Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux - haladóknak (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-09-30 15:51:13

LOGOUT.hu

Mára a ProHardver!/IT.News Fórum is nagylétszámú Linuxban jártas taggal büszkélkedhet. Nehéz szinteket felállítani egy olyan rendszer ismeretében, ami annyira sokrétű, hogy teljesen szinte lehetetlen megismerni minden egyes részét. Azt azonban mindenki tudja, hogy kezdő-e vagy sem. Elsősorban nekik szólnak az alábbiak, de érdemes mindenkinek elolvasnia, mint útjelző táblát.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22101) bambano válasza Ablakos (#22100) üzenetére


bambano
titán

oké, átfogalmazom a kérdést. van hardveres raid1-ed. használod?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#22102) Vladi válasza bambano (#22099) üzenetére


Vladi
nagyúr

Tulajdonképpen mindkét módszer mellet lehet felhozni érvfeket. a kernelbeli támogatás akár 100%-os is lehet, nézz utána.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#22103) Ablakos válasza bambano (#22101) üzenetére


Ablakos
őstag

Nincs, nem is használtam raid1-re soha.

(#22104) kovaax válasza bambano (#22099) üzenetére


kovaax
őstag

Sajnos az érdekes oldalak timeoutolnak nekem. Ez valami konfog szoftváre hozzá(?):
https://www-947.ibm.com/support/entry/portal/docdisplay?lndocid=TOOL-ASU

Itt meg dánlódok vannak:
http://www.ibm.com/support/

Hátha van valami használható is. Azt persze nem tudom, hogy le lehet-e tölteni support nélkül.

-=- There's no place like /home -=-

(#22105) kovaax válasza kovaax (#22104) üzenetére


kovaax
őstag

Az ASU az hülyeség, de a support oldalon vannak érdekes letölteni valók.

-=- There's no place like /home -=-

(#22106) sonar válasza bambano (#22096) üzenetére


sonar
addikt

x3650 M2-ben használtam RAID1-et teljesen jól működött. Nem kellett semmivel se szivni.
Én úgy vagyok vele ha HW tudja akkor nem vesződök SW-es megoldásokkal.
Annyi, hogy érdemes utána nézni, hogy van-e friss FW a kártyához, meg új BIOS.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#22107) bambano válasza sonar (#22106) üzenetére


bambano
titán

pont az x3650-re mondták az ibm-esek, hogyha 15421-es build van a raid vezérlőn, akkor ne upgradeljünk...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#22108) Jester01 válasza sonar (#22106) üzenetére


Jester01
veterán

Szerintem sokkal inkább a hw megoldással lehet vesződni. Fel kell küzdeni a hozzá való menedzselő szoftvert (ha van) meg kell tanulni (ha több gépet üzemeltetsz különböző vezérlőkkel akkor ezt többszörösen), nem is biztos, hogy tudja azokat amiket szeretnél (pl. migráció), sose tudod mit is csinál a rendszer alattad, lesz-e frissítés a következő operációs rendszerhez, mi lesz hardvercserekor vagy adatmentéskor, stb.

Arról nem is szólva, hogy a hardveresnek árult raidek fele az igazából ugyanúgy szoftveres. Az adott típusnak viszont nem néztem utána.

Jester

(#22109) herni


herni
tag

Sziasztok! Ebben a feladatban tudnátok segíteni?

Sziasztok, az alábbi feladatot kéne megoldanom de sajnos nem jutok dűlőre, légyszi segítsetek!
Virtual boxal kellet létrehoznom egy szerver linux gépet meg egy kliens linux gépet, intanet csatolóval (a szerver kapott bridge-t is).

A belső hálózatot a 192.168.8.0/24 tartomány részeként határozza meg úgy, hogy az

alhálózatban legalább 19 kliens legyen üzemeltethető. Az alhálózatot úgy alakítsa ki,hogy a megadott paraméterek mellett a lehető legkisebb tartományt használja fel az ere-deti hálózatból. A lehetséges (használható) alhálózatok közül a feladat megoldása során használandó alhálózat sorszáma: 4
Végezze el mind a szerver, mind a kliens gép belső hálózathoz csatlakoztatott inter-
fészeinek IP beállítását az előbbiekben meghatározott alhálózatot használva úgy, hogy a két hoszt az alhálózat legalacsonyabb IP címeit kapja.

Samsung Galaxy Spica -> Galaxy Ace -> Galaxy S -> Galaxy S II -> Galaxy S4 LTE

(#22110) bambano válasza Jester01 (#22108) üzenetére


bambano
titán

"Arról nem is szólva, hogy a hardveresnek árult raidek fele az igazából ugyanúgy szoftveres.". itt a számla végén kettővel több nulla van, mint szeretném, úgyhogy hidd el nekem, hogy a konkrét vezérlő az hardveres.

amiből jönnek a problémák, leginkább az, hogyha lerohad a gép, hogy mentem le az adatokat. de ez sw raidnél is kérdéses, mert a diszkeket csak a raid vezérlőn keresztül érem el, és akkor is firkál valami setup konfigot a diszkre, ha csak sima diszkként konfigurálom.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#22111) újraregelt válasza bambano (#22110) üzenetére


újraregelt
tag

Saját emlék: ha valódi hardveres vezérlőről van szó és olyan ingered támad, hogy
- diszket áttenni másikba, megőrizve az adatokat
- kontrollert cserélsz, mert a régi elromlott és az újban a fw verziója picit eltér az eredetitől
akkor a hardveres óriási szopás.
Cserébe úgy vettem észre, lényegesen gyorsabbak a hardveresek, mint a szoftveres megvalósítások (bár nem kizárt, hogy ez a kontroller belső, a szerverével közel megegyező memóriájának, az abban létrehozott cache-nek köszönhető)

(#22112) bambano válasza újraregelt (#22111) üzenetére


bambano
titán

én meg pont azt tapasztaltam, hogy a hardveres raid1 sokkal lassabb, mint az sw, mert pl. a hp és az ibm szervereknél kikapcsolják a diszkekben az írási cache-t, nehogy áramkimaradás esetén adatvesztés legyen. másrészt az 1-3 szériás ibm x3550-3650 gépekben a gyári vezérlőn 32 mega cache van alapesetben, amihez ha megveszed a raid1 kártyát, akkor lesz belőle 256 mega. fogalmazzunk finoman: a gépben a ram nem ez a kategória. itt most természetesen nem beszélek az utólag belerakott különböző vezérlőkről, csak a gyári alap cuccról.

"... akkor a hardveres óriási szopás.": ez viszont igaz.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#22113) újraregelt válasza bambano (#22112) üzenetére


újraregelt
tag

Bocs, az említett típust nem ismerem, a leírásod alapján nekem "picivel" nagyobb vasakkal volt dolgom.

(#22114) McSzaby


McSzaby
őstag

Sziasztok,

építgetek egy tűzfalat itthonra, de idő hiányában nagyon lassan épül. Odáig már megvagyok, hogy dnsmasq,dhcp server és egyszerű "SPI tűzfal" szerű beállítás megvan az iptables-ben. Szóval már akár működhetne is, de még csiszolok rajta egy kicsit.

A kérdésem a továbbiakkal kapcsolatban lenne. Szerintetek érdemes Squid proxyt rakni a gépre? Lényegében transzparens cache proxy funkciót látna el, semmi szűrést és egyebet.

Másik kérdésem az lenne, hogy tudtok ajánlani valamilyen hálózati forgalmat figyelő és statisztikát készítő alkalmazást, amit mondjuk valamilyen szép grafikus / http / felületen nyomon követhetek?

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#22115) Ablakos válasza McSzaby (#22114) üzenetére


Ablakos
őstag

Hálózati statisztikára a webmin, history stats modul. Nem egy nagios, de egyszerű, ingyenes. Tud óra, nap, hét stb bontásokat.

[ Szerkesztve ]

(#22116) McSzaby válasza Ablakos (#22115) üzenetére


McSzaby
őstag

Egyszer kipróbáltam egy jó toolt. Az is ingyenes volt, (azt hiszem) apache-n keresztül ment és emlékszem, hogy protocol,layer,stb. szinten mindent mutatott. Mutatta kivel,hányszor "neteztem", melyik honlapot látogattam a legtöbbet, melyik ip-t látogattam a legtöbbször, milyen protocolok mennyi erőforrást vittek el,stb.. Jó cucc volt, de totál elfelejtettem a nevét és sehol nem találom. :( Annyi volt a baj vele emlékeim szerint, hogy ette a procit nagyon.

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#22117) lionhearted válasza McSzaby (#22116) üzenetére


lionhearted
őstag

Munin?

[ Szerkesztve ]

Tegnap még működött...

(#22118) MineFox54 válasza lionhearted (#22117) üzenetére


MineFox54
őstag

Én is azt mondtam volna, de az sztem olyanokat nem mutat, kivéve ha telepít templateket.

(#22119) herni válasza MineFox54 (#22118) üzenetére


herni
tag

Sziasztok, SOS tudna valaki segíteni ssh hálózat konfigurálásában? két virtuális gép között kellene létrehozni opensuse rendszer alatt, kulcspárokkal (RSA).

Samsung Galaxy Spica -> Galaxy Ace -> Galaxy S -> Galaxy S II -> Galaxy S4 LTE

(#22120) újraregelt válasza herni (#22119) üzenetére


újraregelt
tag

Mi a gond? Ennyiből elég nehéz kitalálni.

(#22121) herni válasza újraregelt (#22120) üzenetére


herni
tag

Az egész létrehozása, nem nagyon értek a rendszerhez :S tudnál segíteni?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Spica -> Galaxy Ace -> Galaxy S -> Galaxy S II -> Galaxy S4 LTE

(#22122) BoB válasza herni (#22121) üzenetére


BoB
veterán

De ha nem értesz hozzá mire mész vele ha megvan?

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#22123) herni válasza BoB (#22122) üzenetére


herni
tag

Beadandó feladat múlik rajta, a 90%-át megtudtam csinálni, de ehhez hozzá se tudok szagolni :S

Samsung Galaxy Spica -> Galaxy Ace -> Galaxy S -> Galaxy S II -> Galaxy S4 LTE

(#22124) újraregelt válasza herni (#22121) üzenetére


újraregelt
tag

Tűzfal be van kapcsolva? Abban suse-n nem tudok segíteni... ami biztos, hogy a két gép között engedélyezni kell a 22-es tcp portot.
Ssh csomagok telepítése megtörtént?

(#22125) ubyegon2 válasza herni (#22119) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

(#22126) herni válasza újraregelt (#22124) üzenetére


herni
tag

Sikerült a kapcsolódást megcsinálnom, most kikéne küszöbölni a jelszó kérést egy RSA kulcspárral

Samsung Galaxy Spica -> Galaxy Ace -> Galaxy S -> Galaxy S II -> Galaxy S4 LTE

(#22127) MineFox54 válasza herni (#22126) üzenetére


MineFox54
őstag

(#22128) Cyber_Bird válasza herni (#22126) üzenetére


Cyber_Bird
senior tag

Abban is google lesz a baratod.

Teljesen off, csak a fosulis beadandok megoldasarol jutott eszembe:
Pont most kerestunk diakokat halozati/rendszergazdai feladatokra. Annyira durva volt latni, hogy alig jelentkeztek, es akik vegul bekerultek, azok is teljesen onallotlanok. Eszebe nem jutna googlizni, hanem azt mondja, hogy nem tudja. Ha megmutatjuk neki, utana mar latja, hogy hogy mukodik, de barmi a megszokottol elterobe beletorik a bicskaja, es megakad. Nemtudom, hogy az oktatas hibaja, vagy mi varunk el tul sokat, dehat azert ha tudja mit akar az ember elerni, akkor a google szinte mindig megadja a valaszt. Mashol is ez a helyzet, vagy csak mi futottunk bele olyanokba, akikbol hinyoznak ezek a keszsegek?

[ Szerkesztve ]

(#22129) MineFox54 válasza Cyber_Bird (#22128) üzenetére


MineFox54
őstag

Én nem vagyok valami idős,de bármit nem tudok:
$lynx
google.hu

(#22130) spammer válasza Cyber_Bird (#22128) üzenetére


spammer
veterán

Elég csak a fórum különböző témáiba belenézni. Rengetegszer van olyan kérdés, amire a google első oldala dobja a választ. De még olyanok is, amikor mondjuk egy böngésző beállításáról van szó, és ott van az opció a menüben vagy a beállítások oldalon, tehát még gugli sem kell hozzá. A kedvencem még az, amikor megkérdezik, hogy xy film mikor jelenik meg, amikor 2 millió oldalon meg lehet nézni a dátumokat. :DDD Az oktatási rendszer meg úgy szar, ahogy van (alapjaitól kezdve el van baxva).

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#22131) MineFox54 válasza spammer (#22130) üzenetére


MineFox54
őstag

+10001

(#22132) McSzaby válasza lionhearted (#22117) üzenetére


McSzaby
őstag

Lehet, hogy ő lesz az! :R :)

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#22133) sonar válasza bambano (#22110) üzenetére


sonar
addikt

Kicsit tegyetek képbe.
Most kimondottan RAID1 (illetve akkor RAID0 is) HW-es és SW-es megoldásról beszélünk pro és kontra.
Viszont akkor hogyan kötöd a winyókat (backplane hova van kötve)? RAID kártyára vagy alaplapra?
Illetve mondtad a cache-eket, de azt a raid kártya menüjében lehet állitani, hogy a Disk Cache-t használja.

Mi a helyzet a komolyabb RAID-ekkel. RAID5, RAID 6?

Ha lesz 2 nap szabadidőm akkor nézek egy teljesitmény tesztet, hogy melyik mit tud.
Ez egy olyan terület amit érdemes kicsit körül járni.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#22134) ux1 válasza Cyber_Bird (#22128) üzenetére


ux1
addikt

Na ja, igaz nem vagyok fősulis, de öreg vagyok mindenhol, (47) pedig '97-től linuxozom. :(

[ Szerkesztve ]

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#22135) #40935168


#40935168
törölt tag

Sziasztok,

imsm formátumú superblock-os (soft)raid kérdésem lenne :U
Éspedig: lehetséges-e mdadm-el létrehozni egy imsm raid5 array-t ("volume"-t) degraded módban ?

Az Intel RST doksi elmondja az alapokat, amit kb. tud is mindenki:

1.
First a container of Intel RAID metadata must be created.
mdadm -C /dev/md/imsm /dev/sd[b-d] –n 3 –e imsm
Continue creating array?
y
mdadm: container /dev/md/imsm prepared.
The command creates a RAID container wi
th Intel® RST metadata format. The
device node for the container will be /d
ev/md/imsm. In this
example disks sdb,
sdc, and sdd are used for this RAID set,
and the total number of disks is 3.

2.
Next we create the RAID volume
/dev/md/vol0
mdadm -C /dev/md/vol0 /dev/md/imsm –n 3 –l 5
mdadm: array /dev/md/vol0 started.

Na ez eddig szuper is, én viszont egy "missing" paraméteres raid5 array-t szeretnék kreálni imsm superblock formátummal, hogy a Windows-om majd ismerje a megfelelő driverrel, egyelőre 2 HDD-vel, a harmadikat nem tenném még hozzá.

A bajom az 1-es pont, azaz az imsm konténeres metadata létrehozása: ezt vajon engedi úgy létrehozni, hogy .... "/dev/sda /dev/sdb missing -n 3 -e imsm ? " Próbálta már ezt vki ?

Thx.

(#22136) Jester01 válasza #40935168 (#22135) üzenetére


Jester01
veterán

Azt hittem simán ki lehet próbálni loop device-vel de nem :(
mdadm: /dev/loop0 is not attached to Intel(R) RAID controller.
mdadm: /dev/loop0 is not suitable for this array.

force sem segített rajta sajnos. Pedig elvi akadálya szerintem nem lenne.

Jester

(#22137) #40935168 válasza Jester01 (#22136) üzenetére


#40935168
törölt tag

Hát puding próbája az evés nálam is, úgy érzem. :O Szóval.. majdcsak mond valamit a 2 vinyós felállásra, mikor raid5-be tenném.. Sztem sincs elvi akadálya amúgy. A BIOS lehet nem tudja, de a linux alatt lehet megoldanám és akkor alá tenném a harmadikat is kicsit később, sync, aztán hajrá Windows.

Kiv. leszek.

(#22138) MineFox54


MineFox54
őstag

Sziasztok!

Ez kicsit off lesz, de nem találtam jobb élő topikot :B .

Tehát: ha a vultr-nél reggel elindítok egy vps-t hourly díjakkal, akkor este csak simán kitörlöm, és ennyi lesz a számlázott időszak?

Tehát megveszem a 0.104$/hour csomagot, elindítom reggel 6-kor leállítom este 6-kor akkor fizetek
0.104*12$-t?

köszönöm!

(#22139) bucihost válasza MineFox54 (#22138) üzenetére


bucihost
senior tag

Ha nincs valami kikötés, hogy x napig vagy x óráig futnia kell akkor igen annyit fizetsz.
viszont sose értettem, ezek a hourly-s megoldások miért kifizetődők. :F normális hostingnál már 2-5€ / hó (+áfa) áron lehet bérelni elég jó vps-t. :W

(#22140) MineFox54 válasza bucihost (#22139) üzenetére


MineFox54
őstag

Egy napra kell csak.

[ Szerkesztve ]

(#22141) MineFox54 válasza MineFox54 (#22140) üzenetére


MineFox54
őstag

Rákérdeztem, nincs minimum :)) Akkor viccből veszek 3 órára egy 12 magos vps-t :))

(#22142) McSzaby


McSzaby
őstag

Sziasztok,

mod_qos-nek van alternatívája Apache 2.4 alatt vagy működik 2.4 alatt? Hivatalos OK-t sehol nem látok...

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#22143) #40935168 válasza #40935168 (#22137) üzenetére


#40935168
törölt tag

Istenem, de megagyökér ez az Intel Rapid Storage Raid vezérlőszoftver.. :W
- 3 vinyómból egyiken vannak adatok, másik kettő töküres. (A rendszer külön SSD-n van).
- Port 0 - üres vinyó
- Port 1 - 98% tele vinyó
- Port 2 - üres vinyó

Ha őket az RST szoftverrel be akarom tenni raid5-be, felajánlja - amennyiben Port0 vagy Port2-es vinyón van adat - hogy mentse őket. A Port 1-en lévő tényleges adatokat meg nem látja, nem ajánlja fel rá a raid5 migrálás előtt, hogy tartsuk meg az adatokat és a másik két vinyót felülírhatja.

Istenem, de kőbuta. :W De megcsináltam azt, hogy elkezdtem Port2-es vinyóra átmásolni Port1-es tartalmát, feléig jutottam a türelmem miatt. És arra bezzeg felajánlja, érzékelve, hogy van rajta adat, hogy azt tartsuk meg, vagy Port0-t, ha arra is csináltam egy bitnyi adatot, tökmindegy mit. De Port1-es majdnem tele vinyó dataira tojik..

Áááá hagyom én ezt a szenvedést a picsbe, komolyan, ... :W

Odaadom a 3 HDD-t direct access-be egy Virtualbox-os Debian VM-nek és mdadm-el megcsinálom. Nem gondoltam volna, hogy ezek az alaplapi megoldások ennyire de ennyire mocsok faék egyszerű kőbuta dolgok..

Ja és amikor abort-oltam 0-ás és 2-es diszkekből egy raid1 kreálást, offline-ba lőtte a Winfos a 2-es diszket, mondván, hogy azonosító conflict van a 0-ás HDD-vel :W Omg.. mert ugye a raid1-el elkezdte tükrözni egyiket a másikra.. Na mondom oké, akkor keressünk valami kinullázást.. ja, hogy itt nincs dd .. lássuk csak lássuk csak .. áhh, HD Sentinel felület teszt.. desktruktív .. indít.. enged menni 10mp-ig ..

.. és lám, már nincs is conflict, initialize, GPT és ollé.

Istenverte barom MS, Intel, mindenki :W

Linuuuux óhb*meg, I LOVE LINUX.

(#22144) Vladi válasza #40935168 (#22143) üzenetére


Vladi
nagyúr

Naugye. :DDD
Egyébként pont nemrég volt itt szó arról, hogy hardveres vagy szoftveres raid. A tied hardveres? Vagy ez ilyen fake hardver, hogy valójában még egy szoftveres réteged is van?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#22145) #40935168 válasza Vladi (#22144) üzenetére


#40935168
törölt tag

Intel RST. Alaplapi fake cucc. De jónak mondják, meg platformfüggetlen, hát egy kalap xar.. :)
Csak beköltöztem a NAS-omra.. (Gigabyte Z87X-D3H) és látni akarom a motyót.. sok-sok adatom..

Hát .. ez lesz a megoldás :)

(#22146) lionhearted válasza #40935168 (#22145) üzenetére


lionhearted
őstag

Gondolom az újra kábelezés nem volt opció.

Tegnap még működött...

(#22147) #40935168 válasza lionhearted (#22146) üzenetére


#40935168
törölt tag

De. Na de hogy 0-1-2 drive-ok közül pont az 1-esen ne lássa a rajta lévő particiót .. :W Nagyon buta..

(#22148) lionhearted válasza #40935168 (#22147) üzenetére


lionhearted
őstag

Hát látod. Egyébként annyira nem "platformfüggetlen", mint amilyennek hiszed. Win only.

[ Szerkesztve ]

Tegnap még működött...

(#22149) subset


subset
senior tag

HW Raid ott kezdődik, hogy min. 50-60 ezer.
Egy akár ugyanennyibe is kerülő consumer alaplapon értelem szerűen soha nem lesz HW raid - ez nem lehet kérdés.
A belépő szerverek HW raid megoldásai az esetek többségében meg még kritikán alul is teljesítenek jókora felárért cserébe.
Tapasztalataim alapján, még igazi HW raid-es szervernél is azzal kezdem, hogy nem kezdek vele semmit ! Csak a portok lesznek használva a vezérlőn, aztán SW raid megy rá - hardverfüggetlenség és a klasszisokkal nagyobb sebesség miatt. Főleg magasabb "rendű" Raid5/6/10 tömbök esetén lehet nagyon nagyokat sz@pni Hw raid esetén. Nem egy alkalommal lehetett kukába dobni a f@asza HW-es megoldás tömbjeit, minden adatnak helló volt. Ez főleg akkor fáj, mikor pont az adatbiztonság miatt áldoztak 2x akkora összeget a hardverra.
Ez OS és "árkategória" függő, de egy szétesett tömb esetén HW-es rendszernél rengeteg idő mehet el a tömbök újraépítésével miközben áll az egész rendszer - ez is szempont.
Több milkás szerverek esetén is volt már alkalmam elcsodálkozni mennyivel gyorsabb és megbízhatóbb egy linux SW raid-el.
SZVSZ

Használj Te is szabad szoftvert !

(#22150) lionhearted válasza subset (#22149) üzenetére


lionhearted
őstag

A vezérlő halála mondjuk tényleg az a bizonyos roller. Amúgy egy rendes vezérlő tud dobni a performancián (na nem az ilyen összekukázott, hanem a 100k+, RAID5-6 stb esetén.)
Ha van rendes áramellátás, és van bőven kraft a Xeon szerverben, akkor valóban kevés ok van a külön vezérlőhöz.

[ Szerkesztve ]

Tegnap még működött...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux - haladóknak (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.