Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) S.Y.S. válasza Oibacsi (#649) üzenetére


S.Y.S.
aktív tag

Akkor lehet tényleg kifogtam egy sánta példányt :(

(#652) Henk válasza Balu972 (#647) üzenetére


Henk
veterán

Nekem is Antec házam van és azokat a 3 állású ventiket akarom lecserélni a lehető legcsendesebbre.Azért próbálgatom most őket,hogy melyik lenne a megfelelő.A silenx ixtrema 12v-ról biztos nem. :(

(#653) Oibacsi válasza sz.j (#650) üzenetére


Oibacsi
őstag

pont ezért írtam, hogy nálam nem...

(#654) sz.j válasza Oibacsi (#653) üzenetére


sz.j
nagyúr

Na, akkor most legyek "okos" ..., kísérletezzek egy AC-vel, vagy vegyek egy drága "tutit", amivel szintén befaraghatok.

;)

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#655) Henk válasza sz.j (#654) üzenetére


Henk
veterán

Én mégegyszer nem veszek meg egy drága ventit (ami tuti) anélkül,hogy kipróbálnám.

(#656) Balu972 válasza Henk (#652) üzenetére


Balu972
aktív tag

Igen az Antec nem halk. Én 2 db Scythera fogom cserélni.
Itt vettem az elsőt: [link]

Sztem jó ár.

Egy kérdés milyen házad van?

(Nekem Antec Sonata II)

"Visszatérő rémálmom, hogy a feleségem annyiért adja el a gépem, mint amennyit bevallottam neki."

(#657) Oibacsi válasza sz.j (#654) üzenetére


Oibacsi
őstag

esetleg noctua...nálunk 3k és arra még senkinek nem volt panasza

(#658) Henk válasza Balu972 (#656) üzenetére


Henk
veterán

Antec Ninehundred a házam.
Nekem is a scythe az egyik lehetőség.

(#659) shteer válasza sz.j (#654) üzenetére


shteer
titán

az 1000 rpm-es AC-vel nem nagyon lehet bukni... alapfetően passzív vízhűtésem van, de a nyárra meg kell támogatnom pár ventivel. AC lesz a választás, 1k darabja és sztem 4 db elég is lesz nekem
1et már beszereztem, megéri az árát sztem - kissé leszabályozva eltűnik az a kevés hangja is ami van

..szerintem jónak tűnik

(#660) sz.j válasza shteer (#659) üzenetére


sz.j
nagyúr

Köszi az infót, de hol kapható 1k-ért?
Mert az valóban nem sok, egy próbát megér.

;)

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#661) shteer válasza sz.j (#660) üzenetére


shteer
titán

privi ment

..szerintem jónak tűnik

(#662) sz.j válasza shteer (#661) üzenetére


sz.j
nagyúr

re is.

Köszi.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#663) Balu972 válasza Henk (#658) üzenetére


Balu972
aktív tag

Ú, ez nagyon király ház! Elfér benne jónéhány venti! :C
Nekem gond a sonatannal, hogy két venti hely van kialakítva.

"Visszatérő rémálmom, hogy a feleségem annyiért adja el a gépem, mint amennyit bevallottam neki."

(#664) Henk válasza Balu972 (#663) üzenetére


Henk
veterán

Ja van benne 1db 20-as meg 4db 12-es.Még egyet lehet beletenni,de már így is túlzás.De pont azért akarok minél halkabbat mert ennyinek már van hangja.

(#665) yakuza.tora válasza S.Y.S. (#643) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Nocsak! Beindult a topik!
Azon a durva érces hangon csodálkozom, mert nekem is volt egy-két AC venti a kezeim közt, de ilyennel nem találkoztam. Annak biztos, hogy volt valami baja! :K

Alléz Olympique de Marseille!

(#666) shteer válasza yakuza.tora (#665) üzenetére


shteer
titán

mikor jössz erre felém? tudod, blokk meg backplate :)

meghallgathatod nálam az AC-t is :)

..szerintem jónak tűnik

(#667) tom_tol válasza Henk (#664) üzenetére


tom_tol
addikt

nekem is illen van kiváncsi leszek mire jutsz vele
már azon gondolkodtam hogy v.mi szekrénybe rakom viszont ramok 2,4v langyi és az nb-nek is igen kellemes a hőmérséklete

(#668) Henk válasza tom_tol (#667) üzenetére


Henk
veterán

Hőmérséklettel nincs is semmi gond,a procit már passzív hűtővel használom.De a hangjából akarok még faragni.Holnapután nézem a ventiket,kiváncsi leszek sikerrel járok e.

(#669) Oracle válasza shteer (#661) üzenetére


Oracle
senior tag

Megmondanád nekem is hogy hol kapható AC mert sehol nemtalálok. kösz

(#670) Gorneck válasza Oracle (#669) üzenetére


Gorneck
titán

nándika+tts a hw piacon.

Gorneck#1239

(#671) nyunyu


nyunyu
félisten

Golyos SilentBlade II-ket erdemes lecserelni ilyen AC-re?

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#672) Oibacsi válasza nyunyu (#671) üzenetére


Oibacsi
őstag

még a hydro-sat is

(#673) Henk válasza yakuza.tora (#635) üzenetére


Henk
veterán

Hello.
Na voltam ma az üzletben és volt egy rögtönzött venti teszt.Sajnos s-flex nem volt nekik kéznél,ez kimaradt.
Ami volt:Silenx Ixtrema(11dBA),Noctua NF-S12-1200,AC AF12025L,Nexus 120mm.
Csak 12v-on lett járatva,szabályozva nem.
Lett meglepetés. :Y
Leghangosabb a Silenx Ixtrema(meg a legdrágább is).Körökkel zajosabb volt a többinél(erős motorzaja van),bár a légszállítása is ennek volt a legnagyobb.Ilyenem van így speciel ezt kitudtam próbálni szabályozva is.5-7 volt környékén sokat halkul a motorzaj,de még mindig érzékelhető és a légszállítása is jól visszaesik.
Második leghangosabb a Noctua volt(második legdrágább).Némi motorzaj illetve furcsa szakaszos szélzaj.Nem folyamatos mintha nem azonos fordulaton járna a venti.Gondolom ez nem így van,de a hangja arra hasonlított.
A Nexus és az AC azonos légszállítású,legalábbis a címke szerint.Hangra is egyformának tűntek.Az AC-nek mélyebb hangja volt és némi szélzaj volt hallható.A Nexus motorja kicsivel magasabb hangot adott és személy szerint én ezt éreztem a leghalkabbnak.
Más kérdés,hogy a Nexus valamivel többe kerül és a vezeték kialakítása elég gyenge minőségűnek tűnt.
Sajnos az S-flex-et nem sikerült meghallgatni pedig az egyik elsődleges választásom lett volna.Illetve,hogy visszaszabályozva,hogy változik a hangjuk sajnos ezt sem volt módom kipróbálni.
Szerintem ár-érték arányban az AC a legjobb választás ezek közül.Illetve ha kicsit szánsz rá többet(bár nem biztos,hogy megéri) a Nexust találtam a leghalkabbnak(de csak egy árnyalattal)!

(#674) sz.j válasza Henk (#673) üzenetére


sz.j
nagyúr

Lehetőségem volt meghalgatni az S-FLEX 800-as és 1200-es ventiket. Hát mit is mondjak ..., nem voltam elájulva tölük.
A 800-as elég halknak tünt (minimális hangja volt) de kevés levegőt szállított, az 1200-es levegőszállítása már megfelelő volt, de a hangja meglepően nagynak tünt ..., legalábbis én sokkal csendesebbnek gondoltam.
Úgyhogy továbbra is maradok a Noiseblocker Ultra Silent Fan SX2 Pro Blacksilence használata mellett.

;)

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#675) Henk válasza sz.j (#674) üzenetére


Henk
veterán

Igen csak mindenkinél más a halk,azért lett volna jó ha személyesen megtudom nézni.Most beszéltem egy sráccal aki a 800-as s-flex-el tökéletesen elégedett.Azt mondja néma és jól szállít.

(#676) Oracle válasza Gorneck (#670) üzenetére


Oracle
senior tag

Hi

Nándika nemakar válaszolni :((( megkérdeztem a bazárban és priviben is tőle, de semmi válasz..... :((

tts-nek sajna nincs.

[ Szerkesztve ]

(#677) Oibacsi válasza Oracle (#676) üzenetére


Oibacsi
őstag

ne mondd már, nekem válaszolt...és nem is látom a neved, próbáld még1*

(#678) Oracle válasza Oibacsi (#677) üzenetére


Oracle
senior tag

Lehet én írok rossz helyre? :F Ide írtam neki.

[ Szerkesztve ]

(#679) Oibacsi válasza Oracle (#678) üzenetére


Oibacsi
őstag

[Ide] írj!

(#680) Oracle válasza Oibacsi (#679) üzenetére


Oracle
senior tag

Ok. Köszi megpróbálom :)

[ Szerkesztve ]

(#681) Gorneck válasza Oracle (#676) üzenetére


Gorneck
titán

Hívd fel...

Gorneck#1239

(#682) yakuza.tora válasza Henk (#673) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Köszi! :R
Bevallom férfiasan, hogy már megrendeltem Nyugdíjastól az AC-t!
Örülök neki, hogy az lett az ár-érték arány győztese! :K

Alléz Olympique de Marseille!

(#683) Gorneck válasza Henk (#673) üzenetére


Gorneck
titán

Mondtam Én, hogy jó vétel az AC...de senki nem hisz nekem...:D Nekem lassan érkezik még 2db egy hozzá való 3.5" helyre való szabályzóval...

Hangszigetelésem mellett semmit se hallani belőlük...bezzeg a HDD motorhangja az elnyom mindent...:D

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#684) laci06 válasza Henk (#673) üzenetére


laci06
senior tag

Nekem mint már irtam is, a noctua NF-P12-im vannak...
Picit áttervezték, megemelték a fordulatszámát, kilenc lapátja van, és teljesen más a dölésszögük...
Egy AC-t tényleg be kéne szerezni összehasonlitás végett...
EZ egy jó teszt, igaz a noctua.at-n kb 100 van még a ventiről, és minden egyébről... tényleg elég halk, és max fordulaton rengeteg levegőt szállit, és csak szélzaj van...

[ Szerkesztve ]

(#685) Henk válasza yakuza.tora (#682) üzenetére


Henk
veterán

Így van.Közben beszéltem én is Nyugdíjassal,nekem az s-flex-et ajánlotta,mert mondtam,hogy nekem mindenképpen 800-as kell.
Esetleg ha valaki a 800-as slip stream-ről tudna véleményt mondani azt megköszönném.

(#686) Mathiask


Mathiask
senior tag

Most nézem hogy artic cooling nak 2fajta 12cm-es PWM-es ventije van. Szerintetek a nem szabványos kialakításút is lehet használni ház hátulján?(csak mert nem látom hogy hogy lehet felszerelni)

http://arcticcooling.com/fans2.php?idx=108&data=2&disc=

http://arcticcooling.com/fans2.php?idx=111&data=2&disc=

(#687) Henk válasza Gorneck (#683) üzenetére


Henk
veterán

Nekem meg a vga ver most mindent hangba.Tervezem a csillapítását.Nincs valami információd az AC accelero 8800 xtreme-ről?Mármint,hogy az mennyire hangos?Mert azt a vga vezérli hőmérséklet függvényében és ha a 3db 8cm-est felpörgeti az lehet,hogy k...a világot csinál.Nem tudok dönteni. :U

(#688) Kombat válasza Henk (#685) üzenetére


Kombat
őstag

[link]

Ez egy elég részletes tesz, amiben benne van a 800-as Slip Stream.

(#689) Kombat válasza Mathiask (#686) üzenetére


Kombat
őstag

Ha a ház belsejébe rakod, akkor csak kifújóként tudod becsavarozni!

(#690) Henk válasza Kombat (#688) üzenetére


Henk
veterán

Köszi ez tényleg részletes teszt. :R
De jó lenne mindet meghallgatni. :D

(#691) Womb válasza Henk (#673) üzenetére


Womb
senior tag

A Noctua-nak kell egy kis idő,mire beáll.Ha egy ideje már használod,nem lesz olyan hangos,bár újonnan sem egy hangerő gép.

(#692) Henk válasza Womb (#691) üzenetére


Henk
veterán

Hát a boltban nem kérhettem a srácot,hogy járassuk egy darabig őket. :)
Csak egy gyors teszt volt.Elképzelhető,hogy egy idő után javulna.

(#693) Gorneck válasza Henk (#687) üzenetére


Gorneck
titán

Ha szabályozva van sztem sok hangot nem adhat...nekem turbo modulom van az S1en és a lap által szabályozva nulla a hangja...szal sztem nem lehet gáz a nagytesóval sem...más nem szoftveresen szabályzod a dolgot...

Gorneck#1239

(#694) Gorneck válasza Womb (#691) üzenetére


Gorneck
titán

Annyi pénzt sztem akkor sem ér, ha 1k-ért kapok hasonló ventit hangban...

Gorneck#1239

(#695) Henk válasza Gorneck (#693) üzenetére


Henk
veterán

Én is így gondolom,hogy nem lehet veszélyesen hangos.A másik lehetőség egy Termalright HR-03 Plus és egy halk 12-es ventivel.Szerintem teljesítményben kb. egyformák,de hangban szerintem azért az utóbbi nyerne.

(#696) Gorneck válasza Henk (#695) üzenetére


Gorneck
titán

:K

Gorneck#1239

(#697) Womb válasza Gorneck (#694) üzenetére


Womb
senior tag

Ez valóban így van,tényleg drága jószág....még a hat év gari ellenére is.

(#698) Gorneck válasza Womb (#697) üzenetére


Gorneck
titán

Az is csak gyártói nem?! Mert a kisker 1 évnél többet nem voltak hajlandóak adni haveréra... :(

Gorneck#1239

(#699) Womb válasza Gorneck (#698) üzenetére


Womb
senior tag

Gyártói,persze.Szépen hangzik a hat év,de nem hinném,hogy egy 4-5 éves rossz ventit elküldenék az Osztrákokhoz javításra,vagy cserére:)
De azért megnyugtató ez a feltételezett megbízhatóság.

(#700) Gorneck válasza Womb (#699) üzenetére


Gorneck
titán

:DDD

Gorneck#1239

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.