Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) Muton válasza KaiotEch (#438) üzenetére


Muton
addikt

ez asszem egy régebbi típus, a mostaniak sötét-pezsgőszürkék. az újak kialakítása más, sokkal kisebb a motorja (nagyobb hasznos felület). nekem 3 fajta van és állítható, h tényleg az egyik legjobb. a 120x120x25-ös házimérésem alapján asszem ~7%-al jobb volt, mint egy hagyományos kialakítású ADDA. ami meg sok. motorhangja, csapágyhangaj nincs (kivéve az egyik gyári hibás darabomnak :O ), tehát tökéletes. mondjuk az ára durva... de megéri ;]

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#452) Ősember válasza ÉM (#450) üzenetére


Ősember
őstag

igy van! 150.000 ora :D

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#453) DZs


DZs
senior tag

Olyan kérdésem lenne, hogy van-e valakinek tapasztalata arról, hogy e kettő közül melyik szállít több levegőt:
- 12 centis venti 5-7 volton, vagy
- 9 centis venti 12 volton.

Köszi a válaszokat előre is! :R

(#454) (Bundás) válasza DZs (#453) üzenetére


(Bundás)
addikt

:F Ventilátora válogatja. Erre nem lehet válaszolni. Melyik típusra gondoltál, mi a cél (házszellőzés, vagy bordára)? Hang számít-e?

(#455) Muton válasza DZs (#453) üzenetére


Muton
addikt

jól írta (Bundás) kolléga, ez változó. nem mindegy, h a 12es alapból milyen fordulatú, mert 5-7 V-on is más lesz a légszállítás. írj több paramétert

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#456) DZs válasza (Bundás) (#454) üzenetére


DZs
senior tag

Bundás: Bordára kellene és a hang számít, de zárjuk ki azokat, amelyek halkak ugyan, de alig fújnak és amlyek nagyon drágák.

Muton: Mondjuk, alapon sem gyorsak, mert akkor már a hangos táborba tartoznak, de lehet, tévedek.
[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#457) Muton válasza DZs (#456) üzenetére


Muton
addikt

szerintem egy lepotizott 1000-es 12-es feltétlen jobb választás lehet a tartalékai miatt. viszont a borda is keményen beleszól, mert ha nem megfelelő (pl túl sürű, stb) akkor annyi szélzajt tud generálni, h bőven elnyomja a venti alapzaját

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#458) DZs válasza Muton (#457) üzenetére


DZs
senior tag

Köszi az eddigi észrevételeket, de csak most jutott eszembe, hogy a 12-st 8 centis szűkítővel használnám (mert 9-es szűkítő nem létezik még) és így kellene a 9 centis ventivel összehasonlítani.

(#459) (Bundás) válasza DZs (#458) üzenetére


(Bundás)
addikt

A szűkítőt pont kérdezni akartam. :)
Ha végleg le lenne szabályozva, akkor én inkább egy alapból halkabb és erősebb 9-es ventilátorra szavazok, mivel a 12-es lehet morogna, s a szűkítő miatt is messzebb kerülne a borda talpától.

(#460) CJ3


CJ3
senior tag

Nekem Revoltech 12cm es venti van hátul a gépbe meg vagyok vele elégedve csak nekem lassan pörög.Mert a 8 asokhoz szoktam h azok mennek mint az állat.

Crypto

(#461) Nightmare


Nightmare
senior tag

Sziasztok.
Lenne egy chieftec 420-as tápom amiben van egy kicsit 12-cm-es hangos ventillátor;amit ki szeretnék cserélni egy halkabbra.
Milyen hűtők jöhetnek számításba;illetve mekkora a táp hűtésigénye?Itt arra gondolok;hogy manuálisan szabályoznám a fordulatszámot.

-Honnan veheted észre, hogy dragonfx akar leelőzni? -??? -Ha a seggedben lévő vadul szélvédőmosózik. :D By dokar

(#462) laceeek


laceeek
aktív tag

hy egy kérdésem lenne egy halk házventi kéne nekem csak nem tom mien ami halk és jo
max 4k lenne rá kössz a választ

(#463) waverider válasza laceeek (#462) üzenetére


waverider
senior tag

ajánlom Neked a Noctua ventiket, amiről it a PH!-n is esett már párszor szó, majdnem némák és jól hűtenek. én is lelkes használójuk vagyok, htpc mellett :DDD
van egy-két hely ahol jó árban is mérik... ;)

Informatikus csemete mondókája: ZIP ZIP csóka, vak vARJúcska. A Windows 2 dologtól akadhat ki: az egyik önmaga, a másik bármi más. Donald billentyűzetet használ, Mickey egeret. A WORD elszáll, az írás megmarad.

(#464) laceeek válasza waverider (#463) üzenetére


laceeek
aktív tag

pl.:Pucc nekem linkelni v vmit adni

(#465) Winner_hun válasza laceeek (#464) üzenetére


Winner_hun
félisten

[link]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#466) laceeek válasza Winner_hun (#465) üzenetére


laceeek
aktív tag

köszönöm szépen
de már megelöztek mert kaptam pü-ben

(#467) Levin01


Levin01
őstag

Zalman 12-es ventik 20dB-s újak, 2év garival 1900Ft-ért nálam :)

(#468) 10GoBall válasza laceeek (#464) üzenetére


10GoBall
aktív tag

Tudom, hogy ez nem a reklám helye, de Noctuát 2 helyen adnak aránylag olcsón /Rufusz és HOC/ , de ezt kidobja gugli is.

Korábban írtam és Scythe-ből nekem az van amit a Ninja+ procihűtővel adtak.

[Szerkesztve]

A temető is azokkal van tele, akiknek igazuk volt.

(#469) péter007


péter007
senior tag

hy emberek

lene egy kis gondom a 3 12centis silentblade ventimmel
ezeket alapból adták a gigabyte 3daurorához és másfél év után elkezdtek búgni és nagyon zavar mert hangosabbak mint a viníó és a gép többi része
ha lehúzom őket akkor szinte teljes a csend

kérdésem lenne hogy mit lehetne helyettük venni ami hasonló légszállítással rendelkezik és csendeben is megy

a segítséget előre is köszi

(#470) lorant80


lorant80
tag

Szevasztok!!!

A ventilátoroknál a fő paraméter, amit figyelni kell teljesítmény tekintetében az ''Air Flow (CFM)'' ??? (vagyis nem annyira lényeges, hogy mekkora fordulaton forog a venti csak hogy minél több levegőt szállítson???)
A fent leírtak alapján, ezek a ventik jó választásnak tünnek??? Tápban akarom kicserélni a ventit...!!!

Super Fan 120 SU2 (R4-S2B-124K-GP) - Cooler Master

Fan size 120*120*25mm
Voltage (Volt) 12VDC
Current (Ampere) 0.15 A±10%
Input (Watt) 1.8W±10%
Speed (R.P.M.) 1200 R.P.M.±10%
Air Flow (CFM) 44.73CFM
Air Pressure (mmH2O) 1.65 mmH2O
Noise (dB-A) 19.1 dB-A
Weight (gram) 120 g
Color black
Bearing Type Ball
Life (hour) 50,000 hours
Connector 3 pin
Screws 4 pcs

Silent Fan 140 SI2 (R4-S4S-10AK-GP) - Cooler Master

Fan size 140*140*25mm
Voltage (Volt) 12VDC
Current (Ampere) 0.08 A±10%
Input (Watt) 0.96W
Speed (R.P.M.) 1000 R.P.M.±20%
Air Flow (CFM) 45.32CFM
Air Pressure (mmH2O) 0.82 mmH2O
Noise (dB-A) 17.3 dB-A
Weight (gram) 170 g
Color Black
Bearing Type Sleeve
Life (hour) 30,000 hours
Connector 3 pin
Cable Length 300mm
Screws 4 pcs

Előre is köszönöm a válaszokat...!!!

Üdv.

S.L

(#471) Blackhole13 válasza lorant80 (#470) üzenetére


Blackhole13
senior tag

Hello!
Tápban tényleg fontos a nagy teljesítmény, de mivel 120-asokról van szó általában 40CFM fölött szállítanak, ez nem annyira lényeges. Nálam mindenképp a fő szempontok közé tartozik a hangja vagyis 20dB alatt. A ventiket amiket leírtál nem ismerem mind, csak annyit mondok nem mindig igaz ami rávan írva hangérték...
Tapasztalatból én mindennkép a Noctua ventijeit ajánlanám, hangtalanok.[link]

(#472) lorant80 válasza Blackhole13 (#471) üzenetére


lorant80
tag

Szevasz!!!

''Rotational Speed with U.L.N.A.'' - mit takar a ''with U.L.N.A.''??? Hogy kapod ezt meg??? Kell hogy valamilyen eszköz ezt az opciót támogassa a számítógépben???
Milyen áron vannak ezek a ventik Magyarországon??? Gondolom nem olcsó mulatság a paraméterei alapján???

Üdv...

S.L

(#473) Blackhole13 válasza lorant80 (#472) üzenetére


Blackhole13
senior tag

Az ''ULNA'' egy egyszerű fordultaszám szabályzó/egy kábel és ellenállás van rá kötve :DDD / A ventiket itt megtaláod: [link]
Sztem ez az ár abszolút megéri a ''tudásával'' szemben.

(#474) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

akkor ha szőszálhasogató akarok lenni akkor én ezt a boltot ajánlanám... [link]
amúgy tényleg nagyon jók a noctuák a tesztek alapján... tervezek egyet egy nagy hűtőbordával egybekötve cpuhűtőnek... remélem találhatok elfogadható áron vmi rézcsöves bordát...

Harrrr!!!!

(#475) marcias


marcias
őstag

Hello!

Használ valaki Zalman vagy Cooler Master 12cm-es ventit? Mennyire zajosak? Esetleg hasonlóan jót olcsóbban? :R

Steam: marcias88

(#476) Ndruu válasza marcias (#475) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

[link] Zalman

[link] Cooler Master

[link] GlacialTech Silent Blade
ezek kb egy áron vannak... halkságra nézd meg mindegyik zajszintjét, vagy keress rá pár reviewre...

nem egészen ez az árkategória de sztem az egyik legjobb 12es venti [link]
[kép] és itt [link] még jó áron is van...

Harrrr!!!!

(#477) marcias


marcias
őstag

A Noctua 1200-as és 800-as közt úgylátom a fordulatszámban van csak különbség, a kisebbik furdulatú nagyon halk, de vajon elég levegőt tud elszívni? :U

Steam: marcias88

(#478) Blackhole13 válasza marcias (#477) üzenetére


Blackhole13
senior tag

Nekem a nagyobb fordulatszámú van.Szerintem nem lehet annyival halkabb a 800-as, mivel az 1200 is szinte 5cm-ről távolabbról, hangtalan.

(#479) Ndruu válasza marcias (#477) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

[link]
itt egy átváltó (excel-es) jópofa... a noctua 800as nagyfordulaton tud 34,75 CFM-et ami már egy procihűtőhöz is elég légmozgást biztosítana... a nagyobbik 1200es meg nagyfordulaton 47,7 CFM... nemrossz... és mindezt hangtalanul... én az 1200eset venném mert gyakorlatilag még az is hangtalan

Harrrr!!!!

(#480) Sh4rk válasza Blackhole13 (#478) üzenetére


Sh4rk
aktív tag

Sziasztok,

hát nem tudom, az 1200 as nekem már hangosnak tünt a boltban. A 17 dba sztem is nagyon halk, de mindenesetre hangtalannak nem mondanám. Most van 2 db 800 as, a gépemben, nah azok hangtalanok. Sokféle ventim volt már, de ezek a legjobbak!!! :R

üdv

(#481) #96302336 válasza marcias (#477) üzenetére


#96302336
törölt tag

Nekem 3 db 12-es noctua van a gépben. 2 bd 800-as, és 1 db 1200-as. Az 1200-as a tápba került. Azért, mert oda nem árt kicsit nagyobb teljesítmény. Úgy is szabályozott a tápventim (Hiper 530-as) kb. 7 volton megy full hangtalan. a Másik kettő pedig alaplapról szabályozott. egy db a CPU hűtés, és egy db a ház szellőzés. Tervben van még egy 800-as a hátsó kifújatáshoz. Ezzel a 3 ventivel, a legnagyobb zajforrás a vinyóm.
Házszellőzéshez szerintem elég a kisebb fordulatu is, tápba nem merném rakni.

(#482) vedini


vedini
őstag

sziasztok
tudnátok olyan ventit ajánlani, ami kb 2000-et forog max, hozzávetőlegesen 80cfm a légszállítása, és jó halk?
az fsp 500-asomba szeretném kicserélni a ventit, ami kb ezekkel a paraméterekkel bír

köszi előre is :R

workworkwork...

(#483) Sh4rk válasza vedini (#482) üzenetére


Sh4rk
aktív tag

Szia,

én is ezen gondolkodtam, de aztán lecseréltem a tápot. :)
A nagyobb noctua 81 et szállít, de ez nem cfm érték, hanem m3!!!

elötted szólónak is elég bele ( :R ), szal halknak ez a leghalkabb, az tuti.



[Szerkesztve]

(#484) vedini válasza Sh4rk (#483) üzenetére


vedini
őstag

na megnéztem ezt a noctua nf-s12-tőt, és csak 1200-al pörög, de az nem is lenne gond, csakhát 48CFM-et szállít a 80 helyett :(

workworkwork...

(#485) VaniliásRönk válasza vedini (#484) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ha huzat kell. ;) [link] Az az egy baja, hogy annyi levegőt nyom, hogy ha nem felexeled ki a rácsot (sajnos kevés ház van rendesen kivágva gyárilag), akkor a lyukakon süvít a levegő. :DDD

Szerk.: Nameg a kialakításából fakadóan nem lehet mindenhova beszerelni, viszont a gumibakok legalább tényleg elnyelik a rezgéseket.

[Szerkesztve]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#486) Flashcash válasza vedini (#482) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Scythe S-FLEX 21F 108 m3/h 28 dB(A) ez egy elég jó venti max. 1600-at pörög és 64cfm-et szállít de ha nem terheled full 500W-on a tápot elégnek kell lennie.
Ha mégis nagyobb légszállítású ventit keresel akkor ez sem rossz:
Noiseblocker SX 2 Blue 126 m3/h - 30 dBa [link]

(#487) VaniliásRönk válasza vedini (#484) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Nem olvastam vissza, sorry. :B

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#488) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

Nem tudom hogy linkelte-e már valaki, de a Silentpcreview (nagyon jó pc csendesítéssel foglalkozó oldal) csinált egy tesztet pár halk 12cm-es ventilátorról akit érdekel itt elolvashatja: [link]

(#489) vedini


vedini
őstag

köszönöm mindenkinek a választ,
megnéztem amit ajánlgattatok, és azon tűnődtem, hogy nem érdemes 4000-5000 ft-t költeni az fsp 500-ra
igazság szerint, víz van mindenen, lehet beruházok egy új tápra, esetleg passzívra
kössz mégegyszer :R

workworkwork...

(#490) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Sziasztok.
12 centis ventire lenne szükségem.A lényeg a szokásos:halk, és jól fújjon.Nem bánnám ha nem lenne több 2K/db-nál.
Lehet hogy lehetetlen gondolok, de 17dB-nél ne legyen hangosabb, és min 30-35 CFM-et vigye.

Köszi

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#491) vedini válasza Ace Ventura (#490) üzenetére


vedini
őstag

nekem a radiátoromat 3db akasa venti hűti, piszok halkak
18db 45CFM, 2250Ft-ba kerül (én még 4200-ér vettem darabját )

workworkwork...

(#492) Ace Ventura válasza vedini (#491) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Akkor már meg is találtam.Dobnál egy linket hogy hol lehet beszerezni ennyiért? :R

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#493) vedini válasza Ace Ventura (#492) üzenetére


vedini
őstag

elvileg itt:
[link]

workworkwork...

(#494) Ace Ventura válasza vedini (#493) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Köszi, megnéztem.
Tényleg jónak tünik, és még bele is férne a keretembe.
Azt a ledes csodát ki lehet valahogy iktatni, vagy csak én néztem be és nem is világit :B

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#495) vedini válasza Ace Ventura (#494) üzenetére


vedini
őstag

nm
nincs benne led, csak megvan a kialakítása, szóval nem kell félned :D

workworkwork...

(#496) Ace Ventura válasza vedini (#495) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Oké, akkor holnap felhivom őket, és meg is rendelem ha éppen nincs nekik.
Köszi a tippet, és jótanácsot :R

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#497) vedini válasza Ace Ventura (#496) üzenetére


vedini
őstag

reméljük lesz, és annyiért ;)

workworkwork...

(#498) szacsee


szacsee
nagyúr

Hali all!

Nekem Gladialtech Silent Blade van a gépemben, ezt szeretném halkabbra cserélni.
A Scythe SFF21D mennyivel halkabb?

Találtam némi infót:
A halkak 150000 óra élettartam :[link]
A nagyobb légszállításuak 180000 óra élettartam:[link]

(#499) inkubator


inkubator
tag

Sziasztok. 12 cm-es ventillátort szeretnék a gépembe rakni, ami viszonylag halk és jó légszállítású. Ami még fontos hogy szabályozható legyen alapból pl.: hátsó kivezetéssel állítható potival gyárilag. Mondjatok tippeket! Ja és Debrecenben is lehessen kapni. Online rendelés stb. kizárva mert párezer forintért sok a házhozszállítás. Ja max 4.500 ft rá a pénzem. Előre is köszi!

Note 4, bicikli 3, Gear 2, asszony 1

(#500) AirBooms


AirBooms
addikt

Sziasztok!

Itt is megkérdem:

12 centis Glacialtech Silentblade és Coolink VS4B (vagy az utódját) ventiket keresek. Hol lehet ilyeneket kapni?

Köszi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.