Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) rlazol válasza canniball (#49) üzenetére


rlazol
addikt

élhetsz velük...:)

nézd, ezt a ház NAGYON a szívemhez nőtt, szívesebben használom az oldalán egy ventivel minthogy lecseréljem. És szerintem igényesen meg tudom csinálni.
De gondolkozom. Az tény, hogy venti nélkül akár le is vehet az odlalát, sokat nem segít, és abban is igazad van, hogy hatékonyabb, ha ráfújom a hőt, mintha elszívom... köszi még egyszer!

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#52) canniball válasza rlazol (#51) üzenetére


canniball
nagyúr

''...le is vehet az oldalát, sokat nem segít...''
Sőt, néha még ront is (tapasztalat)! Bár hallottam már olyat, hogy a gép hűtése a következőképp volt megoldva: ház oldala le, mellé meg egy venti (olyan szobai, ami a nyári melegben az ember arcát hűti) oszt máris le van hűtve. Ha nem zavar a zaj, a kissé otromba (?) kivitelezés és van hozzá elég hely ez is megoldás lehet.
Bárhogy is döntesz sok sikert!

[Szerkesztve]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#53) rlazol válasza canniball (#52) üzenetére


rlazol
addikt

kicseréltem a ventit egy 5600-s fordulatszámúra (az eddigi 4200-s volt) és már 48 a CPU 39 a ''System'' :)

Meg valszi lesz egy 12-es venti... Időközben rájöttem, hogy az elejébe mégiscsak be fog férni (valahogy elmértem a múltkor a helyet) így még fúrni-faragni se kell... :)
Aztán meglátom.

Amúgy sokáig egy 1300-s serka 42 fokon ház nélkül ''az asztalon'' üzemelt... Most már sajnálom, hogy nem mértem meg, hogy ebben a házban mit tudna...

[Szerkesztve]

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#54) canniball válasza rlazol (#53) üzenetére


canniball
nagyúr

5600-as fordulatszámúra? :Y És a füled hogy bírja?? :DDD

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#55) rlazol válasza canniball (#54) üzenetére


rlazol
addikt

nem bánja... nem hangos.
Ez a proci hűtőventije, vagy ez ott is sok?

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#56) canniball válasza rlazol (#55) üzenetére


canniball
nagyúr

Hogy sok vagy nem sok, azt egyértelműen a proci hőfoka mutatja meg...meg persze (csakis másodsorban) a füled. :DDD

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#57) harry


harry
veterán

Ezt ne itt folytassátok, semmi köze a 12es ventikhez, van már elég léghűtéses topic. OC - milyen coolink ventid van? 120as, ami alapon 23dB hangos ( CFY012B típusú ) vagy a másik ( VS4B ) ? Érdekel a véleményed, mert lehet veszek egy nexust, és ha nincs nag eltérés akkor egy coolinkot is.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#58) OC válasza harry (#57) üzenetére


OC
őstag

A poti nélküli (CFY012B) Coolink 12-es van. A biznic sajna jövő hétre tolódott, de az összehasonlítás nem marad el.

(#59) harry válasza OC (#58) üzenetére


harry
veterán

Remek. Ha vennék Coolink ventit akkor úgy is ezt választanám. Jelenleg Revoltecem van, ami szintén 23dB, de 50cfmes. Kíváncsi vagyok melyik lehet a legjobb.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#60) rlazol válasza harry (#59) üzenetére


rlazol
addikt

Ha addig vársz, június elején fogok venni voolink VS4B-t, majd beszámolok...

és bocs a sok off-ért

[Szerkesztve]

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#61) harry válasza rlazol (#60) üzenetére


harry
veterán

olyan ventim volt nekem is, csak hát 30dBn úgy sem járattam mert zavart a hangja, ezért eladtam, szóval inkább a másik típus érdekelne.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#62) harry


harry
veterán

revoltec, coolink, nexus vélemények érdekelnek továbbra is.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#63) harry válasza harry (#62) üzenetére


harry
veterán

feé

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#64) harry válasza OC (#58) üzenetére


harry
veterán

mikor lesz meg a ventid?

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#65) rambo4ésfél válasza harry (#62) üzenetére


rambo4ésfél
aktív tag

Nekem van egy 12cm-es revoltec, de ha most állnék vvásárlás előtt akkor biztos hogy nem venném meg,mert ha 12V-ról meg akkor hangos ha pedig 5V-ról akkor ''kattog'' és nagyon idegesítő tud lenni, amúgy a teljesítményére nincs panaszom csak a hangjára.
Az egész házat kiszellőzteti a zalman táppal együtt, jelenleg 2 maxtor winyón átfújja a levegőt a házba onnan pedig a táp viszi ki illetve a hátsó venti helyén jön ki a levegő amit a táp nem tud kivini.
Hangjára visszatérve a radimon van két noname 8cm-es venti szintén 5V-on és még azokat is túl ''kattogja''.

(#66) harry válasza rambo4ésfél (#65) üzenetére


harry
veterán

ez érdekes... az enyém egyáltalán nem kattog, hangja persze van, de az sem sok. l samsung vinyó hangosabb. azokat is le kéne cserélni :-\

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#67) OC válasza harry (#64) üzenetére


OC
őstag

Ha minden a terv szerint, akkor csütörtökön. Ha így lesz, akkor csütörtök éjszaka, vagy pénteken már tudok szubjektív véleményt mondani.

(#68) harry válasza OC (#67) üzenetére


harry
veterán

Rendben ;)

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#69) harry válasza OC (#67) üzenetére


harry
veterán

fel

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#70) OC válasza harry (#69) üzenetére


OC
őstag

Sajna nem tudtam elérni a venti jelenlegi tulaját, szal csúszik a dolog.:(

(#71) harry válasza OC (#70) üzenetére


harry
veterán

oks ;)

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#72) Cane válasza tts (#32) üzenetére


Cane
őstag

ezért írtam a #7-es hozzászólást. ha már alacsony értékről szabályozható akkor nem lehet rossz.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#73) Cane válasza tts (#32) üzenetére


Cane
őstag

csak keresni kell: Bővebben: link egy kis powa szabályzással is frankó lehet a légszállítása.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#74) Guruka


Guruka
senior tag

Én a Nexus 12cm-es ventikre szavazok. :)

(#75) OC


OC
őstag

Hozzám került végre az ominózus 120-as Nexus venti. Még koliban vagyok, de hétvégén próbálok időtszakítani 1 kis házitesztre. Az ''ellenfele'' 1 korábban említett Coolink (CFY12B) lesz.

Minden jót!

(#76) harry válasza OC (#75) üzenetére


harry
veterán

áh, végre :)

[Szerkesztve]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#77) Sanya


Sanya
nagyúr

mindegyik venti halk, csak akkor válik hangossá, ha bekapcsoljuk.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#78) X@b3e válasza Sanya (#77) üzenetére


X@b3e
addikt

Huhh, wazze, nem mondod?!??:Y

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#79) Sanya válasza X@b3e (#78) üzenetére


Sanya
nagyúr

nem mondom, írom

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#80) OC válasza harry (#76) üzenetére


OC
őstag

A koliban azért csak feltoltam 1 gép molexére :)
Az első benyomás az, hogy sokkal kisebb vibrációt kelt, mint a Coolink, ez menet közbeni kézbevételkor 1ből kiderült. Többet nem írok, mert nem megfelelőek a körülmények, meg kell ugye a másik venti. Jóccakát!

(#81) kendet


kendet
csendes tag

Az én GlacialTech Silent Blade 8cm vencsim teljesen halk, nem hiszem hogy a 12cm-es változata rossz lenne.

A Windows nem észleli az egeret, kérem kattintson az OK gombra!

(#82) OC válasza kendet (#81) üzenetére


OC
őstag

Nekem is van 8-as SB-m, de azért vannak tőle sokkal halkabb ventik, hidd el. Van pölö 1 Noiseblocker S1-em is, na az már közelít a halkhoz, de a rugalmas rögzítést ennél is komolyan kell venni, mert sajna megvan a rezonanciája.

(#83) harry válasza OC (#80) üzenetére


harry
veterán

up :)

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#84) P_Chris


P_Chris
csendes tag

Szerintem a coolinket, a cooler mastert és a glacialtech-et elfelejthetitek, nem olyan jók.
Jók: Noiseblocker, YS Tech, Papst
A NorthQ sem rossz.

Szerintem, ha jó ventiket akartok venni, akkor itt nézzétek meg: Bővebben: link
Nem lehet egyikről sem kijelenteni, hogy A LEGJOBB, mert az egyik sok levegöt visz, de cserébe kicsit hangosabb, a másik nem csinál olyan szelet, kicsit halkabb is.
Minden a felhasználási céltól függ. Házhűtőnek szerintem nem kell a legerősebb.

(#85) harry válasza P_Chris (#84) üzenetére


harry
veterán

Engem inkább Nexus érdeke vagy YS Tech, ezek vmivel olcsóbbak (mivel kéne 3 venti ezért fontos lenne az ár is). Inkább halkabb és kevesebb levegőt szállító venti kellene.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#86) OC válasza harry (#85) üzenetére


OC
őstag

Hát ha komolyan érdekel a Nexus, akkor jó helyen jársz:DD....

Üdvözletem!

Akkor bele is vágok a háziteszt közepébe. A tesztet 1 csöndes, utcafronttól távol eső, videki házban végeztem. Ablakok, ajtók csukva, számítógép kikapcsolva. Az áramot egy 300 wattos DTK táp szolgáltatta passzív hűtéssel (nem kell nagyra gondolni, kivettem a ventit és kész :) ) egy Titan ventivezérlőpanelen kersztül.
A panek potméterének 3 különböző állásában (lsd. később: low (~4 volt), medium, high (~11.8-12 volt)) hallgattam mindkét ventit, valamint figyeltem a légszállítását. Profi (és 1általán bármilyen) mérőeszköz iányában kéz- és fülvizsgálattal állapítottam meg a ventik hangját.
100%-os hangerőnek minden esetben a Coolink maximális fordulaton hallható hangját vettem.
Lássuk a medvét!

Első tesztalany:
Coolink CFY12B

High: Erős szélzaj, alig hallható motorhang. A levegőt erőtljesen, koncentráltan fújja. Jól érezhető rezonanacia.
Hangja:100%

Medium: Szélzaj szinte változatlan, de azért kellemesebb frekvenciájú (és kicsit azért halkabb) motorhang hallhatóan erősebb, levegőt csak kismértékben szállít kevesebbet. Jól érezhető rezonanacia.
Hangja:75°%

Low: Halk szélzaj, levegőt viszonylag sokat szállít, enyhe, de jól hallható motorhang, jól érezhető rezonancia.
Hangja:50%

Második tesztalany:
Nexus D12SL-12

High: Jól hallható szélzaj, de a coolinktól jóval csendesebb, cserébe kevesebb levegőt is szállít. Motorhang szinte 0.
Rezonanacia minimális.
Hangja:80%

Medium: Szinte néma, levegőszállítás nem csökken jelentősen, enyhe, nagyon halk motorhang.
Rezonanacia minimális.
Hangja:50%

Low: Itt már iszonyatosan csendes. Levegőszállítás drasztikusan csökken, motorhang szinte semmi.
Rezonanacia minimális.
Hangja:20%


Megjegyzés: a levegőszállításhoz még annyit, hogy érzésre a Nexus teljes fordulaton picivel száálít csak többet, mint a Coolink félfordulaton.
Hát ennyi. A konklúziót mindenki levonhatja. Nekem valszeg lesz 1 eladő Coolinkom, meg beszerzek +ba egy Nexust, mert engem nagyon meggyőzött. A végére még ideírom, hogy mivel sokan érdeklődtek ebben a topicban a Nexus ventik iránt, nekem pedig lett egy, segítségnyújtás gyanánt próbáltam elfogulatlanul összehasonlítani a Coolinkk csendes 12-esével. Ez nem szentírás, csak 1 támpont, ezek fényében kéretik olvasni.

[Szerkesztve]

(#87) harry válasza OC (#86) üzenetére


harry
veterán

Kösz a tesztet ;) kb ilyen eredményre számítottam. Tehát Coolinknál a hátrány a rezonancia és a szélzaj ( + némi motorhang), azért lehet veszek egy ilyet, és kapcsolóra rakom, ha full csend kell kikapcsolom.
Nexus meggyőzött. Eddig a legtöbb ventinél a motorzaj zavart, ennél többen is mondták, hogy nincs, és ezek szerint valóban.
Ha meg lesz a Nexusom majd csinálok én is egy tesztet (ellenfél a Revoltec, de lehet szerzek egy ilyen Coolinkot is).

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#88) OC válasza harry (#87) üzenetére


OC
őstag

Szivesen.:) A Coolinknál a szélzaj a levegőszállítással arányosnak mondható. A legnagyobb baj a rezonanciája, meg a motorhang. Ha megoldható beszerelésnél a rugalmas felfüggesztés, akkor rezonancia kiküszöbölhető, de a motorhang akkor is ott lesz. Várom a teszted. Jó Éjt!

(#89) harry válasza OC (#88) üzenetére


harry
veterán

Tudnám rugalmasan rögzíteni, így marad a motorhang. Egyelőre veszek egy Nexust, aztán majd eldöntöm mi legyen a Coolinkkel.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#90) harry válasza OC (#88) üzenetére


harry
veterán

Remélem ma tudok venni egyet (talán a PostITnél), ha meg van majd írok egy beszámolót.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#91) harry válasza harry (#90) üzenetére


harry
veterán

Meg van - kicsit hangosabb, mint amire számítottam. de tényleg nincs rezonancia. Egyéb - ezeket ilyen műanyag dobozban árulják, de egyik sincs lezárva valahogy? Eddig mindenilyen dobozon volt rögzítés (összeragasztva, kapocs), ezt simán ki lehet nyitni, meg az egyik sarka is meg van horzsolva. Tudom ezek csak apróságok, de egy ilyen ventinél lehetnének figyelmesebbek is. De a 3 év gari vígasztal, ha valami baja leszvisszaviszem. Most megyek tesztelni, az ellenfél egy Revoltec 120mm Piros ledes venti.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#92) OC válasza harry (#91) üzenetére


OC
őstag

Várjuk a beszámolót.

(#93) harry válasza OC (#86) üzenetére


harry
veterán

Nos, a 2 versenyző -
Revoltec 120mm (kb fél éves) - Bővebben: link ára: 2400
Nexus 120mm - Bővebben: link ára: 3500Ft (3év gar!)
Továbbiakban revoltec venti 12v járatott értékeit veszem 100% nak
Tesztkörülmények - majdnem teljes csönd, homa-made-passzív táppal :D ventik egy Zalman ventiszabályzóra kötve, amiket a szőnyegen helyeztem el (nincs rezonanciából eredő zaj).

Maximumon (12v)
Revoltec - Sok levegőt fúj (100%), szélzaj + furcsa ketyegő/súrlódó zaj (100% - eleinte nem volt ennyire erős, bár akkor is volt hangja, csúszócsapágyas, így hát elhasználódott kicsit, bár gépbe szerelve nemigazán volt hallható. Esetleg ha előre szereltem volna), van rezonancia, bár nem sok.

Nexus - Valamivel talán kevesebb levegőt hajt, de nem sokkal (80%), közel azonos szélzaj, bár azért halkabb; minimális motorhang, közelről (0-25cm) hallható kis súrlódó hang (50%), rezonancia minimális, gyakorlatilag nincs

Minimumon(5v)
Revoltec - Nem fúj sok levegőt (40%), szélzaj nincs, de csapágyhang továbbra is hallható, igaz halkabban (50%), alig rezonál.

Nexus - közel annyi levegút fúj, mint a revoltec minimumon (~40%), szélzaj itt sincs, motorzajt is alig hallani (20%), szinte nincs is rezonancia.

Egyéb apróságok
Revoltec
+ sok levegőt fúj, szép szín
- idővel kopik a csapágy, kicsit rezeg -> hangosabb

Nexus
+ alig van motorhang, nincs rezonancia, 2 csati (molex + 3pin)
- kevesebb levegőt fúj, (és megemlíteném a 2 csatit ismét, zavaró lehet kábelrendezésnél a fölös molex csati, de díjaznám, mint lehetőséget)

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#94) KriszBoy válasza harry (#30) üzenetére


KriszBoy
senior tag

Pont most olvasom hogy neked nem vált be az SX1! Nekem pedig nagyon tetszik, mondjuk én teljesen letekerem és hangtalan! Van belőle 3 is!

(#95) harry válasza KriszBoy (#94) üzenetére


harry
veterán

Minimumon járatva nálam is hangtalanul ment, de úgy alig tolt levegőt. mondjuk használtan vettem szóval lehet már volt vmi baja... de a nexussal meg vagyok elégedve, meg olcsóbb is, szóval szerintem inkább evvől veszek többet. Még kell 2 venti, egyik szerintem egy 9.2mmes nexus lesz, a másik pedig egy 120as (itt jobb lenne egy fekete, modding szempontjából is, de még meglátom).
Revoltec - most, h hátul van a gépben szerintem sokkal hangosabb/jobban hallani, ezért kapcsolóra van kötve, ha zavar kikaocsolom, igaz 5von szinte hangtalan.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#96) molnarcs válasza P_Chris (#84) üzenetére


molnarcs
tag

Hmmm.... a nagy gigateszt szerint nem olyan rosszak azok a glacialtech ventik Bővebben: link - bar ha igaz amit írtok hogy hangosodik idővel (proci hűtőiknél nem volt ilyen tapasztalatom...)

(#97) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Noiseblockert (SX1) nézegettem, hogy jó lenne a tápomba, de kicsit drágálom. Valami alternativa, ami hasonlóan jó, csak olcsóbb?

[Szerkesztve]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#98) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Valaki említette Glacial Tech Silent Blade-t szerintem a legjobb!

(#99) harry válasza Jim Tonic (#97) üzenetére


harry
veterán

Most teszteltünk (OC és én) Nexus 120as ventit, szerintem remek. Nexus is ezzel szereli leghalkabb tápjait, a giga tesztben is elsők között volt, olcsóbb is (3500 - Bővebben: link), nekem tetszik.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#100) OC válasza harry (#93) üzenetére


OC
őstag

Köszi a tesztet. Ha jól értelmezem, egy véleményen vagyunk. Írtad, hogy gépbe szerelve hangosabb. Ez a rezonanciából és a rácsok miatt keletkező szélzajból adódik. Érdemes lenne venni a Nexus rezgéscsillapító kittból, ami akciós perpill.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.