Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) kispéé válasza proper (#250) üzenetére


kispéé
aktív tag

ja szegedi vagyok:)
de várjá,neked miért lenne jó ha 6300-ad lenne?hisz a 4300ast jobban ki tudod hajtani. csak kiváncsiságból.mi az előnye a 6300-nak? a presztizs? :)) :DDD

(#252) proper válasza kispéé (#251) üzenetére


proper
őstag

az én lapom birja a magas fsb-t ;] 6300-am volt ezelött is és nekem mindegy mi van a gépbe :R ugyis csak a 60mhz a külömbség a két proci közt
ha érdekel a dolog akkor keress meg priviben, dobozos, garis
csak a kiváncsiság miatt váltottam :R

(#253) kispéé válasza proper (#252) üzenetére


kispéé
aktív tag

ok.köszi.nekem is garis meg dobozos.megmondom öszintén,én végülis elégedett vagyok a 6300-ssal,mert 2800-at lazán viszi alapfeszen.az a pár száz mhz csak nem számít oly sokat.De ha egyszer bekattanok,akkor szólok! :R :))

u.i: most tettem föl a win pistát és 5.0 át adott a összteljesítményre.érdekes módon a legkisebbet a proci kapta,vagyis az 5.0-át. különös,azért nem olyan gyengus ez a 6300as,nofene:)

(#254) maross válasza éN79 (#247) üzenetére


maross
veterán

remek, koszi.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#255) kispéé


kispéé
aktív tag

ezt a hőmérséklet dolgot nem értem,az uguru-ban terheletlenül gyári hűtővel 39 fokot mutat.Az CoreTemp-pel pedig 51 és 45 fokot mutat a két magra.Melyiket tekintsem valósnak? És a uGuru mérése hogy jön ki?Átlagolja a két mag hőmérsékletét?

(#256) éN79 válasza kispéé (#255) üzenetére


éN79
addikt

Elvileg 3 szenzor van a prociban, kettő magonként egy meg valahol ''máshol'' elhelyezni. A uGuru a ''máshol''-t nézi, azaz ez a ''CPU'' míg a CoreTemp a magok adatait veszi figyelembe. Hogy mennyire pontos az egy dolog.

(#257) kispéé válasza éN79 (#256) üzenetére


kispéé
aktív tag

értem.és köszi!csak akkor melyik hőmésréklet szenzor adatait tudom hasonlítani a más alaplappal szerelt c2d-k hőmérsékleteit?

(#258) éN79 válasza kispéé (#257) üzenetére


éN79
addikt

Mondhatnám azt, hogy mindhármat, lévén a többi lapnál is valószínüleg a CPU hőfok a ''CPU'' hőfokot jelenti, a CoreTempben az egyes magokat, az Everestben meg mindhármat össze tudod hasonlítani.
Az a legkonkrétabb, ha valakivel össza akarod hasonlítani, hogy Everestben mért 3 adatot vettek össze.

(#259) kispéé válasza éN79 (#258) üzenetére


kispéé
aktív tag

konkrétan,most nincs más akinek c2d-je van és nem ABIT AB9-e:) Csak a PH!-s tesztben olvastam,hogy asus deszkában a 6300-as 45 fok fölé nem ment.Ha ez az érték a ''CPU érték'' akkor az jónak tünik,ha pedig az ''1-es mag vagy 2-es mag'' értéke,ahhoz meg kicsit kevés.
De sejtésem szerint a ''CPU érték'' lehet az,amit az uGuru is mér.

(#260) xXxPongi


xXxPongi
tag

üdv!
Nekem AB9 pro-ban volt e6300-m és annál néztem everesttel is és coretemp-el is.
everest nézi: cpu, mag1, mag2
coretemp (core=mag): mag1, mag2
a hőmérséklet megegyezett (max az értékek frissítési ideje lehet más)

Az érdekesség:
e6300-nál a cpu hűvösebb volt mint a magok
e6420-nál fordítva (és hűvösebb is, még tunning alatt)



[Szerkesztve]

Sajnálom, de olvashatatlan az aláírásom!

(#261) proper válasza kispéé (#259) üzenetére


proper
őstag

igen a szimpla cpu értéket jelöli
nézd meg everestben ott irja mind3mat

(#262) Zájec válasza éN79 (#227) üzenetére


Zájec
veterán

űdv :) nálam se volt rózsás a helyzet a kánikulában...
akármilyen meleg volt ,, .. fagyott a gép.. :U vagyis a memok nem birták a húzott
állapotot.. de aznap 40 fok volt, rekordot döntötünk kánikulában..
szóval érthető a dolog..miért is.. majdnem alapon kelett járatni..700-800n..
mostanra hüvösebb lett , kezd visszállni a memoria tuning..
a proci és a pwm hőmérséklettel nem volt gond...birták.

(#263) éN79 válasza Zájec (#262) üzenetére


éN79
addikt

Akkor duplán szerencsés volt az időválasztásom, így szerelés meg fejtörés helyett inkább áztathattam nyugodtan magam.
Ami furcsa, hogy ha meg napi használatban van, akkor nem zavarja a ramok ilyentén történő felhasználása, de a lényeg hogy megy.

(#264) kolakola


kolakola
tag

Hali.

AB9Pro, E6400, 4x512 800Mhz Geil
eredmény:
FSB: 440MHz
Szorzó: 8
Cpu: 3520 MHz (1,475V)
Ram: 800MHz@880Mhz (2,1V)
A másik két Volt állítási lehetőség maxon.

Tapasztalat: 15-ös biossal atomstabil, 16-17-18-19-el már csak 430-on, és az egér mozgása darabosra vált (gőzöm nincs miért).

Kérdés: lehet szerintetek többet kicsavarni ebből a rendszerből?
Ha igen, mivel próbálkozzam?
:R

(#265) Brumi˘ válasza kolakola (#264) üzenetére


Brumi˘
addikt

Nekem AB9-Pro, E6400, 2x512 800Mhz Geil value:
FSB: 450MHz
Szorzó: 8
Cpu: 3600 MHz (1,5V)
Ram: 800MHz@900Mhz (2,1V)
Mch: 1,45V
ICHIO:1,55V
Bios: 18-as (márha az az utsó előtti :) )

A kérdésedre a válasz kicsit több vcore, persze csak akkor ha nem másznak az egekbe a fokok. Nekem ezekkel a beállításokkal atom stabil és 65fok a proci maximumja egy hyper txel. A geil ramok milyenek (value vagy ultra) ? Mert számít az időzítés, esetleg próbáld meg hogy csak 2 van benne a gépbe úgy megy-e, mert 4memoval nekem sem volt stabil (mondjuk nálam 2×1gb a-data 800+ EE volt mellettük és 1000en kergettem őket 2,25Von).

(#266) Patrick


Patrick
addikt

Ha ezek itt stabilak meg minden akkor a lap meddig bírja a 450 fsb-t, vagy aproci, vagy nemtom, szal a 450-et tartósan használva. :D

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#267) kolakola válasza Brumi˘ (#265) üzenetére


kolakola
tag

Köszi a gyors választ.
a proc terheletlenül 52fok, terhelve 60.
A GEIL-ekből sajna egy pár Ultra, egy pedig Value. gondolom ez erős korlát lehet.
A RAm-okat amúgy auto-n hagyjam? csak mert én most az ajánlott 5-5-5-15-tel próbálom.
:R

(#268) Brumi˘ válasza Patrick (#266) üzenetére


Brumi˘
addikt

Biztos tovább mint ameddig meglesz.

(#269) Brumi˘ válasza kolakola (#267) üzenetére


Brumi˘
addikt

Akkor első próbára dobd ki az ultra kitet egy kicsit pihizni és nézd meg úgy hátha. A procid alapfeszen megy 3,2-t?

(#270) kolakola válasza Brumi˘ (#269) üzenetére


kolakola
tag

Nem tudom megy e alapon 3.2-t, de este megnézem.

(#271) Zájec válasza Brumi˘ (#265) üzenetére


Zájec
veterán

megvan az új tronörökös , :) gratula.. :C
de a 4300 is ment ennyit.... és ennek is csak 2mb cache van...
akkor nincs érezhező külömbség, gondolom...

(#272) Brumi˘ válasza Zájec (#271) üzenetére


Brumi˘
addikt

Persze az e4300is ment ennyit csak a fagyasztóba be kellett tenni a gépet. :DDD Nah jó viccet félretéve olcsóbban vettem mint amennyiért eladtam az e4300at, és ez norm hűfokkal viszi a 3600-at (65°C max). Aztán majd p5k-ba kiderül mit is tud valójában. :))

(#273) Patrick válasza Brumi˘ (#272) üzenetére


Patrick
addikt

3,6 az má nagyon baba :D Süvít a gép gondolom :D

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#274) Brumi˘ válasza Patrick (#273) üzenetére


Brumi˘
addikt

Ja ja elvagyok vele, de a vga-m szétvmoddolva is visszafogja. :DDD De remélem nem ez a vége, nah de majd p5k-ba vízzel megkapja, ha addig nem lesz meg a Q6400/Q6600.

(#275) éN79 válasza Brumi˘ (#265) üzenetére


éN79
addikt

Ahh, mindíg elfelejtem, az MCH-t kell jobban feszelni?
Ma próbálkoztam, néha rámjön hogy nem akarom elhinni, hogy csak 7x400-on megy a 6320, igaz alapfeszen minden.
Na, míg korábban a win betöltése se sikerült (valami file sérült, helyezze be a telepítőlemezt és javítsa ...), most eljutottam 3,01 GHz-en, igaz ehhez MCH 1.3 és ICHIO 1.65-öt állítottam be. De ORthos már 10-15 sec. után első magra vinnyogott.
Próbáltam a procinak több feszt (1.4 & 1.425) adni, de ugyanaz az eredmény. Ha a ramokat 5-5-5-15-re állítottam az SPD 4-4-4-12-ről akkor el se indult (feszültségekkel is szórakoztam).

(#276) proper válasza éN79 (#275) üzenetére


proper
őstag

chipsetnek adhatsz 1.5-t procinak is mehet az 1.5 aztán lehet probálkozni
7x460-at vitte a quad gt

(#277) Brumi˘ válasza éN79 (#275) üzenetére


Brumi˘
addikt

Én úgy szoktam kezdeni a tuningot, hogy vcore: 1,6V (ez úgyse lesz 1,55V-nél több a valóságba), mch: 1,45V, ICHIO: 1,6V, memonak: 2,1V. Ezek után ha stabil uGuruból veszem vissza a feszeket miközben egy orthos megy 8-as prioritivel. És közben figyelgetem a hőmérsékleteket.

(#278) Brumi˘ válasza proper (#276) üzenetére


Brumi˘
addikt

Az mch-nak 1,45V-t tud csak adni. Az ichio-nak pedig ha jól emléxem 1,65V-t, de annak nem szokott kelleni 1,55V-nél több.

(#279) éN79 válasza Brumi˘ (#277) üzenetére


éN79
addikt

proper és Brumi˘ : köszönöm, megnéztem az általatok javasolt beállításokat, de igazándiból nem jutottam tovább. Sebaj, jelen állás szerint is bőven elég amit 2800-on nyújt nekem.

(#280) Zájec válasza éN79 (#279) üzenetére


Zájec
veterán

nekem is elég a 2.8ghz alapfeszen.... elég mindenre manapság..
én is hasonloan cselekedtem mint Brumiˇ irta.: a vcore1.6v fel,
az mch-nak 1.45v max ,ichio 1.6 v-ra .. a szekér megmukkant de nem ált fel... :(
ez csak 370x8: 2960 mhz beszélünk, ami nem nagy szám, bár egy
kis 2140 procinak ,, lehet hogy igen..

szóval elszomorodtam és adtam a mchio-nak még több feszt. 1.7v a maxot..
a vcore-t levettem egy picit ...1.55v-ra..
ekkor jött a csoda,, felált a rendszer.. most nyaggatom..
de megy :C szépen eddig

örülök neki , mert ezt eddig nem tudtam elöhozni a szekérböl... :)

(#281) Brumi˘ válasza Zájec (#280) üzenetére


Brumi˘
addikt

Hmm ez érdekes, nekem az ichio mindíg elég volt 1,55ön. Még a végén kiderül hogy azt spórolom el én is mindig. :DDD

(#282) éN79 válasza Zájec (#280) üzenetére


éN79
addikt

Mondjuk én akkor is visszaraktam volna, ha véletlenül 3 Gigán stabil lett volna, lévén ehhez már ugyebár mindenhez feszt kellett volna emelni, nekem meg pont az tettszik a 7x400-ban, hogy mindezt alapfeszen viszi. De a kis 2140-től tényleg szép eredmény, főleg ha azt nézzük milyen olcsó. :C

(#283) Zájec válasza Brumi˘ (#281) üzenetére


Zájec
veterán

én meg hiába vagyok bőkezü , nem hálálja meg ...
:( nem stabil a rendszer töle..

(#284) Zájec válasza éN79 (#282) üzenetére


Zájec
veterán

marad nálam is az alapjárat..
befejeztem a procim tuningját. nem vagyok elégedett az eredménnyel.
majd év végén egy másik procival probálkozom..
de lehet hogy nem birom ki addig.. kell valami kaland..

amilyen olcsó, olyan gyenge is szegény..

(#285) csigi válasza éN79 (#282) üzenetére


csigi
addikt

AMD-nél is szokásod volt kihajtani a belét mikor rádtört. Majd visszaveszed valami szolid alapfeszes értékre...
Mikor cserélsz procit? ;)

nofene

(#286) éN79 válasza csigi (#285) üzenetére


éN79
addikt

Most miért mondod? :DDD
Procicsere? Te gondolatolvasó vagy? Az azért mégsem járja, hogy itt szinte mindenkinek megy 3GHz-et stabilan a masina, az enyém meg 2.8-on szomorkodik. :)
Tréfát félretéve, nem mondom hogy nem fordult meg a fejemben egy 6420-as, de semmi értelme upgradelni igazából, mert a vga-m ez is kihajtja, ill. azért kipróbálnék egy 2160, 4400-as procit én is, igaz azért meg nem akarok venni, hogy csak egyszer meghajtsam.
A 2600 XT-n is erősen gondolkodtam, aztán...

Sdi: és valóban. :R

[Szerkesztve]

(#287) Sdi válasza csigi (#285) üzenetére


Sdi
addikt

Öregszik már :D

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/

(#288) csigi válasza éN79 (#286) üzenetére


csigi
addikt

No igen, egy 6420-ast én is megvizsgálnék közelebbről... Pedig tudom, hogy nem sok értelme lenne, még ha nyernék is pár MHz-et, nem éri meg a csere.
A 4400-ast meg igazából Neked köszönhetem, én inkább a 6300-at nézegettem. És nem bántam meg, hogy hallgattam egy ilyen nagy tuningmágusra. ;) :R

Sdi: Öregszünk, de azért még törekszünk! ;)

nofene

(#289) proper válasza csigi (#288) üzenetére


proper
őstag

mennyit megy a 4400? vagy azt még nem nézted?

(#290) csigi válasza proper (#289) üzenetére


csigi
addikt

Ahogyan adataimnál is látható ;), 3GHz-et megy (10XFSB300). Majdnem alapfeszen: 1,35V (Everest szerint 1,31V). Viszont az FSB 400-at nem szerette, a 300-400 között meg nem is próbáltam...
Szeretem ezt a nagy szorzót, mert ha nem használom éppen, akkor visszaveszi magát 6XFSB300=1800MHz-re.

nofene

(#291) proper válasza csigi (#290) üzenetére


proper
őstag

azért 10x400-at ne várj töle :DDD

igen épp az érdekelne meddig megy stabilan egy kis feszel megszorva :R

(#292) éN79 válasza csigi (#290) üzenetére


éN79
addikt

Köszönöm! :R
300 fölött amúgy nem nézted még? A ramok hogy járnak ilyen beállítás mellett és ami nagyon-nagyon fontos ( :) ) hogy melegszik a kicsike?

(#293) kispéé


kispéé
aktív tag

érdekes a gépem,úgy tünik változó a kedve. tegnapelőtt belőttem a 7x400-at vagyis 2800-mhzet és simán ment vele.Most ma este akárhogy próbálom ,nem akar elindulni vele,pedig tegnapelőtta biosba elmentettem a müködő profilbeállításokat és semmi.mindig sípol,annyi a változtatás,hogy ma rádugtam a gépre az abit uguru clock-ot,így látom a hőmérsékletet mindig.talán az lehet a ludas?lehúzni nincs szívem,tök jó kis cucc :))

(#294) éN79 válasza kispéé (#293) üzenetére


éN79
addikt

Nálam ilyen a ramok miatt szokott előfordulni, de azért csak próbáld ki hogy mi történik ha lehúzod (egy időra) a uGuru panelt. :U

(#295) kispéé válasza éN79 (#294) üzenetére


kispéé
aktív tag

kipróbáltam.most így se megy. nálad mi szokott történi a ramokkal?

(#296) éN79 válasza kispéé (#295) üzenetére


éN79
addikt

Amióta beraktam a 2 giga mellé még egy gigát 512-es modulokból, áramtalanítás után nem indul el a gép (legalábbis szabi után így történt). A ramok időzítése (az a furcsa, hogy nálam SPD-ben működnek csak így együtt négyen, az SPD-t a vitestákhoz állítja a memvezérlő), a fesz hiánya v. sokasága, de ahogy a példa mutatta, hiába lőttem be stabilra, használtam nap mint nap, az első áramtalanítás után még a cmos reset is kevés volt, muszály volt kivennem egy ramot, így 3 modullal elindult, lelőttem, vissza a 4. és azóta is ''tökéletes''.

(#297) Brumi˘ válasza éN79 (#296) üzenetére


Brumi˘
addikt

Nekem akkor szenved a ramkkal amikor 1000en mennek. Minden tökéletes, de amikor ujraindítom a gépet pl driver telepitésnél már nem kapcsol vissza hanem sipol, de egy kikapcs bekapcs megoldja. Ugyan ezt csinálta akkor is amikor bekerült a 2×512 geil mellé 2×1gb a-data vitesta 800+. A ramok 2,3V-al lazán mentek 1000en cl4-be amint restartot nyomtam valamiért már nem tudtam visszakapcsolni.

(#298) éN79 válasza Brumi˘ (#297) üzenetére


éN79
addikt

Nálam mint ahogy mondottam, a két Vitesta 800+ (gigás, kétoldalas) mellé került 2 667-es MARS (512-es egyoldalas), de hogy egyáltalán működjenek együtt, konkrét 2.05V és SPD memóbeállítások kellettek. Az SPD-t a Vitestákból veszi a gép, így 800-on 4-4-4-12-n járnak együtt, de az se volt mindegy, hogy melyik ram melyik slotban van. Csak úgy működnek, hogy 512-giga-512-giga leosztásban vannak. Akkor se megy ha egymás melletti slotokban van ugyanolyan ram, és akkor se ha a gigás ramok vannak az 1-3 ban. :U

(#299) kispéé válasza éN79 (#298) üzenetére


kispéé
aktív tag

asszem rájöttem,én balga.a proci feszkóját egyáltalán nem piszkálgattam,valahogy mindig elsiklottam fölötte.erre van most beállítva:1,2875V. De nem tudom miért.A HWT oldal szerint a c2d-k alapfeszkója 1,325V. Szerintem itt lehet a kutya elásva,de most már nem bolygatom a gépet,majd holnap talán:))

(#300) éN79 válasza kispéé (#299) üzenetére


éN79
addikt

Azért így is furcsa, hogy elötte jó volt, de remélem hogy ez volt a hiba és innentől stabil lesz majd. ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.