Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Nyugdíjas

    nagyúr

    válasz marciart11 #9747 üzenetére

    A színei nem lehetnek pontosabbak egy panelnak, sem élénkebbek. Maximum jobb az elektronikája, és szélesebb a szintere a monitornak,de ezek nem a paneltól függnek. Ergo... lehet csinálni rossz monitort H-IPS panellal, és lehet nagyon jót csinálni e-IPS-el is. Egyébként is ez az e/S/H-IPS elnevezés egy egész katyvasz, minden gyártó ugy hivja ahogy éppen kedve szottyan (lásd pl. EiZO EV2335, vagy the new iPad amik PLS panelesek, mégis IPS-nek hivják őket).

    Akkor meg miért kerül többe egy H-IPS monitor egy E-IPS nél?
    Amiatt, hogy a H-IPS panelek minimum 8 bitesek, és általában komolyabb kijelzőkbe épitik. Maga a nyers panel alig, vagy nem is kerül többe. A vele szerelt monitorok azok igen.

    Láttam E-IPS-t egy H-IPS mellet azért van különbség.
    Természetesen. De tudok olyan e-IPS-es monitort mutatni ami alázza az U2410-et.

    Elöző hozzászólásodban alátámasztottad hogy a régi 24 es Imac nek jobb a kijelzője, pedig az csak S-IPS!
    Igen, mert szélesebb a szintere, és ez szemmel látható. Természetes hogy szebbnek gondolsz egy 100%, vagy 100+% sRGB-s kijelzőt, mint egy 96-97%-ost. Ráadásul a WLED-eknek borzalmas a spektrális eloszlása is. De ez mind háttérvilágítás függő, és nem panel.

    Részemről befejezem az OFF-ot, ha érdekel a téma, folytathatjuk priviben.

Új hozzászólás Aktív témák