Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17751) Steelmanus válasza Zola007 (#17742) üzenetére


Steelmanus
addikt

Mivel rajottel a hibara, es tuzfal problema volt, ajanlanam a Comodo tuzfalat, annak is a regebbi valtozatat. Innen meg le lehet tolteni, sokaig hasznaltam es keves eroforrast igenyel es tud magyarul, free. Azert a regebbit ajanlom mert az csak csupan tuzfal es nem a virusirtoval kombinalt 3.xx valtozat.
Talalomra rakerestem a kuglin itt olvashatsz rola, de a PH-n is van sajat topicja.
Tenyleg nagyon jo kis program es konnyu konfiguralni, ha elolvasod a topikjat akkor ott van osszehasonlitas, hatasfok, stb.

(#17752) Steelmanus válasza Salak (#17736) üzenetére


Steelmanus
addikt

Azert ha leirtad volna a laptop tipusat jobban tudtunk volna segiteni, mert sok laptopnal nem mindegy hogy milyen sorrendben teszed fel a drivereket.

(#17753) Steelmanus válasza Klemens (#17750) üzenetére


Steelmanus
addikt

Nem kerdeztel rosszat, valoban letezett egyes AMD rendszereken a hiba, de nem az integralassal lehetett orvosolni, henem egy ristry modositassal.
Itt olvashatsz rola.
Nalam nem jelentkezett a hiba, de ehhez a rendszerben kell lennie a AmdK8.sys -nek.
Kep:

(#17754) Zola007 válasza cigam (#17744) üzenetére


Zola007
veterán

A gond ott van, hogy Boot wiz és boot analyzer nem mutatott összefüggést a zonealarm és a megnőtt boot idő között :(
Szerintem valami kernelbeli dolgot akaszt ki, ezért a rendszertöltés fájlainak tulajdoníthatnám, azt meg csak nem írthatom ki

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#17755) Zola007


Zola007
veterán

Szerintetek melyik a legjobb kombináció

Avira antivir + spybotSD + a régebbi Comodo (csak firewall)

új Comodo (firewall+antivir)+ spybotSD

Comodo Pro
__________________
Zonealarmot azért szerettem mert ugye a pro az spyölő+tűzfal verzió volt és az avirával nagyon hatékony kis kombót alkottak (és alkotnak a többi gépen), csak most a noti nem szeresse

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#17756) bocsika


bocsika
aktív tag

Hali
A problémám a következő.:D
Az xp megy szép nyugottan és egyszer csak újraindul. Újraindulás után a következő üzenetet dobja:
A rendszer súlyos hiba után állt helyre.
blabla

Adatak megtekintése:
A hiba paraméterei:
BCCode : 100000d1 BCP1 : 004F0044 BCP2 : 00000002 BCP3 : 00000000
BCP4 : B8084258 OSVer : 5_1_2600 SP : 2_0 Product : 256_1

bla bla sallalla

A hibajelentés tech. infó megtek.:
C:\DOCUME~1\RENDSZ~1\LOCALS~1\Temp\WERd83d.dir00\Mini102608-01.dmp
C:\DOCUME~1\RENDSZ~1\LOCALS~1\Temp\WERd83d.dir00\sysdata.xml

A fájlok mellé a jelentésbe is hasonlót ír:
Server=watson.microsoft.com
UI LCID=1038
Flags=1696080
Brand=WINDOWS
TitleName=Microsoft Windows
DigPidRegPath=HKLM\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\DigitalProductId
ErrorText=A hiba bekerült a naplóba.
HeaderText=A rendszer súlyos hiba után állt helyre.
Stage2URL=
Stage2URL=/dw/bluetwo.asp?BCCode=100000d1&BCP1=004F0044&BCP2=00000002&BCP3=00000000&BCP4=B8084258&OSVer=5_1_2600&SP=2_0&Product=256_1
DataFiles=C:\DOCUME~1\RENDSZ~1\LOCALS~1\Temp\WERd83d.dir00\Mini102608-01.dmp|C:\DOCUME~1\RENDSZ~1\LOCALS~1\Temp\WERd83d.dir00\sysdata.xml
ErrorSubPath=blue
DirectoryDelete=C:\DOCUME~1\RENDSZ~1\LOCALS~1\Temp\WERd83d.dir00

Nem tudom mi csinlálja ezeket a fájlokat és miért generál hibát.
HELP :)

(#17758) Steelmanus válasza Zola007 (#17755) üzenetére


Steelmanus
addikt

En azt javasolom hogy maradj meg a megszokott rendszerednel es csak a Comodo regebbi csak tuzfalas megoldast probald ki, a 3.xx -et csak egyszer tettem fel de en nem szeretem a mindent egyben verziokat, mert azok altalaban egymas rovasara erosodnek, vagy gyengulnek, vagyis ha jo a tuzfal, kevesbe jo az irtoja, es forditva. Azert ajanlottam a PH-n is a topicjat - mar regen jartam arra - mert ott van profi aki ismeri rendesen es tud velemenyt alkotni rola profiszinten.
Nalam igy volt sokaig a sorrend:
Nod32 2.x + Comodo Hungarian_2.4.16.174
Majd igy kovetkezett:
Nod32 3.xx + MalwareBytes 1.3 + SpyTerminator + Comodo Hungarian_2.4.16.174
Ma mar csak igy van:
Nod32 3.xx + MalwareBytes 1.3 + SpyTerminator
de egyikben sem fut az allando spy vedelem csupan kezzel hetente elinditok egy keresest.
Leszoktam a "veszelyes" helyeken levo dolgok kereserol.
A Comodo topicban levan irva hogy pl: hogy kell kiengedni kezzel a uTorrentet.

(#17759) Hawk1979 válasza molngab (#17757) üzenetére


Hawk1979
őstag

A Media Player Classic Home Cinema támogatja a DXVA videógyorsítást,ehhez semmit sem kell állítanod a progiban,ha megfelelő filmet nézel,automatikusan a Gpu-t is befogja.
Innen töltheted :DDD

[ Szerkesztve ]

(#17760) BullZeye válasza Zola007 (#17755) üzenetére


BullZeye
veterán

sztem még mindig nod+outpost a legjobb, az újak már szinte hangtalanok, és csöndben végzik a dolgukat

(#17761) kételkedem válasza Zola007 (#17755) üzenetére


kételkedem
addikt

Bár ilyen opcio nincs a listádon, én ezt használom, nekem bevált:
tűzfal: Comodo ver: 2.4.19.185
vírusírtó: AVG Antivirus ver: 8.0.175
spyware írtó: Spyware Terminator ver: 2.3.0.494
Az én gépemen semilyen galibát nek okoznak, nincs ütközés, nem lassú a boot.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#17762) cigam válasza BullZeye (#17747) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Ha mindenképpen registry buherával akarod megoldani, érdmes átnézni ezt: Default Programs
Viszont van olyan program amit a "próbálgatóknak" találtak ki. Ilyen program a TotalUninstall is. Ezen keresztül kell telepíteni a programot, és feljegyzi/elmenti az összes módosítást. Ha mégsem kell a progi, ezzel kell leszedni, és visszaállít minden módosítást. Azért ezt a verziót linkeltem, mert ez az utolsó freeware kiadás. Persze kipróbálhatod az aktuális 5.0 verziót, de az 30dodo (6500Ft).

Esetleg megoldás lehet vmelyik ingyenes virtualizációs program pl. VirtualBox, Microsoft Virtual PC 2007. Ezek egy iamge fájlban tárolják a "lemez" tartalmát. Ha egy 10G-s partícióra telepítesz egyXP-t, már indulhat is a próbálgatás. Ha nemtetszik, csak visszatöltöd azt az image fájlt, amin a szűz XP telepítés van.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#17763) Steelmanus válasza Hawk1979 (#17759) üzenetére


Steelmanus
addikt

Bocs hogy belekottyantok de innen is lelehet tolteni.
Link:
Viszont en ugy vagyok vele hogy nem szeretem azokat a programokat amiknek hetente jon ki Beta valtozata. Nyisd meg siman az Usite.hu-t es alulra ird be hogy visszamenoleg mutasson mondjuk 30-50 napot es latni fogod hogy hetente adjak ki a javitasokat, de sosem vegleges. Attol meg jo lehet, en is kiprobaltam egy joparszor, sot sokan kerik hogy ezt tegyem fel a gepukre ha nalam jar, megteszem de nem konfiguralom be, mert tanuljon az akie a gep.

(#17764) akaido válasza sz.j (#17749) üzenetére


akaido
addikt

Ez egy érdekes hiba, ugyanis legjobb tudomásom szerint Office Document Imagine típusú fájlok az .mdi -k:[link] Ezért arra gondolok, hogy az Office Service Packot kellene feltenni, vagy esetleg valami szkenner programmal való összeakadás is feltételezhető.

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#17765) Gabboo


Gabboo
tag

Üdv!

A következő két problémában keresek segítséget:
1) Egy Lenovo laptopon a win xp prof sp2 frissítette magát sp3-ra, ezek után nem lehet elérni a d partíciót. Egyszerűen "nem látja" a win, azt írja, formázzuk meg. Naná, hogy ott van kb 50 GB adat, ami viszont nagyon fontos. A kérdés: hogyan lehet az adatokat kimenteni?

2) Egy másik gépen win xp prof sp3 van, a felhasználó koreaiul tanul, és szeretne olyan karaktereket írni. A nyelvi fájlokat már telepítettem, így már megjelenít a word 2007 is ilyen szövegeket, viszont a billentyűzetkiosztást sehogy sem hagyja átállítani. Nyelvi eszköztárban beállítottam a bill.kiosztást koreaira, de amikor leütök egy billentyűt, vagy csak szimplán ugyanúgy ír, mint magyar kiosztással, vagy vissza is állítja magyarra. Hogy lehetne koreai kiosztással használni normálisan a billentyűzetet?

A válaszokat előre is köszönöm!
Bye: Gabboo

(#17766) salmonix


salmonix
csendes tag

Sziasztok.
Eléggé láma AUDIO kérdés, de teljesen elszoktam a MStől meg az ilyen problémáktól.
Szükségem volna olyan programra (vagy -okra) , ami a következőket tudja:
1. egy urh rádió kimenete bemeny egy hangkártyába. Az urh rádión menő forgalmat kellene automatikusan venni és rögzíteni, amikor azon valami történik. A fileokat valamilyen azonosítóval (pl. felvétel dátuma) kellene menteni.
2. kb.ue, csak itt a telefonvonal beszélgetését kellene rögzíteni uígy: ha csöng, akkor a felvétel indul.

Köszi!

(#17767) Zola007 válasza Steelmanus (#17758) üzenetére


Zola007
veterán

Maradtam a megszokottnál egy 2.4.19-es Comodo+Avira összetétel mellett. Ez végülis szépen teszi a dolgát, bár sok egyértelmű dologra is rákérdez az elején a Comodo, de még mindig jobb, mintha a károsra nem. Majd betanítom ezt is.
A Zonealarmot szerettem, nagyon szépen be volt már lőve a többi gépen, 2 gépemen már 3 éves rendszer, tehát újdonságokkal már nem nagyon fog találkozni.

(#17760) BullZeye : outpost annyira nem jön be szerkezetileg, illetve a nod32 sem a szívem csücske, de ez szintén szubjektív vélemény, lehet hogy egyszer kipróbálom ezt a kombót is.
mindenesetre kösz a javaslatot

(#17761) kételkedem: most nekem is 2.4.19.185 Comodo van fennt, jóval másabb mint a zonealarm, kerül majd még mell égy spybot és terminátor is szerintem bár az a múltkor rakoncátlankodott, mivel nem akart frissíteni sehogyan sem, úgyhogy leszedtem. nekem egy SpybotSD + Adware scan szokott menni a gépemen úgy hetente kéthetente

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#17768) 5xl


5xl
tag

Üdv!

Pdf fájlt nem tudom megnézni böngészőben, üres lapot mutat.
Ha fájltársítást átteszem acrobatról akkor pdf-re kattinva elindul az IE7, de ugyanúgy üres lap.
Csak lementve tudom megnézni.

Mit tegyek?

maffiozo nick: morr

(#17769) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Érdekes problémám volt a minap. XP SP3, SATA HDD. Így fel lett telepítve, ment. A gépbe került egy UATA HDD is később, ami most le lett (volna) cserélve. Lehúztam a PATA merevlemezt ---> kékhalál. (0x00000050, 0x0000007E) Amint visszadugtam, ment a win, mint a kisangyal. Másik gépben nullára irtottam az összes partíciót rajta, úgy dugtam rá, hogy unallocated volt, de úgy elindult. Nélküle nem. Ismerősömtől elhoztam a gépet újratelepítés céljából, változtatás nem volt rajta, de itthon meg kapásból elindult az ATA HDD nélkül.

Érdekes eset, nemde? Valaki találkozott már hasonlóval? Vagy esetleg van tudomása ilyenről, netalán tudja, mi okozta?

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#17770) Dot


Dot
őstag

Hali!
Valaki tudna nekem abba segíteni, hogy most x64 es vistám van, de fel akarom rakni az xp-t akkor indításnál tudjam választani az lehetséges?
Azthiszem fordítva már csináltam és sikerült, meg x64es xp és sima xp nél is sikerült ilyet!
Előre is THX!

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#17771) copin


copin
őstag

²¡‚Ђëü (eredetileg 佐藤ひろ美) és hasonló karakterek jelennek meg, a japán írásjelek helyett. A karakterkészletet felraktam. Miért van ez?

(#17772) Steelmanus válasza Zola007 (#17767) üzenetére


Steelmanus
addikt

Hat most en kerek segitseget, honnan szedted le 2.4.19 verziot, met az enyem regebbi es elszeretnem tenni a legutolso 2.xx verziot. Kerestem a neten de nem talalom, vagy csak kicsit bena vagyok. Vagy nem is kicsit? :D

(#17773) cigam válasza Gabboo (#17765) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

A lemezkezelőben(disk managment) látszik a D: meghajtó? Mit ír rá?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#17774) Steelmanus válasza 04ahgy (#17769) üzenetére


Steelmanus
addikt

Peldaul nekem van ilyen problemam a sajat konfigommal, de en sem jottem ra hogy mi az oka, a konfigomat lathatod. Eloszor csak egy 120 Gb-s ATA lemez volt benne, majd melle kerult egy rack-ben meg egy ATA 80 Gb-s. minden rendben ment. Ezutan kerult a rack-be egy Samsung 250 Gb-s SATA lemez, a rendszer tovabbra is az ATA-rol bootolt, minden rendben. Gondoltam hogy megcserelem, es igy is tettem vagyis a SATA harom reszre osztva C:\ XP. Minden rendben ment, a rack-be kerult a 120-as ATA egy particio es az nem bootolhato. Egesz addig rendben ment ninden amig ki nem vettem a rack-et. Utanna is ment rendesen a rendszer egesz addig amig ujra vissza nem tettem a rack-be a fiokot benne az ATA lemezzel.
Akkor mivel ujra inicializal inditaskor, mindig at allitotta a BIOS-ban a bootsorrendet magatol,
csak ugy tudtam bootolni, ha inditaskor nyomtam az F8-at es kezzel kivalasztottam hogy honnan bootoljon a rendszer. Ezt mindig megjegyezte, de ha megint kivettem a fikot es ugy inditottam a rendszert akkor kezdodott a procedura elolrol. Mivel a lapomban a SATA az nativ tamogatassal bir szoval elindul driver nelkul is, en megis csinaltam rendes SATA driveres telepitot akkor is eljatszotta velem ezt a jatekot, ugy nez ki hogy az ATA lemez a BIOS-ban mindig elsobseget elvez. Igaz regi a lapom mar de nem jottem ra az okara hogy miert csinalja velem ezt, igy maradt az a megoldas, hogy elcsereltem a SATA lemezt ATA-ra.

(#17775) cigam válasza salmonix (#17766) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

1. Pont erre találták ki az ingyenes ScannerRecoder programot. Szintén ingyenesen elérhető a VOX recorder is, ami hasonló funkciót lát el.

2. Ez már problémásabb, mert itt kell egy kis interfész a telefonvonal, és a számítógép közé. Van rá magyar fejlesztés is, de egy ausztrál cég megoldása is szimpatikus.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#17776) kételkedem válasza Steelmanus (#17772) üzenetére


kételkedem
addikt

Töltsd le INNEN a 2.4.16-ot. Frissítsd. Az utolsó frissités amit kiadtak az a 2.4.19
Sajnos a legtöbb helyen csak a 3-as változat van fent.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#17777) Vapor


Vapor
aktív tag

Remélem jó helyre írok...
Laptopomra, amin egy D-Link DWL-122-es usb stick segítségével netezek, most telepítettem fel az sp3-at.
Indulásnál ez majd ez a hibaüzenet fogad. De ez az sp3 feltelepítése előtt nem volt így.
Azóta újraraktam a stick driver-jét (a netről leszedett és az eredeti cd-ről való verziót is kipróbáltam), de változatlanul nem működik.
Van valami ötletetek mi lehet a gond?
Netezni tudok, csak elég zavaró, hogy indulásnál mindig megjelenik ez a két hibaüzenet...

[ Szerkesztve ]

PSN ID: SaLa17 | http://www.flickr.com/photos/isasa7/

(#17778) cigam válasza Vapor (#17777) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Álítólag azért van mert az SP3 felülír 1-2 fájlt. Áthidaló megoldás visszamásolni ezt a 2 fájlt:

xcopy %Windir%\$NtServicePackUninstall$\wlanapi.dll "%ProgramFiles%\D-Link\AirPlus G"
xcopy %Windir%\$NtServicePackUninstall$\wlanapi.dll "%ProgramFiles%\ANI\ANIWZCS2"

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#17779) Steelmanus válasza kételkedem (#17776) üzenetére


Steelmanus
addikt

Koszi, sejtettem hogy igy lesz, de azert remenykedtem esetleg van magasabb verzioszamu valahol a neten. Ez van meg nekem is, csak felo hogy egyszer eltunik a fejleszto oldalarol a fissites, sajnalni fogom, a harmassal valahogy nem vagyok kibekulve. Azert koszonom.

(#17780) Steelmanus válasza salmonix (#17766) üzenetére


Steelmanus
addikt

Az egyik megoldasra nem lenne jo ha kozvetlenul hallgatnad a netrol a radiot?
Erre van egy nagyon jo kis portable progi az Usite.hu-n a neve Screamer, ropteben tud radioallomast menteni mp3-ba ugy hogy kulon mappaba rendezi az adokat es idopontal latja el oket. Igaz en csak hallgatni szoktam de kiprobaltam a mentest is szoval mukodik.
A telefon rogzitesre pedig mar valaszoltak. A zip valtozat a portable.
Link:

(#17781) Klemens válasza Steelmanus (#17753) üzenetére


Klemens
őstag

Értem. Köszönöm a választ! :R

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#17782) Primőr


Primőr
aktív tag

Hahóka! Nem tudom, találkoztatok már-e olyan problémával, hogy mikor az oprendszert telepítettem, lefagyott telepítés közben. Majd egy másik oprendszernél ugyanaz. Aztán ott csináltam egy disc vizsgálatot, átnézte a CD-t, és rájött, hogy hibásan van felírva pár adat.

Lehetséges, hogy ez azért van, mert max sebességgel írtam fel a CD-re a rendszert, és a gép CD olvasója régi, és ezért nem képes kiolvasni az adatokat rendesen? Mert az újabb meghajtó nem észlelt hibás adatot a CD-n.

A pessszimista csak azért lát feketén, hogy túlélje a szürkét.

(#17783) Vapor válasza cigam (#17778) üzenetére


Vapor
aktív tag

Köszönöm! Sikerült.
Örök hála! :R

[ Szerkesztve ]

PSN ID: SaLa17 | http://www.flickr.com/photos/isasa7/

(#17784) Panthera válasza Primőr (#17782) üzenetére


Panthera
őstag

Az írási sebesség érdekes dolog. Keresd meg a PH!-n a tesztek között azt, ami az írási sebességről szól. Sajnos nem találtam meg most. A lassabb jobb, de vannak kivételek azért.

A 2 cd meghajtó tehát ugyanabban a gépben van? És ugyanazon a kábelen? Saját tapasztalat, hogy külön IDE kábelre kell őket fűzni, mert gubanc lehet belőle.

(#17785) sz.j válasza akaido (#17764) üzenetére


sz.j
nagyúr

Köszi az infót, sajnos nem tudtam megoldani a próblémát ..., marad a reinstall.

:(((

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#17786) Primőr válasza Panthera (#17784) üzenetére


Primőr
aktív tag

Nem, két külön gépről van szó!
Az otthoni gyorssal megírtam őket, és aztán egy másik gép régebbi cd olvasójával olvastattam be. Nem tudom, okozhat-e ez adatolvasási hibát.

[ Szerkesztve ]

A pessszimista csak azért lát feketén, hogy túlélje a szürkét.

(#17787) ollie válasza Primőr (#17786) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Okozhat. Nem tanácsos max sebességgel írni a cd-ket.

***

(#17788) Primőr válasza ollie (#17787) üzenetére


Primőr
aktív tag

Oké. Csak mivel maga a program eleve max sebességgel kínálta fel az írást, gondoltam, nagy baj nem lehet belőle.

A pessszimista csak azért lát feketén, hogy túlélje a szürkét.

(#17789) Dagaddt


Dagaddt
aktív tag

Sziasztok? Lehet, hogy már kérdeztem de a C:\Documents and Settings\Én\Local Settings\Temp mappából ki törölhetek mindent????

D°°ci

(#17790) Lacpac


Lacpac
őstag

Sziasztok!
Adott egy gép, amire szeretnék WinXP-t tenni.
P4 Celeron+ Mastonic 4×agp-s lap+ATI9200se
Hardware kiépítés vizsgálatának vége, és bal felső sarokban villogó kurzor.....
Nem megy tovább.
Mi az ami nem tetszik a telepítőnek? Van tipp?

[ Szerkesztve ]

(#17791) bucilali válasza Lacpac (#17790) üzenetére


bucilali
aktív tag

Hali!
Éppen most jártam így egy K7S5A alaplappal...
Vártam vagy 5-6 percet, aztán továbbment.
üdv: bucilali

Ha nem megy, eröltesd!-Ha eltörik, úgyis ki kellett volna cserélni....(Murphy)

(#17792) Lacpac válasza bucilali (#17791) üzenetére


Lacpac
őstag

A várakozás az már megvolt. Kb 10 percet vártam rá.

(#17793) Dagaddt


Dagaddt
aktív tag

Ja igen ezt már kérdeztem bocsi!

D°°ci

(#17794) leyo76 válasza Lacpac (#17792) üzenetére


leyo76
senior tag

nekem cd meghajtó okozott ilyet.. ,de még bármi is lehet :)

(#17795) bocsika válasza bocsika (#17756) üzenetére


bocsika
aktív tag

UP! :O :F
pls help

(#17796) mob_zzz válasza cigam (#17746) üzenetére


mob_zzz
aktív tag

Megnéztem a logot és bizony nálam is az engedély hiánya okozta a fennakadást. Miután beállítottam, rendesen feltelepült az IE7. Köszi a segítséget!

(#17797) BullZeye válasza cigam (#17762) üzenetére


BullZeye
veterán

A progikat köszi, hasznos dolog a total uninstall, viszont úgy mondom, vagyis egyszerübben mondom, van egy csomó portable programom, mert próbálok minél kevesebb progit telepíteni, amik mind kiterjesztés függőek, maguktól meg nem állítják be, hogy velük induljon. Nem egy gépre telepítek windowst, és gondoltam egy registry fájlal megoldom, hogy ne kelljen minden telepítésnél beállítanom egyenként, hogy pl a portable office 2003 Word a doc, az Excel az XLS, a PPoint a PPT és PPS...és így tovább.
Remélem érthető amit írtam picit álmos vagyok már :)

(#17798) b1sti


b1sti
senior tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni! A problémám a következő: Bekapcsolom a gépem, bejön a windows-os logo, majd mikor eltűnik, lesz egy tök üres fekete képernyő és nem csinál semmit, nem is tölt! Reset, majd vagy normál mód vagy legutolsó helyes konfig indítással indul. Valaki nem tudja megmondani, hogy ez miért van?

(#17799) fifi_addict


fifi_addict
tag

rendrakás xp-n... törölhetem-e a windows/installer rendszermappa tartalmát? biztos volt már korábban ilyesmi, de nem tudtam visszakeresni.

...........................???

(#17800) F1DO


F1DO
senior tag

Lenne egy kérdésem!

Szerintetek telepítéskor van értelme a számítógép vincsesterén két (C: és D:) partíciót létrehozni? A magyarázat ismerőseimtől az, hogy az adatok megmenekülnek a D: -re mentve egy C: rendszerpartíció összeomlásnál.

Igaz ez?
Nem lassítja a rendszert ez a ketté partícionálás?
Vírustámadásnál szerintem nincs külön védelme,

szóval mindent összevetve ennek van értelme vagy sem?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.