Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Brumi˘ válasza Zájec (#148) üzenetére


Brumi˘
addikt

Bocsi vak vagyok. :B

[link] <-- Én ezt használom.

[Szerkesztve]

(#152) Vigneau válasza Zájec (#138) üzenetére


Vigneau
félisten

Én mostanában ezt használom: [link]. Nem is olyan rossz. ;)

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#153) Zájec


Zájec
veterán

kőszi nektek.. :R most melyiket használjam..? ;] biztos mindegy..

(#154) zolinagy


zolinagy
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy kis problémám hátha tud valaki segíteni!
Tegnap felraktam az új 1.9 biost és azóta a ramjaim nem mennek 800Mhz-en csak 680Mhz-en 2x512 kingmax.
Másnak is van ilyen problémája vagy csak nekem?
Előre is köszönöm a segítséget!

(#155) kneedeep válasza éN79 (#133) üzenetére


kneedeep
tag

visszaraktam a 17-es biost, most jó az AHCI :)

most már csak azt kellene megoldanom, hogy miért nem hajlandó 1000mhz menni egymás mellett 2*1gb kingmax1066 és 2*512mbkingmax1066...

mind a 2 ugyanaz a chip van...

(#156) éN79 válasza kneedeep (#155) üzenetére


éN79
addikt

Nálam egyelőre semmi gond a 19-essel. (kopp-kopp)
Ramokra: én Vitesta EE 800+ és Mars 667-eseket próbáltam egymásra bírni, végül is kb. 2-3 óra tesztelgetés meg nógatás után sikerült megtalálnom az egyetlen működő beállítást/elhelyezést, ami nálam így néz ki: 512-giga-512-giga , 2.05V a ramoknak, és SPD (!) az időzítéseknél.

(amúgy szerintem azért nem mennek normál esetben együtt, mert az egyik kétoldalas, a másik pár meg egyoldalas, úgy tűnik finnyás az ilyenre a memvezérlő).

zolinagy: ahogy feljebb olvashatod, nálam nincs gond az újabb bios-szal. A ramoknál esetleg nézd meg, hogy SPD legyen az időzítés megadásának módja, nézd meg, hogy a feszültségük maradt-e a korábban beállított.

[Szerkesztve]

(#157) Sdi válasza éN79 (#156) üzenetére


Sdi
addikt

Nekem sincs baj az 19-el, a ramjaim ugyan úgy mennek mint az előzővel.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#158) zolinagy


zolinagy
csendes tag

Hali!

Megcseréltem a 2 ramot most minden ok de ez ennyire számít pedig mind a 2 ram teljesen egyforma! De az a lényeg hogy megy köszönöm a segítségeteket!

(#159) funkygee válasza Zájec (#150) üzenetére


funkygee
aktív tag


Nah asszem megoldódott, legalábbis felraktam a legújabb biost, és azóta nincs ujraindulás, bár igaz, azóta kikapcsoltam az egérgombra indulást, lehet az is gond volt neki.
Üdv!


[Szerkesztve]

(#160) funkygee válasza Zájec (#150) üzenetére


funkygee
aktív tag

:o


[Szerkesztve]

(#161) csurdongulos válasza kneedeep (#155) üzenetére


csurdongulos
tag

neked SATA vagy PATA optikai meghajtód van? Mikor AHCI módba raktam, nem bootolt be a SATA-s boot cd-ről a rendszer, úgyhogy kénytelen voltam IDE-n hagyni.

(#162) Vigneau válasza Sdi (#157) üzenetére


Vigneau
félisten

Remélem, ugyanez lesz a QuadGT biosánál is. Végre nagy' nehezen belőttem a rendszert 470-re. Kár lenne a fáradozásomért, ha füstbe menne.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#163) kneedeep válasza csurdongulos (#161) üzenetére


kneedeep
tag

sata-s optikám van, de én azt a jmicronon használom.. természetesen ott ide modban..
az ich8R 6 sata csatiját használom ahci modban 6 vinyoval..

(#164) csurdongulos válasza kneedeep (#163) üzenetére


csurdongulos
tag

hm, egy próbát megérhet, bár én letiltottam a Jmicront, hogy ne legyen olyan lassú a boot.
kösz a tippet.

(#165) csurdongulos válasza csurdongulos (#164) üzenetére


csurdongulos
tag

ja, hogy ha AHCI-ra állítom, vagy JMICRON-ra kötöm a SATA optikát, akkor a boot sorrendben, nem SATA cdrom-ra kell rakni, hanem külön megjelenik a dvd.

viszont az normális, hogy egy eddig IDE beállítással telepített és futó rendszert AHCI-ra átrakva windows betöltés közben kékhalállal kifagy? vagy az az oka, hogy az intel sata-ra volt rádugva a dvd is? (mondjuk ebben semmi logikát nem látok).

szóval ha egy új installt csinálok, ezúttal már AHCI módban, akkor jónak kéne lennie? A SATA-s telepítő lemezt be kell adagolni a windowsnak F6-tal az elején ilyenkor?

köszi a segítséget :)

(#166) éN79 válasza csurdongulos (#165) üzenetére


éN79
addikt

Ezt korábban én is kipróbáltam, hogy IDE-vel telepített rendszert próbáltam AHCI-re állítani, de nálam is kékhalál jelentkezett. Mivel szvsz nem nyersz semmit az AHCI-vel (NCQ annyit nem dob a dolgon, sőt) ezért nem látom szükségét az újratelepítésnek ebben a módban, hacsak valamiért amúgy sem húznád újra a rendszert.

(#167) csurdongulos válasza éN79 (#166) üzenetére


csurdongulos
tag

kösz az infot, már régóta ki akartam próbálni, hogy ncq legyen, de nemigazán jött össze.
ezekszerint nem sokat veszítettem. ettől függetlenül ha újrarakom a rendszert ki fogom próbálni.
csak az a baj, hogy kettőt kell újrarakni, mert xp meg vista is van :D

(#168) éN79 válasza csurdongulos (#167) üzenetére


éN79
addikt

Én AMD és NF chip párossal próbáltam és használtam az ncq-t, de saját tapasztalatom és egy-egy bench eredményeképpen mondhatom, hogy .... nem igazán számít, sőt, egyáltalán nem vehető észre. Csak ezért tényleg ne rakd újra a rendszereket.
Sőt: Gorneck23 mintha azt mérte volna ki, hogy az AHCI nemhogy gyorsabb, hanem egyenesen kevésbé pompázatos.

(#169) Zájec válasza funkygee (#159) üzenetére


Zájec
veterán

nem a biossal volt a baj, hanem valamit nagyon elállitottál..
a biosfrissités miatt visszaált alapra, azért müködik..
de hogy az egérgombbal valo inditás miért jó?
pedi nincs messzebb mint a powergomb... :U

(#170) Joe215 válasza Zájec (#131) üzenetére


Joe215
aktív tag

Faxa az asztalod! ;]

Na jó a gép is sirály! :))

[Szerkesztve]

(#171) Zájec válasza Joe215 (#170) üzenetére


Zájec
veterán

:R , nicsak , egy rég látot ismerős..
már azthittem eltűntél, annyira csendben vagy..
komolyan, épp a napokban gondoltam rád..és elökerültél.. :P

(#172) Joe215 válasza Zájec (#171) üzenetére


Joe215
aktív tag

Mostanában nem nyüstölöm úgy a gépet (tuning), beállítottam a régi jó D805-t 3,60 Ghz -re és ezen használom.
Leginkább csak WoW -ozok, no meg CoD2.
Gép fejlesztésbe nem invesztálok mostanában, új gépjárműbe kellet betolni a pízt, de azért folyamatosan olvasgatom a totyikokat és fájdítom a szívem a sok szép eredményt látva.
Nálam nagyobb fejlesztés majd csak dec. környékén lesz. :O
Grat a szép eredményekhez.
Azért örül a lelkem látva azt jól választottam -tunk evvel a lappal nagyon jó időálló lapocska ez! :R

(#173) Patrick


Patrick
addikt

Nah srácok :D Egy két kérdés.

Szóval mindenképpen ab9-et tervezek, arról van szó, hogy kijöttek az 1333 fsb-s procik, egy 6550-et ki is néztem (43,5k), pár ezressel drágább, mint a 6420-as. Az előbb néztem meg, hogy van 19-es bios és az már támogatja az 1333 fsb-s procikat.

Szóval azt láttam itt, hogy a 470 fsb az megy alapfeszen? Mert az nagyon baró lenne :D
A másik kérdésem meg az, hogy ha még nincs lefrissítve a 19-es biosra és berakom a 6550 procit, akkor még elindul? Mivel azt az fsb-t még nem támogatja akkor 1066-nak látja majd és a bios update után meg 1333-nak? Há nem? :)

Nah csak ennyi :D

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#174) Brumi˘ válasza Patrick (#173) üzenetére


Brumi˘
addikt

Nekem anno az asrock 4coredual-vsta és e4300 kapcsán volt ilyen szitum. Simán ment a proci, csak nem igazán annyi volt az fsb mint kellett volna (kevesebb.), de én ott egy sima bios updattel megoldottam. Az abit lapba az updatet ha teheted másik procival (1066-os fsb-s procival) csináld, ha nincs rá lehetőséged szerintem menni fog azzal is.
A 470fsb-t meg nem igazán birják az ab9-prok arra inkább QuadGT a nyerő. Nálam 425ös fsbnél kimúlik a gép (lehet a proci nem birja már :B )

(#175) Patrick válasza Brumi˘ (#174) üzenetére


Patrick
addikt

Látom 3 Ghz-en megy a tied, én 3,2-t céloztam meg, így az fsb, mivel 6550-est akarok majd venni, 458 kell hogy legyen. :D
Sajnos nem lesz lehetőségem kisebb fsb-s prockot benyomni, így vagy sikerül vagy cumi :D De addig még sok víz lefolyik a dunán. Most azért nem akarok P35-öst venni.

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#176) maross válasza Vigneau (#94) üzenetére


maross
veterán

hali. bocs hogy csak most irok, kozben nyaraltam. hm csendes gep meger +1ezrest :). konnyebb hibabehatarolast hogy erted?

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#177) Brumi˘ válasza Patrick (#175) üzenetére


Brumi˘
addikt

Hol 3,2-n (8×400@1,35V) hol 3,0-n (9×333@stock) megy a proci, ezt bírja simán. De ahogy itt olvasgattam 454-es fsb a max amit még ki tudtak húzni belőle. Lehet szétfeszelve tovább is menne, de akkor inkáb vegyél egy p5k-t majdnem ugyanannyiba van.

(#178) Patrick válasza Brumi˘ (#177) üzenetére


Patrick
addikt

Hát Asus nálam kizárva. :D Max akkor 6420-ast a 6320-as helyett és akkor a 400 az sima ügy. Meglátom mennyire mennek le a p35-ös lapok és a 6550-6750-es procik karácsonyig, elvileg akkor veszek gépet.

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#179) Ambi


Ambi
csendes tag

Sziasztok!

Történt egy kis malőr biosfrissítés közben. Befagyott az egész gép, mialatt ''programming main block'' résznél tartott. Nem csak gondolkodott, hanem fagyott, mert fél óra után is 55%-nál maradt. Egyenes következménye ennek, hogy most nem megy a lapom! :O Szerintetek, hogy lehet ezt orvosolni?
Előre is köszi,
Ambi

(#180) Brumi˘ válasza Patrick (#178) üzenetére


Brumi˘
addikt

e6420 minden szempotból jobb választás szerintem. Én ma dobok bele délután 2 e6400 ast tesztelni a lapomba. Kiváncsi leszek. Ha 8as vagy nagyobb szorzójú procit veszel akkor simán jó az ab9. A ramokat is szépen viszi (a-data 800+ ee @ 1200 @ 2,3V @ 5-5-5-15) A mem olvasás már 11K felett volt, de majd ma annak is megnézem a végét mert 1000en 4-4-4-4-et ment 2,1Von.

(#181) Patrick válasza Brumi˘ (#180) üzenetére


Patrick
addikt

Nah arra kíváncsi leszek. Na de figy akkor 6420-assal jött ki ez a (a-data 800+ ee @ 1200 @ 2,3V @ 5-5-5-15)? Azt leírod, hogy hogyan csináltad? :D Úgy értem, szórzó, fsb, arányok. Mondjuk én geil ultra-t veszek.

Amúgy a 6320-as kb 5k-val ólcsobb, mondom akkor a 3,2-t úgy érem el, hogy kisebb szorzó nagyobb fsb, ami méggyorsabb sávszélességet ad, de ugye nem biztos még a 458-460 fsb és én nem akarom lecserélni az abit-ot, mert nagyon megtetszett.

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#182) Patrick válasza Ambi (#179) üzenetére


Patrick
addikt

Hali

Egy cmos reset, esetleg elem ki 1-2 órára majd vissza. Remélheőleg ez segít.

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#183) maross


maross
veterán

megvettem vegul az ab9-et. csak 6 es 7 kozott lehet tornaztatni a proci szorzojat, van valami trukk, vagy uj bios kell hozza?

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#184) Sdi válasza maross (#183) üzenetére


Sdi
addikt

Jó kérdés, de úgy tudom, hogy ezeknek a prociknak 6x-os a minimum és gondolom a te procid alapban 7x-es szorzóval bír, így nem valószínű, de megpróbálhatod.

[Szerkesztve]

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#185) maross válasza Sdi (#184) üzenetére


maross
veterán

jo, csak itt lejjebb valami 10es szorzokat lattam rebesgetni, de akkor elolvasom megegyszer :)

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#186) Sdi válasza maross (#185) üzenetére


Sdi
addikt

Az proci függő, a sima procik kötött szorzóval vannak. Ha a tiéd 7x-es akkor nincs mit tenni. Az enyém pl. 9x-es.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#187) maross válasza Sdi (#186) üzenetére


maross
veterán

most neztem egy cikket, 6x450 en jaratja egy srac, ugy lesz 2700mhz..nekem 330on sem indul el. mit kell meg atallitani? a ramokat figyelem, normal ertekeken belul van, chipset feszeket emeltem, semmi hatasa.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#188) Sdi válasza maross (#187) üzenetére


Sdi
addikt

Hát én ezt [link], 1,5V procifesz, chippfeszek max előtt eggyel, értem el. Ezt [link], 1,6V proc, chippek max fesz.

Milyen procid van ?

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#189) Brumi˘ válasza Patrick (#181) üzenetére


Brumi˘
addikt

Az előbb szedtem ki a lapból a második e6400at amit ma teszteltem. Mind2 alapfeszen ment 3,2G-t és 1,45V körül 3,6G-t. A memó témát még az e4300ommal csináltam. 8*400-at kapott a proci 1066os fsp strap vcore: 1,4V (1,35V valós), memo: 2,3V (2,28V valós), mch: 1,45V, ICHIO: 1,6V. Időzitéseket 5-5-5-15 2T és trfc: auto (49 asszem :B ) -ra tettem. A geil value kitem 1000et megy csak 2,3Von, de annak nem kell csak mch: 1,35V és ICHIO: 1,55V. Remélem mindenre válaszoltam. A meleg miatt most nem teszem vissza az a-datákat, de lehet később ha hidegebb lesz akkor visszadobom és meglesem mi az alja az időzítéseknek. e63xx procit ne vegyél!

(#190) kneedeep


kneedeep
tag

Szegény Ab9 pro lapomnak, meg vannak számolva a napjai..
Én biztos váltok p35-re, amint megjönnek az 1333-as core 2-ők..
A gond az, hogy bármekkora abit fan vagyok, a p35, és p35 pro abit lapokon csak 6 sata csati van, és nekem legalább 8 kell.. ebből úgy néz ki hogy gigabyte p35 lesz, ott alap a 8 sata.. szerintem ezt elszúrták abiték, hogy ilyenre nem figyelnek..

Amúgy írtam nekik e-mailt, hogy csesszék meg a 19-es biosukat, hogy mernek ilyet kiadni a kezeikből.. azt válaszolták, hogy tudnak ők is a hibákról, és már javítják őket...Csak azt nem értem hogy akkor még miért lehet letölteni a webldalról, miért nem szedik le..na mindegy..

(#191) Brumi˘ válasza maross (#187) üzenetére


Brumi˘
addikt

Az fsb strapet manuál tedd 1066-ra, ha még nem tetted meg, és nézz rá a memók időzítésére, cpu featureket kapcsold ki.

(#192) Patrick válasza Brumi˘ (#189) üzenetére


Patrick
addikt

Mindenre válaszoltál, de nem vágom a 6320-ast. Sztem jó lehet, okés 6420-asnak 8-as szorzója így megy 8*400-on frankón. Itt már nem is kell mit húzni topvább.
De ha 6320-as veszek akkor 7-es szorzó és magasabb fsb kell, ezáltal 450 felett kell majd hajtanom, hogy elérjem a 3,2-t. Így a ramok is magasabb mhz-en mennek és akkor nagyobb lesz a sávszélesség. Megfelelő memóval, pl corsairral meglehet.

Vagy? Te miért nem ajánlod :D

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#193) Brumi˘ válasza Patrick (#192) üzenetére


Brumi˘
addikt

Pont az alacson szorzója miatt. Közel 460 fsb-t tartósan nem biztos hogy szeretni fogja az ab9, de neked kell eldöntened hogy melyik éri jobban meg neked. (ha kell lesz preteszted e6300asom kedvező áron 23-24K körül ;] )

(#194) Patrick válasza Brumi˘ (#193) üzenetére


Patrick
addikt

Ah értem tehát nem biztos hogy sokáig bírja...igaz igaz erre nem gondoltam, akkor marad a 6420-as :D :R

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#195) Brumi˘ válasza Patrick (#194) üzenetére


Brumi˘
addikt

:) Jó döntés. Majd mesélj ha megvan hogy mit tud. :))

(#196) Patrick válasza Brumi˘ (#195) üzenetére


Patrick
addikt

Jah jovan az még mesze van azért...de midnent megtervezek hogy ne legyen baj :D

...és a ramokat 2,1 V-on járatni azzal nincs probléma? :D

[Szerkesztve]

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#197) Brumi˘ válasza Patrick (#196) üzenetére


Brumi˘
addikt

Ha dobsz rájuk egy 8as ventit vagy valami aktívabb hűtő van a közelükbe akkor nincs, akkor meg ha az a gyári ajánlott neki mint az a-datáknál akkor főleg. :))

(#198) Patrick válasza Brumi˘ (#197) üzenetére


Patrick
addikt

Áh már téma, alienből rendeltem volna és nemrég olvastam pár hsz-t, ami hát no comment kategória :D
Így marad a Geul Ultra 2 gigás kit - 25-ért. :D

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#199) maross


maross
veterán

ha adott egy 1866mhz proci, 2800mhzen, biosban 533ra allitott ramokkal, akkor (2800/1866)*533 on fogja hajtani oket a lap? nem hinnem hogy 800folott sokaig birja, tul olcso volt :)

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#200) Brumi˘ válasza maross (#199) üzenetére


Brumi˘
addikt

Ha 2800on járatod a procidat 7*400, akkor a ramoknak 800 a legkisebb amit be tudsz állítani, mert a 965p-s lapokban nem lehet a ram fsb ratiot 1:1 alá vinni. Szal ha megy így akkor örülj, ha nem akkor sajna másik ram után kéne nézned.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.