éN79 (#501) üzenetére


csigi
addikt

Vegyél egy 4400-et! Egy naaaaagy tuningbubus barétom ajánlotta nekem is... ;) :D

nofene

(#503) éN79 válasza --Disztroj-- (#498) üzenetére


éN79
addikt

Pedig hell hogy legyen ilyenfajta tuning leírás, de akkor itt egy rögtönzött:

FSB-t emeld monjduk 280 - 300-ra a 200-ról (OC Guruban) és máris száguldani fog a procid.
A strap-et állítsd 800-ra (ill. annyira hogy a ram tuning utáni sebessége ne legyen bizonytalansági tényező a stabilitás terén), a ram sebességét pedig állítsd 533-ra v. 667-re attól függően a fenti zárójeles szövegrész értelmében.

Feszt ilyen FSB esetén a lapnál nem kell emelni, a proci lehet hogy megkívánja majd, akkor annak nyugodtan adhatsz 1.4-1.45V-ot, úgyis droppol majd a lap, a ramnak meg attól függően hogy a névleges gyári érték felett fogod-e járatni 1.9-2.0V-ot akár, de ha nem igényli (azaz stabil) akkor hagyhatod alapon.

csigi: :R ha hiszed ha nem, igaz egy 2160-on már én is elgondolkoztam, de azok eléggé FSB wallosnak tűnnek (370 - 400 max ahogy olvasgattam).

[Szerkesztve]

(#504) Satan_Claus válasza éN79 (#503) üzenetére


Satan_Claus
senior tag

Ha a strap a belső FSB akar lenni, akkor 1066 inkább, nem? :F

Szóval, mi az a strap? :))

Védd az állatokat! Egyél embert.

(#505) Zájec válasza éN79 (#501) üzenetére


Zájec
veterán

igyvan ahogy irtad, aláirom.. engem is piszkált ez a gondolat...
de ha elkezd számolgatni az ember, rájön hogy csak a x7 van baj, ahol
közeledik a határ.. 7x450 : 3150mhz..
hát a x8 is kevéske lehet majd, 8x450 : 3600mhz..
a 9x450 : 4050mhz , 10x450 : 4500mhz.. ez már elég nagyjából..

és ha egy Q6700 lenne benne ? :[link]
itt csak 400 az fsb.. ez lehetséges?

a prociddal kapcs.: a lap komálja, ne arra fogd..a proc fsb wall-os.. ( sajna )

(#506) csigi válasza éN79 (#503) üzenetére


csigi
addikt

Ez viszont igaz, az enyém sem mozdult meg 400-on ugyebár... De nem gond ez annyira, mert a nagy szorzóval lehet játszani szépen.

nofene

(#507) Zájec válasza csigi (#502) üzenetére


Zájec
veterán

én is azt vennék ,, pláne itt a PH.n van 20k-ért E4400 ..
nagyon gondolkozom..
E2160 inkább ne :(
de nemsoká a E6600 is 30k körül fog mozogni.. azt meglehet hajtani 3.6 körül..

[Szerkesztve]

(#508) csigi válasza Zájec (#507) üzenetére


csigi
addikt

Hát de az már a szokásos +50% pízért +10% teljesítmény, ráadásul azt is már csak a bencsmárkokon látnám. Ezért erősen beszélem le magam nagyobb procira cseréről. :D
Hátha sikerül kihúzni egy 4 magos proccig... :U

nofene

(#509) éN79 válasza Satan_Claus (#504) üzenetére


éN79
addikt

1066 lenne, ha nem 4400-asa lenne, ott asszem 800. :U

(#510) éN79 válasza Zájec (#505) üzenetére


éN79
addikt

Akkor lehet ez van, a proci a gyengusz ezekszerint, bár reméltem hogy nem 400-nál lesz a vége. A furcsa, hogy az AB9 Pro-ban az előbbi 6300-asom is 400-nál dobta el magát, más emberkéknél meg megyeget ennél komolyabb FSB-n is a cula, de tényleg nem panaszkodok, bőven jó ez nekem. :R

(#511) Satan_Claus válasza éN79 (#509) üzenetére


Satan_Claus
senior tag

De miért kell átállítani 800-ra? nekem a 800-at kellett átállítani 1066-ra, így alacsonyabb a ram freki :U

Védd az állatokat! Egyél embert.

(#512) éN79 válasza Satan_Claus (#511) üzenetére


éN79
addikt

Na látod ezzel nem igazán vagyok tisztában, nálam 1066-on tud 1:1-ben járni a ram, azt hittem a 800-as FSB-jű prociknál 800 az alap. :U :B

(#513) Satan_Claus válasza éN79 (#512) üzenetére


Satan_Claus
senior tag

Igen, 800 az alap, de ha 800-on hagyom, akkor 3060-nál a ram freki 908 lett volna, 1066-on viszont most 680. Azért csodálkoztam, hogy azt mondtad, állítsa a strap-et (vagy miafenét) 800-ra, hogy lassuljon a ram. Pedig fordítva van sztem.

Védd az állatokat! Egyél embert.

(#514) éN79 válasza Satan_Claus (#513) üzenetére


éN79
addikt

Akkor itt van nálam a félreértés, elnézést a téves info-ért. :B
Úgy gondoltam, mivel nálunk 1066-on (nativ külső fsb) jár a ram 1:1-ben, azaz a ''leglassabban'' így azt gondoltam hogy a 800-as FSB-vel rendelkező procik esetén (21xx-44xx) a 800-as strap a leglassabb és nem lehet annál nagyobbat, lásd 1066 választani. :B

(#515) Satan_Claus válasza éN79 (#514) üzenetére


Satan_Claus
senior tag

Kihagytad a 45xx-at :D

Védd az állatokat! Egyél embert.

(#516) --Disztroj-- válasza éN79 (#503) üzenetére


--Disztroj--
senior tag

Köszi a segítséget!
Bár most épp vízpartra mosott a sors, ezért még gyakorlatban nem tudom kipróbálni a dolgot.
Remélem ha a gép elé kerülök, menni fog a móka!

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#517) Zájec


Zájec
veterán

ha egy Q6700 lenne benne ? :[link]
itt csak 400 az fsb.. ez lehetséges?

mi erröl a véleményetek?

(#518) Brumi˘ válasza Zájec (#517) üzenetére


Brumi˘
addikt

:) Ahhoz nem árt egy kompi már. De szerintem a lap már lehet nem bírná. Egy Qazán azért sokat eszik. :DDD

(#519) éN79 válasza Zájec (#517) üzenetére


éN79
addikt

Tetszetős, ha igaz, akkor meg nagyon szép eredmény.
Hasonlót én is elfogadnék, de csak akkor ha csak annyit fogyasztana és úgy melegedne mint a mostanim, szóval nem ezen a csíkszélen lesz ez, asszem. :)

(#520) FuckeR19


FuckeR19
senior tag

Sziasztok.

AB9 lapom van és van bemme egy 800MHz-es gigás mem. most szeretnék venni mellé még 2 gigát de 1066MHzes. Betehetem a lapba az 1066os ramot? nem lesz baj h egy 800as van meleltük?

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#521) éN79 válasza FuckeR19 (#520) üzenetére


éN79
addikt

Nálam 800+ EE Vitesták mellett (amik 1000-en járnak alapfeszen) ketyegnek a 667-es MARS-ok 800-on, igaz nem volt egyszerű összehozni őket. Volt lehetőségem a Vitesták mellé 1066-os Kingmax MArsokat próbálni, de akkor (igaz nem estem nagyon neki) nem találtam olyan beállítást, ami mellett a 4 modul stabil lett volna. Ennek ellenére nem lehetetlen egyáltalán a 4 ram együttes használata.

(#522) Vigneau válasza éN79 (#521) üzenetére


Vigneau
félisten

Kipróbáltam én is otthon a 4 RAM-ot együtt, de már csak az Asus-ban. Elindultak még 450-en is a Zeppelin-ek a Mars-okkal. Viszont hamar meg is állt a tudomány. Arról nem is beszélve, hogy itt is tapasztalható a szokásos jelenség - csak 3.25GB-t lát a 4GB-ből a Windows.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#523) csigi válasza éN79 (#521) üzenetére


csigi
addikt

A két pár ramod árából nem lehetne kihozni valami jóképű 2X2 gigát?

[Szerkesztve]

nofene

(#524) éN79 válasza csigi (#523) üzenetére


éN79
addikt

Á, jó ez így, most stabil igaz így csak 800-on járnak. Az 512-eseket csak tartaléknak szántam, aztán gondoltam ne porosodjanak berakom őket a gépbe, és hát ott ragadtak, szóval hasznosítom őket. 4 giga lehet nem lenne rossz, bár így 3 giga + a pendr elég jó teljesítményt nyújt vista alatt, mostanság meg azt használom szinte csak.

Vigneau: amikor az 1066-os Marsokat próbáltam, volt olyan felállás hogy ment mind a négy modul, felállt az os de everest L2 cache tesztnél eldurrant, amúgy ''jónak'' tűnt. :U

(#525) Zájec válasza csigi (#523) üzenetére


Zájec
veterán

a 2x2 gb még sokba kerül, és még nem elterjedt ..
a 3giga mindenre elég, nemhogy négy..
van olyan szegény ember aki meg 1gb-al is elvan .... (nem sokáig).

(#526) éN79 válasza Zájec (#525) üzenetére


éN79
addikt

Mert az a bizonyos szegény ember megválogatja az ic-ket, amiket a gyártók a moduljaikra szerelnek. :DDD :R
Tényleg, mi lesz helyettük vagy melléjük?

(#527) Zájec válasza Brumi˘ (#518) üzenetére


Zájec
veterán

azt nem tudom mivel hütöték... De a lap miért ne birná?
jó tudom hogy jobban melegszik, de az legyen a procihütö kérdése...
a lapnak szerintem birnia kéne. nincs ebben olyan nagy csoda .. ez is csak egy proci.
azért annyira nagyon-nagyon nem melegszenek szerintem...

(#528) Zájec válasza éN79 (#526) üzenetére


Zájec
veterán

most csak +1Gb lenne..( az 7-8k-ból megvan ).. többre most nincs lové..
másra kell sajna beinvesztálnom (pl.van egy 40k-s rendörségi csekkem is :U )
az jobb befektetés mint a memória.. ;]

ezek a Quadok nagyon kazánok.. nem lehet hüsitö dolgokat olvani róluk..
úgyhogy nem feszegetem a Quados témát tovább.. :R

(#529) --Disztroj-- válasza éN79 (#503) üzenetére


--Disztroj--
senior tag

Hi!

Nos ha a fsb az ExtClk(remélem igen), akkor azt raktam fel 280ra ahogy mondtad.
A gép elkezdett obégatni(szakaszosan sípolt nagyokat) és nem is hagyott fel ezzel a parával....kikapcsolás....... úristennamostmicsináltamemotikon

Mi történt?

Be kell valamit állítani alapból a cpu-n hogy ezt az értéket növelni tudjam?

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#530) --Disztroj--


--Disztroj--
senior tag

Ja és az normális, hogy a CPU-z ben a Core speed: 1272.0 mhz????
Multiplier: x6.0 ?????
Bus speed: 212 mhz
Rated FSB: 846.2 mhz

Kicsit be vagyok fosva hogy mi ez... :F :(

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#531) Brumi˘ válasza Zájec (#527) üzenetére


Brumi˘
addikt

Nem is igazán a melegedés a probléma ott, hanem a fogyasztása, de ha bírta akkor emelem kalapom. Jó kis lap az ab9 azt eddig is tudtam. :)

(#532) éN79 válasza --Disztroj-- (#530) üzenetére


éN79
addikt

CMOS reset, aztán tovább. A CPU-Z-ben tapasztaltak a 212-n kívül rendben vannak, lévén energiagazdálkodási okok miatt (EIST és C1E) visszavette a proci a szorzót és a feszt. Viszont ha 270-et állítottál be fsb-nek akkor miért 212? Na ezt majd nézd meg. A szakaszos sípolás szvsz. ramra utal (a diagnosztikai ledek milyen hibára utalnak?), nézd meg a biosban, hogy húzás után mi volt a ramok sebessége (estimated dram freq. v. mi), és próbáld meg elöször úgy beállítani (állítólag nálatok is lehet a strap-et 1066-ra rakni) hogy a gyári környékén legyen.

(#533) csigi válasza éN79 (#532) üzenetére


csigi
addikt

Miazmár hogy állítólag? :DDD Az a ram osztó-szorzó izé ugye, mert azt lehet 1066-ra... :U

--Disztroj--: Te figyuzz már, a konfigodnál a proccnál az van, hogy 3.2MHz! :Y

[Szerkesztve]

nofene

(#534) csigi


csigi
addikt

Mostanában gondolkodom, hogy két kissebb sata vinyót vennék, és olyan raid-be tenni, hogy jó gyors oprendszer kapjak, de...
Az odáig oké, hogy a két vinyó párhuzamosan biztos gyorsít sokat, de a chipset vajon nem korlátozó tényező itt? Át tud rajta ömleni egyszerre két vinyónyi (de szép szó :DDD) adat is párhuzamosan? Hol a legszűkebb a keresztmetszet itt (esetleg proci, ram)? Na szóval értitek... mennyit dobna az össz teljesítményen a két vincsi?
Aki ilyet használ, az írja már meg legyenkedves, hogy úgy érzésből mennyit dobott a windows-on.
Köszi, üdv: csigi :R

nofene

(#535) --Disztroj-- válasza éN79 (#532) üzenetére


--Disztroj--
senior tag

Az FSB azért 212, mert a gurunak ez az alapbeállítása nálam(Nem mertem állítani sehogy a sípolós ügy után)
A szorzót akkor ezek szerint vissza lehet állítani x10re?(ha igen, hol?)
Amúgy cpu-z ben néha bevillan a x10 és az ehhez megfeleló mag órajel, azaz a normális értékeket villantja be.... (ez mi ?)

csigi: az még a régi proc, majd korrigálom a helyzetet

[Szerkesztve]

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#536) éN79 válasza csigi (#534) üzenetére


éN79
addikt

Nem vagyok raid guru, de mi az hogy egyszerre, lévén raid 0 esetén elvileg az adatokat dobálja szét a merevlemezek között, nem? Mi az a 2 kisebb? (két samsung 200-as az kisebb? :DDD )

(#537) csigi válasza éN79 (#536) üzenetére


csigi
addikt

A vinyók felől így több adat jön egységni idő alatt, plussz még igen meg is kell szervezni a vagdosást/összerakást, elosztást. Dolgozni kell vele, szóval azt gondolom nem lesz kétszer gyorsabb a raid0 sem...
A lényeg, hogy mennyit dob ezt valójában, egy oprendszer futtatásán. Szóval megéri-e ezzel molyolni? :U
Te raid0-ban használod a samókat?

nofene

(#538) éN79 válasza --Disztroj-- (#535) üzenetére


éN79
addikt

A szorzót automatikusan veszi le, ez normális és jó is. Ha nem akarod hogy így cselekedjen, akkor biosban ki kell kapcsolnod az EIST és a C1E funkciókat a cpu fícsöröknél.

csigi: nem, én sem Raid-ben használom, nekem így is kielégítően gyors, de elhiszem, hogy professzionális alkalmazások esetén van jelentősége.

[Szerkesztve]

(#539) csigi válasza --Disztroj-- (#535) üzenetére


csigi
addikt

Nem a P4-re gondoltam, hanem arra, hogy MHz -et írtál GHz helyett...

nofene

(#540) csigi válasza éN79 (#538) üzenetére


csigi
addikt

Én gondolkodom két 40GB-os, esetleg 80-as beszerzésén... Csak az oprendszert, meg amit telepítek rá, az lenne rajta, így a biztonsági megfontolások nem számítanak, csak a gyorsaság. Ami riaszt még hirtelen, hogy akkor már összesen 3db vincsi züzögne.

Egyenlőre várnék tapasztalásokat, hátha lebeszélnek róla. :U

nofene

(#541) maross


maross
veterán

ram volt a hibas, megadta magat, fura. most 2940en elszuttyog :)

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#542) Zájec válasza csigi (#540) üzenetére


Zájec
veterán

(előre mondom a vincsik nem az erősségem..)
de ha nem vincsit hanem Raptort tennél be...
azok nagyon gyorsak úgy hallottam.. :U

(#543) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

AZ norma hogy az északi híd fogásra rendesen éget?

Van egy Thermalright HR5-SLI - chipsethűtőm. Nem lenne lehet célszerű lecserélnem?
GOndolom a heatpipe-ot ki lehet húzni a fetes borda alól... :U

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#544) Zájec válasza Ferdzsoo (#543) üzenetére


Zájec
veterán

hát viszonylag normális.. hány fokos a PWM ?

( erről a HR5 SLI-röl, volt már szó, Vigneau fórumtárs próbálta.. )

(#545) csigi válasza Zájec (#542) üzenetére


csigi
addikt

Az igaz, ellenben az áruk khmmm. Meg ha jól tudom 10000-et pörögnek, vajon milyen hangot ad egy olyan ki magából? :U

Feree13: Az a hőcső nem csak úgy a borda alatt van ám, hanem alatta is van egy fém lap és ez, meg a hűtőborda közt van a cső. És a hővezetés miatt össze is vannak gyógyítva, nem tudom mivel, én nem mertem szétszedni. Ha szétkapod légyszi meséld el hogy s mint volt!

[Szerkesztve]

nofene

(#546) Ferdzsoo válasza Zájec (#544) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Terheléskor felmászik egészen 50-ig. :F
Alapból olyan 45.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#547) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Bár ha ez ennyire bonyolult, lehet inkább hagyom a francba.
Vigneau - te az NB-re tetted a hr5-sli-t?
Kihúztad a heatpipát?

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#548) éN79 válasza Ferdzsoo (#547) üzenetére


éN79
addikt

Rádolgozik a PWM szerintem, de az az 50 fok még abszolute normális. Amúgy te hol méred az északi hidat? Nálam csak system, PWM és CPU hőfok van a uGuruban.

(#549) --Disztroj-- válasza éN79 (#538) üzenetére


--Disztroj--
senior tag

Akkor ezek szerint ez a normális beállítás?Mert akkor hagyom így.
De ez nem egy afféle csökkentett mód?
A tuningot is ebben a módban toljam?

amúgy bots a fárasztásért.

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#550) éN79 válasza --Disztroj-- (#549) üzenetére


éN79
addikt

Nem fárasztasz, azért van a PH! meg ez a topik, hogy kérdezzenek az emberek. ;)
Nézd meg mondjuk cpu-z vel a feszt és a szorzót miközben üresjáratban van a rendszered, és nézd meg mondjuk egy orthos tesztelés alatt. A 6X cpu szorzóról fel fog ugrani a normál gyári szorzójára. (7-8-9-10 attól függően milyen procid van). Ezt a cpu szorzó és fesz vissazvételi lehetőséget ki is kapcsolhatod az Advanced CPU features/CPU Features alatt a C1E és a EIST kikapcsolásával. Komolyabb tuningnál ezeket ki is kell kapcsolni, én szeretem ha működnek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.