Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41401) gerleimarci válasza Fr3eWar (#41397) üzenetére


gerleimarci
aktív tag

,,Lehet megpróbálok majd egy lassító ellenállást betenni.´´´
Ha raksz az ellenállással párhuzamosan egy kondit, akkor az induláskor 'rúg' rajta egyet(Amég fel nem töltődik addig rövidzárként viselkedik=olyan mintha nem lenne ott az ellenállás az első másodpercben)

[ Szerkesztve ]

(#41402) Tch'oockah válasza Jim Tonic (#41399) üzenetére


Tch'oockah
csendes tag

Akkor hová kössem? Az alaplap "Chassis Fan"-csatlakozójára? De akkor ne ma VGA hőmérsékletéhez fogja igazítani a pumpa működését...

Mindent a Győzelemért! Mindent... és még annál is többet...!

(#41403) Tch'oockah válasza seniman (#41400) üzenetére


Tch'oockah
csendes tag

Ennyire félrenyúltam volna a Tritonnal? Tapasztalatból szólsz? Nekem azért jönne be, mert szétszedhető, bővíthető...

Mindent a Győzelemért! Mindent... és még annál is többet...!

(#41404) seniman válasza Tch'oockah (#41403) üzenetére


seniman
addikt

Szétreped rajtuk a plexi pumpa/tartály egység.Ez egy köztudott dolog. :K Ha még nem vetted meg,ne tedd. :N

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#41405) DigitXT válasza Tch'oockah (#41402) üzenetére


DigitXT
félisten

A "pumpa" működését mégis mi a fenéért akarnád a hőmérséklethez igazítani?:)
Szerk: főleg úgy, hogy a VGA ventijével akarnád szabályozni...:D Még ha a radira
szánt ventit akarnád arról meghajtani, arra azt mondom, hogy van* értelme...:R

*: viszont a VGA-kon jellemzően nem a szokásos három tűs venticsati van, szóval
nem is olyan egyszerű rákötni más ventiket + annyira nem is ajánlott az ilyesmi...
(Pl. nem biztos, hogy tudod a csatlakozó terhelhetőségét, túlterhelni meg nem jó.)

[ Szerkesztve ]

(#41406) Jim Tonic válasza Tch'oockah (#41402) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Alaplapra. Ha hőmérséklet alapú szabályzást akarsz, akkor venned kell egy megfelelő vezérlőt, és valahol elhelyezni a PTC vagy NTC ellenállást. De akkor is inkább a ventilátorokat érdemes, ahogy már írták a többiek, a pumpának meg belőni egy fix feszültséget.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#41407) Tch'oockah válasza seniman (#41404) üzenetére


Tch'oockah
csendes tag

Az a helyzet, hogy már megvettem, de akkor lehet, hogy valamilyen ürüggyel - ha lehet - visszaküldöm gariba' :) Ha meg nem lehet, akkor elteszem emlékbe! :)

Akkor inkább ezt: EK Water Blocks EK-KIT S120 - Slim ???

Mindent a Győzelemért! Mindent... és még annál is többet...!

(#41408) Laraxior


Laraxior
titán

Megérkezett a filléres "porszűrő" ebayről.

A ventipakk ;] :D Igen, benne van a 650ft-os ebayes venti is (bal oldali oszlop), meglepően jól szuperál. :Y

...még a kábeleket levagdalom oldalról, meg a tetejéről...
(rendeltem még 30db fekete csavart, de nem érkezett meg, még)

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#41409) Plasticbomb válasza Laraxior (#41408) üzenetére


Plasticbomb
addikt

A sok "kis" proszűrő helyére egy nagyot nem találtál? Így (szerintem) csúnyán néz ki.

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#41410) Laraxior válasza Plasticbomb (#41409) üzenetére


Laraxior
titán

Nem is kerestem nagyobbat, eszembe se jutott :B :DDD

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#41411) #90933760 válasza Plasticbomb (#41409) üzenetére


#90933760
törölt tag

Jóvanaz' ™

(#41412) Laraxior válasza #90933760 (#41411) üzenetére


Laraxior
titán

Nem szepsegversenyre megy :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#41413) Fr3eWar válasza gerleimarci (#41401) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Passz, még annó a noctua ventikhez kaptam ilyen lassító ellenállásokat, arra gondoltam.

Úgy feltettem az oldallapot. Úgy fest hogy amit kihallok az mind eloop. most az alsó radni mennek a PL2-esek, és 40foknál bekapcsol a felső radin levő 3 eloop is.
Úgy látom csak hétvégén lesz időm variálni a ventikkel, meg alátétekkel, egyelőre így marad addig.

(#41414) gyiku válasza Plasticbomb (#41409) üzenetére


gyiku
nagyúr

vinydozban is vannak csempek, meg a konyhaban is.

hüllő

(#41415) Grózi válasza Fr3eWar (#41413) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Szereld ki az összeset és úgy hallgasd meg őket!Így ki tudod zárni a ház rezonanciáját és a légáramlás vagy turbulencia hangjait is.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#41416) gerleimarci válasza Fr3eWar (#41413) üzenetére


gerleimarci
aktív tag

Azzal is működhet, csak az "én módszeremmel" az induláshoz szukséges feszültség alá le lehet vinni anélkül, hogy induláskor csavargatni kéne a szabályzón, hogy megmoccanjanak.
(Régebben "csendmegszálott" voltam és csak így tudtam olyan szintre halkítani a Noctuáimat, hogy egyáltalán ne halljam.)

(#41417) Fr3eWar válasza Grózi (#41415) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Ez lesz, szerintem szombat délután megejtem :)

Másik dolog, a proci hőmérséklete 55 fokig felmegy Prime95 alatt. Ez gondolom attól van, hogy nincs delid-elve és így nem a legjobb a hőátadás a kupak és a szilícium között. Vagy esetleg próbáljak meg másik pasztát? Léghűtésnél hozott 10fokot hogy lecseréltem a kínai ZP-s pasztát MX4-re. Most itt a VGA-ra MX4-et raktam, de ott a borda közvetlen érintkezik a chip felülettel, átlag játék alatt cs:go 36-38 fokig megy fel, bench alatt 45-47ig. (levegővel mindkét esetben 68-71 között volt).
Procira most az EK blokkhoz kapott Grizzly Kryot raktam fel, ilyenem még nem volt, jókat olvastam róla, így ezt alkalmaztam, de lehet hogy jobb lett volna a jól bevált MX4-em?

(#41418) gyiku válasza Fr3eWar (#41417) üzenetére


gyiku
nagyúr

a grizzly jobb paszta. de mi a gond az 55 fokkal? :F teljesen jo ertek.

hüllő

(#41419) spanglee001 válasza Fr3eWar (#41417) üzenetére


spanglee001
addikt

azt teljesen jó nekem a 4790k játékok alatt is eléri az 55 fokot.(mora3 al) a delid az tud hozni jópár fokot még, de garis procin rizikós. nem fog jobban menni a procid ha 30fokra hűtöd akkor sem, és az 55 fok egy ilyen procinál még csak langyos :DDD

[ Szerkesztve ]

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#41420) Snip3r_HUN válasza Fr3eWar (#41417) üzenetére


Snip3r_HUN
addikt

Sok különbség nincs a kettő paszta közt,max 1-2 fok eltérés,mindkettőt használtam de nem volt lényegi eltérés.

In space, no one can hear your coils whine... | HP Omen 15 | PS4 Slim 1TB | Huawei P20 Pro

(#41421) Weareus válasza Fr3eWar (#41413) üzenetére


Weareus
addikt

Olyan nekem is van. Kettő db ellenállást kaptam a két db Noctua ventihez. Írták, hogy sorba kötni egy ventihez a kettőt TILOS!
Naná, hogy sorba kötöttem: lassan forog, csendes, de mindig indul (három éve...)

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#41422) Fr3eWar válasza gyiku (#41418) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Csak agyaltam, ha egy nagyon hőtermelőt (GPU) kupak nélkül nyersen ennyire kordában lehet tartani (35-45 fok között) akkor a procit mért nem :)

Mérnökember lévén az az elméletem, hogy a proci chip-paszta-kupak-paszta-blokk összeállítás miatt engedi a hirtelen terhelésre 10-12 fok ugrást a rendszer. Gondolok itt arra, hogy idle állapotban 28fokosak a magok (ilyenkor a proci visszaveszi a szorzót) és ha indítok valami programot vagy csak új weblap vagy valami megbolygatja akkor felveszi a szorzót "felpörög" és ugrik azonnal 10 fokot, majd utána egyből visszaesik. Ha nem lenne ez a sok "felesleges" hőátadó felület és különböző anyag, akkor szerintem 2-3 foknál többet nem tudna ugrani. Jelenleg a venti vezérlés a proci hőfokot figyeli, így ha a proci megugrik, akkor indítja a ventiket.
De itt majd szoftverből a felfutó ág idejét kitolom, és így ez nem lesz probléma. Csak akkor kapcsoltatok majd ventiket, ha 20-30 másodpercig fennáll a magasabb órajel és hőfok.

Sajnálom, hogy az idők folyamán a sok sok balf@sz béna lesarkazós ember miatt plussz felesleges kupakok kerültek a procikra. Mennyivel jobb volt a régi AMD athlon/barthon korszak. na mindegy, ez már off rész.

(#41421) Weareus

Persze hogy volt nekem is sorba kötve, és no problemo :)

[ Szerkesztve ]

(#41423) seniman válasza Fr3eWar (#41422) üzenetére


seniman
addikt

Mi az áramlási sorrend a rendszerben?

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#41424) Fr3eWar válasza seniman (#41423) üzenetére


Fr3eWar
őstag

pumpa -> felső radi -> cpu -> gpu -> alsó radi -> pumpa - és előről
Mindkét radiátor PE 360-as EK.

Erről van valakinek tapasztalata?
https://www.ekwb.com/shop/ek-tim-indigo-xs-intel-115x Elég húzós ára van.
Ez megköt a blokk meg a kupak között, vagy szétválasztható? Gondolom 1x használatos és kész :)

(#41425) seniman válasza Fr3eWar (#41424) üzenetére


seniman
addikt

Akkor az is kizárva,hogy a vga fűt be a procinak.Az Indigo egyszer használatos cucc,egy időben EK blokkokhoz is adták.Állítólag nem veszélytelen a használata.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#41426) Laraxior válasza Fr3eWar (#41422) üzenetére


Laraxior
titán

Ez normális jelenség ám :D
Mindenkinél így működik. :K

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#41427) DigitXT válasza Fr3eWar (#41422) üzenetére


DigitXT
félisten

A vízhűtés holtidős rendszer, a CPU maghőfok meg azonnal ugrál, következtetés:
NEM érdemes a CPU maghőfok alapján szabályozni a ventiket. Max. valami őrült
nagy hiszterézissel. Jellemzően a vízhőmérsékletet szoktuk mérni, és az alapján
szabályozni, az ugyanis sokkal lassabban változik, és relevánsabb információ.:K

Szerk: a 20-30 másodperc az nem őrült nagy, és szerintem a hőmérsékletnek is
adaptívnak kellene lenni, mert tegyük fel, hogy egyre jobban melegszik az egész,
egyre nagyobb fordulatszámra van szükség, viszont az elején elég alig beindítani.
Ha van egy fix limited, amit átlép, indulnak a ventik de nagyon, alámegy, leállnak:
HA így működik (bár ennél azért okosabbak az alaplapi vezérlők is), idegesítő.:DDD

[ Szerkesztve ]

(#41428) Fr3eWar válasza DigitXT (#41427) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Az első résszel tisztában vagyok, viszont alaplapról vezérlem a ventiket, azt nem tudom, hogy van-e opció külső hőmérő dióda által adott jelre vezérelni alaplapon keresztül a ventiket.

Természetesen, ha használva van a gép tervezésre játékra valamire, ami számításigényes, akkor a konstans terhelés miatt fixen mondjuk 40fok felett van a cpu, így megy a venti a második radin is. Viszont ha csak netezünk, és egy egy oldal pár másodpercre terheli a procit, (ami a víz hőmérsékletén 0,01fokot sem emel) akkor is beröffenti a ventiket, amit feleslegesnek érzek. Erre gondolnám az a 30 másodpercet, ami idő alatt tuti visszatér idle állapotba a proci.

Gondolom ti külső (pl aquacomputer) vezérlőn keresztül hajtjátok a ventiket, és akkor megy a vízhőfokos szabályzó. Jelenleg nincs ilyen eszközöm, és nem is tervezek venni, nincs odd meghajtóhelyem sem, direkt mentem el a letisztult design irányba. Esetleg valami kisméretű gépházba elrejthető vezérlőről tudtok, ami programozhazó?

(#41429) seniman válasza Fr3eWar (#41428) üzenetére


seniman
addikt

Kijelző nélküli Aquero LT. :K

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#41430) JasL


JasL
senior tag

3 évvel ezelőtt építettem egy vízhűtést a gépbe. Pár napja felújítottam, lebontottam a házat vasig, kizuhanyoztam, minden alkatrészt lemostam/letörölgettem, úgy néz ki minden mint új korában. A csöveket átlátszóra cseréltem.

Vettem új videokártyát, amit viszont nem fért volna be a helyére, ha a radin push-pullban hagyom a ventiket. Mivel a beszerelésnél ha a felső slot-ba raktam volna, pont két ventit le kellene operálnom a radiról. Ezért arra gondoltam, az alsóba rakom, és a lejövő egy ventit ráraktam a tetejére a videokártyának, legalább hűti.

A kérdésem az, hogy származik-e belőle bármilyen hátrányom, hogy az alsó slotba raktam? Pl. a videokártya továbbra is ugyanakkora max teljesítménnyel tud üzemelni, mint a felsőben?

Hero Maximus VII alaplapról van szó. Ránézésre mind a két slot piros és egyformának tűnnek. Gondolom ez akkor ugyanolyan slot mint a felső, mert az alaplap tudna SLI-t.

Retek előtt:

Újraépítés után:

Lehet ezt nem ide kellett volna írnom VGA kérdés miatt, de részben vizes is, hátha ti tudtok ötletet mondani, ha van jobb megoldás.

Ezt írják róla, akkor ha jól sejtem, mindegy hova raktam:

[ Szerkesztve ]

(#41431) energy4ever válasza JasL (#41430) üzenetére


energy4ever
addikt

Ha egy kartyad van, akkor 16x-os barmelyikben, szoval mind1 melyikbe rakod:
2 db PCIe 3.0/2.0 x16 (x16 vagy két x8, vörös)

Oda nem fer el neked egy slim venti?
En lecserelnem a 3db ventit slimre, es a radi masik felen maradna tovabbra is az eredeti vastagsagu 3db venti.

Bar ahogy latom te csak a cpu-t hutod ekkora radival. Ez a radi elbirna a cpu-d, plusz 2db ilyen kartyat is. :D

(#41432) seniman válasza JasL (#41430) üzenetére


seniman
addikt

Még ha 8x-os slotba rakod,sem veszel észre különbséget.A VGA-k zöme ki sem használja a 16 sávot,ezért is tudnak az újabb AMD-k a PCIe slotokon keresztül kommunikálni CF kábel nélkül.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#41433) JasL válasza energy4ever (#41431) üzenetére


JasL
senior tag

Nem szeretném cserélni a ventiket slim-re, mert ahhoz költeni kellene rá :) Annál ez a megoldás jobban tetszik nekem.

Másik dolog: mivel tudnám rögzíteni a ventit a kártya tetejére? Gyurmaragasztóra gondoltam, kis pöttyökre, az eltávolítható maradéknyomok nélkül. Vagy van erre vmi jobb módszer? Jelenleg a gravitáció tartja, de gépzáthelyezésnél elmozdulhat. Ráadásul a pumpát is kiszedtem, az régen vmi gyári kétoldalú öntapadós szivacsos matricával volt berakva. Ahhoz mi a megoldás? :)

[ Szerkesztve ]

(#41434) Fr3eWar válasza JasL (#41433) üzenetére


Fr3eWar
őstag

A ventit a fenti rácson keresztül cérnával le tudod lógatni a megfelelő magasságba :)

(#41429) seniman

Köszi... most akkor adhatom be asszonynak, hogy mi kell még :D
Vagy felírom magamnak a karácsonyi listára, most úgy sincs rajta más, csak egy fehér Classic Ikon Wüsthof késkészlet :U Bár az asszony kívánsága is ;]

[ Szerkesztve ]

(#41435) seniman válasza Fr3eWar (#41434) üzenetére


seniman
addikt

Ilyesmiket mindig úgy kell tálalni otthon,hogy a végén úgy érezze,igazából neki van szüksége rá. :DDD

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#41436) abridabri válasza Fr3eWar (#41434) üzenetére


abridabri
veterán

Cerna a feneket, sparga jobb ,en is azzal kotottem fel a ventit a regi gepemben,sokkal igenyesebben nez ki :
[kép]
:DDD

(#41437) seniman válasza abridabri (#41436) üzenetére


seniman
addikt

Haver gatyagumikkal kötötte fel régen a cd-lejátszót az asztal alá,mert a böszme nagy diszkóhangfalai mindig megugrasztották a lemezt. :DD

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#41438) gyiku válasza DigitXT (#41427) üzenetére


gyiku
nagyúr

en cpu hofok alapjan szabalyzom. alapon 5-700 rpm-en mennek a ventik, 50°C felett viszont 1100-1300rpm korul. ilyenkor jatszom, fules rajtam, de amugy sem veszes.

hüllő

(#41439) DigitXT válasza gyiku (#41438) üzenetére


DigitXT
félisten

Ezzel nem lenne baj, ha nem fordulhatna elő, hogy egyik pillanatban 48 fok,
a másikban meg 52, és a kettő között próbálja kapcsolgatni a ventit. Nem a
hangja az idegesítő, ill. nem csak az, hanem az összevissza* kapcsolgatás.
(Ezért mondom, hogy ez maximum egy jó nagy hiszterézissel életképes.:D)

*: volt ilyen VGA kártyám, ami képes volt néma-porszívó váltásra percenként
sőt akár másodpercenként, ha olyanja volt: mondanom sem kell, hogy repült.

(#41440) Satyricon


Satyricon
addikt

Sziasztok

Akril csöveknél: kb 3-4mm rel hajlítottam mellé az egyik csövet, emiatt feszül a cső. -Hosszútávon ez ez mennyire fog probémát okozni? Pl a feszüléskor nem fog elpattanni a cső? Nincs több csövem, úgyhogy kicsit parázok :-S Akril csöves kollégák... Szerintetek?

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#41441) gyiku válasza DigitXT (#41439) üzenetére


gyiku
nagyúr

ez is kapcsolgatott osszevissza 45 fokon, azert lett belole 50 ;)

hüllő

(#41442) seniman válasza Satyricon (#41440) üzenetére


seniman
addikt

Plexi általában nem tolerálja a feszültséget :(

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#41443) jones965 válasza Satyricon (#41440) üzenetére


jones965
Modder

Semmilyen rendszernél nem ajánlott feszültséget bevinni egy csövezésbe, egy hőterhelésnek kitettet pedig végképp nem. Elpattanni nem fog valószínűleg, ezt nagyban befolyásolja, hogy milyen hosszan tud a feszültség eloszlani. Minél rövidebb, annál rosszabb a helyzet. Egy fotó sokat lendítene a tanácsadáson.

(#41444) Satyricon válasza jones965 (#41443) üzenetére


Satyricon
addikt

Koszi a gyors reakciókat, azonnal mutatom!

Szerk:

Íme:

Sokkal szrabbul nézett ki, ez az állapot 5 perc becsavarás utáni állapot

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#41445) JasL válasza Satyricon (#41444) üzenetére


JasL
senior tag

Nem tudod hőlégfúvóval megmelegíteni, és hajlítani picit a jó irányba? Nem csináltam még ilyet, nekem máshol vált be.

(#41446) jones965 válasza Satyricon (#41444) üzenetére


jones965
Modder

Elég közeli a fotó, így az optika is csal, de gondolom a memória blokkhoz csatlakozó csőről van szó. A fotó alapján nem tűnik vészesnek. Tesztelni kell a géppel lehetőleg minél jobban terhelve, és természetesen a kritikus helyeken megfelelő nedvszívókat elhelyezni. Nálam volt olyan, hogy minimális csőfeszülés után pár nappal jelentkeztek vízcseppek a csatlakozónál, mivel az O gyűrűk oldalirányú terhelésnek vannak kitéve, amit hosszú távon nem tolerálnak és elkezdenek ereszteni.
A pontos csőhajlítást el kell sajátítani, amihez nyilvánvalóan több cső kell, ami több költséggel jár, de sajnos a merev csöveznék is megvannak a maga buktatói. Ehhez célszerű egy sík munkalapot ( bútorlap) készíteni, amin fel kell jelölni egy méretezett vonalat, illetve a több ívhajlításhoz a pontos távolságok miatt derékszögű ütközőt. Ez utóbbit én egy szintén 5-6 cm-es bútorlap csíkkal oldottam meg, amit a szükséges távolságra pillanat szorítóval rögzítettem az alapkerethez.
Ez egy kicsit összetettebb munka a sima flexibilis csövezés elkészítésénél, de kellő felkészüléssel, no meg gyakorlással könnyen elsajátítható. Sajnos nekem is volt ebben kellő gyakorló pénzem.

(#41447) korcsi válasza Fr3eWar (#41428) üzenetére


korcsi
veterán

Esetleg alternatív megoldás

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#41448) Jim Tonic válasza korcsi (#41447) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ilyet használok én is. A szenzorokat a radiátor lamellái közé toltam be: [link]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#41449) Satyricon válasza jones965 (#41446) üzenetére


Satyricon
addikt

Igen, a radi a gep tetejen, es onnan menne a memoria blokkhoz. Es igazabol egy cm is van amivel elmertem.... Bizok benne hogy nem lesz vele problema :-) felmelegiteni megegyszer nem akarom, mert eloszor pontos volt azon a részen a hajlitas, viszont a fuggoleges reszenel volt benne 2 mm. Melegites utan sikerult fuggolegesre beloni a csovet, de igy meg mar itt lett vele gond... :-S na mindegy... :-D

A masik:csinaltam anno a gephazam tetejere egy radi burkolatot, amibe beletettem a radimat, a tetejet es az aljat kivagtam. A venti a radi tetejen, es befele szivja a levegot. A kerdes: Ha a radi van felul, es a venti alul, es kifele fujatom a levegot, hangosabb lesz a gep, vagy halkabb? Ugye ha fenn van a venti, igy hallani kicsit a ventit... De ha alul van es kifele fuvatom a levegot...? Hangosabb lesz a gep?

Most EnermaxTB Vegas Duo van a radin, de ha kifele akatom fuvatni, akkor F12 ket tennek a radira, leszabalyozva.

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#41450) jones965 válasza Satyricon (#41449) üzenetére


jones965
Modder

Gépház tetején lévő radiátornál célszerű alulra (push) felszerelni a ventilátorokat. Gépház és radiátor szellőztetés egyben megoldva.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.