Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Poiro7


Poiro7
aktív tag

Jelenleg 3db Noname 12cm-es venti zakatol a gepemben, szeretnem kicserelni oket de nem tudom milyenre.
Egy biztos minel alacsonyabb a fordulatszam annal halkabb a venti. DE
mennyire szamit a lapatok szama, az hogy muanyag a haz vagy fem,a markajelzes, stb abban hogy mennyire halk a venti ?
:F

[Szerkesztve]

(#2) Nimda


Nimda
addikt

Na erre én is kivi vagyok...talán a GlacialTech Silent Blade?:)

(#3) Grafiqs


Grafiqs
őstag

Esetleg használd előbb a keresőt, és ha nem találsz megfelelő topicot a kérdésednek akkor nyiss csak újat!

G

pl.:


Bővebben: link

vagy

Bővebben: link

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#4) Nimda


Nimda
addikt

Na jön a népnevelés...:DDD
Persze jogos!

[Szerkesztve]

(#5) Slax


Slax
senior tag

Ezek Bővebben: link közül válogass, itt Bővebben: link érdeklődj. Például.

''mit csinálsz? megmondod a gépnek: MŰ-HOLD-VEVŐ!! NEM ÉRTED?! MŰ-HOLD-VEVŐ!!'' by escie '' Fáznak a bitek, a kihűlt adatok egymáshoz bújnak... by LAN Sianis megtömött egy pónit

(#6) Dephnull válasza Poiro7 (#1) üzenetére


Dephnull
tag

Hy

Én a Nexus vagy a Revoltec 12cm-eres ventijeit tudom ajánlani, itt utánna tudsz nézni:
www.revoltec.hu
www.computermode.hu

God Save The Chieftec...

(#7) Cane válasza Poiro7 (#1) üzenetére


Cane
őstag

itt pl. az is kérdés lehetne, hogy mekkora az indulófeszkó. szabályzásnál jól jönnek ezek az adatok.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#8) harry válasza Dephnull (#6) üzenetére


harry
veterán

Van 2 Revoltecem, valóban halkak, de majd lehet, hogy kipróbálok egy Nexust.
Topic szerintem nem rossz ötlet, mert igaz, h gyártók oldalain elolvashatod a specifikásiókat, de a mérési módszereik igencsak eltérhetnek (hangnál pl távolság, környezet/egyéb zajok, stb) ezért szerintem jobb a személyes tapasztalat.
Csúszócsapágyas venitk elég halkak, csak sajnos az élettartamuk nem túl hosszú. Vannak mágneses/folyadék csapágyas ventik? Ezek és a kerámia golyós csapágyas ventik miben térnek el a fém goly./csúszó cspágytól (élettartam, zaj)?

[Szerkesztve]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#9) Poiro7


Poiro7
aktív tag

TALAN MEG KENNE NEZNI MIKORI AZ UTOLSO HOZZASZOLAS A TEMAKHOZ!!!
A szamitas techniakban kozismerten egyik honaprol a masikra ujabb es ujabb termekek latnak napvilagot, ugyhogy legy boldog a keresoddel.:Y

(#10) Poiro7


Poiro7
aktív tag

Es ehhez mit szoltok?

Bővebben: link

(#11) Viktor77 válasza Poiro7 (#10) üzenetére


Viktor77
titán

0 légszállítás.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#12) oceanearth válasza Poiro7 (#10) üzenetére


oceanearth
őstag

11.27 CFMM?????? hát az igen lol. többet érek vele ha 3szor befújok a gépbe egy jó nagyot

(#13) gege71.hu válasza Poiro7 (#1) üzenetére


gege71.hu
addikt

Noiseblocker SX1-Pro.
Ha fosra-nullára le is potizod akkor is tolja a levegőt rendesen...igaz nem 500 Ft :D
Nekem eddig ez jött be legjobban(van is 2 db). A Silentblade nem volt jó ill potizva semmit nem szállított és még ''mormogott''is.
Keresd tts-t (Minőségi hűtők...stb topikjában, ő vágja rendesen a témát :D )

[Szerkesztve]

(#14) harry válasza gege71.hu (#13) üzenetére


harry
veterán

Volt egy sima SX1em, de nekem nem tetszett annyira (minimumon hangtalan volt, de ha feltekertem akkor volt hangja - pedig elvielg csak 17dB).
SX1 - pro milyen csapágyas? minimumon milyen hangos/mennyit pörög?
Nekem nem fontos, h sok levegőt toljon, mivel úgy is több lesz de akár ventik nélkül is el megy a gép, de azért jobb volna, ha lenne légáramlás.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#15) ByB


ByB
addikt

Felesleges a legcsöndesebb 12cm-es ventit keresni!!! Ugyanis az a legcsöndesebb, ami nincs bekötve, akkor meg érdemesebb a legolcsóbbat megvenni!
Ha már feltétlenül értelmet kell keresni ennek a topicnak, talán célravezetőbb a hangerő/légszállítás hányadosaként rangsorolni az egyedeket. Bár mivel az emberi fül a hangerő mellett a frekvenciákra és egyébb zajforrásokra is eltérően reagál, ezért különböző eredmények fognak születni (lásd SATA vinyót teszt) és ''vitatkozó'' emberek hada fogja ellepni ezt a topicot is... Át kellene nevezni: ''A nagy proffeleres topic!''

(#16) lapa


lapa
veterán

nekem egy coolink van (mint a bat-on) és jól működik. nem volt még másik, összehasonlítani így nem tudok. golyóscsapágyas, 2000rpm@12v ha minden igaz és speedfanban 35%-nál (4,2v? / 700rpm?) már elindul. nekem ez (az egy) hűt mindent 40%-on (4,8v? / 800rpm?), így igen halk.

(#17) zsborbas


zsborbas
aktív tag

Glacialtech több ismerősnek jelentősen hangosabb lett kb 1 hónap után, azt nem javasolnám. Nekem Revoltec van a gépemben, csendes maximális fordulaton is, és iszonyat mennyiségű levegőt szállít. És az ára sincs az egekben mint némelyik másik gyártóé.

[Szerkesztve]

ASUS M4A785D-M PRO, x3 435@x4 B35 @3.2GHz, 2x2GB Kingmax DDR2-1066, Sapphire HD4670

(#18) harry válasza zsborbas (#17) üzenetére


harry
veterán

80mm SB volt nálam is, de szerintem sem nagy szám. revoltec viszont jó. kérdés, h idővel mennyit kopik a cs.csapágy.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#19) Coyot


Coyot
őstag

Én egy Coolink CFY12B-et használok, 12V-on 1100es fodulat, semmi hagja. Szerintem a gyári 22dB alatt van.

szerk.: volt nekem Glacialtech Silent Blade-em is amire gyári 19dB van írva, hát ez a coolink a maga 22dB-ével sokkal halkabb, tök érdekes:Y

[Szerkesztve]

Má' nem

(#20) wolfman


wolfman
veterán

Sziasztok! Nekem van egy noname 8cm-es ventim. SEMMI hangja sincs. De akkor miért búg mikor a gépben van! Megtaláltam a megoldást. A számítógépházban alapból ki vannak fűrészelve a ventinek a rések. Na a mellett süvített a levegő. Lereszeltem és beraktam azt a rácsot amit a ventihez lehet kapni és semmi hangja sincs azóta. Kb. 18db lehet a zaj!

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#21) Achill3uS válasza Poiro7 (#1) üzenetére


Achill3uS
veterán

CoolerMaster Silent 120mm 7-800rpm, 13db :D
jó csak semmit nm csinál :D

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#22) harry válasza Coyot (#19) üzenetére


harry
veterán

Coolink, Revoltec, ok.
Van valakinet Nexusa? Nem tudom érdemes-e +1000ot kiadni érte.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#23) Kelly válasza gege71.hu (#13) üzenetére


Kelly
csendes tag

Noiseblocker = Coolink ...

(#24) harry válasza harry (#22) üzenetére


harry
veterán

upp

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#25) gege71.hu válasza Kelly (#23) üzenetére


gege71.hu
addikt

Na ezt azért nem egészen hiszem :)

(#26) morzsa


morzsa
aktív tag

Ez lenne a tuti, ha lenne nálunk is.

Bővebben: link

https://linktr.ee/wbteam21

(#27) harry


harry
veterán

Nexus? Vélemény valakinek?

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#28) harry válasza harry (#27) üzenetére


harry
veterán

Up.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#29) Cane


Cane
őstag

szvsz a legjobb választás a 120x120x 38-as méret. nyilván több levegőt szállít, mint a ''hagyományos'' 120x120x25-ös.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#30) harry válasza Cane (#29) üzenetére


harry
veterán

Igen, ez valószínű. Ismersz ilyet, ami kapható is Magyaro.on?
De jelenleg nem a több levegő szállítás a szempont, hanem hogy mennyire halk.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#31) LukE válasza Cane (#29) üzenetére


LukE
veterán

amit lattam venti adatlapot, azon inkabb nagyobb nyomas es ugyan akkora legszallitas latszott.
Es ha nem tevedek nagyot, akkor a franctuggya melyik pÉcÉs gyarto fem 120x120x38-as ventijen kivul csak ''ipari'' kivitelu ventik vannak, elettartamra es legszallitasra optimalizalva.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#32) tts válasza Cane (#29) üzenetére


tts
addikt

Hát így néz ki a kicsike - de a topic címével szöges ellentétben ez indulhat a leghangossabb 120-as címért

Bővebben: link

Spannung 12 V DC
Drehzahl ca. 4.000 U/min
Leistungsaufnahme 36 Watt
Fördermenge ca. 323 m³/h
Lautstärke ca. 59 dBa
Länge - Breite 120 mm
Höhe 38 mm
Anschluss 4 Pin (Netzteil), 3 Pin (Tachosignal)




[Szerkesztve]

(#33) Kelly válasza gege71.hu (#25) üzenetére


Kelly
csendes tag

Hát pedig kénytelen leszel, lásd a most megjelent nagy ventitesztet itt a Prohardveren. Csak a lapát színében meg csomagolásban különböznek. Ha valaki, akkor mi már csak tudjuk (t.i.: a Coolink márkanév a Kelly-Tech saját tulajdona. De csak Magyarországon használjuk ventikhez, mert az Ausztriába és Németországba - általunk- eladott termékek már Noiseblocker néven kerülnek forgalomba).

Magyarul, ha itthon megveszel 4e forintért egy Noiseblockert, akkor egyszer fizetsz a Kelly-nek, aztán fizetsz a német forgalmazónak, aztán fizetsz annak, aki onnan behozza (TTS), és így jön ki a 2x szorzó a Coolink ventikhez képest. Persze ha neked a Noiseblocker név jobban hangzik, meg szebb a kék szín, akkor szíved joga.

(#34) Stalker-2572


Stalker-2572
addikt

Nekem SilentBlade 12 centis ventijeim vannak, meg vagyok velük elégedve, a cikkben különösen ajánllot minősítést kapott, és még az áruk sem olyan ilyesztő :)

All Black...

(#35) detroitrw


detroitrw
addikt

Van valakinek Spire 12 cm-es ventije.

Lenne egy kérdésem hogy mennyire jó?
és hogy mennyibe kerülnek

Bővebben: link

[Szerkesztve]

(#36) tts válasza Kelly (#33) üzenetére


tts
addikt

Hát én ezt most rögtön meg is kérdezem a Noiseblockertől, hogy mennyit fizetünk a Kellynek, meg azt is, hogy csak a színében tér-e el, vagy az alkatrészekben is, attól függetlenül, hogy egy helyen rakják össze.

Gondolom az információid helytállóak.

(#37) tts válasza Kelly (#33) üzenetére


tts
addikt

Meg is van a válasz - szóval a hozzászólásod egy pofátlan szemenszedett hazugság - de ezt te nálam sokkal jobban tudod. :Y

Esetleg módosíthatnád a mesét - ne nekem kelljen itt részleteznem. :R

Ja és a #23-ra: nem egyenlő, a Mercedes sem egyenlő a Daewowal.

[Szerkesztve]

(#38) orbano válasza Kelly (#33) üzenetére


orbano
félisten

Maga a cikk is írja, hogy hiába ugyanaz a gyártó, más a minőség...

A vér nem válik VAZZE!™

(#39) eszterencs válasza Kelly (#33) üzenetére


eszterencs
HÁZIGAZDA

Ha már ilyen belső infokkal bombázzátok a fórumot, akkor azért annyit hadd fűzzek hozzá az érthetőség kedvéért, hogy ebben a hozzászólásban ''Kelly'' alatt a Kelly-Tech taiwani anyacégét kell érteni, nem a magyarországi Kelly-Tech-et.

Az, hogy a Coolink és a Noiseblocker ventilátorokat egyaránt az Y.S.Tech gyártja, tény, a többin meg kár vitatkozni. A két márka tudtommal különböző garaciaidővel rendelkezik, ráadásul nem csak ugyanazokat a modelleket vásárolják a gyárból.

A ventilátorokat leteszteltük, ott vannak az eredmények, önmagukért beszélnek.

(#40) Noiseblocker válasza Kelly (#23) üzenetére


Noiseblocker
csendes tag

The Statemant ''fans from Coolink = Noiseblocker '' is not correct
Noiseblocker Fans never the same as Coolink Fans,look at the Productrange from our Fans!! We had 12 Different Fans in our Productrange with different specification and incl.3 Years Warrenty
Best Greetings from Noiseblocker in Germany !!!


[Szerkesztve]

High End Silent Solutions made by Noiseblocker!!

(#41) OC


OC
őstag

WoW! Azt hiszem ,ezzel lezárulhat a Coolink vs. Noiseblocker vita.


(#42) OC válasza harry (#27) üzenetére


OC
őstag

A héten -ha minden jólmegy- a tulajdonomba kerül 1 db. A birtokomban csak Coolink van, ami 12cm-es, tahát csak ezzel tudom összehasonlítani. Majd leírom a tapasztalatokat. hang, légszállítás, szabályozhatóság, brummogás (meg ami kell :)) alapján.

(#43) rlazol


rlazol
addikt

egy fórumtárs egy másik témában azt javasolta, hogy tegyek a gépembe egy idősebb tillátort. Én ezt bölcsnek találom és szeretném megfogadni csak az a bajom, hogy meglehetősen régi és pici házamban nemigen találok neki helyet! Se elől, se hátul, se oldalt.Nincs benne légcsere rés vagy ilyesmi, ráadásul a processzor a táp alatt van, és ez szerintem csökkenti a légáramlást. 50 fok a proci (Athlon 2200+), 42 az alaplap, és jön a nyár.
Szóval a kérdésem az lenne, hogy van e értelme kivágni a ház oldalából egy megfelelő kör alalkú területet és oda rakni a ventit?

És mi van, ha hátulról támadok, vagyis a proci alatt vagdosok ki egy ventillátornyi helyet?

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#44) canniball válasza rlazol (#43) üzenetére


canniball
nagyúr

''...tegyek a gépembe egy idősebb tillátort...''
Ez mit is akar jelenteni? :F
Ha a proci a táp alatt van az teljesen normális (nálam is ott van) és hűtés szempontjából is jó, ti. a táp ventije elszívja a meleg levegőt a proci környékéről (már ha ilyen tápod van).
A kivágósdi meg szerintem úgy lenne optimális, hogy:
1, a ház oldalába is vágnál egy likat és egy ventit ráhelyeznél, hogy szipkázza be a friss levegőt, amit meg egy csővel a procihűtőre kéne vezetni
2, illetve ha lehet a ház hátulját is érdemes lenne kilyukasztani és oda meg egy, a meleg levegőt a gépből kiszívó ventit kéne felhelyezni.
Bár ha ennyire nincs a hűtésnek hely a házban lehet, hogy érdemesebb lenne magát a házat lecserélni...

[Szerkesztve]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#45) rlazol válasza canniball (#44) üzenetére


rlazol
addikt

idősebb tillátor= vén tillátor = ventillátor... :) Bocsi.

Jónak ez lehet,. hogy jó, de erősen korlátozza, hogy mekkora hűtő fér be. És hiába jó, ha egyszer nem nem tetszik a gép hője.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#46) rlazol válasza canniball (#44) üzenetére


rlazol
addikt

Még annyit, hogy hátul a PCI slotok közül sok az üres, de nincs ott lezárva a ház, vagyis arrafelé tud szellőzni. Arra gondoltam, hogy az oldalventi, az kiszívná a meleg levegőt miközben a fizika törvényei szerint jönne be a szobelevegő a PCI-k felől. De oda ventit nem hiszem, hogy be tudok rakni. A proci (illetve az alaplap) alá nem érdemes? A házat meg nem akarom bántani. PII-s korom óta szolgál... :)

[Szerkesztve]

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#47) canniball válasza rlazol (#45) üzenetére


canniball
nagyúr

:D Én kérek elnézést, de sehogy nem esett le. Már azt hittem, hogy használt ventillátort akarsz beszerezni... :DDD
Ha meg procihűtőt is akarsz cserélni, ami a ház felépítése miatt úgy látszik nem lehetséges, akkor csak az előző hsz.-m utolsó mondatára tudok utalni.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#48) rlazol válasza canniball (#47) üzenetére


rlazol
addikt

nem, a procihűtő egyenlőre marad.... A ház lehet, hogy nyugalomba vonul... köszi a tanácsokat!

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#49) canniball válasza rlazol (#46) üzenetére


canniball
nagyúr

Nem igazán értelek...nem akarod bántani a házat, mégis kivágnád az oldalát??? Ráadásul mindkettőt?
Hogy őszinte legyek én még nem láttam olyan házat (persze ettől még lehet), aminek az alaplap alatti oldala ki lenne vágva, így nem tartom valószínűnek, hogy ennek sok értelme lenne.
A PCI slotok felé jelenleg hiába tud szellőzni, ha nincs venti, ami megmozgatná a levegőt. Ha kivágod a ház oldalát továbbra is azt tartanám logikusnak, hogy a venti a friss levegőt befelé fújja a procira (a fizika törvényei szerint pedig menjen ki a meleg levegő a PCI-k felé - ha élhetek a szavaiddal).

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#50) canniball válasza rlazol (#48) üzenetére


canniball
nagyúr

Na szépen vagyunk, mire válaszolok már írod az újat, amire válaszolhatok. :DDD
Bölcs döntés! (És nincs mit.)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.