Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41151) energy4ever válasza tomcat78 (#41150) üzenetére


energy4ever
addikt

Igen, ez az. De ez nem aramlasmero, mert ez nem mer semmit se, full meha az egesz.

TaaT:
Homokolo uzemben dolgozok, es matt mar a lencse. :DDD

(#41152) tomcat78 válasza energy4ever (#41151) üzenetére


tomcat78
őstag

Tudom,sima áramlás jelző.Nekem egy mási változat van :D

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#41153) Jim Tonic válasza tomcat78 (#41146) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Már volt korábban divat. Nekem mondjuk akkor sem tetszett. :)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#41154) tomcat78 válasza Jim Tonic (#41153) üzenetére


tomcat78
őstag

Kinek mi...Nem divatból építettem bele,hanem mert passzolt az elképzelésemhez.Ha megunom,kiszerelem :D

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#41155) Venyera7 válasza Jim Tonic (#41153) üzenetére


Venyera7
senior tag

Nekem is volt korábban, csak recsegő hangot adott aztán kukáztam... :DDD

(#41156) Jim Tonic válasza tomcat78 (#41154) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Nem is arra válaszoltam. :D

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#41157) tomcat78 válasza Jim Tonic (#41156) üzenetére


tomcat78
őstag

Ja,tényleg :DDD Benéztem :D

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#41158) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Radifújó ventinél mennyi különbséget adhat egy 1.1 higanymm-es, vs egy 2.2-es venti?
Radiról szívónál is ugyanakkora?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#41159) Jim Tonic válasza TaaT (#41144) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Tetszik ez a fajta blokk, ill. elrendezés. Felraktad már? Tudnál adni egy Ebay linket? Hogy ugyanattól az eladótól vegyek esetleg.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#41160) rup1u5 válasza Jim Tonic (#41159) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Ezt találtam.

Ebben meg ha lehet hinni a képeknek van jetplate is.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#41161) proci985 válasza ledgeri (#41158) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ez attol fugg, hogy mekkorat hazudott a gyarto a specifikacional.

viszont par jellemzoen nemet oldalon szoktak lenni egesz orult tesztek osszehasonlitani kulonbozo ventiket.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#41162) TaaT válasza Jim Tonic (#41159) üzenetére


TaaT
veterán

Nem, még nem raktam fel. :B

Tőle rendeltem [link] DE, elmondása szerint ez volt az ucsó darab ebből a kocka kinézetű verzióból, az új sokszög design nekem nem jön be. :B

Give them hell Ukraine!

(#41163) Csokilama válasza TaaT (#41162) üzenetére


Csokilama
tag

Szerintem egy használt Phobya UC-2 LT 6-7k vagy 10k-s EK blokk jobb választás lenne az ilyen kínai csodákkal szemben. 40-60k körüli épített víznél nem pont a CPU blokkon érdemes spórolni.

(#41164) #90933760 válasza Csokilama (#41163) üzenetére


#90933760
törölt tag

Mi is tudjuk, de ki akarta próbálni. Egyébként nem olyan veszettül szarok, sőt.

(#41165) ledgeri válasza proci985 (#41161) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Grafikont tudok olvasni, németet nem... ha van emléked az említett fórumokról, tudnál keresni linket hozzájuk?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#41166) Grózi válasza ledgeri (#41165) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Milyen vastag radiról beszélünk és melyik ventiről?

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#41167) ledgeri válasza Grózi (#41166) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Még csak agyalok. Egyébként egy 27-30as lenne az alap, de lehet, hogy több lesz.

A ventik meg a thermaltake riing RGB, vagy az új Corsair HD/SD 120 rgb. Esetleg Fractal design vanalmi.

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#41169) Satyricon


Satyricon
addikt

Sziasztok

Jól emlékszem, hogy a DDC-t oldalrára fordítva is lehet használni? Mintha anno olvastam volna ilyet...?

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#41170) Weareus válasza Satyricon (#41169) üzenetére


Weareus
addikt

link
Harmadik oldal alja.
Tehát lehet oldalára fordítva is, de nem minden pozícióban.

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#41171) Satyricon válasza Weareus (#41170) üzenetére


Satyricon
addikt

Én így szeretném:

A képen lehet nem látni, de állítva szeretném, a hdd tartó lemezbe beépíteni

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#41172) #90933760 válasza Satyricon (#41171) üzenetére


#90933760
törölt tag

Így lehet. A lényeg, hogy fejtetőn ne, mert akkor lóg a rotor és a levegő is pont a kerámiagömbnél van, ami szárazon elég hamar szétég. Oldalán úgy nem lehet, hogy a csonkok lefele állnak, mert akkor sem légtelenedik rendesen és a gömb szárazon járhat. Mindenhogy máshogy lehet.

(#41173) Satyricon válasza #90933760 (#41172) üzenetére


Satyricon
addikt

Köszi neked is az infot! Most ott tartok, hogy bevágtam a hdd tartóba lemezbe a ddc helyét, és beragasztottam rezgéscsillapító, rugalmas kötésű ragasztóval. Nagyon remélem, hogy nem lesz nagy hangja!!!

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#41174) #90933760


#90933760
törölt tag

[link]
Ez WTF, ha jól látom hőcsöves vagy vaporos hűtő, de radiátor felépítésű lamellázatba megy bele?
Hmmmm. Az ötlet elég érdekes, nem is tudom miért nem rukkolt elő vele még senki.

(#41175) Fr3eWar válasza #90933760 (#41174) üzenetére


Fr3eWar
őstag

(#41176) Weareus válasza Fr3eWar (#41175) üzenetére


Weareus
addikt

Termoszifonosnak írja...
Ej, régebben én kimatekoztam ezt a termoszifon dolgot (nincs külön keringető szivattyú), hanem a meleg víz kitágul és felmegy elven működik. Azért érdekelne a hatékonysága, különös tekintettel az anyagválasztás miatt is. (Még hogy alu..., eh :N )
Amúgy a kép csalóka, mert ezt csak fektetett elrendezésben lehet használni az tuti...
Meleg (felmenő ág) csöve a legfelső ponton kell legyen, a visszafolyó (hideg) ág legalul.
Talán (sőt biztos) szerencsésebb lenne, ha egy hosszúkás (téglatest alakú) réz radival oldanák meg, amit állítva lehetne beszerelni, lényegesen nagyobb lenne a dT és így az ebből adódó közegmozgató erő is...

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#41177) Weareus válasza #90933760 (#41174) üzenetére


Weareus
addikt

Most nézem csak, hogy te is ezt linkelted. A hűtő közeg mindenesetre érdekes: tetrafluoretán.
Képlet: CH2FCF3. Forráspont: -26,3 °C. Sűrűség: 4,25 kg/m³. Olvadáspont: -103,3 °C. Moláris tömeg: 102,03 g/mol. IUPAC-azonosító: 1,1,1,2-Tetrafluoroethane. Oldószere: Víz.
Kéne túrni tesztet erről a termoszifon hűtésről, így már érdekes lehet a dolog. Vajon mennyire lehet hálás ez az egész "cájg"?

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#41178) seniman válasza Weareus (#41176) üzenetére


seniman
addikt

Nem víz van benne,hanem R134a.A termoszifonnal az a baj,hogy magasabb hőmérséklet kell a keringés beindulásához.Ezért nem is nagyon alkalmazták az autóiparban sem.Havernak volt egy kis 80 köbcentis mocija,abban ilyen rendszer volt. :K Viszont a hűtés hatékonysága emelkedőn már romlik is,tehát valószínű tényleg nem mindegy milyen elrendezésben van a procira helyezve.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#41180) Weareus válasza seniman (#41178) üzenetére


Weareus
addikt

Igen, ha elolvastad volna a rákövetkező hozzászólásomat is...

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#41181) seniman válasza Weareus (#41180) üzenetére


seniman
addikt

Azt közben írtad,nem is tudtam volna átolvasni. :N

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#41185) jones965


jones965
Modder

Kedves Barátaim! :)

Még mielőtt jobban elmérgesedne a helyzet, jobbnak látom beavatkozni. Kérem, hogy szankcionálás előtt tartsuk be a fórum idevonatkozó szabályait. Köszönöm!

(#41186) adatfalo


adatfalo
senior tag

Hello!

Mik az általános tapasztalatok arról, hogy egy körön két tartály is helyet kap? Főleg esztétikai célból szeretném így kialakítani a rendszert (két fekvő EK 250-es tartályról lenne szó). A légtelenítésen kívül okoz más egyéb problémát (D5 pumpám már megvan hozzá, az szerintem elég hozzá).

Előre is köszi a válaszokat. :R

www.adatfalodesign.hu

(#41187) #90933760 válasza adatfalo (#41186) üzenetére


#90933760
törölt tag

Működik, youtube videokon láttam par ilyen modot, a legtelenites macera, de annyira nem nehéz az se.

(#41188) seniman válasza adatfalo (#41186) üzenetére


seniman
addikt

Valami skiccet,rajzot dobhatnál róla,úgy egyszerűbb.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#41189) energy4ever válasza adatfalo (#41186) üzenetére


energy4ever
addikt

Na ez engem is erdekellne. Sorba kotes eseten 2 res-bol az egyik megtelik vizzel, vagy mindketto levegos marad valamennyire mintha csak egy lenne bekotve? :F

(#41190) ViZion válasza energy4ever (#41189) üzenetére


ViZion
félisten

Mindkettő valameddig lesz feltöltve. közlekedőedények

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#41191) adatfalo válasza seniman (#41188) üzenetére


adatfalo
senior tag

Lesz majd skicc (látványterv), még modellezem a dolgokat (nem bízom a véletlenre :) ).

www.adatfalodesign.hu

(#41192) seniman válasza adatfalo (#41191) üzenetére


seniman
addikt

Nem 3D modell kell,csak egy paint firka,hogy hogyan is képzeled el a kör bekötését. :N

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#41193) jones965 válasza adatfalo (#41186) üzenetére


jones965
Modder

Nekem egy korábbi gépemnél volt 2 db tartály, pontosan az általad is említett ok miatt. Mivel sorba voltak kötve, illetve az elhelyezkedésük is szintbélileg különbözött, így a 2. tartály lassan feltöltődött teljesen.

(#41194) Laraxior válasza jones965 (#41193) üzenetére


Laraxior
titán

Láttam már "pár" munkád, kíváncsi lennék, hogy hova kerülnek azok a gépek amik elkészültek? :D
Megtartod? Bontod őket? :F :R

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#41195) fogtunder


fogtunder
nagyúr

sziasztok,

pár napja vettem új VGA-t, egy ASUS Strix GTX 970 személyében és sajnos eléggé zavar a hangja. próbáltam játszani a venti fordukatszámokkal, de ha nem akarom megfőzni, igazán halk sose lesz.

ezért felmerült benne a gondolat, hogy akkor lehet meg kellene építeni életem első vízhűtését. a témához kb. teljesen hülye vagyok, nagyon régen elméleti szinten foglalkoztam vele, de akkoriban még eléggé gyerekcipőben járt ez az egész, kb. minden sufnituning volt.

a ház egy Thermaltake Core V1, alap esetben max 1db 140mm-es radit támogat, de az egyik perforált oldallapot a tetejére átpakolva egy 240-est szerintem be lehetne rakni. hűteni magát a GTX 970-et kellene, illetve egy i5-4440 van most bent, amit idővel talán fejlesztenék egy i7-re. a többi alkatrész mind alacsony fogyasztású, külön hűtés másnak nem kell.

tudnátok erre ajánlani valamit?

I hate morning people. And mornings. And People.

(#41196) ViZion válasza fogtunder (#41195) üzenetére


ViZion
félisten

Elsőként lap teteje, összefoglaló. 970-re nem tudom volt-e FC blokk, minden képpen kérdezz itt, mielőtt vásárolsz, mert sokféle kártya van.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#41197) fogtunder válasza ViZion (#41196) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ok, lehet kissé túl drasztikusan fogalmaztam azzal, hogy teljesen hülye vagyok a témához, a részegségek feladati azért megvannak, illetve átfutottam az összefoglalót is, de azért nem mondanám, hogy ez alapján tudom, hogy mit kellene vennem pl.

FC blokk volt rá több is, ahogy látom ez az, ami még gyártásban van, a varázslónál meg is találtam, pipa. pumpáról szintén van szó konkrét típus tekintetében az összefoglalóban, pipa.

viszont CPU blokkból nem tudom, mi az, ami jó ár/érték arányban és az is egy nagy kérdés, hogy ennek a két egységnek a hűtéséhez mekkora radiátor kellene, hogy még tényleg csendes legyen.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#41198) gyiku válasza fogtunder (#41197) üzenetére


gyiku
nagyúr

1 blokk 1db 120x120as radi. ha befer a 240es a hazba, akkor jo vagy, de be lehet kotni meg egy 140est is es akkor mar tul is toltad.

most jon a masik haz cimu story ;]

hüllő

(#41199) fogtunder válasza gyiku (#41198) üzenetére


fogtunder
nagyúr

igen, én is attól félek, hogy a ház lesz a szűk keresztmetszet, nem igazán erre lett kitalálva.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#41200) abridabri válasza fogtunder (#41197) üzenetére


abridabri
veterán

En nem vennek mar a GTX 970 re egy 35 ezres blokkot 2016 ban ,es a hazad sem jo vizhutesre.
A helyedben Rajintek Morpheust vagy alpenföhn petert neznek ra.
Itt epp egy giga gtx 970 re raktak ra : [link]

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.