Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) TaaT válasza Normi™ (#900) üzenetére


TaaT
veterán

"...télen-nyáron 23-24fok van szóval nekem ez kiváló tesztkörnyezet..."

nem-nem... nálam nyáron 36fok is van, na az a kiváló tesztkörnyezet... :o :C

Give them hell Ukraine!

(#902) Normi™ válasza TaaT (#901) üzenetére


Normi™
őstag

"nekem ez kiváló tesztkörnyezet"

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#903) TaaT válasza Normi™ (#902) üzenetére


TaaT
veterán

ahol nyáron is 24fok van oda passzív táp is elég, aktívnak ez nem kihívás...

Give them hell Ukraine!

(#904) Normi™ válasza TaaT (#903) üzenetére


Normi™
őstag

Nem kihívás :D Kicsit több volt a passzív seasonic,nem mertem megkockáztatni :)

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#905) Kal-El válasza Normi™ (#904) üzenetére


Kal-El
senior tag

Nem csak, hogy baromi drága a passzív seasonic, hanem max 460W-os. Legalább 550-es kéne, hiába nagy a hatásfoka.

(#906) Normi™ válasza Kal-El (#905) üzenetére


Normi™
őstag

Nekem bőven elég lett volna a 460w-os,de nem kb.52ezerért.

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#907) TaaT válasza Normi™ (#906) üzenetére


TaaT
veterán

Ebben teljesen igazad van, bár tegnap hívott haver hogy vett egyet 51e-ért :DDD
a newegg.com-on meg akciósan 100$, csakhát shipping usa only... :W

NxAlex: ez nem HKC és társai hogy nem elég 500W egy GTX280-nak :C

Give them hell Ukraine!

(#908) Normi™ válasza TaaT (#907) üzenetére


Normi™
őstag

100$ az súlyos és még így is megéri nekik eladni.A 400w-os verziót is néztem,de azt nem mert bekockáztatni meg akkor kellett volna pár fekete kábel is hozzá,mert nem mindegy hogy néz ki. :D Befejeztem,nem nyírom tovább a topicot. :)

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#909) E770 válasza Normi™ (#908) üzenetére


E770
senior tag

szerintem pedig ez is ide illik, mert az én szvsz pont a halk ventik, értelmes szabályozással jelentik az ideális átmenetet a passzív és az aktív hűtés között

a ház, a proci és a vga aktív léghűtése ugyanis sztem szabályozható szépen úgy, hogy passzív alacsony terhelés/fogyasztás mellett és megindul, ha mégis megnyílik a hőforrás
(manapság egyre nő a különbség a terheletlen és a terhelt fogyasztás között, így a hűtést és a szabályozását is sztem célszerű így kialakítani)

a legjobb esetben ezt az átmenetet meg sem lehet hallani, talán úgy 300W környékén lehet az a határ, ahol már az aktív léghűtés hangja nem tüntethető el - de jó esetben ekkor már úgyis mást hall(gat) a (játszó) ember ;)

(#910) Kal-El válasza TaaT (#907) üzenetére


Kal-El
senior tag

Szerintem egy jobb kártya, terhelés alatt, simán berántja ezt a passzív seasonic tápot. Mint pl: 4870, 4890 szerű kártyák, de van ezeknél éhesebb jószág is.
Egyébként az Enermaxnak vannak a legjobb ventilátoros tápjai a Pro87, Modu87 szériával.
Iszonyat halk, még terhelve is és még nem olvastam róla negatív kritikát több éves használtat után sem.
Meg van egy másik is a: be quiet! Straight Power E8 400W, ez is nagyon halk állítólag, bár azt nem tudom, hogy a nagyobb társai, milyenek ebből a szériából.

(#911) Normi™ válasza Kal-El (#910) üzenetére


Normi™
őstag

Ezek a tápok nem "éhes" kártyákhoz vannak kitalálva,pl az én 560ti-m kártyámnak bőven jó lenne(pedig van vagy 175w-os tdp-je ami nem kevés,akár hívhatnánk éhesnek is,de a példádhoz képest szerény) ,engem csak az ára tolt el a be quiet irányába,de nagyon nem bántam meg,eddigi legjobb tápom,hogy a topikhoz hű legyek a ventilátora verhetetlen eddig,hallottam másnál is ezeket a ventiket házban meg cpu hűtőn és szerintem kiemelkedően jók.

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#912) TaaT válasza Kal-El (#910) üzenetére


TaaT
veterán

ezen link szerint a felsorolt kártyák TDP alapján a fasorba sincsenek ahhoz hogy megizzasszák azt az "aranyos" tápot ;] [link]

egy másik havernak Modu82+ 625W van, na attól nem estem hanyatt hang ügyileg, és a tulaj sem, venti cserén gondolkozik... :U

Give them hell Ukraine!

(#913) Kal-El válasza TaaT (#912) üzenetére


Kal-El
senior tag

Mert a 82+ tényleg nem jó. Arról rengeteg rosszat olvastam eddig ventilátor terén. Valószínűleg széria hiba.
Csak a 87-es széria jó az enermaxtól, meg az eco80+.

Én nem mernék venni akkor sem egy 460W-os tápot, hiába hoz 90% fölötti hatásfokot. De legszívesebben én is ilyet vennék, mert tényleg nagyon jó táp: [link]
Csak nem ennyiért, meg akkor már minimum 500W-os legyen, de inkább 550W lenne az igazi.

(#914) TaaT válasza Kal-El (#913) üzenetére


TaaT
veterán

a 87+ széria alapvetően seasonic x árban van/volt... azért írom így mert a nyáron volt 37000ft is újonnan az x460 :B

Give them hell Ukraine!

(#915) Kal-El válasza TaaT (#914) üzenetére


Kal-El
senior tag

Tudom, hogy az is nagyon drága.
Én is csak azért vettem Enermaxot még tavaly, mert 31-ért volt lehetőségem venni egy Modu87+ 700W-osat.
De ha nem tudtam volna ilyen olcsón venni, akkor biztos egy 500W-os Enermax Pro87, vagy egy passzív 460W-os seasonic lett volna belőle.

Most a videokártya csendesítés van a terítéken. Valószínűleg veszek egy passzívot majd jövő nyáron és arra kerül majd egy alulfeszelt csendes venti.
Utána meg már csak a merevlemez csendesítés maradt. Az szokott kerregni még. Azt meg SSD-vel meg egy halk HDD+Quiet Drive-al oldom meg majd.

[ Szerkesztve ]

(#916) Normi™ válasza Kal-El (#915) üzenetére


Normi™
őstag

Ne is mond,nekem is videokártya csendesítés van porondon,az a leghangosabb a gépemben,pedig az sem egy Lockheed Martin hajtómű,de a motorhangja borzasztó.Nekem nagyon bevált vinyónál a sharkoon vibe fixer,van is felesleges nekem.

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#917) hétalvó válasza Kal-El (#913) üzenetére


hétalvó
addikt

semmi baja nincs a a 82+-osoknak, némák, 1 évig használtam egy modu425-öt.

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#918) E770 válasza Kal-El (#913) üzenetére


E770
senior tag

a pro82+ és a modu87+ sztem mind szép, halk tápok - nálam normálisan 50-60%hajtva, azaz illően túlméretezve
eszembe se jutott ventit cserélni rajtuk (bár az arany venti szépen csillogna máshol is ;)

(#919) E770 válasza Normi™ (#916) üzenetére


E770
senior tag

nekem egy régebbi közepes kártyára tökéletes megoldás volt a Scythe Setsugen 2 [link]
alaplapról szabályozva a ventit, egy hőérzékelőt kötöttem be rá

(#920) Normi™ válasza E770 (#919) üzenetére


Normi™
őstag

Nekem 560ti-re kellene valami normális megoldás,alpenföh peteren agyaltam,de nem fér be a p180 minibe így elvettem sajnos.

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#921) TaaT válasza Normi™ (#920) üzenetére


TaaT
veterán

oh a P180Mini, ha 2centivel több hely lenne a vidkari alatt a legjobb mATX ház lenne :O ;] [link]

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#922) Normi™ válasza TaaT (#921) üzenetére


Normi™
őstag

Akkor én sem agyalnék sokat alpesi Petyán...

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#923) E770 válasza TaaT (#921) üzenetére


E770
senior tag

érdekes, nálam mintha a Ninja3 lenne a legmagasabban és a P182-ben még éppen belefér
a Peter biztos kilógna neked? nem csak a ventik a borda is?

(#924) Normi™ válasza E770 (#923) üzenetére


Normi™
őstag

Nem lógna ki semmi,egyszerűen lefelé mélyebb mint amennyi hely van,ahogy néztem összesen 5 slot hely kell neki ventikkel együtt.

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#925) hétalvó válasza Normi™ (#924) üzenetére


hétalvó
addikt

P180-ban nekem az acs1 valt be 12cm-es ventivel, A twin turbo csinosan nezett ki, de kicist morgott. Most pedig egy extreme plus-al tolom, na ez jo csak nem hinnem hogy beferne a minibe. Prominent 9 lett a mini helyett a hely miatt. A mini jo haz, de szerintem inkabb hosszabb lehetne egy kicsit, hogy ne kelljen kivennem a hdd kereteket ha 2db 12esell akarom betolni a levegot...

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#926) Normi™ válasza hétalvó (#925) üzenetére


Normi™
őstag

Nekem olyan kellene amire tetszés szerint tehetek ventilátort,az ac dolgok nekem nem nyerők, a legjobb lenne alpehnföhn peter,de nagyon mély még néztem a thermalright shaman-t is,de az sem sokkal kisebb,peternél nem kellene kivenni szerintem csak lefelé őrült nagy.

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#927) Normi™ válasza TaaT (#921) üzenetére


Normi™
őstag

Nincs véletlenül otthon egy 14cm-es ventid?Érdekelne,hogy a miniben a fenti 20cm-es helyére tudnék-e tenni egy 14cm-est...

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#928) hétalvó válasza Normi™ (#926) üzenetére


hétalvó
addikt

a twin turbo pro-nak azért adnék egy esélyt a helyedben...

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#929) Normi™ válasza hétalvó (#928) üzenetére


Normi™
őstag

Ránézek mi a pálya vele kapcsolatban...köszi az ajánlatokat.

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#930) TaaT válasza Normi™ (#927) üzenetére


TaaT
veterán

De van egy, most kaptam kölcsön havertól :) [link]

Give them hell Ukraine!

(#931) Normi™ válasza TaaT (#930) üzenetére


Normi™
őstag

Megnézed nekem légy szíves,hogy fel lehet-e szerelni a tetejébe?Kijön a lyuktávolság meg ilyesmi...

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#932) TaaT válasza Normi™ (#931) üzenetére


TaaT
veterán

felszerelni biztos fel lehet hiszen kisebb, de a lyuktávolságok köszönőviszonyban sincsenek egymással... :)

Give them hell Ukraine!

(#933) Normi™ válasza TaaT (#932) üzenetére


Normi™
őstag

Én így gondoltam: [link]
A rácshoz rögzíteni,csak ahhoz pontosan olyan helyen kell,hogy legyenek lyukak,mert ez egy 12cm-es tehát ezt lehet,de engem 14cm-es érdekelne.

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#934) TaaT válasza Normi™ (#933) üzenetére


TaaT
veterán

jah értem, én kivettem a rácsot az enyémből... meg maradok a 20centisnél, csak lecserélem egy másik BIG Boy-ra... [link] a balos az "új"...

ui.: előkerestem a rácsot de max 2lyuk ami stimmel a 14-es felfogatásán... :)

Give them hell Ukraine!

(#935) Normi™ válasza TaaT (#934) üzenetére


Normi™
őstag

Ahogy nézem nekem az újabb van,de borzasztóan ciripel meg förtelmes motorhangja van,könnyen lehet,hogy az enyém gyári hibás.

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#936) TaaT válasza Normi™ (#935) üzenetére


TaaT
veterán

a balossal sztem nem szerelték a Mini-t... mer ez ilyen "ledes vacak" :DDD

amúgy nálam pont a gyárinak van motorhangja, az újnak meg alapvetően nincs...

azért is maradok a 20-asnál mert 400rpm-en 100m3/h a gyári adat... ;]

Give them hell Ukraine!

(#937) Normi™ válasza TaaT (#936) üzenetére


Normi™
őstag

A lapátok színéből indultam ki,az új amit mutattál olyan átlátszóbb mint ami nekem is van alapból benne,de nem ledes.

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#938) TaaT válasza Normi™ (#937) üzenetére


TaaT
veterán

eddig azt hittem csak 1féle ventivel szerelték, mongyuk az enyém sztem nem mai darab :)

Give them hell Ukraine!

(#939) Normi™ válasza TaaT (#938) üzenetére


Normi™
őstag

Már a tricool venti van benne alapból az enyémbe,a kicsi is az.

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#940) bmollszeptim


bmollszeptim
aktív tag

Sziasztok.CM Hyper 212 plus hűtőm van..De sajnos elég hangos a ventije.Erre szeretnék venni egy halkabb ventit. Coolink Swif2 1200, 2000FT (ez mint látom fix 800,tehát biztos halk) vagy Arctic Cooling F12 PWM 1000FT? Sokkal jobb a Coolink,hogy megéri a dupla árat,illetve nem gond e,hogy a cpu hűtőre fix fordulatos kerülne? Core 2 E7500 alá lenne,tuning nem játszik. Illetve szeretnék a házba is venni 2 db 120-ast,előre és hátra,amik szintén halkak kellene hogy legyenek.A ház ATX méretű,elég jól szellőző,és a konfigban nincs külön VGA,tehát itt is a hang lenne a fontosabb tényező,mint a légszállítás. Ha esetleg más ventiket ajánlotok 1000-2000ft közötti kategóriában szívesen fogadom.Előre is köszönöm a segítséget. :R

[ Szerkesztve ]

üdv.

(#941) Kal-El válasza bmollszeptim (#940) üzenetére


Kal-El
senior tag

Szia!
Ha nem vagy túl vájt fülű, akkor bőven elég a Artic is.
Itt legtöbben 4-5 ezer forintos ventire sem sajnálják a pénzt csak legyen a leghalkabb.
De nincs óriási különbség hangban ezek között. Ugyan észrevehető, de nem számottevő, csak ha nagyon csendmániás az ember. Főleg ha téged csak olyan zavar, ami már nagyon hangosan búg.
Azt nem tudom elég lesz-e az a légszállítás neki. Nekem egy Scythe Ninja3-am van és annak elég nagyon minimális fordulatszám is, hogy elég hűsen tartsa a CPU-t.
De szerintem neked sem lesz gondod, ha egy 800-ast ráraksz Hyperre.
Viszont ha allergiás vagy mindenféle zajra, akkor Coolink ,vagy Enermax T.B.Silence alá ne add. Ezeknél is van még halkabb, de azok már jóval drágábbak.

Üdv!

(#942) Normi™


Normi™
őstag

Immáron több hete birtokában vagyok 2db Noiseblocker ventilátornak és megosztanám veletek a véleményemet hátha valakit érdekel.Noctua-hoz viszonyítva a szélzaj gyakorlatilag nulla ellenben a motorzaj jóval jelentősebb mint a Noctuanal ami egy percegés szerű hangban nyilvánul meg,30cm-ről már jelentősen hallani főleg maximum fordulatszám körül,de a véleményem így is az,hogy ez a legpengébb ventilátor amit valaha használtam,900rpm-en gyakorlatilag fél méterről olyan mintha passzívban menne a gép,maximálisan megéri az árát.

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#943) bmollszeptim válasza Kal-El (#941) üzenetére


bmollszeptim
aktív tag

Köszönöm a választ.Ezek az Artic ventik közül mi a sorrend hang szempontjából.melyik a legjobb és legfrissebb model? 1.Arctic F12 PWM 12cm 2.Arctic F12 TC 12cm 3.Arctic F12 Pro 12cm ?

üdv.

(#944) Kal-El válasza bmollszeptim (#943) üzenetére


Kal-El
senior tag

Annyira nem vágom mindet, csak a legcsendesebb modelleket szoktam megnézni tesztekben. A sima fehéret vedd: Arctic F12 PWM.

(#945) bmollszeptim válasza Kal-El (#944) üzenetére


bmollszeptim
aktív tag

köszönöm. ;) Találtam egy leírást,mi a fő különbség a sima pro.és a pro TC között. "Az Arctic Cooler eljárása arra épít, hogy 32 fokig az Arctic F12 Pro TC mindössze 400-as fordulaton ketyeg (a 8 és 9 centis modellek alap fordulatszáma 500RPM), majd ezután vált nagyobb sebességi fokozatra (1300 RPM). Az alábbi ábrán jól látható, hogy ez a módszer jelentős zaj csökkenéssel jár" [link] akkor lehet hogy a TC verziók mág halkabbak.

üdv.

(#946) E770 válasza bmollszeptim (#945) üzenetére


E770
senior tag

a fix fordulatszám alatt a max. fordulatot értitek ugye
mert az alaplap úgyis leszabályozza (vagy PWM-mel vagy anélkül) ha nem kell a nagy hűtési teljesítmény

(#947) E770 válasza Normi™ (#942) üzenetére


E770
senior tag

milyen fordulatszámon (%) kezded el hallani a motort?
pontosan melyik típust is választottad?

(#948) Normi™ válasza E770 (#947) üzenetére


Normi™
őstag

Végül ezt vettem: Noiseblocker BlackSilent Pro PL1
Olyan 600-700rpm körül kezd hallatszani,de mivel a cpu hűtőn nagyjából mindig 850-900rpm-en megy így állandóan hallom,de nem durva közel sem.

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#949) bmollszeptim


bmollszeptim
aktív tag

Sziasztok.segítséget szeretnék kérni. vettem egy Scythe Ninja 2 Rev. B proci hűtőt. a gyári honlap szerint a rajta lévő venti,direkt halk működésre lett tervezve.[link]Ventilátor sebesség:
1,000 rpm (+-10%)
Zajszint:
20.50 dBA
Légszállítás:
52.90 CFM = 89,87 m3/h
tipusa: scythe sy1225sl12lm szerintetek érdemes ezt a ventit le cserélnem az ithon lévő Coolink Shiw 120P-re?[link] Mind két venti új,és kb 800-1000rpm körül tervezem járatni őket az asrock z68pro3 alaplapom segítségével,egy i7 2600 on.a ház jól szellőző cm gladiator.3 db Coolink Shiw 800-as van benne.legfontosabb lenne a csendes működés.Szerintetek melyik ventit használjam?Előre is köszi a segítséget.

üdv.

(#950) Kal-El válasza bmollszeptim (#949) üzenetére


Kal-El
senior tag

Nekem egy Ninja3 van gyári hűtővel minimumon járatva, egyáltalán nem hangos, szinte alig hallani valamit, úgyhogy nekem az elég.
De ha téged zavar a Ninja 2 ventije, akkor mindenképp lecserélném a helyedben, mert halkabb lesz a Coolink.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.