Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36001) #90933760 válasza Iginotus (#35999) üzenetére


#90933760
törölt tag

Ez a raditol is fugg, de 2-es vagy 3-as csavar kell hozza. Es altalaban meretre vagni, nehogy belemenjen a radiba. Vagy gyorskotozovel kozepen atfogod es odaszoritod.

(#36002) Iginotus válasza seniman (#36000) üzenetére


Iginotus
őstag

PL?

Plug and Pray... :)

(#36003) seniman válasza Iginotus (#36002) üzenetére


seniman
addikt

Öt kilóért a csavarboltban kapsz egy egész szatyorral. :DD Nehogy ennyiért rendelj :N

De raditól is függ,hogy milyen megy bele.A hossz az stimmel.

[ Szerkesztve ]

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#36004) Iginotus válasza seniman (#36003) üzenetére


Iginotus
őstag

A kezemben van a Corsair H80 as-hoz adottak de csak 2 db nekem meg 8 kéne. Bementem a csavarboltba, mondták, hogy ilyen nincs mert ez zolos méretben van és az m3 as kicsi rá az m4 es meg nagy :)
Azért kérdeztem itt, mert szerintem az m3 as még simán beleillik. Nem kell ugyanilyet venni ezek szerint.
Köszi akkor megyek még egy kört majd a csavarért.

Plug and Pray... :)

(#36005) velizare válasza Iginotus (#35999) üzenetére


velizare
nagyúr

amit a többiek mondtak. két dologra kell figyelned: a csavar menetére, és a hosszára. előbbi egyértelmű, az utóbbi csak akkor lesz, ha túltolod, és kilyukasztod vele a radi lamelláit/csövét, aszt jön majd kifelé rajta a víz.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#36006) seniman válasza Iginotus (#36004) üzenetére


seniman
addikt

UNC 6/32-es csavar kell neked, 1,25"-os hosszal :K :[link]

[ Szerkesztve ]

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#36007) Iginotus válasza seniman (#36006) üzenetére


Iginotus
őstag

Köszi! Akkor ez a kivétel :)
Ilyent is lehet kapni csavarboltban vagy marad az e-bay?

[ Szerkesztve ]

Plug and Pray... :)

(#36008) seniman válasza Iginotus (#36007) üzenetére


seniman
addikt

A nagyobbakban biztosan.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#36009) Tikakukac válasza Snip3r_HUN (#35994) üzenetére


Tikakukac
titán

2 szűrő is lesz bent, sokat fog az fogni sajnos :B

Omli85: Erősek lesznek így az igaz, de mondom lesz fojtás is rendesen, meg ugye 3 radi...

ViZion: Félgőzön a sima DDC tartományban shoggy alatt nincs gond, rendes tetővel főleg. Ha efölött tolod, na akkor indul a party, de igyekszem jó fát és szigetelést venni és akkor hallásküszöb alatt marad majd minden :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#36010) DigitXT válasza Tikakukac (#36009) üzenetére


DigitXT
félisten

Nem úgy volt, hogy neked néma géped van? Ebbe hogy fér bele 2 db DDC?:R
Szerk: értem én, hogy szivacs, meg hangszigetelés, de 2 db DDC? Ejjha, na.:DDD

[ Szerkesztve ]

(#36011) Iginotus válasza seniman (#36008) üzenetére


Iginotus
őstag

A legnagyobb (Fabory) sem forgalmaznak ilyet :(

Más téma a VGA blokk alá kell valami különleges "anyag" a borda és a ram vagy a VRM közé, vagy elég a paszta?

Plug and Pray... :)

(#36012) Snip3r_HUN válasza Iginotus (#36011) üzenetére


Snip3r_HUN
addikt

Gap-pad vagy más néven thermal-padot kell közé tenni.

In space, no one can hear your coils whine... | HP Omen 15 | PS4 Slim 1TB | Huawei P20 Pro

(#36013) DigitXT válasza Iginotus (#36011) üzenetére


DigitXT
félisten

"Gap pad"-nek hívják azt a különleges anyagot, és a nevéből adódon pont a
rés áthidalására van, így nem mindegy, milyen magas. Ahova 1 mm-es kell,
oda 1 mm-es kell és pont, nem 2 mm-es (vastag), nem "0 mm"-es (paszta).
Amennyiben nem megfelelő vastagságú a NYÁK elgörbítését kockáztatod...
Ha meg nem ér hozzá, a görbület ellenére sem, akkor még hűtés sem lesz!
(Vastagabbal hűtése lenne, de a görbe NYÁK kinyírhatja a komplett VGA-t.)

(#36014) Iginotus válasza Snip3r_HUN (#36012) üzenetére


Iginotus
őstag

Köszi, na akkor még ilyet is kell szerezzek nem csak csavart. :)

DigitXT: Ahha és a HK 290-re Milyen vastag kell? :)

[ Szerkesztve ]

Plug and Pray... :)

(#36015) Tikakukac válasza DigitXT (#36010) üzenetére


Tikakukac
titán

Parafa és hangszórós kit lesz bedobva a kuckójába, szerintem hangosabb lesz a belváros, mint 80%-ig a pumpák :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#36016) mpierre válasza Iginotus (#36011) üzenetére


mpierre
veterán

Hungária krt., Béke úthoz közeli - Domus-szal szemközti oldalán - csavarbolt. Minden van. Még nem tudtam olyat mondani, amit ne szereztek volna be.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#36017) DigitXT válasza Iginotus (#36014) üzenetére


DigitXT
félisten

Leginkább olyan, amit adnak hozzá. Ha használt blokk, és nem kaptál hozzá,
akkor nézd meg a leírásában, az is lehet, hogy a RAM-ra ilyen kell, a VRM-re
meg olyan, látatlanban ezt senki nem fogja tudni megmondani. Létezik ám ez
0,5 mm-es verzióban is, és előfordul, hogy csak egyfélét adnak hozzá, de egy
adott alkatrészre vastagabb szükséges, és abból két réteg kell: ezeket leírják!

(#36018) Iginotus válasza mpierre (#36016) üzenetére


Iginotus
őstag

Megvan a bolt írok nekik.

DigitXT: Ez a kérdés megoldódott, mert használtan veszem, de rajta vannak még a gyáriak.

Plug and Pray... :)

(#36019) Iginotus válasza mpierre (#36016) üzenetére


Iginotus
őstag

Tehát nem nyert :)
"Tisztelt Uram!
Nem forgalmazunk colos csavarokat.
Üdvözlettel: "

Plug and Pray... :)

(#36020) korcsi válasza Iginotus (#36014) üzenetére


korcsi
veterán

Memóriára-ra 0,5mm-es, VRM-re 1mm-es kell.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#36021) Iginotus válasza korcsi (#36020) üzenetére


Iginotus
őstag

Köszönöm ez hasznos!

Plug and Pray... :)

(#36022) duc válasza Iginotus (#36019) üzenetére


duc
aktív tag

Itt nézz még szét, én innen rendeltem: [link]

nincs csak rövid, de nem kell a ventit telibe átcsavarozni elég az egyik oldalát.

[ Szerkesztve ]

üdvöske, redmondi óriás, tetszetős, rendre, légkavaró, akár, megoldás, kicsike, ipar.

(#36023) Iginotus válasza duc (#36022) üzenetére


Iginotus
őstag

Köszönöm de innen minimum 50 et lehet rendelni :)
Nem maradt véletlen nálad 8 db? :B

Plug and Pray... :)

(#36024) duc válasza Iginotus (#36023) üzenetére


duc
aktív tag

Megnézem, írok privit este.

üdvöske, redmondi óriás, tetszetős, rendre, légkavaró, akár, megoldás, kicsike, ipar.

(#36025) lotTóni válasza Iginotus (#36023) üzenetére


lotTóni
tag

Ha esetleg Zuglóban jársz: [link]
Régi ószeres hangulatú bolt,hölgy eladóval.Eddig minden volt,amit kerestem.Egy próbát megér...

....two beer or not to be....

(#36026) Tikakukac válasza Iginotus (#36023) üzenetére


Tikakukac
titán

Az eladó bácsi iszonyat tahó bír lenni de nagykereket is ők szolgálnak ki, én eddig mindent tudtam hozni, pedig elég egyedi dolgokat szobrászkodok.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#36027) ViZion


ViZion
félisten

Ha sehol nincs, mi legyártjuk... ;) ..mondjuk nem ócó a CNC idő, az a baj.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#36028) Iginotus válasza ViZion (#36027) üzenetére


Iginotus
őstag

Köszönöm a sok segítséget, olyan drágán nem szeretném, de még a CNC-nél is olcsóbb ha megrendelem a gyárit :)
(Vagy veszek másik radiátort...)

Plug and Pray... :)

(#36029) menalcas


menalcas
őstag

Szükségem lenne egy kis helpre, le szeretném cserélni a szivattyúmat kiegyenlítővel egyben és kinéztem erre a célra egy EK-DBAY D5 PWM szettet, de az a gondom hogy van ahol úgy mutatják hogy van alul is csatlakozása, de van ahol nincs.
Itt nincs:

Itt van:

Az install manuál első képén is szerepel, de a továbbiakban sehol sincs :/
Úgy gondolom hogy nem igen van belőle ilyen meg olyan is, szóval valaki tipp :F
Szerk: Itt pl nincs lent "lyuk"

[ Szerkesztve ]

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el a pendrive-ot.

(#36030) Joshi válasza menalcas (#36029) üzenetére


Joshi
titán

Nem biztos, de úgy tűnik hogy csak a full plexi változatban van.

(#36031) menalcas válasza Joshi (#36030) üzenetére


menalcas
őstag

Igen az MX változatban alul is meg hátul is van +1 csati, de a sima jobban tetszik, persze én is gondoltam hogy veszek fekete MX-et :K

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el a pendrive-ot.

(#36032) mackosajt


mackosajt
addikt

Tudnátok esetleg ajánlani fillérekért megvehető gépházakat, amik kivehető alaplapi tálcával rendelkeznek?

Úgy érzem, csak az asztalba épített cucc lesz az én otthonom, főleg, ha sok hőleadó lesz végre a rendszereben, és nem akarnék kuplungokat használni, hanem mindent rendesen bekötni.

Ehhez szeretnék keríteni egy szétfaragható kuckót.
Lényegében sokkal egyszerűbb, ha a komplett tálca kivehető lenne, mondjuk a hátlappal együtt.

Illetve Vizion? Mik a tapasztalataid a csak GPU-t hűtő blokkoddal?

Ebay-en most akciós pár EK 290x FC blokk, ha sikerül, lecsapok egyre.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#36033) ViZion válasza mackosajt (#36032) üzenetére


ViZion
félisten

Szerintem aprón nézz körül ház ügyben. A kivehető tálcát házilag megoldva könnyebb/olcsóbb lesz építeni. A GPU blokktól féltem, de szerencsére teljesen jó, 50°C fölé nem tudtam még vinni. Ramoknak is elég a süni, de azért terhelésre feljebb engedtem a házventiket is.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#36034) tomcat78 válasza mackosajt (#36032) üzenetére


tomcat78
őstag

Bármelyik házból ki tudod szedni....csak megfelelő fúró,esetleg kis multigép legyen kéznél :D Az esetek javarészében,főleg régi házaknál,külön szerkezeti elem és szegecselve van csak.Az meg ugye simán lefúrható :DDD
Amúgy ilyen műtéten átesett tálca-hátlap kombóm van itthon elfekvőben azt hiszem.De ha érdekel,megnézem.

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#36035) mackosajt válasza tomcat78 (#36034) üzenetére


mackosajt
addikt

"Hulladék" ház nekünk is van itthon, csak gondoltam, elég lesz az asztalt faragni, és megkímélem magam a többi hülyeségtől, de most hogy mondod, ha javul az idő odakint, meglesem, milyen állapotban vannak a lomtárban.
Ettől független, ha ráérsz, megnézheted mid van. ;)

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#36036) tomcat78 válasza mackosajt (#36035) üzenetére


tomcat78
őstag

Nem nagy kaland kikapni belőle,kb-10-15 perc.Ha külön van a hátlap rögzítve,max akkor macerásabb kicsit,utána össze rögzíteni.Én a szegecsre esküszöm,de biztos van rá még jó megoldás :K
Megnézem,aztán ha akad valami,dobok egy privit,ne itt fárasszam a közönséget :D

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#36037) Apone33


Apone33
őstag

Hello!

Thermaltake Water 3.0 Performer C ez a vízhűtés mennyire jó? Egy 4770k-ra lenne, tuning nélkül.

Play Hard!!!

(#36038) mackosajt válasza Apone33 (#36037) üzenetére


mackosajt
addikt

Összefoglaló kinyitása nélkül is ott egy link számodra. ;)
Egyébként biztos jó valamennyire.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#36039) Apone33 válasza mackosajt (#36038) üzenetére


Apone33
őstag

Bocsi, elnéztem a topicot. :B

Play Hard!!!

(#36040) ViZion válasza Apone33 (#36039) üzenetére


ViZion
félisten

...valami HW-t megint bántani fogsz? ;] :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#36041) Apone33 válasza ViZion (#36040) üzenetére


Apone33
őstag

Ááá dehogy, csupán vízhűtés kellene a procira. :N :D

Play Hard!!!

(#36042) Jano156


Jano156
tag

Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni hogy ezekben az all-in-one univerzális vízhűtő szettekbe a pumpa élettartalma körülbelül mennyi szokott lenni? Lehet cserélni ha tönkre megy?
Üdvözlettel : Jani

János

(#36043) Joshi válasza Jano156 (#36042) üzenetére


Joshi
titán

Az élettartam az inkább attól függ hogy milyen pumpáról van szó. Az pedig hogy cserélhető-e az megint gyártó függő, mert pl az XSPC X2O 450 egybe cuccából nem nagyon lehet kivenni a pumpát anélkül hogy a plexi ne sérüljön.

(#36044) hdekakas


hdekakas
senior tag

Nagyjából mennyi pénzből lehetne kihozni egy 6700K proci és két db 980 Ti vga (MSI Gaming) vízhűtéses megoldását? :U
Házam Thermaltake Overseer RX-I.
SLI-re kell váltanom a 4K felbontás miatt, de két léghűtővel megáldott vga széttüzeli az egész rendszert. ;]
(Kipróbáltam. Felső kártya 91 fok, alsó 75.)

(#36045) ViZion válasza hdekakas (#36044) üzenetére


ViZion
félisten

Ha mindenre kell víz, az alap hangon szvsz 100 k kb. kis szerencsével, de inkább több.
VGA blokkok 20k/db, szivattyú 10-15k, proci blokk 15k, csövek, csatik 10k, tartály 5 k, radi 20k. Alá is lőttem inkább sztem.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#36046) MPowerPH válasza hdekakas (#36044) üzenetére


MPowerPH
félisten

Azt a rendszert mar nem tudod kiszolgalni 1db hazba epitett radival. Es mivel a hazadba felulre egy 240-es radi fer el, es abbol sem a vastagabbik fajta, meg ugye meg be tudsz szurni egy vekony 120-as radit a hatso reszre. Ez igy edes keves lenne annak a rendszernek.
Szoval vagy veszel egy hazat, ami alkalmas rendes, meretes radik fogadasara, vagy kulso radit hasznalsz. En a helyedben biztosan azt tennem. Gyorscsatlakozokkal latnam el a ki-be oldalt is, igy barmikor oldhato lenne. Legjobb megoldas egy MO-RA3 420 Pro lenne(360-as is jo), vagy hasonlo. Hozza 4db 230mm-es ventit(vagy 9db 14cm-es, de az szerintem mindig hangosabb). 360-as eseten 180-as ventikbol kellene 4db. A MO-RA a tobbszoros parhuzamositas miatt nem rendelkezik olyan veszett nagy ellenallassal, hogy a D5 ne birna el, igy azt raknek bele.

Anno en is igy akartam megcsinalni, csak a helyhiany miatt nincs lehetosegem egy gephaz meretu radit elhelyezni, pedig az lenne az igazi. Egy sracnak tavaly novemberben csinaltam egy ilyen kiepitest. Radi teljesen el volt kulonitve, pumpa, tartaly a gepben maradt, D5-nek otoson sincs nagyon zavaro hangja.

Meg kell venni az FC blokkokat a kartyakra, ami kesobb eladhatatlan lesz. En mondjuk nem tudom belefognek e ebbe most, 'mindjart' itt a Pascal. A vizezest megcsinalnam csak a cpu-ra ugyan igy, aztan varnek.

ViZion: VGA blokkok 20k/db? Hol? Jo az 34k/db-nak is, alaphangon, es akkor meg backplate sehol nincs. A 20k-s radival is nagyon alalottel. 2db Ti azert zabal am rendesen, foleg OC-val, meg fut is, es ha huzza a 6700K-t, akkor annak is van etvagya. Az a gep betorol majd egy 700W-ot konnektorbol. Pluszban abba a hazba nem tud berakni annyi radit, amivel a rendszer optimalisan mukodne, tehat vagy hazcsere, vagy ahogy irtam, kulso radi. Kulso radi talan jobb, az is egy orok darab, meg ha csereli a hazat is kesobb, az maradhat, es egy MO-RA mindenre eleg. Egy EK cpu blokk sem fog kijonni 15k-bol. Azon meg nem igazan sporolnek, mert eleg sokaig elvan az ember egy jobb blokkal.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#36047) tomcat78 válasza hdekakas (#36044) üzenetére


tomcat78
őstag

Ehez a konfighoz házcserével kezdeném,így a 100k tuti kevés rá...Vagy külső radival kivitelezhető sztem max,ami el is bírja...De vannak itt rutinosabb kollégák :D

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#36048) ViZion válasza MPowerPH (#36046) üzenetére


ViZion
félisten

Írtam is, h alálőttem, másrészt Mo-Ra/Phobya nova is kifogható 20 k körül aprón, blokkból is használtan esetleg.

Ha már kukacoskodunk:
"En mondjuk nem tudom belefognek e ebbe most, 'mindjart' itt a Pascal. A vizezest megcsinalnam csak a cpu-ra ugyan igy, aztan varnek"

Mindig jön újabb, örökké lehetne várni. Ilyen ez a "sóbiznisz". :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#36049) MPowerPH válasza ViZion (#36048) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ha mazlija van, akkor persze lehet hasznaltan nezelodni. De eleg ritka, ha pont talalsz olyat, ami Neked kell. Pumpa+teto, tartaly, csatik biztosan megoldhatoak hasznaltbol, azok gyakoribbak. Ellenben a tobbi beszerzese nagyon nehez. En 4 honapig kerestem, aztan meguntam, es megvettem boltbol a radikat, meg a blokkokat is. VGA blokkot kizart, hogy talalni fog hasznaltan.

A Pascal -t csak azert irtam, mert nem biztos, hogy erdemes lehet most levizezni ket Ti-t. Azok a blokkok tiszta veszteseg, es mivel par honap csak a megjelenes, igy en mar nem mennek bele. Nekem is itt volt a 2db Ti, aztan nagy gyotrodes utan, csak az egyikre vettem blokkot, a masikat tovabbadtam.

Ha jol emlekszem, a sracnak amit osszeraktam, az kb. £480 volt, pumpa+teto, csatik volt hasznalt, tobbi boltbol jott. Rosszul emlekeztem, mert dragabb volt majd £100-al. Pontosan nem tudom, mert a ventik utolag jottek a folyadekkal egyutt(mert pirosat akart). Csak a folyadek egy kisebb vagyon volt... De ugye azt meglehet oldani olcsobban is.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#36050) hdekakas válasza MPowerPH (#36049) üzenetére


hdekakas
senior tag

Akkor egyelőre nem ruházok be.
Házat se akarok nagyobbat, mert asztalon van, ez még pont nem túl nagy böhöm, pont belefér minden, szellőzése jó.
Lehet hogy olyan felállás lesz, hogy 1 kompakt hűtős vga, meg egy léghűtős (esetleg két kompakt), csak hogy legalább a SLI menjen, mert 2 léggel felejtős.
A Pascal szerintem nyár vége minimum lesz, mire lesznek már nem csak ref kártyák is. Addigra már egy FarCry5-öt is kijátszik az ember. :)
A vga blokkok amúgy minden más típusú kártyára más kell? Procinál eddig 3770K -> 4790K -> 6700K váltásnál maradt az univerzális foglalat, se lég, se kompakt hűtőnél nem jelentett többlet kiadást. VGA meg minden újabb szériára teljesen újat kellene venni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.