Hirdetés

A Battletech-sztori

Előszó: ezt 2011-ben írtam eredetileg még az Mechwarrior: Online bloghoz, most picit (tényleg picit) reszeltem rajta, és kiraktam ide, hátha valakit érdekel ilyen nos... kissé szétesett formában is....

Szerk. 2..: Mivel úgy tűnik, hogy 1 nap csak 1 személyes bejegyzés jelenik meg: A Battletech világának története 3049-ig

A Battletech eredete

1980-ban jött létre a FASA, hogy szerepjátékokat és asztali, táblás játékokat fejlesztésével foglalkozzanak, illetve adjanak ki. Mindössze 350 dollár tőkével induló vállalkozás két kulcsembere Jordan Weismann és L. Ross Babock volt.


"Valkyre" Veritech-ek (alakváltó robotok) a Robotech rajzfilmből (a képen látható Mecha "Wasp" néven került be a Battletech-be)

A Battletech világának előtörténete röviden

Földi szövetség (Terran Allliance) 2086-2315:

2013-ban létrejött egy új nemzetközi szövetség, az ENSZ kvázi utódja, a Western Alliance (Nyugati Szövetség), amelybe az összes nagyobb hatalom helyet kapott, 2086-ban a világűr kolonizálását elkezdve, a szövetséget átkeresztelték Terran Alliance (Földi Szövetség) névre. A szövetség alapvetően a nagyhatalmak játéktere volt, a kisebb és szegényebb országok hatalma és szava csekély volt, ami társadalmi feszültségeket okozott. A csillagközi kolonizáció, vagyis más naprendszerek meghódítására azonban várni kellett, amíg egy megfelelő eszköz nem került a szövetség kezére. Az első Fénynél Gyorsabb (Faster-Than-Light, FTL) hajtómű megvalósításáig 2103-ig kellett várni, és iszonyatos költségeket jelentett, ám a sikeres próba után nekiálltak az első csillagközi fénynél gyorsabb űrhajó megépítésének, amely a TAS Pathfinder névre hallgatott (a TAS a Terran Alliance Ship, Földi Szövetség Hajója rövidítése). Az űrhajó un. űrugrásra volt képes, nagyjából 30 fényévnyi távolságra ugorhatott, két ugrás között pedig hatalmas vitorlákat bontottak, amelyekkel újratöltötték magukat. A technológia persze korlátozásokkal jár, biztonságosan ugrani csak jól feltérképezett pontokat (un. ugrási pontokra, Jump Points) lehet. A Pathfinder első útja a Tau Ceti-re vezetett és a 14 fős személyzete 30 nap múlva épen és egészségesen vissza is tért a Naprendszerbe. A sikernek köszönhetően azonnal nekiálltak a környező naprendszerek felderítésénak, és további hajók építésének, majd 2110-ben az első kolóniát is létrehozták a New Earth (Új Föld) bolygón.

Desktop felület váltás Linuxon

Szóval az történt, hogy elegem lett a Kubuntu-ból. A Dolphin ugye elviekben a világ legjobb fájlkezelője... már ha működik. Nálam viszont elinduláskor általában 20-30 másodpercig nem történik semmi (az ablak nem válaszol), a fájlkezelés horror lassú, szóval az állítólag szörnyű Nautilus-ra és a Double Commanderre fanyalodtam. Utóbbi dettó kuka, ugyanis valamiért képtelen sorba rakni a fájlokat az általan kívánt módon (dátum, fájltípus, mikor hogy), így pedig használhatatlan.

Ezek mellett pedig ott a nagy fájdalmam, hogy ha sötét témát állítok be, akkor a Firefox-alapú böngészőkben sok oldal (pl. a RiOS! alapúak esetén is) szívás lesz a jutalmam, mert a háttérszínt / betűszint felülírják. Külön öröm, amikor sötét háttér előtt van sötét karakter, de csak egy hangyaorral jobb, amikor fehér háttér előtt vannak világosszürke (ezüst) betűk. Ja, és az ablakok is, pl. a LibreOffice is kb. szemkifolyás esete. Bár állítólag ez nem KDE-only gond, de bízok a csodákban.