Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41751) Weareus válasza KAMELOT (#41750) üzenetére


Weareus
addikt

Két fajta, vízhűtéses géppel rendelkező kolléga van: aki áztatott már és aki fog. :R
Amúgy költözködés volt...

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#41752) KAMELOT válasza Weareus (#41751) üzenetére


KAMELOT
titán

Ha rendesen összerakod akkor nincs mit eláztatni. Én először raktam össze vizet és sehol nem volt 1 csepp sem.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#41753) Weareus válasza KAMELOT (#41752) üzenetére


Weareus
addikt

okos vagy, ülj előre.

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#41754) KAMELOT válasza Weareus (#41753) üzenetére


KAMELOT
titán

Nincs ebben semmi nehéz. Ráhúzod jól a bilincset és nem fog folyni sehol.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#41755) LLKobe válasza gyiku (#41742) üzenetére


LLKobe
veterán

Köszi, most láttam csak a módosított hsz.-t a linkekkel.

EZ tetszik, csak a hangjára lennék kiváncsi. Illetve ha besz*rna, tudom csak a pumpát cserélni?
Bay res nem játszik, nem fér be.

EZT meg nem igazán értem, (nem értek hozzá) ha jól sejtem a plexi tartály a pumpa tetején van, akkor mi mellette jobb oldalt az a műanyag doboz?

ERRŐL valami vélemény? Az én kis házamba elég lehet...

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#41756) spanglee001 válasza KAMELOT (#41754) üzenetére


spanglee001
addikt

igen ebből kifolyólag nekem sem ázott el gép, hanem feltöltéskor fürdettem meg, már 3x is a gépet (túlfolyt, pumpa leállításánál megemelkedett a víz a tartályban is kifolyt, leeresztésnél megfújtam a csövet, csak épp a tartályról már levettem a kupakot :DDD, 1x kb fél után elrepedt egy plexi áramlásmérő ennyi volt eddig. ) :DDD a gyári ek koolant megölte az előlapi panelem, ennyivel megúsztam.

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#41757) KAMELOT válasza spanglee001 (#41756) üzenetére


KAMELOT
titán

Ezekre mind vigyázni kell. Én a tartályba öntöm a folyadékot persze sapka nélkül, így nem fog sehova sem löttyenni. Áramlásmérőm nincs. Mielőtt megcsináltam alaposan végigznéztem sok videót, így elkerülhető a hiba.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#41758) #16729600 válasza LLKobe (#41755) üzenetére


#16729600
törölt tag

Sok rossz értékelés van a Magicool-ról én nem venném meg a helyedben, sok embernél törik, reped, szivárog.
A topikgazda szíves invitálására mégis írok ide, így járt aki nem velem tervez a jövőben közös lepényevést és zsákba futást kézen fogva teljesíteni. :Y :R

[ Szerkesztve ]

(#41759) DigitXT válasza LLKobe (#41755) üzenetére


DigitXT
félisten

Az a műanyag doboz a szivattyú.:))

(#41760) KAMELOT válasza LLKobe (#41755) üzenetére


KAMELOT
titán

Ilyet nézzél EK ddc x res 140 csq. Olcsó, halk és jó! Amiket mutattál az mind gagyi!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#41761) mackosajt válasza KAMELOT (#41757) üzenetére


mackosajt
addikt

A szobában én is sapka nélkül szoktam lenni ( :) ), és én is óvatoskodva vizezgetek, de balszerencse előfordulhat mindenkivel.
Én is borítottam már ki lavornyi vizet a szobában gépszerelés közben, csepegett itt-ott, de eddig megúsztam gépúszás nélkül.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#41762) Weareus válasza KAMELOT (#41757) üzenetére


Weareus
addikt

Istenkirály vagy. Már csak szövegértésből kellene elérni a kettes alá szintet.

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#41763) Laraxior


Laraxior
titán

Használható info nem igazán érkezett még az elázás ügyben...
De azért rúgjunk bele, úgysincs elég baja ;] :(((

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#41764) Fr3eWar válasza Weareus (#41751) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Költözködés, a te költöztél a géppel, és megsérült szállításkor, vagy egyik gépházból a másikba mentél, és ott volt galiba?
Csatlakozónál? Blokkból? Cső repedt meg, merev falú vagy flexibilis, átmérő ilyenek.
Még csak 2-3 hete állt össze a gép, de ettől időnként parázok, nem volt egy csepp folyadék sem sehol.

Volt itt téma a gép cipelés is, én alapvetően nem félnék megmozgatni, a vizes cuccok súlya nem vészes, radik 12-12 csavarral vannak rögzítve, fejreállítani elejteni nem szeretném a gépet. Évente 2 alkalommal összejön a barátikör hosszú hétvégésé evés ivás szórakozásra, a következő esemény valamikor novemberben lesz. Szerintem a súlyt leszámítva biztonságosabb cipelni a vizes gépet mint a levegőst, mert hiába van az alaplap mögött merevítés, az 1-1,3 kilós törönyhűtős cucclikat mozgatni, kocsiztatni (persze szigorúan fektetve) rosszabb érzésnek gondolom mint egy vizes rendszert.

(#41765) mackosajt válasza Laraxior (#41763) üzenetére


mackosajt
addikt

Ahogy látom, költözködött.
Kérdés a következő:
Még azelőtt látta, hogy baj van, mielőtt ára alá helyezte, vagy csak akkor, amikor már bedugta?
Meg mennyire ázott el?
Volt-e egyáltalán olyan pillanat, amikor sikerült bekapcsolni, de magától lekapcsolt, lefagyott? (már ha bedugta a konnektorba)

Nekem a MO-RA beiktatása utáni feltöltésnél a cső bevezetett pár csepp folyadékot a VGA-ra, persze én ostoba nem csak táp bekapcsolással akartam tölteni a rendszert.
Ahogy megláttam a folyadékot, tápot lenyomtam, csatikat lehúztam, és only táp ON állásban folytattam, letörölgetve a foltot.
Szerencsémre kb. 1,5-2 órán keresztül tudtam hagyni légtelenedni és leak tesztelni, ami után sikeresen életre is kelt.

De van itt olyan, akinek több liter folyadék jutott belülre, majd több napi szárítás után próbálta feléleszteni és sikerült. De ha bekapcsolt gépnél ömlik be a víz, akkor ez csak a szerencsén múlik.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#41766) jones965 válasza Weareus (#41747) üzenetére


jones965
Modder

Ilyen esetben csak cpu-val és rammal indítani a lapot, lévén ha működik, bios-ig úgyis posztol.
Sajnos a leírtak alapján nagyon alaplap elhalálozás esete áll fen.
Nekem már nem egy ilyen esetem volt, többek közt rampage V extrem, maximus VIII extrem, csak hogy a felső kategóriásakat említsem. A R5E például a 3. pci-e slot mellett lévő vrm chip-nél ázott, amit folyamatos teljesítmény csökkenéssel jelzett, mígnem a következő restartnál már 00 debug kóddal jelezte az elmúlását.

Meg kellene próbálni kompatibilis hardverek cseréjével ( cpu, alaplap), hogy melyik a hunyó, de esetedben a leírtak alapján az alaplap lesz.

(#41767) spanglee001


spanglee001
addikt

egyébként kb 3 hete csökkent vagy 3 centit a vízszint a tartályomban :Y azóta nagyon lassan de csökken a szint tovább, 3 hét alatt vagy 2-3mm -ert. nem látok sehol szivárgást, nem levegős a rendszer tuti, remélem nem az ajánlott alkoholos víz eszi a tömítéseket :F majd január környékén építeném újjá a gépet, remélem addig kibírja.

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#41768) LLKobe válasza KAMELOT (#41760) üzenetére


LLKobe
veterán

Köszi a tanácsokat:R

Akkor azt mondod egy ILYEN pumpa és egy ILYEN tartály a legjobb megoldás? Összepattintom valahogy ÍGY és mehet a móka?

Apropó, mi a különbség EKKÖZT és EKKÖZT? Azon kívül hogy nincs a tartály tetelyén csati.

(#41758) szunya1: Köszönöm neked is, folyton megtudok valami újat:R

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#41769) KAMELOT válasza LLKobe (#41768) üzenetére


KAMELOT
titán

Igen amit mutasz az jó!
Az MX amint láthatod kisebb furatos és nicns oldalt + furat. Drágábbik a jobb.
Itt mindent jó áron be tudsz szerezni, vannak használtak is. Segít neked mindenben!

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#41770) LLKobe válasza KAMELOT (#41769) üzenetére


LLKobe
veterán

Köszi:R

Most épp az oldallap CNC-vágás / ablak készítés projekt közepén vagyok, ha ezt befejeztem valszeg lövök egy ilyen kombót egy olcsóbb prociblokkal és és radival, próba gyanánt.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#41771) Weareus válasza Laraxior (#41763) üzenetére


Weareus
addikt

:R :R :R :R :R :R :R :R :R :R
Végre valakiben van egy kis empátia. Átkozottul zilált lelkiállapotban vagyok, 2 éjszaka nem alvás...
Ilyenkor kiváltképp nehezen tolerálja az ember az értetlenséget.

41766 jones965
Én is hasonlóan vélekedek, az only proci+ram+lap kombót próbáltam, sajna semmi. Ramokat próbáltam úgy, hogy csak 1 modult tettem be a 4-ből és így egyesével végig próbálva a ramokat különböző slotokban: semmi életjel.
A leáztatás után szaggatva próbált indulni többször is (szivattú rángatózott...), 90% alaplap lesz.
Új városban vagyok, nem ismerem az embereket, de majd próbálkozom a hardverek egyenkénti tesztelésével pc-boltban, ill. egy ismerős már van, aki hardveres, hátha segít.
Mindenesetre a 1155-ös alaplapokat már nézegetem hardveraprón...

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#41772) YAKEN


YAKEN
aktív tag

Sziasztok.
Adott egy Cooler Master Seidon 120V V2, aminek nincs meg a kerete, csavarjai. Van hozzá egy "homemade" keret, de vmi esztétikusabbat akarok hozzá. Milyen lehetőségek vannak, amik jók hozzá és emberi áron van?

(#41773) seniman válasza YAKEN (#41772) üzenetére


seniman
addikt

Gyorskötöző,vagy nézel az aprón egy döglöttet,amihez van.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#41774) Grózi


Grózi
Topikgazda

Kicsit elbeszélgetek magammal...
Nem tudom mi van mostanában a topikkal,de pár megnyilvánulás nagyon nem tetszik.Ha beesik egy újonc aki vízhűtésre adná a fejét,már-már próbáljátok lebeszélni a helyet,hogy támogatnátok....
Ha valaki a többség véleménye ellenére fejébe vesz valamit,hogy ő kipróbálja akkor ki van kiáltva trollnak...
Fórumtársnak elázott a gépe és egyesek azon értetlenkednek,hogy (bár ők eddig csak 1 gépet raktak össze) hogyan lehetséges ahelyett hogy próbálnának segíteni...
Persze kinek nem inge,ne vegye magára-viszont ha bármelyikben is magadra ismersz akárcsak minimálisan,akkor nem ártana egy kis önvizsgálatot tartani!!!
Oké,hogy kiemelt téma és zömében tapasztalt emberek vannak itt,de pont ezért nem kéne megfeledkezni arról,hogy miről is szól ez a fórum-szerintem a segítségnyújtásról.
És nagy valószínűséggel senki se lenne itt,ha annak idején nem segített volna neki valaki vagy maga a topic.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#41775) #90933760


#90933760
törölt tag

[link]

Szívó szivattyú? Érdekelne a belseje a blokknak.

(#41776) tomcat78 válasza Grózi (#41774) üzenetére


tomcat78
őstag

Ki számít tapasztaltnak? :D

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#41777) Laraxior


Laraxior
titán

GPUra mehet CLU? A blokk az réz. A GPUn pedig nincs kupak.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#41778) Csokilama válasza Laraxior (#41777) üzenetére


Csokilama
tag

Mehet! Nalam Thermal Grizzly Conductonautot kapott(ami kb ugyan az mint a CLU). vigyazz ra, nehogy sok legyen, vagy szigeteld le korulotte a dolgokat.

Nekem nagyon bevalt. 25-26 fokos szobaban 28-29 idle. Terhelesnel egyenletesen melegszik-hul.
Kesobiekben is ez megy mindenhova :)

(#41779) #16729600


#16729600
törölt tag

Tanácsot kérnék. A öszvér cuccom jó lett végül is, de annyi bajom mégis van vele, hogy akármilyen hosszúságúra méreteztem, vágtam a 'sima csöveit, a gépház oldallapja mégis megnyomja és deformálja kicsit a csövet.Berendeltem egy ilyen pár 90 fokos csatlakozót és a szimpla csövek helyet rendeltem PVC-t. Ez gyógyszer lehet a gondra? A 90 fokos csati a radin használ majd, + a PVC cső kevésbé lesz hajlamos megtörni? Vagy próbálkozzak meg áttérni, legyártani merev csöveket, mert az az igazi? Köszönettel :R

[ Szerkesztve ]

(#41780) #90933760 válasza #16729600 (#41779) üzenetére


#90933760
törölt tag

Ez a csatlakozó sima csőhöz van, de az is jó lesz, mert két 90 fokossal nem kell hajlítani a csövön ugye és akkor nem törik meg.

Merev csőhöz más csatlakozó kell vagy nem tudom a pvc alatt mit értesz. Az nem hajlamos a törésre valóban, mert csak egyszer tud törni.

(#41781) #16729600 válasza #90933760 (#41780) üzenetére


#16729600
törölt tag

Köszi. Ebből is látszik a mérhetetlen fogalmatlanságom. :K Jelenleg Alphacool cső van a rendszerbe beszerelve [link] itt annyit írnak, hogy HF, amit most rendeltem, ott kiemelik, hogy PVC [link]. Akkor ez a kettő tökugyanaz anyagában, szilárdsági mutatóiban? :) Illetve a fenti, linkelt csati leírásában benne van a PVC cső kompatibilitás.......

[ Szerkesztve ]

(#41782) Ijk válasza Grózi (#41774) üzenetére


Ijk
nagyúr

Inkább csak passzív olvasója vagyok a topiknak, de határozottan támogatom a lebeszélést.
Ez egy olyan hobbi amihez nem lehet úgy nekiállni hogy ma felkelek hogy nekem vízhűtés kell és majd jól megkérdezem a topikban. Minden információ megvan, könnyen elérhető, kérdezés nélkül össze lehet rakni egy jó rendszert. Egy-két apró részlet miatt érdemes kérdezni, de ha az alapokat itt kell szájba rágni akkor inkább bele se kezdjen az egészbe.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#41783) #16729600


#16729600
törölt tag

Hát nem is tudom, akkor ezek szerint informálódni nem illik és egyébként is az épített vízhűtéshez való barátság, ismeret az született genetikai adottság? :)

(#41784) #90933760 válasza #16729600 (#41781) üzenetére


#90933760
törölt tag

Ugyanaz, a PVC egy szilikonfajta, de az összes hajlékony cső PVC, ebből eredően pedig szilikon is.
A merev csövek akrilból vannak, az már más műanyag, ahogy a PETG féle merev csövek is.
HF a high flow, azok a csövek amik legalább 10mm belső átmérővel rendelkeznek.

Jó az a cső meg csatlakozó amit vettél, így egyenes lesz az a szakasz és akkor nem törik meg.

(#41785) Henk válasza #16729600 (#41781) üzenetére


Henk
veterán

Ezt így nem lehet megmondani, majd ha a kezedben lesz meglátod melyik mennyire lágy. Viszont nálam az Alphacool sokkal merevebb volt mint a Masterkleer. Utóbbit nem is tudtam használni mert nagyon hamar megtört meg egyszerűen összelapult.

(#41786) Leon77 válasza Ijk (#41782) üzenetére


Leon77
őstag

Én pl úgy álltam neki, hogy vettem egy tritont. Aztán a radiját kiraktam házon kívülre. Aztán rájöttem, hogy hajlamos repedni a blokk, ezért eladtam és építettem saját vizet, minden infót innen vettem, plusz az alkatrészek jelentős részét apróról. Sokszor kérdeztem és kaptam választ. Ma már merev csöves a rendszerem, bár elég béna kinézetre, mégis rég óta működik nagy hatékonysággal. Van 4 darab 360-as 45-ös réz radim és egy 240-es 45-ös réz radim, az egyik 360-asat 7000-ért lőttem itt az aprón. És minden tudásomat innen a topikból szereztem, meg persze némi tapasztalat építkezés közben.

Szerintem nagyjából mindenki segítőkész itt, én elolvastam az egészet és olvasom is mindig.

Mert van élet a halál előtt:P AMD Ryzen 7 3700x, Asus x370 pro, MSI GTX 1080 TI GAMING 11G, 16Gb(2*8) trident z f4-3200c16d-16gtzb, Samsung M2 960 evo 250GB épített vízhűtés és saját készítésű kuckó

(#41787) Fr3eWar válasza #16729600 (#41779) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Mivel már megvan így "késő" bánat, ha 10/16-ost vettél volna, az sokkal kevésbé törik, mivel 2x akkora a falvastagsága, viszont ahhoz olyan fittingek is kellenek.

Mondjuk a belső átmérője ugyanúgy 10-es, szóval ha nem kompressziós fittingeket használsz, hanem barbed azaz vállas csatlakozót amire kívülről szorítasz rá valamivel, pl. awab bilinccsel, akkor jó lehet a csőcsere, mondjuk a linkben egy kompressziós könyökcsati van, amit rendeltél, szóval gondolom akkor a többi csatid is ilyen.

Mint előttem szólók mondták alapvetően két csoportja van a csövezésnek, a
- flexibilis, ide tartoznak a gumitömlők, pvc, szilikon csövek, nagyjából mind ugyanaz, van ami picit puhább van ami picit merevebb,
és vannak a kimondott
- merev csövek, melyek egyáltalán nem flexibilisek, beépítés előtt kell néhány mm pontossággal adott esetben mm-en belüli pontossággal meghajítani, sablonba, adott anyagoknál melegítvel, ide tartoznak az pl a réz csövek (natúr/nikkelezett), PETG, akril, üveg, tehát rideg/szilárd anyagok, melyek adott esetben a hajlás helyett törnek lepattannak, ha van bennük feszültség mert nem pont jó méretre lettek hajlítva, akkor eresztenek. Cserébe szerintem sokkal szebbek, elegánsabbak. Én is tervezgetem leváltani a kezdő 10/16-os flexi csövezésem.

(#41788) #16729600


#16729600
törölt tag

(#41784) Baltoafarkas

(#41785) Henk

Köszi szépen a segítséget srácok ! :R
Én valahogy abban voltam eddig, hogy azért hangsúlyozzák, hogy PVC a cső anyaga, mert az más tulajdonságokkal bír. :) Ha nem kérdezem meg, akkor a sötétség nem oszlott volna ( bennem ).

(#41787) Fr3eWar Komolyan mondom, hogy úgy emlékeztem, hogy olvastam valahol , hogy a " PVC cső kevésbé hajlamos megtörni ". Lehet sok Gössert ittam előtte, vagy eleve ilyen kis fogalmatlan típuska vagyok. :Y :D

(#41786) Leon77 Érdekes dolog ez. Nálam gond volt itt, hogy mit akarok a kompaktommal.( ! ? ) Nem felelt meg a követelményeknek az, hogy vettem pumpát, csöveket, fittingeket, lötyit. A meglévő megmaradt Triton radi kizáró körülménynek minősült :)

[ Szerkesztve ]

(#41789) YAKEN válasza seniman (#41773) üzenetére


YAKEN
aktív tag

Most tényleg egy döglött ugyanilyenre kell várni és nincs megoldás? Az első lehetőség gondolom csak egy "trollkodás" volt részedről. Csak létezik vmi "univerzális" lehetőség. :(

(#41790) seniman válasza YAKEN (#41789) üzenetére


seniman
addikt

CM official,vagy a kompaktos topikot javaslom.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#41791) Fr3eWar válasza YAKEN (#41789) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Szerintem nem trollkodott, és nem látok én sem más lehetőséget, legyártatni drága volna, a hűtő nem ér annyit szerintem, hogy 6-8-10 ezerért gyártass hozzá lefogatót meg csavarokat.

Másrészről rossz topicban jársz. Fórum teteje - > Kompakt vízhűtések topikja erre!
Lehet ott találsz valakit akinek van megoldása, esetleg döglött hűtője, vagy tud segíteni a méretek lemérésében, amennyiben a gyártatás mellett döntesz.

(#41792) YAKEN válasza seniman (#41790) üzenetére


YAKEN
aktív tag

Köszönöm! :R

(#41793) Leon77 válasza #16729600 (#41788) üzenetére


Leon77
őstag

Én is gondolkodtam először, hogy nem adom el a tritont. De mikor hozzá nyúltam, a radiátorban a g1/4-es menet olyan lágy volt, hogy kézzel, komolyabb erő kifejtés nélkül majdnem elszakítottam a menetet. Én kiszedtem a csatlakozókat a pumpából is óvatosan, de azért éreztem, hogy az sok ki-be tekerést nem bírna ki. Így kiszereltem, eladtam és vettem szinte mindent az aprón.

Pár dolgot varázslótól, meg néhányat ek-tól. És most nagyon jó a rendszerem, de ronda, így átépítem. Nem tettem bele alut, én szerintem nem éri meg a kockázatot még kalandvágyból sem, de ízlések és pofonok...

De ez nálam is hobbi lett, anyagilag szerintem nem éri meg, de azt hiszem ezt már páran elmondták itt.

Szerk: a lágy csöveimet (alphacool és sima szilikon, bondexes) a ddc4 pumpa laposra szívta. Lecsökkent a keresztmetszet, én gyártottam kis kábelkötegelőkből törésgátló sort, de azért az elég gagyi megoldás volt. A rézcső még nem lapult ki eddig ;] :C

[ Szerkesztve ]

Mert van élet a halál előtt:P AMD Ryzen 7 3700x, Asus x370 pro, MSI GTX 1080 TI GAMING 11G, 16Gb(2*8) trident z f4-3200c16d-16gtzb, Samsung M2 960 evo 250GB épített vízhűtés és saját készítésű kuckó

(#41794) #16729600 válasza Leon77 (#41793) üzenetére


#16729600
törölt tag

Raktam ám alu 'kegyszert a lötyibe. :K Egyszerűen csak a fejembe vettem, hogy az lesz benne, nem kell mögötte világellenállást és lázadást keresni.:) Ráadásul még az is lehet, hogy veszek egy full réz Alphacool radit ( 360-as ) 42 ájróért ( használtan ). Kerítettem egy ismerőst a shopban és lesz nekik 70 db 360-as radijuk. Azt mondta a srác, hogy szép állapotban lesznek és kifogástalan minőségben. Jelenleg is van egy rakás 240-es réz használt radijuk [link] 26 EUR-ért, nem volt hajlandó elárulni a srác, hogy honnan van, lesz ilyen nagy mennyiségű használt cuccuk. Mondjuk végül is lényegtelen is. El ne felejtsem, azt is mondta, hogy ha 10db felett veszek, még 20% kedvezmény jár, nah persze, mindjárt veszek ennyit. :Y :D

[ Szerkesztve ]

(#41795) Frenky89 válasza proci985 (#41704) üzenetére


Frenky89
őstag

Az EK leírásai pl biztosan annyira közel vannak a hülyebiztoshoz, amennyire egy vízhűtéses rendszernél lehet (én kezdőknek emiatt szoktam ajánlani őket), de a többi gyártó is elvileg közel van.

Nem véletlen szimpi nekem az EK. :D

Használtnál hacsak nem találsz egész setet amit megspórolsz pénz az lehet extrán időben bele fog menni, főleg ha nulláról kell kitalálnod, hogy mi hogyan merre. Használt cuccoknál lehet olcsón nagyon jókat kifogni, meg lehet, hogy utána két napig fogod áztatni a trutyit a radiátorból / blokkból.

Utóbbit szeretném elkerülni.

(#41705) TESCO-Zsömle:

D5 a leghalkabb, de az is csak lecsavarva, úgy viszont az erre alkalmas DDC-k sem hangoskodnak. Igazából ha nem extrém a rendszer, akkor a DDC plusz ereje csak légtelenítéskor jön jól, mert bizonyos fokig erőből ki tudja dolgozni a levegőt a blokkokból.

Tehát, ahogy az összefoglalóban van írva a D5 alapból halkabb, de a szabályozásra "alkalmas" (gondolom potis, vagy PWM-es) D5 és DDC-k között nem sok különbség van?

Remélem kielégítő a válasz.

Az, sőt. Köszi! Mindkettőtöknek.

Összekontárkodtam egy ilyet a varázslós árak alapján rá tudna nézni valaki, hogy milyen variációkat hagytam ki? (Kivéve az aprós új és használt dolgokat.)

Szerk1.: Leeresztő csapot érdemes tervezni?
Szerk2.: Koncentrátum, vagy előre bekevert lötty? Előbbi mellé, ha veszek még desztvizet is, akkor a kettő közül majdnem az a drágább.

[ Szerkesztve ]

(#41796) proci985 válasza TESCO-Zsömle (#41746) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

SZERK: ELSZURTAM A VIZ A MASIK IRANYBA MEGY!

na csinaltam hozza gyonyoru abrat bekotesi sorrenddel es reszletekkel (es comic sanssal, mert ugy kell azt). sarga nyil: pumpa/tartaly/radi, piros nyil blokk, kek nyil szenzor. szurkes nyil vezerles (a teljesseg kedveert), lime az ideiglenes feltoltoport (teljesseg kedveert, avagy miert log ki egy 16/10es fekete cso felfele).

a legaramlas alulrol+elolrol felulre+hatra megy, a ket oldal zart. intake 2x140 (Antec TC, 1200rpm max) + 1x200 ( NZXT FZ-200, 800rpm max), kilepo oldalon 2x200 ( NZXT FZ-200), + 1x120 (Papst 4412). oldallap meg nincs fent, lehet icipicit alulnyomasos lesz a haz. tap levalasztva.

sorrend (sima: nincs szenzor | alahuzott: legszenzor | bold vizszenzor):
1. EK XRes 140 + D5
2. HWLabs Black Ice GTS 280 (2x Antec 140 TC push)
3. EK 120 XTX (NZXT 200 push, EK 1600rpm pull)
4. Alphacool 360 XT45 (2x NZXT 200 pull)
5. EK 120 XT (Papst 4412 F/2GL pull)
6. EK Supremacy LTX
7. EK 290X Matrix /w backplate (vizszenzor a belepo oldalon)
8. EK 290X SE /w backplate (vizszenzor a kilepo oldalon)
goto: (EK XRes 140+D5)

szenzorok Phobya G1/4 direkt becsavarva (ez lehet az FC blokknal valamennyit torzit), legszenzorok Lamptronok.

(pontos hofokokat meg meg nezek, kezd keso lenni)

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#41797) DigitXT válasza Grózi (#41774) üzenetére


DigitXT
félisten

Van az az ember, akit érdemes lebeszélni a vízhűtésről, mert téves elképzelései
vannak róla (max. AIO-ra jók), és egyszerűen nem az ő pénztárcájához szabták:
hadd ne mondjam, hogy a van rá 20K-m, mit építsek, mennyire "életszerű".:R

Viszont hatalmas tévedésben vagy, ha úgy gondolod, hogy "véleménykülönbség"
miatt lesz valaki "kikiáltva" trollnak. Egy frászt. Troll az, aki úgy viselkedik. Csak
a példának okáért: vitatkozik a tényekkel (lol), lehülyézi az egész társaságot, és
úgy egyébként is, bicskanyitogató stílusban kommunikál. Ez a troll. Viszont egy
érdekes csavar a történetben, ha aztán olyan körítéssel tér vissza, hogy bibibi, a
TG támogatását élvezi, így jártunk! HA ez így van Neked sem ártana önvizsgálat:
fel kéne ugyanis ismerni a trollt, nem még kifejezetten bátorítani, hogy folytassa!

A másik példában az ilyen egyszerűen hülye. Ezen nincs mit szépíteni. Ettől se
több, se kevesebb nem lesz a szakmai tudása! Viszont megnevelni nem tudod...
Vagy elfogadod ilyennek, vagy ignorálod. (Ja persze, TG-ként nem tehetsz ilyet.)
Kétféle motoros van. Aki már esett és aki majd fog: van aki ezt megérti elsőre is,
nem kell szájábarágni, hogy kétféle vízhűtés építő van. Az első ázásánál megérti.

Visszatérve az elejére: lehet jobban jártam volna, ha annak idején nem segítenek.
Beljebb lennék 1-2 MFt-tal, az biztos! Persze kevesebb lenne a tapasztalatom, s
nem lennének szép emlékeim a végigszenvedett (hajnalig tartó) átépítésekről...:DDD
A gép áztatásról, hardverhalálról, rengeteg buktatóról, amiről újonc persze hallani
sem akar, mert ugye nem gondoltuk, hogy ő ilyen "amatőr hibákat" elkövethet?:U

Amúgy én is ifjú titán voltam ám! Akárhol olvastam (mert azért az ember kicsikét
magán is segíthet, ha utánaolvas, legalább angolul a szakmai témáknak), csakis
az jött ki, hogy nem kéne Reserator XT-t venni, de nekem az tetszett, és arra épp
volt pénzem is, úgy voltam vele, hogy biztos "mindenki helikopter"! Jó lesz az!:DD

Ha nem olvasgatok, hanem vitatkozok róla, és vélemények ütköznek az nem baj!
Ha viszont valaki tapasztalatból (!!!) nem ajánlja, én meg csak azért is belekötök,
hogy az is csak egy vélemény, szarok én rá, esetleg még célozgatok is rá, hogy
biztos ő a helikopter, akkor rövid úton troll-kategóriába kerülnék. Teljes joggal!:Y

Szóval megvettem, és valóban olyan volt amilyen. Vmi 60K volt csak, de utána a
pénzlocsolás elkezdődött, mert "nem ilyen lovat akartam": ne búgjon, zörögjön...

Hihetetlen pénzeket el lehet tapsolni, ha valaki a kizárólag a saját tapasztalatain
és hibáin keresztül hajlandó tanulni! Egy idő után az ember felismeri, hogy kinek
a "véleménye" az, ami picikét fontosabb, mint másoké (talán nem is vélemény?),
onnantól lesz igazán hasznára a fórum! De a 88. ifjú titánt nem lehet ugyanolyan
higgadtan kezelni. Mert nem olvas. De ha mégis, nem érti. Csak kérdez... kb. az
a színvonala sokszor, hogy "én így gondolom, szerintetek is így van"? Nemleges
választ természetesen nem hajlandó elfogadni - majd "megmutatja a hülyéknek"!

Csinálja, no problem, de ne csak pofázzon róla oldalakon keresztül "elméletben":
HAJRÁ! A végén meg kielemezhetjük, hogy nála is működött-e a termodinamika,
létezett-e galvanikus korrózió, mit jelent a dT, stb. Olyan lett-e az a bizonyos ló?!

Ui: a topik összefoglalót át kéne gondolni szvsz!:B Bevallom őszintén soha nem
olvastam, mert iszonyat hosszú, így az újonc ha csak meglátja, sikítva menekül.
És inkább kérdez. Nem lenne baj - de az AIO figyelmeztetés se igazán megy át,
tán a megfogalmazása sem a legszerencsésebb: ha nem veszi észre, hogy link,
azt gondolhatja, hogy jó helyen jár, hiszen erre azaz itt alább található a jó topik.

Szóval valahogy egy kicsit tömörebbé kéne tenni hátha. A részleteket meg külön
írásokban kifejteni, az összefoglalóban csak (!) a linket betenni. Átláthatóság stb.
Lehetne fain tutorialt is csinálni, hogy mi-merre-hány-méter/mi mit befolyásol stb.
Legjobb lenne mérési eredményekkel is dokumentálni, hogy ami valakinek "csak
egy vélemény", az valójában fizikai törvényszerűség, így tényként is kezelhető...

Tudom, utóbbi eléggé vágyálom kategória. Melós, így senki nem csinálja meg.:(

[ Szerkesztve ]

(#41798) Frenky89 válasza DigitXT (#41797) üzenetére


Frenky89
őstag

Mindjárt ráhagyom, eskü.

(#41799) DigitXT válasza Frenky89 (#41798) üzenetére


DigitXT
félisten

Nem értem, rólad egyáltalán nincs szó a lenti írásomban, véletlen írtuk egyidőben.
Szívesen válaszolok a kérdésedre, pl. DDC vs. D5 témában, lévén most mindkettő
szivattyúval rendelkezem, és be is vannak építve, szóval még tesztelni is tudok.:K

Szerk: D5-ből speciel nekem nagyon bejön az Aquacomputer-féle USB-s modell...
Azért van abban valami félelmetesen elegáns, hogy szoftverből kb. két kattintással
állítod be a kívánt fordulatszámot, amivel pont nem rezonál össze semmivel. (Anno
a potishoz ki kellett fúrnom a gépház oldalát, hogy tekergethessem, akkor, amikor
minden a helyén van, és pontosan hallható, hogy mit + hogyan rezget meg...:R)

PWM-es még nem járt nálam. DDC-ből van most vagy 3 db "raktáron", az egyik az
pont PWM-es, de még szabályozni nem sikerült azon keresztül/nem vagyok PWM
guru, ezt gyiku fórumtárs is tanúsíthatja. A forrasztópákát tegnap beizzítottam...;]

Szerk2: leszabályozott D5-tel nem tudtam feltölteni a rendszert. Ez a hátránya az
USB-snek, hogy a gép nélkül már nem tudom felcsavarni, előtte meg elfelejtettem.
Szerencsére ott a DDC, amire simán rá tudtam adni a feszt s úgy megindította az
áramlást, hogy öröm volt nézni: erre céloz Zsömi, hogy légtelenítésre piszok jó.:D
Megjegyzem, nekem eléggé rendhagyó a rendszerem, sok blokk, több méteres (!)
csőhálózat, több könyökcsatlakozó meg ilyenek, szóval van ellenállása rendesen!
Jelenleg csak 83 LPH-val ketyeg, és mind a DDC, mind a D5 - halkan - "duruzsol".
Előbbi 6V-on, 2020 rpm-en, utóbbi 33%-on, "kb." 2062 rpm-en - nem hangosak!:N
Feltekerve viszont egész más hangja van a két szivattyúnak: nehéz leírni. Esetleg
videóra lehetne venni, mert amúgy mondanám, hogy ki kell próbálni, de...:))

[ Szerkesztve ]

(#41800) proci985 válasza Frenky89 (#41795) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

kihagytad a ventiket a szamitasbol.

tartaly+pumpa kombonak van megfelelo holderje / fel tudod valahova fuggeszteni, ha nem akkor kell hozza megfelelo holder meg.

pro tipp: elso buildnek mindenkeppen szinezett folyadek. nem a kinezete miatt, hanem mert az gyonyoruen latszik ha ereszt (bleeding nem feltetlenul feltuno ha csak picit ereszt). ez az enyem volt par napja az elso ejjel. a csatik egy resze nincs becsavarva, azokhoz nem nyultam az atepitesnel de egyebkent ha megnezed kb korbe van tekerve minden. elso epitesnel egyebkent ha megoldhato itt a tapot meg siman ki lehet mozgatni a gephazon kivulre. nalam kb 6 ora csak a kabelmanagement szep megoldasa, szoval nem voltam hajlando mozgatni.

egy liter viz jellemzoen eleg, kesobbi igazgatas miatt postat is figyelembe veve lehet jobb otlet venni ket litert egyszerre, elall es ha surgosen kell akkor nem kell malmozni.

ha segiteni akarsz magadon, az atlatszo Primochill cso az EK folyadekkal jol nez ki, nem mattul es legfokeppen nagyon egyszeruen latod, hogy mennyire buborekos meg a rendszer.

EK ACFhoz arra ugyelj, hogy kell ilyen nemtudommilyen csavarhuzo meghuzni (oldalon irjak). ez egyebkent jo mert joval egyszerubb rogziteni szvsz mint kezzel a regi CSQt es szep szines.

ami nem latok a configodban, az a hazad (lehet keso van). radiator befer (hosszra is, vastagsagra is, ventiket is merve)? nagyobb radi nem fer be?

(#41798) Frenky89 : nem neked irta, elegge osszeszedett a listad. ezt vedd dicseretnek.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.