Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) T.Robin válasza AirBooms (#500) üzenetére


T.Robin
csendes tag

Pont ma vettem a Pólusban az Aquában GlacialTech Silent Bladeét 12 centis 950 es fodulatú,szinte hangtalan és 1980 forint.

(#502) AirBooms válasza T.Robin (#501) üzenetére


AirBooms
addikt

Köszi! :R Viszont nekem kéne egy Coolink VS4B kaliberű venti is (pontosabban nem is egy), már talán nem is forgalmazzák, de biztosan valami utódja a Coolinknél. Olyat tudtok valahol? (Fordulatszámszabályzós, halk)
Thx!

(#503) Begi


Begi
senior tag

Sziasztok!

Kéne vennem két halk házhűtő ventillátort.
Ezt kinéztem magamnak Noctua Cooler 12cm venti, 600RPM (<6dB) - 1200RPM (17dB) szuperhalk (NFS121200) , csak egy kicsit sokallom a 4200Ft-ot érte.
Szerintetek megéri? Vagy esetleg alternatíva?

(#504) yakuza.tora válasza Begi (#503) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Arctic Cooling: [link]
Z0ty bazárjában érdeklődj itt a PH-n! Elég olcsó szokott lenni. kb. 1K

Alléz Olympique de Marseille!

(#505) jayjay


jayjay
tag

Hello!
Megjött a chieftec házam, amibe szeretnék egy 12-es ventit venni.A közelemben sajnos Noctua -kat nem lehet normális áron kapni, ezért nem érdekel.A házban még 5db 92mm-es ventinek van hely. Ezek közül választanék, de ha esetleg valakinek lenne más ötlete szivesen meghallgatnám.
Enermax UC-12AEBS 2200Ft,
REVOLTEC AirGuard 1900Ft,
Arctic-Cooling AF12025L 1200Ft,
NoiseBlocker BlackSilent XL1 1500Ft.

HTPC: XFX HD4830 512MB, 400W Corsair, 2x2048MB Kit OCZ, E5200,Scythe Slip Stream, GIGABYTE GA-G31M-ES2L, Scythe Shuriken, APLUS CS-GL3

(#506) AirBooms válasza Begi (#503) üzenetére


AirBooms
addikt

Hol láttad te ennyiért ezt a Noctua-t???? :F

Én ma vettem itt: [link]

2400 forint volt darabja!

Csak ajánlani tudom, nagyon halk, de azért tolja a szelet rendesen!

(#507) yakuza.tora válasza jayjay (#505) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Nekem is Chieftec - Bravo - házam van és én Arctic ventiket használok. Annak ellenére, hogy nem ''L'' szériásak, - tehát kicsit többet pörrennek, így ''hangosabbak'' is - nekem nagyon bejöttek. Szívem szerint én mindenképpen azt ajánlanám!

Alléz Olympique de Marseille!

(#508) jayjay válasza yakuza.tora (#507) üzenetére


jayjay
tag

Nekem is LBX házam van.Köszi a tippet

HTPC: XFX HD4830 512MB, 400W Corsair, 2x2048MB Kit OCZ, E5200,Scythe Slip Stream, GIGABYTE GA-G31M-ES2L, Scythe Shuriken, APLUS CS-GL3

(#509) Omega81


Omega81
senior tag

Sziasztok! :)

Hűtést fejlesztek, és volna egy kérdésem.
GigaByte Poseidon házam van, abban adott gyárilag egy-egy ventillátor elől/hátul.

[kép]

Ami érdekel, az a zajszint, és a légszállítás akár CFM-ben, akár az 1,7x-es légköbméter/órában. Az Everflow oldalán nem találtam meg.

Ezeknek a helyére NorthQ Silent Tornado-k mennének, amik 65 m3/h - 17 dBa.

értékelt üzletek: 42+ 0-

(#510) Ndruu válasza Omega81 (#509) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

erre nagyon hasonlít [link] csak ez R121225SL... bár mindkettő az evercooltól való... 19dB és 37 CFM (62,83 m3/h)

Harrrr!!!!

(#511) AirBooms válasza Omega81 (#509) üzenetére


AirBooms
addikt

Hát az itteni szakik szerint ezekben a házakban a Glacialtech SilentBlade-je van, s a fotó szerint is ez az. 950-et pörög percenként, ha rákeresel a neten, biztosan meglesz a légszállítása is. Ha jól emléxem, nagyon hasonló a légszállítása annak is, amit kinéztél helyette, viszont azok szerintem jóval drágább ventik.
Neked is csak ajánlani tudom a Noctua NF-S12-t, ami szintén 17 dBa mellett 81 köbmétert tol óránként. Ma vettem belőle kettőt darabja 2400 forint volt.[link] [link]

De ajánlom a SilentBladet is, ami szintén nagyon halk, ma kérdeztem az aquában, valami 1900 forintért árulják...

(#512) Begi válasza AirBooms (#506) üzenetére


Begi
senior tag

Ezer hala, pedig azt az arlistat is megneztem:)

Egyebkent Users

[Szerkesztve]

(#513) AirBooms válasza Begi (#512) üzenetére


AirBooms
addikt

Nincs mit...:)

(#514) tothbe


tothbe
addikt

Nem tudom, volt-e már téma, de ha még nem láttátok érdemes megnézni pl. tts-nél a SilenX iXtrema ventiket is. Ime egy gyári [link]
Tapasztalatból mondom, hogy iszonyat halkak és nagyon jók. Bár kétségtelenül nem alsó és nem is középkategóriásak árban sem. Ja, és van belölük vékonyitott verzió (15mm), bár ez már nem a 12cm-es ventik kategóriájában. :)

[Szerkesztve]

By(e) Tothbe

(#515) Ndruu válasza AirBooms (#511) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

akkor te most vagy nem vettél ventillátort, vagy nem fizetsz adót... hogy is van ez...:F ha én bemegyek egy boltba akkor a nettó árat + az áfát szoktam kifizetni... te nem? :)

Harrrr!!!!

(#516) AirBooms válasza Ndruu (#515) üzenetére


AirBooms
addikt

De igen, bocsánat elnéztem a számlán (mert mást is vettem): nettó 2400 volt egy venti. Csak a pontoság kedvéért! :)
Amúgy ez a minőség szerintem még így, bruttó 2980 forintért is megérte!

(#517) Omega81 válasza AirBooms (#511) üzenetére


Omega81
senior tag

A fotó szerint Evercool...
Noctua-val az a bajom, hogy randa (számomra). A gép szépsége is fontos nekem, a külcsíny. :B

[Szerkesztve]

értékelt üzletek: 42+ 0-

(#518) Omega81 válasza Ndruu (#510) üzenetére


Omega81
senior tag

Hát, ha tényleg ez az, akkor jó drága pofont adtam a sz@rnak. :(

értékelt üzletek: 42+ 0-

(#519) Omega81


Omega81
senior tag

Na, megvan. [link]

2000RPM, 54.16CFM és 32.5dBa... Ez több, mint 90 légköbméter óránként. Kérdés, hogy most (ugye nem maxon pörög), mennyit szállít. Remélem, hogy a NorthQ azon a 17dBa-es zajszinten azzal a 65m3/h-val jobb lesz. Zajban biztos...

értékelt üzletek: 42+ 0-

(#520) Omega81


Omega81
senior tag

Hát bakker, itt valami nem stimmel...
[link] <= itt a hűtőről azt írák, hogy 1500RPM-en 66,55CFM.

[link] <= itt meg 2000RPM és 54,16CFM.

:F :U

értékelt üzletek: 42+ 0-

(#521) Ndruu válasza Omega81 (#520) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

egyszerű... amit linkeltél azok közül az egyik 7 lapátos, a másik meg 9... és amiről először képet küldtél az 9 lapátos volt... szal az lehet az (a második... [link] ) csak a sorozatszáma nem stimmel... mérd meg mit tud:DDD:DDD

Harrrr!!!!

(#522) Omega81 válasza Ndruu (#521) üzenetére


Omega81
senior tag

:C :DD Hogyan mérjem meg? :D Majd berakom a NorthQ-t, aztán vagy sírok, vagy örülök. Bár tuttyi örülök, a 30+ dBa-hez képest halkabb oszt' kész.

értékelt üzletek: 42+ 0-

(#523) AirBooms válasza Omega81 (#517) üzenetére


AirBooms
addikt

Igen, egy kicsit tényleg szokatlan azzal a barna színével - de ott ahol nem látszik, nem lényeg. Nekem hátul, a gép mögött a vízhűtés radiátorjára ilyenek mennek!

(#524) Omega81 válasza AirBooms (#523) üzenetére


Omega81
senior tag

Nekem mindegyik látszani fog, mivel full plexit rakok a ház oldalára. :B

értékelt üzletek: 42+ 0-

(#525) Dracula


Dracula
senior tag

AC nagyon jó és olcsó, személyesen szereltem egy gépbe, halkítani se kell szinte, csak extrém csöndmániásoknak.

A Noctua is király, csak drága. Talán még jobb, mint az én Nexus-om, az se volt olcsó, de nekem halkítva van még 8V-al. :)

Üdv!

[Szerkesztve]

(#526) Játékos


Játékos
addikt

Sziasztok!

Van tapasztalata valakinek azzal a Silentblade II-vel, amelyiknek folyadékcsapágyazása van?
Mert nálunk úgí tünik, ez a legkomolyabb, amit kapni lehet, ha meg online rendelem, az megduplázza az árat...
A 800rpm-es Noctua-t, vagy a 800-as S-Flexet lenne érdemesebb egyébként rendelni? Tápegységbe kéne (Chieftek 450-es) mert a gyárija hangos, megy, mint a bolond, de nem értem, minek, mert eddig mindig hideget fújt ki hátul...
Tehát a kérdés egyelőre a SilentBlade II.
Köszi! :R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#527) péter007 válasza Játékos (#526) üzenetére


péter007
senior tag

azt tudom hogy az első silentblade széria halk volt de max egy évig mert utána elkezdett rezegni meg búgni
a folyadékcsapágyasról nincs tapasztalatom e ha abból indulok ki hogy van agy szintén foly. csapágyas ac-m akkor sztem megveheted mert nagyon halk és nemhiszem hogy ezek annyira kopnának mint a hagyományos csapágyazásúak

(#528) Oibacsi válasza Játékos (#526) üzenetére


Oibacsi
őstag

noctua...picivel több levegőt szállít ugyanakkora zajszint mellett...de sztem tápba kevés lesz a 800-as...én az 1200-es noctua-t mondanám inkább
javaslom nézd meg a silentpcreview oldalát

(#529) Játékos válasza péter007 (#527) üzenetére


Játékos
addikt

Köszi a segítséget!
Nekem is volt (van...) első szériás SilentBlade, de csak akkor volt csendes, mikor új volt. Mivel a gépem gyakorlatilag nincs kikapcsolva, így elég hamar elérte a ''nem új'' állapotot, és megjött a hangja is. Ezért szeretnék inkább folyadékcsapágyasat, még akkor is, ha drágább...
Még eyszer köszi! :R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#530) Játékos válasza Oibacsi (#528) üzenetére


Játékos
addikt

Szia! Neked is köszi!
A 800-as Noctua 59 köbméter levegőt tol óránként. Ha az nem elég egy ilyen tápnak, akkor főjön is meg :DDD .
De komolyan, direkt teszteltem, hogy a procit is, meg a VGA-t is hajtottam vagy 2 órán keresztül, és meggyőződéssel állítom, hogy hűvösebbnek éreztem a tápból kiáramló levegőt, mint a szobahőt. Ez nyilván nem valószívű, de így éreztem meglepetésemre!
Az tény, hogy meg csak langyosnak is alig mondanám!
:R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#531) Oibacsi válasza Játékos (#530) üzenetére


Oibacsi
őstag

De nem fog tudni annyi teljesítményt leadni...ezt tudd...én is megszívtam

(#532) Játékos válasza Oibacsi (#531) üzenetére


Játékos
addikt

:F
Nem akarlak félreérteni...elmagyaráznád egy cseppet? Köszönöm! :R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#533) Oibacsi válasza Játékos (#532) üzenetére


Oibacsi
őstag

ha a hőfokot nem tartod kellően alacsonyan, akkor kevésbé tudod terhelni...
például ha egy 350-es fsp tápba, ami azt azér le is tudja adni, beleraksz egy 800-as ventit, az mondjuk csak 320 wattig lenne terhelhető...feltéve hogy az gyengébb mint a gyárija

(#534) Játékos válasza Oibacsi (#533) üzenetére


Játékos
addikt

Értem, amit mondani szeretnél, de nekem van egy D940-es procci, meg egy x1950Pro VGA, ezen kívül 1 vincsi, meg egy DVD író. Nagyjából ennyit táplál a tápom. Ez még nem is melegedett fel langyosra sem eddig, igaz, a ventije megy, mint a barom...
Szerinted tényleg nem tartaná hűvösen egy -mondjuk- Noctua? :F
Kiveszem a ventijét, és megnézem a specifikációit, egyébként attól, hogy megy, mint az ökör, nem fúj olyan veszettül sok levegőt ám, pedig ilyen hatszöglyukas az egyész táp hátulja, tehát nincs nagy ellelnállás...

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#535) Oibacsi válasza Játékos (#534) üzenetére


Oibacsi
őstag

nézd meg a specifikációit, az a legtisztább
az én fsp tápomban pl 1700-as yate loon van gyárilag...ugyanannyit nyom egy 1200-as noctua...de egy 800-ast nem mernék belerakni
a legjobb lesz, ha ideírod az adatait és nézünk közösen egyet

(#536) Játékos


Játékos
addikt

[link]
Ezt ismeri valaki??? Ha igen, akkor milyen tapasztalatai vannak róla? Köszi. :R

Oibacsi: megnézem, amint holnap otthon leszek.

[Szerkesztve]

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#537) Oibacsi válasza Játékos (#536) üzenetére


Oibacsi
őstag

[link]
mért adatok...f*stalicska

(#538) Játékos válasza Oibacsi (#537) üzenetére


Játékos
addikt

Az igen! Nem erről volt szó a ''dobozán''...
Akkor ebből egyre inkább körvonalazódik egy Noctua, csak mifelénk nem kapni.... :( :O
Megint posta... :(((

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#539) Játékos válasza Játékos (#538) üzenetére


Játékos
addikt

Viszont van SilentBlade II Hydrodynamic bearing-es 2000-ért. Sztem az sem olyan rossz vétel (legalábbis Miskolcon...), tök hasonlóak a speckói, mint a Noctuának, bár egy picivel jobb a Noctua, de mire elhozza a postásbácsi, 2x annyiba kerül, mint a SilentBlade... :(((

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#540) Oibacsi válasza Játékos (#539) üzenetére


Oibacsi
őstag

nem rossz választás a silent balde se, de a siklócsapágyasnak ropog a motorja...itt jegyzem meg hogy a mocskosul kötözködő fajta vagyok hangban:D
évközben meg ha fennt vagyok, szívesen szerzek nocstuát-nálunk a 12-es 3k

(#541) Játékos válasza Oibacsi (#540) üzenetére


Játékos
addikt

Isten őrizz siklóscsapágyasat venni. Ez folyadékcsapágyas, azért mernék benne megbízni.

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#542) Oibacsi válasza Játékos (#541) üzenetére


Oibacsi
őstag

nagyon helyes, én is megyek noctua-t venni pénteken
1200-as tápba, 800-ast házba

(#543) Játékos válasza Oibacsi (#542) üzenetére


Játékos
addikt

[kép][link][
Szerintem a Tiédben is ilyen lehetett gyárilag. Egy PH! tesztben olvastam róla, hogy kiváló (!) minőségű! Annyi a baja, hogy csúszócsapágyas, és már most is hangos...
Még annyit tennék hozzá, hogy van itthon egy Fanmate-em, és azzal kipróbáltam. Arra jutottam -a hangjából itélve-, hogy nagyjából 5 és 7-8 V között hajtja a táp a ventijét...
Egyébként ez a venti 88 CFM-et tud maxon :Y , igaz, ilyenkor a hangja is hasonlóan brutális...
Sztem megpróbálom a SilentBlade II-t, mert az van a sarki bótban, ha nem jön be, akkor veszek Noctua-t.
Köszönöm a segítséget! :R

[Szerkesztve]

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#544) Oibacsi válasza Játékos (#543) üzenetére


Oibacsi
őstag

[link]
1200-as noctua-nak meg 63...erről ennyit:D

[Szerkesztve]

(#545) Játékos válasza Oibacsi (#544) üzenetére


Játékos
addikt

:C

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#546) Játékos válasza Oibacsi (#544) üzenetére


Játékos
addikt

Ööööö, valamit elszámoltunk! :B
A Noctua oldalán 81 köbméter van megadva az 1200-asnak, de az nem éppen CFM...
Azt el kell osztani 2.222222-vel, ha jól számolom. Ami nem rossz teljesítmény, de messze a 88CFM-től...

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#547) ftc


ftc
nagyúr

Nekem

Akasa van egyszerűen nem is hallom

1200RPM
17dB(A)
38,4CFM
sleeve bearing


[link]

(#548) Játékos válasza ftc (#547) üzenetére


Játékos
addikt

Szia!

A linken, amit megadtál 39.8 CFM, és 19.6 dB(A) van, de nem is ez számít, hanem, hogy mióta van meg neked, és mennyibe került? Mert az a proléma, hogy 30000 órában határozzák meg az élettartamát, és a csúszócsapágak hamar szétmennek ám!
De azért köszi szépen! :R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#549) ftc válasza Játékos (#548) üzenetére


ftc
nagyúr

kb 5-6 hónapja van meg

és került 1100FT

amugy lehet kapni 2 ball bearingben is

[Szerkesztve]

(#550) Játékos válasza ftc (#549) üzenetére


Játékos
addikt

Mondjuk annyit biztosan megért. :R Csak nekem nincsenek jót apasztalataim a csúszócsapágyakkal, mondjuk, ha egy évig csendes, akkor nem fáj a szivem kiadni érte megint ezt a hatalmas összeget... :DDD

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.