Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) mycso válasza fero02 (#198) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

GlacialTech SilentBlade 12cm, halk 1000 párszáz forint, és jó.

[link]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#202) Whaskes


Whaskes
senior tag

Szerintem a leghallkab venti az az amik kivan kapcsolva. akkor majdnem 0db.

|87 104 97 83 107 101 83| "Itt nincs rasszizmus, de igény lenne rá!" [muszály, egyenlőre, helység, szallag] Az ön bankkártyáját az ATM elnyelte, tájékoztassuk a Microsoftot a felmerülő problémáról?

(#203) Genesis87 válasza Hapcis (#200) üzenetére


Genesis87
tag

Úgy értettem, hogy ha a szélzúgást lehet hallani az elmegy, de motorhang stb. ne legyen.

Üdv

AppTransTeam a szoftverhonosító csapat (http://apptransteam.atw.hu)

(#204) realist


realist
őstag

Noiseblocker SX 2 Pro Black, 109 m3/h, 12-26 dBa

(#205) fero02 válasza mycso (#201) üzenetére


fero02
veterán

Nagyon :R az infót!

Már csak az a kérdés, h a helyi boltosok tudnak-e ilyet hozni :F ?

(#206) ceka


ceka
tag

na valahogy engem is érdekelne egy atom 12 centis venti...
a levegő szállítása 35 CFM körül legyen ha lehet és nagyon nagyon halk legyen

Valaki tud valami nagyon atomot? pl egy 35 CFMes 14 dBeset? valaki? akárkiiiii?de lehet halkabb...tápba lesz:D

Így van!

(#207) Thomas1


Thomas1
őstag

Nekem Silentblade-em van, de biztos ami sicher alapon 5V-ról járatom. Így már teljesen a 0-hoz konvergál a hangja. Igaz a légszállítása is kevesebb, de egy A64-nek elég ez is. :DDD

Eladó cuccok: https://tinyurl.com/yayrsbty

(#208) Hapcis válasza Whaskes (#202) üzenetére


Hapcis
tag

:C :DD ( no comment)

:) Have Fun

(#209) BlacKSouL válasza ceka (#206) üzenetére


BlacKSouL
addikt

[link]
38,26 CFM/17 dB/a vagy
[link]
De ezek mind ebben a topikban vannak. Nem olvasol vissza?

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#210) fero02 válasza mycso (#201) üzenetére


fero02
veterán

+rendeltem a hűtőt (GlacialTech SilentBlade 12cm) és 2000 jó erős magyar Forint környékén le is hozzák.

Már csak be kell barkácsolni a tápba :DD

Remélem tényleg olyan jó, ahogy azt én elvárom :DDD

(#211) Hapcis


Hapcis
tag

Azt megtudná nekem mondani valaki, hogy ezeknek a 12cm-es ventiknek mi az alsó fordulatszám határa, vagyis milyen fordulatszám után állnak meg ha lejjebb állítanám? :U

:) Have Fun

(#212) BlacKSouL válasza Hapcis (#211) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Én a Zalman FanMate2 potival leszabályoztam egy 12-est, ami 2000-et pörög 12V-on 1100-ra, elvileg a leírás szerint ezt 5V-on csinálja, de szerintem inkább 6V. Namost ezt az egészet átkötöttem egy olyan csatira, amit előzőleg 5V-osra átforrasztottam, és úgy is el is indult, és ment is rendesen. Persze levegőt alig tolt. A fordulatszámot sajnos itt már nem tudta mérni semmi, de ki lehet számolni, kb. olyan 350-400 lehetett. Sajnos 0-s potim nincs kéznél, de akinek van úgyis beszámol róla.
Egyébként a kérdésre a válasz: 1rpm. Ha attól lejjebb állítod akkor megáll. :DD

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#213) BlacKSouL válasza Hapcis (#211) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Vicc nélkül
Naszóval. Ha az egyenáramú elektromotorokat, vagyis jelen esetben pc ventillátorokat vesszük, akkor azoknak ideális esetben, tehát ha a csapágysúrlódás elhanyagolható, akármilyen kis fordulatszámot is beállíthatunk, nagyon kis feszültség esetén is már minimális mozgással megindulnak, és akár az említett 1rpm, vagy akár még alacsonyabb fordulatszám is fenntartható. Persze ehhez nagyon finom szabályzású feszszabályzó kell.

A váltóáramú elektromotoroknál viszont más a helyzet, ott a frekvenciát és a tekercsek számát(pontosabban a pólusok számát) kell figyelembe venni. Ha az adott fordulatszám mellett a pólusváltás(vagyis a forgás során a mágnes egy pólusnyival történő elfordulása) megegyezik az áramirányváltás frekvenciájával figyelelmbe véve a szlipet, akkor a fordulatszám fenntartható, de instabil. Ha a pólusváltás később történik, mint az áram irányának megváltozása, akkor a mozgás előbb utóbb meg fog állni, hiszen akkor az áramváltott elektromágnes a késés pillanatában már az ellentétes irányba próbálná meg visszahúzni a forgó részt, és előbb utóbb teljesen szétesne a mágneses ritmus. Régebbi motorokon amiken nem volt indító áramkör/mechanizmus, azokat induláskor be kellett forgatni/rántani, és ha ellentétes irányba rántották be, akkor úgy is mentek, viszont ha feszültség alatt mechanikusan lefékezték őket, akkor egy adott fordulatszám alatt megálltak. Az újabbaknál már egy külön áramkör biztosítja az elindulást, az adott forgásirányt, illetve a leállás esetén az újraindulást. Extrém esetben(fúrógép) akár irányváltást, illetve fordulatszám változtatást is. A még fenntartható fordulatszámot közelítőleg úgy lehet kiszámolni, hogy megnézzük a váltóáram frekvenciáját(50Hz->3000rpm=50rps, és elosztjuk a tekercsekből létrhozott pólusok számával. Ha mondjuk ez 8, akkor 6,3. Visszaszorozva -> 380rpm. Tehát elvileg ez az üzemi feszültségen 3000rpm-et forgó elektromotor adott 50Hz frekvenciájú váltóáram esetén feszültségét úgy csökkentve, hogy 380rpm legyen a fordulatszáma, még nem áll le, de azalatt már igen. Persze ez is ideális esetben, csapsúrlódástól eltekintve.
Hozzáértő szakemberek legyenek szívesek lektorálni és esetleg javítani. :)
Ja, és az egyenáramú motor mindig azonos irányba indul, kivéve, ha felcseréljük a feszt és a 0 vezetéket. Akkor viszont mindig a másik irányba fog elindulni. :)

[Szerkesztve]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#214) Obi-1 válasza fero02 (#210) üzenetére


Obi-1
őstag

Én ugyanezt követtem el két hete. Az Enermaxom 9,2 + 8 centis duplaventis volt, kapott helyette egy 12-es Silent Blade ventit. Ne számíts arra, hogy semmi hangja nem lesz, de 7V-on már élvezhető. Én csalódtam elsőre benne, de most csak két venti megy a gépben, és éjszaka csak akkor hallom a gépet, ha fülelek. Kb 3 méterre alszom tőle.

Only a Sith deals in absolutes.

(#215) Hapcis válasza BlacKSouL (#213) üzenetére


Hapcis
tag

Én nekem eddig nem sikerült 500-rpmnél lejjebb venni a fordulatot a 8cm-es ventimnél mert megállt (mondjuk lehet, hogy ez csak a elektronika hibája (poti). :))

:) Have Fun

(#216) LukE válasza BlacKSouL (#213) üzenetére


LukE
veterán

BLDC (aki akarja, keressen ra, a PC ventilatorok ilyenek) motoroknal a polaritas megcserelesevel nem lehet megvaltoztatni a forgas iranyat. (Szen)kefes egyenaramu motor forgasiranyat lehet polaritas felcserelesevel megforditani.

Egyebkent ventilator fuggo a minimum fodulatszam/feszultseg, es altalaban ha mar forog egy ventilator, akkor az inditasi ala lehet csokkenteni a feszultseget. jobb 120-as ventik <500-as fodulatszamon elforognak még. Nexus Yate Loonja, vagy AD1212LB-A71GL is egesz jol elvan 4V alatti feszultseggel.

(a ''rekodot'' nehany alacsony kitoltesi tenyezoju PWM-el lassitott venti tartja, kb szemmel lathato sebessegre leleassitva :) )

[Szerkesztve]

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#217) BlacKSouL válasza LukE (#216) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Valóban, a végén annyira belendültem ,hogy már nem is ventikről írtam, hanem motorokról(noha a ventik is azok) és való igaz, hogy a kefés motorra gondolam, az meg nem esett le, hogy itt nem ilyenről beszélünk. :R
Az indítás azért kell hogy magasabb feszültséggel/fordulatszámmal/nyomatékkal történjen, mert a tapadási súrlódás bármilyen csapágy esetén nagyobb, mint a csúszó esetén. Vagy tévedek?

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#218) Hapcis válasza BlacKSouL (#217) üzenetére


Hapcis
tag

Hát szerintem a nagyobb fesz/áram -erő az indításnál ahhoz kell, hogy mozgásba hozzad a forgórészt, igaz idetartoznak a csapágyok is :) de szerintem azok nem tapadnak (max elhanyagolható mértékben) :))


[Szerkesztve]

:) Have Fun

(#219) LukE válasza BlacKSouL (#217) üzenetére


LukE
veterán

:)
Ja, kb. az is eleg, ha belokod, csak az maceras :)

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#220) BlacKSouL válasza Hapcis (#218) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Hát igen, de ha nem a tapadási súrlódás kezdeti legyőzéséhez kell a plusz nagyobb erő, akkor fizikailag mivel magyarázható? Mert a forgórész mozgásba hozásának feltétele, hogy legyőzzünk valami ellenállást. Ami ha ''legyőződött'', akkor már kisebb energia is elég a mozgás fenntartásához. És ez kisértetiesen hasonlít a tapadó és csúszó súrlódás analógiájára. De vezessük visszafelé. Ha elvesszük a mechanikát, elektronikai szempontból mi a különbség a hatását tekintve aközt hogy induláskor üzemi feszt adsz rá, vagy ha csak elenyésző töredékét. Mitől fog más történni?

[Szerkesztve]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#221) ceka


ceka
tag

S-FLEX, Scythe /SFF21D 120mm

Én egy ilyenre fogok beruházni asszem

erről tud valaki valamit?

Tápba lesz...szal remélem jó

Így van!

(#222) BlacKSouL válasza LukE (#216) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Találtam egy leírást, idézek:
''...az a motor, melyben a magneses konfiguracio egy fordulat alatt 3 fazist vesz fel, es azok szimmetrikusak, mindket iranyban elindithato, es akkor tartosan ugy fog forogni. Ha ennel tobb fazist, akkor mar allohelyzetbol biztos jol fog elindulni...''
A pc-ventik általában 4fázist vesznek fel(ki lehet próbálni)

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#223) Hapcis válasza BlacKSouL (#220) üzenetére


Hapcis
tag

..valahogy úgy ahogy írtad.. de úgy gondolom az indításnál a mozgásba hozáshoz azért kell több erő mert egy álló tömegnek van tehetetlenségi ellenállása is és azt fel kell gyorsítani, a csapágyaknak van eleinte tapadási súrlódása majd mikor megmozdult gördülési vagy csúszó súrlódási ellenállása és legvégén a levegőnek amikor már mozog (ez a forgás sebességével növekszik).. aztszem csak ennyi fontos erő jelentkezik :)

hogy milyen nagyságúak arányúak egymáshoz képest ezek az erők azt mindenki kiszámolja ..Házi feladat :))

[Szerkesztve]

:) Have Fun

(#224) BlacKSouL válasza Hapcis (#223) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Ez mind nagyjából stimmel is, de gondolj bele, hogy pl levesszül a lapátokat, vagyis töredékére csökkentjük a tömeget is, és a már forgó rendszer légellenállását is. Ekkor elvileg alacsonyabb feszen is el kellene indulni, mint egyébként, de ki lehet próbálni, szerintem nem fog változni a határfeszültség. Viszont ha nem számítjuk az időtényezőt is, akkor szintén oda jutunk, hogy egy autót meg lehet mozdítani lassan kis erővel, kézzel is, csak sokkal lassabban fog elindulni, mint ha egy másik autó nagy erővel tolja meg. És itt sokkal szebben kijön, hogy az ellenállás miatt nehezebben indul meg, de gurulásban tartáshoz már elég egy kézzel is tolni. Tehát HA az ellenállástól eltekintünk, akkor semmilyen erő nincs, amit egy bármilyen kis erő is akár le ne tudna győzni, ha sokkal lassabban elérve is a kívánt végsebességet. Ergo a tehetetlenség, vagyis az erővel szembeni ellenállás csak viszonylagos érték, nem mérhető, nem is létezik, a hétköznapi ember akkor használja a ''nagyobb tehetetlenség'' kifejezést, ha azt akarja érzékeltetni, hogy adott erőhatás egy másik(nagyobb tömegű) tárgyat kisebb eredménnyel tud megváltoztatni. Vagyis magyarul annyit jelent, hogy egy adott vonatkoztatási rendszerben magárahagyott test tömege nagyobb, mint a másiké, és a nyugalmi állapotból való kimozdításához bármilyen kicsi erő is elég, de a kissebbnél tapasztalttal megegyező hatás eléréséhez valóban nagyobb erő szükséges.(Az arány pedig fordított a tömeg és az erő között, ha azonos hatást akarunk elérni; Newton vhanyadik törvénye) Tehát ha konkretizálom, akkor eltekintve a súrlódástól, egy 10kg tömegű ventillátor elindításához, és mozgatásához is elég akár 0,1V is,(légellenállás gyakorlatilag nulla) és egy 20g-os miniventi elindításához is szintén elég a 0,1V, csak annyi a különbség, hogy a kicsit 1másodperc alatt felgyorsítja a 0,1V-nak megfelelő sebességre, míg a nagyot csak kb 30 másodperc alatt.
Vagyis a lényeg, hogy azt a ventit lehet a legjobban lelassítani, amelyiknek a csapágysúrlódási tényezője a legkisebb, és azt lehet a legkisebb fesszel elindítani, amelyik csapágyának a tapadó súrlódási tényezője a legkisebb.
A házi feladat megoldásához tudnom kellene a mozgórész tömegét, a csapágy tapadási és mozgási súrlódási együtthatóját, a súrlódási erőket előidéző erőhatás nagyságát, a légellenállási tényezőt, és természetesen a mozgatáshoz használt erő nagyságát. Asszem ezeket megadva ki lehet számolni az egymáshoz való arányukat. :))

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#225) Ősember


Ősember
őstag

hello
a tudomány jelen állása szerint melyik a leghalkabb venti, ami még fuj is levegöt?

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#226) BlacKSouL válasza Ősember (#225) üzenetére


BlacKSouL
addikt

[link]
Állítólag, de ez tudományosan még nem bizonyított.

vagy
[link]
De ez sem bizonyított.

[link]
Na ez viszont axióma, tehát nem is kell bizonyítani, viszont nem tökéletesen felel meg a követelményeknek
:DD

[Szerkesztve]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#227) Ősember válasza BlacKSouL (#226) üzenetére


Ősember
őstag

vágo ur jelöljük meg a b választ :)) halknak ez a legjobb, de a northQ azthiszem több levegöt mozgat... a c-röl dobnál linket? :DD

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#228) nemtommi


nemtommi
senior tag

Scythe Kama Bay SCKB-1000BK-t lehet már vajon kapni kishazánkban?

(#229) BlacKSouL válasza Ősember (#227) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Pl : [link] Ezen tisztán látszik, és elvileg bizonyítható, hogy ebben az állapotában 0 dBA a hangereje. És 0CFM a légszállítása is sajnos.

De kérésed meghallgattatott:
[link]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#230) Hapcis válasza BlacKSouL (#224) üzenetére


Hapcis
tag

Hát te nagy király vagy :R :C :DD
ezt mind leírni.. :DD
Aztszem mind a ketten ugyan arról beszélünk :))
(mi legalább tudjuk :P ..hogy mitől döglik a légy ;) )

:) Have Fun

(#231) BlacKSouL válasza Hapcis (#230) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Áh, király, ugyan... :B Csak egy újonc. De lelkes. Néha beindulok, aztán automoderálnom kell magam. Meg az hogy fizika faktos voltam, plusz pár év próbálkozás anno Műegyetem gépészkaron, ragasztott rám ezt-azt bármennyire tiltakoztam ellene. :D Inkább csak megpróbálok logikusan gondolkozni. De nem mindig sikerül.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#232) ceka


ceka
tag

:D ez jó

Így van!

(#233) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Bár ez kicsit off, de részben beleillik az eszmefuttatásba. Míg a régi gyári hűtő volt fenn, kísérleteztem, és ''kézifékkel'' megállítottam a ventit kb 1700-ról. Aki érezte már az erejét és a lapátok belépőéleinek élességét, az sejtheti a küzdelmet. Érdekes volt, hogy amikor sikerült állóra fékezni, akkor úgy állt meg, hogy nem is indult újra, csak hangot adott ki. Azt mondta: bbbbbbbbbbbbb. Amikor elkezdtem lökdösni, akkkor elkapta a ritmust, és elindult megint, de furcsállottam, hogy magától nem indult el. Pedig üzemi feszen általában elindulnak lefogás után is. Lehet hogy a PWM-ventik működési eltérése miatt volt?

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#234) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Azt meg tudja valaki mondani, hogy a Papst 4412 FGL és F2/GL párosból ha a gyorsabbat lelassítom a lassabb fordulatszámára, akkor a légszállításuk és a hangjuk meg fog egyezni, vagy valamelyik előnyben lesz? Mert árban azonosak, és akkor érdemesebb a gyorsabat vennem.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#235) fiffer


fiffer
tag

Sziasztok hűtés guruk!:)

Megoldható az, hogy egy alaplali venti csatlakazóra pl egy elosztóval kettőt kötök, ill lehet-e ebből bármilyen probléma? Gondolok pl arra hogy egy venti felvesz x áramot, akkor kettő 2x áramot, és ez túlterhelést okozhat.
Ugyanis az alaplapom(AbitAN7) hőmérséklet függvényében tudja szabályozni a CPU ventit(a min-max hőmérsékletértékeket és feszültségeket én adhatom meg biosban) és most akarok még egy ventit beszerelni, innen hajtanám a másikat is.

Illetve tudtok-e olyan szabályzóról ami függvény szerint tud szabályozni, tehát automata.
Amiket eddig láttam olyanok, hogy nekem kell a potit csavargatni ha más fordszámot akarok.

THX


[Szerkesztve]

(#236) Hapcis válasza BlacKSouL (#233) üzenetére


Hapcis
tag

igen.. ezt én is tapasztaltam a saját Cpu ventimnél amikor kíváncsi voltam, melyik ventim a leghangosabb a ''kórustagok'' között. Én is a jó bevált kéziféket használtam, majd mikor megállt akkor bekellett lökni, hogy elinduljon.. mondjuk az enyém nem berregett csak csendben figyelt mint xar a fűben :))
Én is pwm-nek írom számlájára.. olyan mintha a venti két pólus között lebegne és semelyik irányba nem mozdul ki a mágneses mezőben vagy mi :B

:) Have Fun

(#237) Hapcis válasza fiffer (#235) üzenetére


Hapcis
tag

Nem ártana tudni milyen ventiket akarsz ráaggatni az alaplapcsatira (hány watt-osak, v. mekkora áramot vesznek fel; ezt mind ki lehet számolni a ventik hátsó matricájára általában felírják valamelyik adatot (P=UxI)) talán meg kéne nézni az alaplap fan csatijára szóló oldalt a user's guide-ban hány wattot visel el a kicsike ha írják szerencséd van (egy venti kb. 3-4watt-ot eszik ha nem tudod az adatokat)..
mondjuk az én user guide-omban nem írnak semmi ilyet. :B
esetleg megkérdezhetnéd az alaplap fórumban is.. hátha volt már valakinek valami tapija..

:) Have Fun

(#238) lafasz válasza fiffer (#235) üzenetére


lafasz
csendes tag

Létezik olyan venti (pl coolink) amin a tépcsati mellett helyet kapot egy hőérzékelő dióda, amit pl. ráragasztasz az északi hídra, érzékeli a hőt,ami általában 30-40-50 fokos intervallumba belefér és ennek hatására szabályozza a fordulatszámot.

[link]

AGP-s 6800 GT-t keresek! Ha van eladód, kérlek dobj 1 privit! THX!

(#239) lafasz


lafasz
csendes tag

Bocsánat, nem hőérzékelő dióda, csak fesszabályzó ellenállás... :)

AGP-s 6800 GT-t keresek! Ha van eladód, kérlek dobj 1 privit! THX!

(#240) fiffer válasza lafasz (#239) üzenetére


fiffer
tag

De mi a helyzet ha egy pl egy NorthQ Silent Tornado-t akarok meghajtani?
Le kéne operálnom arról a ventiről a szabályzót? És ha még szeretnék ventiket, és azokat is fgv. szerint szabályozni?
Nekem inkább a ''hagyományos'' szabályzókhoz hasonló(több csatornás) kellene, csak úgy hogy minden csatornát hőm fgv-ben szabályoz. Lehet hogy túl sokat akarok?:)

(#241) fiffer válasza lafasz (#238) üzenetére


fiffer
tag

ja és egy másik nagy problema: a linkelt venti szabályzója 30-45 fok között tud változtatni, 45 fok felett 1500 RPM állandó.
Az én alaplapi szabályzóm 0-99 fokig fokonként, és 8-12V-ig tized V-onként állítható.
Teszem azt beállthatom hogy 54 fokig 8,1V - 62 foktól 11,4V, a kettő közti hőm tartományban pedig lineáris fgv szerint kiszámolja a fesz értéket. A tartomány felénél, 58foknál elvileg 8,1+(11,4-8,1)/2 V-ot ad, kb 9,75 V. Század V pontosságot szerintem nem tud, ezért 9,7-9,8 V a fesz. Ez persze csak egy példa, oda állítom ahova jól esik.



És ha már ezt ilyen frankón tudja az alaplap, akkor ha nem muszály nem vennék(ha egyáltalán tudok) külön szabályzót.

A jelenlegi vent egy Noiseblocker SX2 Pro, nincs ráírva semmilyen adat. Szeretnék egy NorthQ Silent Tornado-t.

[Szerkesztve]

(#242) fiffer


fiffer
tag

Hopp egy ötlet: a northbridge ventijét is tudja külön szabályozni temészetesen egy külön csatiról.Mivel a NB passzív hűtést kapott van egy fölös csatim, erre köthetném az új 12centist, és 8-12 V-ig állíthatom. Az mindegy hogy hányfokos a NB, mert ha beállítok 8 V-ot alsó és felső határnak is, akkor minden hőm-re 8 V-ot ad. Igaz így nem fgv szerint szabályoz, de ez a vinyók hűtésére kell.

Azért kösz a segítséget :)) :))

[Szerkesztve]

(#243) ceka válasza fiffer (#235) üzenetére


ceka
tag

én egy venti csatlakozora nem raknék egynél több ventit mert az akér le is égetheti azt a csatlakozot és kitudja hogy az mit befolyásol még a lapon...

Így van!

(#244) BlacKSouL válasza fiffer (#235) üzenetére


BlacKSouL
addikt

ööö...igen. Én sem raknék két ventit egy csatira, mert honnan tudja az a szerencsétlen lap, hogy melyiket mérje? Neadjisten szabályozza. A CPU-csatira meg pláne ne, mert ha ráadásnak a pwm-vezérlő is megzavarodik...És akkor még ez sem biztos hogy elbírja a két ventit. Léteznek olyan ventik és szabályzók, amiket ha tápcsatira kötsz is van külső hőérzékelőjük, és azokhoz beálíthatsz feszeket. Persze az többe van. Egyébként jó hűtés esetén szerintem mindenki pontosan tudja egy idő után, hogy mekkora kakaó kell egy-egy ventire ahhoz, hogy normálisan hűtsön. Én pl egy cpu és egy 12-es házventit szabályzok külön-külön kézi potival, és egy ideje már fülre lövöm be őket, ha tudom hogy jobban gyakom a gépet. Alapon meg szépen le vannak tekerve. Ha tudod hogy mitől mi és mennyire melegszik, akkor te magad leszel az automata. Sokkal barátságosabbnak érzem, mint amikor a pwm-re bíztam a régi hűtőmnél. De ha kényelmesebbnek érzed az automata szabályzást, végülis az sem rossz. Bár ha van üres helyed az alaplapon, akkor inkább kösd arra, és ereszd rá a Speedfant.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#245) ceka


ceka
tag

S-FLEX, Scythe /SFF21D 120mm

Ki mit tud erről a hűtőről??

PLS segitsetek

Northq Silent Tornadoval egyen értékű vagyis kb ugyanannyira hűt mindkettő?

Így van!

(#246) CriticalHit válasza ceka (#245) üzenetére


CriticalHit
őstag

Üdv ceka,

Tesztelve itt:
http://www.radikalmod.hu/index.php?p=6&y=135

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#247) ceka válasza CriticalHit (#246) üzenetére


ceka
tag

Köcce:D

Így van!

(#248) question man


question man
tag

Tudom hogy nem teljesen ide tartozik de nekem szükségem lenne egy spec 12cm-es ventire amit eddig bárhol kerestem nem tudtak szerezni Cooler Master LED Silent kék 12cm-es ha netán valaki tudna nekem ebben segíteni azt nagyon megkösdzönném :R :R :R :R :R

a számítógépek füsttel működnek

(#249) OC


OC
őstag

Sziasztok!

Egy kis nyalánkság annak, aki még nem látta volna:
[link]

Folyadékos istneizékirály csapágy ide, vagy oda, a Nexusomat nem kell lecserélnem, max. a színe miatt. :)

(#250) Livio válasza fiffer (#242) üzenetére


Livio
tag

Az nem lehetséges, hogy a CPU hőmérséklete alapján szabályozd a ventit valamelyik másik csatiról? A KN8 ultrán pl van vagy 5 venticsati. Esetleg dobj egy mail-t a forgalmazóknak, hogy kettőt ráköthetsz-e. Mondjuk, ha 1 12cm-est elbír, akkor talán 2 8cm-est is, vagy esetleg mit tom én. Amúgy erre én is kiváncsi lennék.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.