- Négymagos Xeon(!) CPU LGA775-ös deszkában
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- sziku69: Szólánc.
- MasterDeeJay: Noname 1TB-os Sata SSD teszt. (Blue)
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- Gurulunk, WAZE?!
- Ivqkzy-: 2. gépem
- Parci: Milyen mosógépet vegyek?
-
LOGOUT
Mára a ProHardver!/IT.News Fórum is nagylétszámú Linuxban jártas taggal büszkélkedhet. Nehéz szinteket felállítani egy olyan rendszer ismeretében, ami annyira sokrétű, hogy teljesen szinte lehetetlen megismerni minden egyes részét. Azt azonban mindenki tudja, hogy kezdő-e vagy sem. Elsősorban nekik szólnak az alábbiak, de érdemes mindenkinek elolvasnia, mint útjelző táblát.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Frawly
veterán
válasz
samujózsi #29349 üzenetére
Lehet az a baj, hogy még régen próbáltam, régi gépen, 2 magos Core Celeroncs proci. Igen, gyorsabb volt a /dev/urand, de még azt is kínzás lett volna kivárni egy ~200 gigás meghajtónál is. Lehet mai normális gépen próbálnám, nem lenne már olyan nagy szám. Lehet egyszer ki is próbálom, akár még dd if=/dev/urand of=/dev/null segítségével is, jó sokáig, hogy mennyit tol át. Hétvégénél előbb nem lesz időm most ilyennel játszani.
Nekem egyébként bőven elég az egy menetes zerofill. Vagy SSD-nél az egy menetes TRIM (egész meghajtóterületen, nem csak a szabad szektorokban).
(#29350) haddent: nálam semmi különös. Régen főleg nagyobb léptékű torrentezés miatt titkosítottam. Ma már sokkal kevesebbet torrentezek, alig valamit, inkább csak személyes doksik vannak a gépen, semmi komoly hadititok. Inkább csak megszokásként maradt rajtam, hogy ha egyszer elérhető titkosítás, meg nem lassít, akkor miért ne használjam. Bár nem mindent titkosítok, próbatelepítéseket pl. nem, mert azokon OS-eket tesztelek, vagy csak 1-2 játék miatt vannak fent, azokon semmi személyeset nem tárolok amúgy sem, meg egy idő után mindig törölve is vannak ezek. Igaz én semmi ultraparanoid szigorítást sem használok hozzá, default beállításokkal titkosítok mindent. Tehát semmi ilyen header nélküliség, meg random felülíráshoz ragaszkodás, stb.. Annyira érdekes dolgaim egyébként sincsenek, hogy valakinek túl sok energiát érdemes lenne beleölni a visszafejtésbe.
Azért valami titkosítást nem árt használni. Engem azért nyugtalanítana, hogy ha valaki idegen ráteszi a kezét a gépre, nézegetheti, hogy mi van a browser historyban (nem, nem fogom törölni minden kilépéskor, kényelmetlen, a weblapokra visszataláláskor hasznos), mit töltöttem le, milyen doksikat írtam, kivel leveleztem. mondom semmi nagy titokról nincs szó, de ne legyen már az életem bárkinek nyitott könyv.
Új hozzászólás Aktív témák
- Huawei P20 Lite 64GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- 3DKRAFT.HU - 3D NYOMTATÁS - AZONNALI ÁRAJÁNLAT - GYORS KIVITELEZÉS - 480+ POZITÍV ÉRTÉKELÉS
- LG 27GR95UM - 27" MiniLED - UHD 4K - 160Hz 1ms - NVIDIA G-Sync - FreeSync Premium PRO - HDR 1000
- AZONNALI SZÁLLÍTÁSSAL Eladó Windows 8 / 8.1 Pro
- AKCIÓ! MSI B365M i5 8600 16GB DDR4 512GB SSD RX 5700XT 8GB CM MASTERBOX Q300L Zalman 600W
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged