Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1151) Henker2


Henker2
addikt

Halli!

Ha 2db ilyen ventit tennék az Alpenföhn Brockenre szerintetek javulna a hűtési teljesítménye? Vagy tudtok ajánlani valami jó 12-es halk és jó légszállítású ventit még?

Ha ezt 2 ventit összekötöm egymással és csak az egyiket dugom az alaplapra, akkor mindkettőt egyszerre fogja vezérelni az alaplapom? ASRock Z68 Extreme4 -em van

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#1152) Kal-El válasza Henker2 (#1151) üzenetére


Kal-El
senior tag

Biztos, hogy javulna. De ez elég relatív dolog, hogy neked mi számít jó légszállításnak és mi számít halknak. Nyilván minél halkabbat akarsz, annál nagyobb légyszállítást kell feláldoznod.
Ide általában azok szoktak írni, akik kompromisszumot kötöttek, hogy nekik inkább halk kell, mint nagy légszállítású. Ez után már csak az ár/érték kategória a következő kérdés.
De van aki tovább megy és a leghalkabb ventikre is külön szabályzót vesz, majd alul feszeli 7-5V-ra.

A 2. kérdésre nem tudok válaszolni.

(#1153) 5ent1nel válasza Henker2 (#1151) üzenetére


5ent1nel
aktív tag

Üdv!

Nekem a Matterhorn Pure-hoz ilyet adtak gyárilag és habár az első héten nem voltam megelégedve, azóta semmi bajom vele. Dobozból bontva nekem mély motorhangot adott, ami ugyan nem volt annyira feltűnő, de a hangszíne miatt bántotta a fülemet - még leszabályozva is!
Azóta eltelt 2-3 hét és ez a zaj sokat enyhült, tényleg alig hallható lett. Igazából, ha kötekedni akarnék, akkor említeném meg, mint zajforrás.

Második kérdésedre én sem tudom a választ, de logikusan végiggondolva, egy CPU ventin ha van másik ventinek kivezetés, akkor azt is a CPU-ra szánják, ezért a vezérelt fordulatszámának is ugyanannyinak kéne lennie, igy... :)

[ Szerkesztve ]

(#1154) emiki6


emiki6
veterán

Sziasztok!
Itt ez a kép. Mi a lényege a static plessure-nek? Mivel az NF-S12A nak jó a lég szállítása illetve halk, viszont a "statikus nyomása" alacsony. Tehát miért lenne érdemes egy NF-P12 t vagy egy -F12 t venni, ami hangosabb, rosszabb a légszállítása, viszont a static pressure értékük magas :F kép

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#1155) szinimini válasza emiki6 (#1154) üzenetére


szinimini
senior tag

pl ha vízhűtésnél a radira teszed akkor minél nagyobb nyomása van a ventinek annál könnyebben tudja átnyomni a levegőt a radin!

(#1156) tornas


tornas
őstag

Ventilátortesztek a HARDWARE.INFO oldalról.

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#1157) emiki6 válasza szinimini (#1155) üzenetére


emiki6
veterán

:R

Akkor házhűtőnek elég egy alacsonyabb nyomású is, mint pl. az NF-S12A?

Mi a hangosabb: A levegő átfújása vagy átszívása egy (pl.) rácson?

Az front ventik hangosabbak vagy csak hangosabbnak tűnnek?

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#1158) Kal-El válasza emiki6 (#1157) üzenetére


Kal-El
senior tag

A front miért lenne hangosabb, mint egy ugyanolyan hátsó? Max. azért érezhetsz egy front ventit hangosabbnak, mert közelebb van a füledhez. Meg nem ütközik bele, mondjuk a falba és a hanghullámok nem szóródnak szét annyira. De ettől még maga a venti nem lesz hangosabb/halkabb.

(#1159) emiki6 válasza Kal-El (#1158) üzenetére


emiki6
veterán

Úgy értettem, hogy hangosabb-e hogyha elől van, mintha hátul. Azaz ha elől kintről beszívja rácson át az hangosabb-e, mintha hátul kifelé fújná szintén rácson át?

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#1160) Kal-El válasza emiki6 (#1159) üzenetére


Kal-El
senior tag

Hát bocs, de én ilyeneket nem teszteltem még :)
Félig passzív és nyitott a gépem.

(#1161) emiki6 válasza Kal-El (#1160) üzenetére


emiki6
veterán

Bár a Noctua-ra azt mondják, hogy halk, de nekem az FLX még mindig hangos, pedig venti szabályzóval minimumra van tekerve, úgyhogy azt hiszem ULN-re váltok. Nyilván nagyobb teljesítményű gépekben nehezebb megoldani a teljes passzivitást, viszont nem kell, hogy hangtalan legyen, elég ha csak csöndes. ;) Bár én csak közelítek a halkhoz... :R

(nem véletlen "árulom" az NF-P14 FLX-em)

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#1162) Kal-El válasza emiki6 (#1161) üzenetére


Kal-El
senior tag

Az a baj, hogy ez nagyon relatív kinek mi a halk. Én azt vettem észre, hogy Noctuát csak azok tartják halknak, akik nem vájt fülűek. Élőben nem hallottam, de tesztekben általában nem jutnak be a leghalkabbak közé sehol, ráadásul nagyon drágák is, ezért én senkinek nem ajánlanék Noctuát, mint halk ventit. Persze jó a légszállítása, de akkor sem elég halk.
A Noctua árán már inkább Noiseblocker BlackSilent Pro-t vennék. Hozzá képest egy Noctua zörgő tragacsnak tűnik. A légszállítása sem rossz.

[ Szerkesztve ]

(#1163) emiki6 válasza Kal-El (#1162) üzenetére


emiki6
veterán

A Noctua arra hajt, hogy minél mélyebben szóljon és egy ULN is elég halk és egy csomó tesztben az FLX-et tesztelik, amit felesleges, mert hangos. Amit te ajánlottál az is azért halk mert lassan pörög (ha nem tévedek) és az sem olcsó ;) Még nem akarok új ventit, kicsit később még benézek.

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#1164) Kal-El válasza emiki6 (#1163) üzenetére


Kal-El
senior tag

Tudom, hogy nem olcsó, még a Coolink Swif2-t tudom ajánlani olcsóbb alternatívaként, az is nagyon halk és fele annyiba kerül, mint a Noiseblocker.
Egyébként arra ne számíts, hogy van halk és nagy légszállítású venti, ilyen nem létezik. Minél nagyobb a fordulatszám annál kevésbé halk ventit fogsz kapni. Ez van.

(#1165) emiki6


emiki6
veterán

Na, olyat keresek, ami alapból lassabban forog vagy jár hozzá ellenállás és bírja a leszabályzást.

Szerk: ja hogy olyat linkeltél :R :))

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#1166) Algol válasza emiki6 (#1165) üzenetére


Algol
senior tag

Íme:

Enermax T.B.Silence Manual Series UCTB12A

71,25 CFM, stat.nyom: 1,676 mm-H2O, 18 dBA, 0,3A, 1500 RPM, 100.000 óra MTBF, Twister Bearing

Ezek a maximális adatok, amit tud. A vezetékein van egy potméter, amivel leszabályozható a fordulatszáma 800 RPM-re. És van belőle 14 cm-es is.

Üdv: Algol

(#1167) emiki6


emiki6
veterán

A két topic tanácsai alapján ezek mellett döntöttem. Mit gondoltok?

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#1168) Algol válasza emiki6 (#1167) üzenetére


Algol
senior tag

Az Enermax 12 cm-es ventije sokkal jobb, mint az Antec 14 cm-ese érs ráadásul nem is drágább.

Enermax T.B.Silence Manual Series UCTB12A 12 cm-es, kézzel szabályozható
(1500-as fordulaton): 71,25 CFM, stat.nyom: 1,676 mm-H2O, zaj: 18 dBA
( 800-as fordulaton): 37,57 CFM, stat.nyom: 0.722 mm-H2O, zaj: 10 dBA

Antec TrueQuiet 140 14 cm-es
( 800-as fordulaton): 32,4 CFM, stat.nyom: 0,50 mm-H2O, zaj: 20 dBA
( 500-as fordulaton): 20,3 CFM, stat.nyom: 0,25 mm-H2O, zaj: 9,8 dBA

Üdv: Algol

(#1169) emiki6 válasza Algol (#1168) üzenetére


emiki6
veterán

Én ezt értem, DE nem mindig úgy van mint ahogy le van írva. Érts: pl. leírják, hogy 1500 RPM - 20 dBA --» vagy nagyon keveset szállít 1 fordulattal, vagy elé teszel valamit és hangosabb lesz. De legyen, ha találsz egy helyet ahol kapni és manual series akkor válaszolj és meglátom. ;)

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#1170) Algol válasza emiki6 (#1169) üzenetére


Algol
senior tag

Tessék itt kapható.

Arra ügyelj, hogy UCTB12A a pontos típusszám. Van ahol VR-nek írják, például: itt is.

Üdv: Algol

(#1171) emiki6 válasza Algol (#1170) üzenetére


emiki6
veterán

Csavar helyett jár hozzá szilikon rögzítő vagy hasonló?

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#1172) proci985 válasza Algol (#1168) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

kizárt, hogy a 120as Enermax csak olyan hangos legyen 1500 rpmen, mint egy 800as 140es. 800as fordulaton 10 decibel meg vicc.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#1173) emiki6 válasza proci985 (#1172) üzenetére


emiki6
veterán

+1

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#1174) scampolo84


scampolo84
aktív tag

Sziasztok!

Egy Sharkoon Vaya házba keresek egy oldalsó és egy hátsó 120mm-es ventit, mert kevesellem a gyárit az előlapon. Hátha még a végén nyár is lesz :D . Kritérium annyi van, hogy halk legyen (nem szeretnék helikoptert a szobába) és ne kerüljön aranyárba.

Előre is köszönöm a segítséget! :R

(#1175) emiki6


emiki6
veterán

Ha itt nem kapsz választ, akkor gyere át ide: Léghűtés topik - halkan de hatékonyan
+ az itteni szakértőket is szívesen várják ott a kérdezők.

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#1176) tornas


tornas
őstag

120-as és 140-es ventik tesztje

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#1177) Kal-El válasza tornas (#1176) üzenetére


Kal-El
senior tag

ShellKretor tesztjei sokkal részletesebbek. De ettől függetlenül ezt is szívesen néztem át.

(#1178) syberia


syberia
veterán

Wingboost Pure 120mm: nekem ez van és csak jókat tudok mondani róla, ha csendre vágyom 500-on megy, ha kell hűtés, 1500rpm-en :D

https://howbad.info/

(#1179) namivanmar


namivanmar
csendes tag

Üdv
Melyik ventilátort ajánlanátok radiátor mellé a következők közül?:

Nexus
Noiseblocker NB eLoop B12
Corsair SP

Fractal D. Arc Midi r2 ház, a benne lévő gyári ventiket nem mondanám a leghalkabbnak sajnos.
Az egyik radiátor függőleges, a másik vízszintes lesz.
Az egész ház fekete-fehér stílusban épül, ezért kötöttem ki ezeknél, de másik típus is jöhet, csak lehetőleg csöndes legyen és bírja a radiátor mellett. (valószínű xspc EX240 crossflow-k lesznek)
Előre is köszi!

(#1180) Kal-El válasza namivanmar (#1179) üzenetére


Kal-El
senior tag

A Noiseblockert, ha leszabályzod 40-50%-ra, akkor kb a leghalkabb ventit kapod a piacon.
Teljes fordulatszámon viszont van jobb is.

[ Szerkesztve ]

(#1181) TomiLi


TomiLi
addikt

Sziasztok!

Ház ventilátort szeretnék, ami egyben 240-es radiátor venti is lenne.
Ebben szeretném kérni a segítségetek. Amennyire lehet jó lenne ha halk lenne, de azért nyomja is a levegőt, ha szükséges. (fogalmam nincs, hogy milyen szempontokat kell szem előtt tartani a radiátor hűtésénél)

Előre is köszönöm!

Bogyóka

(#1182) kyd


kyd
tag

Üdv!
Szeretnék egy kis segítséget kérni, egy Spire TherMax II bordához kellene egy ventilátor, én egy Arctic F12 TC-re gondoltam, ti miket ajánlotok, lehetőleg ne legyen túl drága, és túl hangos se.

(#1183) csakdzsó válasza Kal-El (#1180) üzenetére


csakdzsó
tag

Szia,

"leszabályzod 40-50%-ra" Ez kb 800-as fordulatszámot jelent a Noiseblockernél?Pontosabban melyik típusánál?

"Teljes fordulatszámon viszont van jobb is"Melyek ezek a ventik?

[ Szerkesztve ]

köztudottan ugyebár a nácik árja atlantisziak, tehát valójában magyarok is nyilván és persze gyíkok is... Mé? Nem tuttad? :D

(#1184) pepe62


pepe62
aktív tag

Sziasztok!
Van egy zalman cpns10x optima hűtőm...halkra hirdették, de egy traktor zúgása kutyafüle hozzá....az a helyzet, hogy vájt fülem van és zeneszerkesztésre kell a gép a legfontosabb szempont a CSEND....:) húzni nem húzok semmit, tehát alapszinten használom a gépet. AMD Athlon II-t használom unlock-olva 4magosként, ennyi a "tuning"...
CPU hűtőre szeretném kérni, hogy javasoljon valaki Pwm 12cm. elsődlegesen nagyon halk, "hangtalan" ventit...lehetőleg költségtakarékosan szeretném megoldani, de már mindenre hajlandó vagyok a csendért! :)))

Esetleg: Coolink SWiF2-120P ? (visszaolvasgattam elég sokat ezt a ventit sokan dícsérik)

Köszönettel, P.

Imádok borral főzni, néha még az ételbe is teszek.

(#1185) dave118 válasza pepe62 (#1184) üzenetére


dave118
senior tag

Fan Xperttel vagy front panellel (vagy amivel akarod pl BIOS) szabályozd a fordulatát. Nekem is ilyen hűtőm van, alig hallani. Max terhelésen mintha fel akarna szállni, de tuning alatt se kérte a proci (750k) a max fordulatot. Jó kis hűtő ez. Coolink SWiF2-120P re meg pláne ne cseréld le, nem egy túl halk venti. A 1201-es verzióból viszont nekem 2 is van a házban, majdnem hangtalan.

... Ami ami, az az.

(#1186) pepe62 válasza dave118 (#1185) üzenetére


pepe62
aktív tag

Köszi dave118 ! :D Már két fórumon is levelezünk!
U.ez a hűtőd van, ez szuper! akkor kipróbálom ezt a leszabályzást! A másik fórumba írtam... :DD

Imádok borral főzni, néha még az ételbe is teszek.

(#1187) 5ent1nel


5ent1nel
aktív tag

Üdv!

Nemrég vettem 3 Pure Wings 2 120mm és eddig nagyon jó tapasztalatom van velük! Maximum szélzaj jellemző rájuk, de hát ugye az kivédhetetlen a légszállítás miatt... :K

Azért is írok most, mert kevés teszt van róla, pedig ár/értékben sem utolsó szvsz.

(#1188) tornas válasza 5ent1nel (#1187) üzenetére


tornas
őstag

A Be Quiet tápok ventije is hasonló típusú, nemhiába halkak is és drágábbak is.

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#1189) becskeha


becskeha
csendes tag

Egy távtartó csodákra képes. A gépemet mindössze ez az egy csendes ventilátor hűti aktívan. Csak szélzaj hallatszik az is csak 30 cm-nél közelebbről. Távolabbról semmi hangja nem hallható. Viszont ennek a ventilátornak is lesz hangja ha közvetlenül rács mellé építik be. Érdemes egycolos távtartóval beépíteni a ventilátorokat, ha már nem lehet nélkülözni őket.

[ Szerkesztve ]

(#1190) tornas válasza becskeha (#1189) üzenetére


tornas
őstag

Nem rossz ötlet, de a jobb hűtés érdekében ventit érdemes úgy beépíteni, hogy a levegőt inkább a tápra fújja, mint hogy el szívja onnan.

Ki lehet próbálni, hogy a tenyereden mikor érzed jobban a hűtést: amikor szívja a levegőt vagy amikor a tenyered felé fújja.

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#1191) becskeha válasza tornas (#1190) üzenetére


becskeha
csendes tag

Abban teljesen igazad van, de én egyetlen ventilátorral hűtöm a teljes gépet belül és elég jól bevált.

Először teljesen passzív megoldásban gondolkodtam, de néhány dolgot érdemes megfontolni ilyenkor:

A meleg levegő ugyanis alapból felfelé szál.
Egy kis levegő áramoltatás nagyon sokat segít a hőáramlásban (hőelvezetésben).
Ha nem hallom a ventilátort akkor felőlem dolgozhat a gépben csendesen (főleg ha ezzel jobban érzik magukat az alkatrészek, ezáltal megbízhatóbbak és hosszabb élettartamúak lesznek).
A mostani alaplapok és házak szerintem hőáramlási szempontból nem túl jók.
Az álló házban a videokártyák hűtése pl. alulra kerül, miközben a meleg felfelé áramlik.

(#1192) tornas válasza becskeha (#1191) üzenetére


tornas
őstag

Érdekes a ház kialakítása... :)

Esetleg a fekvő megoldás is alternatíva lehet a jobb hűtés érdekében.

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#1193) Kal-El válasza tornas (#1192) üzenetére


Kal-El
senior tag

A processzorhűtőknek nagyon nem jó a fekvő ház. Mivel a lamellák közül nem tud felfele szállni a levegő (beszorul) olyan a kialakításuk. Még ennél NoFan hűtőnél is nagyban lecsökken a hatékonyság.

(#1194) RazoR


RazoR
veterán

Hali! Corsair ventikből melyiket érdemes venne házba az AF-ek közül, a quiet vagy a performance editiont? 6 db lenne egy Scout 2-ben? Illetev egy Peter 2 bordára az SP-ből szintén a Quiet vagy a performance???? Vagy valami más típust tudtok ajánlani?

(#1195) marco0007


marco0007
tag

Sziasztok! Nem igazán találtam topicot, de nem is igazán akarok újat nyitni. Ventilátor vezérlő kellene nekem. Kinéztem egyet, csak nem vagyok biztos benne, hogy 6-7 ventivel elbír e. Szerintetek? [link]

[ Szerkesztve ]

(#1196) Speed® válasza marco0007 (#1195) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Csatornánként 10W a leírás szerint, az kb. 3 venti..típusfüggő persze.
A leírás deszültség részét viszont csak én nem tudom feldolgozni? ;p

(#1197) marco0007 válasza Speed® (#1196) üzenetére


marco0007
tag

Szia!:) Köszi a választ de már rég itt duruzsol a gépembe és lazán visz 6 ventit :)

(#1198) eventus válasza RazoR (#1194) üzenetére


eventus
veterán

AF - air flow, ez való házra. SP - static pressure, ez radira. Elég mindegyikből a quiet is. Volt performance mindkettobol nekem, de hangosabbak és nem volt igazán különbség a kettő között.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#1199) Speed® válasza marco0007 (#1197) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Linkeltem valakinek a topikot és gondoltam felhozom, ha már benéztem.
A "deszültség" szót/specifikációt azóta sem tudtam megemészteni :DDD

(#1200) eventus válasza 5ent1nel (#1187) üzenetére


eventus
veterán

Köszönöm! Valóban alig vannak róluk tesztek. Nekem is Be Quiet tapom van és soha, terhelés alatt sem hallottam semmit.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#1201) 5ent1nel válasza eventus (#1200) üzenetére


5ent1nel
aktív tag

Szintén BQ táp vigyorog nálam is, ezért is mertem bevállalni 3db-ot próba nélkül. :)

Annyit még hozzájuk, h állítva és fekve is hangtalanok. Tudom, h néhány légkavaró háklis a fekvő használatra, de szerencsére ez nem ilyen. Továbbra is bátran ajánlom!

[ Szerkesztve ]

(#1202) Volnum


Volnum
újonc

A Scythe ventiket javaslom. Az áruk kicsit borsos, de nekem beválltak. A scythe-n belül is a Scythe Grand Flex ventit tudnám ajánlani. Kicsit nehéz hozzájutni kis hazánkban, de megéri!

(#1203) Devilstudio


Devilstudio
tag

Üdv!
Corsair Obsidian D750 Sima nem air Edition házhoz milyen ventilátorokat ajánlanátok hogy jól átszelőztesse?

Az adatvédelem halott, és a szociális média tartja a dohányzó fegyvert.

(#1204) pc360


pc360
addikt

Most vettem 3 db Be Quiet! Pure Wings 2 (12 cm) ventiket, de egyáltalán nem győztek meg. Légszállításban ennyi, vagy ennél kicsivel kevesebb kellene, viszont hangban melyik lenne az, ami nem búg így? Rohadt idegesítő, azt hittem, halkabb lesz a épem az ezer éves zötyögő ventijeimel lecserélve, de nem. Most zötyögés helyett búg az egész.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#1205) 5ent1nel válasza pc360 (#1204) üzenetére


5ent1nel
aktív tag

Nálam le van szabályozva mind, bár fullon sem búgnak, én a szélzaj miatt tekertem lejjebb a fordulatukat.

(#1206) misi021


misi021
tag

Én ezt a ventilátort ajánlom mindenkinek mert 3mód van rajta 1.Teljesítmény mód, 2.Csendes mód 3. Ultra csendes

[link]

[ Szerkesztve ]

(#1207) juliensorel válasza misi021 (#1206) üzenetére


juliensorel
senior tag

De ennek mi ertelme, h tuheggyel be kell nyulkalni a ventit atkapcsolni ?! :Y foleg ha a szukseges irany miatt a racson van a venti "talpa" akkor hozza se lehet ferni, arrol nem is beszelve, h ez 3 kattintassal barmilyen szabalyzo szofverrel vagy biosban elerheto, h harom kulonbozo sebessegen jaratod a ventit, meg a legocskabb 3 pines cucc is leszabalyozhato...

(#1208) arcitec


arcitec
addikt

Olvastam fentebb a Noiseblocker és társait 750rpm meg 900rpm még jó hogy halk. Szerintem más is. De oda meg minek hűtő, mert az annyit is hűt.Szerintem. ;]
Ugyan is ha nyomja a levegőt és az zúg. Mit is csinálna.Fúj a tornádó halkan? Na ügye , hogy nem.Visz is mindent? Naná. Az összes több vakítás... :D

[ Szerkesztve ]

(#1209) sz.j válasza arcitec (#1208) üzenetére


sz.j
nagyúr

A légszállítás mennyiségéből adódó zajban igazad van, de az már nem mindegy, hogy magának a venti szerkezetének mekkora a működés közbeni zaja ...
A félreértés szerintem abból fakad, hogy sokan e kettőt "összemossák "...

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#1210) venom8888


venom8888
őstag

Sziasztok. Van nekem egy Sharkoon hazam, benne 3 ventivel. 2 elol,1 hatul. De nem tudom milyen teljesitmenyuek. Erdemes-e lecserelnem,hogy a CPU-m huvoseb legyen. Mit gondoltok? Gyari ventik amugy amik benne vannak. Meg mertem ,es 120mm-es a hatso. Szerintem az elso 2 is az.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.