Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1901) TIT válasza orion1025 (#1899) üzenetére


TIT
veterán

Nem a rendelésel van gond,hanem a gariztatással.
Amúgy inkább aqua,iponról sok rosszat hallani.

(#1902) woker válasza TIT (#1901) üzenetére


woker
aktív tag

[link]

Aqua :U

(#1903) orion1025 válasza TIT (#1901) üzenetére


orion1025
őstag

Garanciális ügyintézézéssel sem volt bajom, de abban az Aqua kicsit elõrébb jár, illetve gyorsabbak valamivel a rendelések kiszállításával.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#1904) Tompie válasza TIT (#1901) üzenetére


Tompie
őstag

Igen, pont emiatt kérdeztem, a gariztatás miatt :)

(#1905) TIT válasza woker (#1902) üzenetére


TIT
veterán

Nekem routert cseréltek 2 perc alatt,másnak 1 hétig tartott.
Iponról akkor is sok rosszat hallani+messzebb is van nekem.
Szerencsére nekem nem szarnak be a dolgaim.

[ Szerkesztve ]

(#1906) ooloo


ooloo
őstag

Üdv,

Az XPlaza .hu ról van vélemény ?

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#1907) ooloo


ooloo
őstag

Esetleg a Pcland Online Kft. -ről tapasztalat ?

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#1908) TIT válasza ooloo (#1907) üzenetére


TIT
veterán

Xplazaról olvastam rosszat,pcland-ről nem sokat,de árukeresőbe nézd meg.

(#1909) twi452 válasza ooloo (#1907) üzenetére


twi452
senior tag

Én szoktam a pcland-ban vásárolni mert pár percre van melóhelytől. Általában kicsit drágábbak mint a többiek de még semmi gondom nem volt velük. Legtöbbször a reggel megrendelt dolgaimat délután már el is tudtam hozni tőlük.

(#1910) TIT válasza twi452 (#1909) üzenetére


TIT
veterán

Nem a vásárlással van a gond(ő érdekük)hanem a gariztatással.

(#1911) orion1025 válasza twi452 (#1909) üzenetére


orion1025
őstag

Ahogy TIT írja, a garanciázás a mérvadó. Mondjuk engem ventilátor és egyéb dolgoknál nem nagyon érdekel a garancia, hasonló termékeket bárhonnét merek rendelni.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#1912) Kiglerx


Kiglerx
tag

Partnero Gsm vagy Part Nero Gsm.
Megrendeltem a készüleket bolti átvétellel, majd amikor a majd majdnem az ajtajukban voltam a megbészelt időpontban, akkor kiderüt, hogy a futar mégse vitte át nekik a telefont. Így egy másik nap is mászhatthatam át a városon. (Futárral inkább nem szallítattok telefont). A boltba (zugba) belépve masszív dohányfust fogadott. Ekkor előkerült egy bontott dobozból a telefon amin nem a gyári kijelzővédő fólia volt, hanem egy buborékosan felrakott valami. Továbbá az összes többi védőfólia hiányzott és az alsó króm keret meg volt karcolva. Mind ez egy újként árult telefonnál. De a legszebb az volt, amikor kiderult, hogy áfás számla nincs, csak drágábban.
Végül sikerult az iponnal megvennem gyári garanciaval, számlával ugyannyiért, amennyiért a Partnero árulta számla nélkül és bolti garival.

A válaszok készen vannak, csak jól kell kérdezni

(#1913) xxxjjjkkk válasza Kiglerx (#1912) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

Milyen megfontolásból vesz valaki sufni gsm ben ÚJ telefont?

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#1914) mukurisho válasza xxxjjjkkk (#1913) üzenetére


mukurisho
tag

Jogos kérdés. Ráadásul már régóta van híre a partneronak...

(#1915) Kiglerx válasza mukurisho (#1914) üzenetére


Kiglerx
tag

Olyan boltot kerestem ahol személyesen meg tudom nézni vásárlás előtt, én nem egy futárral kell visszaküldettni, ha valami gond van.
Konkrétan a partnero hírének nem néztem utána, mert gyári garira hivatkoztak elsőre.
A legtöbb GMS bolt csak házhoszszállít, így találtam a partnero-t. Szerencsére végül nem vettem meg náluk, valószínűleg most bosszankodhatnék.

A válaszok készen vannak, csak jól kell kérdezni

(#1916) TIT válasza xxxjjjkkk (#1913) üzenetére


TIT
veterán

Mondjuk mert 100 ezerrel olcsóbb?
Ráadásul az összes gsm bolt sufni,legalábbis a 90%-a.

(#1917) xxxjjjkkk válasza TIT (#1916) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

most írta, hogy nem is volt olcsóbb

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#1918) TIT válasza xxxjjjkkk (#1917) üzenetére


TIT
veterán

Az,de mindenben olcsóbbak.

(#1919) mukurisho válasza TIT (#1918) üzenetére


mukurisho
tag

Csak addig olcsóbb amíg nem kell gariztatni... ha pedig bele gondolunk, hogy manapság milyen minőségűek a telefonok, akkor szerintem mindenkinek megéri a normális gari... ;)

(#1920) TIT válasza mukurisho (#1919) üzenetére


TIT
veterán

Az biztos de feleannyiért érdemes kockáztatni,de még jó is lehet a gariztatás,szolgáltatónál se jobb.
Én telóm is 3 éves és semmi baja.
Van olyan bolt ahol olcsóbb és gyári gari van.

[ Szerkesztve ]

(#1921) xxxjjjkkk válasza TIT (#1920) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

Dik

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#1922) Pikkolo^^ válasza Kiglerx (#1912) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Nekem gariztatás gondom volt velük 2013-ban, szánalmas társaság.

(#1923) Lauda


Lauda
félisten

Sziasztok!

A turbado webaruhazbol rendelt mar valaki termeket? Megbizhatoak?

Koszonom szepen!

(#1924) sanzi89


sanzi89
addikt

Egy kis apróság a PCX-nek.

A termék linkje: König CABLE-5503-2.5 2,5m HDMI-HDMI kábel

És a probléma:
"Megrendeltem két darab König CABLE-5503-2.5 2,5m HDMI-HDMI kábelt 1.083Ft-ért darabját. Ismerősöm vette át személyesen, és hozta el nekem 300km-t utazva. Amikor megkaptam láttam, hogy az itt is árult ValueLine 3m aranyozott HDMI v1.4 kábel-t kaptam, aminek a zacskóján a címke és a vonalkód elegánsan át volt ragasztva a König címkéjére. Az egy dolog, hogy az olcsóbb kábelnek csak 694Ft darabja, de nem is azt a terméket kaptam, mint amit rendeltem. Tudom, nem nagy tétel, de nem ilyennek ismertem eddig a PCX-et."

Lehet mondani persze, hogy cseréltessem ki, de több lenne a macera. A kábel egyébként működik, csak nem véletlenül rendeltem 2.5 méteres kábelt, most lóg 50 centi feleslegesen...

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#1925) Lauda válasza Lauda (#1923) üzenetére


Lauda
félisten

Rendeltem egy telefont a turbadotol, ime az eredmeny:

Megerkezett a telefon.
A szamlan nincs rajt az imei, igy nem tudod ervenyesiteni a gyari garanciat. A dobozon sehol a gyari matrica, a csomagban a gyari tolto helyett egy nokia AC50 uti tolto baszki :Y , a telefon amugy foliaban volt, viszont ugy nezett ki, mint ami kint allt valami bemutatoteremben es a folia es a telefon koze mar beszallt a por, az elek alatt is mindenhol por. Ez egy szelhamos banda, kuldom is vissza azonnal. Szoval nem ajanlom oket senkinek sem.

[ Szerkesztve ]

(#1926) Lauda


Lauda
félisten

Edigitalrol is irnek az utobbi honapok esemenyeibol:

- Megrendelem a telefont bolti atvetellel, kihoz a csaj egy kibontott dobozt. Mondom neki en bontatlant kerek, mondja hogy szoktak kerni hogy mutassa meg a telefont, ami ugye engem abszolut nem erdekel, szoval erdekes modon hozott egy originalt a raktarbol.

- A telefon melle kertem memoria kartyat, negyedszerre talalta meg a jot az idota eladoja, ha nem figyelek oda ramsoz egy joval gagyibb, lassabb kartyat.

- Nemreg rendelek egy masikat bolti atvetellel, kihozza a telefont, nezem az adatokat, nem is az volt, megint egy olcsobb, kisebb memoriaval rendelkezo verzio. Mondom en nem ezt rendeltem, ja akkor megnezem, elo is kerult a jo verzio a raktarbol, ami persze megint bontott volt es nem volt masik. El is koszontem gyorsan.

- Lesz elallasom, az infoknal ez van leirva:

Az Extreme Digital Zrt. postai csomagokat technikai okokból nem tud fogadni.

Felhivom oket, hogy miert is nem tudjak fogadni a csomagot, ha mpl-el elkuldom nekik. Azt mondja azt tudjak fogadni. Mondom szerinted mit jelent a postai csomag es mit az mpl. Hat azt o nem tudja.

Szoval vigyazzatok, mocskos egy banda es szerintem toborozzak a hulyeket is alkalmazottnak.

[ Szerkesztve ]

(#1927) lufi7 válasza Lauda (#1926) üzenetére


lufi7
aktív tag

Az edigitáltól múltkor vettem egy dect telefont, de nem tettszett.
Vissza akartam küldeni az MPL-lel, de a telefonban egyszerűen nem értette meg, hogy mi a különbség a sima postai csomag ( bár nem értem mi a f@sz bajuk van vele) és az MPL között.
Írtam nekik egy levelet amire kb. egy hét múlva válaszoltak, hogy látják már, hogy vissza vittem a telót és, hogy köszönik és minden rendben van, csak éppen az eredeti felvetésre nem reagáltak.
Mondjuk szó nélkül visszavették.

"Csak szóljatok mindig 5 perccel a gól előtt"

(#1928) TIT


TIT
veterán

De elvárás az van az eladókkal szemben,oda is csak a hülyéket veszik fel és a csókosokat.
Nekem is a vinyót csak 3x vették vissza és nem ajánlották a kermit,mert én fizetném szerintük.

(#1929) Lauda válasza lufi7 (#1927) üzenetére


Lauda
félisten

Hogy oszinte legyek en ugy tudom, nincs mar ilyen, hogy sima postai csomag es mpl, hanem a csomagok mind mpl csomagok. https://www.posta.hu/static/internet/download/2016_tarifatabla_HU.pdf.pdf

Ezert is kerdeztem ra, hogy szerinte mi a kulonbseg, mert jopar csomagot adtam fel mostanaban es az mind mpl csomag volt, vagy meg kerhetsz ems-t, de az eleg draga. Viszont az is mpl alatt fut.

[ Szerkesztve ]

(#1930) xxxjjjkkk válasza Lauda (#1929) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

Két külön cég a posta meg az mpl.
Valami olyasni van, hogy a nagy levél a postán postacsomag, de nem mpl csomag, de van, hogy az mpl hozza ki. Azthiszem A4 felett.
De ezt az sem érti aki kitalálta.

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#1931) Lauda válasza xxxjjjkkk (#1930) üzenetére


Lauda
félisten

Jovo heten lesz megint csomagkuldesem, megkerdezem hogyan van ez. :D

(#1932) orion1025 válasza Lauda (#1931) üzenetére


orion1025
őstag

Az MPL viszi a nagyobb csomagokat. 2kg-ig levélként is fel tudsz adni csomagnak tűnő holmit, de hiába levél, MPL fogja kézbesíteni, nem bringás futár, elvégre hová rakná a batyujában?! Az MPL ( Magyar Posta Logisztika ), vajon mihez tartozna, ha nem a postához? Ennyire azért ne....

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#1933) Lauda válasza orion1025 (#1932) üzenetére


Lauda
félisten

Tehat akkor milyen csomag amit nem az mpl visz ki? Mert amit levelkent adok fel az level es nem csomag.

[ Szerkesztve ]

(#1934) xxxjjjkkk válasza orion1025 (#1932) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

Attól, hogy a postához tartozik, még lehet külön cég.
Az hogy az edigital ezen mit problémázik azt nem értem.

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#1935) XaraX válasza xxxjjjkkk (#1934) üzenetére


XaraX
addikt

Nincs különbség, egy és ugyanaz.

(#1936) orion1025 válasza Lauda (#1933) üzenetére


orion1025
őstag

Attól még mert levélként adod fel, de a doboz fizikai mérete 50x50x30 mondjuk, de csak 1kg, az hiába levél kategóriába esik, MPL fogja kézbesíteni, mivel a postás nem fogja a hátán hordani bringázás közben. Az MPL csak az autókázós kiszállításra vonatkozik, attól függetlenül az is a Magyar Posta része.

Éppen most terveznek egy szabályozást hozni, hogy levélként csak akkora csomagot tudsz feladni, ami befér egy postaládába, pont azért, mert mezei embernek sokkal olcsóbb levélként elintézni ezeket a terjedelmesebb küldeményeket, de ezek mind az MPL futárra hárulnak. Más az, ha otthon Vaterfutár és egyebeket használsz, mert az kedvezőbb árfekvés, ott pont a fordítottja van, mert csomagként éri meg postázgatni, nem levélként.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#1937) Lauda válasza orion1025 (#1936) üzenetére


Lauda
félisten

Meg mindig nem tudjuk melyik csomagokat nem az mpl szallitja.

(#1938) orion1025 válasza Lauda (#1937) üzenetére


orion1025
őstag

Azért van az MPL, a Magyar Posta LOGISZTIKA, ezt ők döntik el, hogy mi megy a kézi kézbesítőhöz, és mi marad kocsin. Átlagban elmondható, hogy ami 20x20x5 cm-nél nagyobb, azt biztosan MPL viszi, még ha nincs is súlya, csak pár deka.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#1939) Lauda válasza orion1025 (#1938) üzenetére


Lauda
félisten

Oke, hogy azert van, csak leszoltad a kerdest, gondoltam akkor ezt te nagyon vagod, azonban inkabb azt latni, hogy fogalmad sincs rola ki mit vsz. Tehat a kis csomagokat kezbesito viszi? Es ha van 30 db kis csomag, akkor utanfutot kapcsol a kerekparhoz?

Szerintem csomagokat nem visz kezbesito, csak mpl kocsival. A kerekparos kezbesitok csak leveleket hordanak ki.

[ Szerkesztve ]

(#1940) orion1025 válasza Lauda (#1939) üzenetére


orion1025
őstag

Köszi, heti szinten átlag 20 csomagom jön évek óta, tehát tudom mit beszélek... Jó pár éve volt divat, hogy kisebb csomagokat hozott a postás, de általában csak "kamu" kiszállítás volt akkor is, inkább bedobott egy értesítőt, hogy másnaptól át lehet venni X Y postán, pont azért, mert hurcolászná a rosseb. Tehát ne vedd sértésnek, de gondolkozz egy kicsit. 10 nagyobb csomagot sem fog kivinni, maximum ha sok ideje marad, mert nincs annyi kézbesíteni való, és van ideje kétszer-háromszor fordulni a postáról. Egyébként nagyobb cégekhez nem fog bringás postás mászkálni, maximum mezei levelet (borítékot) visz ki nekik. Az én cégemnél is így megy, pedig kicsik vagyunk.

Amúgy még bónuszként megsúgnám, hogy a külföldi kézbesítések módjával, árával, stb.-vel jobban képbe vagyok, mint a helyi postán dolgozók, és ez a szégyen...

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#1941) Lauda válasza orion1025 (#1940) üzenetére


Lauda
félisten

Oke, csak mostrol beszelunk nem evekkel ezelottrol. Mindegy, bedobtad a nagyot csak nem jott be, van ez igy. Megnyugodhatsz, hogy jelenleg csakis az mpl szallit csomagot. Teljesen mindegy, hogy 1 gramm vagy 100kg, ha csomag azt az mpl fogja hozni vinni.

[ Szerkesztve ]

(#1942) orion1025 válasza Lauda (#1941) üzenetére


orion1025
őstag

Oké, felétek lehet úgy van, de itt nem...

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#1943) Lauda válasza orion1025 (#1942) üzenetére


Lauda
félisten

Feletek a kerekparos kezbesito hordja a csomagokat?

A posta dijszabasban [link] hol van az a csomag dij amit nem az mpl visz ki, hanem a kerekparos postas?

[ Szerkesztve ]

(#1944) Polllen


Polllen
nagyúr

Urak, priviben... Ez a topik nem erre való. Köszönöm mindenki nevében!

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#1945) Nestor16 válasza Lauda (#1943) üzenetére


Nestor16
senior tag

Itt is kerékpáros hoz szinte mindent, még a nagyobbacska csomagot is, meg is lepődtem, amikor a fél méter hosszú alumínium fürdőszobai polcot hozta... nagy téglalap alakú csomagként bő 2 kiló.

Üdv, Dávid

(#1946) XaraX válasza Lauda (#1941) üzenetére


XaraX
addikt

Egész pontosan az van, hogy fél kiló fölött nem a kézbesítő viszi az ajánlott levelet.
Ha nem éri el a fél kilót, de nagy méretű, akkor is autóval történik a kiszállítás.
Viszont megnövekedett forgalom esetén, mint pl. most, karácsony előtt, előfordulhat, hogy kis méretű csomagot a gyalogos kézbesítő visz számodra.
A céges példa esetén, lehetősége van szerződést kötni a postával, ki és akár beszállításra is, és ebben az esetben autó hozza-viszi a küldeményeit.
Ellenkező esetben x db napi forgalom fölött postafiók nyitása kötelező.
A csomagkézbesítés minden esetben megtörténik cégeknek is, mivel Mo.-on minden csomag ára tartalmazza a házhozkézbesítést is a posta esetében.

(#1947) xxxjjjkkk válasza Lauda (#1943) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

Hallod, de most komolyan. Valaki fel akar homályosítani, de már hárman, de ágálsz ellene. Tudjuk jól, hogy így van, de meg akarod magyarázni, hogy nem. Az mpl futár, meg a postás miért hazudna ilyenbe? Egyébként meg állami cég, attól függ, hogy mi a gyakorlat helyi szinten, #1936ba nagyon szépen le van írva, kár, hogy nem érted.
De tudod mit, igazad van.
halaggyunk

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#1948) Lauda válasza xxxjjjkkk (#1947) üzenetére


Lauda
félisten

Hogyne ertenem. A postan a csomagfelvevo holgy mondta, hogy minden csomagot mpl szallit ki.

Mert ugye az eredeti kerdes az volt, hogy milyen csomag az amit nem az mpl szallit, csak a nagy segitesben errol elfeledkeztetek. Es emiatt beszel faxsagot az edigital is, mert csomagot csak mpl tud nekik vinni, mas nem. Nincs sima postai csomag, el kell felejteni.

[ Szerkesztve ]

(#1949) xxxjjjkkk válasza Lauda (#1948) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

A postai csomagfelvevo holgynek azt se hidd el, amit kerdez.
Egyebkent meg a levelkent feladott csomagrol volt szo.

szerk: pl feladsz egy memoria kartyat, azt ugyis levelkent fogja feladni, ha nem kéred külön a csomagot

[ Szerkesztve ]

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#1950) moco22


moco22
aktív tag

Én vagy 10 éve vásárolok a Partneronál telefont. Egyből ahogy beérkezett Magyarországra és náluk is elérhető lett, rögtön rendeltem tőlük. Régen Nokiákat, aztán a Samsungokat és LG-ket.Talán, ha egy Nokiával volt gondom, de semelyik mással nem, pedig évente cserélgettem a telefonjaimat és azok a telefonok majdnem az elsők voltak, amik bejöttek az országba.

Samsung S22 Ultra

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.