Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) Oibacsi válasza Játékos (#546) üzenetére


Oibacsi
őstag

Nem! 1,698-an kell osztani...és a gyári adat egy kalap sz@rt nem ér...ezek az emberek megmérték...

(#552) Játékos válasza Oibacsi (#551) üzenetére


Játékos
addikt

Valóban ~1,7 a váltás, :R de az még így is ''csak ~48 CFM a gyári adatok szerint. Azt meg nehogy kitaláljuk, hogy jócskán többet fúj, mint amit a dobozon hazudnak... :DDD

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#553) Oibacsi válasza Játékos (#552) üzenetére


Oibacsi
őstag

hát figyelj...nézd meg a gyártó honlapján a videót...ott a coolink swif 1600-as fordulatú ellen tesztelték egy procihűtőn...coolinkkel 54 fok, az 1200-as noctua-val meg csak 1 fokot emelkedett, 55...ez valamit csak jelent
mielőtt még valaki megvádolna, nem dolgozok a noctua-nak :DDD

[Szerkesztve]

(#554) Játékos válasza Oibacsi (#553) üzenetére


Játékos
addikt

Én nem vitatkoztam veled! Minden elismerésem a Noctua-nak, ilyet is vennék, ha tudnék ''itthon''...
Csak azok a számok bosszantanak, amiket írkálnak össze-vissza...
Tehát nem vitaképpen: a Yate Loon nagyon sok levegőt tol, nagyon hangosan. Ez tény. A Noctua ELÉG sok levegőt tol, nagyon halkan. És ezekkel nem vitázik senki sem! :R
A Silent Blade II folyadékcsapággyal 950 RPM-en igen hasonló sepckókkal rendelkezik, mint az 1200-asNoctua, nem mellesleg kapható nálunk 2k-ért. Ezért ilyet fogok venni ma, vagy holnap, és ha kiváncsi leszel rá, megírom, hogy sztem milyen. Egyébként én is nagyon kritikus vagyok hangtéren...
Béke! :R :R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#555) Oibacsi válasza Játékos (#554) üzenetére


Oibacsi
őstag

persze, én se szeretek vitatkozni... :R

(#556) Játékos válasza Oibacsi (#555) üzenetére


Játékos
addikt

Megvan a ventid? :U

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#557) Oibacsi válasza Játékos (#556) üzenetére


Oibacsi
őstag

egyelőre még nincs, nem volt időm elmenni, meg előbb megvárom tts-től a tr ultra 120 extreme-et, elég necces így anyagilag egyszerre:D

(#558) Játékos válasza Oibacsi (#557) üzenetére


Játékos
addikt

Értem. Én meg asszem eldöntöttem, hogy 1200-as Noctua-t veszek (valahonnan), mert a táp nem hajtja maxon, és attól tartok, tényleg nem nyomnak elég levegőt a kisebbek. Sztem keresek valami online store-t.

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#559) Sh4rk válasza Játékos (#558) üzenetére


Sh4rk
aktív tag

Szia,

pesten ez a legolcsóbb:
http://www.rufusz.hu/webshop/index.php?t=1&vevoid=1197d2cfff882de7e6ff446025dd1047&kat[0]=59

REmélem segítettem. Vagy már késő? :))

ÜDv

(#560) putti


putti
aktív tag

Sziasztok!

Megtetszett a Silent Blade II folyadékcsapágyas 120mm-es ventilátor.

Hol tudnék ilyet venni? Melyik boltban lehet kapni?

Thx!

(#561) putti


putti
aktív tag

Valaki meg tudná mondani hogy Budapesten hol lehet kapni Glacialtech Silent Blade II folyadékcsapágyas 120mm-es ventilátort?


(#562) Finwe válasza putti (#561) üzenetére


Finwe
őstag

[link] ;)

Finwe

-{PoH}- Patriots of Hungary

(#563) Pulsar válasza putti (#561) üzenetére


Pulsar
veterán

Vagy itt :)
[link]

(#564) putti válasza Pulsar (#563) üzenetére


putti
aktív tag

Köszi a linkeket, de közben meggondoltam magamat remélem nem rosszul cselekedtem és inkább a Scythe S-FLEX S-FDB 120mm „Fluid Dynamic Bearing”-eset veszem meg. A 800 RPM-eset, ami 33.5CFM mellett 8.7DBA zajjal műxik. Néztem teszt alapján jobban hozták ki mint a Silent Blade II-t, remélem van is olyan tartós. Mondjuk ha az árát nézem akkor 2 db Silent BladeII-t tudnék vásárolni belőle, tehát nem egy olcsó darab, bruttó 4740Ft.

Esetleg valakinek véleménye erről a Scythe-ról? Vagy a kettő típus közül ki melyiket választaná mondjuk ha csak a teljesítményüket, csendességüket és tartósságukat vennénk figyelembe.



Thx!

(#565) Oibacsi válasza putti (#564) üzenetére


Oibacsi
őstag

Attól függ mire használod...nekem van 800-as, elég halk, de jobban szeretem a noctua-t...olcsóbb, picit talán halkabb is és több levegőt nyom

(#566) leone510s


leone510s
csendes tag

Hi.

Valaki nem tud egy boltot Budapesten, ahol 12cm-es ventilátorhoz kapok rácsot?

(#567) Sdi válasza leone510s (#566) üzenetére


Sdi
addikt

Pl. itt [link].

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/

(#568) bambula27


bambula27
csendes tag

Hello.Aki halk és elfogadható minőségű hűtőt szeretne vegyen ZALMAN ZF-3 ast.Fordulatszám szabályozott.Jópofa gumi talpakon ül,az oldallaphoz nem ér hozzá így csavarmentesen lehet rögzíteni és minimális a rezonancia.És egy átlag boltba betérve vettem meg 1500 forintért.Ami szerintem tök jó ár.

Silent mode: 900 rpm
Normal mode: 1800 rpm
25000 óra időtartam.

pfff.magyar jogrendszer ...

(#569) Oibacsi válasza bambula27 (#568) üzenetére


Oibacsi
őstag

szerintem meg ne, egyik legsz@r@abb amit valaha láttam

(#570) bambula27 válasza Oibacsi (#569) üzenetére


bambula27
csendes tag

:DD Hát nem tudom.Biztos nem adnék :( egy sz@r ventiért 5-6e forintot csak mert világít vagy fú ez de márkás.Hűtésre úgyanúgy megfelel mint egy drága cucc.Többnyire az alkatrészek is hasonlóak.Semmiben sem tud kevesebbet.Engem nem a matrica győz meg ami rajta van hanem a használati érték.Szerinted a legmárkásabb csilli-villi is cuccokat hol gyártják?Bizony...kínában.Erről ennyit.

pfff.magyar jogrendszer ...

(#571) Oibacsi válasza bambula27 (#570) üzenetére


Oibacsi
őstag

én sem adok 5-6ezer forintot, de nézz meg egyszer egy jó folyadékcsapágyast...hangban pl összehasonlíthatatlan, és ez a venti még nem is egy nagyon erős valami

(#572) Csapi007


Csapi007
veterán

Hello
NorthQ Silent Tornado, ilyen ventit akarok venni. Mennyi az a 17dBa? Tudtommal azt már nem igazán lehet hallani. Igaz ez?

"Csak úgy mondom"

(#573) Oibacsi válasza Csapi007 (#572) üzenetére


Oibacsi
őstag

az csak gyári adat és csak iránymutató...meg attól is függ h milyen egyéb venti van a gépedben

(#574) Cyberbeni válasza Csapi007 (#572) üzenetére


Cyberbeni
addikt

http://www.enermax.com.tw/english/product_peripherals_detail.asp?PrID=61
ez jobb venti, ugyanannyi a hangja és 75m3/h a silent tornado 65m3/h-jával szemben.
és a 44cfm=75m3/h
(cfm=köbláb/perc)

(#575) Csapi007 válasza Cyberbeni (#574) üzenetére


Csapi007
veterán

Hy
És ilyet hol lehet kapni? :F

"Csak úgy mondom"

(#576) Cyberbeni válasza Csapi007 (#575) üzenetére


Cyberbeni
addikt

pl. tts-nél: http://tts-kft.hu/e107_plugins/content/content.php?content.24

(#577) Oibacsi válasza Cyberbeni (#576) üzenetére


Oibacsi
őstag

link gomb pls

(#578) Csapi007


Csapi007
veterán

Hello
Nekem a Scythe Kamakaze vált be. :R

"Csak úgy mondom"

(#579) Hoffer


Hoffer
őstag

Hali!!

Keresek olyan 12-cmis ventit ami 2000-nél többet forog és kéken világít!!
Tud valaki ajánlani valami?? Esetleg olyani is jöhet ami nem kék, csak 2000-nél többet pörögjön!!
Köszi :R

(#580) Oibacsi válasza Hoffer (#579) üzenetére


Oibacsi
őstag

papst csinál ilyet az tuti...de a noiseblocker sx2 is elég durva, bár éppen nem forog annyit

(#581) zekm


zekm
tag

Sziasztok!

Van egy s1202512L-3M tipusú ventillátorom. Valahogy meg lehet határozni, hogy pl 1000rpm-en mennyi levegőt szállít ha tudjuk h maxon mennyi a légszállítása?
Köszi

(#582) zabla


zabla
aktív tag

létezik 0.30A-es 12cm-es ventillátor? le kéne cserélnem a tápomét, viszont ahogy nézem szinte az összes 0.15A-es...nem lenne gáz ha egy ilyen kerülne a helyére?

Somewhere between Jesus dying on the Cross and a giant bunny hiding eggs, there seems to be a gap of information.

(#583) Oibacsi válasza zabla (#582) üzenetére


Oibacsi
őstag

a légszállítást kell nézni, nem az áramfelvételt

(#584) zabla válasza Oibacsi (#583) üzenetére


zabla
aktív tag

ok csak nekem azt mondták hasonló A értéket nézzek:)

Somewhere between Jesus dying on the Cross and a giant bunny hiding eggs, there seems to be a gap of information.

(#585) Oibacsi válasza zabla (#584) üzenetére


Oibacsi
őstag

általában összefügg a sebességgel de a légáram a lényeg

(#586) zabla válasza Oibacsi (#585) üzenetére


zabla
aktív tag

okéj köszi:)

Somewhere between Jesus dying on the Cross and a giant bunny hiding eggs, there seems to be a gap of information.

(#587) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Heló! Tudna nekem valaki ajánlami Cooler Master Gemini 2-re ventit? Örülnék neki ha kék ledes lenne, de ha nem, nem halnék bele :) Lényeg. Legyen jó légszállítása(azért tartsa hűvösen a cuccost), és ne legyen bőgő hangos. Esetleg valaki? Köszi!

(#588) Oibacsi válasza Atomgeszi (#587) üzenetére


Oibacsi
őstag

mennyit szánnál rá?

(#589) Atomgeszi válasza Oibacsi (#588) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Hát nem tudom mennyiből lehetne ezt kihozni...lehet először csak egy ventit tennék rá , ha nagyon drágán jönnék ki kettővel. Mit ajánlasz? mondjuk 4 ezerért(a két ventire)? Vagy ez kevés? Valami olcsó jó kéne...

(#590) Oibacsi válasza Atomgeszi (#589) üzenetére


Oibacsi
őstag

mondjuk 2 db 1200rpm-es coolink swif ennyi pénzért

(#591) Atomgeszi válasza Oibacsi (#590) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Erről van szó? Edigitalba 1500ft az 1600rpm-es, de nem tom annak is ilyen-e az alapfelszereltsége, nem tudod?
Esetleg NZXT 12 centis ventiről mit tudsz(12VDC 0.16A 1.92W)? Ebből a házból való...és mennyit érhet 2 ilyen venti? Köszi!
Hopp..most nézem..
"# 3 tűs csatlakozó ( fordulatszám-szabályozáshoz előkészítve) "
Akkor elvileg ez is olyan, 1500é szted megéri? Esetleg lehet másol még olcsóbb?!

[ Szerkesztve ]

(#592) Oibacsi válasza Atomgeszi (#591) üzenetére


Oibacsi
őstag

nem, nem ez...ez 8 centis, neked a 12-es kellene...nzxt-nek csak a házairól hallottam
ennyi pénzért ezek jó vételek, golyóscspágy és nem túl hangos

(#593) Atomgeszi válasza Oibacsi (#592) üzenetére


Atomgeszi
veterán

óóó :W Tényleg! Elnéztem sorry! Természetesen a 12esre gondoltam.
Coolink VS4B Ez is elég jónak látszik, és nem is gyenge, csak nem tudom hol lehetne egy ilyet beszerezni. MIt gondolsz róla?

(#594) Oibacsi válasza Atomgeszi (#593) üzenetére


Oibacsi
őstag

volt ilyenem 1200-asban, nem rossz darab...de a swif picivel jobban tetszett

(#595) pontevin


pontevin
csendes tag

Sziasztok,

Gyors kérdésem lenne, érdekes, hogy a nekem fontos kritériumok alapján nem nagyon lehet sehol keresni, pl. newegg.com, vagy magyar webshopok....

1., A futó gépembe szeretnék egy 12cm-es halk házventit, olyat amit az alaplap szabályoz. Mit ajánlanátok, lehet a közép-felső kategóriából is.

2., Vannak régebbi gépeim ház nélkül. Majdnem minden mindegy, de olyat szeretnék, amibe nem kell csavarozni az alaplapot - és lehetőleg a bővítőkártyák és a meghajtók szerelése is könnyű, "tool-free". Mindezt persze olcsón. Nincs egy tippetek?

----

És persze Mo-n könnyen beszerezhető megoldások érdekelnek. Higyjétek el, sok-sok üzlet katalógusátm webshopok kínálatát végigböngésztem, egyértelmű választ sehol sem találtam. (Lehet, kapkodtam?)

Kösz mindenkinek, aki megdob egy tippel,

p.

(#596) Oibacsi válasza pontevin (#595) üzenetére


Oibacsi
őstag

1. noctua, 800-as és 1200-as van
2. havernak van ilyen, vmilyen codegen, ezt tudom

(#597) szacsee


szacsee
nagyúr

Na hali mindenkinek!
Tápcserén gondlokozom, de elötte adok még egy esélyt, ha lecserélem a ventijét és kuss lesz akkor marad..
A táp egy FSP BS2 500W..IDLE full hideg levegőt fúj, ahhoz képest, hogy jobban pörög a venti mint bekapcsoláskor, igaz a hangja is jóval nagyobb.
Asszem most fogtok a falra mászni, mivel csak ez az egy venti van a gépben, ezért tényleg a leghalkabbat keresem...
A benne levő venti adatai:
Yate Loon: D12SH-12 120x120x25 2200RPM 88.0CFM 40DB
Amit kinéztem idáig:
SilenX IXP 76-14 120x120x38 1200RPM 72CFM 14DBA
Noctua NF-S12 120x120x25 1200 RPM 81 m³/h (~48CFM) 17 dB(A)

Valamint lenne nekem itthon egy :
Scythe "S-FLEX™" S-FDB SFF21F
, de van neki egy morrogó alaphangja, ami erősödik a fordulat emelésével..ma megnézem mit mutat a tápban, de várom a véleményeket..
Igazából a lényeg, hogy minél halkabb legyen és a légszállítása is elegendő legyen, ha leterhelem a gépet és elkezd izzadni a táp. :R

[ Szerkesztve ]

(#598) Oibacsi válasza szacsee (#597) üzenetére


Oibacsi
őstag

Esetleg egy 1500-as fordulatú arctic cooling?

(#599) szacsee válasza Oibacsi (#598) üzenetére


szacsee
nagyúr

Nemtom, hogy mennyire jó...tudom tápnál számít a légszállítás, de nem tol meleget akkor sem a tápból, csak max langyosat... (full load CPU+VGA)
A leghalkabb kellene, mert baromira tud idegesíteni..
HX620-as Corsairra akartam váltani ami ugye 30K, viszont ha egy venti hangtalan, akkor azért hajlandó lennék kifizetni akár 6k-t is.
Megnézem mit tud, bár szerintem a neves cumók mellett elbújhat.. :R

[ Szerkesztve ]

(#600) Oibacsi válasza szacsee (#599) üzenetére


Oibacsi
őstag

hát azért annyira nem bújhat el...scythe s-flex-em és noctua-m is van...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.